Spotkanie w ryglickim spichlerzu

W Ryglicach z inicjatywy władz powiatu odbyło się spotkanie z politykami Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Anna Pieczarka, europoseł Tomasz Poręba oraz wicestarosta tarnowski Jacek Hudyma odpowiadali na pytania mieszkańców. Byli też obecni samorządowcy i mieszkańcy z Ryglic, Tuchowa, Jodłowej i Szynwałdu (myślę, że nie pominąłem innych miejscowości). Bardzo miła atmosfera. Ciekawe pytania ze strony liczenie zgromadzonych mieszkańców. Mnie osobiście bardzo spodobało się wystąpienie i odpowiadanie na pytania europosła.

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/spotkanie-w-ryglickim-spichlerzu/

149 Komentarzy

Skip to comment form

  1. No elegancko z tym że nie u nas tylko w Francji.

   1. Szkoda, już myślałem że kolejne 500 jaruś z mateuszkiem wykroili z naszych podatków żeby ratować społeczeństwo! Oczywiście wcześniej zapier… jąc mu tysiaka. Ale odziwo na ten ogłupiały naród to działa. Jak dlugo jeszcze będziemy zjadać własny ogon ku uciesze kilku , co to chcą żeby za miskę ryżu. W zasadzie już osiągnęli swój cel.

     • Socjal na topie on 10 grudnia 2022 at 21:28
     • Odpowiedz

     Szkoda, że chyba nie wiesz jak mocne pieniądze idą w Niemczech na łagodzenie kryzysu.

 1. Prawo i Sprawiedliwość ma szefa kampanii wyborczej 2023. To pan w środku na pierwszej fotografii. Był gościem w ryglickim spichlerzu.

  https://wiadomosci.wp.pl/pis-wybralo-szefa-kampanii-nazwisko-wskazal-jaroslaw-kaczynski-6842153014512192a

   • Idziemy po 40% on 9 grudnia 2022 at 04:17
   • Odpowiedz

   Tomasz Poręba prowadził już dwie zwycięskie kampanie partii rządzącej – samorządową (jesienią 2018 roku) oraz europarlamentarną (wiosną 2019 roku, gdy PiS uzyskało rekordowe, ponad czterdziestoprocentowe poparcie).

   1. Za pół roku to 20% będzie sukcesem dla PiSu.

     1. Michniki puścili taki tekst? Piekło zamarza

  1. Dobrze że mają szefa kampanii jak o mnie chodzi to mogą sobie wziąć i misia yogi.

   1. No u was Nojman albo Budka

    1. Oby tylko któryś z nich. 😉

     1. Adaś, obawiam się że około 40% głosujących na tzw totalną opozycję to głosujący przeciwko PiS. I tutaj nie ma znaczenia kto będzie prowadził kampanię. Sam należę do tej grupy. Nie ma znaczenia co ma do zaoferowania PO, celebryta z TVN, PSL itd. – jestem zadania, że już bardziej spier……się nie da. Moim zdaniem PiS demoluje ten kraj na wiele pokoleń do przodu – byle tylko swoi mieli dobrze (widocznie nie zaliczasz się do swoich).

       • Adam on 9 grudnia 2022 at 21:04
        Author

       Tak sobie myślę, że jakbym był w opozycji i miał przekonanie wzgledem PiS podone do Twojego, że już bardziej spier… spraw w kraju się nie da to mimo to zagłosowałbym na PiS. Dlaczego? Dlatego, że liczyłbym na totalne i szybkie zniweczenie przez społeczeństwo takiej partii a wówczas bez większego wysiłku nastąpiłoby naturalne przejęcie władzy i co ważne długoterminowe jej sprawowanie. Zaryzykujesz? Zagłosujesz na PiS? 😉

       Co do tych swoich i zaliczania się jakiegoś. Nic mi nie brakuje póki co i oby tak zostało.

       • Anonim on 9 grudnia 2022 at 21:33

       Ciszę się Adaś, że nic Ci nie brakuje. Zawsze życzyłem Ci dobrze.
       Kaczyński nie panuje już nad niczym. Ziobro prowadzi swoją politykę podskakując prezesowi. Morawiecki kłamie ile wejdzie (wpuść ten film z twittera – podobno u Ciebie brak cenzury pisowskiej). Sasin śmieje się z ustaw o nepotyzmie i zakazie Kaczyńskiego o premiach. Każdy z nich grabi do siebie i swoich. Konstytucja już dawno podeptana w kącie leży. Inflacja, Glapińskie, dług publiczny, szkolnictwo, rozdawnictwo, klerykalizm itd. I pomyśleć, że za peło afera zegarkowa i podsłuchowa potrafiła ich obalić. Przy takim “zarządzaniu” jak teraz – że ludzie nie ……….to się dziwię.

       • Adam on 9 grudnia 2022 at 21:42
        Author

       Spokojnie można dodawać filmik z twittera …

       • Pyszne, przepyszne! on 9 grudnia 2022 at 21:49

       Podoba mi się pomysł admina trwałego odsunięcia PIS OD KORYTA.

       Komu Ojczyzna miła głosuje na PIS

       • Anonim on 9 grudnia 2022 at 21:57

       • Nawzajem on 9 grudnia 2022 at 22:05

      1. Krótko podsumowując to macie remiz.

      2. Coś w tym jest.

       https://www.facebook.com/watch?v=2597048793771338

       • Adam on 11 grudnia 2022 at 20:10
        Author

       Do Boguś.

       Udostępniasz wypowiedzi osób, które średnio orientują się w sprawach o których mówią. No np. ta pani mówi o tarczach, emeryturach, pięćsetkach, że to niby coś złego i PiSowskiego. Ciekawe czy wie, jaki procent posłów przegłosował ten tzw. socjal. Bo nie jest tak, że tylko głosami Zjednoczonej Prawicy te ustawy przechodzą. Grubo większe poparcie jest podczas głosowań.

  2. Prawo i Sprawiedliwość to partia skończona, polityczny obciach, jak kiedyś AWS. Szkoda się nimi zajmować. Mam nadzieję że wielu “bvohaterów”tej partii skończy za kratami, jak na to zasługują.

   1. Przecież wygrają wybory za rok

    1. Mam nadzieje i gorąco w to wierzę że przegrają i to z wielkim kretesem.

    2. Mały pokaz jak wygląda spotkanie jak komuś “zewnątrz” udało się wejść do “inkubatora” bo tak wygląda każde spotkanie ze swoim elektoratem. Uważam że p. Prezes jest oderwany od rzeczywistości i niema żadnego pojęcia i nie będzie nigdy miał jak wygląda życie. Nic w życiu nie zrobił i nie zrobi no i oczywiście na niczym się nie zna a szczególnie na gospodarce.

     https://www.facebook.com/watch?v=3330084137248371

     1. To jest ta przewaga bo ci “lepsi” chca jebać i wypierdalać < ,a ich elita za sankcjami na Polskę głosuje bo Niemcy na to jak na lato. Mam nadzieje ze sie mylisz. Inaczej nie zasługujemy na swoje państwo.

  • Anonim on 27 listopada 2022 at 19:08
  • Odpowiedz

  Czy admin który zna tego niewiadomskiego może napisać że to człowiek godny szacunki i nie manipuluje ? Podejrzewam że tego nie napisze.

  1. KN jest jak najbardziej w porządku.

  2. Nie potrzebuję adwokatów i sam odpowiem. Jeżeli używasz słowa “manipulacja” to proszę o konkretne wskazanie, w którym komentarzu w jakikolwiek sposób dopuściłem się tego czynu? Zwykle, jeżeli przedstawiam coś, to popieram to konkretnym linkiem, zdjęciem, lub powołuję się na konkretny artykuł z rzeczowej ustawy. Bardzo rzadko zabieram głos w sprawach politycznych i personalnych, co w Waszych wypowiedziach jest niemal standardem. Jasno i konkretnie powiedziałem, że nie zamierzam ubiegać się żadne funkcje, bo mam co w życiu robić, z czego żyć i nie potrzebuję wątpliwie się “dowartościowywać”. Przez wiele Waszych komentarzy przemawia obawa, że ktoś, kto ma wiedzę może Was skutecznie wypunktować. Macie racje, nie tylko mam wiedzę, ale potrafię z niej korzystać w sytuacjach, w których większość ze znanych mi reprezentantów mieszkańców zapomina, jak ma na imię.
   Czy niewiadomski jest człowiekiem godnym szacunku? Na to pytanie każdy z Was musi odpowiedzieć sobie sam, czytając moje komentarze, a nie na podstawie czyich zapewnień, nawet gdy zapewniającym, był pan Zieliński. Miłego wieczoru, wkrótce porozmawiamy o budżecie inwestycjach i tym, co nas czeka w przyszłym roku.

