ZAŁÓŻ KONTO DYSKUSYJNE

Gdy idzie o wybory i w ich kontekście naszego/Waszego bloga to stwierdzić można, że kandydaci na burmistrza, którzy w kampanii korzystali z bloga (przypominam, że zawsze mogli korzystać wszyscy chętni) odnosili sukces wyborczy. Zaś ci, którzy nie korzystali – przegrywali. Być może i tak by przegrali, ale nie dali sobie szansy aby porażkę zminimalizować lub nawet wybory wygrać. Nigdy się tego nie dowiemy. Faktem jednak jest, że blog ma olbrzymie zasięgi a w czasie kampanii szczególnie duże. Sami zresztą wiecie, jaka jest sieć i jak wiele dzięki niej można osiągać. Myślałem, że dyskusję o sprawach gminy przejmie FB, ale póki co tak się nie dzieje i też piszecie tutaj, i na FB zresztą też, że są usuwane Wasze wpisy z niektórych profili w tym z gminnego.

Już dziś mniej więcej wiadomo, jak będzie wyglądała w naszej gminie kampania wyborcza w najbliższych wyborach samorządowych. Zapewne będzie sporo chętnych na zaszczytne stanowisko Burmistrza.

Moja propozycja jest taka: Niech chętni, przyszli samorządowcy już dziś zakładają jawne profile, konta i przedstawiają nam siebie, swoje pomysły i propozycje co dalej w naszej gminie ma się dziać. Merytoryczna dyskusja jeszcze nikomu nie zaszkodziła a kto wie czy nie przyciągnęłaby osób, które mają wiele do powiedzenia i może też talent oraz aspiracje do pracy w samorządzie.

Przypominam, że dzięki podwyżkom finansowym praca w samorządzie staje się atrakcyjniejsza. Zawsze mówiłem, że zarobki w obszarze publicznym (rząd, sejm, samorząd) muszą być odpowiednie by odpowiednich ludzi przyciągały. Dostawało mi się za to po głowie, ale nadszedł czas, że coś drgnęło w temacie.

Zapraszam,

Adam Zieliński

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zaloz-konto-dyskusyjne/

194 Komentarze

Skip to comment form

  • Anonim on 25 listopada 2022 at 21:14
  • Odpowiedz

  Może niech Admin nie wspiera kolejnych kandydatów – źle na tym wychodzimy – On zresztą też – haha. Ech szkoda pisać. Miało być cud malina, a mam wrażenie, że obecny nie tylko wykształceniem ale i pracą, zaangażowaniem, kulturom osobistą poprzednikowi mocno ustępuje.

  1. Moim zdaniem kulturom nie ustępuje bo to byłoby trudne do osiągnięcia . Ale to marne pocieszenie.

   • Anonim on 26 listopada 2022 at 02:10
   • Odpowiedz

   Skoro każdy , kto nie korzysta z bloga przegrywa wybory. Przynajmniej do tej pory tak było. Benedykt przestał korzystać i przerżnoł. TP to nawet walczyła z mediami. Polityk który walczy z mediami toż to dopiero zacofanie

  2. A może mogę sobie wspierać kogo chcę? Mogę?

   Poza tym, jak może wiesz na tym blogu zawsze było tak (wręcz podkreślane to było), że każdy mógł publikować w tym robić sobie kampanię wyborczą. Jedni korzystali a inni nie. I faktycznie, jak do tej pory ci co korzystali wygrywali wybory lub tak, jak w przypadku kampanii samorządowej w 2014 wchodzili do drugiej tury. Wówczas kandydaci Pan Bernard Karasiewicz i Pan Augustyn Paweł mocno korzystali z bloga. Łatwo sobie sprawdzić.

   1. Podobno Średni chce zmian we władzach gminnego koła PiS .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)