Nowa Jakość inwestycji w 2011r.

W dniu wczorajszym na stronie internetowej Miasta Ryglice ukazał się wpis o inwestycjach na 2011rok. Niestety nie jest podpisany nie ma również daty jego wystawienia czyli standard jaki od tygodni mamy w informacji publicznej podawanej poprzez stronę Miasta Ryglice. Nie to jednak jest tematem tego postu ,czy  słusznie w inwestycjach na rok  2011 w pozycji Zalasowa umieszczono te wpisy: -oddanie do użytkowania sali sportowej wraz z boiskami do tenisa i piłki ręcznej – oddanie do użytkowania wodociągu .Czy są to inwestycje ? Oraz czy nie przesadnym jest obwieszczanie w innym artykule ze strony Miasta Ryglice cytat „Staraniem Burmistrz Ryglic Teresy Połoska, w dniu 21 stycznia 2011r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnowie wydał decyzję, w której udzielił Gminie Ryglice pozwolenia na użytkowanie sali sportowej przylegającej do budynku Szkoły Podstawowej w Zalasowej oraz dwóch boisk szkolnych z odwodnieniem, drogami dojazdowymi, miejscami parkingowymi, placami i chodnikami oraz zjazdami z drogi powiatowej”. Dnia 22.01.2011 r na blogu Radnego Jeziora znajduje się artykuł Pt.  Nowa władza otrzymała niezły spadek którego puentą było zdanie ” Terminy gonią, co będzie jak nie zdążymy z odbiorem?Czy przepadnie kwota dotacji i jaka?” jest to dzień po tym jak w dniu 21 stycznia 2011r. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Tarnowie wydał decyzję w sprawie. Po co straszenie mieszkańców że stracimy dotacje jak wiadomo że obiekt odebrano to celowe pokazywanie jak Pani Burmistrz walczy o nasze dobro?
Czy to Pani Burmistrz Teresa Połoska  wybudowała tą sale i te boiska ? Dlaczego nie pisze się uczciwie  czyja to była inicjatywa czyje wykonawstwo, czy starania o odbiór budynku to taki wielki splendor ? nawet zdjęcie zamieszczone w tym artykule  jest z 19.08.2010 r.  Czy wykonanie  ścieżki do Kościoła w Kowalowej to zadanie gminy? czy wreszcie wykonanie planów można nazwać inwestycją bo w planie czytamy: budowa chodnika w Kowalowej – projekt, wykonanie projektu termomodernizacji OSP w Woli Lubeckiej , wykonanie projektu zagospodarowania placu przykościelnego i chodnika do szkoły w Woli Lubeckiej Wola Lubecka , wykonanie projektu termomodernizacji w Zespole Szkół. Toć to dopiero opracowanie projektów co zatem te wpisy robią w planowanych inwestycjach , moim zdaniem to naciąganie rzeczywistości bo bez tych wpisów w Woli Lubeckiej nic by nie było do napisania. Po co taka obłudna Jakość po co takie zakłamane pokazywanie swojej lepszości (jakości ) czemu to ma służyć czy to obiecywali w czasie kampanii wyborczej ? Z tymi pytaniami pozostawiam was sam na sam niech każdy sam sobie odpowie czy o to chodziło.

Bistuszowa
– złożenie dokumentacji na odnowę centrum wsi Bistuszowa do Leader +

Joniny
– odwodnie budynku szkoły w Joninach
– złożenie dokumentacji na odnowę centrum wsi Joniny do PROW

Kowalowa
– wykonanie ścieżki do Kościoła w Kowalowej
– budowa chodnika w Kowalowej – projekt

Lubcza
– wykonanie chodnika  w Lubczy przy drodze powiatowej od centrum w kierunku Dzwonowej
– wykonanie parkingu  przy ośrodku zdrowia
– zakup sprzętu dla OSP

Ryglice
– budowa alejek na cmentarzu
– prace wokół remizy OSP : altana i brukowanie
– modernizacja odwodnienia gimnazjum w Ryglicach
– renowacja spichlerza
– wykup gruntów pod obiekty sportowe

Wola Lubecka
– wykonanie projektu termomodernizacji OSP w Woli Lubeckiej
– wykonanie projektu zagospodarowania placu przykościelnego i chodnika do szkoły w Woli Lubeckiej Wola Lubecka