    • Anonim on 27 listopada 2022 at 22:15
    • Odpowiedz

    Ryglice Panu ufają , zwykli mieszkańcy oczywiście.

    • anonim on 27 listopada 2022 at 23:45
    • Odpowiedz

    Akurat wierzę adminowi choć to nie jakiś mój idol . A z tym zapominaniem jak się nazywamy ? Tu sobie tak anonimowo na poważnie czy dla jaj popisujemy nie mając ambicji bycia jakimś autorytetem . A pan najwyraźniej chce być nim ale zapomniał jak się nazywa .
    I nie , nie interesuje mnie to bardzo . Tylko ktoś kto chce coś znaczyć a zapomnial nazwiska jest nieprzekonywujący .
    A trzeba nam przekonywujących.
    Tak że tak.

  • Do Niewiadomski on 24 listopada 2022 at 17:45
  • Odpowiedz

  Panie Niewiadomski, czy wiadomo już coś nt budżetu? Czy jest tak źle jak Pan pisał?

  1. Nie mogę nic napisać, bo spaliłbym, ale wkrótce wszystko będzie jasne i publiczne.

    • Anonim on 25 listopada 2022 at 17:15
    • Odpowiedz

    Panie Niewiadomski czekamy co to będzie, Pan się nie myli , jeszcze wytłumaczy, gdyż nie musimy znać się na wszystkim , a wszędzie mówi się, że my podatnicy zostaliśmy wystrychnięci na dudka przez naszych wybrańców .

    • Anonim on 25 listopada 2022 at 20:18
    • Odpowiedz

    OK. Czekam i się niecierpliwię. Zaczynamy oszczędzać, ciemno o 20 – rozumiem i jestem za- ale z reguły oszczędzanie zaczynamy od SIEBIE. Co z dietami, pensją burmistrza, redukcją etatów. Proponuję ZLIKWIDOWAĆ szkoły przejęte. Lepiej nie będzie.

     • anonim on 25 listopada 2022 at 23:00
     • Odpowiedz

     Radni mają gdzieś jakieś decyzje kontrowersyjne ,jeszcze by trzeba ślęczeć nad problemami . Burmistrz ich wybrał , chlebodawcy nie będą bruździć .Mz już się żaden z nich nie powinien pchać na radnego w wyborach.

     • Anonim on 26 listopada 2022 at 08:55
     • Odpowiedz

     Panie Niewiadomski napiszę mocno, my podatnicy jeżeli oszczędzamy tak drastycznie na sobie to żądamy wyjaśnień jakie diety ma elyta gminna, likwidacji podwójnych diet , czy radni mają płacone dodatkowo za coś, czy w urzędzie trzeba aż tyle pseudourzedników i jednostkach podległych , czy urząd stać na takie ciepło w pomieszczeniach , bo nam nakazuje się ubierać swetry w domach i oszczędzać na naszych nawet dzieciach. Jak to jest? Miało być dobrze , a słyszy się tylko o jakiś aferach. Czy aby to plotki za podatki nasze?

     1. Nie raz już tu pisałem, że kompletnym nieporozumieniem jest łączenie funkcji radnego i sołtysa. Celowo nie wspomniałem o przewodniczącej, bo dla mnie Ryglice to bez obrazy wiocha, a nie żadne miasto. Niestety oszczędności na dietach nie są możliwe do przeprowadzenia w trakcie roku budżetowego, bo środków tych nie można przesunąć na inne cele, jesteśmy jednak na etapie uchwalania budżetu na przyszły rok i myślę, że radni powinni obniżyć swoje diety i do najniższej wynikającej z ustawy kwoty pensje burmistrza, oraz rezygnację z kompletnie zbędnego etatu viceburmistrza. Tak słabej rady i tak słabego burmistrza nie mieliśmy chyba od czasów wójta Pawlika. Oszczędzać trzeba jednak głównie tam, gdzie jest najwięcej do zaoszczędzenia, a do tego oszczędność ta nie spowoduje żadnego uszczerbku. Mowa tu oczywiście o oświacie i likwidacji szkół. Dziś jest to już niemal konieczność i dalsze zaklinanie rzeczywistości doprowadzi Ryglice do dramatycznej sytuacji finansowej i będzie brutalnym zderzeniem z rzeczywistością. Wspomniałeś o zatrudnieniu w urzędzie i jednostkach podległych. Były ogromne zapowiedzi pana Augustyna dotyczące redukcji i poprawienia kompetencji urzędników i pracowników gminnej budżetówki. Czym to się skończyło, widzimy na co dzień. Pokoje pełne nowych twarzy, ogłaszane przez gminę nabory i konkursy to totalna farsa i kpina nie tylko z prawa, ale i z mieszkańców. Przez 4 lata pan burmistrz nie wprowadził żadnej reformy urzędu, choć jako kandydat do fotela burmistrza miał sporo uwag do tego, jak urząd gminy funkcjonuje. Tak naprawdę przez te 4 lata burmistrz nie zrealizował nic z tego, co mówił w kampanii. Odwrócenie reformy oświaty, brak reformy urzędu, brak modernizacji oświetlenia, brak strategii rozwoju nie napawa optymizmem. Na koniec odniosę się do rozgrywek w powiatowym i gminnym środowisku, gdzie jak to przyzwyczaił nas od lat, prym wiedzie pan Augustyn. Najwidoczniej panowie Łucarz, Hudyma i inni zapomnieli już, jak świętowali odejście z powiatu pana Augustyna. Wdać, że całe tarnowskie i gminne środowisko zapomniało kim, jest obecny burmistrz Ryglic i jak bardzo nie wolno mu ufać. My w Ryglicach już wiemy, że ten pan się nigdy nie zmieni, i że intrygi farmazoństwo to jego dzień powszedni. Dlatego wcale nie dziwi mnie, że wprowadza “kwas” wszędzie gdzie się pojawia, bo wedle powiedzenia “gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta” na kłótniach i intrygach wyrósł i korzysta.

       • Anonim on 26 listopada 2022 at 12:01

       Brakuje mi w Twojej wypowiedzi jedynie słowa PRZEPRASZAM , pomyliłem się popierając nieudacznika Średniaka.

       Zniszczył budżet, cofa nas w ciemności średniowiecza, promuje prywatę w szkołach i urzedzie oraz bredzi o kręcącej się restauracji w wierzy na Kokoczu, z którego płynie darmowa woda.

      1. A zatem przepraszam, że nie starałem się wcześniej pobudzać młodych ludzi do aktywności i że nie poświęciłem swojego czasu, by dokładniej przyglądnąć się burmistrzowaniu pana Karasiewicza. Może wtedy mielibyśmy jakiś wybór! Jestem przekonany, że obecna sytuacja w ryglickim samorządzie jest owocem promowania przez pana Karasiewicza ludzi mu uległych i systematycznego niszczenia, każdego, kto ośmielił się myśleć inaczej niż on. Szkoda, że ludzie z bezpośredniego otoczenia pana Augustyna nie potrafili szybko i zdecydowanie reagować na woltę Augustyn i pozwolili mu uprawiać politykę, zamiast pracować. Dziś przy pomocy sił zewnętrznych całe środowisko gminne jest rozgrywane tylko po to, by Augustyn nie miał jednego mocnego kontrkandydata, bo to nawet przy jego mierności pozwoli mu zachować władzę. Jestem przekonany, że powinno się wrócić do tematu wykształcenia pana Augustyna nie na blogu, ale poprzez powiadomienie organów, które mają odpowiednie środki, by to wyjaśnić. To zadanie potencjalnych kandydatów na burmistrza, bo tak jak długo uchodzi to na sucho, tak długo można bezkarnie gwiazdorzyć.

       • Adam on 26 listopada 2022 at 13:02
        Author

       Jest niemal pewne, że nie wiesz czy KN wspierał obecnego burmistrza, bo zwyczajnie w świecie nie wiesz kto to jest. Więc Ci tu piszę, że nie wspierał. Co więcej w kampanii krytykował na tym forum choć pod innym psudonimem. Ale raz czy dwa podpisał się. Pisał też na fejkowym koncie fb niejakiej Karolki Cholewki czy Olewki. Usówano Mu wpisy z tego co mi mówił.

