Money money

Jak Państwo zapewne słyszeli w wyniku nowelizacji ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe na ostatniej sesji radni RM w Ryglicach zatwierdzili wnioskowaną przez burmistrza podwyżkę jego pensji. Zgodnie z uchwałą przyznaje się 90% maksymalnej kwoty wynagrodzenia zasadniczego przysługującego burmistrzom w gminach do 15 tys. mieszkańców w kwocie 9225 zł. oraz 3150 zł stanowiących 100% dodatku funkcyjnego określonego w ustawie, kwoty 3712 zł. odpowiadającej 30% łącznej kwoty wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego. Dodatkowo burmistrz otrzymuje dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 20% wynagrodzenia zasadniczego w kwocie 1845 zł. Reasumując, wynagrodzenie burmistrza wynosić będzie 17932 zł. dotychczas, było to 10180 zł. i to nie od dnia podjęcia uchwały, ale od 1 sierpnia 2021 r.

Oczywiście podjęcie uchwały było wynikiem odgórnie ustalonej zmiany, jednak radni mieli możliwość uchwalenia wysokości pensji w zakresie 80-100% jednak przychylili się do wniosku burmistrza i, mimo że przekonują, że musieli tyle dać dali to 10% od siebie(?).

Przy 80% kwoty wyglądałoby następująco:

Wynagrodzenie zasadnicze – 8200 zł.

Dodatek funkcyjny – 3150 zł.

30% zasadniczego i funkcyjnego – 3405 zł.

20% wynagrodzenia zasadniczego jako dodatek z wieloletnią pracę – 1640

Razem – 16395 zł dotychczas pensja burmistrza wynosiła 10180 zł.

Mimo otrzymanej z automatu miesięcznej podwyżki w kwocie 6215 zł. nasi wspaniałomyślni radni bez mrugnięcia okiem zdecydowali, że to przecież jest krzywdzące i dorzucili jeszcze 1537 zł. od siebie (?)

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/money-money/

161 Komentarzy

Skip to comment form

  • Głosujcie ludzie on 21 grudnia 2021 at 18:12
  • Odpowiedz

  .

  1. Poseł Mejza zastrasza rodziców od których wyciągnął masę kasy na rzekomą pomoc, wysyłając im pisma przedprocesowe. Już wiadomo czemu ma służyć zagrywka z nagłym uwięzieniem Giertycha.

   1. Nie było pism przedprocesowych. Wkrótce WP odpowie za pisanie nieprawdy

    1. Zapewne teraz próbują przekupić albo zastraszyć rodziców żeby mówili że nie było żadnych pism…

     1. Wydawało się prymityw Tarczyński czy cham Terlecki to szczyt intelektualnych możliwości PiS. Nadszedł jednak Mejza, a z nim nowe otwarcie tej partii

       • Anonim on 22 grudnia 2021 at 17:31

       Cham Terlecki mówi że Mejza po urlopie odchodzi z rządu

       • Anonim on 22 grudnia 2021 at 17:37

       Mejza nie jest w pis i nie wszedł do Sejmu z list pis. Taki se szczegół

       • Janusz on 22 grudnia 2021 at 17:57

       Może i nie, ale od niego zależy większość w sejmie. Będą go bronić jak niepodległości.

       • Janusz on 22 grudnia 2021 at 18:09

       Aż nie mogę się doczekać dzisiejszego wydania wiadomości w tvp

       • ciekawe on 22 grudnia 2021 at 18:31

       Ciekawe Mejza planował a Grodzki kasował ,pierwszy raczej prawa nie łamał a drugi- jest wniosek o odebranie immunitetu . Mejza z rządu wyleci a Grodzki marszałkiem zostanie …

       • Byk on 22 grudnia 2021 at 19:45

       Bo ten drugi to święta krowa z pastwiska 3 RP

       • Anonim on 22 grudnia 2021 at 23:09

       Panie, nie wklejaj Pan takich głupot tutaj. Dni PiSu są policzone, skończy się ogłupianie już i tak głupiego społeczeństwa.

 1. 18 tyś zł płacimy średniemu zeby się promował politycznie
  oraz dajemy kase na jego wyjazdy z urzędu w “niewiadomych” celach.

 2. Przestań pierniczyć panie G. Nie rób wody z mózgu innym i nie gardź myśleniem ludzi. Razem zmienialiście wiele partii i zaliczaliście co popadło i było ok. Masz czelność zwracać uwagę Augustynowi a sam nie wykazałeś się ani za grosz niczym przyzwoitym.

  1. Sukcesów obecnie nie ma ,czas też jakiś smutny .Ale pozbycie się pana G na plus się liczy.

 3. Panie były sekretarzu, o ile pamiętam to pan, czyli były Twój pan i pracodawca działał w 6 partiach. SKL, Solidarność, Ruch 100, AWS, PO. Bo chyba GS to nie partia, więc nie wliczam. Nie pisz takich pierdół bo Karasiewicz skakał po partiach jak pszczółek Gucio, a obecny burmistrz to szuka sposobu jak ściągnąć kasę i działa jak nikt wcześniej. Tamten w ciągu kilkunastu lat zmieniał partie jak rękawiczki i nie przeszkadzało, a obecny burmistrz jak wchodzi do drugiej, to już jest źle. Troszkę cierpliwości i mniej wody sodowej polecam.

   • Wystarczy on 18 grudnia 2021 at 22:18
   • Odpowiedz

   Bielan nie toleruje gówna.

   • Gratulacje on 18 grudnia 2021 at 22:21
   • Odpowiedz

   Przeczytaj to co napisałeś zrób 3 wdechy i znowu przeczytaj. Jeśli piszesz, że Augustyn teraz zmienił partie na dopiero drugą to jeśli tak jesteś zorientowany w samorządzie to gratulacje.

  1. Obecny zaliczył już z sześć partii.

 4. Nasz Burmistrz zalicza kolejną partię. https://www.rdn.pl/news/chca-budowac-struktury-i-doprowadzic-do-zmiany-prezydenta-tarnowa

   • Wystarczy on 18 grudnia 2021 at 20:40
   • Odpowiedz

   Gowinowcy przechodzą do Bielana. Było wiadome że tak niektórzy gowinowcy zrobią. Trzeba Bielanowi podesłać info o świadectwie

   1. Projekt “republikanie” to są jakieś jaja. Nic z tego nie wyjdzie

     • Wystarczy on 18 grudnia 2021 at 21:11
     • Odpowiedz

     To nie są jaja. Bielan mocny gość. Trzeba tylko mu przekazać jakie jaja są ze świadectwem. Bielan nie toleruje gówna

     1. Zresztą Gowin też nie tolerował. Czemu średniaka nie wpuścili na listy do Sejmu? Żeby wstydu Gowin nie miał z powodu kłamstwa swiadecwowego. Po to też Gowin był w Ryglicach na sesji żeby przycisnąć w sprawie świadectwa. Każdy to wie. Precz z cwaniakami z polityki!

