XVIII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

Sesja

 

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad   TUTAJ

Relacja video   TUTAJ

                                                                                             az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xviii-sesja-miejskiej-ryglicach/

41 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Po ostatniej sesji Ryglicach chodzą słuchy, że obecni radni nie mają co liczyć na ponowną kadencję. Ponoć dali mocno ciała.

   • urzędnik pod sąd on 4 marca 2016 at 12:14
   • Odpowiedz

   Do niedawna urzędnik był panem i władcą mógł robić co chciał nie ponosząc konsekwencji swoich błędnych decyzji. Ostatnio się to zmienia i w Ostródzie urzędnik za błędną decyzję musi zapłacić z własnej kieszeni 45 tys. zł. W bardziej cywilizowanych krajach urzędnicy posiadają stosowne ubezpieczenie OC na wypadek takiej sytuacji. W tym przypadku urzędnik ten będzie musiał zapłacić z własnej kieszeni. Link do informacji:

   http://www.elblag.net/artykuly/prokuratura-w-elblagu-urzednik-za-bledna-decyzje-z,24152.htm

    • Liberał z Jonin II on 4 marca 2016 at 12:21
    • Odpowiedz

    Kozioł ofiarny po prostu.

   1. W cywilizowanych karakach to związki zawodowe dbają o to by pracownicy wszelkich profesji byli ubezpieczeni właśnie na taki wypadek gdy ich działanie spowoduje szkodę co więcej ubezpieczenia te jak i to na wypadek utraty pracy opłacają ze składek właśnie związki i dlatego ludzie tak chętnie do nich przystępują bo to się zwyczajnie opłaci.

 2. A może sonda “kto w gminie powinien zostać nagrodzony”?
  Niech obywatele decydują, jak w starożytnym Rzymie.

  1. Jarosław I Mściwy…..
   Antoni Brzoza M.

  • Czy to normalne on 26 lutego 2016 at 15:54
  • Odpowiedz

  czynić takie zapowiedzi?????? !

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/grzegorz-schetyna-bedziemy-totalnie-przeszkadzac-jaroslawowi-kaczynskiemu-w/rjqlny

  Ludzie komentują – kopia

  Panie Schetyna albo sie pan najadl mocnych pigulek albo napalil jakiegos swinstwa. Przeciez to wyscie robili wszystko aby sie wam zylo lepiej a nie ludziom. Ludzie waszego pokroju to najgorszy rodzaj sprzedawczykow i aparatczykow. Teraz durny KOD wzywa ludzi pod haslem “MY NAROD” jaka wielka bzdura, pan z koleji chce niszczyc spokoj w Polsce. KTO WAM ZA TO WSZYSTKO PLACI?????? Nie przepadam za panem Kaczynskim ale im wiecej czytam i slysze takich bzdur i inwektyw to postrzegam tego czlowieka jako wielkiego i niezlomnego Polaka.

  1. Słabną w oczach i taka deklaracja? Co najmniej dziwna deklaracja.

 3. Odznaczenie dla AJ nie jest bez sensu. Tylko czy AJ by odebrał takie odznaczenie od obecnej gminnej władzy?

  1. W gminie sa tylko delegaci społeczeństwa a władzą jest samo społeczeństwo i to ono decyduje kogo uhonorować, wniosek poparty odpowiednia liczba podpisów mieszkańców nie może zostać zlekceważony a jeżeli mieszkańcy zechcą odznaczyć Andrzeja Jeziora to delegaci będą tylko wykonawcami woli władzy czyli społeczeństwa a wręczającym będzie społeczeństwo i myślę że pan Andrzej takie odznaczenie odbierze.

  2. Wczoraj do mnie zadzwonił Krzysztof z pomysłem wyróżnienia Pana Andrzeja Jeziora za jego działalność blogerską na terenie gminy. Kto czyta bloga ten wie, że niejednokrotnie podkreślałem tutaj fakt, że prekursorem blogowania był Pan Andrzej i także w mojej ocenie to dzianie szkodzącym nie było, gdy spojrzy się ogólnie na rozwój gminy. Tak więc bez zastanowienia uznałem pomysł za dobry i trafiony. Kwestia realizacji. Niech temat dojrzewa spokojnie. Dyskusja wskazana. Co do sondy, pewnie też wskazana.

  3. A ja sądzę, że zarówno Andrzejowi takie odznaczenie się należy jak i też T. Połosce, bo przecie ta Pani rozwinęła szkołę średnią i podniosła jej poziom. Była dyrektorem szkoły na Woli i przez 4 lata rządziła gminą i to całkiem nieźle.
   Kto jest za Płoską i Jeziorem?

