LIII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/liii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

140 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Coraz nowe zdjęcia , jak tak patrzę to myśle że na przyszłego burmistrza tego smysioka z Woli trzeba wybrać . Urodzony dygnitarz moim zdanie.

 2. A co do wielkich medialnych afer, to w Lubczy też była afera z poprzednią panią dyrektor szkoły. I to fest!

  1. Zmyslasz. Lubcza dzięki niej odżyła

 3. A tymczasem mamy już najnowsze zdjęcia z Mikołajek….
  gdzie godnie nas reprezentuje średniak!
  tradycyjnie, znów pod stołem…

 4. Napiszę teraz coś o geopolityce dotyczy to też naszej małej ojczyzny. Mam nadzieję, że wszystkim, zależy na tym aby było lepsze jutro Ryglic. To co dzieje się obecnie na świecie to oczywiście walka o wpływy czyli o kasę. Czytając doniesienia z różnych stron można wyciągnąć pewne wnioski. Według mnie w poprzednich latach doszło do dogadania się Niemiec i Francji z Rosją co do podziału wpływów na świecie. Rosja prowadziła też rozmowy z Chinami. Podział miał wyglądać tak. Rosja przejmuje wpływy nad państwami Europy środkowej i wschodniej. Niemcy nad resztą Europy. Tusk wynegocjował z Merkelowa, że Polska od zachodu będzie pod wpływami Niemiec wschód pod Rosją. Stąd ikwidacja wojska po wschodniej stronie wisly. Amerykanie mieli opuścić Europe. Już były decyzje Baidena o zmniejszeniu liczby wojska. Chiny miały robić rozroby na Pacyfiku aby związać tam Amerykę i odsunąć ich od Europy. Atak na Ukrainę który miał się zakończyć w 3 dni i postawa Niemiec i Francji jest tego dowodem. Na drodze stanęło państwo polskie i bohaterską postawa Ukrainy. Ameryka się zorientowała w fotelu który był szykowany. Oni na tym straciliby finansowo najwięcej. Teraz jako Polska czyli rzad PiS mamy przechlapane. Lewactwo zachodu i wschodu zbuzenia tej układanki nam nie zapomni.

  1. Politykierów ci u nas widzę dostatek. Lepiej napisz co Polska, czytaj Jarosław, chciał razem z Orbanem zagarnąć. Po co ten “mąż stanu” wraz z Morawieckim do Kijowa pojechał i z czym wrócili.

   1. Jarek z Orbanem sami to mogą w dołek narobić i zagrzebać. To tak w obliczu innych mocarstw politycznych. Po co byli w Kijowie: po to żebyś w rok od najazdu mógł w Polsce pisać na tym blogu. Jakby nie ewidentna postawa rządu w tym wyjazd Morawieckiego do Berlina i śmiałe zruganie Niemiec za bezczynność to co by się działo na zachodzie. Czekanie na upadek Ukrainy, a później na atak na Polskę i przyjście przez Niemcy nam z pomocą do lini Wisły. My dzisiaj bylibyśmy pod ziemią albo na Syberi. Kto tego nie rozumie to gratuluję .

  2. Poczytaj. Wygląda to zupełnie inaczej.
   https://www.empik.com/nadchodzi-iii-wojna-swiatowa-bartosiak-jacek-zychowicz-piotr,p1283305211,ksiazka-p

  3. Zwykło się mówić o warszawskim nad Wisłą cudzie

   Podobnego dokonali rok temu nad Dnieprem kijowcy (ukraińscy) ludzie

 5. Cała prawda o atakach na kościół i kreowaniu nowego człowieka z nowego pokolenia.
  https://niezalezna.pl/477481-jan-pawel-ii-ataki-ryszard-legutko

   1. Rozumiem, że kropla goryczki może zepsuć smak całej potrawy ale nie dajmy się zwariować. Nie można zrobić w związku z tym zwrotu o 180 stopni. Nie możemy dopuścić aby kropla przelała czarę. Odwrócimy się plecami czyli poddamy i co potem? Zostanie dziura? Nie, na to czeka już lewactwo . Zwyciężyć to pokonać przywódcę, reszta sie rozpierzchnie. O to im chodzi.Wartości są po naszej stronie czyli ludzi świeckich w kościele. Odwiejmy ziarno od plew tak jak mówił Jezus i do przodu. W każdym środowisku zdarzają się zepsute organizmy. Czy JP2 wiedział może i tak. Coś z tym robił bo przenosił w tamtych czasach może taki mieli pomysł. To były czasy walki z kościołem w innym wymiarze bo inny był ustrój Polski. Dzisiaj wiemy, że mamy inny komunizm czyli zachodni Marksistowski. Stosunek do kościoła katolickiego taki sam. Zniszczyć wdeptać w błoto. Kto czyta biblje wie kto z nami walczy z moce piekielne. Ale dobro zwycięży. W górę serca Jezus nas obroni.

    1. Tutaj artykuł wyjaśniający istotę sprawy i mówiący o tym dlaczego to dzieje się akurat teraz.
     https://niezalezna.pl/477491-uderzenie-w-jana-pawla-ii-to-uderzenie-w-filar-jakim-jest-swietosc

     1. Świetny artykuł. Powinien być czytany na mszach niedzielnych przez Wielki Post

       • Anonim on 7 marca 2023 at 17:45

       Teorie spiskowe tworzone dla odwrócenia uwagi od tematów istotnych.