       Tak więc KN nie musi się tłumaczyć czy też przepraszać.

       • Anonim on 26 listopada 2022 at 13:10

       Myslisz się Adam.
       Głosował KN na Augustyna bo sam to wielokrotnie potwierdził na tym blogu.
       Tak samo jak Ty na niego głosowałeś.
       Słabo…

       • Adam on 26 listopada 2022 at 13:20
        Author

       Aż zapytam na kogo głosował, ale nie wydaje mi się byś miał rację. Choć bywa i tak czasami, że trzeba zagłosować na tzw. mniejsze zło. W sumie można też nie głosować lub oddać głos nieważny.

       • Aninim on 26 listopada 2022 at 13:20

       Poprzednik niszcząc potencjalnych konkurentów czy może ściślej mądrzejszych od siebie wprowadził do naszego życia taki poziom chamstwa że porządni ludzie nie chcą nawet myśleć o publicznej działalności.

       • Do Adaś on 26 listopada 2022 at 15:04

       Sądząc, że głosował na mniejsze zło – głosował na większe zło – niestety czas pokazał, że średniak nawet nie jest średniakiem. Stracona kadencja. Śmieszy mnie to, że głównie chwali się inwestycjami zewnętrznymi (sklepy itp. ). Sam nie ma kompletnie nic do zaoferowania. Miała być tańsza woda z Kokocza, lampy Led – a tu koszty rosną i światło wyłączają o 20. Z perspektywy czasu oceniam, że Karasiewiczowi do pięt nie dorasta.

      2. O ledowych lampach słyszymy już od co najmniej 10 lat i co? Ile ich mamy? Nie tylko lampy dają oszczędność i to właśnie od tego należało zacząć modernizację oświetlenia w gminie. Mowa o sterowaniu w sposób dynamiczny i bez proszenia o to kogokolwiek czekając na dokonanie zmian miesiącami? Swoją drogą jak to jest, że skrócenie czasu udało się tak szybko wprowadzić, a gdy chodziło o zmianę w drugą stronę, to tłumaczono, że winnym jest Tauron, bo trzeba czekać, aż łaskawie zrealizują zlecenie. W dzisiejszych czasach przy obecnej technologii można dowolnie konfigurować oświetlenie, wyłączając je o czasie, przy natężeniu światła, na wykrycie ruchu. Przy odpowiednich lampach można też zarządzać i na przykład wyłączać co drugą lub dowolną lampę. Było wystarczająco dużo czasu, by coś z tym naszym oświetleniem zrobić i dostosować go do współczesnych czasów. Dziś nie mielibyśmy problemu, ale nic nie zrobiono i jedyną opcją, by zaoszczędzić, jest pogrążenie gminy w ciemności.

       • anonim on 26 listopada 2022 at 19:11

       Jest też rzecz taka: gro lamp to są lampy Tauronu. Część lamp jest tylko gminna. Za prąd płacimy za całość. Ale jeżeli chcemy wymieniać to tylko na swoich sieciach możemy.

      3. Jestem tego w pełni świadom, rozumiem, że takie są umowy, ale jak widzimy w szczególnych sytuacjach, niemal każdą umowę da się wypowiedzieć lub renegocjować. Również ta z Tauronem nie jest nie do ruszenia, trzeba tylko chcieć, zapłacić prawnikowi i doprowadzić do sytuacji, w której albo Tauron modernizuje oświatlenie, redukując koszty energii, albo oddaje gminie całość oświetlenia i robimy to sami. Na terenie gminy stoi pewnie kilkadziesiąt tysięcy słupów elektrycznych, nie mam wiedzy, ale wydaje mi się, że w wielu przypadkach właściciele w tym gmina, mogą ubiegać się o odszkodowanie. Czy gmina Ryglice kiedykolwiek wystąpiła o takie odszkodowanie? Może ktoś z Was ma taką wiedzę?

       • Niemy krzyk on 26 listopada 2022 at 18:07

       Na komisji próbowano coś zrobić z oświetleniem to Średni krzyczał na radnych i wice też. No tak mówią po sklepach i przystankach

      4. Naprawdę? Co takiego radni chcieli zrobić na komisji? Teraz to można jedynie wyłączać lampy, bo nie mamy żadnych narzędzi, by efektywniej zarządzać naszą infrastrukturą. Najgorsze jest to, że nawet nowo projektowane oświetlenia wykonywane są tak, by ktoś cały czas zarabiał na ich obsługiwaniu, włączaniu i wyłączaniu. Z tego, co słyszę, to radni zgłaszają tylko oczekiwania do czasu działania oświetlenia i nie mają nic sensownego do zaoferowania.

       • Anonim on 27 listopada 2022 at 07:49

       Biedni radni jak ślepe kocięta , nakrzyczał na nich ,dobrze że nie zbił.Wynagrodzi imprezką na koniec roku, po jednomyślnych głosowaniach. Nie jojdajcie. Po przystankach i sklepach się mówi że macie zaje….diety. Można żyć nic nie robiąc.

       • anonim on 26 listopada 2022 at 18:26

       takie coś https://www.olx.pl/d/oferta/lampa-led-solarna-uliczna-czarna-czujnik-ruchu-i-zmierzchu-pilot-CID628-IDMxTfm.html może by rozjaśniło gminę ,zamontuj i zapomnij o rachunkach

       • Anonim on 26 listopada 2022 at 19:27

       Jakoś nie widać potencjału w radnych. Brak innowacyjnych pomysłów na miasto/gminę. Mam wrażenie, że liczą się rowy, przepusty i drogi.
       Mam pytanie. Jako mieszkaniec jeszcze w starych dobrych czasach podpiąłem się do oczyszczalni ścieków. W tamtych czasach kosztowało to sporo kasy. Teraz wmawia mi się, że ścieki są takie drogie bo spółka inwestuje i zaciąga kredyty. Czemu ja mam partycypować w tych kosztach??? Mnie nikt nie finansował podpięcia do oczyszczalni. No i nikt nie pyta o to czy podpinać nowych i finansować ich koszty. Jest to niesprawiedliwe!!!

       • Anonim on 27 listopada 2022 at 11:18

       Piszesz o zbędnym etacie vice. Średni pozbył się stanowiska sekretarza a vice nie mógł go powierzyć ponieważ nie spełnia wymogów dotyczących pracy na kierowniczym stanowisku, Oglądając któreś zebranie średni mówi że ma człowieka który pełnił przez piętnaście lat dyrektorskie stanowisko. Panie Niewiadomski spytaj gdzie ?

       • To chora sytuacja on 27 listopada 2022 at 11:25

       Obecny wice to człowiek antypisowy z zasady. Kandydował z Nowoczesnej zdaję się. I zobaczcie Średni z nadania pisu robi tej organizacji taki numer iż zatrudnia antypisowca. Jak nawet powiat to toleruje i na dodatek Bielan go trzyma i pewnie wystawi do Sejmu z list pis.

  • Anonim on 22 listopada 2022 at 10:21
  • Odpowiedz

  No i awantura w Tarnowskim Pisie!
  Pieczarkowa wycina Krajewskiego
  i stara gwardia obrywa.

  • Anonim on 20 listopada 2022 at 10:14
  • Odpowiedz

  Piękny bal był w Zalasowej

  • Anonim on 19 listopada 2022 at 21:34
  • Odpowiedz

  Co wam powiem , to wam powiem . Ciemno .

   • Anonim on 19 listopada 2022 at 22:46
   • Odpowiedz

   A Tuchów pięknie oświetlony.

  • Anonim on 18 listopada 2022 at 21:17
  • Odpowiedz

  Zapanowała ciemność i ciemnota !

   • Kaganek on 19 listopada 2022 at 11:33
   • Odpowiedz

   Oświecaj nas jaśnie panie lub pani

  • Do poczytania . Burmistrz Tuchowa fb on 16 listopada 2022 at 12:45
  • Odpowiedz

  Naszła mnie ostatnio refleksja na temat tego, jak pięknie świętowaliśmy w ostatnich dniach naszą niepodległość. Jakich wspaniałych przemówień zewsząd wysłuchaliśmy. O ofierze Legionistów, o trudzie walki, wreszcie o wolności, miłości do Ojczyzny, jedności, wspólnocie….. tylko co z tych przemówień zostało? Jaka z nich cząstka jest prawdą i rzeczywistością? Dlaczego jedno mówimy, a drugie robimy?