     2. To czemu Bielan nie chce funkcjonować w ramach pisu tylko tworzy jakiś swój dziwny twór? Nie rozumiem tych zagrywek

  1. No i jak tu będzie dbało się o gminę, jak trzeba budować struktury nowej partyji aby się gdzieś zahaczyć w następnych wyborach. Naród nie głupi . Która to już partyja ?

  2. No i stało się, a jeszcze niedawno wydawało mi się, że to science fiction i plotka, której powtórzenie publicznie miało mnie zdemaskować – a tu proszę. Ciekaw jestem, kiedy pan Augustyn buduje te struktury i za czyje pieniądze, bo to przecież są dziesiątki godzin i setki kilometrów? Trzeba się zastanowić, w jakim celu były te niezliczone delegacje do ministerstwa i cholera wie gdzie jeszcze, bo analizując dokonania, w żaden sposób nie można przypisać do nich żadnych konkretnych dla mieszkańców korzyści. Warto też zapytać, czy owej niedzieli, gdy w Zalasowej odbywało się zebranie mieszkańców, pan Augustyn lobbował w sprawach gminy, czy może budował struktury partii?
   Ostatnim czasem sporo piszecie o ośrodku kultury i o jej brakach. Jako mieszkaniec Ryglic z przykrością obserwuję kompletną degrengoladę i kompletny brak pomysłu na miarę czasów, w jakich żyjemy. Okazuje się, że najstarsza Pani Burmistrz Połoska była najmłodsza duchem i najbardziej kreatywna, jeśli chodzi o kulturę, ale i w sprawie rozwoju Ryglic obaj panowie burmistrzowie nie dorastają Jej do pięt. Patrząc na to, co proponuje centrum kultury, (świadomie pisane małą literą) nie wiem, czy śmiać się, czy płakać. Ileż można wozić się na badziewnych imprezach i konkursach typu najpiękniejszy ogród wieniec dożynkowy czy będący swoistą “szopką” konkurs szopek bożonarodzeniowych? Brak pomysłu to jedno, ale druga strona to brak bazy i prawdziwego centrum kultury, które skupiałoby ludzi nie za pensje i z obowiązku, ale z pasji. Niestety w Ryglicach osoby pobierające pensje w obawiają się o to, że ludzie zauważą ich bezproduktywność więc, zamiast pomagać w realizacji pasji mieszkańców skutecznie przeszkadzają.

   1. Tak. Mądre słowa. wroce do Zalasowej. Sami sobie radzą , kiermadsze, wieczór poetycki, konkursy słyszalem w kościele. Nie trzeba im ośrodka kultury. Pytanie, dlaczego oni to robią jak za to nie mają płacaone tak jak w ośrodku w ryglicach

    1. Zalasowa to potega spoleczna. Benka nie ma a swietnie sobie radzi, mimo że sredni robi na złość tak jak z pałacem .

     Jesli dogadają się Olszówka z Gutkowskim i poprą sie w wyborach to będzie skuteczny team i nowe otwarcie w gminie.
     Współpraca to podstawa sukcesu.

     1. Broń Boże z Gutkowskim. Może z kimś z Ryglic? Pewnie Niewiadomski po wyborach pomoże dosłownie. Może będzie znowu w RM.

      1. Myślę, że to bardzo rozsądny pomysł, żeby Ryglice i Zalasowa połączyły siły. Ryglice od lat mają bardzo rozsądnego i kreatywnego człowieka, który gdyby go słuchano, już dawno zmieniłby Ryglice. Niestety, by się utrzymać przy władzy, łatwiej było go zniszczyć niż posłuchać. Taka opcja z pracowitym Olszówką i nietuzinkowym Jeziorem mogłaby zgromadzić wokół nich wielu mądrych i nieinteresownych ludzi, dla których Gmina Ryglice to nie sposób na to, by się drobić czy wybić i którzy będą zdolni pokierować naszą gminą. Co do mojej pomocy to jestem jej gotów udzielić zawsze i każdemu, kto dobrze życzy Ryglicom, więc jeżeli będzie taka potrzeba to jestem do dyspozycji jednak nie jako członek jakichkolwiek organów władzy bo taką opcję zdecydowanie wykluczam.

       • A on 18 stycznia 2022 at 11:29

       Ja widzę Wł.Ol .na burmistrza nie rzuca słów na wiatr. …jak coś ma zrobić to zrobi,pomoże,zajął by się odpowiednio pracownikami z urzędu i ze szkół ma duże poparcie

       • Doradca z Warszawy on 19 grudnia 2021 at 17:20

       Widzę Władka, ale Władek sam nie da rady, musi mieć kogoś przy sobie, ale już z innego pokolenia. Władek poza strzałem z Augustynem umie dobierać sobie ludzi więc jeśli pokaże ekipę ludzi kompetentnych i jego zastępcą wówczas ma duże szanse. Nie może być tak, że promowani są ludzie bez doświadczenia, wiedzy i rozsądku bo efekty widać gołym okiem!

      2. Bardzo dobrą dla Ryglic byłaby współpraca Panów Olszówki, Jeziora i Gutkowskiego, ale to z uwagi na to, jak w stosunku do Pana Jeziora zachowywał się Pan Gutkowski, gdy burmistrzem był Pan Karasiewicz jest mało realne. No, chyba że jak mawiał David Rockeffeler (choć w odniesieniu do realiów globalnych) będziemy mieli w gminie odpowiednio duży kryzys, i aby go okiełznać Panowie postanowią być ponad to co było.

       • Anonim on 19 grudnia 2021 at 18:24

       A czy W Ryglicach brakuje ludzi kompetentnych aby zasiąść i działać na stołku burmistrza? Panie Niewiadomski, znasz to społeczeństwo, może masz jakieś propozycje?

       • Anonim on 19 grudnia 2021 at 18:38

       Przeszłość nie powinna przeszkadzać budować przyszłości. Kazdy moze miec pretensje ale nie o to chodzi.
       Panowie nie muszą się kochać ale powinni usiąść do stołu i probowac wyrwać nas z tego średniego bagna.

     2. Popieram w 100%. Z tego co mi wiadomo, to Andrzej też.

       • anonim on 20 grudnia 2021 at 17:51

       Podsuwanie Gutkowskiego to jakieś jaja z pogrzebu , chyba by na mózg upadli .Czym on się niby wykazał .

       • Anonim on 20 grudnia 2021 at 19:32

       Gucio to najpważniejszy konkurent W

       • .. on 20 grudnia 2021 at 20:11

       To byłoby max upokorzenie gdyby kogoś takiego ludzie wybrali.