  1. Nie gorączkujcie się jedni i drudzy. Prawda się sama obroni. Dobrze, że prawda wychodzi na jaw choć późno i nie od tych co powinna. Bo dużo złego się stało i było ukrywane. Dużo złego nadal się dzieje. I nie ma bicia się w piersi. Nie ma cywilnej kary! Nie było potępienia, było i jest zamiatane pod dywan. Hierarchowie kościelni to też ludzie, też popełniają grzechy. W każdym stadzie znajdzie się przysłowiowa czarna owca. Kościół jako instytucja musi się zreformować, jeżeli chce istnieć. Tu nie ma innej opcji. Obrona przez atak w tym przypadku nie zadziała. Hierarchowie i tu nie tylko purpuraci, ale przede wszystkim oni, muszą zejść na ziemię i zrozumieć, że czasy całowania proboszcza po rękach dawno minęły. Bo te ręce nie są święte.
   Proste stwierdzenie, że przykład idzie z góry w tym przypadku nabiera kolosalnego znaczenia. Hierarchowie muszą dawać przykład jak należy żyć, jak postępować. A co dają? Ile to ma wspólnego z nauką Chrystusa? Zastanówcie się ile jest zgorszenia, ile hipokryzji. Przykładów nie trzeba zbyt daleko szukać.
   I nie piszcie o atakach na Kościół, gdy światli ludzie tego Kościoła chcą oczyszczenia, chociaż myślę, że na razie nie są w stanie tego zrobić bo ich głos jest jeszcze za słaby, bo są odbierani jako wrogowie, ale kropla drąży skałę. Kościół w takiej formie jak obecnie musi dobić do dnia, aby mógł się odrodzić na nowo. I oby się to szybko stało.

   1. Wszystkiemu winne jest pedalstwo które przez wieki pchało się na stołki. Problem nie jest ostatnich dziesięcioleci ale wieków. Teraz też wielki lament bo osoby lgbt są piętnowane niby przez Kościół. Hierarchia ockneła się, że wiele złego w kościele jest z powodu osób o innych zapatrywaniach seksualnych i może właśnie dlatego nie chcą ich . Teraz powinni dobrowadzic do wyczyszczenia z tych złych kapłanów. Wprowadzić większy nadzór katolików świeckich i się to pomału odbuduje. Homo niewiadomo narobili dużo zła na świecie w różnych instytucjach i nadal rozpychają się łokciami. Nie pochwalam ruskiego komunizmu ale wtedy siedzieli pod miotłą lub właśnie uciekali pod skrzydła kościelne. Było ich sporo wśród artystów, dziennikarzy itd. 5% każdego społeczeństwa to osoby z innym kodem seksualnym, których powinno się leczyć w okresie dojrzewania.

 6. Partia Średniego się chwieje. Powiem tak. Jak taki Średni znajdzie się na listach PiS do Sejmu to na pis nie zagłosuję na100 %.

  Wiem, że bloga czytają oficjele różni w tym z pisu. Więc weźcie sobie to panowie do serca, bo takich jak ja jest więcej. Średni aut

  https://wiadomosci.wp.pl/bielan-i-zalek-skacza-sobie-do-gardel-wojna-u-republikanow-w-cieniu-afery-w-ncbir-6873543744686816a

  1. Aferzyści sami i przekrętasy. Paweł do nich pasuje jak ulał.

 7. https://ryglice.pl/nowy-szlak-drogowy-dla-ryglic-skrzyszowa-oraz-powiatu-tarnowskiego/
  Brawa dla Burmistrza. Sądząc po mapie ominie Ryglice i nie wpłynie na rozwój Centrum Gminy.
  Widać i Zalasową ominie. Nie będzie miało wpływu na rozwój Gminy. Wykorzysta jedynie nasze tereny do rozwoju sąsiednich gmin.
  Ten człowiek wręcz potwierdza swoją niekompetencję i brak wykształcenia? Jakim cudem został burmistrzem?? Na sekretarkę burmistrza wymagane jest wyższe wykształcenie – czyli skończone studia – a burmistrzem może zostać………..Ech, kto na takich głosuje???

  1. Malo znacząca sprawa

   1. Albo się grubo mylisz albo celowo tak piszesz. To jest bardzo istotna sprawa. Dziwi mnie, że temat tu śpi, a Wy piszecie o duperelach.
    Augustyn robi tą drogą dobrze Kiwiorowi i sobie. Lubcza przy tym skorzysta, a reszta gminy za to zapłaci. On ma w poważaniu głębokim interes gminy.
    Na pewno nie tamtędy powinna iść nowa droga.

    1. Myślę że trzeba linię kolejową do Ryglic poprowadzić. Wtedy Ryglice się zaczną rozwijać

   2. Sprawa jest bardzo znacząca i ważna dla gminy no i potrzebna co pomoże Zalasowej i Lubczy a ja się teraz pytam co z poszerzeniem drogi Ryglice – Tychów to też p. Burmistrz mówił i to dużo mówił. Przecież ten folklor jest w Ryglicach, Joninach i Kowalowej i też dojazd należałoby poprawić. Mam wrażenie że nasze władzę sobie nie zdają sprawy i z gminy Ryglice chcą zrobić Krynice czy Zakopane a to nic bardziej błędnego.

    1. Pan Burmistrz zbyt dużo mówi i obiecuje

     Potem obietnic nie wykonuje i nas to denerwuje

    2. Junkers, przecież z ziemi zajętej pod drogę krew tryśnie.

    3. Choćby tu autostradę zrobić to po co ktoś ma przyjechać ?

   • Żałosne i tandetne on 5 marca 2023 at 10:04
   • Odpowiedz

   Takie bzdury burmistrz gada że hej .kto z Ryglic ,Jonin czy Kowalowej a bistuszowej nie mówić z korzysta z tej drogi.i przez czyje grunty będzie przechodzić bo rozumiem że to będzie całkiem nowa drogą?
   A tak na marginesie to i Karasiewicz mamił taka droga co zapisane było w strategii województwa małopolskiego razem z Ciepielą teraz są wybory więc coraz więcej będzie takich wstawek rozbudzających nadzieję .