Zalasowa
– oddanie do użytkowania sali sportowej wraz z boiskami do tenisa i piłki ręcznej
– oddanie do użytkowania wodociągu
– wykonanie projektu termomodernizacji w Zespole Szkół
– wykonanie chodnika ul. Karpacka
– zakup pomnika do fontanny
– wyposażenie sali gimnastycznej
– dodatkowe przyłącza sieci wodociągowej
Wspólne zadania:
– modernizacja drogi powiatowej z Tarnowa do Ryglic na odcinku w Zalasowej
– dokończenie projektu wodociągowania Gminy
– zakup komputerów w ramach programu „Przeciwdziałanie wykluczeniu cyfrowemu”
– dotacja dla Gm. Tarnów na modernizację wysypiska śmieci
– wykonanie modernizacji dróg gminnych ze środków na usuwanie skutków powodzi
– wdrożenie projektów zajęć pozalekcyjnych w szkołach gminnych w ramach POKL

– objecie udziałów w Spółce Komunalnej „ Dorzecze Białej” za ok. 1 mln zł
– rozstrzygnięcie przetargów na bieżące utrzymanie dróg

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/nowa-jakosc-inwestycji-w-2011r/

27 Komentarzy

Skip to comment form

  • admin on 26 lutego 2011 at 22:01

  Chyba w urzędzie czytają bloga bo godzinę rozpoczęcia sesji dodali .

   • enter on 28 lutego 2011 at 13:30

   Godzine dodali, ale nie zaprosili :)))

  • jakościomierz on 25 lutego 2011 at 18:18

  I znów dzięki Andrzejowi Jeziorowi wiemy ze sesja rozpocznie sie o 8,30 na stronie Miasta info o sesji jest jednak o której to nie ma znaczenia lepirj zeby nie było nikogo obcego błazenada podobno jakiś informatyk z Żurowej robi ta strone niedługo tykoo z poza gminy będą zatrudniać ot polityka .

 1. Oto odpowiedz na pytanie o wysokość diety Radnego, o jej wysokość zapytałem Andrzeja Jeziora oto treść odpowiedzi jaką uzyskałem .

  Witam. Proszę odszukać uchwałę z grudnia 2006r o ustaleniu diet dla radnych bo ta nadal obowiązuje, diety mamy nie zmienione od tamtego czasu. Jak byłem radnym bez funkcji w poprzedniej kadencji to dostawałem miesięcznie 400zł. Teraz jako przewodniczący komisji mam 500 zł miesięcznie.
  Pozdsawiam
  Andrzej
  Ps. Zapraszam na sesję 1 marca 2011r o godz. 8.30.

   • my on 25 lutego 2011 at 18:08

   dzięki za info

  • jadzia on 25 lutego 2011 at 15:17

  Teraz to już się rozpoczęła absolutna prywata , korupcja,zawłaszczanie sobie praw nie nabytych czy jakby to ktoś nazwał.Radni zachowują się i mówią głosem głodnych hien.Każdy chce coś dla siebie.Burmistrz zajmuje się wszystkim czyli niczym.Ja jeszcze daje Nowej władzy miesiąc a potem przywiązuje się do Św. Floriana i błagam publicznie Boga o wybaczenie ,że na te klikę oddałam swój głos.
  Pożartujmy bo poważnie to tylko depresja nas nawiedzi jak co niektórych radnych a to straszna choroba. Oby do wiosny.Kwiaty łagodzą depresje a czy obyczaje to sprawdzimy.

