NIE dla kamieniołomu. TAK dla oranżady?

Swego czasu na blogu, ale także w rozmowach z naszymi przedstawicielami, poruszyłem temat uruchomienia w naszej gminie produkcji wody mineralnej o nazwie Rygliczanka. Pomysł nie wywołał większego zainteresowania. Mówiono – woda musi spełniać pewne kryteria, musi posiadać minerały itd. W zasadzie tak. Nazwa produktu była do zaakceptowania.

Starsi pamiętają, ja również pamiętam wyśmienitą oranżadę produkowaną w Ryglicach. Pamiętam jak po lekcjach biegliśmy prosto do rozlewni, by napić się oranżady – świeżutka i tańsza. Z tego co wiem, woda ze zwykłych studni.

Może w kierunku Oranżady Rygliczanki lub Ryglickiej Oranżady? Miejsca pracy i promocja gminy za jednym razem. Trzeba odkryć, lub chociaż spróbować odkryć odpowiednią wodę w gminie (ponoć woda na Górze Kokocz jest znakomita). No i oczywiście potrzebne są środki na rozruch. Tradycję oranżadową już mamy.

Gmina może oraz powinna tworzyć podwaliny pod przedsiębiorczość. Może znajdzie się jakiś bogaty emigrant/patriota, który zechce zainwestować swoje pieniądze u nas. Mamy także przedsiębiorców w gminie, a może to temat dla GS Ryglice?

http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/5922/0/Wody_do_picia.html

http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/48567/0/Rewolucja_w_wodach_butelkowanych.html

http://www.wodadlazdrowia.pl/pl/48541/0/Rozporz_31_marca_2011.html

 

Adam Zieliński

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/nie-dla-kaminiolomu-tak-dla-oranzady/

216 Komentarzy

Skip to comment form

    • z innej beczki z onetu on 26 listopada 2012 at 17:50
    • Odpowiedz

    Polskie perspektywy demograficzne nie są najlepsze. Są wręcz tragiczne. Polska zajmuje obecnie 209. miejsce na świecie pod względem dzietności. Razem z mikropaństewkiem Nauru – czytamy w najnowszym “Przekroju”.

    Więcej:
    http://wiadomosci.onet.pl/kraj/katastrofa-demograficzna-polska-na-poziomie-nauru,1,5314909,wiadomosc.html

    • z wolnej stopy on 25 listopada 2012 at 13:27
    • Odpowiedz

    Czy to trochę nie wstyd? W parafii odpust, przyjeżdżają zaproszeni goście, księża, jest Eskcelencja W. Bobowski a w GSie wymieniają okna, strażacy urządzają sobie zawody, a przy nowym stawie na Tarnowskiej trwają jakieś roboty. Odpust to jedno zwiększych świąt parafialnych uważam, Rze należy go uszanować. Pani burmistrz potrafiła to zrobić a inni? ………………….. ?

      • Anonim on 25 listopada 2012 at 13:44
      • Odpowiedz

      Żal tylko że ani słowem nie wspomniano iż J.E Biskup Władysław jest honorowym mieszkańcem naszej gminy. Szkoda że parafianie nie docenili wysiłku Ks. Dziekana Franciszka swoją obecnością w kościele. Warto przypomnieć że ks. dziekan ciepłe słowa skierował wobec swoich poprzedników i wszystkich którzy przyczynili się do konsekracji , budowy i odnowy Ryglickiej świątyni zwłaszcza nowego dachu i pół miliona złotych pozyskanych od Urzędu Marszałkowskiego z dużym przyczynkiem burmistrza Bernarda Karasiewicza.

        • Anonim on 26 listopada 2012 at 15:50
        • Odpowiedz

        Ten przyczynek był taki, że w tamtej kadencji wprowadził poprzez radę zapis o odnowie centrum Ryglic poprzez remont dachu na kościele. Kto jeździł i załatwiał pieniądze w tej kadencji wszyscy dobrze wiedzą.

        1. czyżby “‘pani nad rozlewiskiem'” nie została doceniona?

          • Anonim on 26 listopada 2012 at 19:56
          • Odpowiedz

          Chcący jeździć i załatwiać trzeba umieć poruszać się samochodem po Krakowie nasza pani najdalej jako kierowca była samochodem w Tarnowie .Chyba trzeba się zapytać Marszałka jak to załatwiała?, bo z tego co słyszałem na sesjach to pani w dalszym ciągu nie odróżnia marszałka od wojewody. he he he.

      • bezznieczulenia on 25 listopada 2012 at 15:47
      • Odpowiedz

      Pani Burmistrz jest parafianką i nie zrobiła niczego nadzwyczajnego poza tym, że chciała się pokazać, ale to też już nic nadzwyczajnego w jej wykonaniu. A życie powinno się normalnie toczyć w mieście Ryglice. Nie wszyscy którzy tu pracują czy coś robią są parafianami i nie muszą wiedzieć o odpuście parafialnym. Nie przesadzajmy w żadną stronę bo jedno drugiemu nie przeszkadza.

    1. no cóz mamy panią burmistrz jedyną w swoim rodzaju drugiej takiej ze świecą szukać w całej okolicy nie znajdziesz.potrafiła uszanować odpust…

    2. Jak ktoś miał ochotę świętować to drzwi kościoła były otwarte!!! A kim jest ten Bobowski i co zrobił dla Gminy że honorowym mieszkańcem został????

  1. ogłasza o sprzedaży drzewa , a mnie się wydawało że po ucięciu to już drewno . ej magistry magistry

      • żenada on 25 listopada 2012 at 10:00
      • Odpowiedz

      Powróćcie na łono gminy bo zauważam że odbywa się na tym blogu pływanie po różnych tematach krajowych na które mamy ograniczony wpływ. Głównym tematem powinien zostać budżet na 2013 rok . Przedstawiony budżet w wydatkach sztywnych / na które rada nie ma wpływu/ są między innymi wydatki na opiekę społeczną a pieniądze po stronie dochodów przekazuje gminie województwo , są to zadania zlecone. Jedynie finansowanie własnych zadań gminy jest zależne od woli burmistrza i radnych. Tak więc szkoły olbrzymie wydatki brak wizji na reformę pochłoną olbrzymie kwoty , następnie wydatki na straże pożarne , które wynoszą 200 tys. są przesadzone Druhowie i bez tego się nieźle bawią. Administracja; promocja pani burmistrz, zlikwidowanie zakładu i przejęcie pracowników na garnuszek gminy, wypłaty i odprawy dla zastępcy to tylko wierzchołek góry lodowej. Gospodarowanie majątkiem trwałym też wymaga strategii , a mamy do czynienia z odgrywaniem się burmistrz na lekarzach , którzy byli i są konkurencją dla jej męża. Po stronie dochodów budżetu zauważam jedynie realizacje kontraktów wynegocjowanych przez Karasiewicza . Buńczuczne hasła przed wyborcze o pozyskiwaniu pieniędzy unijnych było wielką ściemą Nowej Jakości.Tak czy owak wydatki inwestycyjne należy realizować tak jak zaplanowano bo jest to postępowe i nie jest ważne w której miejscowości gminnej one są realizowane ważne żeby to robić mądrze i oszczędnie , przy wiedzy i przygotowaniu zawodowym burmistrz jest to nieosiągalne a szkoda. Jednak najbardziej żenującym jest fakt, że w ubiegłych latach projekt budżetu robiono dla Ryglic w gminie Tarnów a ostatnio budżetem dla Ryglic zajął się wójt Skrzyszowa . Cóż wybraliśmy sobie kompetentnego burmistrza!!!!!!!!!!!!!

        • obiektywny 2 on 25 listopada 2012 at 21:02
        • Odpowiedz

        To ,że Karasiewicz spieprzył w Gminie sprawę służby zdrowia każdy wie.Mamy na całą rozległą okolicę od Rzepiennik-ów ,Szerzyn , Jodłowej czy Skrzyszowa najgorsza opiekę medyczną.( sprzętowo jak i kadrowo bo brak jakichkolwiek specjalistów,)pisanie bzdetów ,że Pan Połoska boi się konkurencji to takie dopisywanie kolejnego rozdziału do bajki o krasnoludkach…..Połoskowa obiecywała radykalnie zmienić TO i wprowadzić Nowa Jakość ale w budżecie nie widać niczego co by mogło skutkować zmianą sytuacji a w Ośrodku Zdrowia straszą puste gabinety. No ale skoro zwiększono administracje tak odważnie to pewnie jeden ze specjalistów zajmie się naszym zdrowiem.Nie odważyłbym się też dyskutować o Strażakach bo dobrze ,że mamy wciąż ochotników i tak solidnie nam służą a nigdy nie wiadomo Kto a może Ty pierwszy tej pomocy będziesz potrzebował. Nie walczy się z wdowami , ze starcami,z akcjami humanitarnym, z organizacjami działającymi na rzecz chorych, z dziećmi. Są rzeczy bardziej delikatne i ważne jak pieniądze i budżet. Zapisz się do OSP to skorzystasz z tej kasy żenado.

          • z Lubczy on 26 listopada 2012 at 13:41
          • Odpowiedz

          Chyba przespałem te trzy pożary na rok i 6 jednostek straży. Samochodów w OSP Ryglice jest 3 najstarszy ma około 20 lat więc nie wiem czemu tu ktoś kłamie widocznie potrzebny jest czwarty samochód żeby każdy strażak miał swój. Dość zabawy za pieniądze publiczne każda wasza strażacka godzina w akcji jest opłacana przez gminę w postaci ekwiwalentu. Jesteście potrzebni i wielu z was to porządni ludzie ale wielu , to nie wszyscy. Dziwne że do tak działającej służby zdrowia dojeżdżają ludzie z Tuchowa , Jodłowej i Zwiernika widocznie jesteś zdrowy i nie chodzisz do tych przychodni. Lekarze przyjmują parędziesiąt osób dziennie i udzielają porady w różnych dziedzinach nie tylko ginekologicznych hi hi.

      1. Z tego co wiem straż w Ryglicach stara się o nowy samochód, bo obecny którym jeździ do akcji (mowa o Starze) ma około 30 lat i aż strach do niego wsiadać. A koszt takiego to około 500-600 tysięcy. Aby ubiegać się o dotację z różnych instytucji trzeba mieć wkład własny z Urzędu Miejskiego. A jeżeli uważasz za “niezłą zabawę” – nocne gaszenie pożarów podczas mrozów kiedy ty śpisz w ciepłym łóżeczku lub akcje powodziowe kiedy cali przemoczeni rozkładają ciężkie worki z piaskiem, kiedy ty siedzisz w suchych kapciach i pijesz kawę lub weekendowe wyjazdy do wypadków i profesjonalne udzielanie pomocy po licznych szkoleniach kiedy ty jesz z rodzinką obiad i to wszystko charytatywnie dla idei – to wstąp do straży. Ja im wcale nie zazdroszczę!

    1. To że magistry nie wiedzą, że drewno to nie drzewo można jeszcze zrozumieć, ale że metry sześcienne określają między innymi kubaturę drewna a nie jego powierzchnię to uczą chyba w podstawówce. Czyż nie tak pani mgr Burmistrz ?

        • Dowód on 25 listopada 2012 at 16:10
        • Odpowiedz

        http://www.ryglice.pl/Upload//2012-11-19-09-28-43-01.pdf

        Podpis Burmistrza magistra jak na dłoni.

          • nauczyciel on 28 listopada 2012 at 01:12
          • Odpowiedz

          No, ładny tuman to napisał, a jeszcze większy podpisał. Jakim cudem oni mają te magisterki?

