Żyto tanieje a podatek rolny?

 

żyto 2

 

Posiłkując się między innymi danymi z Portalu Ryglice – Okolice warto odnotować, że w Gminie Ryglice brak korelacji wysokości podatku a ceną żyta.

Interesującym jest dlaczego radni nie podjęli żadnej dyskusji na ten temat. Być może dyskutowali na komisjach. Może dyskusja na forum przybliży nam wszystkim okoliczności takiej a nie innej decyzji.

Więcej na ten temat  TUTAJ

                                                                                                                                                Pladra

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/tanieje-podatek-rolny/

65 Komentarzy

Skip to comment form

 1. przez 20 lat nasza gmina rozkwitała i przez wiatę na żuka znalazła sie w tarapatach .
  ps.platforma jakby znikała , jeszcze skansenem tej formacji zostaniemy 🙂

 2. Wy musicie mieć wysokie podatki. Dmina zadłużona do granic możliwości. Jak Wam się zachciało nikomu do niczego nie potrzebnych inwestycji to teraz płaćcie za to. Najdroższy w kraju plac targowy, najdroższa w Europie wiata na żuka, chora ścieżka zdrowia. Wy dosłownie wyrzucacie kasę w błoto. Teraz płaćcie, może przywitacie się z rozumem.

  1. He he. Wiata na żuka nie tania nie. Blisko 50 tyś? Matko popielcowa!

   1. Na domiar nie wymiarowa. Dupka żuczka wystaje czerwona.

    1. Wymiarowa bo zgodnie z ustawą prawo budowlane, a gmina zapłaciła za to grosze bo reszta to Brukselka

     1. A nieee, to skoro Brukselka to spokojnie można było w błotko wyciepnąć
      Swoją drogą ciekawe zjawisko. Za wszystko (tak przynajmniej słyszymy) płaci Brukselka to skąd ten dług publiczny taki wielki?

     2. Od kiedy to ustawa wyznacza wielkość wiaty i kto to cudo wymierzył.

  • Darmowa porada on 10 lutego 2016 at 10:22
  • Odpowiedz

  Zamiast atakować JS wystarczyłoby napisać np . coś takiego. A krytykujcie sobie JEDNOŚĆ do woli. Spływa to po nich jak po kaczce podobnie jak krytyka PiSu im większa tym większe poparcie. I tu po kaczce spływa i tu 🙂 Człowiek od promocji czymś takim powinien się zajmować m.in.

 3. Powróć Jakościomierz, walczyłeś o taką władzę w gminie, najwyższy czas wybudować dom założyć firmę i pracować na podatki które ci twoja wspaniała władza wprowadza. Przecież miało być tak wspaniale,najwyższy czas pieniądze zarobione na emigracji przeznaczyć na dobro o które się walczyło, co za granicą lepiej płacą za chorą nogę a może by tak jak w Chłopach

 4. Czas jaki Jaościomerz poświęcił na wyprodukowanie swojego elaboratu jest tak samo cenny jak oglądanie zmarzniętych tyłków KODowców pałętających się na mrozie.

 5. Chłop od żyta mówi nie !! na takie dictum podwyżkowe. Niech wytłumaczą czym podyktowane ?

 6. Głupi się urodziłeś i tak też chyba skończysz. Zasięgnąłem opinii i twoich wychowawców.

  1. Te? to kogoś tak przelustrował?

  2. Gratulacje:
   http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mariusz-a-kaminski-szefem-polskiego-holdingu-obronnego-reakcja-politykow/w7tqv9

   Do końca kadencji obecnego parlamentu zabraknie stołków do obsadzenia. A smialiście się z PO…

 7. Dowiedzieliśmy się w tej oto dyskusji na blogu, że podnoszenia podatków jednak nikt nie chce bronić. Za to pisanie o tym fakcie jest naganne i koniecznie należy bić po mordzie i pisać o PiSie. Jesteście żałośni.