   • anonimek on 25 lutego 2011 at 15:52

   Jak dobrze, że jest blog i że autor (rzy) jest/są anonimowy (i). Na blogu można sobie tez pożartować. A jak heheheh

   • my on 25 lutego 2011 at 18:05

   Dziękuje za info

  • Janek on 24 lutego 2011 at 21:22

  Ryglice
  – budowa alejek na cmentarzu
  – prace wokół remizy OSP : altana i brukowanie
  – modernizacja odwodnienia gimnazjum w Ryglicach
  – renowacja spichlerza
  – wykup gruntów pod obiekty sportowe:

  czyli nic po prostu nic!!!!
  -Altana koło remizy-nasi rzemieślnicy robią to w kwocie góra 2-3 tysiącemoże nawet mniej,
  -brukowanie wiadomo z pieniędzy za powódź bo remiza bardzo ucierpiała wiec związek logiczny,
  -renowacja spichlerza to efekt pracy starej ekipy,
  -wykup gruntów -ciekawe czy od któregoś radnego ? nie podano terenu( w przeciwieństwie jak w Kowalowej tam dokładnie doprecyzowano do kościoła)
  -alejki na cmentarzu rokrocznie po kawałku są dorabiane a ja oczekiwałem renowacji zabytków na cmentarzu,ogrodzenia ,chodnika.
  Przecież zawsze się mówiło ,że pieniędzy leży tyle w Uni tylko się nie chce nikomu wnioskować no więc tu tez jakby powtórka z przeszłości -opieszałość i nieudolność władzy jak to Andrzej nam pisał .
  No jeszcze można z tej Uni garściami brać , workami nawet wiec czemu nic nie zaplanowano?
  Marzenia wyborców legły w gruzach.

   • anonimek on 24 lutego 2011 at 22:00

   By brać z Unii potrzebni są fachowcy. Nie mamy takich i wiem co piszę. Zauważyłem jescze, że ci co siebie cenią ni wchodzą do polityki lokalnej i rzadnej zresztą. Bo to kibel jest i tyle. Pozdro

  • z noclegowni on 24 lutego 2011 at 19:53

  Proszę jak prmuje się biznes Wójcika cytat ze strony ryglic zakładka turystyka .Propozycji wyboru form wypoczynku jest dużo od: rajdów konnych; nauki jazdy konnej; przejażdżek bryczką .Usytuowanie Gminy Ryglice umożliwia w sposób łatwy i szybki dojazd do Tarnowa, Biecza, Czchowa, Krynicy, Krakowa, Wieliczki i Łańcuta oraz na Spływ Dunajcem w Pieninach. Takich głupot to nie wymyślił byle kto do tarnowa to jeszcze idzie dojechać łatwo skad pomysł innych podanych w tekscie miejscowości tego nie wie nawet autorka . Litości

  • ja on 24 lutego 2011 at 15:16

  No to zapytajmy o diety radnych wszak to informacja więcej jak publiczna . Jeszcze jedno czyżby Pani zabroniła Jeziorowi pisać bo co napisze to jak by w kolano jej strzelił nimo chłop szczęścia do kobiet no i dobrze mu tak bo jakoś nie trawie typa.

  • anonimek on 24 lutego 2011 at 13:59

  Cchciałbym wiedzieć ile maja diety poszczególni radni a na stronie tego nie ma. Chciałbym by mozna bylo łatwo sie o tym dowiedzieć klikajac w komputerku.

   • anonimek on 24 lutego 2011 at 14:00

   ps. na stronie internetowej gminy

  • tosiek on 23 lutego 2011 at 22:21

  Ludzie z tego wynika ze Jezior łgał jak pies na tym swoim blogu kurde prawie mu uwierzyłem . na ale teraz widzę że 21 odebrano hale a on 22 jeszcze straszył że stracimy dotacje .

   • ;) on 23 lutego 2011 at 22:59

   Mógł nie wiedzieć ,mogła decyzja przyjść później mimo że wydana 21 -proponuje go zapytać.Zastanawiające jest że szanownych dyskutantów nie bulwersuje wprowadzenie ludzi do nieodebranej technicznie sali .Poważnie nie uważacie tego za skandal ? A gdyby nie daj Boże doszło do jakiegoś nieszczęścia . Odbiór to jak rozumiem potwierdzenie ze jest coś bezpieczne i nadające się do użytkowania także ja w tym przypadku przez np. małe dzieci. A to był skandal . Trzeba oceniać uczciwie i obiektywnie i odróżniać rzeczy istotne od mniej ważnych.

    • lopen on 23 lutego 2011 at 23:05

    Z tym wpuszczaniem to jakaś parodia. Jakby były takie zakazy to nie powinni wpuszczać też pracowników sprzątających i wykończających wnętrza, bo sie sala może na nich zawalić.