  2. Obraziliście szanownego liberie z Jonin i przestał tu pisać swoje daremne komentarze. Teraz bazgroli na konkurencyjnym blogu.

      • Anonim on 24 listopada 2012 at 14:57
      • Odpowiedz

      E tam, nie takie lanie dostawał na poprzednim blogu a się nie zrażał. To twarda sztuka. Lubiłam czytać jego komentarze.

    1. to sie Nowa jakośc narządziła

    • z orange on 23 listopada 2012 at 19:09
    • Odpowiedz

    Mamy zdjęcia osoby, której się podobasz! Zobacz kto się Tobą interesuje! Wyślemy Ci je za darmo: Odpisz tylko sms CZAT na nr 60228

    7218.pl
    kolejne 2,46zł/dzień
    ————————
    Taki sms się wysyła ludziom. Dziś taki właśnie otrzymałem z sieci orange. To ja już wolę Rydzykowi wpłacić na konto niż co dzień być ograbiany. Wiem przynajmniej, komu oddam kasę.

      • Anonim on 23 listopada 2012 at 19:40
      • Odpowiedz

      SMS 7410 do PLUSA ?
      Pozwoliłem sobie na wysłanie SMS-a na nr 7410 w loterii PLUS. Teraz otrzymuję bez przerwy sms-y że już, już wygrałem albo auto, albo gotówkę itp, ale muszę wysłać jeszcze jednego SMS-a ( koszt 4,88 z Vat ) i tak w kółko to samo , a to Prezes loterii, a to Kierownik konkursu, a to kwit już czeka na podpis itd, itd. Bawię się z nimi i zobaczymy co dalej , wszystkie SMS skrupulatnie spisuję i przesyłam na inny telefon. Kilka SMS-ów znów wysłałem, ale niech tam. A potem uderzę w Rzecznika Praw Obywatelskich z pytaniem dlaczego w Polsce w biały dzień okrada się społeczeństwo bo sądzę że te SMS-y wysyłają do wielu, wielu osób Dostałem już ponad 170 SMS-ów od niby Plusa, każdy trochę zmodyfikowany ale wciąż w nich to samo. W regulaminie napisano, że Operator- Polkomtel S.A. nie wykonuje jakichkolwiek czynności związanych z realizacją Loterii, z wyjątkiem udostępnienia sieci telekomunikacyjnej, pobierania opłat za SMS-y i że udziela zezwolenia Organizatorowi na umieszczenie aktualnej wersji regulaminu na stronie http://www.plus.pl A organizatorem jest EL2 Sp.z o.o.ul. Żurawia 8 w Warszawie. I wszystko jasne , ktoś robi na tym duże pieniądze i to jest większy HAZARD niż li AUTOMATY do gier. Żyjemy w Państwie Prawa ? i takie SM-sy jak i inne np “LOTTO” czy też TVP powinny być zabronione. O ile wiem w Niemczech zrobiono z tym porządek, a dlaczego w Polsce mamy cuda.

      http://media.wp.pl/kat,1022947,wid,11732750,wiadomosc.html?ticaid=1f944&_ticrsn=5

        • zimny drań on 24 listopada 2012 at 09:05
        • Odpowiedz

        Żadne cuda tylko zwykły “biznes” robiony na głupocie Polactwa (nie mylić z Polakami ) Jeśli ktoś wierzy że wysyłając sms za piątaka dostanie auto to jego problem. Zresztą nikt nie obiecuje że wygrasz auto, tylko że masz szansę, a to różnica. Największą krzywdą jaką komuna wyrządziła Polsce jest to że ludzie dorośli potrzebują niańki. Tu jest jak w każdej grze żeby jeden wygrał to iluś frajerów musi przegrać. Trza myśleć, analizować i wyciągać logiczne wnioski, to nie boli. Można przecież u operatora zablokować otrzymywanie takich loteryjnych sms-ów.
        Jeśli ktoś lubi grać to po co mu tego zabraniać w końcu wolny kraj i Państwa nie powinno obchodzić na co obywatel wydaje ciężko zarobione pieniądze. Jedyne co powinnobyć zabronione to rozmnażanie się głupców.

          • Anonim on 25 listopada 2012 at 08:27
          • Odpowiedz

          O dr Tadeusz Rydzyk też umie przyciągać kasę. Jego pomysł na ściąganie kasy od ludzi wolnego kraju jest bardziej przejrzysty niź “biznes” smsowy. A zauważ o ile badziej się piętnuje jego “biznes” od smsowego “zarabiania”. Chyba o to chodzi w tej dyskusji.

    • co się, co się, co się stało? on 23 listopada 2012 at 17:44
    • Odpowiedz

    Co jakiś czas pytam się społeczności blogerskiej o efekty działań sądów względem “bezprawnych działań” (cudzysłów ponieważ nie skazany jest nie winny) byłego burmistrza i 13 lub 14 urzędników. Co w tej sprawie się dzieje, bo przecież łożę na to i rad bym wiedzieć co się to dzieje w tej sprawie.

    1. wiadomo że w sądach tylko biednych każą , w kryminałach tysiące “groźnych przestępców “których policja pijanych na rowerze złapała

    • K W A S on 22 listopada 2012 at 20:39
    • Odpowiedz

    WYJEŻDŻAM STĄD W PIZ … U JUTRO. CHORA GMINA, CHORY KRAJ, CHORE OBYCZAJE. NIE ZATRZYMACIE MNIE TU NA ZIELONEJ WYSPIE. JESZCZE SIĘ ODEZWĘ.

    BYK.

    1. Powodzenia Byku! Nareszcie mądra i trafna decyzja. Jeżeli macie szanse to uciekać z tego dziadostwa!

    • płatnik on 22 listopada 2012 at 07:00
    • Odpowiedz

    Opieka społeczna 6 372 601 PLN Kto to bierze? Jest jaka lista osób które korzystają z pomocy społecznej? Powinna być taka lista udostępniona na stronie internetowej GOPSu by mieszkaniec wiedział ile na wypłaty, ile na faktyczną pomoc.

      • Anonim on 22 listopada 2012 at 09:56
      • Odpowiedz

      Masakra – tyle kasy na to idzie?

        • Anonim on 22 listopada 2012 at 15:13
        • Odpowiedz

        Zgadzam się. Sam znam rodziny, z których dzieci pracują za granicą a ich rodzice pobierają zasiłki z GOPSu. To jest zwykłe oszustwo i złodziejstwo bo rodzic osoby, która ma udokumentowane dochody w kraju w wys. np. 1200 zł. mies. zasiłku nie otrzyma a pobiera go ten, którego syn lub córka zarabia w UE o wiele więcej ale na czarno.
        Powinna być szczelna kontrola wydawania publicznych pieniędzy. A zobacz ile zarabia kierowniczka GOPSu i jej podwładni to przestaniesz się dziwić.

          • ciekawski on 22 listopada 2012 at 21:54
          • Odpowiedz

          A gdzie mogę zobaczyć ile zarabia ta kierowniczka i reszta gopsiaży?

      • styrodur on 22 listopada 2012 at 16:15
      • Odpowiedz

      No i sami widzicie ile kosztuje socjalizm. Swoją drogą fajnie byłoby policzyć ile Państwo zabiera tym biednym ludziskom kasy w formie podatku po to żeby się nimi potem opiekować. Mogłoby się nagle okazać że likwidując podatek dochodowy,który jest durny i niesprawiedliwy nima się kim opiekować.
      Ilu z tych podopiecznych pracuje na czarno ,a i tak staje w kolejce po zapomogę no bo “sie należy”. Polactwo traktuje Państwo jak niańkę i dojną krowe głosując w kolejnych wyborach na tego kto obieca że coś da. Nie zdajecie sobie sprawy z tego że żeby dać to najpierw trza mieć, a żeby mieć to trza zabrać. Najczęściej bywa tak że zabiera się z nawiązką tym którym się potem daje bo ci potencjalnie bogatsi są albo na tyle cwani że nie dadzą się oskubać, albo poprostu uciekają tam gdzie normalniej.
      Trwa teraz w mediach dyskusja czy Bruksela da nam 300 mld czy nie. A jakie to ma znaczenie?
      Większość tych pieniędzy i tak zostanie zmarnowane przez urzędników, a lwia część trafi spowrotem za granicę w postaci wynagrodzeń dla unijnych ekspertów. My zostaniemy tylko z długiem jaki te dotacje wygenerują bo żeby to wykorzystać trzeba mieć wkład własny. Zaznaczyć należy że do 2020r do którego te 300mld mielibyśmy dostać nasza składka do Uni wyniesie 150mld więc czy my tak naprawdę cokolwiek od tej Uni dostajemy? Zaraz tu pewnie ktoś napisze że dzięki dotacjom unijnym dokonaliśmy skoku cywilizacyjnego. Skoro to dzięki dotacjom to skąd ten dług publiczny na zegarze Balcerowicza? Przyponinam że za skok cywilizacyjny z okresu gierkowskiego ostatnią ratę zapłaciliśmy w październiku tego roku.

        • intelektualny kaleka on 22 listopada 2012 at 21:22
        • Odpowiedz

        Z jednym się można nie zgodzić. Piszesz – “Większość tych pieniędzy i tak zostanie zmarnowane przez urzędników” Otóż nie. Pieniądze nie zostaną przez nich zmarnowane ponieważ wydadzą je oni na chleb, chemię gospodarczą, ubrania, paliwo do samochodu i inne dobra , które ktoś produkuje i na tym zarabia. Jeśli już to jest marnowany ich czas.

          • styrodur on 22 listopada 2012 at 22:05
          • Odpowiedz

          Tu się mylisz przyjacielu. Dotacje unijne skoro już są powinny być wydawane na produkcję (nowoczesne technologie, zakładanie nowych przedsiębiorstw) nie zaś na konsumpcję czyli mówiąc brutalnie przeżarcie. Zresztą pisząc zmarnowane miałem raczej na myśli bezsensownie rozdysponowane.
          Weźmy przykład z ostatniego okresu. Rozkręcono ogromną kampanię medialną, reklamy w telewizjach i eadio, które kosztowały miliony ( bo to drogie rzeczy ) po to by zorganizować konkurs na biznesplan który został dofinansowany pieniędzmi unijnymi w wysokości 60 000 zł. Nagrodzona została 1 slownie jedna osoba.
          LUDZIE!!! Wydano kilka milionów by można było przyznać 60 000 zł unijnej dotacji

            • intelektualny kaleka on 22 listopada 2012 at 22:16
            • Odpowiedz

            Wiem, że miałeś na myśli co innego niż wyartykułowałem. Tak znowu chyba bardzo się nie mylę. Marnowany jest ich czas (sami nierzadko go marnują) za który biorą kasę nie rozdysponowując należycie środkami unijnymi. Za marną pracę biorą nie lichą kasę i to jest złe. Jednakże tą kasę wydadzą na tamto i owo i ktoś zarobi na tym. Chyba już wszystko jasne. Pozdro.

  3. A to Polska właśnie..

    Kiedy jeden z bezdomnych przeszukiwał pojemniki na śmieci pojawił się inny bezdomny, twierdząc że to jego rejon. Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, zaczęli się bić i jeden z nich ratował się ucieczką. Drugi z mężczyzn dogonił go w rejonie sklepu spożywczego i zadał mu nożem cios w okolicę klatki piersiowej. Napadnięty zmarł na miejscu. Ot dobrobyt na “zielonej wyspie”

      • liberał on 21 listopada 2012 at 18:39
      • Odpowiedz

      Jeśli bezdomni sami się zabijają bo państwo nie daje im umrzeć z głodu to nie jest tak źle. No ale pewnie za 3 lata będzie lepszy rząd i da bezdomnym mieszkania, wikt i opierunek.