      • Zorientowany on 20 grudnia 2021 at 16:27
      • Odpowiedz

      Nie dogadają się – osią sporu będzie to kto z nich ma zostać kandydatem

       • Anonim on 20 grudnia 2021 at 19:44

       to byłyby jaja gdyby PiS dogadało się z PO w gminie, ale w walce o stołki nie ma skrupułów i Olszówka i Gutkowski. Nadzieja tylko w tym, że społeczeństwo kolejny raz nie da się wykiwać

       • Pytanko on 20 grudnia 2021 at 20:12

       Podobno jest jakaś pani kandydat o nazwisku Komisarz. Prawda to?

       • Anonim on 20 grudnia 2021 at 20:47

       Jeszcze do dogadania czerwonego tulipana brakuje .Sukces murowany będzie i lubcza górą.

    2. A co Karasiewicz zrobi dla Zalasowej bez pieniędzy? Niech odpowie, co zrobił społecznie?

   2. Niewiadomski to ty w kulturze pracujesz na to wygląda

   3. Od razu widać ile Pan panie Niewiadomski znaczy dla tego bloga i dyskusji. Wystarczyło, że się Pan znów pojawił i zaczął pisać i mamy ciekawą i kreatywną dla przyszłości Ryglic dyskusję. Oby nadal się Panu chciało widać gołym okiem jak bardzo Ryglicom potrzebny jest głos rozsądku i otrzeźwieńczy po tych oszołomkach rządach .

    1. Augustyn już odpuści gminę ma teraz nową zabawkę. On się szybko nudzi i jak każde dziecko potrzebuje nowych zabawek. Czy Władek będzie chciał kierować gminą stojącą nad przepaścią? Teraz potrzebne będą niepopularne działania oszczędnościowe. Jak to wytłumaczyć ludziom i rodzicom bo oszczędności będą w pierwszej kolejności na szkołach. Pewnie kultura też pójdzie pod nóż. Trudna sprawa ale do wykonania. Jest jeszcze kilka rzeczy na których można szukać oszczędności. Broń Boże nie te z Rzepiennika i Ciężkowic.

     1. A na czym os oszczędzają Ciezkowice i Rzepiennik? Może warto z nich brać przykład.

    2. Do Anonim z 9 grudnia 2021 godz. 18:55

     Tak więc proszę sobie wyobrazić o ile lepsza jeszcze byłaby dyskusja i pomysły dla przyszłości gminy, gdyby inni zechcieli mieć tu konto i pisać nieanonimowo. Może zaczniesz od siebie?

     1. jak pan zna dane kogoś to znaczy że ktoś pisze nieanonimowo ? no ciekawa “logistyka”

      1. “Logistyka” he, he jest taka, że jeśli znam człowieka i ewentualnie jego pseudonim to dla mnie nie jest anonimowy. Natomiast ten sam piszący może też pisać (nikt mu przecież nie zabroni) nie podpisując się i wówczas jest anonimowy. Czy wystarczająco “logistycznie” wyjaśnione?

    • Zmiana nazwy i tyle on 19 grudnia 2021 at 21:44
    • Odpowiedz

    Ta budowa struktur to chyba nic pracochłonnego. Przemiana struktur gowinowskich w bielanowskie.

  3. Marzy mu się posłowanie ale to raczej pusty kapsel. No i już wiemy dlaczego poseł Krajewski odwrócił się od naszej gminy.

 5. Za przeproszeniem pieprzyć obecnego i jego “wspaniałą” radę. Jest nadzieja, że wzrost płacy przyciągnie na “stołek” osoby, które będą zaangażowane i posiadały wiedzę, wykształcenie, inteligencję – kompetencje. Ta kadencja jest tragiczna. Średni poległ ogólnie mówiąc na szkołach (wykształcenie, przekształceniach, sala gimnastyczna). Zero pomysłów na rozwój, nepotyzm, zadłużenie. Zmarnowana kadencja.

  1. Ośrodek kultury dno totalne, znajomi i rodzinka radnych pozatrudniana na gminnym garnku gdzie się da. Rzygać się chce. Urząd gminy jeden kocioł donosów i nienawiści. Wszystko drożeje a ci się bawią w politykę. To wkrótce pier…..nie. Jasnowidz.

   1. Ośrodek kultury ma się dobrze. Koncerty, imprezy, wystawy, wieczory poetyckie, a w tym tygodniu zapewne jasełka………..szkoda że nie w gminie ryglice

    1. W naszej gminie pracownicy kultury mają się dobrze, bierni , mierni ale wierni , średnia dyrektorka i średni szef , nic tylko siedzieć i gdakać jak średniak nakaże . Wtedy można żyć. Jedyna dyrektorka bez wykształcenia. Nic w Ryglicach nie ma. Zalasowa sama sobie radzi wspaniale. Brawo My.

   • Zza rynku obok U----ka on 18 grudnia 2021 at 22:32
   • Odpowiedz

   Ryglice odczuły zmiany szczególnie gdy miejsce radnej T zajął Szczepan. Pokazując się z Augustynem stracił w oczach, co więcej jego postawa jest wysoce niskoefektywna. Jego poprzedniczka miała jaja, umiała przełamywać steoretypy, rozmawiać ze wszystkimi radnymi. Było to widoczne w rozmowach z nią a także w rozmowach osób, które zasiadały w radzie. Jeśli już radni i burmistrz mają zarabiać te pieniądze to trzeba dać szanse tym, który swoją postawą wiedzą oraz pracowitością na to zasługują. Obecna rada decyzyjna a także stanowisko burmistrza nie ma żadnej, powtarzam żadnej wartości dodanej. Tym bardziej docenić trzeba pracę i zaangażowanie poprzedniego burmistrza z wice oraz radnych. Gdyby nie ich rozpoczęte inwestycje oraz przygotowane projekty dzisiaj od Augustyna nie wycisnęlibyśmy nic poza to co oferuje dzisiaj, czyli inwestycje, które BĘDĄ typu restauracja na kokoczu czy woda z kokocza. Mija 3 rok jego władzy i co ? Karasiewicz brał na klatę to co mówili a on ? Odpowiedźcie sobie sami. Ludzie jak zawsze chcieli dobrze a wyszło jak wyszło.

   1. Zebranie z Lubczy dużo powiedziałoby , bo tam było pokazane kto doprowadził do katastrofalnej sytuacji mieszkańców, zwykłych podatników, kto się bawi i zarabia na gminie. Kur…..a dajcie to nagranie. Wszystkowiedzący.

   2. Nie przesadzaj Dorotka to nie był ikt wyjatkowy i kreatywny stratę kogo wartało by opłakiwać i ona też przecież kolaboruje z Augustynem wożąc te misie więc nie rozymiem w czym była taka lepsza od Szczepana? Obecna rada to dno litelektualne dopasowane idealnie do poziomu burmistrza. Rada działa tak jak Augustyn i aż przykro na to patrzeć bo kosztuje nas to furę kasy a efekty żadne. Marcinek czy Dorotka to jeden pieron żadne z nich dla Ryglic nic znaczącego nie zrobiło . Jedyne co ich łaczy to wysokie mniemanie o sobie .

