LXIII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/lxiii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

13 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Dziś w ten piękny, deszczowy poranek przystanki autobusowe naszej Gminie
  były pełne przemoczonych, zziębniętych i wściekłych mieszkańców.

  Burmistrz, który jest odpowiedzialny za transport publiczny ma w dupie swoje obowiązki i mieszkańców.
  Od początku kadencji nie zapewnił pieniędzy na poprawę sytuacji setek ludzi
  ( starszych do lekarzy, młodszych do szkoły, zwykłych do pracy)
  związanej z wykluczeniem transportowym naszej gminy.

  jaka turystyka, jaki rozwój, – skoro, stąd nie da się się nigdzie dostać ????
  Średni spływaj…..

 2. Jestem rozczarowany. Do wyborów samorządowych trzy miesiące. Czytając to forum od dłuższego czasu mam wrażenie, że w naszej gminie jest mnóstwo osób, które wiedzą jak rządzić, co zrobić by było lepiej. Komentowanie wydarzeń idzie im znakomicie. Byłem pewien, że na 3 miesiące przed wyborami będzie już chętnych z 5 kandydatów na burmistrza wraz z kandydatami na radnych, którzy są ekspertami w pracy samorządowca. Tym bardziej, że ci “fachowcy” wyliczają jakie kokosy można zarobić za pracę burmistrza czy radnego. Jakoś teraz nie są chętni do pociągnięcia tego wózka i zwięcia odpowiedzialności za rozwój gminy. Ujawną się znów zaraz po ogłoszeniu wyników.

  1. Obawiam się że nie ma zbyt dużo takich osób, od czasu do czasu ktoś tutaj wrzuci jakiś konkretniejszy temat ale zwykle nikt nie chce pociągnąć wątku. Do pracy aktualnej rady można mieć zastrzeżenia, wystarczy zerknąć na nagranie z sesji z sąsiedniej gminy Szerzyny:

   Tam radni gdy jest rozmowa o jakiejś konkretnej drodze to mają konkretne argumenty i znają aktualny status prawny, wójt jest mocno merytorycznie “atakowany”, widać wyraźnie opozycję i zgłaszane są potencjalne problemy jak chociażby to czy młodsze pokolenie będzie w stanie pociągnąć gminę za 10, 15, 20 lat. U nas sesja wygląda tak że burmistrz opowiada o milionach a radni bez dyskusji wszystkie uchwały jednomyślnie klepią.

   1. Dla odmiany proszę oglądnąć sesję Rady Gminy Skrzyszów. Tam wcale nie ma opozycji.

    1. Hmm, rzeczywiście. No to w sumie nie wiadomo co jest lepsze – aktywna opozycja która wskazuje problemy czy współpraca wszystkich radnych.

 3. Ktoś mi może wytłumaczyć jakie zasługi ma pan Burza dla gminy? Przysporzył jej sławy a może jakieś podatki duże płaci ? Czy aby nie jest tak że co mu się udało to dla siebie i dobrze . Wyróżnienia to bym dawał największym płatnikom podatku do gminy *tych podatków z działalności gospodarczej a nie tych z budżetówki

  1. Nie no, akurat Stanley na takie wyróżnienie zasłużył jak mało kto. Nie ma chyba bardziej rozpoznawalnego mieszkańca naszej gminy w Polsce. Być może jego sukcesy nie przełożyły się na jakieś bezpośrednie korzyści dla gminy, ale do niektórych poprzednich laureatów też można by się pod tym względem przyczepić. Wyróżnienie to ma charakter bardziej symboliczny a nie finansowy więc jak dla mnie wszystko jest okay. Moja ocena jest mocno subiektywna bo w czasach gdy Unia Tarnów ze Staszkiem w składzie sięgała po tytuł mistrza Polski byłem ogromnym fanem żużla i często bywałem na meczach.

   1. Był znany jako żużlowiec ? nie śledziłem ., ale czy ktoś go z miejscem zamieszkania identyfikował to wątpię. Dla mnie to taki cd autopromocji burmistrza,a z poprzednikami masz rację pewnie tylko co to zmienia ?

    1. W środowisku kibiców żużla był i jest rozpoznawalny w całej Polsce. W jednym sezonie zajął 12 miejsce w indywidualnych mistrzostwach Polski, razem z Unią Tarnów zdobył drużynowe mistrzostwo Polski, ścigał się z najlepszymi żużlowcami w historii (Tomasz Gollob, Tony Rickardsson). Argument że nie był kojarzony z miejscem zamieszkania wydaje się jednak zasadny. No cóż – gdybym ja był w radzie to mimo wszystko głosowałbym za przyznaniem takiego wyróżnienia ale rozumiałbym ten argument.

     Czy aktualny burmistrz coś na tym wydarzeniu ugra? Nie wiem – moim zdaniem niezbyt dużo.

     1. Ja nic do niego nie mam.Niech sobie wygrywa .Ale taki wybór zasłużonego da gminy jest jakby antydopingiem ludzi którzy dla tej naszej małej gminki coś społecznie robią .Nie mam nikogo konkretnego na myśli ale to jest fałsz tak jak z tym rajdowcem co nawet już tu nie mieszka.

      1. Ten tytuł ma charakter uznaniowy i rada decyduje komu przyznać, ale powiedzmy sobie szczerze – raczej nie jest to jakieś bardzo prestiżowe wyróżnienie. Widzę tutaj:
       https://archiwum.ryglice.pl/zasluzony-dla-miasta-ryglice.html

       że w przeszłości laureatem było np. Starostwo Powiatowe w Tarnowie. Wielu innych laureatów w ogóle nie kojarzę. Gdyby rada dbała o bardziej restrykcyjne warunki uzyskania tego tytułu to pewnie można by być dumnym z takie odznaczenia, gdy przyznają je bez jakiejś spójnej logiki to traktowałbym je z przymróżeniem oka.

   2. Jeżeli chodzi o rozpoznawalność w kraju i kojarzenie z nazwą Ryglice to w tej chwili Pan Duda “rajdowiec” wszystkich powala . Jego programy na TVN Turbo ogląda cała Polska i wszyscy pytają gdzie są te Ryglice. W programie dużo ujęć z Ryglic jest pokazane. Pan Burza kojarzony był z Unią Tarnów czyli Tarnowem, nieliczni wiedzieli ,że mieszka w Zalasowej koło Ryglic

  • Kalkulator on 31 grudnia 2023 at 13:13
  • Odpowiedz

  Mizeria, jedno krótkie pytanie ; średni, gdzie te pieniądze pozyskane znajdzie uzasadnienie w budżecie ? Takie liczenie, jak ukończone szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)