      1. Faktycznie masz rację, Państwo nie daje im umrzeć z głodu udostępniając śmieci. Co będzie jak wejdzie nowa ustawa śmiecowa? Strach się bać…..

        • niewybuch on 21 listopada 2012 at 19:58
        • Odpowiedz

        Tu nie chodzi tak do końca o brak mieszkań i bezdomność, tylko o brak odpowiedniej pracy. Jest praca, jest kasa, jest mieszkanie, nie ma bezdomności, nie ma grzebania po śmietnikach.

      • Jak długo jeszcze? on 21 listopada 2012 at 20:17
      • Odpowiedz

      Rany Boskie, swiat staje na głowie. Czytam i oczom nie wierzę: 4 100 000 zł Zalasowa kanalizacja, 413 000 zł odnowa wsi Zalasowa, 240 000 udziały w Spółce Dorzecze Białej.itp itd. A gdzie proza życia codziennego ? Jak długo jeszcze Gmina będ zie pompować pieniadze w Spółkę: a to w postaci udziałów , a to jako darowizna kanalizacji w Zalasowej bo czymże jest 4 100 000 zł jak nie darowizna dla Dorzecza?

      1. Odpowiedz na pytanie ile płacimy i jak długo do Dorzecza Białej znajdziesz TUTAJ wystarczy zerknąć do tabeli Przedsięwzięcia / pozycja 27 I TUTAJ pozycja podświetlona.

  4. Jest już Projekt Budżetu Gminy Ryglice na 2013 rok. Na chodniki, oświetlenie i drogi zero zł.

    1. -Budowa placu targowego w Ryglicach 2 050 000 zł

    2. Administracja publiczna 2 938 710 złotych polskich. Słownie: DWA MILIONY DZIEWIĘĆSET TRZYDZIEŚCI OSIEM TYSIĘCY SIEDEMSET DZIESIĘĆ ZŁOTYCH.

        • Anonim on 21 listopada 2012 at 18:41
        • Odpowiedz

        pan radny publikując tak wybiórczo budżet powinien przy tym nie wprowadzać mieszkańców naszej gminy w błąd i konkretnie opisać co kryje się np. pod hasłem administracja publiczna… a kryje się zdecydowanie więcej niż potoczny kowalski ma na myśli…. Wstyd że radny jako osoba publiczna tak nieprecyzyjnie określa całokształt budżetu! Ale to kolejny raz wynika z braku wiedzy na dany temat. A efekt tego taki, że wzbudza się agresję w mieszkańcach. Merytoryczne podejście by się przydało!

        1. No to proszę nam tu pokrótce chociaż opisać co kryje się pod tym hasłem.

    • P R O B O S Z C Z O W I E on 20 listopada 2012 at 17:38
    • Odpowiedz

    Zacznę praktykować jak ogłosicie z ambony, że jest dyskusja na temat śmieci i że można tu pisać.

      • ProBosz on 21 listopada 2012 at 09:46
      • Odpowiedz

      Dla mnie jako pasibrzucha, ważne jest żeby owieczki dały się strzydz, co mie tam obchodzom wasze śmieci? Se je posprzątejcie… A ambona, jest od ważniejszych rzeczy.

        • wierząca on 21 listopada 2012 at 10:56
        • Odpowiedz

        Nie przenoście na ten Blog sporu lewaków z kościołem który toczy się w internecie bo to do niczego nie prowadzi. Natomiast zachowanie naszych proboszczów podczas wyborów rad parafialnych w niektórych wsiach był skandaliczny. Dla tego nie będę finansowała ich poczynań i to jest jedyna i najlepsza droga do wymuszenia na Nich poważnego traktowania parafian.

    • Kargul i Pawlak on 18 listopada 2012 at 09:37
    • Odpowiedz

    No to w PSL sie podziało. Są jakieś struktury PSL w naszej gminie? Napiszcie co wiecie.

      • Anonim on 19 listopada 2012 at 20:55
      • Odpowiedz

      Są, ale bardzo mizerne.

    • Anonim on 17 listopada 2012 at 23:24
    • Odpowiedz

    Tam gdzie państwo wtrąca się w sprawy obywateli, to najprawdopodobniej chce ich okraść.
    Ja proponuję zrobić w Ryglicach basen i skocznię narciarską. Czy znajdzie się jakiś bogaty sponsor, który zrealizuje mój pomysł?

    1. znów wracamy do zakładu komunalnego .gdyby go nie zlikwidowano to za wywóz płacilibysmy mniej,były by miejsca dodatkowe pracy i zarabialibyśmy jeszcze na sąsiednich gminach.trzeba było do kupic sprzetu a nie pozbywać się tego co mieliśmy.no cóz .wg NJ wszystko co było było złe . Mamy nowe niestety gorsze.Za błędy Nowej Jakości zapłacimy wszyscy

        • śmietnikowy on 18 listopada 2012 at 15:21
        • Odpowiedz

        W Nowym Jorku na śmieciach zarabia nawet nowojorska mafia przed podstawione firmy bo jest na tym interes. Tylko w u nas (w Polsce) się nie opłaci. Po pierwsze ludzie płacą za wywózkę śmieci. Pod drugie śmieci to spore źródło surowców wtórnych, które można odzyskać i sprzedać z zyskiem. Na zachodzie co według myślenia “NJ” może być absurdalne myje się opakowania ze szkła czy tworzyw sztucznych, zbiera folię aluminiową z czekolady czy z opakowań papierosów, aby przeznaczony do odzyskania surowiec wtórny był czysty i nie trafił na wysypisko śmieci, tylko został przetworzony. Za napoje w butelkach plastikowych pobierana jest kaucja około 1 euro, więc nikt butelek nie wyrzuca tylko oddaje w sklepie. U nas się niestety tak nie da, lepiej wywieźć na wysypisko śmieci, a sobie przyznać podwyżkę!

        Niestety “NJ” cechuje myślenie wbrew logice i zdrowemu rozsądkowi. No cóż określenie “myślenie” w przypadku “NJ” to za dużo powiedziane. Zachowują się jakby zmysły postradali i działają na szkodę gminy i jej mieszkańców. Czemu nikt tego nie zgłosił do organów ścigania?

        Czemu mam płacić za wywózkę śmieci tak samo jak inni mieszkańcy, kiedy od wielu lat regularnie segreguję śmieci i surowce wtóre oddaję w punkcie skupu za darmo. Właściciel zadowolony bo parę złotych na tym zarobi i ja bo nie muszę za wywózkę tych śmieci płacić. Więc jak będę miał mniej śmieci to dlaczego mam płacić jak wszyscy?

        Poza tym czemu moje śmieci ma wywozić ktoś wybrany przez gminę, ktoś kto niekoniecznie zaoferuje niskie koszty wywozu śmieci. Czemu nie mogę wybrać usługodawcy takiego jakiego chcę, jak np. w przypadku operatora telefonicznego. W końcu ważne, aby śmieci szły do utylizacji czy przetworzenia, a nie do lasu. Obywatel powinien udowodnić, że śmieci odbiera odpowiedni zakład, a kto to robi to już mniej istotne.

        Na koniec co z osobami, które mają podpisane już umowy na wywózkę śmieci na czas nieokreślony. Prawo nie powinno działać wstecz i nie powinno się osób tych zmuszać do rozwiązania zawartej umowy z wybranym zakładem komunalnym, po to aby gmina mogła oskubać swoich mieszkańców z resztek pieniędzy!

        1. Taką durną ustawę wymyślił nasz kochany RZĄD. Podobno UNIA mu kazała. Wszyscy w Polsce się burzą i to krytykują, ale RZĄD ma to w głębokim poważaniu, przynajmniej narazie. Filozofia tej polityki jest bardzo prosta, jak pozyskać pieniądze od obywateli za nic. A no tak jak mówi ustawa. Nałożyć kolejny obowiązek, karać, ścigać, prześladować. Ot filozofia naszego RZĄDU. To, co się stanie ze śmieciami, już nie takie ważne (przykład w linku jednego z postów). Ważne jest, żeby było zapłacone i to grubo zapłacone. Bo kolesie się muszą szybko dorobić, na wypadek jak by się komuś umyśliło zmienić ustawę. W tym kraju zawsze, wszystko robi się na odwrót niż gdzie indziej, no ale tak będzie, doputy, dopuki obywatel jako ostatnie ogniwo systemu państwowego dojenia kasy, będzie pokrywał wszystkie idiotyczne pomysły buraków z Wiejskiej. Przykładów na to jest wiele, baardzo wiele…

            • pesymista on 19 listopada 2012 at 09:24
            • Odpowiedz

            Zapewne wiele osób pamięta tzw. podatek drogowy, który płacili kierowcy za
            korzystanie z dróg. Ze ściągalnością tego podatku różnie było. Narzekano, że
            nie ma pieniędzy na remonty i budowę nowych dróg bo ludzie podatku drogowego
            nie płacą. Wliczono więc ten podatek w cenę paliwa na zasadzie kto tankuje
            samochód to jeździ i płaci ten podatek. Można więc powiedzieć, że podatek ten
            jest ściągany ze 100% skutecznością. Powiem więcej, ściągalność jest nawet
            większa niż 100% bo kupując paliwo do pilarki spalinowej do drewna, do
            spalinowej kosiarki do trawy, czy nawet straż pożarna kupując paliwo do
            motopompy też płaci ten podatek. Więc pieniędzy na remonty i budowę nowych
            dróg powinno wystarczyć. Jak są zagospodarowane te pieniądze z podatku
            drogowego w cenie paliwa każdy widzi, wystarczy spojrzeć na drogi. Podobnie
            będzie zapewne w przypadku „ustawy śmieciowej”. Mieszkańcy zapłacą za
            segregację i wywóz śmieci, które ostatecznie i tak wylądują razem wysypane na
            jednej stercie na wysypisku śmieci, jak to ktoś wcześniej zapodał link do
            odpowiedniego filmu. Wygląda na to, że najważniejsze jest aby ludzie płacili
            za wywózkę śmieci spore pieniądze, natomiast co co się dzieje z zebranymi
            śmieciami to sprawa drugoplanowa.

            • siarkopol on 19 listopada 2012 at 10:07
            • Odpowiedz

            Wszystko czym zajmuje się Państwo jest niewydolne, a przy tym drogie.
            Płacimy składkę na NFZ i co dostajemy w zamian? Płacimy składkę ZUS i co dostaniemy?
            Niezbyt rozgarnięty osobnik podpisujący się “Liberał z Jonin”( nomen omen czytając Go widać że z liberałem to On niewiele ma wspólnego ) oburza się że komentatorzy za wszystko obwiniają Tuska. To niech wytłumaczy dlaczego Tusk przez pięć lat budował “orliki” zamiast spalarnie śmieci za brak których teraz podatnicy zapłacą milionowe kary do Brukseli?

        • Science fiction on 19 listopada 2012 at 16:28
        • Odpowiedz

        i utopia, no ale…

        Co do śmieci to dobrym rozwiązaniem było by: Producent lizaka, worka foliowego, roweru, słowem każdej rzeczy miałby obowiązek doliczyć do ceny produktu kilka groszy lub złotych na rzecz, że ten produkt stanie się śmieciem i trzeba będzie się nim zająć. Tym sposobem każdy konsument już to przy zakupie zapłaciłby za przyszłą utylizację każdego towaru. Jest wiele plusów takiego rozwiązania, np. bogatsi więcej konsumujący i śmiecący płacą więcej. Jest też minus. W dobie globalizacji system musiał by objąć cały świat w tym głównie Chiny.