     • Maryna on 24 lutego 2011 at 09:47

     Popieram papier nie jest najważniejszy.Bardziej tu chodzi o zmianę dyrektora
     szkoły przeciesz obecny jest z innej opcji a jakiś powód muszą znajeść abyGo
     odwołać.

    • Mikołaj on 24 lutego 2011 at 11:55

    A czy Pana nie bulwersuje fakt że intenat skoły znajdje się nad sklepem monopolowym i to jeszcze w budynku radnego .

    • inspektor budowlany on 25 lutego 2011 at 08:49

    Doskonale wiedział klakier swietlicowej o tym że błędy budowlane dotyczyły szczególnie prac zewnętrznych kort , bo było więcej sztucznej trawy niż w projekcie,a parking powinien być zielony. Wewnątrz trzeba było zamontować urządzenie dla niepełnosprawnych, tzw. schodołaz. Poczytajcie co się dzieje w innych gminach z odbiorami, np. W Szerynach “orlik” rok temu oddany a do dnia dzisiejszego brak odbioru przez nadzór budowlany a dzieci grają w piłkę o uroczystej fecie już zapomnieli.

    • z boku on 25 lutego 2011 at 09:23

    Żadna inspekcja , organy nadzoru , inne jednostki kontrolne łącznie z prokuraturą nie odpuszczą Ryglicom ponieważ radny bloger przez ostatnie lata donosił na poprzednią władzę w setkach zgłoszeń i jak się póżniej okazało niesłusznych oskarżeń zadając mnóstwo pracy tarnowskim urzędnikom i nie tylko. Efekty jego działań Ryglice będą jeszcze długo odczuwać. Straty gminy choćby i z tego tytułu są i będą jeszcze długo odczuwalne. Brak zaufania dla gminy Ryglice wszystkich instytucji współpracujących nasili się jeszcze bardziej bo wiedzą że bloger “nieomylny” został radnym. Pozdrawiam i życzę zdrowia nowej Burmistrz.

     • Ewelina on 25 lutego 2011 at 16:54

     Gmina Tarnów zapłaciła za imprezy oddawania hal sportowych przed wyborami.
     Nie było odbioru czyli dopuszczenia do użytkowania – kara 100 tyś od dwóch hal – pisała o tym prasa.
     Zobaczymy ile kosztować będzie gminę Ryglice wejście na halę w Zalasowej w październiku i zrobienie imprezy przez Karasiewicza.
     Co do odbioru to słyszałam na zebraniu mieszkańców w mojej miejscowości, że odbiór jest warunkowy, a nie końcowy. W Zalasowskiej hali ma być wykonywana winda dla niepełnosprawnych bo taka była w projekcie tylko nie zrobili , Kupili za to jakiś schodołaz, z którego inspektor przy odbiorze się wyśmiał. Kosz tej windy to podobno 100 000 zł które gmina musi zapłacić aby był odbiór końcowy.
     Bez tego odbioru dotacji nie będzie czyli Jezior dobrze informował.
     Co do napadania na obecną władzę to zalecam wybranie się na zebranie mieszkańców które jeszcze się odbywają można się dowiedzieć wielu ciekawych rzeczy – więcej niż z internetu , a to na przykład, że Karasiewicz już wykorzystał możliwości finansowe gminy i nie ma wiele możliwości manewrów finansowych bo trzeba spłacać kredyty wzięte wcześniej.
     Zadłużenie gminy jest jakieś 14 mln zł. Poza tym wszyscy na zebraniach domagają się naprawy i remontów dróg gminnych i powiatowych przynajmniej u mnie. Teraz podobno te sprawy mają być najważniejsze. Co byście chcieli aby nowa burmistrz zrobiła za te 3 zimowe miesiące zastanówcie się , a potem piszcie. Zima to okres przecież bez inwestycji.