   • Test dla urzędników on 9 lutego 2016 at 13:33
   • Odpowiedz

   Rosyjski urzędnik ledwo przeżył za socjalne minimum. Witalij Owłachowski z gminy Czernowskaja (odpowiednik wójta) w okolicach St. Petersburga postanowił na własnej skórze sprawdzić, czy i jak można przeżyć w Rosji za minimum socjalne. (…) Już 20 grudnia skończyły się u Owłachowskiego pieniądze. (…) Po zakończeniu eksperymentu na sobie Owłachowski skonstatował, że schudł o 32 kilogramy, a obwód talii zmniejszył się o 17 centymetrów. (…) W pilnym trybie skierował apel do miejscowych radnych, by ci zwrócili się do wyższych organów władzy o jak najszybsze skorygowanie w górę norm minimum socjalnego.

   Link do informacji: http://wolnemedia.net/spoleczenstwo/rosyjski-urzednik-ledwo-przezyl-za-socjalne-minimum/

   Może by tak nasi lokalni urzędnicy w burmistrzem na czele spróbowali przeżyć za najniższą krajową, a potem zastanawiali się nad ewentualnymi podwyżkami podatków?

 8. Nie mydlijcie oczu podatkiem w gminie, bo to jest pikus w porównaniu z tym czym za niedługo państwo nas obciąży, żeby wykonać obietnice defacto bardzo kosztowe i niesprawidliwe dla połowy Polaków.

  Byłem wkurzony na PO jak obsadzało etaty swoimi, ale zajęło im to 8 lat a PISowi hm…

  Mam pytanie do zwolenników partii obecnie rządzącej czy takie kolejne działania i przetasowania są sprawiedliwe dla Polaków? Wszyscy oczekiwali dobrej zmiany tymczasem dzieje się dobrze, ale co poniektórym. Gdzie pospiech przy kwocie wolnej od podatku? Do tej pory nieszczególnie interesowało mnie co dzieje się w polityce, ale jeżeli przez kilka tygodni w telewizji msiałem słuchać w różnych programach jakie to pratie w Polsce sa super, extra a PIS wszystko ludziom da (jak PO wcześniej) to oczekuje efektów.

  Niezła fucha
  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/marcin-mastalerek-dyrektorem-w-pkn-orlen-opozycja-oburzona/q3ftvt

 9. nie zgadzam sie często z Grochem ale mz mogli mu fuchę w gminie dać nie musiał by się tułać , od psiapsiółek na pewno głupszy nie jest

 10. Zamiast dyskusji na temat podatku, to znów odlot od tematu… taki klimat. Wszystko złe, tylko władza ok.

 11. wode mamy najdroższa to z podatkami musimy też sie starać ,nie wszyscy jednak za granicą lub w gminie pracują, a z ta Krynicą wiadomo ile kosztowała balanga

  1. Jak nie było wodociągu to było gadanie nic nie zrobili przez 20 lat. Nie zrobili bo skąd mieli wziąć wodę do tych rur jak nie było w Tuchowie a z Tarnowa nie dało się bo w jaki sposób niby? powietrzem czy jak? teraz jak jest to znów jest źle bo jest droga. Nic w Polsce nie jest drogie tylko Polacy za mało zarabiają i w tym jest problem. Politycy wszelkiej maści lubią dawać zamiast sprawić by Polacy mogli zarobić na godne życie.

    • Nie ma mocnych on 9 lutego 2016 at 12:23
    • Odpowiedz

    W innych gminach jakoś potrafili już te 20 lat temu, a nawet wcześniej pobudować wodociągi, tylko u nas władzę jakaś dziwna niemoc ogarnęła…

   • podwyżka cen wody on 23 lipca 2016 at 21:31
   • Odpowiedz

   Podwyżka cen wody po wprowadzeniu nowych stawek za korzystanie ze środowiska. W tym przypadku ujęć wody. Przewiduje się podwyżki za kranówkę nawet ponad 20%, bo podwyżka tych opłat będzie doskonałym pretekstem do wprowadzenia nieuzasadnionych podwyżek. Ile będziemy płacić za wodę z dorzecza? Ponad 7-8 zł za metr sześcienny? Link do informacji:

   http://finanse.wp.pl/kat,1033781,title,Cena-wody-w-gore-Rzad-chce-wyzszych-cen-za-kranowke,wid,18436526,wiadomosc.html

 12. Kto jest rozsądny to sprawdzi jak przed wyborami poprzednicy obniżali podatki żeby ludziom sie przypodobać a wczesniej 4 laty robić co innego, ale ok ja moge wyrazić swoje zdanie a reszta ludzi zweryfikuje radnych podczas wyborów.