          • Anonim on 19 listopada 2012 at 20:09
          • Odpowiedz

          nie koniecznie chińszczyzna jest tak tania w stosunku do europejsczyzny ze nasze opłaty by pozwoliły na utylizacje produktów chińskich

          • konsument on 19 listopada 2012 at 22:19
          • Odpowiedz

          Zobacz sobie na opakowaniu różnych towarów, głównie elektrotechnicznych i elektronicznych jest informacja o tym iż w cenie produktu jest zawarta opłata np. 1 zł KGO – czyli koszt gospodarowania odpadami. Więc opłata ta coraz częściej jest pobierana już przy sprzedaży produktu, który po zużyciu powinien być w takim przypadku za darmo odbierany do utylizacji. Jak to funkcjonuje w praktyce trudno powiedzieć poza tym, że opłata KGO jest coraz częściej pobierana przy sprzedaży danego produktu.

            • Science fiction on 19 listopada 2012 at 22:50
            • Odpowiedz

            Wiem.

            Celowo dałem komentarz by sprowokować dyskusję.

          1. A więc, chce się skroić obywateli podwójnie. Najpierw płaci przy zakupie podatek za utylizację czy recycling produktu po zużyciu lub użyciu, a następnie chce się pobrać kolejną opłatę za faktyczne oddanie produktu na śmietnik. No brawo, coś takiego tylko w Polsce.

    • Z Zalasowej on 17 listopada 2012 at 15:10
    • Odpowiedz

    Temat z innej beczki. W naszej Gminie zostały zamontowane znaki. Między innymi w Zalasowej na ulicy Kościelnej. Czy ktoś wie, kto odpowiada za takie oznakowanie? Są wstawione znaki „zakaz wjazdu” i pod nim tabliczka “nie dot. mieszkańców”. Moim zdaniem do wielka bzdura. Powinien tam znajdować się znak „zakaz ruchu – nie dot. mieszkańców” Zakaz wjazdu oznacza, że jest to droga jedno kierunkowa. W radzie jest Pani Policjant więc może wypowie się na ten temat.

    1. No to dodam, by na drodze powiatowej Tarnów – Ryglice, ale też na Jodłową i na Tuchów namalowano pasy środkiem jezdni bo jak mgła to sa niezbędne. To do radnych powiatowych.

      • krytyka on 17 listopada 2012 at 17:37
      • Odpowiedz

      podejrzewam ze za tym stoi wszechwiedzący osobisty asystent p.burmistrz.on zawsze wszystko najlepiej wie,więc prosze nie krytykować

    • J.Bond on 17 listopada 2012 at 11:22
    • Odpowiedz

    Jestem za tym żeby radni uchwalili produkcję oranżady w gminie, a tak przy okazji i dlatego żeby był lepszy popyt również to żeby zimy nie było(tylko u nas ,takie miejscowe prawo). można na jednej sesji równocześnie , a może czytają bloga i już uchwała gotowa ? . Prosiłbym zapalonych narciarzy o zgodę bo przecież u nas i tak nie jeżdżą a brak zimy mnie osobiście bardzo by odpowiadał .Zapraszam do dyskusji o zlikwidowaniu zimy w nasze małej ojczyźnie .

    1. Jestem za tym by nic nie uchwalali co może przynieść miejsca pracy. Miejscowy GOPS zatrudni dodatkowych pracowników umysłowych i obsłuży wszystkich także zakupi narty, zaserwuje gorącą kawę na stoku. Ja chcę by zima była.

      1. 007 Twoje życzenia już w zasadzie zostały spełnione, no może oprócz tych nart i kawy. Ale kto by się tam drobnostkami przejmował….

        • sąsiednia gmina on 17 listopada 2012 at 21:06
        • Odpowiedz

        Można tez uchwalać w taki sposób by miejsc pracy ubywało. Przyklad – komunalka.

    • do Liberała on 16 listopada 2012 at 21:38
    • Odpowiedz

    Nie przesadzaj i nie o Tusku mów, bo uciekasz od tematu. Jako podróżnik i światowiec wiesz zapewne, jaka masa “śmieci” jest właśnie zwrotna za kaucją w krajach mądrzej zarządzanych. Kupując napoje, soki i inne , opłacała się butelki składać i potem hurtem oddać za kasę w sklepie. W każdym większym sklepie są maszyny do odbioru pustych butelek i innych zwrotnych „śmieci”. Wrzucasz, pobuczy i wylatuje papierek z kwotą. W kasie odbierasz kasę lub coś za to kupujesz. Można zatem powiedzieć upraszczając bardzo, że nie płaci się za oddawanie niektórych śmieci, ale za oddawanie otrzymuje się jeszcze kasę. Co do Twojego liberalizmu to jest sporo zastrzeżeń. Choć liberalizm nie jedno ma imię. No i odpowiedz, jeśli możesz – Jesteś Polakiem czy nie? Bo niektóre komentarze wskazywałyby, że nie. Zauważ, że wśród śmieci w Polsce jest mało butelek po piwie i opakowań aluminiowych (piwo, napoje energetyzujące), ale nie dlatego, że ludzie je nagminnie oddają za kaucję, gdyż kaucja jest śmiesznie mała. Nie ma ich dlatego, bo najbiedniejsi je zbierają często grzebiąc po śmietnikach. Ludzi na śmietnikach przybywa, lecz nie idą oni tam z śmieciami tylko po „śmieci” – to straszne zjawisko jest.

      • Anonim on 16 listopada 2012 at 23:13
      • Odpowiedz

      Strasznie Ci jestem wdzięczny za ten komentarz!!!!!!!!!!!!!! Wypociny nawiedzonego Liberała z Jonin nie muszą być ważne!!! Mogą być tylko głosem w temacie czystych i nieskazitelnych PÓL

        • Anonim on 17 listopada 2012 at 09:22
        • Odpowiedz

        Świetny komentarz. Choć nasuwa się pytanie czy są ważne wypociny?

        • Liberał z Jonin on 17 listopada 2012 at 09:32
        • Odpowiedz

        Ostatnie moje wypociny w tym temacie bo się jakoś nieświeżo zrobiło bo śmieci nadmiar a wywóz za drogi.

        No więc marzy mi się aby się napić świetnej ryglickiej oranżady!!!

    1. Powinno być tak: kupujesz pepsi 2L, dajesz butelkę plastikową, może być bez zakrętki, jak nie masz, płacisz 1 zł drożej. Kupujesz szampon, oddajesz butelkę po starym, jak nie masz 1 zł drożej. Itd itp… W Polce tylko koneserzy piwa potrafią segregować śmieci, reszta 100 lat za murzrynami ( bez urazy dla rdzennych afrykaninów)

      1. Z innej beczki, Nadajnik orange już działa?

    • Liberał z Jonin on 15 listopada 2012 at 20:58
    • Odpowiedz

    Oho! Sumo i Woku przystąpili do ataku na mnie. Chyba trochę za liberalnie zaczynam komentować na tym blogu bo niektórych zaczyna coś trafiać. Za komuny istotnie śmieci paliłem i wyrzucałem jak to w Joninach mówią w paryje. Ale co to były za śmieci?. przeważnie papier i opakowania ze szkła. Takie środowisku nie zagrażają. Teraz 10 deko salcesonu czy kiszki pakuje sie w plastikową torebkę która jest bardziej szkodliwa niż wagon poczciwego szarego papieru w który za komuny pakowało się…to co przez pół dnia się w kolejkach wystało. Ubocznym skutkiem III RP jest niestety NIE EKOLOGICZNE OPAKOWANIE. Obalić komunę było łatwo, Uchronić kraj przed plastikowymi odpadami jest NIEMOŻLIWE. Stać nas na produkcję pięknych plastikowych pudełek a za mało zarabiamy aby z tymi niepotrzebnymi pudełkami coś zrobić. Płaćmy więc krocie za ich utylizację to może nauczymy się wzorem niezapomnianej szklanki musztardówki je wyko

    1. Dlaczego konsument ma płacić za plastiki? Niech płaci producent, albo niech wytwarza plastik biodegradowalny. Taki co to się sam rozłoży po niedługim czasie. Chyba to raczej producentom się nie opłaca produkować ekologiczne produkty, a nie konsumentom segregować czy robić jakikolwiek recykling śmieci. To po pierwsze, po drugie, jaki masz wpływ na to w co zawiną ci salceson w sklepie? Też zwalisz winę na konsumenta? A może by tak politykę i edukację ekologiczną rozpocząć od tej drugiej strony co?

        • Anonim on 15 listopada 2012 at 22:30
        • Odpowiedz

        Racja. Wina leży nie tyle po stronie producenta, co po stronie rządu, który reguluje przepisy odnośnie produkcji. Rząd dopuszcza pakowanie np. szamponów i napojów w szkodliwy plastik. Niech wprowadzą takie przepisy, żeby opakowania były na tyle drogie, żeby nie opłacało ich się wyrzucać i nie będzie problemu ze śmieciami.
        Niech wprowadzą kaucje, za butelki i puszki, to ludzie sami zadbają o ich utylizację. A tutaj robi się wszystko, żeby tylko wyciągać od ludzi pieniądze pod pretekstem ochrony środowiska.

        • Liberał z Jonin on 15 listopada 2012 at 23:24
        • Odpowiedz

        Czyli jak wiadomo mniej wiecej od 5 lat wszystko przez Tuska.Że też taki premier sie nam trafił, że nawet na pakowanie salcesonu ma wpływ.

        1. dzisiaj był przymrozek przez Tuska

          1. Sami sobie odpowiadacie. Brawo za nareszcie trafnie wyciągnięte wnioski, trochę późno, ale może nie wszystko jeszcze stracone 🙂

    • Anonim on 15 listopada 2012 at 19:16
    • Odpowiedz

    Tam gdzie się ktoś chce na kimś dorobić, za śmieci trzeba płacić.
    Są jednak w Polsce miejscowości, które posiadają bardzo inteligentnych włodarzy,
    gdzie za śmieci nie płaci się ani grosza.

    http://bedzin.naszemiasto.pl/artykul/1041739,darmowy-wywoz-smieci-w-zaglebiu-tak-to-dziala-mieszkancy,id,t.html

      • Anonim on 15 listopada 2012 at 19:21
      • Odpowiedz

      Proponuję zrobić w gminie referendum. Niech ludzie zadecydują czy wolą orlika, amfiteatr, ścieżkę zdrowia, plac targowy, czy może zamiast tych wszystkich rzeczy wolą darmowy wywóz śmieci?

  5. ten artykuł to rozumiem jest żart taki pozujący na jakiś przemyślany pomysł?

    1. Nie. To pytanie/kwestia/sugestia do rozpatrywania. Podobnie jak na zwykłym zebraniu mieszkańców przedstawia się jakiś temat i się go rozpatruje, traktuje poważnie, wyśmiewa, realizuje, zapomina o nim. Uważam, że takie forum jak tu mamy, to nieustające zebranie w sieci mieszkańców, głównie naszej gminy. I tyle.