  Skąd taka refleksja? Ano z wydarzeń, które miały miejsce w naszej gminie, w ostatnim czasie. Pewnie też z tylu pytań, które mieszkańcy zadają od tygodnia.

  Dlaczego Tuchów podzielił się 11 listopada? Czy nie można było świętować wspólnie, tak jak zawsze? Po co w tym samym czasie, o tej samej porze msze w dwóch kościołach? Gdzie mamy pójść? Jak zawsze na rynek hymn zaśpiewać i poległym wiązankę na grobie złożyć, czy czołgi z dziećmi oglądać? Które święto ważniejsze?

  Nie mam czasu na opowiadanie wszystkiego każdemu z osobna. Więc odpowiem w ten sposób. Kto chce niech czyta – a kto nie – niech posta przewinie bo będzie długi.

  Zaczniemy od początku. W połowie października wzięłam udział w szkoleniu wójtów i burmistrzów powiatu tarnowskiego i dąbrowskiego, w Krynicy. Tam, przy uroczystej kolacji Pan Starosta Tarnowski Roman Łucarz i Pani Poseł Anna Pieczarka zaprosili wszystkich włodarzy na piknik patriotyczny, który miał się odbyć 11 listopada w Tuchowie. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie to, że zapowiedź pikniku była dla mnie zupełnie nowa. Koledzy pytają przy stole….. O! Będziesz miała piknik w Tuchowie! Super, fajnie że już wiem…… tyle że ani podczas tego szkolenia, ani do 11 listopada nikt z organizatorów nie zamienił ze mną ani słowa, mimo że wiele razy się spotykaliśmy przy różnych okazjach, ani się ze mną nie kontaktował telefonicznie. Ktoś powie – skoro to Powiat organizuje, to nie miał obowiązku się kontaktować. Oczywiście że nie miał obowiązku. Ale dzisiaj się dowiaduję, że ludzie opowiadają „No przecież dzwonili do burmistrzowej, to o co jej chodzi?” – NIE, NIE DZWONILI. Żadnego burmistrza, wójta w podobny sposób w Powiecie Tarnowskim przy organizacji podobnych uroczystości tak jak mnie, nie potraktowali.

  Skoro nie dzwonili, się nie kontaktowali, więc zdecydowałam o podtrzymaniu Tuchowskiej tradycji i zorganizowaliśmy święto niepodległości tak jak każdego roku, z tym samym porządkiem. Chcieliśmy dodatkowo poświęcić nowo wyremontowany cmentarz wojenny nr 158 na Garbku, bo lepszego i godniejszego momentu nie będzie. A poza tym zwyczajnie nie wyobrażam sobie świętować niepodległości w innym miejscu niż tam, gdzie leżą żołnierze, którzy nam tę niepodległość wywalczyli.

  Dzień przed piknikiem słyszę, że Panowie radni Mateusz Janiczek i Grzegorz Niemiec wydają dyspozycje jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Tuchów, żeby piknik militarny obstawić. Przykre to, kiedy świeżo upieczony prawnik, do tego radny miejski od czterech lat nie wie, że dyspozycje wyjazdu OSP może wydać wyłącznie PSP do działań ratowniczo – gaśniczych i burmistrz lub osoba przez niego upoważniona, do działań gospodarczych. Ale w sumie nie wiem czy jest się czemu dziwić, skoro Pan radny nie wie nawet, mimo prawniczego wykształcenia, że aby sprawować mandat radnego trzeba zamieszkiwać w danej gminie – a nie w Warszawie. A może wie, ale mu to nie przeszkadza. Tak samo jak fakt, że cmentarz nr 158 na którym odbyły się główne uroczystości leży właśnie w jego okręgu wyborczym, a mimo to wybrał piknik militarny w innym miejscu. Przykre jeśli wydaje się Panu radnemu, że jak załatwi kilka tysięcy z państwowej spółki (Orlen w tym przypadku) dla tej czy innej straży, to już może nią dysponować i wydawać polecenia. Przykre, że Druhny i Druhowie, którzy zostali obdarzeni tak wielkim zaufaniem przez społeczeństwo, są stawiani przeciwko swojemu burmistrzowi przez partię. Bo trudno nie odczytać organizacji tego pikniku jako celowe działanie partii przeciwko burmistrzowi, który do partii nie należy. Mocne słowa? Może i mocne, ale też oczywiste.

  Dlaczego oczywiste? Bo piknik został zorganizowany jak mówi plakat przez Starostę Powiatu Tarnowskiego Romana Łucarza, O. Bogusława Augustowskiego i radnego Mateusza Janiczka. Nie jest tajemnicą, że zarówno Pan Starosta, jak i radny są czołowymi działaczami partyjnymi, a ten drugi (MJ) od niedawna jest przedstawiany jako „koordynator do spraw WSPÓŁPRACY z samorządami”. Nota bene – chyba tylko do współpracy z upartyjnionymi samorządami, bo ze mną współpracy jak nie było, tak nie ma i już nie będzie. Na pikniku byli też obecni radni rady miejskiej Panowie Grzegorz Niemiec i Janusz Łukasik – sympatyzujący lub przynależący do partii (czy legitymacje mają pewna nie jestem). Zastanawia mnie tylko, kiedy zmieniło się to, że radni nie uczestniczą w uroczystościach samorządowych? Przecież mandat radnego do tego właśnie zobowiązuje! Za to diety pobierają….

  Wracając do pikniku. Był on organizowany w tajemnicy przed samorządem Tuchowa. Zaraz po szkoleniu próbowaliśmy się dowiedzieć coś więcej, tak aby chociaż program i godziny dostosować, jednak pracownicy w starostwie wody w usta nabrali. Tak jakby zakaz z góry otrzymali. Z premedytacją została wybrana godzina mszy świętej, 10.30. To przecież ta sama, w której u św. Jakuba gminne uroczystości się rozpoczynają. Ale żeby aż tak mocno polecieć i nawet parafie między sobą poróżnić? Czy Parafia pw. św. Jakuba Apostoła nie jest godna takiej uroczystości? Tego jeszcze w historii Tuchowa nie było.

  I tym właśnie sposobem, w dniu niepodległości, kiedy powinniśmy się jednoczyć, powinniśmy dawać młodym pokoleniom przykład, Panowie organizatorzy podzielili nie tylko Tuchów, ale i całą gminę. Ba! Podzielili rodziny, bo było i tak, że jedno musiało zostać w Bazylice, a drugie bardzo chciało hymn na rynku zaśpiewać.
  A przecież można było i terminy, i pory mszy świętych tak dobrać, żeby obie uroczystości się uzupełniały. No ale nie chodziło o to żeby się uzupełniać, tylko żeby burmistrza wygumkować i nowego kandydata przedstawić.

  Nie rozumiem, jak za publiczne pieniądze można było w ten sposób postąpić, czyli Tuchów podzielić. Przecież publiczne pieniądze, to NASZE pieniądze. Pieniądze powiatu i przedsiębiorstw z udziałem Skarbu Państwa (PKO BP, PGNiG – jak to plakat wskazuje) a także służb mundurowych obecnych na pikniku. Bo chyba nie z kieszeni Pana radnego Mateusza Janiczka?

  Odniosę się jeszcze do rond….. bo to też ma znaczenie, że w Tuchowie konsultacje poszły nie po myśli. Od razu zaznaczę – ja też byłam skłonna nadać jednemu z nich nazwę Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego. W tej sprawie złożyłam stosowne pismo. Ale widząc tak duże podziały wśród mieszkańców, doradziłam radnym konsultacje społeczne. Mieszkańcy wybrali nazwy neutralne. I tutaj, już od momentu ogłoszenia konsultacji wkracza osoba, która była dla mnie autorytetem i darzyłam ją wielkim zaufaniem. Ojciec Kazimierz Pelczarski, również mocno sympatyzujący z partią. W bardzo burzliwej i niesłychanie przykrej rozmowie telefonicznej usłyszałam wiele cierpkich słów pod moim adresem. Oprócz ogólnego niezadowolenia z racji tego, że rondo nie zostało od razu nazwane imieniem Prezydenta, zostałam postraszona mediami, sądami, mieszkańcami, a nawet Panem Wojewodą i Senatorem. Pozostałam przy konsultacjach, a Państwo wybraliście według Waszych upodobań. I tutaj również wkroczył Ojciec. Zewsząd słyszę o obelgach rzucanych pod adresem moim i mojego zastępcy. Jedna z takich jakże niemiłych dyskusji miała miejsce – O ZGROZO! – w Łowczówku 6 listopada, zaraz po głównych uroczystościach, przy żołnierskiej grochówce…… „Kochaj bliźniego swego jak siebie samego!” Hm….. jak widać czasy się zmieniają, ludzie się zmieniają, zmieniła się też interpretacja przykazania miłości.