 13. powinni w gminie jakoścomieża na żecznika przyjąć

  1. nie bardzo coś wyszło Krzysiowi to rzecznikowanie . Kiełbaski żytniówki nie było w ogóle. Przynajmniej nie pamiętam . Może ktoś zapoda jakieś swiadectwo

   1. Nie wyszło? Może to Ci coś uświadomi. Tu są fakty, przedmiotowa sesja była w dniu 7 listopada 2014 r link do zawiadomienia o sesji http://ryglice.pl/news/zawiadomienie-o-liv-sesji-rady-miejskiej.html a tu link do uchwały rady http://bip.malopolska.pl/umryglice/Article/get/id,1005013.html A tutaj link do nagrania co ciekawe ukazało się już tego samego dnia https://www.youtube.com/watch?v=_CXezz1OZzA (czas nagrania 27,32 ) mowa o obniżeniu ceny skupu żyta. Wybory były 16 Listopada więc w sam raz jako kiełbasa wyborcza. I co Ty na to ??????

    1. Na to ja. Linki zapodane ile osób skonsumowało jako kiełbaski? Sesje jak widzę niecałe 20 osób. Kiełbasa musi być masową a taką żyto nie było. Ulotki plakaty wywiady ! Zero o życie

     1. liczą się intencje, może ludzie nie obejrzeli i dlatego przerznęli wybory, może nie mówili że obniżyli cenę żyta tylko podatki ? Może sobie przypominasz? Najpierw mówiłeś że to było 2 dni przed wyborami potem że nie było wcale a teraz jak zobaczyłeś że było mówisz że to nie miało znaczenia. A to było to było nakierowane na zdobycie głosów.

     2. A może nakierowane było na ulżenie podatnikom?

    2. Link o filmie świadczy o słabym zainteresowaniu nagrań sesji. Pierwszy link nie mówi nic o zmniejszeniu podatku, a drugi link był opublikowany po wyborach- w grudniu. Słabe argumenty… nie wynika z nich też że obecna władza jest lepsza.

     1. Wynika że władzy trzeba patrzeć na ręce zawsze bo władza używa władzy do tego by przy władzy się utrzymać a nie po to by tę władzę w naszym imieniu i dla naszego dobra sprawować. Polską rządzi banda dziadków którzy są odcięci o rzeczywistość i kolejna banda młodych chcących zrobić szybką karierę. Wiadomo że stary człowiek zawsze wie najlepiej i nie toleruje sprzeciwu więc by szybko się piąć po szczeblach kariery trzeba zawsze staremu przytaknąć.

     2. brawo js. Nie zawsze wladza i jakościomierz maja racje. Tak cały czas manipulowali i dalej chcą ciemnote ludziom wciskac

  • Liberał z Jonin II on 8 lutego 2016 at 16:41
  • Odpowiedz

  Dziwnie sie liczy ten podatek. Przecież w MIEŚCIE i GMINIE Ryglice prawie nikt nie uprawia żyta. Może by brać pod uwagę średnią cenę ryżu w Delikatesach. Taką mamy współczesną wieś polską, że chłopi zapominają jak wygląda żyto a doskonale wiedzą jak wygląda ryż.

  1. zwykle błyskotliwa kpina , brawo brawo ,sa chłopi i Panowie. Jak u Wyspiańskiego

 14. Cisza krynicka będzie. Cóż tam lud. Niech płaci

  1. Ktoś tutaj na blogu pisał, że MPGK w Tarnowie obniżyło nieco koszty wywozu śmieci z naszej gminy, co oczywiście nie przedłożyło się na obniżkę stawki za tą usługę dla mieszkańców.

   Wspominane było również, że minister finansów z powodu deflacji obniżył podatki o 1,2%.

   U nas w gminie mieszkańcy są bogaci, dobrze się im wiedzie to trzeba im dowalić od razu 20% podatku więcej (link do informacji powyżej w temacie). Ceny wody i kanalizacji w Gminie Ryglice są chyba najwyższe w Małopolsce. Tak “wybrańcy” dbają o mieszkańców naszej gminy – a zarazem swoich wyborców. Róbcie tak dalej panowie i panie urzędnicy i radni, a mieszkańcy na pewno będą pamiętali w przyszłych wyborach kto im zrobił dobrze podnosząc podatki.