    • ekolog on 15 listopada 2012 at 16:10
    • Odpowiedz

    Ja tam nie za bardzo wierzę, że ta ustawa śmieciowa rozwiąże problem śmieci. Od ludzi wezmą dużą kasę, zapewne większą niż obecnie się płaci za wywózkę śmieci. Ludzie być może będą segregowali śmieci, które zakłady komunalne i tak wrzucą na jedną stertę. Ostatni przykład Zalasowa oczyszczalnia ścieków. Ludzie płacili za oczyszczanie ścieków, które nie oczyszczone w postaci koncentratu wylewane były do miejscowego potoku w postaci koncentratu ścieków. Wracając do śmieci zobaczcie do linku z filmem poniżej jak się odbywa(ło) zbieranie i selekcja śmieci w sąsiedniej gminie – w Szerzynach. Niczego więcej po “Nowej Jakości” bym się nie spodziewał.

  6. GS Ryglice powinien na poważnie rozważyć tą oranżadę. Nie samym chlebem GS żyje(żyłby)

    1. oranżada w “małych” butelkach jest nierentowna,

    • Liberał z Jonin on 15 listopada 2012 at 00:55
    • Odpowiedz

    SKOPIOWANE Z SIECI
    Gminy i sołectwa chcą, aby odbiór odpadów był tańszy, jednak nie oszukujmy się. Czasy, w których za odbiór odpadów płacimy 3 złote miesięcznie za osobę mina bezpowrotnie – grzmiał we wtorek na konferencji prasowej przewodniczący Komitetu Ochrony Środowiska w Krajowej Izby Gospodarczej Krzysztof Kawczyński. Ustawa o utrzymaniu czystości i porządku w gminach spowoduje, że koszt odbioru śmieci od mieszkańców wzrośnie od 100 do 200%. Według obliczeń przewodniczącego opłata za wywóz nieczystości nie może być niższa niż 15 zł miesięcznie za osobę. Tylko wtedy uda się stworzyć system, który zapewni efektywność działania – dodaje Kawczyński. Podczas konferencji zwrócono uwagę na równie co opłata, ważny aspekt wprowadzenia opłaty śmieciowej: ściągalność nowego podatku. Jak słusznie zauważył prof. Uniwersytetu Gdańskiego i członek KIG Przemysław Kulawczuk pojawi się bardzo duży odsetek osób, które będą się uchylały od płacenia takiego podatku. “Moim zdaniem jedyną rozsądną metodą jest obciążanie towarów i konsumpcji podatkiem śmieciowym, to jest proste i akceptowalne przez ludzi” – dodał. Z kolei burmistrz Mszczonowa uważa, iż jedna stawka wywoła dużą awanturę i powinniśmy wydłużyć okres wprowadzenia ustawy przynajmniej o rok. W podobnym tonie wypowiadali się pozostali eksperci KIG. Niepokój samorządów budzi także przetargowy system wyboru przedsiębiorstwa gospodarującego odpadami. Ich zdaniem gminy, które w ramach własnych spółek są w stanie realizować zadania związane z gospodarką odpadami nie powinny robić takich przetargów.

    Już za 9 miesięcy w Polsce zaczną obowiązywać nowe zasady dotyczące gospodarowania odpadami. Gminy przejmą na siebie obowiązki właściciela odpadów. Narzucą na wybraną w przetargu firmę, określając przy tym stawkę za usługę. Będzie nas to sporo kosztowało. Aby system był efektywny stawki mogą wzrosnąć do kilkunastu złotych liczonych od osoby na miesiąc. To niewiele, porównując opłaty wnoszone przez mieszkańców najbardziej rozwiniętych krajów Unii Europejskiej, takich jak Francja czy Niemcy, gdzie płaci się rocznie od 125 do 650 euro rocznie za zagospodarowanie odpadów. W Polsce – od 15 do 75 euro.

      • wierzyciel on 15 listopada 2012 at 05:50
      • Odpowiedz

      Ja bym zapłacił nawet i 30 zł. na miesiąc od osoby, ale po prostu nie mam choć pracuję tak samo a może i więcej niż taki Niemiec, Szwed czy Francuz. Paliwo, żywność itd kosztują u nas tyle co na zachodzie a zarobki … szkoda gadać. To takie współczesne niewolnictwo Środkowo Wschodniej Europy. Jakieś 3 tygodnie temu media ogłosiły – Polska spłaciła dług gierkowski, dodając, że w tej chwili mamy do spłaty kolejny jeszcze większy dług i raczej nikt nam go nie umorzy. Gierkowski nam umorzyli w 50%.

      http://www.finanse.egospodarka.pl/87171,Polska-prawie-splacila-dlug-Gierka,1,63,1.html

        • Liberał z Jonin on 15 listopada 2012 at 08:33
        • Odpowiedz

        Dużym problemem jest nie tylko to, że wzrosną opłaty za śmieci ale może przede wszystkim to, że W OGÓLE ZMUSI SIĘ POLAKÓW DO PŁACENIA. To będzie bolało gdy do tej pory śmieci się paliło lub wyrzucało do lasu a teraz z przyzwyczajenia lub tak jak J23 na złość będzie sie robić to samo ale niestety trzeba też BULIĆ kilkaset zł rocznie.
        PS
        Trochę nielogiczne rozumowanie, że jak zarabiamy mało to za śmieci mamy płacić też mało.Zrozummy wreszcie, że w Polsce płacimy bardzo mało gotówką ale bardzo dużo zdrowiem. Jak nie wierzysz otwórz okno i pooddychaj dymem z płonących plastików.

          • sumo 2 on 15 listopada 2012 at 17:25
          • Odpowiedz

          Chyba nigdy nie doznałeś biedy. Ja dzięki Bogu też nie, ale rozumiem problem braku pieniędzy. Nielogiczne to jest to co piszesz powyżej. Nie mamy płacić mało lecz proporcjonalnie do zarobków. Nasza najniższa krajowa raczej różni się od najniższej w Zachodniej Europie. Czy to tak ciężko pojąć? Czy specjalnie tak piszesz? Minie akurat nie zdenerwujesz byle czym, ale sporo ludzi się pieni zapewne na takie gadanie.

            • Liberał z Jonin on 15 listopada 2012 at 19:18
            • Odpowiedz

            Oj zaznałem biedy i to takiej jakiej pewnie nie znasz. A poglądy co do śmieci i śmieciarzy mam bezwzgledne. G. mnie obchodzi kto ile zarabia ale ten kto wytwarza odpady i za wywóz nie płaci lub je spala czy wyrzuca do lasu powinien słono za to płacić lub beknąć. A ile kosztuje wywóz śmieci możesz się przekonać jadąc na pierwsze z brzegu wysypisko śmieci. Za malutki worek śmieci słono zapłacisz. I CIESZ SIĘ ŻE PÓKI CO GMINA PATRZY NIE NA TO ILE ŚMIECI WYTWORZYSZ A NA TO< ŻE POLACY MAŁO ZARABIAJĄ. Polaków już nie nauczymy po dobroci żeby nie spalać plastików. Zeby nie spalali muszą zacząć kalkulować co się bardziej opłaci: kara czy płacić za wywóz.

            • sumo 2 on 15 listopada 2012 at 19:37
            • Odpowiedz

            Jak byłeś biedny to gdzie wyrzucałeś śmieci? Płaciłeś za nie? Piszesz – “Polaków już nie nauczymy …” To Ty nie jesteś Polakiem? Zatem jak byłeś biedny w swoim kraju, to ile płaciłeś za śmieci? No chyba, że jako nie Polak, mieszkałaś w Polsce. No to nie ma pytania.

          • Anonim on 17 listopada 2012 at 20:44
          • Odpowiedz

          A też się słyszy, że mamy najniższe mandaty w UE i idzie ku temu by to zmienić. Dla wielu najniższy mandat to będzie połowa miesięcznego zarobku. Tyz piknie.

    1. Liberał… Co to za durna propaganda rodem z komuny? Mówi się ile płacą za śmieci kraje rozwinięte, następnie przytyka się to do kosztów w Polsce i jakiś kretyn mówi że płacimy niewiele. Szkoda że w swojej ignorancji zapomniał o płacach. To są ludzie kompetentni? Przez takich baranów żyjemy w Polsce tak jak żyjemy.

        • Liberał z Jonin on 15 listopada 2012 at 20:57
        • Odpowiedz

        Oho! Sumo i Woku przystąpili do ataku na mnie. Chyba trochę za liberalnie zaczynam komentować na tym blogu bo niektórych zaczyna coś trafiać. Za komuny istotnie śmieci paliłem i wyrzucałem jak to w Joninach mówią w paryje. Ale co to były za śmieci?. przeważnie papier i opakowania ze szkła. Takie środowisku nie zagrażają. Teraz 10 deko salcesonu czy kiszki pakuje sie w plastikową torebkę która jest bardziej szkodliwa niż wagon poczciwego szarego papieru w który za komuny pakowało się…to co przez pół dnia się w kolejkach wystało. Ubocznym skutkiem III RP jest niestety NIE EKOLOGICZNE OPAKOWANIE. Obalić komunę było łatwo, Uchronić kraj przed plastikowymi odpadami jest NIEMOŻLIWE. Stać nas na produkcję pięknych plastikowych pudełek a za mało zarabiamy aby z tymi niepotrzebnymi pudełkami coś zrobić. Płaćmy więc krocie za ich utylizację to może nauczymy się wzorem niezapomnianej szklanki musztardówki je wykorzystywać.

          • Anonim on 16 listopada 2012 at 13:05
          • Odpowiedz

          Ja jestem ZA np. mlekiem w szklanych butelkach ze złotkiem na górze….i napojach też. Jednak kiedy mam zrobić zakupy w sklepie, to raczej z ekologią wygrywa wygoda (bo lżej nieść produkt ) w plastiku lub w kartoniku…a reklamóweczka niedroga bo za 0.08 zł więc i jest w czym zakupy nieść do domu i tak o to odpady się u mnie gromadzą….

    • P O L A C Y on 14 listopada 2012 at 19:47
    • Odpowiedz

    Z onetu.

    Polacy jak to jest być najbardziej poniżanym i gnębionym narodem w Europie ? Cała Europa się z was śmieje, traktują was jako tanią siłę roboczą, kraje UE napędzają wami swoją gospodarkę a wy tyracie na Anglików, Niemców, Holendrów, Duńczyków itd. za grosze. Stosunek cen w waszym kraju do zarobków jest tragiczny, kosmiczne ceny żywności, sprzętu RTV, odzieży, obuwia, kosmetyków, perfum, samochodów, części do nich są najdroższe w europie. Wkręcają wam że macie “zieloną wyspę”, a tak naprawdę macie w kraju dno i dwa metry mułu. Słyszałem też że macie problemy ze służbą zdrowia i że na wizytę do lekarza czeka się czasami 2 miesiące. Wasze kobiety lubią się puszczać w Egipcie, Tunezji, a w Anglii mają powodzenie wśród ciemnoskórych obywateli tego kraju. Oszukujecie i okradacie siebie samych, zwłaszcza emigranci w Anglii , brakuje wam więzi jaką mają np Latynosi, Azjaci, Włosi, Irlandczycy, Rosjanie.
    Polacy, co z wami nie tak ?

    1. Wszystko to niestety prawda i fakty poparte dowodami, ale polacy to jakiś zaspany zadżumiony naród, który budzi się tylko wtedy jak im kraj zabiorą. Ciekawe dlaczego się nie budzą teraz? Kraj już dawno wam zabrali. Ale niektórzy są święcie przekonani że tak dobrze jak teraz nie było jeszcze nigdy! Smutne to, a nawet tragiczne! Śpijcie słodko dalej….