  2. Może będzie teraz startował na wójta Skrzyszowa? hahaha

   1. Nie wiem czy dorówna Kiwiorowi. Kiwior nie ma żadnej opozycji w Radzie, to jest fenomen.

    1. Popatrz na radę Kiwiora sami ludzie wykształceni mający stały duży dochód z pracy a nie dla diety , panie dla diety.

     1. Jaki burmistrz taka rada. Ćwok ćwoka popiera bo nic innego nie zna.

     2. Przegladnąłem ostatnią sesję, same dziadki, siedzą i przytakują https://crv.pl/sesja-archiwalna-malopolskie-rada_gminy_skrzyszow-kadencja_1-sesja_31

    2. Nie ma opozycji w Radzie, bo zapewne działa jak dyktator….. Tacy nie mają opozycji, a raczej mieli, ale już ją wycieli

     1. Dobry gospodarz nie ma opozycji, bo i po co. Rada ma radzić, decydować a wójt, burmistrz wykonać. Jeśli jest mądrość to jest i zgoda.
      Przy głupocie burmistrza i miernej radzie jest jak jest. Rządzą kominiarze ::)

     2. Podobno miał jednego opozycjonistę, obiecał go załatwić i chyba załatwił bo mieli jakieś wybory uzupełniające.

 8. https://gazetakrakowska.pl/lekcje-religii-w-szkolach-zachodniej-malopolski-gdzie-zrezygnowalo-najwiecej-licealistow-a-gdzie-katecheza-trzyma-sie-mocno/ar/c5-17311945?utm_source=facebook.com&utm_medium=gazeta-krakowska&utm_campaign=artykul&fbclid=IwAR0je_nRofpEsIR3iGYiVbn6csUYMefd12j6u6dty1HpEX7GXWL7G4tCVmY

  Podobno przejęcie szkół rozwala budżet. Może warto się zastanowić na poważnie nad rezygnacją z lekcji religii w szkołach. Zawsze to jakaś oszczędność. Proponuję wcześniej przeprowadzić anonimową ankietę wśród dzieci i młodzieży czy chcą uczęszczać na lekcję religii.

  1. Liczba urodzen poczawszy od roku 2019 drastycznie spada. Obrazuje to przyszlosc szkolna. Mniemam, ze pozostana dwie gora trzy szkoly w gminie.

   1. A w konkretnych liczbach jak to wygląda . W dużej części przyczyna moim zdaniem to beztroskie akceptowanie po 89 sytuacji masowej emigracji .To co powinno być alarmem i smucić było przedstawiane jako coś pozytywnego ,możemy jeździć gdzie chcemy ,jak to wspaniale. W niemieckim min interesie to było.

  2. Puknij się w ten pusty łeb (czy ciebie mama na religię nie posyłała??) Weź siè lepiej za siebie pilnuj swego nosa

   1. Ale czemu się ma puknąć w głowę ? Ja jestem wierzącym i uważam że Kościół powinien być oddzielony od Państwa i religia powinna być nie w szkole ale w salkach przykościelnych. Nic w tym nie widze dziwnego.

    1. Brawo junkers ! Na początku lat 60- tych komuniści też wyrzucili religię ze szkół. Chcesz zdeprecjonować nauczanie religii? Wyobrażasz sobie nauczanie religii w miastach poza szkołą, kto i w jaki sposób będzie sprawował opiekę nad dziećmi podczas przemarszu ze szkoły do nowego miejsca? Czy te sale pomieszczą wszystkich? Przecież w dużych szkołach kilka oddziałów jednocześnie kończy zajęcia itd. Na przyszłość przemyśl dobrze co masz napisać a nie chlap tak.

     1. No pewno że brawo, szanuje Twoje zdanie bo każdy powinien mieć swoje ale ja mam takie i pewno go nie zmienie. Przez poniekąd narzucanie młodzieży prawie na siłe religie to działa odwrotnie i tak będzie działało, ja chodziłem na religie do salki katechetycznej i chodziło prawie 99% dobrowolnie w 4 i 5 klasie było to przed lekcjami bo mieliśmy w szkole lekcje od południa.
      W szkole średniej też chodziliśmy pod kościół do salki katechetycznej i tu już chodziło około 60% W mieście nie będzie teraz tak kolorowo i takiej frekwencji nie będzie tak że pomieszczą tylko ktoś musi za to zapłacić a teraz kościół ślizga się na pieniądzach państwa co mi się nie podoba. Przemyślałem to dobrze i takie zdanie mam już od wielu lat i tym sie różnię od innych że ja potrafię to napisać i się podpisać a wiele ludzi będzie pierdzielić tylko tego publicznie nie napisze bo się nie wiem (boi czy wstydzi)
      Ostatnio był pewien incydent z kolesiem co naubliżał burmistrzowi co bylo bardzo poniżej pasa i ktoś napisał komentarz czy komentarza ale po paru minutach je usunął bo się bał że młodzierz go zbluzga co uważam że bylo zwykłym brakiem odwagi bo na FB był podpisany i to pokazuje kto jest Who is Who.

       • Anonim on 6 marca 2023 at 12:00

       junkres my w Polsce piszemy “młodzież” .
       Nie wspomnę o interpunkcji (dla wyjaśnienia: kropki, przecinki we właściwym miejscu itp.). Nawet Twój nick sugeruje kogo wspierasz, no chyba, że to braki z podstawówki. Podstawy ortografii są w klasie 2 szkoły podstawowej.
       Młodzież – to słowo jest w słowniku języka polskiego. Słowa “młodzierz” nie ma.
       Już może nie kompromituj się i zamilknij

      1. Tak to prawda że zrobiłem rażący błąd ortograficzny.

      2. Tak sie sklada że to nie Ty decydujesz czy mam się zamknąć czy nie bo ja będę robił to co będe uważał.

       • Dziadek on 6 marca 2023 at 17:15

       Kochani blogowicze. Minęło 30 lat od wprowadzenia nauki religii do szkół. Tak się składa, że ja chodziłem na religię na salki. w podstawówce leciałem z domu na 17,00 w średniej było na 7.00 przed lekcjami. Na religię chodziło niemal 100% nawet w średniej. Ksiądz w średniej organizował w soboty ogniska jeździliśmy na oazy, pielgrzymki i było fajnie. Była to jedna godzina tygodniowo. Rodzice pilnowali, chodzili na wywiadówki do księdza, wysyłali w niedzielę i święta do kościoła. Co niektórzy rodzice pytali jakie były czytania i ewangelii w celu sprawdzenia czy się było w kościele czy pod płotem. A dziś 30 lat wolności i co? jacy są rodzice takie dzieci. Błędem było zrobienie 2 godzin religii na tydzień. Ale szacunek do ludzi wtym do kapłana wynosi się z domu. Dawniej o trudnych sprawach mówiło się bez obecności dzieci, a dziś? jak jest z wychowaniem. My dziadersy odejdziemy ale wy młodzi rodzice w przyszłości dostaniecie takie “baty” od swoich dzieci za to beztroskie wychowanie za brak szacunku do starszych. Już niektórzy płaczą , a będzie tylko gorzej. Dobre wychowanie wynosi się z domu ale jak się nie ma czasu dla dzieci to,,,

       • Anonim on 6 marca 2023 at 17:32

       Na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Mam rozumieć, że to wina dzieci gdy są wykorzystywane?