   1. Mocno paliwo poszło w dół. Śmieciarki na paliwo chyba.

   2. I też szambiarki tańsze w obsłudze z powodu tańszych oktanów

   3. Filozofia PO. Na biedniejszych obławiać się.

 15. Plusy sa takie same jak podwyżka wody! He he he! Ludziska głosujta dalej za Jednością

  1. A rolników w radzie pewnie brak

   1. Właśnie… są jacyś rolnicy w gminie rolniczej?

    1. Są. Np. Pan Owca z Jonin.😊

 16. Cichosza cichosza podatek podwyższyć trza.

  1. Gdzie rada gdzie?

 17. plus jaki mi się nasuwa to Lżejszy portfel

  • pijący żytnią on 7 lutego 2016 at 10:59
  • Odpowiedz

  na dawniejszych sesjach dyskutowano na te tematy. teraz zawsze wszystko jasne

  1. Może są jakieś plusy podniesienia podatku?

   1. można wyjazd do Krynicy opłacić i podwyżkę zrobić itd itp ,wszystko zależy od punktu widzenia

    1. 074. Pytanie o koszt spotkania w Krynicy.

     Pyt: Panie Burmistrzu proszę podać koszt Pańskiego spotkania w Krynicy?

     Odp: Koszt dwudniowej konferencji samorządowej w Krynicy wyniósł 270.00 zł.

     1. No to chyba ośmiorniczek nie było, bo koszta niewielkie.

   2. hm i most z dojazdami na Pszennej i remont Pszennej, wszystko zależy od punktu widzenia, a widać rada widzi trochę inaczej

    1. “Nie udało się nam ustalić, czy faktycznie, jak czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej, gmina Ryglice planuje dochód z tytułu podatku rolnego w roku 2016 w wysokości 3.200 zł.”
     Tak pisze w swoich wypocinach pseudo-dziennikarz który otrzymuje co miesiąc ok. 1500 zł za to że gra na basie w ‘Kuźni Kowala”

      • cihojta lepiej on 8 lutego 2016 at 10:11
      • Odpowiedz

      Po co takie wycieczki? Kiedy Jakościomierz zeszłą kadencję zawał zapytaniami do urzędu w drodze dostępu do informacji publicznej to podobało się ? he? Pamiętajcie, że każdy urząd można tak rozregulować takimi zapytaniami że się spocicie od roboty gryzipiórki. Szanować ludzi dupki a nie gryźć po kostkach porządnych ludzi

     1. A mi się udało ustalić w kilka minut że 14 Października 2014 r czyli tuż przed wyborami które odbyły się 16 Października 2014 roku pani Połoskowa wraz w poprzednią radą w ramach kiełbasy wyborczej obniżyli cenę skupu żyta niemal o połowę tu stosowna uchwała ówczesnej rady http://g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/U80/2014/204/6430.pdf#zoom=90 Był to ruch obliczony na pozyskanie głosów nie wyszło ale cena została i była podstawą ustalenia podatku na rok 2015 r Obecna uchwała ustala cenę 44 zł czyli 10 zł mniej niż podaje GUS ale jest to sporo więcej niż kosztowała kiełbasa wyborcza.

     2. Chętnie przyjmę różnicę za wynagrodzenie od pana Anonima 🙂

     3. Czy to rozsądne publikować swoje dane osobowe w sieci?

     4. 14 weszła uchwała . Z 14 na 15 cisza wyborcza. Kiedy wyborca miał połknąć tą kiełbasę?

      7 uchwalili. ok. ale czy ktos wogole słuszł lub widział na ulotkach czy plakatach NJ te kiełbaski z żyta? Co?

     5. js za granie na kontrabasie to i tak dużo. Ciekawe ile gmina powinna zapłacić aby pana dziennikarstwo z napastliwego stało się obiektywne. Niech pan poda kwotę i wszystko jasne. Tak będzie uczciwie.