   1. Pałac odresturowany przejścia dla żab porobione, tylko żab brak, już nie grają w maju jak drzewiej.

    • odznaczeniebrze on 28 lutego 2016 at 22:42
    • Odpowiedz

    dla Ćwiąkalskiego cudotwórcy i może ulica taka ?

    1. A dla Buzka plac albo rondo.

 4. Śmieszne są te komentarze próbującej odwrócić uwagę od bieżących lokalnie ważniejszych problemów. Ot choćby ceny wody i ścieków. A już zupełnie niesmaczne jest czepianie się tragicznie zmarłego Prezydenta.
  W tej sytuacji warto zadać pytanie co takiego dla Ryglic zrobił jakiś Jerzy Buzek, któremu lokalne PO chce nadać tytuł Honorowego Obywatela Ryglic.
  To jest dopiero żenada.

  1. Admini nie mają a bardziej jeszcze nie chcą mieć wpływu na to gdzie i co kto napisze na forum. Są odpowiednie zakładki, można pisać. Nie raz i nie dwa było tu to przedstawiane. To wielka wartość takich forów, brak cenzury.

   A Buzek co zrobił? Zaproszony nie przyjechał na obchody miejskości Ryglic. Ja tyle wiem, ale może jednak coś zrobił. Piszczcie.

 5. Rząd zamierza wprowadzić abonament tv w rachunku za prąd. Co Wy na to.

   • Plus dla PiS on 23 lutego 2016 at 20:30
   • Odpowiedz

   Nareszcie. Kolejna dobra zmiana

   • Elektryk Bolek on 24 lutego 2016 at 11:54
   • Odpowiedz

   Przejdziemy na agregaty prądotwórcze.

   1. Hee Pokak potrafi?

   • Liberał z Jonin II on 24 lutego 2016 at 12:29
   • Odpowiedz

   Co my na to? Budujmy własne mini elektrownie. Dzięki wiatrowi słońcu czy wodzie nie będziemy płacić abonamentu!!!!

  • rockefeler on 22 lutego 2016 at 11:28
  • Odpowiedz

  Ciekawy jest między innymi punkt 14 sesji:

  “14. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy finansowej Gminie Miasta Tarnowa. ”

  Jak widać w naszej gminie miodem i mlekiem płynącej to ostatnie przelewa się przez wierzch koryta i nie ma co z nim zrobić więc trzeba wspomóc finansowo sąsiednią gminę, jakby u Nas nie było co zrobić z pieniędzmi.

  Podejmowana będzie też tematyka dopłat do zbiorowego doprowadzania wody i odprowadzania ścieków, punkty 19 i 20. Zobaczymy co uchwalą, bo jak na razie to gmina Ryglice ma jedne z najwyższych w Województwie Małopolskim opłat za wodę i ścieki.

  1. ten punkt drzewiej był przez opozycje Jedności masakrowany w komentarzach . Dziś scenariusz z dotacja powtarza sie. Musisz chyaa zasiegnąc info o co to lotto

   1. Lotto o to, że w spółce woda i ścieki potaniały, ale jest jedno ale, mieszkańcy zapłacą tyle samo co w ubiegłym roku. Dlaczego, bo gmina zmniejsza dopłaty. Kto zyska ?

    1. A dlaczego za czasów Nowej jakości już w pierwszym roku urzędowania głównie dzięki Andrzejowi Jeziorowi dopłaty zostały zaprzestane? Dlaczego wtedy było to ok a dziś po przywróceniu dopłat tylko zmniejszenie powoduje że jest to coś złego? Dlaczego likwidacja Zakładu komunalnego i przekazanie beczki do Tuchowa a później ogromny wzrost kosztów wywozu szamba była ok ? czy to było ok w stosunku do ludzi ? To jest do sprawdzenia bo są nagrania sesji.

    2. Kto zyska? a może ten się pyta, bo więcej pieniędzy zostanie w budżecie na inne wydatki, np. na program budowy przydomowych oczyszczalni. Nie gryź bo się w swój ogon ugryziesz.

     • transparent on 22 lutego 2016 at 20:53
     • Odpowiedz

     Jeżeli są tego rodzaju sytuacje, że dorzecze obniża ceny (MPGK w Tarnowie podobno też) to ludzi się powinno poinformować, że owszem ceny w dół, ale opłaty postaną takie same bo trzeba dofinansować, np. budowę tych oczyszczalni czy zlikwidować dzikie wysypiska śmieci. Pieniądze te powinny być też dokładnie rozliczone na co konkretnie zostały przeznaczone, a nie ogólnikowe określenie “na dofinansowanie przydomowych oczyszczalni”. Jak się coś załatwia potajemnie za plecami społeczeństwa to automatycznie nasuwają się podejrzenia machlojek robionych przez naszych wybrańców.