       • anonim on 6 marca 2023 at 18:31

       To według Ciebie rodzice są winni bo nie zasłużyli na szacunek swoich dzieci, dziadkowie, sąsiedzi nauczyciele itd. Dzisiaj pogardą młodych jest do wszystkich.

       • anonim on 6 marca 2023 at 18:43

       Co do wykorzystywania to jest to wielki nadymany balon. Są zapewne takie przypadki bo zboczeńców w każdym środowisku znajdziemy. Zastanówmy się dlaczego są? Kiedyś była to choroba tak jak i inna orientacja seksuslna. Były to choroby we wykazie ONZ d/s zdrowia. Ok 35 lat temu zostały skreślone z listy. Pytanie dlaczego i kto za tym stał? Odpowiedź moja : było z tym tak jak z rezolucjami UE przeciwko Polsce. Za kasę wszystko można. Można nawet uchwalić, że o 12 jest noc , a o 24 dzień. Tak też jest z tak zwanym zielonym ładem i CO2.

       • anonim on 6 marca 2023 at 19:11

       Teraz jeszcze o tym co się pisze na forach internetowych. Wszyscy wiemy, że internet to jedna wielka “fabryka” do zarabiania pieniędzy. Czym więcej wejść na stronę tym większa kasa za reklamy. Dużo ludzi z tego dobrze żyje. Aby były wejścia to muszą być zamieszczane tak zwane tematy nośne czyli często zmyślane ale takie, które przyciągają czytelnika. Zauważcie jak są pisane tytuły niektórych artykułów. Pracują nad tym całe sztaby psychologów tak jak w sklepach są specjaliści od układania towarów na półkach żeby się lepiej sprzedawało. Według mnie 70% informacji to tak zwane materiały “wyssane z palca”. Takie sprawy wykorzystywane są do ukształtowania nowego człowieka, który będzie uległy i podatny na to żeby na nim zarabiać. Na przeszkodzie w Polsce stoi im kościół i biblja. Rubta co chceta od tego się zaczęło 30 lat temu. Czym się skończy trudno powiedzieć.

       • anonim on 6 marca 2023 at 20:47

       Dziś już wiadomo, że wiele rzeczy zawarte jest w kodzie genetycznym. Wiele chorób w rodzinach przekazywanych jest w DNA. Okazuje się, że osoby o innych zapatrywaniach seksualnych mają zmiany w kodzie genetycznym. Więc tamte inne zmiany są chorobami rodzinnymi, a zmiany kody odnośnie seksualności nie są chorobą. Przypadek czy głosowanie za kasę. Bo wykreślenie było głosowane.

       • Adam on 6 marca 2023 at 17:59
        Author

       Do Junkers.

       W szkole średniej chodziliśmy na salkę, ale też mieliśmy religię w szkole. Weszły zmiany.

       Do poczytania:

       http://idziemy.pl/polityka/religia-szkolna-norma-w-niemal-calej-europie-analiza-kai-/76634

       • Anonim on 7 marca 2023 at 08:35

       junkers ulica się z Ciebie śmieje, dlatego moja rada – zamilknij i nie kompromituj się. Nie chodzi o błędy ortograficzne, bo jak mówią Twoi koledzy – zbyt mocny w nauce nie byłeś. Zastanów się nad treścią tego co piszesz

      3. Pisałem już wcześniej tak że nie będę sie powtarzał, mało mnie to interesuje kto się śmieje. Chociaż wszyscy w gminie by się śmiali czy w województwie to ja i tak bedę wyrażał własne zdanie a takie ono właśnie jest jak piszę. Ja nie jestem chorągiewką i nie będę pisał tak żeby się komuś przypodobać.
       Jaśniej już sie nie da Tobie tego przedstawić bo wytłumaczyłem Ci jak “krowie na rowie”.

    2. Kościoła w Polsce od Państwa Bogusiu nie oddzielisz

     Ani dziś ani jutro ani po niedzieli

     1. Kościół to przede wszystkim ludzie/wierni. Nie da się przyciągnąć ludzi na łańcuchu do kościoła. Przymus religii w szkole przyniósł odwrotny skutek od zamierzonego. Dlatego jestem ciekawy czy o ewangelizację tutaj chodziło? Postępująca laicyzacja wśród młodego pokolenia to skutek działań hierarchów kościelnych. Wartości, które głoszą nie idą w parze z tym co prezentują na co dzień. Religia nakazuje miłować nawet swoich nieprzyjaciół a tu słyszysz z ambony o “tęczowej zarazie”. Za słowami nie idą czyny. Młodzi to widzą i dokonują wyboru. Zresztą podejrzewam, że 90% tutaj piszących to katolicy – a “gówno” leje się strumieniami.

     2. poprawny zapis: “nie oddzielisz”
      Czy jest ktoś piszący na tym blogu, kto nie miał trudności z zaliczaniem kolejnych klas szkoły podstawowej?

       • ;) on 6 marca 2023 at 17:41

       Ty jesteś.

 9. Partia do której Średni należy ma fes kłopoty. Średni która to już partia?

  https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/czarne-chmury-nad-partia-bielana-poslowie-zawiadamiaja-instytucje-europejska/yxcs761,79cfc278

  1. Zajmij się sobą. Nie martw się o naszego burmistrza. Trzeba było się uczyć ,być pracowitym i zostać burmistrzem, a nie gnić z zazdrości, że on ma wszędzie znajomości i jest szanowany, nawet w ministerstwach w Warszawie.