  Dziwicie się każdego dnia i pytacie dlaczego Polska taka podzielona, dlaczego nie ma zgody……. Właśnie dlatego. Bo nie każdemu zależy na budowaniu wspólnoty. Wielu zależy na budowaniu własnego EGO kosztem drugiego człowieka, inni gonią za szybką karierą polityczną. Słowa „wolność, niepodległość, jedność, patriotyzm” są dla wielu przykrywką pozwalającą manipulować ludźmi i wykorzystywać ich do własnych celów – nie dla dobra ogółu.

  Podsumowując….. mam osobistą prośbę do Was, polityków wszystkich szczebli. Jest ona też głosem tych wszystkich mieszkańców, którzy w ostatnich dniach zadawali mi pytania w sprawie dwóch uroczystości – opamiętajcie się, nie zapominajcie że to ludzie Was wybrali i nie życzą sobie, abyście ich dzielili. Mówicie tak dużo i pięknie o wspólnocie i jedności. Przestańcie mówić, zacznijcie to robić. Zamiast manipulować – łączcie, świećcie przykładem. Pracujecie dla Nas, nie dla własnej politycznej kariery.

  Na zakończenie tego przydługiego wywodu ogromnie dziękuję tym politykom, członkom partii, którzy jeszcze nie zerwali kontaktu z ludźmi i czują więź ze społeczeństwem. Dziękuję że jesteście, pomagacie gminie Tuchów, ale i każdej innej, w której burmistrz, wójt nie jest z partyjnego nadania. Bez Was nasza praca nie miałaby żadnego sensu. Dzięki Wam została nam jeszcze odrobina wiary w to, że ten kraj może się kiedyś zjednoczyć.

   • Anonim on 16 listopada 2022 at 13:25
   • Odpowiedz

   No cóż, mądra kobieta i tyle w temacie. W Ryglicach nigdy takiej nie będzie.

    • Anonim on 24 listopada 2022 at 16:18
    • Odpowiedz

    Widać takie geny w Ryglicach.

     • Anonim on 24 listopada 2022 at 20:02
     • Odpowiedz

     Mieliśmy pecha , choć ten pech jakby z Tuchowem związany. Poprzednik ,burmistrz to wychowanek (choć to raczej w cudzysłowie to wychowanie przy alkoholu) naczelnika Tuchowa za komuny i prezesa GSu. Mroczne czasy prolongowano u nas na 30 lat . Pewnie trudno było o co innego jak tu ormowców i komuchów podobno było od cholery.

   • Anonim on 16 listopada 2022 at 19:52
   • Odpowiedz

   Kwintesencja naszego lokalnego pisu. Aż trudno uwierzyć, że ktoś to opisał w tak dosadny sposób.

    • Anonim on 16 listopada 2022 at 20:08
    • Odpowiedz

    A okulary przetarte?

   • Anonim on 27 listopada 2022 at 22:26
   • Odpowiedz

   Koniec pisiorów już bliski, chyba nie ma nikogo przy zdrowych zmysłach kto by na nich głosował po tym, jak zniszczyli ten kraj. Pora odrzucić zgniłe partie pookrąglostołowe i wybrać wreszcie coś normalnego. Jest tylko jedna licząca się taka partia. Jeśli komuś Bóg, Honor i Ojczyzna miła niech na nich głosuje. Nie na zdrajców, kolaborantów i złodziei.

   • Zmartwiony on 15 listopada 2022 at 09:14
   • Odpowiedz

   No i czym tera zajmą się tvneny i wybiorcze??

    • Anonim on 15 listopada 2022 at 09:32
    • Odpowiedz

    Zmartwiony, czy aby na pewno przeczytałeś artykuł? ze zrozumieniem?? mam wrażenie, że chyba nie xddddddddd

    • Anonim on 15 listopada 2022 at 09:33
    • Odpowiedz

    A co kolwiekse wynajdą i głupki będą karmieni i potem będą pisać jski to pis niedobry

   • Wysłać w niebyt on 15 listopada 2022 at 15:53
   • Odpowiedz

   TVN 24 powinno być zdelegalizowane. Nawet nie chodzi o polityczność i opozycyjność. Oni poprostu szkodzą zwykłemu Kowalskiemu. Weźmy ten węgiel. Piłowali przez kilka tygodni o węglu o braku przed zimą o cenach , no cuda niewidy. Taki Kowalski w panice wydał 4 tyś a teraz ma za niecały tysiąc. Sklady pelne wszystko gra. Usunac stacje z życia Polaków tylko by poprawiło byt

    • Anonim on 15 listopada 2022 at 17:44
    • Odpowiedz

    To samo można napisać o TVP. Ale wystarczy przełączyć na inny kanał. Na tym polega demokracja, że oglądam co chcę.
    Wystarczy dobrze obserwować i wyciągać samemu wnioski. Morawiecki jeszcze miesiąc temu pisał, że pieniądze z UE są bee. Teraz by je przytulił haha. Zaraz znowu będą bee – wszystko zależy od specjalisty od kotów

   1. Gościu daj mi namiar na ten węgiel za tyśaka nie pisz tu takich poronionych sensaci.bo cię chrustem poszczuje.

     • Anonim on 15 listopada 2022 at 21:13
     • Odpowiedz

     To sobie policz gościu. Wegiel po mniej niż dwa tysiaki a od państwa dostają ludzie po 3 tysiaki. Przy zakupie 3 ton to ile zapłacisz?

      • Anonim on 15 listopada 2022 at 21:37
      • Odpowiedz

      Gościu chory jesteś muśiałes kończyć tą samą szkołę co średni nie pograżaj się bo psa sp……….ę

       • Anonim on 15 listopada 2022 at 21:41

       Gościu to jeszcze raz i weż kalkulator. Przy zakupie 3 ton wungla za a niech będzie że 6 tyś i odjęciu 3 tyś które masz od państwa to ile wydasz ze swojej kieszonki?

       • Anonim on 15 listopada 2022 at 22:40

       te anomin, a pokaż paragon na te 6 tyś za 3 tony węgla ? czy tam wungla jak wolisz. Bo może wungiel jest po 2 k i dostępny na składzie, ale węgla w takiej cenie nie ma póki co. możesz przejechać się na glifadę i zapytać po ile węgiel ostatnio sprzedają. Ciemniactwo naoglądało się tvpis i propagandę sieją.

       • anonim on 18 listopada 2022 at 20:08

       Na Glifadzie w Żabnie jest wungiel PGG bo to kwalifikowany dostawca. Tam tona kosztuje ok 1700, ale trza go kupić na aukcji internetowej. Sporo ludzi już kupiło.

       • TVN24 on 18 listopada 2022 at 20:11

       Wierzchosławice 1550 złociaszy. W TVN mówili 🤣😅😆

    1. Frajer podpisany CBA z psem na smyczy pewnie uwierzył TWNenowi frajerzyna jeden 🤣🤣🤣

     1. ten frajer właśnie cię namierza po ajpi więc jutro frajerzyna bedzie na u ciebie z psem i zobaczymy kto będzie na smyczy.

       • Anonim on 16 listopada 2022 at 21:13

       Ulatwie ci. Zadzwoń 815356060

  • Byłam i było ok on 14 listopada 2022 at 23:41
  • Odpowiedz

  Szkoda ze to spotkanie nie było nagrywane. Naprawdę było ciekawie i mądrze.

  • anonim on 14 listopada 2022 at 20:46
  • Odpowiedz

  Nie wszyscy byli tak okrutni jak my. Tak to Polacy wymyślili gilotynę i zrobili z tego użytek. To Polacy wymyślili i zbudowali obozy koncentracyjne i komory gazowe. To Polacy wywozili na Syberię i strzelali w tyl głowy . To Polacy mieli kolonie zamorskie i mordowali inne narody. Tak to nasza wina bo jesteśmy okrutnym narodem. Przez to, że polak Polakowi wilkiem inni nas rozgrywają. Czas te wilki oswoić, żeby się nie zagryzały. Każdy musi zrobić krok w tył bez tego nie istniejemy jako wolny naród.