    1. A ja słyszałem że Dorotka i Szczepan razem kolaborują, by Szczepan był burmistrzem a Dorotka sekretarzem. Dobre nie?

     1. A ja widziałam jak Dorotka kolaborowała z Sewerynem i to przed samym nosem średniego, bo przy UG w Ryglicach w grudniu do południa. Ważne to dla podatnika bardzo. Meggi.

       • Anonim on 19 grudnia 2021 at 21:11

       Oj tam, oj tam od razu kolabrowala z Sewerynem, to już nie można było z nim rozmawiać? Dziwni jesteście.

       • hmm on 7 lutego 2022 at 11:37

       to chyba takie w stylu pani T.

       czyż nie było sytuacji że startowała od pana K. a pod koniec kampanii była widziana z panem A.?

       grunt się palił to zmiana frontu.

       • Anonim on 7 lutego 2022 at 21:29

       aż w końcu przyczepiła się do noworodków

       • Ojciec on 9 lutego 2022 at 21:49

       I co im złego zrobiła głupolu ? Napisz.

       • Obiektywny on 9 lutego 2022 at 22:00

       Nic innego tylko zazdrość i zawiść, leczysz swoje ułomności szczując na Dorotkę. Jeszcze lepszą reklamę jej robicie , bo dużo ludzi tu zagląda z ciekawości. A jak kto ma sprawę do Dorotki to nie patrzy na te wypociny jakiejś zakompleksionej i nieszczęśliwej w życiu kreatury. Nigdy nie będziesz Dorotką.

       • Zorro on 9 lutego 2022 at 22:21

       Sam bym chciał by się do mnie przyczepiła .

       • Kuba Rozpruwacz on 10 lutego 2022 at 20:53

       Też bym nie pogardził.

   3. Na temat doknań Karasiewicza nie bee się nawet wypowiadał bo nie ma o czym mówić dla Ryglic nie zrobił wiele a to że teraz w Ryglicach nic nie rabia to też efekt chęci kuienia głosów Lubcoków i choć nic z tego nie wyszło to teraz wszyscy za to płacimy.

 6. Zbliżają się Święta i dobrze byłoby szczególnie w tym czasie pamiętać o obowiązujących nas zasadach. Warto przypomnieć te najbardziej podstawowe:
  1) Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.
  2) Nie będziesz wzywał imienia Boga twego nadaremno.
  3) Pamiętaj, abyś dzień święty święcił.
  4) Czcij ojca swego i matkę swoją.
  5) Nie zabijaj.
  6) Nie cudzołóż.
  7) Nie kradnij.
  8) Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu.
  9) Nie pożądaj żony bliźniego swego.
  10) Ani żadnej rzeczy, która jego jest.

  1. Mało kto się stosuje do tych zasad ,za to oceniających innych wg nich to nie brakuje,

   1. Aleście walnęli tym dekalogiem przed świętami. A zadośćuczynienie gdzie i
    porządne postanowienie poprawy? tzn na czas świąt ? A potem wracamy do dnia codziennego obsrywamy , kłamiemy itd.

  2. Wkażdej z okolicznych Gmin mnóstwo wydarzeń bożonarodzeniowych a w Ryglicach co? kicha kultura na emeryturze?

   1. zapytaj dziennikarza dobrej zmiany z Lubczy co jako pracownik kultury i promocji proponuje oprócz swojego tweeeetowania na Facebooku

    1. Nie wymagajmy za dużo od aktywistów związanych z dobrą zmianą. Jak wiadomo ich poziom inteligencji odbiega od ogólnie obowiązujących standardów.

   2. W Zalasowej wieczór poezji sami zrobili. bez OK. Można? Można

    1. Było pięknie na wieczorze poezji. Bez łaski Centrum niby kultury . Da się. Oni się tylko pokazują przy czyichś osiągnięciach. Nigdy nie mieli tak super jak za średniego. Żenada.

 7. Panie dyrektor komunalki w pracy nie ma ale w KGW Ryglice daje rady https://www.facebook.com/photo/?fbid=314677123843065&set=pcb.314678480509596

  1. Bo jej wolno bo ją powołał Augustyn a on ma poparcie PiS więc mu wolno, generalnie im wszystko wolno.

  2. Oj tam chcieli się pozbyć dobrego gospodarza czyli Olszówkę , to wzięli takie jakieś wiecznie chore i na L4 . Nigdzie jej nie widać oprócz tych fotek.Zapomniałem, że istnieje funkcja dyrektora referatu. A tu dziś ślisko jak czort. Średni za łopatę z hasłem chyć .

   1. Ta pani L4 to przykład że i w pis mają ludzi nie od roboty tylko do pozy?

  3. W tych KGW to na lekarstwo rolniczek . Taka to wiejskość na siłę udawana bo kasa na to jest akurat.

 8. Zarządzeniem Burmistrza nr 383/21 z dnia 4 stycznia 2021 (blisko rok temu) została powołana Rada Programowa Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach. Czy ktoś wie czy ta Rada w ogóle się spotkała? Jeżeli tak to jakie są jej owoce pracy?

  1. Powołanie Rady Programowej jest wynikiem realizacji zapisu art.§ 15 statut Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach w brzmieniu:
   1. W Centrum działa Rada Programowa, zwana dalej Radą.

   2. Rada jest organem doradczym Centrum.

   3. Rada składa się z 9 członków, powoływanych przez Burmistrza spośród osób dysponujących wiedzą w zakresie działalności Centrum, w szczególności twórców, artystów oraz osób zajmujących się organizowaniem i prowadzeniem działalności kulturalnej.

   4. Łącznie z powołaniem składu Rady, Burmistrz wyznacza jej Przewodniczącego.

   5. Przewodniczący Rady kieruje jej pracami i reprezentuje ją na zewnątrz.

   6. Rada opiniuje roczne programy działalności kulturalnej Centrum i plany finansowe oraz wyraża opinię o istotnych zamierzeniach Centrum.

   7. Rada opiniuje sprawozdania z działalności Centrum oraz roczne sprawozdania finansowe.

   8. Rada może z własnej inicjatywy kierować postulaty, apele i opinie do Dyrektora oraz organów Gminy w zakresie funkcjonowania Centrum oraz organizowania i prowadzenia działalności kulturalnej.

   9. Za udział w pracach Rady nie przysługują diety ani zwrot kosztów.
   https://bip.malopolska.pl/okwryglicach,a,1873833,statut-centrum-kultury-promocji-i-turystyki-w-ryglicach.html
   Skład rady. http://www.ryglice.tarman.pl/zarzadzenia5/383.pdf

   Art. § 15 jasno określa zadania i kompetencje rady, a zatem nie ulega wątpliwości, że musi się zbierać i wykonywać swoje obowiązki, bo bez jej opinii niemożliwe jest przedstawienie sprawozdania z działalności i zatwierdzenie planu finansowego Centrum Kultury, Promocji i Turystyki w Ryglicach.