   1. HAHAHAHA gratuluję poczucia humoru.

    1. Zobaczycie jeszcze rygliczaki niewdzięczne , że nasz Paweł z Lubczy jeszcze będzie urzędował w Belwederze. I kopary wam opadną niewdzieczniki.

     1. Jako portier albo cięć….Choć on do żadnej roboty się nie nadaje.

       • Anonim on 3 marca 2023 at 06:13

       Już was nerwy tłuką cwane zalasowiaczki i wiecznie zawistne ryglicaki . Jak mieliście Benusia to trzeba było go trzymać a nie ryć pod nim jak te krety. Ryglice też miały swoją burmistrz T P to im na nic, z zazdrości i wyryli. My dumni Lubczanie będziemy wspierać i szanować naszego burmistrza . Będzie wam żal d….ściskał jak na jesień zostanie posłem, a nawet prezydentem RP. Lubcza wieś królewska i będzie o nas głośno. Jeszcze będziemy stolicą gminy. Górą Paweł!

       • Anonim on 3 marca 2023 at 07:27

       Sami królewicze i królewny w Lubczy.

       • Mamusia on 5 marca 2023 at 08:32

       Tak jest w Zalasowe w piątek byłam w szkole proszę o wpłatę ile na obiad brak na stronie brak wpisu co ta pani robi ze 5. 03.Nie ma info rodzice zbulwersowani dość że posiłki nie te co pisze na karcie i do tego zgłaszane było nie raz pani intend.cxy może urozmaicić inny a nie powtarzać w kółko to Nie. Płacimy wymagany dzieci przedszkolne chcá poznać smaki gdzie to możemy zgłosić bo młode mamuśki są tym już w ….

       • M on 10 marca 2023 at 19:19

       Czy pani inten. wróciła w końcu do pracy…? Dodzwonić się nie można… czyżby taka zarobiona była po swojej nieobecności…?

       • Mama przedszkolaka on 11 marca 2023 at 09:23

       Na siłowni mówił jeden pan że znajoma koleżanka wszystko jej prowadzi bo ciężka praca trudno to ogarnąć ; bardzo ciężko żeby odebrała tel . Ciągle niema jej co gorsze to,że w przedszkolu jedno i to samo jak robimy zdiecie to się powtarzają zero urozmaicenia dla dzieci niewiem jak starsze bo niemam jeszcze dziecka ale matki narzekają jak się nie zna to po co bierze się a z obliczeniami masakra ale to cała Zalasow. Ja mam w przedszkolu tutaj nie będę więcej pisać ale rodzice sami wiedzą o co chodzi jedna pani to nawet nie nadaje się do a pomaga przy dzieciach

       • Rodzic on 12 marca 2023 at 11:06

       Od czego jest ta rada rodz.w szkole tyle interwencji odnosnie tej pani czemu oni nie zaalarmują od czego oni są od dekoracji i dawania kwiatów ludzie ogarnięcie albo ich usunąć wziąść innych wybrac

       • I.... on 12 marca 2023 at 11:18

       Nie teraz baby za p.dyr. Trzymają a chłop z szefem i tylko ,żeby się pokazać a baby plotkować…. co powie szefowa to nieważne co powie szefowa to ważne …. nie patrzą na dobro dziecka. Tam panuje haos muszą ich odwołać i nowych wybrać to wtedy będzie dobrze jak dawniej jedna z rr to zdania nieumie sklecić zaraz czerwona i nerwowa umie teczkę nosić(czy umie liczyć dobrze oj nie wiem) Wszyscy tak mowią to tak pisze dobrze że ja jestem już dziadkiem nie mam swoich dzieci w tej szkole bo dzieją się cuda ,z pracownikami i dziecmi . Dawniej jak była pani dyr były 2 zastępcy nie było takich jaj jak teraz się słyszy. Ale to wina jednej pani która nie nadaje się do tego rządzenia .Ludzie dawniej do szkoły to zabijali się za pracą a teraz każdy ucieka z daleka dlaczego?że Zalasow.? Nauczyciele z dziećmi sobie nie radzą ,rodzice narzekają zglaszają a tu nic w tych sprawach po co w ogóle siedzą na tych stołkach odstąpili by miejsca wykształconym ludziom ,którzy umieli by pokierować placówką to moje zdanie za rok będę miał wnuka w szkole zobaczymy jak naprawdę jest .Info wcześniejsze mam od rodziców zresztą chuczy na wsi a zmyslacz też potrafi dziekuje

       • Ziomek on 3 marca 2023 at 06:14

       Już was nerwy tłuką cwane zalasowiaczki i wiecznie zawistne ryglicaki . Jak mieliście Benusia to trzeba było go trzymać a nie ryć pod nim jak te krety. Ryglice też miały swoją burmistrz T P to im na nic, z zazdrości i wyryli. My dumni Lubczanie będziemy wspierać i szanować naszego burmistrza . Będzie wam żal d….ściskał jak na jesień zostanie posłem, a nawet prezydentem RP. Lubcza wieś królewska i będzie o nas głośno. Jeszcze będziemy stolicą gminy. Górą Paweł!

       • anonim on 3 marca 2023 at 11:13

       Będziecie stolica gminy jak powołają nowa gminę Lubcza. Będą tam 3 miejscowości takie jak w parafi.

       • Anonim on 3 marca 2023 at 12:36

       Nawet na portera wymagają średniego wykształcenia haha

     2. Czemu tak piszesz że niewdzięczne ? Jak to Wasz Paweł, bo ja myslałem że to nasz czyli przedstawiciel gminy.

  2. w słowniku poprawnej polszczyzny nie występuje słowo “fes” – chyba chodziło o słowo “fest” – w znaczeniu potocznym : mocny, silny

 10. Znowu poszukują chętnych na mieszkania w bloku , który jeszcze nawet fundamentów nie ma. Miał być już ponoć nadmiar chętnych i to z Krakowa. Ktoś mija się z prawdą?