     6. Uważam, że pana Siemka należy traktować poważnie! Żle sie dzieje u nas, że kto miał i ma odmienne zdanie od jaśnie panujących dzisiaj musi byc wyrugowany, niedobry! Oj żal was, że tylko dalej mściwość

      1. Niemal wszyscy Polscy politycy mają za uszami i wzajemnie się tym szachują a my, a my się tym wszystkim podniecamy bo myślimy że tam panuje podział na tych i tamtych na tych dobrych i tych złych a tam są tylko źli. ” :a tu jest prawda….ludzie tak pisza !!
       Skąd się wzięli bracia Kaczyńscy?
       Z filmidła `O dwóch takich…’? Owszem, ale nie tylko, a nawet nie przede wszystkim. Początki prawdziwej kariery rodzeństwa sięgają Komitetu Obrony Robotników (lata 1977-1980), jednak bez jakiś oszałamiających sukcesów. Tak naprawdę narodziny politycznych Kaczorów można datować dopiero na rok 1989, kiedy to obaj panowie stają się promotorami rządu Tadeusza Mazowieckiego. Jednak bardzo szybko swoją miłość do premiera zamieniają w nienawiść. Czas pokaże, że podobnie będzie z ich kolejnymi namiętnościami.
       Wiosna roku 1990. Kaczyńscy zacierają ręce na wieść o konflikcie między Mazowieckim a Wałęsą i zakładają partię rozłamu Solidarności, czyli Porozumienie Centrum. Tak naprawdę nie chodzi jednak o PC – ma ono stanowić przykrywkę przekrętu na miarę kradzieży księżyca. Prawdziwego.
       Jarek i Lech zakładają oto Fundację Prasową Solidarność. Kogóż jeszcze widzimy w tej firmie? Jest arcybiskup Gocłowski, jest Maciej Zalewski (obecnie w więzieniu za pomoc Gąsiorowskiemu i Bagsikowi w ucieczce z Polski), a także Sławomir Siwek (milioner), Krzysztof Czabański (powiernik Kaczorów) i Maria Stolzman – później wiceminister rolnictwa, obecnie polityk Unii Wolności. Zarządza Fundacją Rolniczą. To taka firemka, która kieruje częścią interesów Kościoła na wsi.
       Fundacja Prasowa Solidarność z Kaczorami na czele, dysponując kapitałem założycielskim w kwocie – UWAGA! – 180 zł, nabywa `Express Wieczorny’ – jeden z największych wówczas dzienników w Polsce o nakładzie przewyższającym nakład `Wyborczej’ i `Życia Warszawy’.
       Powiedzmy to jeszcze raz: dwaj braciszkowie dostają za 180 złotych (tak działo się wówczas, podczas podziału RSW) największą polską gazetę! I co z nią robią? Od razu mianują naczelnym Krzysztofa Czabańskiego – człeka bez reszty im oddanego.
       Jednak aby wydawać dziennik, trzeba po pierwsze – mieć o tym pojęcie, a po drugie (i najważniejsze) – należy posiadać jakąś kasę. Bracia nie mają ani jednego, ani drugiego. Ale od czego mamy służebną rolę państwa wobec grupy trzymającej władzę! Bank Przemysłowo-Handlowy (wówczas jeszcze własność RP) przekazuje Fundacji pieniądze (jako darowiznę!) w kwocie równej kosztom trzymiesięcznej pracy redakcji, prawie 2 mld starych zł. Ale to wszystko mało i mało. I tu właśnie ujawniają się nieodkryte dotąd talenty bliźniąt. Otóż wynajmują oni bankowi BPH budynek przy Alejach Jerozolimskich 125/127, pobierając czynsz… za 10 lat z góry! To są ogromne pieniądze. Dziś za taką kasę można by utworzyć nowy ogólnopolski dziennik. Żeby było jeszcze ciekawiej, Lech i Jarosław Kaczyńscy wynajęli tę nieruchomość i… wzięli za wynajem pieniądze, chociaż ona nigdy do nich nie należała.