   1. Kiedy nam wygodnie to powolujeny się na paragrafy i przepisy ale jak to jest niewygodne to negujemy to. Więc pytam czy obowiązujące prawo mamy przestrzegać?

  2. To ten radny filozof z Lubczy w tej radzie ? Artysta niby jak sie w piżamę przebierze ?

   1. Teraz sprzedaje choinki ciekawe ile do gminy podatku z tego wpłynie może ktoś się dowie ????????? Zmieknal by trochę jakby trzeba było paragony pokazać i dochód

    1. A czy przy kupnie choinki daje jakiś dowód zapłaty? A skąd ma te choinki,?

   2. W kubrak biały jak jaka dziada. O jeny felcyk chyba?

 9. Panie Niewiadomski to nasi radni głosują za projektem budżetu w ramach podziękowania za wybudowane piękne przedszkole. O czym tu gadać jak są ogrywani na każdej sesji przy różnych głosowaniach a Lubcza i tak kasę bierze. To co wyprawiają to każdy mieszkaniec widzi. Przyjdzie czas na rozliczenia.

   • Niestety! on 14 grudnia 2021 at 06:41
   • Odpowiedz

   Już w poprzedniej kadencji Lubcza miała zapewnione inwestycje więc teraz to już po ptokach i kasa musiala iść. Szkoda że poprzednia kadencja była przespana w Ryglicach i Zalasowej ! Przez to kasa szła do Lubczy niestety!!!

 10. No i jak tu wiezyć w to co ci ludzie robią skoro tak często zmieniają zdanie jak ja skarpetki. Kolejny raz dziękuję Panie N za pokazywanie tego o czym woleli by żeby nikt nie wiedział a tak to dzięki Panu wiemy. Pisz Pan bo ludzie chcą wiedzieć co się tam dzieje za tymi zamkniętymi drzwiami a nie wszyscy wiedzą gdzie szukać i nie każdy ma czas ale ciekawość jest i to duża.

  1. Oczywiście radni siedzą cicho, bo boją się ośmieszania z różnych przyczyn , do czego zdolny jest ten fircyk z Lubczy , ludzie też inaczej mówią danej osobie a zupełnie co innego burmistrzowi. Nawet na polu często słychać głośno , jak naparzają na radnych i soltyske z Ryglic jak tylko ten podjeżdża. Gorzka prawda. Panie KN Pan prawdę zawsze tu napisze, podpowie , merytorycznie a nawet gdy Pan krytykuje nas to zastanawia i potem okazuje się, że zupełna racja. Panie Adamie ten blog dużo ludzi czyta , nawet w sklepach , co tam się dzieje Panie w polityce , czytałeś bloga? Ku….m….ć , co te łomy wyprawiają. G….no mają Ryglice. Zasłyszane w Delikatesach w kolejce. Niech Pan pisze, bo robi Pan to dobrze.

   1. Teraz budżetem zarządza osoba bez kompetencji razem z grupą co nazywają się radnymi.
    Efekty ?
    Zero !

   2. Myślę, że osoby, które nie są w stanie skutecznie przeciwstawić się prezentowanemu przez radnego z Lubczy chamstwu są słabo predysponowane do wykonywania mandatu radnego. Głupio to pisać, ale pan, którego tak boją się radni nie przedstawia żadnych merytorycznych argumentów, z którymi inteligentny człowiek nie byłby w stanie z powodzeniem polemizować. Wystarczy być zorientowanym w sprawach samorządu i gminnych by skutecznie “zgasić” nie tylko chamstwo, ale też bajkopisarstwo, jakie nagminnie uprawiane jest na posiedzeniach rady. Niestety radni mimo kilku kadencji spędzonych w radzie nie nabyli podstawowej wiedzy z zakresu ustawy samorządowej w takim stopniu, by na bieżąco reagować, chociażby poprzez konsultowanie swoich wątpliwości z siedzącym za stołem radcą prawnym w rezultacie czego zwykle dają się ogrywać i są mądrzy po czasie. Jak bardzo pomstuje to w tej radzie, mieliśmy przykład 2 lata temu, gdy przewodniczący ograł radnych i nie dopuścił do dyskusji nad budżetem i w kilku innych mniej znaczących sytuacjach na przestrzeni ostatniej kadencji. Jeżeli jest prawdą, że strach przed tym, co zrobi lub powie radny z Lubczy paraliżuje radnych to jest gorzej niż myślałem.

    1. Wystarczy , że przywary wyśmieje publicznie , potem ludzie się patrzą, liczą, śmieją się , teraz to przy tych cenach i w koszyk zajrzą, bo za diety. Najbardziej widoczne to po sklepach. Więc nie chciałbym być radną lub radnym przemykającymi jak cień między ludźmi, którzy i tak nic od nich nie chcą. Tak jest Panie Niewiadomski. Sami sobie winni , jak z motyką na słońce ruszyli do urzędu, rządy sprawować. Z jaką butą na jesieni 2018. Jednogłośnie udzielili absolutorium burmistrzowi , więc nie ma problemu. Jest cudownie chyba.

  2. Skarpetki chyba rzadziej co niektórzy.

  • Stanisław Januś z Rzeszowa on 12 grudnia 2021 at 19:29
  • Odpowiedz

  Okiem obserwatora:
  1. Sprawiedliwości nie ma, ani w przyrodzie, ani w społecznościach ludzkich.
  2. Każda ocena jest subiektywna, a więc i obciążona pewnym marginesem błędu.
  3. Wszystko jest względne. Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia.
  4. Wszyscy mamy skłonność do przeceniania własnych zasług, a nie doceniania innych.
  5. Zbyt duża pewność siebie jest odwrotnie proporcjonalna do posiadanej wiedzy.

  Lepiej by było, gdyby każdy robił rzetelnie to co do niego należy i wyzbył się zazdrości wobec sukcesów innych.

  1. W związku z powyższym, proszę wymień przynajmniej 3-obietnice przedwyborcze, które zostały zrealizowane przez obecną lokalną władzę oraz 3 projekty rozpoczęte i zakończone. Staram się dostrzegać te “sukcesy” ale im bardziej się staram tym bardziej mi to nie wychodzi. Społeczeństwo miało dość poprzednika i liczyła na dobrą zmianę i już 2 razy się zawiodła. Piszesz, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia – mój punkt siedzenia się nie zmienił od 30 lat – pracuję, płacę podatki i oczekuję, że jako pracodawca tych ludzi moje pieniądze nie będą marnowane. A odnoszę wrażenie – a jest to moja subiektywna ocena – że prywatny interes przedkładany jest nad interesem społeczeństwa.