  1. Patrząc naprojekty z innych miast – to średnio to wyszło. Miało być tanio a rachunki poszybowały w górę.

   1. I nie ma widoków na własność.

  2. Trzeba na głowę upaść, żeby się pchać w ten blok. To nie wypali i wszyscy poniesiemy konsekwencje finansowe. Koszty budowy sa ogromne. Żadnej gwarancji, że się to uda. Zwłaszcza przy tej władzy. Za te pieniądze można wybudować mały domek i mieć coś własnego, a nie płacić latami, mieszkać w klatce i nie mieć pewności, że się przejmie na własność. Bloki na wsi to utopia. Już to było przerabiane za komuny np. w Bieszczadach. Za kilka lat będzie pełno pustych domów na sprzedaż. Rozejrzyjcie się wokoło co się dzieje w małych miasteczkach i wsiach. Ludzi ubywa, dzieci się nie rodzą. Same dziadki stare na wsi pozostały.

 11. Piszecie tu jak ruskie trole. Blog zszedł na psy. Niestety.

 12. Gdzieś czytałem informację gminy że zrobiono rozpoznanie i jest zapotrzebowanie na żłobki . Bardzo bym chciał poznać jak to było badane bo obawiam się że to lipa nie badanie. Sprawa chyba zasadnicza ,mógłby któryś z radnych publicznie o to zapytać ?

  1. Ciekawe ile dzieci się urodziło na terenie gminy Ryglice w 2022 i ile z tego mieszka poza gminą lub za granicą. Panie KN może Pan coś wie ? Będzie odpowiedź co do bytu żłobków.

   1. Można podpytać jednej pani bardzo ceniona jest w gminie i piękna jest ona wie ile dzieci przyszło na świat

    1. Ta pani rozdaje maskotki i się tylko lansuje w cieniu lub w blasku PA

  • gminny dzien kobiet on 1 marca 2023 at 23:14
  • Odpowiedz

  Jak ktoś zainteresowany to polecam odsłuchać lektora z zaproszeniem (jest taki przycisk) na str gminy

  1. chodzi Ci o to że zamiast “,” powinien być “;”?

   1. odsłuchaj sobie lektora , chyba szyfr jakiś https://ryglice.pl/gminny-dzien-kobiet/

 13. Małe miasteczka będą się wyludniać! A Średni buduje bloki ….
  Pamiętajmy o poważnym problemie demografii w Polsce, który mocno obciąża rynek nieruchomości. W długiej perspektywie kryzys demograficzny będzie mocno zauważalny. W ciągu dekady, w Polsce będziemy mieli przypadki jak we Włoszech, w małych miasteczkach, które się wyludnią, domy będą sprzedawane za 1 zł. We Włoszech są sprzedawane za 1 euro.
  Zgodnie z prawem UE za 4 lata wszystkie budynki deweloperskie, takie jak blok będą musiały być bez emisyjne., a wiec dodatkowe koszty na ich modernizacje.

   • Ściana słyszy on 1 marca 2023 at 19:17
   • Odpowiedz

   Jedna pani dy… i jeden pan dy ..wzięli sobie kolegę do pracy narazie z projektu ,żeby ten pan podsłuchiwał co kto gdzie o kim gada😁a ten pan może by wzioł mietełke do rączki ,pod drzwiami nie stał ,bo i tak. Nie podsłucha a pan sobie chodzi po korytarzu i chodzi i tak pani nic nie wysłucha ,jak nawet pan burmist…. Zgodził się przyjąć jak on tak nagadywał na niego taki przeciwny oj nie ładnie. Nie ładnie .. ale to cała Zalas ..a😁 brać się do roboty bo jesteście do tył🤣

   1. W Zalas…ej to tylko znajomych biorą lub takich co korzyść majá to co Dziwisz siè Ciekawym kogo?

   2. kogo zatrudnili ,po co tak szyfrem pisać

    1. Pana z Zalas..owej mieszka niedaleko kiosku na Podlesi… … Szpieg… A tak nadawał na władze a tu taka ….

     1. Jeżeli prawda to po co szyfrem pisać I judzić, by jeden drugiego podejrzewał. Konkretnie a nie być tzw budzisuką. Wiesz to pisz cwaniaczku, a nie podsyraj , to nie okupacja i Enigma , tylko blog Zielińskiego.

       • Pan on 2 marca 2023 at 10:51

       Ja już wiem widziałem dziś w szkole a to dlatego skrótem pisane

       • Gaduła on 11 marca 2023 at 10:25

       Ale to znów będą nie którzy mówić ,że przyszedł szpieg bo u nich tak jest i ,że nic nie robi a pewnie będzie pracowała na kilku stanowiskach chłopie słuchaj co ci każde dyr .a nie pracownicy bo wykorzystujá jak ktoś z projektu słyszałem to już nie od jednego a później idzie płota po wsi ,że nierób (że się odwazył to 👍)nic się nie che robić bo tak szkoła lub człowieka zniszczyć pracownicy pisze bo mam pewne źródła niektórych powinno piknąć sumienie ale karma wraca jak nie do tej osoby to do rodziny pozdrawiam Pana na projekcie w szkole

 14. Funkcjonariusze CBA zatrzymali dziś W. Karpińskiego byłego ministra skarbu państwa w rządzie Platformy Obywatelskiej. Chodzi o łapówkę 5 mln złotych. A to już nie pierwszy przypadek.
  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-byly-minister-wlodzimierz-k-zatrzymany-przez-cba,nId,6623263

   • Jest nadzieja on 28 lutego 2023 at 21:54
   • Odpowiedz

   Oby tylko zaczęli sypać wtedy i rudy od Merkel popłynie

   1. Będą sypać jeśli skończy się kasa…

  1. A ja tu mam jeszcze jedną uwagę. To, że politycy z PO są uwikłani w korupcję, a czołowi politycy tej partii służą obcym, i są jak pies ogrodnika to jedna kwestia. Gorzej, że w dodatku bywają często chamscy i mściwi. To jest tzw. doktryna Neumanna i pokłosie ruskiego porządku u nas. Wskażcie mi jakiegoś polityka tej opcji np. w gminie, który reprezentuje kulturę słowa, wypowiedzi. obyczaju, szacunek dla innych, uczciwość. Ja tutaj nie widzę nienawiści ze strony Republikanów, czy PiSu, ale widzę jad z opcji przeciwnej. Jad do samorządu, demokracji, do ludzi. Widzę jad od ludzi związanych z dawnym układem, i tym od PO, i od tych co kiedyś byli w PZPR. I to najczęsciej jest grupa ludzi z Zalasowej. Oczywiści Zalasowianie to w większości ludzi z kulturą i klasą, ale zdarzają się wychowanki ruskiej kultury.