     1. W Polsce politycy (wszyscy niezależnie od partii) powinni zrobić wszystko by dać Polakom możliwość pracy za pieniądze jakie pozwolą im przestać dokonywać wyborów typu zapłacić za wodę czy kupić spodnie i czy coś innego co akurat jest potrzebne. Polacy nie zarabiają wystarczająco i nie ta woda , nie te towary sa tak drogie tylko nasze pensje są tak małe. Te 500 zł nic nie zmieni bo dotyczy wąskiej grupy ludzi a tu potrzeba powszechnego wzrostu dochodów byśmy przestali mówić że coś jest drogie.

     2. co za plecami, masz projekty wszystkich uchwał pod informacją o sesji to sobie poczytaj ze zrozumieniem, poprzedni wybrańcy tego nie dawali choć ciągle o transparentności mówili, pewnie nie rozumieli co to znaczy

     3. Szacun. Dzięki Wam mamy transparentność w gminie.
      Zastanawia mnie jednak jeden fakt, co by było dzisiaj gdyby przed laty nie został założony pierwszy blog o Ryglicach. Czy wówczas też Wy wybawcy gminni działalibyście tak jak teraz.
      Czy gmina działałaby tak transparentnie. Trzeba się jednak zastanowić patrząc do tyłu.

      1. Tu może niektórzy będą zaskoczeni bo choć nie zawsze się z Andrzejem Jeziorem zgadzałem to ma on ogromne zasługi dla Ryglic i z naszej inicjatywy ( Groch i Zieliński), oczywiście przy poparciu mieszkańców bo chcemy nasz wniosek poprzeć podpisami mieszkańców chcemy zgłosić pana Andrzeja Jeziora do odznaczenia medalem “Zasłużony dla Gminy Ryglice”. To on rozpoczął działania dzięki którym mieszkańcy Gminy Ryglice są jednymi z najbardziej świadomych samorządowo społeczeństw w Polsce. To jest własnie zasługa pierwszego blogera w gminie i bez wątpienia zasługuje na to by zostać uhonorowanym własnie takim medalem. Może Adam doda sondę na ten temat ?

     4. Transparentność jest bardzo ważna. Wchodzi nowość.

      http://www.rp.pl/Sedziowie-i-sady/302219956-Oswiadczenia-majatkowe-prokuratorow-i-sedziow-beda-jawne.html

      • plus dla PiS on 23 lutego 2016 at 14:55
      • Odpowiedz

      Dobra zmiana . Sędziowie to chyba nie św krowy? Dawno powinno być wprowadzone. Plus dla PiS

     5. Oj wiele takich tematów które przez 8 lat PO nie podjęła i nawet na myśl im nie przyszło. Sędziowie dla nich lepszy sort chyba był. A niektórzy tak narzekają na PiS. Co ten PiS tak wam przeszkadza?

      1. A ja bym chciał zapytać co takiego uczynił dla Polski i narodu Lech Kaczyński że pochowano go na Wawelu ? Szukam i szukam i znaleźć nie mogę za co taki zaszczyt. Człowiek się starzeje a wawel zawsze mi się podobał, Pomożecie ?

     6. Zwracam uwagę aby jakośiomierz nie wrzucal wszedzie swoje przemyslenia ogolnonarodowe. tutaj jest miejsce mówienia o sesji, o sprawach gminy. niech benia chwali dalej a o Kaczyńskim niech pisze gdzie indziej. To przeciez rozumie

      1. Będę pisał gdzie mi się podoba i na jaki temat mi się podoba bo jestem u siebie.

      • O pochówku on 24 lutego 2016 at 07:53
      • Odpowiedz

      na Wawelu kilka szczegółów.
      Za co? Za całokształt prezydentury, która nie wszystkim się musi podobać. Wg. mnie dobra decyzja i dobrze będzie, że tak to określę, procentować.

      http://www.dziennikpolski24.pl/artykul/2744508,kto-sprowadzil-na-wawel-lecha-i-marie-kaczynskich,id,t.html

      1. “Incydent gruziński – wydarzenia jakie miały miejsce 12 sierpnia 2008 r. na lotnisku w Symferopolu podczas międzylądowania prezydenckiego Tu-154M na trasie Warszawa – Symferopol (Ukraina) – Ganji (Azerbejdżan).