  2. W tych sukcesach to podwyżka płacy wysoka chyba na pierwszym miejscu .

   1. A do tego dochodzą wysokie diety radnych a w zamian nic jako mieszkańcy nie otrzymujemy. Jedynie co to ludzie bardziej podzieleni, gmina upartyjniona a osoby światłe nigdy nie zdecyduja się na pracę dla gminy bo wystarczy tylko popatrzeć na co niektórych z Lubczy jak się zachowują. Wstyd jednym słowem. Gdzie tu szacunek, jak przyjmowana jest komunia św. na takich uroczystościach jak w Lubczy dzisiaj ?

 11. Gminne koło PiS to jest kpina i gdyby Kaczyński wiedział jakich ma kolaborantów na naszym terenie to by pogonił to w pizdu. Czego się można spodziewać po Leszce i je chłopie i tym mondeliku bo oni wszyscy włażą w dupę Augustynowi i toleruja jego prywatę. To się zemści i opcja Benka wruci do rzadów bo kto zagłosuje na Władka jak on nie potrafi nawet zaprowadzić porządku w klubie PiS.

  1. Władek to też ciota jak i Zieliński. Mają narzędzia i medialne i inne władcze, bo Władek w powiecie i co? i jajco. Państwo Dom .. optują za średniakiem z powodów jakich? . oj wiemy to wiemy jakich

   1. Jakich? Bo nie wiem

  2. Kto zagłosuje? No ludzie w gminie.
   Pan Władysław, gdy zdecyduje się na bycie burmistrzem to nim zostanie. Skąd to niby wiem? A no zdrowy rozsądek plus intuicja. 🙂

    • Zorientowany on 18 grudnia 2021 at 15:53
    • Odpowiedz

    To raczej nie jest kwestia osobistej decyzji Pana Władysława lecz tego czy uzyska poparcie partii. Z tego co wiem ma tam słabą pozycję. Ludzie go tolerują bo jest skuteczny przy zbieraniu podpisów przed wyborami, jednak nikt nie traktuje go tam poważnie w kontekście poparcia w wyborach na stanowiska typu burmistrz.

    1. Sorry, ale to Twoje zorientowanie jest raczej średnio rozbudowane.

     • Zorientowany do Adama on 20 grudnia 2021 at 10:22
     • Odpowiedz

     Pamiętasz sytuację sprzed 8 lat gdy pis zdecydowało się ostatecznie poprzeć panią TP? To był koronny przykład tego co ludzie z pisu myślą o Władku.

     1. Teraz ludzie nie będą głosować na czlowieka z Pis-u czy Po. Potrzebny jest gospodarz, który zajmie się gminą. Do tej pory nasi wlodarze stołek traktowali jako trampoline do skoku w wielką politykę. Nam potrzebny jest człowiek, który będzie myślał o ludziach i gminie, o tym co tu i teraz oraz o przyszłości, ale tej dla ludzi nie dla siebie. Władek jak zrezygnuje z planów podboju wielkiej polityki to ok ma zaplecze wiedzę i kolegów. Ale na 10 lat tylko gmina i nic więcej. Tu jest orka na ugorze.

       • Zorientowany on 20 grudnia 2021 at 12:17

       Będą będą – w naszej gminie nawet krowa z logiem pisu wygrałaby wybory. Władek jeżeli uzyska poparcie pisu to spokojnie wygra. Pytanie tylko czy mu się to rzeczywiście uda – śmiem wątpić.

       • Anonim on 20 grudnia 2021 at 12:44

       Władek zaliczył najgorszy wynik w historii wyborów na burmistrza 287 głosów jako szef struktur gminnego pis. Nadaje się do koalicji, ale nie wygra !!!

       • Zorientowany on 20 grudnia 2021 at 13:00

       Domeną Władka jest praca a nie zarządzanie dużymi podmiotami – to są dwie różne rzeczywistości. Skuteczność w zbieraniu podpisów czy zarządzanie trzema chłopami którzy mają wykopać jakiś dołek różni się od kierowania gminą.

 12. Przecież to jakaś kompletna kpina z ludzi pracujacych dojeżdzających co dzień do Tarnowa o świcie i wracajacych wieczorem za marne grosze. Ta rada to kompletne nieporozumienie ale co się dziwić jak ledwie 4 osoby ma wykształcenie wyższe a reszta z przewodniczacym na czele to dno intelektualne . Nie wspominam juz nawet o burmistrzu co w papierach podaje że średnio wykształcony ale tak naprawde to ledwie po podstawówce . Naprawde efekty rządów tych niedouczonych ludzi są tak ogromne że zasługują na takie podwyżki? Radni też już od stycznia znów dostaną pare złotych podwyżki i wszyscy będą zadowoleni z siebie a budżet to po raz kolejny kpila na mieszkańców Ryglic .

  1. Grunt że kasę dostną i nie jest 500 zł , a jedna pani radna żlandzi wokół ,że za parę groszy użera się z ludżmi, ja nigdy nic nie chciałem od radnego i nie mam takiej potrzeby , zapewne jak większość więc to kpina. Jest jeden radny tak ważny ,że nikomu dzień dobry nie powie. Czy już się widzi na naszego szefa. Podatnik.

   1. Proszę napisać konkretnie o ile wzrosną diety radnych. Proszę podać podstawę tych podwyżek, bo takie pisanie, że “jedna baba drugiej babie” nic nie wnosi do dyskusji. Proszę o konkrety, a wtedy można dyskutować. Jakoś pan Niewszystkowiedzący nabrał wody w usta bo wie, że blog sieje kłamstwa.

    1. Dlaczego jesteś leniwy/leniwa?
     Wystarczy poszperać i jest podstawą prawna którą sobie radni uchwalili. Właśnie pokazano jak ludzie chcą miec na tacy wszystko podane i nie chce się dochodzić do prawdy.

  2. Czy ktoś z piszących tu tak pewnie i stanowczo w sprawie diet i ich podwyżek Radnych poda nam uchwałę , która mówi o podwyżkach diet Radnych ? Gadać każdy potrafi ale ile w tym prawdy jak w wielu pomówieniach na tym blogu!

   1. Tak sobie przecież ustalili a w styczniu wzrasta minimalne wynagrodzenie to i im wzrośnie nie muszą nawet nic robić paniał.

    1. Nie masz racji, ta uchwał już nie obowiązuje i od maja diety radnych nie są zależne od płacy minimalnej, tak więc diety nie rosną wraz z jej wzrostem. Obecnie diety ustalone są na stałym poziomie.
     Uchwała w sprawie wysokości diet.

     1. No i tyle w temacie diet radnych

       • Anonim on 11 grudnia 2021 at 20:40

       Uważasz, że to mało za pierdzenie w krzesło bo tak pojmujemy te ich obrady.

       • Anonim on 11 grudnia 2021 at 20:54

       Nie jestem radnym więc nie chcę zabierać głosu w tej sprawie , ale jak podajecie informacje to niech to jest zgodne z prawdą !