    • Ostra Skała on 28 lutego 2023 at 23:10
    • Odpowiedz

    Haha… w samo sedno. To ja tu dołożę taki satyryczny dodatek. Może ukujmy te nazwy. Skoro jest Średni, to niech będą też wysokie obcasy:
    Bartłomiej były PO ps. Kogut
    Wodzisław były PZPR. ps. Szuszu
    Sylwester były urzędnik. Ps. Przyczepek
    no i obecny wódz Waldemar. ps. Walentynka
    no i Abram, Rygliczanin z rodu, Zalasowianin z przekonania, ps. Ajsza
    Może być?
    W razie czego zaproponujcie lepsze.

     • Konstanynopolitańczykiewiczówna on 1 marca 2023 at 23:08
     • Odpowiedz

     A gdzie pracują “bezpartyjni” koledzy zalasowscy?
     Kogut robi u kolegi Cietrzewia w Tarnowie
     Szuszek u pana od Ściągały
     Sylwester u koleżanki w Świątkach
     Co do Waldemara admina wsi Ajszy abrama blózga, to może ktoś wie.
     Czemu takie tęgie mózgi szparagi zrywajo… ?

    1. Ale debilstwo

 15. Funkcjonariusze CBA zatrzymali Włodzimierza Karpińskiego byłego Ministra Skarbu Państwa w rządzie Platformy Obywatelskiej. Zatrzymanie ma związek z prowadzonym śledztwem w sprawie przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych i powoływania się na wpływy. Czyli w skrócie: łapówka 5 mln i grupa przestępcza. To oczywiście nie pierwszy i pewnie nie ostatni przypadek… Tuskowa Cela+ właśnie jest realizowana 🙂 😉
  Szczegóły:
  https://biznes.interia.pl/gospodarka/news-byly-minister-wlodzimierz-k-zatrzymany-przez-cba,nId,6623263
  https://www.cba.gov.pl/pl/aktualnosci/4981,Kolejna-osoba-zatrzymana-w-sprawie-afery-smieciowej.html

 16. Jedno środowisko polityczne, znane jako Partia Republikańska, ten cały chłam, który zgromadził Bielan: posłów z różnymi skazami i problemami. Zna pan pana Mejzę, który próbował żerować na nieszczęściu? Jest pan Arkadiusz Czartoryski, który był twarzą elektrowni w Ostrołęce. Bielan dostał od Kaczyńskiego zadanie, by wyrwać jak najwięcej posłów od Gowina. Ma takich ludzi jak Kołakowski, któremu zaoferowano stanowisko w Banku Gospodarstwa Krajowego, potem został wiceministrem. Podobnie jest z posłanką, która awansuje w spółkach Skarbu Państwa. Mamy Kamila Bortniczuka, który jako minister sportu nagradza innego posła Partii Republikańskiej, pana Mieczysława Baszkę !…. no i nasz reprezentant 🙂

 17. A cóż to? Średnika nie zaprosili czy może po weekendzie nie w formie?

  1. Może go wycięli do foto, bo podczas tej kadencji taka moda?

  2. A co sądzi pan Niewiadomski o zakupie kolejnego, czwartego już chyba samochodu dla straży w Ryglicach? Remizę trzeba będzie rozbudować.

   • Romantyk z wiejskiej on 1 marca 2023 at 23:09
   • Odpowiedz

   Lepiej napiszcie czy kasę gmina dostała dzięki burmistrzowi czy może dzięki Władkowi. Tu jest sedno. Selfi to inna kwestia.

   1. Dotacja na zakup samochodu nie jest zasluga ani sredniego ani wladka. Strazacy sami to zalatwili, sredni i jego urzadasy nawet nie wiedzieli o tym ze jest mozliwosc pozyskania takiej dotacji.

  • Oglądam sesję on 27 lutego 2023 at 10:36
  • Odpowiedz

  Dlaczego Przewodniczący rady utrudnia wypowiadania się Radnemu powiatowemu? Jakiś taki niecierpliwy i wystraszony albo może takie na zadanie .

  Władek przynajmniej wie o czym mówi.

  1. Może biegunkę miał.

   1. Albo owsiki i się tak kręcił. Też to zauważyłem.

    1. Przewodniczący pokazuje chamstwo i prostotę – takiego sobie Joniny wybrały to go mają, ale nie musi stać na czele Rady, bo jako mieszkaniec Zalasowej nie chcę aby on mnie reprezentował jako przewodniczacy rady, bo to ogromy wsyd

     1. To się mylisz Zalasowiaku , możesz sobie życzyć , sle na seoim podwórku. Przewodniczącego rady wybrali radni , te z Zalasowej prawdziwki też. Więc kupę możesz sobie zrobić. Obywatel gminy.

       • Anonim on 27 lutego 2023 at 20:30

       Jacy radni taki przewodniczący

  2. Dawniej, jak pamiętam to taki działacz z pzpru gadał na zebraniach ile chciał. A teraz radni powiatowi są gośćmi.

 18. Takie czekanie aż coś kapną z góry kasy to bierzemy i wydajemy ,potrzebnie lub niepotrzebnie . I zawody czyja to zasługa .

  • Człowiek chonoru on 26 lutego 2023 at 13:38
  • Odpowiedz

  Ciekawość czy Junkers adminowi odpalił z kwoty 180 tys .