       Autor: kapitan Grzegorz Pietruczuk -Nie wykonam rozkazu bezpośredniego lotu do Tbilisi.Lech Kaczyński: Panowie, kto jest zwierzchnikiem sił zbrojnych?
       Grzegorz Pietruczuk: Pan, Panie Prezydencie.
       Lech Kaczyński: To proszę wykonać polecenie i lecieć do Tbilisi.Lech Kaczyński, Jeśli ktoś decyduje się być oficerem, to nie powinien być lękliwy.
       Generał Krzysztof Załęski, zastępca dowódcy sił powietrznych,:Proszę natychmiast wykonać polecenie Pana Prezydenta i wykonać przelot z lotniska Ganjia do lotniska Tbilisi.
       Odpowiedź pułkownika Tomasza Pietrzaka, To niemożliwe, bo nie mamy zgód dyplomatycznych, w przestrzeni powietrznej prawdopodobnie rządzą Rosjanie i będziemy potencjalnym celem do zestrzelenia. Tam jest wojna. Cały czas latają śmigłowce bojowe. To są przesłanki, dla których nie możemy lecieć do Tbilisi .
       Minister Władysław Stasiak, Obszar powietrzny Gruzji jest objęty działaniami wojennymi, samolot nie ma systemu rozpoznania „SWÓJ-OBCY” kompatybilnego z takimi systemami w samolotach rosyjskich, z którymi nie można też nawiązać łączności radiowej, bo pracują na innych częstotliwościach. Możemy zostać zestrzeleni przez jedną ze stron konfliktu. Lot do Gruzji jest groźny dla życia prezydenta i bezpieczeństwa samolotu.Wszystko należy dokładnie rozważyć i dopiero podjąć decyzję
       Musimy lecieć i koniec.Lech Kaczyński, Jeżeli pan nie wyda polecenia lotu do Tbilisi, to jak wrócę, będzie taka rozpierducha na skalę międzynarodową
       Autor: prezydent Lech Kaczyński Jeszcze się policzymy.
       Przemysław Gosiewski Czy Minister, podejmując decyzję o odznaczeniu, chciał pokazać, iż będzie premiował w przyszłości przypadki niesubordynacji, tchórzostwa i odmawiania wykonywania rozkazów?
       Autor: Karol Karski Czy rząd zamierza tolerować tego typu elementy rozprężenia [tak w oryginale] oraz nieprzystojące żołnierzom zawodowym tchórzostwo w obecności Głowy Państwa?
       Autor: major Grzegorz Pietruczuk,I wtedy [gen. Krzysztof Załęski] zapytał, czy istnieje możliwość zamiany dowódców załóg, czyli czy Arek Protasiuk, który wtedy był drugim pilotem, może przejąć moje obowiązki i lecieć do Tbilisi. Nie było takiej możliwości, bo wtedy Arek nie był wyszkolonym dowódcą załogi.
       Autor: major Grzegorz Pietruczuk, Miałem wrażenie, że walę głową w mur. Bo na moje racjonalne argumenty nie było żadnej merytorycznej argumentacji. Żadnej. Była tylko argumentacja polityczna, że musimy wylądować przed prezydentem Sarkozym.
       Autor: minister Maciej Łopiński Prezydent nie rozumiał stanowiska pilota i był poirytowany całą sytuacją.
       Autor: Bogdan Klich, minister obrony narodowej Prezydent zadzwonił do mnie i polecił mi zmianę trasy lotu samolotu, tak żeby mógł dolecieć do Tbilisi. Wysłuchałem tego, co pan prezydent miał mi do powiedzenia i odmówiłem wykonania tego polecenia, ponieważ polecenia wydawać mi może tylko pan premier, który jest moim zwierzchnikiem. Na tym rozmowa się skończyła. Następnego dnia spotkałem się z kpt. Pietruczukiem, który był w kryzysie psychicznym po tym, co przeżył i zagwarantowałem mu bezpieczeństwo.
       W rzeczywistości kapitan Grzegorz Pietruczuk został odznaczony, ale jednocześnie usunięty ze służby w pułku (przyp. autora).
       Autor: Karol Karski Opis: o kapitanie Grzegorzu Pietruczuku. Żołnierz ten przyniósł wstyd Państwu Polskiemu oraz jego Siłom Zbrojnym. Wykazał się tchórzostwem, gdy tego samego dnia w Tbilisi lądował samolot prezydenta Francji. Przyniósł wstyd Państwu Polskiemu w oczach innych głów państw znajdujących się wówczas na pokładzie i doprowadził do drwiących z Polski artykułów w prasie zagranicznej.”

       Na podstawie Wikipedii

     • obniżka cen wody on 2 marca 2016 at 13:24
     • Odpowiedz

     Obniżenie ceny wody i kanalizacji. Szkoda, że nie u nas, ale jak widać można, tylko naszych “wybrańców: jakaś dziwna niemoc dopadła. Link do informacji:

     http://biznes.interia.pl/wiadomosci/news/gmina-wygrala-z-wodociagami-nie-dla-podwyzek,2299764,4199

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)