      • Czeladź on 14 listopada 2012 at 21:06
      • Odpowiedz

      Tak rządziłby PiS

        • sumo 2 on 14 listopada 2012 at 21:21
        • Odpowiedz

        hehehhe prawie jak na zebraniu na Woli Lubeckiej.

        • kup jutro gazetę on 14 listopada 2012 at 21:33
        • Odpowiedz

        A tak rządzi PO.

        http://www.temi.pl/temi/tarnow/69-cover/1174-autostrada-do-bankructwa

          • Anonim on 15 listopada 2012 at 07:26
          • Odpowiedz

          Nie żałuję tych wszystkich którzy chcieli się łatwo dorobić na państwowych pieniądzach i cwaniactwie.. Przystępując do przetargu celowo zaniżali ceny eliminując firmy które wyceniły prace zgodnie ze sztuka budowlaną i w tym przypadku nie jest winny żaden rząd tylko chciwość i głupota. Czytałem ten artykuł pierwszym i zasadniczym błędem jest myślenie ups………. brak myślenia i traktowanie że “jakoś to będzie” i okazało się że nie będzie bo w zdrowej ekonomii i prawie wykluczone jest słowo j a k o ś.

        • Smutna on 14 listopada 2012 at 21:38
        • Odpowiedz

        Ci ludzie pójdą głosować na PIS. A Ty?

          • kup jutro gazetę on 14 listopada 2012 at 21:45
          • Odpowiedz

          Może pójdą może nie. Niemal 100% więźniów głosowało na PO. A Ty?

    • Liberał z Jonin on 14 listopada 2012 at 18:37
    • Odpowiedz

    Przeczytane w sieci

    Jak przewidują eksperci branży gospodarki odpadami opłata związana z wywozem i utylizacją odpadów może w przeciągu najbliższych 3 lat zdrożeć nawet o 200-300%. Tak gwałtowne podwyżki mogą być efektem nowoczesnej polityki ekologicznej państwa, która zakłada wzrost masy odpadów kierowanych do recyklingu zamiast na składowiska. Wydaje się wielce prawdopodobne, iż mieszkańcy osiedli wielorodzinnych raczej nie będą skłonni do segregacji odpadów w związku z czym to oni skutki podwyżek odczują najbardziej. Za segregowane odpady opłaty będą niższe, z czego prawdopodobnie skorzysta wielu właścicieli domków jednorodzinnych. Na chwilę obecną trudno jednak ocenić sytuację jak będą kształtować się stawki za odbiór odpadów, gdyż ich wysokość będzie zależeć od regionu.

    1. To jakaś paranoja. Dlaczego nie podrożą o 1000% albo i więcej? Co to za polityka?? To ma być polityka zachecająca ludzi do czystości? Mam gdzieś taką politykę i z przekory będę wyrzucał śmieci do lasu! Tu już nie chodzi o brak edukacji czy świadomości, ale o bunt społeczny. Takiego złodziejstwa nie będę akceptował, bo to nie polityka ale bezczelność. Pisze się że koszty muszą wzrosnąć bo trzeba segregację robić, a odzyskane surowce to co? Za darmo oddają przetsiębiorstwom czy sprzedają za grube pieniądze? Co z kasą ze sprzedaży? To jawny rozbój w biały dzień. Ktoś jeszcze śmie to nazywać polityką ekologiczną?!

        • Liberał z Jonin on 15 listopada 2012 at 00:32
        • Odpowiedz

        Miało być o oranżadzie i kamieniołomie a jest o g. i polityce. My Polacy widocznie tylko o tym potrafimy gderać.

    • Czyszczą on 13 listopada 2012 at 11:11
    • Odpowiedz

    Dorzecze Białej zapier… przy oczyszczalni ścieków w Zalasowej aż miło. Jakby nie blog syf leciał by nadal do rzeki a głupie ludzie by jeszcze płacili za to ze sie sami trują . Brawo!

      • ciekawski on 13 listopada 2012 at 20:26
      • Odpowiedz

      No beczki jeździły cały dzień. Mam nadzieję, że nie wylewali tego do Białej. U nas jest wszystko możliwe.

        • ZGROZA on 14 listopada 2012 at 11:28
        • Odpowiedz

        Wynika z tego że na naszą panią trzeba “bacika używać” wtedy coś zrobi tym bacikiem jest ten blog , a powinni być radni bo oni biorą za to około tysiąca na miesiąc. Trzeba będzie długiego okresu czasu aby w Zalasówce odrodziło się życie biologiczne tam żyły raki , których występowanie jest miernikiem poziomu skażenia. Biologia wcześniej czy później sobie z tym poradzi . Gorzej będzie z budżetem bo długi pozostaną do spłaty na długie lata, a wyprzedaż majątku wypracowanego wcześniej już nigdy się nie wróci.Brak dobrego gospodarza w konsekwencji zdegraduje tą gminę.

          • sumo 2 on 14 listopada 2012 at 17:51
          • Odpowiedz

          Skoro co najmniej miesiąc ścieki były nieoczyszczane powinno się ludziom zwrócić kasę lub jeden miesiąc powinni nie płacić. Dobry gospodarz by w pierwszej kolejności zadbał by oczyszczalnia była sprawna a w drugiej kolejności by zadbał by ludzie nie płacili 1 miesiąca.

    • Liberał z Jonin on 12 listopada 2012 at 23:07
    • Odpowiedz

    Do jakościomierza.
    Ustawa śmieciowa (mimo, że ja też będę płacił znacznie więcej) jest jedną z lepszych ustaw w ostatnich latach. Jak nie potrafimy z dobrej woli zapobiec tworzenia z ojczyzny śmietniska to trzeba za to płacić. Bo niby dlaczego nie.

    1. Zgoda lecz co ma powiedzieć rodzina w której jest Dziadek Babcie Rodzice i 4 dzieci zgodnie z tym co w naszej gminie chcą wprowadzić miesięcznie taka rodzina zapłaci 14 x 8 = 112 zł. Czy polską rodzinę stać na taki wydatek? Ile kilogramów śmieci wyprodukuje taka rodzina jeżeli żyje na skraju nędzy i jak taka opłata wpłynie na budżet takiej rodziny ?

        • Liberał z Jonin on 12 listopada 2012 at 23:50
        • Odpowiedz

        Moja odpowiedź brzmi “nie wiem czy polską rodzinę będzie stać na taki wydatek”. Chyba będzie musiało.W mojej gminie będą duże zniżki za segregacje wiec może tędy droga. A może niech dziadek segreguje szkło babcia papier rodzice pobawią się w recykling a dzieci zaniosą surowce wtórne do punktu skupu. Na pewno się opłaci. Tak robi cały świat……….nawet ten bogatszy od nas.

        1. Nawet jeżeli wyniosą 90% surowców wtórnych do skupu nawet jeżeli będą segregować to i tak zapłacą w granicach 70 zł , Moim zdaniem takie 6-7 osobowe biedne rodziny które dziś za wywoź produkowanych przez siebie śmieci płaca w granicach 30 zł zapłacą za to by 2-3 osobowe rodziny które dziś za wywózkę śmieci również płacą 30 zł zapłaciły tyle samo co dotychczas.

            • anonim on 13 listopada 2012 at 07:37
            • Odpowiedz

            A czytales artykul P. Jeziora?

            • Liberał z Jonin on 13 listopada 2012 at 10:51
            • Odpowiedz

            Uważam, że ustawa jest dobra dlatego, ze zmusza nas do płacenia za wywóz śmieci a jednocześnie nie okresla sztywno stawek. Płacić za tworzenie odpadów czy się nam podoba czy nie MUSIMY . A ile i jak to zależy od radnych gminnych czy miejskich. Wreszcie wyjdzie ich inteligencja i merytoryczne przygotowania do tworzenia uchwał. Co tu zrobić aby wilk był syty i owca cała czyli jak być wybrany w nastepnej kadencji.Problem biednych wielodzietnych rodzin stanie się na pewno faktem. Ale możliwości jak temu zaradzić jest mnóstwo. Można odpracować w robotach publicznych, można zwrócić poprzez zapomogę socjalną, można zastosować ulgi. Ale na początku pracownik socjalny musi ruszyć tyłek ze stołka i ustalić komu w gminie należy pomóc. Takim podobnym do Solejuków z serialu Ranczo to raczej nie dopóki stary nie przestanie pić.

            • Anonim on 13 listopada 2012 at 11:08
            • Odpowiedz

            W tym sporze Liberała z Jakościomierzem Liberał ma zupełną rację.

          1. A ja proponuje żeby każdy, kto ma na koncie w banku powyżej 50 tyś zł oprócz podatku od odsetek płacił jeszcze 100 zł extra na miesiąc (lub więcej w zależności od zgromadzonych środków) od wzbogacenia, bo dlaczego nie? Zmusi to “bogatych” do inwestowania, no i PAŃSTWO się obłowi. Będą mieć, za co siać swoją propagandę. Jeszcze trochę i będziecie rzygać tą całą Unią Europejską i jej śmiesznymi dyrektywami, nie stać was będzie na powietrze, którym oddychacie, a co dopiero na śmieci. Kraj absurdów, z gołą d… i boso, ale czysto! Hehe… pozdrawiam czyścioszków.

          2. ja myślę ze najlepiej będzie jak zapłacimy za smieci w zalezności od ilości zużyetj wody /odczyt z licznika – /.Jeziorowi cos sie chyba poplątało .Taki mądraliński ma dylemat no no
            a co by to było jak by był burmistrzem co mu sie marzy.ciekawe co wymyślą,tyle było przedtem pomysłów i krytyki.

  7. Radni Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie) chcą, aby Trybunał Konstytucyjny zajął się nową ustawą o gospodarowaniu odpadami na terenie gmin. Samorządowcy nie zgadzają się, by ogłaszanie przetargów na wywóz śmieci było bezwzględnie obowiązkowe.
    Prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza ocenił jako “kuriozalne ubezwłasnowolnienie gmin” wprowadzony obowiązek organizowania przez nie przetargów, bez względu na to, czy posiadają własne, przygotowane do tego zadania jednostki.

    “Mieszkańcom naszych gmin grozi monopol, ale nie ze strony polskiej gminy, lecz dużych zagranicznych koncernów z państw, w których nie dopuszcza się do przetargów” – podkreślił w czwartek Brejza.

    Jak zaznaczył, liczy, że wniosek do Trybunału Konstytucyjnego skłoni rząd i sejm do wprowadzenia zmian w ustawie, polegających na zniesieniu obowiązku organizowania przetargów. Gminy mają czas na wprowadzenie nowych rozwiązań, a więc także przeprowadzenie przetargów, do połowy 2013 roku.

    Inowrocławscy radni zwrócili uwagę na to, że nowe przepisy – wymuszające organizację przetargów – są sprzeczne z dotychczas obowiązującym prawem. Pozwala ono niestosować prawa zamówień publicznych w sytuacji, gdy gmina wykonuje swoje zadania, korzystając z własnych spółek czy zakładów budżetowych.

    “Wiele samorządów, stowarzyszeń i zrzeszeń w Polsce popiera nasze działania, zarówno przesyłając pisemne poparcia, jak również w licznych rozmowach telefonicznych. Dotychczas Inowrocław w tym zakresie wsparli m.in. Gdańsk, Szczecinek, Police, Zielona Góra, Bolesławiec, Chodzież, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolskich, Warmiński Związek Gmin, Strzelce Opolskie, Zrzeszenie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego oraz Związek Bieszczadzkich Gmin Pogranicza. Na bieżąco napływają kolejne wyrazy poparcia” – podkreślił prezydent Inowrocławia.