   • Anonim on 14 listopada 2022 at 20:58
   • Odpowiedz

   Inni nas rozgrywają, ponieważ ciągle żyjemy przeszłością. Historię należy pamiętać ale nie należy nią żyć. Należy iść do przodu, patrzeć szeroko w przyszłość, tylko wtedy jesteśmy w stanie funcjonować jako wolny naród. Rozpamiętując ciągle o tym co było, ziejąc nienawiścią nigdy się nie uwolnimy od złych duchów i zawsze będziemy stali w miejscu.

   • Anonim on 14 listopada 2022 at 20:59
   • Odpowiedz

   P.S. Dobrej nocy

    • anonim on 14 listopada 2022 at 21:14
    • Odpowiedz

    Polecam na dobranoc wiersz Adama Asnyka “Do Mlodych”

   • Anonim on 14 listopada 2022 at 21:20
   • Odpowiedz

   Jak tak ruskich nie lubisz to jedź na Ukrainę i ich tam nap….Jak nie lubisz Niemców to jedź w drugą stronę. Nie zapomnij o Szwedach, Austriakach no i Węgrach. Na Słowaków też coś znajdziemy. A pamiętasz jak za komuny Polak Polaka. Nie zapomnijmy o sutannowych, którzy krzywdzą dzieci.
   I to w imię przykazania miłości bliźniego.
   Jak ty śpisz po nocach???

    • anonim on 14 listopada 2022 at 21:35
    • Odpowiedz

    Historia jest nauczycielką życia. Lecz historia ma być przekazana w domu lub uczona w szkole. Niestety ostatnie dekady to kiepskie relacje w rodzinach i celowe opiłowywania programów nauczania na studiach i w szkołach.

     • anonim on 15 listopada 2022 at 20:55
     • Odpowiedz

     Przedtem kacapy przychodzili pieszo, teraz lecą na rakietach. Wówczas ludzie ginęli i teraz też. Historia nauczycielką życia.

  1. Tak właśnie wygląda dyskurs z ludźmi opozycji w tym niestety dziennikarzami niektórych stacji. Słychać z różnych stron, bo i Polsat też przekazuje, że TVP nabiera wiatru w żagle i coraz większa oglądalność tej stacji. Co by nie mówić ludzie powoli dojrzewają w Polsce do demokracji. W spichlerzu spotkałem osoby, których w życiu bym się nie spodziewał, że przyjdą na spotkanie z politykami PiS. Po prostu znałem ich poglądy a tu taka miła niespodzianka.

    • Anonim on 15 listopada 2022 at 09:28
    • Odpowiedz

    TVP nie nabiera wiatru w żagle, co najwyżej coraz więcej propagandy sieje. Pis doskonale wie co robi. Ciekawym zbiegiem okoliczności jest to, że tylko TVPIS dostała możliwość nadawania na starych zasadach, ciekawe dlaczego ? a no dlatego, że jest masa osób, w szczególności po wsiach, którzy nie mają możliwości wymiany telewizorów czy nawet nie wiedzieli o mnożliwości zakupu dekodera, więc cóż im pozostaje, ano tylko tvpis. Do wyborów jeszcze rok, więc jest to wystarczająco dużo czasu, żeby wyprać ludziom mózgi do końca opowiadając głupoty jak to jest cudownie w tej Polsce.
    Panie Zieliński, jeżeli nie zna się Pan na ekonomii to proszę więcej się w tym temacie nie wypowaidać i nie linkować artykułów, których sensu Pan nie rozumie, bo póki co to beka z Pana wypocin. A jeżeli chce się Pan wypowiadać to proszę najpierw zgłębić temat np. podwyżki płac minimalnych a nie pierdoły opowiadać.

    1. Pan(i) to tak na serio te zarzuty?

     Co niby jest niezrozumiałego w tym, że zarobki mocno poszły w górę i w dość dobrym stopniu niwelują inflację choć oczywiście nie u 100% konsumentów. Problem jest szerszy niż tylko w granicach naszego kraju.

      • Anonim on 16 listopada 2022 at 13:23
      • Odpowiedz

      Ja rozumiem, a Pan jak się podszkoli to pogadamy. Narazie nie mamy o czym, bo póki co Pan reprezentuje zupełnie inny poziom wiedzy (wręcz, śmiało mogę stwierdzić, że żaden).

       • Ciebie nima on 16 listopada 2022 at 13:55

       A Ty masz, wiedzę niby, ale jak to zweryfikować skoro piszesz z anonima? Takie chlapanie nic nie jest warte. Przedstaw się łaskawie może

       • Anonim on 16 listopada 2022 at 14:09

       ……napisał anonim hahaha

       • Anonim on 16 listopada 2022 at 14:40

       bardzo prosto można zweryfikować wiedzę, ale Ty nie jesteś w stanie tego zrozumieć. Dla ciebie ważne nazwiska a nie wiedza. Więc masz burmistrza z “nazwiskiem” ale bez wiedzy. Typowe chlapanie pisiorków. np. taki Pan Adaś, najpierw wypowiada się o inflacji, potem pisze, że nie zna się na ekonomii i go ona nie interesuje, potem, że wie tyle, iż zarabia więcej i może więcej kupić. Kolejno, że w zasadzie więcej pracuje i więcej zarabia bo ma takie możliwości i dlatego stać go na więcej. Gdzie na koniec znowu wypowiada się o inflacji, októrej nie ma bladego pojęcia. I z czym tu dyskutować człowiecze “ciebie nima”. Ze zwykłym pierdolingiem?

       • Adam on 17 listopada 2022 at 16:23
        Author

       Z punktu widzenia konsumenta i pracownika opisuję inflację i ekonomię. Zwykłe stwierdzanie faktów. Pewnie, że każdy tekst napisany można interpretować na przeróżne sposoby.

       Jeśli chodzi, że ktoś jest lub go nie ma to akurat, gdy idzie o to forum to Ciebie nima. 🙂

       • Anonim on 17 listopada 2022 at 18:31

       Z perspektywy etatowców jest lepiej niż było, ale przedsiębiorcy drobni miodów nie mają

  • O inflacji on 14 listopada 2022 at 16:07
  • Odpowiedz

  A Zieliński wczoraj mówił w pewnym gronie, usłyszałem z boku. Mówił że inflacja to nie problem . Naprawdę tak przekonywał. Że wtedy wypłaty doszusują do cen i Polacy nie będą wyjeżdżać zagranicę. Normalnie nie mogłem zasnąć.

  1. No taki m.in. będzie a nawet już jest skutek wzrostu cen za pracę.

   Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło.

   To może tej nocy się wyśpisz. Oby, bo sen to podstawa dobrego zdrowia.

    • Anonim on 14 listopada 2022 at 17:07
    • Odpowiedz

    No takich mają w szeregach pis ludzi. Glapińscy, Zieliński i inne twarze korowe

    • Anonim on 14 listopada 2022 at 17:39
    • Odpowiedz

    Adam Ty tak na poważnie? Dokształć się z ekonomii albo nie opowiadaj takich głupot.
    Patrząc tymi kategoriami ja zaproponuję płacę minimalną na poziomie 10 000 nie złotych a euro – przegonimy tych biedaków z Europy. A kto nam zabroni. – może to Ci da do myślenia.

     • Anonim on 14 listopada 2022 at 17:49
     • Odpowiedz

     To nie są glupoty. Ceny za towary nie zmaleją a płace doszusują i po co jeździć za zarobkiem skoro tu się da zarobić tyle samo? Pomyśl.

      • Anonim on 14 listopada 2022 at 21:10
      • Odpowiedz

      A słyszałeś kiedyś o spirali inflacyjnej? A czy zdajesz sobie sprawę że płaca stanowi znaczny koszt produkcji towarów (płaca w górę – ceny towarów w górę, a co za tym idzie płace w górę itd.)? Problem tego rządu jest taki, że nie wykorzystuje wiedzy specjalistów tylko wykonuje “rozkazy” jednego kurdupla, który może jest dobrym strategiem natomiast nie jest specjalistą w wielu dziedzinach a podstawy mikro i makroekonomii są mu zupełnie obce.
      Polska to dziwny naród. Wszyscy są specjalistami od wszystkiego.

       • Adam on 14 listopada 2022 at 22:09
        Author

       Spirala inflacyjna nie będzie trwać wiecznie. Przyjdzie moment stabilizacji. Raz jeszcze powtórzę. Doszusujemy z płacami za pracę do zachodu. Tylko się cieszyć.