      • do eweliny on 28 lutego 2011 at 10:15

      Impreza otwarcia w dużej części odbyła się w starej sali.Widać że ty i szefowa świetlicowa nie byłyście tam bo bzdury piszecie widocznie Karasiewicz nie zaprosił dyrektorki pod której okiem młodzież pije pali i to nie tylko papierosy. Uważam że następca w tej szkole jako dyrektor wreszcie rozwiąże ten problem. Powtarzając ohydne kłamstwa z kampanii wyborczej o zadłużeniu wpisujesz się w nurt ekonomicznych matołków. Fakty są takie gmina może mieć zadłużenie 60% Ryglice mają 30 Skrzyszów 50% powiat tarnowski kierowany przez kolegów świetlicowej powyżej 50 %.Duże miasta małopolski dobijają do 60%. Sytuacja finansowa gminy Ryglice jest bardzo dobra poprzednicy pozostawili około 30 mln. zł na inwestycje jest obawa czy nowa jakość jakoś to nie przetrwoni.

      • Ewelina on 28 lutego 2011 at 10:37

      Z tego co mi wiadomo to zmieniła się ustawa o finansach publicznych i możliwości uzyskiwania kredytów przez gminę są inaczej wyliczane. Nie ma już wyliczania procentowego zadłużenia tylko jest wskaźnik, który wskazuje na możliwości spłaty kredytu przez gminę. Z tego co mi wiadomo gmina Ryglice ma ten wskaźnik ujemny i do 2013r musi doprowadzić go przynajmniej do zera.

      • informator on 28 lutego 2011 at 13:14

      Uchwała RM nr.IV/12/10 z 31.XII 2010 nowa rada &3 deficyt budżetowy 6mln. 410 tyś Wartość majątku jaki został sfinansowany za te pożyczki kilkanaście razy przekracza to zadłużenie. Wystarczy wspomnieć szkołę w Ryglicach o wartości ponad 7 mln. czy budynki wielofunkcyjne w Lubczy i Zalasowej ponad 7 mln.Każdy dług należy rozpatrywać w kwestiach co za te pieniądze jest zrobione i gdyby sprzedać ten majątek to pokryte zostały by długi. Inne aktywa majątkowe o znacznej wartości które posiadaja wartość rynkową to remizy, szkoła w Bistuszowej, Ośrodki zdrowia sieci kanalizacyjne i wiele innych .

  • ryglice on 23 lutego 2011 at 15:58
   Author

  Drogi za kasę z promesy to dotacja na usuwanie skutków powodzi z lat 2009 -2010 a te Karasiewicz usunął wcześniej . To teraz za ta kasę będzie zrobione
  1. mostu na ul. Witosa – etap II – w miejscowości Ryglice;
  2. drogi gminnej w miejscowości Wola Lubecka- Droga na Dębosia,
  3. drogi gminnej w miejscowości Ryglice– ul. Biecka,
  4. drogi gminnej w miejscowości Kowalowa – Droga na Góry,
  5. drogi gminnej w miejscowości Lubcza – droga na Matela,
  6. drogi gminnej w miejscowości Ryglice – ul. Górzysta,
  7. drogi gminnej w miejscowości Zalasowa – ul. Mieszka I – od ul. Piastowskiej,
  8. drogi gminnej w miejscowości Ryglice – ul. Armii Krajowej,
  9. drogi gminnej w miejscowości Ryglice – ul. Tuwima,
  10. drogi gminnej w miejscowości Ryglice – ul. Strumieniowa,
  11. drogi gminnej w miejscowości Ryglice – ul. Rolnicza. drogami zajmiemy się jeszcze bliżej wiosny . Drogi to temat niewyczerpany wystarczy popatrzeć co Jezior pisał u siebie przez kilka lat ciekawe co teraz jakie jest jego zdanie na temat nowej jakości . Co to ża jakość co internat szkolny robi nad monopolowym w budynku radnego co to za jakość ? Kto straszy że stracimy dotacje mimo że wie że sala odebrana dzień wcześniej co to za jakość ? czy nowa jakość to plakietki w gminie, malowanie urzędu , zamiana sołtysa na Przewodniczącego Rady Miasta, wycięcie w pień drzew nad Szwedką to jest jakość ?.

  • bez drogi on 23 lutego 2011 at 15:29

  NAJWAŻNIEJSZE TO 5 PUNKT Z ZADAŃ WSPÓLNYCH. DROGI DROGI I JESZCZE RAZ DROGI !!!!!!!!!!!!!!!!! patrz ulotki wyborcze

Komentarze zostały wyłączone.