    Liczący 22 strony wniosek został bezpośrednio po podjęciu uchwały przez radnych, wysłany do Trybunału Konstytucyjnego. Jednocześnie prezydent Inowrocławia wysłał pisma do prezydentów, burmistrzów oraz przewodniczących rad miejskich w Polsce z prośbą o niewystępowanie z odrębnymi wnioskami do TK w sprawie zakwestionowanej przez Radę Miejską Inowrocławia, by nie przedłużać w ten sposób procedur sądowych.

    Przygotowana przez Ministerstwo Środowiska nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach weszła w życie od 1 stycznia 2012 r. Dotychczas to właściciele nieruchomości decydowali, który przedsiębiorca odbierał od nich śmieci. W myśl nowych przepisów wybór takiej spółki należy tylko i wyłącznie do gminy. W drodze przetargu będzie ona wybierać jeden podmiot świadczący usługi na całym jej terenie, a w przypadku większych gmin – na określonym obszarze. Władze lokalne mają czas do połowy 2013 roku na wprowadzenie nowych rozwiązań.

    Read more: http://wyborcza.biz/biznes/1,100969,12567164,Inowroclaw_zaskarzy_do_TK_ustawe_o_odpadach.html#ixzz2C2uELcDt

  8. SLD chce zmiany ustawy śmieciowej, tak by samorządy mogły zlecać wywóz śmieci spółkom komunalnym; cel to obniżka cen wywozu śmieci, zachowanie miejsc pracy w tych spółkach i niedopuszczenie do polskiego rynku zagranicznych „gigantów” – poinformował rzecznik SLD Dariusz Joński.
    „Projekt ustawy i jej nowelizacji został złożony do laski marszałkowskiej. Policzyliśmy, że na 2,5 tys. gmin w całej Polsce ponad 1,2 tys. ma spółki komunalne. Chcemy zaproponować nowelizację ustawy tak, aby władze samorządowe mogły przekazywać tę ważną i istotną usługę spółkom komunalnym. W tej chwili ta ustawa nie daje tej możliwości” – powiedział Joński na briefingu zorganizowanym w poniedziałek w łódzkiej siedzibie SLD.

    Przekonywał, że nowelizacja jest potrzebna z trzech powodów: aby obniżyć obecne ceny wywozu śmieci, zachować miejsca pracy w spółkach komunalnych i nie dopuścić do polskiego rynku zagranicznych „gigantów”, którzy na wywozie śmieci chcą zarabiać ogromne pieniądze.

    „Resort środowiska szacuje, że ok. 30 proc. mieszkańców Polski nie płaci za wywóz śmieci. Wiemy, co się z nimi dzieje. Lądują w lesie lub są podrzucane, a za ich wywóz płacą inne osoby. Istotą ustawy jest więc to, aby wszyscy płacili. Gdyby te koszty rozłożyły się na wszystkich, to ceny powinny być niższe, niż są w tej chwili. Tymczasem jak słyszymy i Łódź jest tego przykładem, ceny mogą być nawet dwukrotnie wyższe. A nie o to chodzi” – wyjaśnił Joński.

    Szef łódzkiego SLD Tomasz Trela mówił, że w Łodzi opłata za wywóz śmieci ma wzrosnąć z ok. 10 zł do 36 zł za śmieci niesegregowane i 18 zł za segregowane. Zdaniem działaczy SLD nowelizacja ustawy uchroniłaby mieszkańców Łodzi nie tylko od podwyżki, ale również od prywatyzacji Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania (MPO).

    Wartość spółki jest szacowana przez władze miasta na 25-30 mln zł. Pracuje w niej ponad 300 osób. Przychód spółki, która obsługuje w Łodzi ok. 30-35 proc. rynku wywozu śmieci, w ubiegłym roku wyniósł ponad 53 mln zł.

    „To spółka, która ma kilkunastoletnią tradycję i dobrze świadczy usługi dla mieszkańców. Propozycja SLD uchroni więc łodzian nie tylko od podwyżek, ale pozwoli też utrzymać, a nawet zwiększyć liczbę miejsc pracy w MPO. Dzięki tej nowelizacji mielibyśmy niższą cenę, wyższą jakość i pełną kontrolę nad wywozem śmieci z miasta” – powiedział szef łódzkiego SLD Tomasz Trela.

    Działacze Sojuszu podczas briefingu podkreślili, że prawo unijne nie zabrania zlecania wywozu śmieci spółkom komunalnym.

    Stanowisko SLD jest zbieżne z oczekiwaniami niektórych samorządów, które kwestionują obowiązek ogłaszania przetargów na wywóz odpadów nawet wtedy, gdy gmina ma własną zajmującą się tym spółkę. Już we wrześniu radni Inowrocławia (woj. kujawsko-pomorskie) zdecydowali o skierowaniu ustawy do Trybunału Konstytucyjnego, a prezydent tego miasta zwrócił się o poparcie wniosku do innych polskich samorządów.

    Stanowisko władz Inowrocławia wsparły już m.in.: Gdańsk, Katowice, Szczecinek, Police, Zielona Góra, Bolesławiec, Chodzież, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolskich, Warmiński Związek Gmin, Strzelce Opolskie, Zrzeszenie Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów Województwa Lubuskiego oraz Związek Bieszczadzkich Gmin Pogranicza.

    Przygotowana przez Ministerstwo Środowiska nowelizacja ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach weszła w życie 1 stycznia 2012 r. Dotychczas to właściciele nieruchomości decydowali, który przedsiębiorca odbierał od nich śmieci. W myśl nowych przepisów wybór takiej spółki należy tylko i wyłącznie do gminy. W drodze przetargu będzie ona wybierać jeden podmiot świadczący usługi na całym jej terenie, a w przypadku większych gmin – na określonym obszarze. Władze lokalne mają czas do połowy 2013 r. na wprowadzenie nowych rozwiązań.(PAP)

    Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,91446,12843803,SLD_chce_noweli_ustawy_smieciowej__by_obnizyc_ceny.html#ixzz2C2pfM0yW

    • Liberał z Jonin on 12 listopada 2012 at 10:03
    • Odpowiedz

    Parsknąłem śmiechem gdy przeczytałem przedostatnie zdanie.” Może znajdzie się jakiś bogaty emigrant/patriota, który zechce zainwestować swoje pieniądze u nas”. Ja jestem jakby emigrantem (choć tylko krajowym), biedny nie jestem, jakieś pieniądze na zainwestowanie też by się znalazły. Ale jak tu inwestować skoro od kilku lat tylko GADA się o kamieniołomie. Podobno był jakiś inwestor ale się zniechęcił rewolucyjną prawie obroną Kokocza. Inwestor nie może być patriotą!!!. Daje miejsca pracy ale też chce szybkiego zwrotu nakładów. Więc sorry ale potencjalni inwestorzy choćby byli patriotami z Ryglic to inwestować będą gdzie indziej. A w Ryglicach najwyżej zbudują se domek na ojcowiźnie. Rygliczanie to bardzo poczciwi kochani ludzie ale niestety bardzo zawistni i nie lubią gdy pod ich chałupami bogacą się obcy. Nawet wtedy gdu ci obcy dadzą im pracę. Pozdrawiam.
    PS
    Ta oranżada “od Gawronów” to faktycznie była niepowtarzalna. Nigdy tak dobrej nie piłem a trochę świata zwiedziłem.

      • ZGROZA on 12 listopada 2012 at 10:49
      • Odpowiedz

      Co tu mówić o nowych miejscach pracy Nasza WIELKA LIKWIDATORKA Poloskowa ma zamiar zlikwidować Ośrodek Kultury i Biblioteki publiczne , a także szkolne. Ciekawy wariant rozwoju gminy ? Wzrost poprzez likwidację. Przykład Zakładu Komunalnego i kompletnym braku pomysłu na tę gminę. Swoja drogą przypominam radnym o pozycji w budżecie , którą na 2013 rok przeznaczycie na promocję tej burmistrz. Pieniądze jednorazowo wydane na Golec -orkiestra to przynajmniej roczne utrzymanie 4-ech etatów w instytucjach kultury. Tak że tłumaczenie likwidacji tych jednostek lub przekształcenie w inne ze względów ekonomicznych jest kolejną bzdurą . Widać jak na dłoni że naszej pani zależy na zatrudnieniu tej nowej instytucji kogoś z tzw. swoich , a ponieważ nie ma zarzutu co do pracy Lisakowej i Jagodzińskiej to w inny sposób jakże skuteczny a zarazem chamsko brutalny się ich pozbędzie pomimo że były dobre i lojalne , a w niektórych przypadkach nawet wierno-poddańcze. Ostatecznie wypłaci im odprawy z naszych podatków.

        • Anonim on 12 listopada 2012 at 16:21
        • Odpowiedz

        To nie do uwierzenia co piszesz. Jakieś bliższe info o tym masz? Kto tak mówił, gdzie o tym przeczytać, czy usłyszeć?

          • ZGROZA on 12 listopada 2012 at 16:50
          • Odpowiedz

          W zeszłym tygodniu pani już o tym zamiarze szeroko informowała , ale nie wszyscy dyrektorzy mają odwagę o tym mówić.

          1. Tyle nadajecie na klub radnych, a prawda jest przykra – tylko kilku z nich ma jeszcze odwagę sprzeciwić się burmistrzowi. Pozostali radni a zwłaszcza z Zalasowej, oraz Dyrektorzy i kierownicy jednostek biją pokłony. Jak polegnie jeszcze tych kilku to mamy po zawodach

            • wyborca on 12 listopada 2012 at 19:03
            • Odpowiedz

            dla mnie klub radnych czy też NJ a Połoskowa to jedno.razem szli do wyborów,razem zapewniali nas jak to będzie dobrze po zmianach no i oczywiste ze razem za cały ten bajzel odpowiadają.

            • anonim on 12 listopada 2012 at 20:54
            • Odpowiedz

            krążą pogłoski ze ma zatrudnić wysokiej klasy specjalistę człowieka z wielkiego swiata ale postać okryta tajemnicą

      1. Nowa Jakość na czele ze swoją przedstawicielką Połoskową przechodzą przez naszą gminę jak tajfun.zostawią tylko same zniszczenia które ktos będzie musiał naprawić po nich.mam nadzieję ze juz nikt z nich w następnych wyborach nie przejdzie.

          • Witold on 12 listopada 2012 at 18:20
          • Odpowiedz

          Wituś nawet nie wiesz jak się mylisz. Większość przejdzie zobaczysz

            • Wituś on 12 listopada 2012 at 18:57
            • Odpowiedz

            wszyscy przejdą ale do historii

        1. O tym zadecydujecie Wy, drodzy wyborcy. Teraz cierpicie przez swoją głupotę i naiwność, niczyją inną.

        • Liberał z Jonin on 12 listopada 2012 at 18:36
        • Odpowiedz

        We wszelkiego rodzaju MOKach GOKach MOSiRach i Bibliotekach publicznych etaty tworzone są z PIENIĘDZY PODATNIKA a mnie nie o takie miejsca pracy chodzi. Brak w gminie zakładów wydobywczych czy przetwórczych skazuje ją na biedę. Z moim tatą wiele razy dyskutowałem, że kamieniołom na Kokoczu to szansa Ryglic na znalezienie roboty dla bezrobotnych i podatki dla gminy. No ale tata nie dał się przegadać……….I bardzo dobrze bo nawet w rodzinie trzeba mieć własne zdanie. Tylko należy pamiętać, że cudze też należy szanować.