       • Rządzą dobrze on 14 listopada 2022 at 23:35

       Zarobki już nie są takie najgorsze. Nawet nie mam na myśli najniższej krajowej która poszła za pis w górę nie,wylke mocno. Polacy zarabiaja coraz lepiej. PiS niech rządzi dalej

    1. Do Anonim 14 listopada 2022. 17:39

     Nie planuję dokształcać się z ekonomii, bo mnie to nie interesuje. Myślałem o podyplomówce – bezpieczeństwo narodowe. Kto wie może zrobię. Z ekonomi wiem tyle i oczywiście tutaj podaję swój przykład, że dziś za wypłatę kupię o wiele więcej towarów i usług niż przed rokiem 2015 no i przed pojawieniem się inflacji. Jestem pewien, że praktycznie każdy pracujący ma podobnie, bo zarobki, co by nie mówić poszły mocno w górę. Takie są po prostu fakty.

      • Anonim on 15 listopada 2022 at 15:02
      • Odpowiedz

      Bo się Adaś najzwyczajniej do roboty zabrałeś to i zarobki masz lepsze.

     1. Nie powiem, bo dobra riposta. 🙂

      Faktycznie od kilku lat pracuję więcej niż norma (choć nie muszę), bo po prostu idzie zarobić a i też mam możliwość sobie dorobić, bo pracując w systemie 12 godzinnym (nocki) mam sporo wolnego czasu a i zdrowie dzięki Bogu pozwala. Może dlatego pozwala, bo się nie wyeksploatowałem zbytnio pracując w przeszłości za marne stawki. Wolałem raczej czytać, studiować niż zarobkować. 🙂

       • Złośnik on 16 listopada 2022 at 11:20

       Adaś dłłłuuuugoooo studiował i to na nie jednej uczelni. Jest wysoce wykształcony nie to co niektórzy. Państwo polskie zainwestowało w Adasia sporo sporo

   • Anonim on 14 listopada 2022 at 17:08
   • Odpowiedz

   No takich mają w szeregach pis ludzi. Glapińscy, Zieliński i inne twarze korowe

  • Anonim on 14 listopada 2022 at 10:08
  • Odpowiedz

  Gdzie była informacja o spotkaniu, kto je organizował i kto finansował?

   • anonim on 14 listopada 2022 at 17:29
   • Odpowiedz

   Inflacja obecną związana jest z dwoma czynnikami. Pierwszy to wywołana pandemia i zatrzymanie wielu gospodarek. Wiadomo czyja to sprawka. Druga to manipulacje na rynku gazu i ropy już w ubiegłym roku i wywołanie wojny na UK. Wiadomo czyja to sprawka. Dziwne lub nie dziwne jest to, że poważni ludzie z niby poważnych instytucji pisali od 2017r o zbliżającym się krachu finansowym o ryzyku recesji, której szczyt miał przypadać na 2022 , 2023r. Dziwne dary jasnowidzenia czy celowe działanie.? Odpowiedzcie sobie sami. A my co możemy? Światem rządzi grupka wielmożów, a my? My jesteśmy ziarenkiem piasku na morzu pustyni.

  • Anonim on 13 listopada 2022 at 22:57
  • Odpowiedz

  A jak licznie przybyli mieszkańcy? Warto było nagrzewać pomieszczenia przy takiej biedzie i szukaniu oszczędności. Można było w altanie zorganizować spotkanie. Taniej a i altana byłaby wreszcie wykorzystana.

   • Anonim on 13 listopada 2022 at 23:05
   • Odpowiedz

   Pełna sala u góry

    • Czemu? on 14 listopada 2022 at 07:37
    • Odpowiedz

    I na dole potem .

    Czemu Jedność nie robi takich spotkań?

     • Anonim on 14 listopada 2022 at 10:32
     • Odpowiedz

     Bo Jedności nikt nie wpuści do spichlerza na herbatkę. Zawsze można w altanie . Przewiewniej.

   • Anonim on 14 listopada 2022 at 12:27
   • Odpowiedz

   Publiczność była przywieziona razem z posłami, tak jak to robi Kaczynski.

    • anonim on 14 listopada 2022 at 18:16
    • Odpowiedz

    Publiczność była przywieziona autobusem. Zadymiarze autami tak jak na spotkaniach z Kaczyńskim. Stały skład. Ci sami zadymiarze niby przeciwnicy a opłacani przez PiS, żeby robić pozory. To wszystko dowiecie się z TVN. Cała prawda Cała dobę i mózgi wyprane. He he

    1. Noo. Byli przywiezieni z gmin sąsiednich autokarami. Katering nie podołał. Ha ha

  • Pytanie on 13 listopada 2022 at 21:33
  • Odpowiedz

  Jaka kwota z tytułu najmu zasili budżet gminy? Koszty energii, ogrzewania itd. Pytam bo jeśli to było darmowe to rozumiem że każdy mieszkaniec ma prawo do wynajęcia tego obiektu beż opłat?
  Proszę sprawę potraktować jako poważną i poważnie odpowiedzieć.

 2. Dziękuję PiS.za wielką inflację,
  drogi węgiel i benzynę,
  blokowanie pieniędzy z UE
  i wyśmiewanie kobiet,
  Oraz popieranie Pana Augustyna w ostatnich.wyborach!

  1. A ja dziękuję za m.in. brak bezrobocia. Dobrze, że w 2015 i w 2019 stery władzy objęła Zjednoczona Prawica. I będzie bardzo dobrze, gdy od jesieni 2023 nastąpi ciąg dalszy. 🙂

    • Anonim on 13 listopada 2022 at 22:03
    • Odpowiedz

    zobaczysz za pół roku co z bezrobociem

    1. Obyśmy nie zobaczyli. Czy Twoim zdaniem to bezrobocie za pół roku (o ile nastąpi) będzie z powodu rządów PiS? Chyba dostrzegasz zawirowania innej natury niż właśnie rządzenie krajem przez PiS? Polska nie jest wyspą.

      • Anonim on 14 listopada 2022 at 08:28
      • Odpowiedz

      Obyśmy nie zobaczyli. Natomiast wzrost bezrobocia będzie skutkiem walki z inflacją oraz gwałtownym wzrostem cen energii – a tutaj rząd PiS niestety ma wiele za uszami. Zbyt późna reakcja, Glapiński, dalsze rozdawnictwo. Co do energii – spóźnione reakcja z węglem, energia wiatrowa, fotowoltaika itd. – mogę jeszcze długo wymieniać.

   • anonim on 14 listopada 2022 at 10:06
   • Odpowiedz

   Lepszy był premier który nie miał guzika do obniżania inflacji, pieniądze miał ponoć zakopane w Zakopanym, a minister finansów mówił pieniędzy ni ma i nie będzie. 2 mln młodych ludzi wygonili za granicę, za godzinę pracy płacili 5 zeta,a paliwo wówczas kosztowało 6 zeta. Dzieci chodziły nie dożywione. Firmy bankrutowały ale były mistrzostwa w charataniu w galę. Obłuda jak się tego pana teraz słucha.

    • anonim on 14 listopada 2022 at 10:12
    • Odpowiedz

    Moja diagnoza facet ma starcza demencję. Pamięta rzeczy z przeszłości kiedy mu wciskano kit. Ostatnich lat nie pamięta lub slucha tych którzy dalej wciskają kit( TVN, wyborcza, onet, gazeta pl. Wp, interia itd.)

    • Anonim on 14 listopada 2022 at 13:02
    • Odpowiedz

    Nikt młodych nie wyganiał, i jakoś niechętni do powrotów. PiS doprowadza państwo do ruiny. Nie trzeba czytać wystarczy obserwować otoczenie. Zobacz na ceny, służbę zdrowia, sądy itd. Za co się nie złapią to ……

     • anonim on 14 listopada 2022 at 13:36
     • Odpowiedz

     Jakie były ceny do 24 lutego do wybuchu wojny? Jakie były i są emerytury? Jaka jest płacą minimalna? Jaka jest ściągalność VAT? Sądy to stara klika, gro sędziów zaczynało pracę w PRL. Na emerytury mogą iść w wieku 72 lat ze 100% wynagrodzeniem. Boją się reform bo nóż stracą na tym złotówkę. Na opiekę medyczną co roku większa kasa i dostępność większa. Buduje się drogi I nikt nie bankrutuje i firmy nie upadają. Wojsko się odradza i wraca na wschód od Wisły. Poprzednicy nie dość, że zmniejszyli liczebność wojska to jeszcze odsłonili nas na wschodzie przez likwidację jednostek. Można tak pisać o każdej dziedzinie życia i porównywać do tego co było za Tuska i Lewicy. Trzeba stwierdzić, że porównanie wychodzi na korzyść PiS.