       Lecz i to wciąż za mało. Kolejna państwowa firma, która wysupłała darowiznę na rzecz Fundacji braciszków, to Budimex. Ten sam, który wybudował Licheń i miał Tuderka za szefa. Ile dał? Nie wiemy dokładnie ile, ale wiemy, że bardzo dużo. Czytelnik w tym momencie jest przekonany, iż Kaczory potężną kasę z pieniędzy podatników pakowały w `Express Wieczorny’ – w jego rozwój. Nic bardziej mylnego. Forsa szła na finansowanie działalności PC oraz na wydawanie tygodnika `Polska Dzisiaj’. Ów tygodnik w ciągu dwóch lat trafił cztery razy do kiosków! Reszta kasy trafiała do `Tygodnika Centrum’, Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich, `Tygodnika Solidarność’ oraz `Ziemi Garwolińskiej’ – pisemka o nakładzie 2000 sztuk. A dlaczego? A dlatego, że `Ziemią Garwolińską’ zarządzał wówczas Marek Suski, zaufany braci, a dziś czołowy działacz i poseł Prawa i Sprawiedliwości.
       No i na to właśnie poszła cała forsa, a tu raptem zbliża się kampania wyborcza. Skąd wziąć na nią środki?! – biedzą się bliźniacy. I wpadają na pomysł: opylimy `Express Wieczorny’; wyssaliśmy z niego wszystko, więc teraz trup pójdzie pod młotek.
       Pojawiają się Szwajcarzy (ot, głupki jedne) chętni do zakupu. Dochodzi do transakcji na kwotę… no i tu są różne dane. Według naszych ustaleń, Kaczory spuszczają `Express’ za mniej więcej 25 miliardów starych złotych. Z tych pieniędzy PC finansuje swoją kampanię wyborczą w roku 1993 i… przegrywa na całej linii. Na otarcie łez tylko Lech Kaczyński zostaje prezesem Najwyższej Izby Kontroli.
       A tymczasem Fundacja Prasowa Solidarność już ledwo zipie. Wszystkie wszak środki władowała w elekcję Kaczorów i w kasie pojawiło się dno. Ale braciszkowie mają główki na miejscu. Nigdy wszak nie ma tak, żeby nie można było jeszcze czegoś chapnąć. Są przecież nieruchomości Skarbu Państwa zarządzane przez Fundację. No to trzeba je sprzedać. Ale jak sprzedać nie swoje? Jak spieniężyć dla siebie coś, co jest własnością podatników?
       Otóż bardzo prosto – wystarczy tylko bezczelny pomysł!
       W lutym 1994 roku Lech i Jarosław upoważniają zarząd Fundacji do założenia trzech spółek: `Srebrna’, `Interpoligrafia’ i `Celsa’. Po co one? A po to, że mają sprzedać z majątku Fundacji, co się tylko da. A da się sprzedać np. biurowce przy Alejach Jerozolimskich i ulicy Srebrnej, drukarnie przy ul. Nowogrodzkiej, a także mały obiekt przy Ordona 3.
       Sąd Gospodarczy jakoś nie ma czasu na sprawdzenie, czy nieruchomości są własnością firmy Kaczorów. Jest to co prawda jego obowiązek, ale kto to wysokiemu sądowi wytknie? Bezczelność Kaczyńskich osiąga już taki pułap, że jeden jedyny budynek (ten przy Alejach Jerozolimskich plus dwa samochody) wnoszą aportem do ww. trzech spółek. Do każdej oddzielnie. Ślepa Temida klepie bez niczego to jawne oszustwo.
       Stan więc mamy taki: są trzy spółki – wszystkie pod kontrolą braciszków – i… przestępstwo (wniesienie aportem nie swojej własności) zostaje zalegalizowane. Otóż 29 grudnia 1994 r. w gabinecie kierownika Urzędu Rejonowego w Warszawie zostaje podpisany akt notarialny, na mocy którego Skarb Państwa (czyli my wszyscy) przekazuje wspomniane wcześniej budynki i działki, na których stoją, Fundacji Kaczorów. Niesamowite? A jednak prawdziwe!
       Bracia mają poza umiejętnością trzepania kasy jeszcze jedną właściwość – talent do skłócania przyjaciół. Tak się stało nie tylko z Wałęsą, ale np. ze Sławomirem Siwkiem. Poszło o pieniądze oczywiście.
       Było tak: Siwek znacznie poniżej kosztów własnych drukował braciszkom `Nowe Państwo’, a w zamian miał dostać na własność spółkę `Interpoligrafia’ – razem z jej maszynami poligraficznymi. Miał i dostał, ale nie do końca. Dostał też bowiem anioła stróża, czyli nowego akcjonariusza – biskupa Andrzejewskiego. Co na to niezawisły sąd? Nic! Klepie kolejne sprawozdania finansowe spółki i udaje, że nie widzi, iż całkiem zmienili się jej akcjonariusze.