     2. Ale tu o to chodzi, żeby szczuć, podburzać, napuszczać jednych na drugich i niszczyć osobowości. To ma na celu ten blog, A gdy przyjdzie okres kampanii wyborczej znów zacznie się promowanie i wychwalanie tych, którzy tutaj najwięcej plują,

       • Jest inaczej on 12 grudnia 2021 at 10:31

       Mylisz się. Teksty na blogu trzymały i trzymają poziom . Że komentarze nie zawsze to wina jest po stronie komentujących tutaj.

       Jacy komentujący taki poziom

       • Anonim on 12 grudnia 2021 at 10:53

       Szczucie na ludzi ubiegających się o mandat radnego to było właśnie przez tych co teraz królują na tych co szli z Jedności , teraz dajcie zebranie z Lubczy to zobaczycie kto szczuł. Dlaczego zebranie szkalujące tamtych z 2018 było od razu puszczone wszędzie i powielane? Co tam kotły już szykują na was? Wszystkie kłamstwa wyborcze wrócą, okraszone filmikami ,, występów “. Cierpliwości.

       • Odpowiedź on 12 grudnia 2021 at 15:01

       Odpowiem Ci, bo obecni chcieli przejąć władze co się im udało. Natomiast szkopuł w tym że nie radzą sobie i nie znają się, bo obiecać każdy potrafi a z realizacją jest ciężko. W konsekwencji zadbali o własne kieszenie. Zastanawiam się teraz co powiedzą na końcu, czym będą chwalić się skoro do tej pory w Lubczy pracę które były skończone były zasługą poprzedników i Bernarda co dziwię się ale muszę uczciwie przyznać.
       Nowe piece coś ani nie kopcą ani nie grzeją.
       O zachowaniu Augustyna i niektórych radnych z naszej Lubczy krążą legendy . SĄDZĄC po wysokości diet obecni radni muszą ciężko pracować bo za Poloskowej i Benka to brali grosze w porównaniu do obecnych stawek. A wyjazdy, szamanko? Najgorsze jest to poczucie wyższości nad innymi.

       • Oj tak! on 12 grudnia 2021 at 15:04

       Było wrzucone bo takie są zasady i mimo wszystko mówcie co chcecie Bernard tego się trzymał. Ciekaw jestem co by było jakby tak Benek nie wrzucił zebrania z Lubczy czy Zalasowej ale wtedy by było, Zieliński napewno by poruszył wszystko i inni żeby tylko ukazało się. Teraz co ?
       Teraz nic właśnie!

       • Anonim on 12 grudnia 2021 at 15:27

       Bo zebranie w Lubczy pokazało winowajców upadku tej władzy. Tak się mówi. Gdyby było nagranie, myślę, że nie byłoby tyle niedomówień. A tak wina Augustyna w całości i niech złote góry obiecuje to ludzie się śmieją i nie wierzą w jego słowa ani w realu ani na wizji.

      1. Myślę, że zbyt daleko idącym jest takie twierdzenie i nie jest tak, jak piszesz, że wszystkim tu komentującym chodzi o to, by jątrzyć i napuszczać jednych na drugich, choć w wiele komentarzy można by tak właśnie interpretować. Jest jednak pewne, ale bo zdecydowana większość komentarzy (nie liczę wpisów wiadomskiego, świadomskiego i im podobnych) dotyczy otaczającej nas rzeczywistości i w skrócie odzwierciedla i wytłuszcza, to o czym się w społeczeństwie mówi. W tej kadencji jak w żadnej innej dotąd obserwujemy upadek elit i niebywałą wręcz szarże chamstwa i głupoty, na którą brak zdecydowanej i merytorycznej odpowiedzi “in real time” daje możliwość niemal bezkarnego gwiazdorzenia. Z przykrością muszę napisać, że poziom naszej gminnej władzy jest żenująco słaby, ale nawet na tle tak słabej władzy nie widać nikogo kto w sposób rzetelny i systematyczny obnażałby jej słabość, pokazując mieszkańcom, że sesyjne elaboraty panów burmistrza i jego radnych to w większości niemający nic wspólnego z prawdą słowotok. Wielokrotnie już pisałem, że nie podoba mi się to, że przyszli kandydaci siedzą pochowani i w sposób jednoznaczny nie reagują na to, co się dzieje, ale gdy przyjdą wybory i kampania znów podobnie jak obecni wszystko będą wiedzieć lepiej i zrobią nam tak, jak ci gminę miodem i mlekiem płynącą, gdy ich wybierzemy.

       • zawiedzeni on 12 grudnia 2021 at 14:21

       Gminne koło PiS też w kulki leci. zamiast takiego średniego zmusić do okazania świadectwa to czekają chyba na nie wiedzieć co. No elit brak to fakt

      2. Do Oj tak!

       Zasady niepisane, ale dobre to zasady były.

       Powtarzam po raz kolejny, że nie mam możliwości sprawczych, by nagranie z Lubczy ujrzało światło dzienne i nie miałbym takich możliwości, gdyby poprzednia władza wstrzymała jakieś nagranie. Poprzednia ekipa nie cenzurowała zebrań – to prawda.

       Pisałem tu też, że jeżeli jest potrzeba nagrywania przyszłych zebrań sołeckich i ich upubliczniania to da się zrobić. Trzeba tylko zapłacić. Nr konta podam, jak coś. Chyba, że jest ktoś, kto se będzie jeździł, nagrywał i upubliczniał za darmochę – dla idei. Też dobrze.

       • Anonim on 12 grudnia 2021 at 20:06

       Czyli nasuwa się wniosek, że za burmistrz Połoskowej, ktoś Panu za to filmowanie płacił?

      3. Jeśli dobrze pamiętam to dwa ostatnie cykle zebrań soleckich w kadencji NJ (wiosna, jesień 2014) już nie dokładałem do paliwa. W sumie za cztery lata nagrywania cała kwota to paliwo w ostatnim roku. Tym co zaczną teraz pisać negatywnie o tym fakcie już odpowiadam. I co w tym niby złego? W czynie społecznym robiona była rzecz, która w zasadzie do dziś funkcjonuje. Gdyby w następnej kadencji zaprzestano nagrywać to i owszem można by odczuwać niesmak. Nie stało się tak jednak. Jak już pisałem JEDNOŚĆ kontynuowała temat, zarządzili nawet nagrywanie zebrań z urzędu. Urzędnik wykonywał nagrania w ramach pracy więc można powiedzieć, że wszyscy mu płaciliśmy i płacimy do tej pory.

       Oczywiście dotyczy to zebrań sołeckich, gdyż sesje rady już za NJ od pewnego momentu (chyba od jesieni 2011) były nagrywane z urzędu i upubliczniane na stronie gminy. Bywało wtedy tak, że na sali obrad były dwie kamery. Blogowa i urzędowa. A była też sesja na której było trzy kamery, bo jedna z gazet tarnowskich też rejestrowała obrady. To były w sumie ciekawe sesje i dużo można było się nauczyć będąc niejako w środku zdarzeń.