  Dla niewtajemniczonych. Admin w odpowiednim czasie zasugerował Lisakowi co ma zrobić z prądem.

  1. Zaspakajam Twoją ciekawość i odpowiadam że trzy razy więcej.

   Rozwieje uszczypliwość, nasi Włodarze w Wiejskiej coś takiego uchwalili czyli tarczę której to nikt a to nikt w mediach nie informował a to każdych od Państwowych po Prywatne. Adam akurat słuchał Radia Polskiego i tam koło północy raz poinformowali a mi więcej nie trzeba było mówić co mam zrobić.

   Jeszcze mi troche zostało to przyjedz do Uniszowej to też Ci wypłace i to tak na “bogato”

   1. Bzdura, można było spokojnie o tym przeczytać w necie, ale trzeba troche więcej rzeczy obserwowac niż tylko lepsze.ryglice 😉

    1. Tak, tak ja czasem i miesiąc nie wchodzę na Lepsze Ryglice , przeważnie to Adaś zagai że dużo sie dzieje na blogu to wtedy wejde.
     A jeżeli bzdura że nie bylo to przyznaje że przegapiłem jak i około 70 % takich jak i ja.

     1. aaa, to poczytalność ogromna 😉

   2. Jasne. Tarczę odpailiłeś, 500+ wziąłeś. Vat też, jak tam cit? Swoją drogą ludziom bezradnym, niepełnosprawnym, niegosdodarnym, poszkodowanym przez los jakoś trzeba pomóc.

  2. Jeżeli Adasiowi nic nie odpali to lepiej było mu nie sugerować wtedy całą sumę odpaliłby dla Państwa czyli dla wszystkich

   1. To prawda ale tylko za grudzień, dalej mnie szczypaj bo szkoda czasu na pewno morale Ci wskoczy.

  3. Nie sugerowałem nic Bogusiowi tylko zapytałem czy zna temat i czy złożył wniosek, bo za chwilę będzie za późno. Temat znał natomiast o terminie jakby nie wiedział.
   _____________________________

   Mogę już dziś potwierdzić trend, że odkąd blokada komentowania na urzędowym fb mamy tutaj wzrost i wejść, i komentarzy.

   Zapraszam raz jeszcze do zakładania kont.

 19. Ile teraz wynoszą diety?
  Za Poloskowej i Benka sztywna stała kwota 400 zł radny 500 zł przew. Komisji. Zastępca 450.
  Jak to wygląda teraz?
  Szuka ale ciężko doczytać sie wiem że to zależy od minimalnej ale ile faktycznie mają teraz ?

  1. Może Pan Niewiadomski powie bo którego się nie spotka to machają ręką i że za takie marne grosze myszą robić i ponosić odpowiedzialność i użerać się z ludźmi. To autentyczne słowa jednej pani radnej. Bardzo ważnej.

   1. Od 27 kwietnia 2021 r. obowiązują następujące stawki.

    § 1. 1. Ustala się ryczałtową wysokość diet dla Radnych Rady Miejskiej w Ryglicach za pracę w Radzie w kwocie:
    1) Przewodniczący Rady Miejskiej – dieta miesięczna wynosi 1340 zł
    2) Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej – dieta miesięczna wynosi 1 000 zł
    3) Przewodniczący stałych i doraźnych Komisji Rady Miejskiej – dieta miesięczna wynosi 900 zł,
    4) Wiceprzewodniczący stałych i doraźnych Komisji Rady Miejskiej – dieta miesięczna wynosi 750 zł,
    5) Pozostali radni – dieta miesięczna wynosi 650 zł
    2. Członkom komisji doraźnych powoływanych każdorazowo przez Radę Miejską przysługuje dodatkowa dieta w wysokości 100 zł za każde posiedzenie komisji.

    Klikając w poniższy link przeczytasz stosowną uchwałę.

    http://ryglice.esesja.pl/zalaczniki/129408/projekt-uchwaly-diety_1217682.pdf

  2. A czy radny pyta ile ty wścibski bobku zarabiasz? Nie słyszałem, żeby się interesował .

   1. Radny ma stulić uszy i grzecznie odpowiadać gdy chlebodawca pyta

    1. Radny to władza, zapamiętaj sobie kmiocie lub babsztylu wścibski. Więc ją szanujcie, bo to najprężniejsza rada od lat , a nie tamte śpiochy, co nic nie zrobiły od lat.

     1. Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha Ha ha ha ha …. ha

       • Anonim on 26 lutego 2023 at 18:13

       Będziesz się śmiał baranim głosem,gdy rachunki i podatki do urzędu będziesz płacił. Na baczność będziesz stał.

     2. Oooo styl i chamstwo typowe dla obecnej władzy. Zapewne wykształcenie podobne. Płacę im więc mam prawo oceniać wyniki ich pracy – a takowych brak.

       • Anonim on 26 lutego 2023 at 20:43

       Nawet sobie nie zdajesz sprawy człowieku jaka to ważna i odpowiedzialna funkcja spoleczna być radnym. Już nie mówię o zdjęciu czapki przed radnymi ale o szacunku i docenieniu trudu poświęconego społeczeństwu. My za was odpowiadamy i myślimy. Nas wybraliście jak rolnicy odsiewając ziarno od plew.

       • Anonim on 26 lutego 2023 at 20:54

       Tylko czemu został plew? Jak żeś taki odpowiedzialny to się podpisz.

       • Anonim on 27 lutego 2023 at 22:45

       Było dwóch kandydatów i każdy miał grono radnych , czyli to jak w bibli naród oddzielił ziarno od plew. Plewy uleciały , a ziarno naszej gminy działa dzielnie, a nie jak ciapy i ciaparajdy poprzednich rad dżymali przez4 lata, zamiast działać . Dobrze że ta rada ma 5 i pół roku ,a potem dalsza pięciolatka. Z naszym burmistrzem P A lub Sz M.

  • Nowy temat on 25 lutego 2023 at 20:53
  • Odpowiedz

  Nowa sesja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)