        • nauczyciel on 12 listopada 2012 at 19:54
        • Odpowiedz

        biblioteki szkolne maja szansę na likwidację bo w końcu na czymś trzeba zaoszczędzić zeby było na promocje własnej osoby.GOK to pewnie zostanie bo kto by jej robił te wszystkie imprezy.Moze zmienić pewnie dyrektorów tak jak to zrobiła w szkołach.Tu chyba nie ma znaczenia czy dobrzy czy nie bo w szkołach dobrych dyrektorów zastąpiła niekoniecznie lepszymi ale swoimi.

      • Do Liberała on 12 listopada 2012 at 17:25
      • Odpowiedz

      A luknij na to Liberale. Może przestaniesz się śmiać hi hi
      http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/110570,byli_emigranci_rzadko_korzystaja_z_pomocy_panstwa.html

        • Liberał z Jonin on 12 listopada 2012 at 18:13
        • Odpowiedz

        ?????????????

          • liberał on 12 listopada 2012 at 21:52
          • Odpowiedz

          Co nie wiesz jak wejść w link?

            • Liberał z Jonin on 12 listopada 2012 at 23:02
            • Odpowiedz

            No nie wiem… mimo, że wchodzę często!

            • Anonim on 12 listopada 2012 at 23:20
            • Odpowiedz

            Wiele rzeczy jeszcze nie wiesz.

    • anonim on 12 listopada 2012 at 00:18
    • Odpowiedz

    Czy wy nie rozumiecie, że żyjemy w państwie kapitalistycznym ? Jeżeli jakiś przedsiębiorca stwierdzi, że jest tutaj dla niego interes, to może zainteresuje się takim biznesem. Wszyscy chcieliby być doradcami a robić nie ma komu.

      • sąsiednia gmina on 12 listopada 2012 at 06:15
      • Odpowiedz

      Bezrobotnych 12 % a mówisz, że robić nie ma komu? Aby zagospodarować taki potencjał potrzebne jest właśnie porządne główkowanie.

      • Anonim on 12 listopada 2012 at 06:37
      • Odpowiedz

      Warto dodać że od główkowania jest także gmina. Ustala się strategie i takie tam. Za to ktoś bierze pieniądze. Wówczas i ludzie biznesu widząc perspektywy prorozwojowe, wchodzą z kapitałem i jest szansa , że bezrobocie się zmniejszy.

    • Do E-211 on 11 listopada 2012 at 22:02
    • Odpowiedz

    Oranżadowy pomysł jest godny zastanowienia a nie krytykowania w duchu nie bo nie. Państwo Gawronowie przez wiele lat zaopatrywali gminę w oranżadę,( wesela, komunie, chrzciny . . .) Wiadomo, nie było konkurencji jak dziś i każda ilość towaru się sprzedała, ale nie o to idzie. Chodzi o wodę, której jak piszesz jest mało (wówczs wystarczało). To akurat to jest jakiś argument, ale czy słuszny? To trzeba by właśnie sprawdzić i tu by była rola gminy. Dziś mamy deficyt wody innym razem znów nas podtapia. Co do linków i tego co tam opisane. Jak zapewne wiesz w krajach wyżej rozwiniętych średnia życia i jakość życia i zdrowia jest lepsza niż u nas. Unijne standardy co do wody są ok.

  9. Wszystko jasne, winny jest zapewne Pan A. Zieliński . Ludziska chwycili pomysł wodę zabutelkowali jako “Rygliczanke”i w spłuczkach szkolnych susza. Oby tylko inni mieszkańcy nie wpadli na podobny pomysł bo w przeciwnym razie woda w gminie Ryglice będzie występować tylko w butelkach. Tu znów się posikałem ze śmiechu , jak tak patrzę na to co narobiłem to mi wygląda jak “Ryglicka Oranżada”.

    Ps. Do Piekarzu
    W zdaniu “woda w naszej gminie jest dosłownie wszędzie, wystarczy podnieść kamień a tam źródło i to nie jakiejś za skórnicy ale „Rygliczanki” chodziło mi o to że wody niema lub jest jej bardzo mało a pan chce robić z niej naszą Ryglicka markę. Jaka jest stopa zwrotu przy tej inwestycji? Według moich obliczeń przy założeniu że nie będzie uznana za chińszczyznę i będzie mogła być sprzedawana na naszym placu targowym, wkład zwróci się za jakieś 200 lat. Znamiennym jest również fakt że według pańskich linków można oszukiwać ludzi sprzedając zwykłą kranówę jako mineralną a pan to jeszcze uważa za argument ! Ciekawe to pańskie rozumowanie.

    • rodzic on 11 listopada 2012 at 19:26
    • Odpowiedz

    Kto wie o co chodzi z wodą w szkole w Kowalowej dlaczego dzieci nie mogly spuszczac wody w toaletach i czemu brakowalo jej mieszkańcom szkoly?

    1. Z tego co jest mi wiadomo z wodą w szkole w Kowalowej jest ostro “namącone”. Do przyłącza doprowadzającego wodę do tej szkoły lata wstecz bezprawnie podłączyli swój budynek mieszkalny P. Cieślikowscy i Kita, zamieszkali w pobliżu tej szkoły. Nielegalny ten przyłącz był widoczny w czasie prac przy budowanym “Orliku” obok wymienionej szkoły. Wówczas zrobił się ruch w tej sprawie i Wasz sołtys miał się zająć tą sprawą, jednak do chwili obecnej tego nie udało mu się załatwić. Sprawa nie była by tak drażliwa, gdyby nie wyjątkowo suchy rok i ogólny brak wody. Ponieważ dom P. Cieślikowskich, Kitów jest niżej położony niż szkoła im wody nie brakuje. P. Kita jest nauczycielką w tej szkole więc w kwestiach etyki nie powinna się wypowiadać .

    • sasiednia gmina on 11 listopada 2012 at 13:17
    • Odpowiedz

    Proponuję produkcję Whiskacza “Lubcznka Połoskówaka” 70 volt.

    • Kawusia i herbatusia on 11 listopada 2012 at 07:17
    • Odpowiedz

    A czy urząd gminy nadal pije kawusię i herbatusię na wodzie z ul. Pszennej? Wiem, że swego czasu Pani od podatków woziła dla koleżanek wodę z domu.

  10. Warto zapoznać się takzże z linkami pod artykułem nim się co kolwiek napisze w komentarzu. Moim zdaniem autor jest bardzo dobrze przygotowany do dyskusji.

      • reksio on 11 listopada 2012 at 09:18
      • Odpowiedz

      pomysł może i dobry ale nie na tą kadencje do tego potrzeba gospodarza a nie likwidatorów

        • narciarz on 11 listopada 2012 at 09:47
        • Odpowiedz

        ja tam czekam na wyciąg który Jezior tak bardzo obiecywał przed wyborami a tu idzie drugo zima i wyciągu ni ma

          • chłop on 11 listopada 2012 at 20:13
          • Odpowiedz

          zamiast wyciągu będziesz miał bazarek za remizą i będziesz se mógł sprzedawac jajka

        • Anonim on 11 listopada 2012 at 15:01
        • Odpowiedz

        Skoro mowa o likwidatorach to należy do nich zaliczyć również naszych radnych powiatowych (wszystkich trzech), którzy bez jakiegokolwiek namysłu sprzedali tuchowski szpital pozbawiają nas, tym samym, podstawowej opieki medycznej gwarantowanej konstytucją.
        Co Wy na to? Proszę o opinie.

        1. uważam że mamy bardzo słabych radnych powiatowych i na to tez trzeba zwrócic uwage w przyszłych wyborach.jeszcze Cieslikowskiego gdzieś widać a pozostali śpią

          • Z powiatu on 11 listopada 2012 at 21:06
          • Odpowiedz

          Kolgo zosatały sprzedane budynki szpitala. Szpital został sprywatyzowany w 2002 roku.

          • powiatowiec on 11 listopada 2012 at 21:43
          • Odpowiedz

          Likwidację szpitala a także sprzedaż budynku starostwa na placu Sobieskiego w Tarnowie zaczął Wojtkiewicz , dalej kontynuował Kras Zakład Komunalny w Ryglicach zlikwidowała Połoska chcecie wiedzieć co wszystkich ich łączy ? ……..oczywiście PiS tak to są Pisowcy.

            • Anonim on 12 listopada 2012 at 00:24
            • Odpowiedz

            Gdyby szpitala nie sprzedali pracownikom, to by tam pewnie powstał prywatny dom starców….własności pewnej pani z Tarnowa… takie słuchy chodziły tu i tam…..

  11. No i polałem się tyle tylko że ze śmiechu . Panie Adamie takie brednie nie pasują mi do Pana. Choć z drugiej strony woda w naszej gminie jest dosłownie wszędzie, wystarczy podnieść kamień a tam źródło i to nie jakiejś za skórnicy ale “Rygliczanki”.Więc czemu jej nie butelkować i nie sprzedawać? I znów się polałem. Nie dla głupoty bardziej jak dla kamieniołomu.

    1. na Woli to już produkcja jest ,należy ja tylko zalegalizować.trzeba tylko podpowiedzieć Połoskowej że to promocja

        • Anonim on 11 listopada 2012 at 08:06
        • Odpowiedz

        Oczywiście masz na myli ich ognistą wodę hehehhe

        1. no jak by tak zalegalizować i nazwać np.”połoskówka” to by na woli lata trzeżwości były,woloki już by się tego nie tchneły no oprócz jurka

      • Anonim on 10 listopada 2012 at 19:47
      • Odpowiedz

      A powiedz mi jeśli wiesz, jaką wodę wykorzystuje piekarnia GSu do produkcji chleba?

      1. Tyle tylko że teraz po szkole biegnie się do baru czy sklepu żeby napić się PIWA, a nie jakiejś tam oranżady. Czasy się zmieniły, ludzie też. Ciągle biegają, ale za czymś innym niż dawniej. 🙂

        • piekarnia on 10 listopada 2012 at 21:58
        • Odpowiedz

        No i radny p. Wójcik też zdaje się jakiejś wody używa w swej piekarni.

        • Piekarz on 11 listopada 2012 at 14:16
        • Odpowiedz

        W każdym Zakładzie produkcyjnym woda musi być przydatna do produkcji.takie ujęcie wody przechodzi badanie przez specjalistyczne jednostki laboratoryjne wskazane przez Stacje Sanitarną .Żaden Zakład nie obroni się przed takim badaniem i musi spełnić warunki.Także spokojnie można jeść i pić produkty produkowane w rejestrowanym zakładzie , restauracjach czy stołówkach.A taki wpis jak wyżej wprowadza Ktoś kto jest wyjątkowo inteligentny i nie zna podstawowych przepisów z zakresu bezpieczeństwa żywienia..

          • Piekarzu on 11 listopada 2012 at 15:30
          • Odpowiedz

          Ależ Piekarzu źle zrozumiałeś i nadinterpretujesz. To nie sugerowanie jakoby w piekarniach naszych była niewłaściwa woda, tylko odpowiedź (zapytanie) dla “E-211” , który mówi o zaskórnicy, by zrozumiał, że jeśli na chleb woda jest odpowiednia, to i na inne cele związane z konsumcją też się nada.

  12. to niech pomysłodawca robi na tym biznes ,życzę powodzenia całkiem szczerze

  13. Zaraz się poleje fala krytyki, ale czy bedzie mieć podstawy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)