       Kaczyńscy zabrali się też do zarządzania nieruchomościami przy Alejach Jerozolimskich i ul. Srebrnej. W tym celu tworzą kolejną spółkę – `Srebrna Media’ to klon spółki `Srebrna’. Powstaje też kolejna fundacja – `Nowe Państwo’ – którą zakładają: arcybiskup Gocłowski, Jarosław Kaczyński i Ludwik Dorn. Jak by tego było jeszcze mało, szeregi fundacji zasilają spółki `Srebrna’ i `Srebrna Media’. Dostałeś Czytelniku zeza? My też, ale o to właśnie Kaczorom chodziło – żeby jak najbardziej wszystko zagmatwać. Jak już wszystko jest `cacy’, to nieruchomości kaczorowe zostają powynajmowane. Wszystkie – na biura instytucji państwowych, a więc takich, które płacą dużo i w terminie. No to Kaczory śpią na pieniądzach? Praktycznie tak, ale teoretycznie – dla fiskusa – wynajem nieruchomości na papierze przynosi bliźniakom same straty. Rok w rok około 3 mln zł. Niesłychane, bo przecież biznesem zarządzali i zarządzają sami `najlepsi eksperci’ PiS od gospodarki, czyli: Jarosław Kaczyński, Lech Kaczyński, Ludwik Dorn, Adam Lipiński, Wojciech Jasiński, Marek Suski oraz inni pomniejsi – w tym małżonki niektórych wspomnianych. Czy Kaczyńscy są zatem idiotami? Udowodnimy, że nie są, gdy wspomnimy, iż w 1995 r. na rynku pojawił się tygodnik `Nowe Państwo’. Ten hit przygarniający sieroty po `Życiu Warszawy’ kreowanym przez Wołka rozchodzi się w nakładzie 700 egzemplarzy (30 prenumeratorów). Po co Kaczorom taki gniot? Otóż `Nowe Państwo’ to chyba jedyny periodyk w historii dziennikarstwa, który płaci autorom za materiały nieopublikowane. Te należności sięgaja kwoty miliona czterystu tysięcy złotych rocznie. Jak to przełożyć na język zrozumiały? Na przykład tak: Jonasz ma siostrę, a ona pisze sobie pamiętnik. No więc naczelny zamawia u niej ten pamiętnik za jakieś pół miliona zł, wiedząc z góry, że nigdy podobnego gniota nie wydrukuje. Płaci jej za to kupę szmalu. No i ten szmal pierze do czysta… Wszystko jasne?
       Jak braciszkom takie przekręty się udają? A tak, że nie od parady zatrudnili arcybiskupa Gocłowskiego. Stanowi on bowiem skuteczny parasol ochronny przed sądami wszelkiej maści. Pokażcie nam bowiem takiego gieroja sędziego, który wezwie na przesłuchanie biskupa. Czy tenże jest altruistą darzącym braci K. wielką miłością i wszystko, co robi, robi za darmo? Może i tak, ale co rok przydaje mu się prawie pół miliona, które – według naszych informacji – dostaje….”MAREK SZENBORN ANNA KARWOWSKA
       PS. Do jakiego stopnia posuwa się bezczelność PiS-u, niech świadczy fakt, że Jolanta Szczypińska – kadrówka Kaczorów – pisze w deklaracji majątkowej, że nie zasiada w żadnej radzie nadzorczej. A my mamy przed sobą aktualny wykaz członków rady spółki `Srebrna’ i Szczypińska tam stoi, a raczej siedzi jak wół.
       Dodatkowo :
       udział CBA w działaniach politycznych, skłócenie narodu, usilne wprowadzenie niechcianego Lecha na Wawel, zrobienie z katolickiego radia rozgłosni partyjnej itp itd.” forum onet.pl

     7. Jeśli chodzi o pracę, to mówią np. o tym sprawozdania pracy.
      Dziennikarstwo nie polega na pisaniu pod dyktando i za łapówki.
      Przynajmniej podpisuję się pod tym co piszę, a anonim widocznie ma coś do ukrycia i jeszcze sugeruje korupcję 🙂

     8. Ale litania. Szkoda że nie na temat podatku Jakosciomierzu

     9. no tak odwrócenie uwagi od gminy. to umiesz jakościomierzu. nic teraz nie kłuje cie w oczy, nawet w zalasowerj???? a dawniej wszystko przeszkadzało a od roku jest fantastycznie i musisz takie tasiemce o pisie pisac. Ha ha ha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)