      • Anonim on 14 listopada 2022 at 14:08
      • Odpowiedz

      PiS to Tuska nie jest godzien po dup.e całować. Banda kretynów i karierowiczów. Ot całe to wasze pisiurki. Zresztą widać to dokładnie na przykładzie naszego zadupia.

       • anonim on 14 listopada 2022 at 14:49

       Będziesz razem z Tuskiem całował po dupie Niemców i Rusków . O reszcie nie wspomnę. Na kolanach będziesz prosił o litość i żeby było tak jak było za PiS. Dość jedni i drudzy naszych wymordowali. Lecz jak się nie zna historii to się nie ma pojęcia do czego są zdolni.

      • Anonim on 14 listopada 2022 at 14:53
      • Odpowiedz

      Człowieku przestań oglądać tą propagandę w TVP i włącz myślenie. Zgadzam się, że KO jest słaba ale i tak odnoszę wrażenie, że by sobie lepiej poradziła. PiS odnoszę wrażenie, że przestał myśleć o obywatelach a zbyt mocno skupił się na “swoich”. Nadszedł kryzys z którym sobie kompletnie nie poradził.

       • anonim on 14 listopada 2022 at 15:12

       Raczej przestań oglądać TVN I słuchać zetki, RMF I wielu innych stacji opanowanych przez obcy kapitał. W ich interesie jest słaba Polska, a co za tym idzie nieudolni nie myślący Polacy . PiS przestał myśleć o obywatelach śmieszne . W pandemi firmy dostały rekompensaty 240 mld zł na ratowanie miejsc pracy. Programy ratujące przed drożyzna zerowy VAT na wiele towarów. Dopłata do pradu, gazu, węgla I innych paliw. O wcześniejszych programach społecznych nie wspomnę bo jest ich tak wiele. Trzeba być ślepym i gluchym aby tego nie zauważyć.

       • Anonim on 14 listopada 2022 at 17:41

       właśnie odpowiedziałeś sobie skąd ta inflacja. Wyłącz TVP włącz myślenie.

       • anonim on 14 listopada 2022 at 18:06

       Wyżej jest komentarz skąd inflacja tutaj jest tylko napisane jak PiS pomaga ludziom przeżyć. Włącz myślenie co by było jakby Morawiecki nie znalazł tego guzika, którego nie miał Tusk. Włącz myślenie zakładamy, że pracujesz masz wynagrodzenie takie jak przed pandemia w 2020r przychodzi to co w 2021i 22r .Wzrosty energi , gazu węgla ropy wywołanie przez ruskich. Za tym idzie wzrost cen towarów i usług ty masz w kieszeni co masz , rząd mówi, że nie ma guzika i co mamy? Odpowiem bidę i ludzi na ulicach domagających się chleba i ciepła. Czy o to Wam Pelowcy chodzi?

       • Anonim on 14 listopada 2022 at 18:31

       I właśnie dlatego w takich dziurach jak Ryglice pisiory mają poparcie, bo lud ciemny jak ulice tej gminy. Ciemnota w urzędzie, ciemnota na ulicach, ciemnota ludu – sukces pis murowany. Ciemniaki oglądają tvpis bo nie stać ich na inną płatną telewizję, więc potem opowiadają takie właśnie banialuki jak ten “ekonomista” powyżej. Ciekawe jak większość z was by musiała zacząć legalnie pracować, płacić podatki i zus czy też byście byli tacy szczęśliwi. Szczerze wątpię. Chociąż może by tak sprawdzić ? taki PIP chętnie się wam przyglądnie “pracownicy” i “pracodawcy”

       • anonim on 14 listopada 2022 at 18:58

       No jasność mamy w wielu miastach rządzonych przez PO. Najbliższy Tarnow i wszyscy wiemy jsk tam jest.

       • anonim on 14 listopada 2022 at 19:03

       Jeszcze jedno. Żal Ci zapewne tej wycieczki na Syberię w wagonie bydlęcym. Wszystko przez PiS, jakby nie oni byłaby szansa wyjechać nawet z całą rodziną.

       • anonim on 14 listopada 2022 at 19:31

       Teraz mój komentarz do płatnej telewizji niby tej lepszej. Moje spostrzeżenie jest takie: w miastach telewizje kablowe częstowały ludzi całą dobę tym co uważali za słuszne. Kogo w tamtych czasach było stać na rozkręcenie interesu kablowego. Resortowe dzieci
       Wszyscy Ci, których było stać 30 lat temu na duży talerz też mieli podawana całą prawdę . Dziś wszyscy Ci głosują na partię o niemieckich korzeniach. Bo kasę na założenie przywieźli w reklamówkach z Berlina. Niestety przykro to mówić ale dużą ilość ludzi jest ukształtowana tylko na jednym przekazie. W następnym komentarzu napiszę co zrobiono z młodymi na wyższych uczelniach. Lewacto tam jest górą. Dziecko wyjeżdża w miarę, a po roku już nie rozmawia z rodzicami koszmar.

       • Anonim on 15 listopada 2022 at 20:31

       Do przeciwnika PiS – u i jego wyborców
       ! Kim ty jesteś, że rościsz sobie prawo do obrażania milionów Polaków z tego powodu iż głosowali na PiS. Świadczy to tylko o tym że sam jesteś małym człowieczkiem i obrażanie to twoja jedyna broń. Tusk i ty nadajecie na tej samej częstotliwości – kaczor, pisior itp. itd.. Jak ty możesz żyć wśród tych ,, ciemniaków ” – rodziny , sąsiadów?

       • Anonim on 14 listopada 2022 at 19:25

       A kto powiedział, że musi rządzić ktoś z PO? nikt. Wystarczy, że nie jest ktoś ciemniakiem z pis i wystarczy. O choćby jeszcze bliżej, Tuchów, Skrzyszów i wszyscy wiemy jak tam jest.
       Typowy pisior jesteś, czyli jak nie jesteś za pis to musisz być za PO. Potrząśnij tą makówką, którą nosisz na szyi, może coś się odklei i zaczniesz mysleć.
       A z tą wycieczką to o co chodzi ? Bo chyba nie rozumiem tego waszego pisowskiego slangu?

       • anonim on 14 listopada 2022 at 19:47

       No tak historii się nie uczyło lub się tym nie interesuje. Można by się tak dowiedzieć co ruscy robili z naszymi przodkami. Wcale im to nie przeszlo do dzisiaj. Poczytaj ile wagonów z ludźmi wyjechało z Ukrainy na Wschód. Jak nie masz pojęcia o historii to tym bardziej o polityce. Koniec dyskusji bo o faktach się nie dyskutuje. Jeżeli jest Was więcej z taką wiedzą to czarno widzę naszą przyszłość jako wolnego kraju.

       • Anonim on 14 listopada 2022 at 20:10

       No właśnie widać jak Ty się uczyłeś. Oczywiście polski naród biedny naród święty naród, który nigdy nikogo nie skrzywdził. Właśnie dlatego jesteśmy takim nienawistnym, pełnym hipokryzji narodem. A Jakub Szela to wesele wyprawiał, czyż nie tak? Dostaliśmy w dupę, i to bardzo, ale inne nacje oberwały równie mocno jak my ale nie wszyscy byli rónie okrutni – jak my. Jak mówimy o historii, to mówmy o całości a nie tylko o tym co nam odpowiada.
       Odnośnie “talerzy” 30 lat temu, to zapomniałeś dopisac, że jako pierwsi takie “talerze” mieli na plebaniach . Twój kochany premier Morawiecki, też jakoś Berlinem nie gardził, ale o tym jakoś nie mówicie. Ciekawe czemu, czyżby nie zgodne z treścią nagonki. Gdyby nie zachód nadal byście w błocie grzęźli a nie autostradami jeździli. Niestety w tvpis wielu rzeczy wam nie powiedzą.
       A z młodymi nic nie zrobili, młodzi, którym udało się wyjechać z tego zadupia, poprostu zobaczyli jak świat funkcjonuje, że nikt się tam nie boi przygłupawego “burmistrza” i chciwego “proboszcza” .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)