     3. Panie KN dobrze ,że Pan coś nieco napisze i naprowadzi rozmowy na właściwy tor , jest Pan takim człowiekiem , któremu się ufa , a władza Pana nie lubi . Musi być ktoś taki , bo dużo ludzi zagląda na blog Pana Adama i ludzie dyskutują co tak naprawdę się straciło a co zyskało w tej kadencji. Pozdrawiam Pana z liczną rodzinką mieszkającą w sąsiednich gminach.Niech Pan pisze.

      1. Oj bardzo dużo ludzi tu zagląda. Kto wie czy nie więcej niż na stronę UG. Może nawet w drodze dostępu do informacji publicznej wystąpię o informacje na temat ruchu sieciowego na stronie gminy. Tak z czystej ciekawości. 🙂

       • Anonim on 12 grudnia 2021 at 22:14

       Panie Adamie niech Pan wydrze im nagranie z Lubczy z zebrania jesiennego. Krążą już mity o przechuśtanych 100 tysiącach przez koła gospodyń i wynoszeniu żarcia do domów prywatnych. Może warto by to zweryfikować ujawnieniem nagrania. Piegów.

       • Anonim on 12 grudnia 2021 at 15:16

       Lepiej niech pan nie ryzykuje bo się będą mścić za takie pytanie. Jednak jak by się pan zdecydował to było by coś wielkiego co zrobił by pan dla mieszkańców. A tak na poważnie ogarnij sie chłopie bo drugiej takiej cioty jak ty to prużno szukać .

      2. I co jeszcze napiszesz ANONIMOWY wujku? Może byś się przedstawił chociaż?

       • Anonim on 12 grudnia 2021 at 15:59

       Zielony chyba sie wkur … na anonimowców … Śmiecą bardzo

      3. Czasem śmiecą a czasem wrzucają coś sensownego. Blokować ich nie będziem. 🙂

       • Do Adam on 12 grudnia 2021 at 19:09

       Adaś wielu ma Ci za złe, że przyczyniłeś się do aktualnego stanu degradacji. Cóż, niestety obraz naszego lokalnego PISu jest odzwierciedlaniem całej tej partii – może kiedyś przejrzysz na oczy. Czasem na wszystko należy popatrzeć obiektywnie.

      4. Degradacji? A co konkretnie masz na myśli i kto niby są ci – wielu? Bo jak wielu anonimów to śpię spokojnie. 🙂

       • Do Adam on 18 grudnia 2021 at 11:25

       Mam na myśli przede wszystkim degradację estetyczną. W życiu publicznym uczestniczy coraz więcej ludzi o ziemniaczanej urodzie.

      5. Ziemniaczanej urodzie. Hm? Aż zerknę chyba na strony PKW celem przypomnienia sobie, jacy to ludzie kandydowali. Pamiętam, że kandydowali też ludzie z byłej rady.

       Już tu kiedyś pisałem. Wygrywają wybory najczęściej ci, którzy korzystają otwarcie z tego bloga.

     4. Ustalone pod wpływem i naciskiem podatnika. Miało być lepsza Las Vegas, jak planowali. Jest jednak strach . Nie powiem mało sobie nie naliczyli zwłaszcza ten od kropidłowego.

      1. Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu jednogłośnie zaopiniowała projekt budżetu na 2022 r. Mimo że jest to bardzo słaby budżet i dzień wcześniej na Komisji rewizyjnej radna Bochenek, wstrzymała się od głosu, tym razem już była za. Podobnie pan radny Szczepan Marcinek na porannym posiedzeniu komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu, które zaczęło się o godz. 10, wstrzyma się od głosu a o godzinie 13 na posiedzeniu Komisja Rozwoju Gospodarczego i Budżetu był już za. https://ryglice.esesja.pl/glosowanie/702272/37f2e8fdac63415

       Ciekawiej było na posiedzeniu Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu, gdzie radni nie byli już tak zgodni. Dużym zaskoczeniem jest głos radnego Wojciecha Kawy, który zagłosował za budżetem, jednocześnie jak już wcześniej pisał widać niezdecydowanie radnego Szczepana Marcinka, który raz wstrzymuję się od głosu na budżet w tym kształcie, a za chwilę popiera.
       https://ryglice.esesja.pl/glosowanie/702267/ee73bde5915a4b0

       Z kolei na czwartkowym posiedzeniu Komisji Rewizyjnej pani radna Krystyna Bochenek wstrzymała się od głosu natomiast w piątek była już za.
       https://ryglice.esesja.pl/glosowanie/701008/318fa0db32ea4c9

       • Anonim on 15 grudnia 2021 at 08:47

       Dostali dobre argumenty i gdzie tu mocny , prosty,,kręgosłup “? Ludzie to kpina, a nie radzenie.

       • Wstyd! on 15 grudnia 2021 at 23:16

       Bo w tej radzie są ludzie co można ich ustawić jak chorągiew na wietrze. Obiecać coś w ramach interesu prywatnego. Co jak co ale poprzednio radni nie robili tego. Wstyd!Wstyd!

       • Anonim on 16 grudnia 2021 at 09:31

       Ucztę im za to zrobi średni na podsumowaniu następnego owocnego roku rządów w jednomyślności u Nalepki? Może tym razem gdzieś wyjadą , by zejść z oczu podatnika .Jak myślicie?

       • Anonim on 16 grudnia 2021 at 19:08

       Jak było za poprzednika tak jest dalej . Chodzenie na wybory raczej mało sensowne u nas.

       • Anonim on 16 grudnia 2021 at 19:48

       Mędrcy świata, monarchowie czemu nie rządzicie?
       Byłoby wtedy lepiej, przejrzyściej, sprawiedliwiej i przede wszystkim stanowczo.
       A tak, kicha.
       Osobiście uważam, że w następnych wyborach powinni bezapelacyjnie wziąć udział ci wszyscy anonimowi pismaki i inni niewiadomscy by wznieść tę gminę na wyżyny (głupoty?)

   2. Wskaż te pomówienia. Pewnie ze świadectwem

  3. Ryglice zupełnie podzielone przez Dino. Nikt nas nie pytał , przynajmniej mnie i mojej rodziny i dużo innych mieszkańców czy chcemy czy nie . Takie sprawy należy konsultować z ludźmi. Podział co do sensu powstania Dino wyraźny. A co mi tam do biedry się pojedzie.

  4. Jakie 4 magistrów , trzech tylko dwóch z Ryglic i jeden z Zalasowej , chyba że ta z Kowalowej jako czwarta.

 13. Obecny poziom radnych jest poniżej krytyki. Prpsze przypomnieć sobie wybory.
  Kogo mamy w radzie? Ludzi dla których dieta to źródło utrzymania co widać po bipie.
  Ale co tam, niech każdy radzi jak umie.

  1. No urzad pracuje jak szlag. oswiadczenia za 2019. śmieszni są

  2. Niech urząd przedstawi oświadczenia majątkowe za 2020 zobaczą bogacze jak biednemu dupa skacze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)