W ryglickim samorządzie coraz mocniej zgrzyta

Choć w Rygielskim samorządnie dopiero co minęła pierwsza ćwiartka kadencji, coraz głośniej słychać, jak w nim zgrzyty a na jego fasadzie pojawiają się wyraźne i głębokie pęknięcia, których nikt już przed okiem i uchem mieszkańców nie kryje. Ta sztucznie zbita wokół znaczka PiS grupa zaczyna być rozsadzana od środka, bo tak, jak to było na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, również dziś, samorząd podporządkowany został realizacji prywatnych celów. Taki scenariusz wedle którego po władzę sięga się tylko po to, by „ustawić” swój biznes i swoją rodzinę realizowany jest w naszej gminie od lat i mimo, że wszyscy o tym mówią, nikt nawet nie próbuje tego zmienić. Lekko licząc przez ostatnich 20 lat na pensje burmistrzów wydaliśmy ponad 3,2 miliona złotych, a każdy kolejny burmistrz i tak traktuje gminę, jak własny folwark mający służyć jemu i interesom jego rodziny. I choć u władzy zmieniają się ludzie, to jedno się nie zmienia. Piękne słowa z jakimi co jakiś czas, bez zaproszenia pakują nam się do domów kolejni kandydaci do tego by po te ”frukty” sięgnąć szybko okazują się być tak puste i zakłamane, jak obnoszący je po wsiach ludzie. Dziś znów przecieramy oczy i usze ze zdumienia, jak bardzo daliśmy się uwieść tym dla których słowo to grosz za który kupują sobie nasz głos.

Odkąd pamiętam w Ryglicach dane publiczne słowo miało wątpliwą wartość i nikt nigdy w takim stopniu naszych władz z niego nie rozliczał aż pojawiły się blogi, wywiady i nagrania, które ku ogólnemu niezadowoleniu władzy w bezlitosny sposób obnażają jej kłamstwa. Dziś coraz rzadziej publicznie danego słowa można się wyprzeć, mimo to często słowa przeczą czynom i mimo, że ktoś publicznie udowadnia kłamstwo nie powoduje to nawet zawstydzenia. Niemal zawsze pojawia się jednak pytanie? Kto i dlaczego „sypie piach w tryby”? Odpowiedzią na nie jest wciąż ten sam mechanizm, by za własne kłamstwa i krętactwa obwinić innych a to wcześniej czy później zaczyna rozsadzać władzę od środka.

Po tym dość długim wstępie który jest wynikiem dyskusji na tym blogu i szukania właśnie takich „winowajców” przejdźmy do meritum sprawy.

Od co najmniej trzech kadencji mamy w Ryglicach ludzi którzy głównie na blogach, wytykają władzy jej kłamstwa, jednak tępa oraz stylu tego co się dzieje w tej kadencji nie można porównać do niczego co widzieliśmy wcześniej. Po pięknych słowach i obietnicach pan Augustyna nie zostały już nawet wspomnienia a działania i gierki prowadzone w Rygielskim magistracie wprawiają w osłupienie. Kamera przed którą coraz trudniej się schować, ale i coraz trudniej od zabłyśnięcia w jej oku się powstrzymać, bezlitośnie obnaża to co się w Ryglicach dzieje.  

Posłużmy się więc przykładami.

Prawdziwe koszty przekształcenia szkół idą w miliony a nie jak nas przekonywano, że będzie to kilkadziesiąt tysięcy. Rzekomych ogromnych kosztów odpowiedzi na moje wnioski wyliczonych na ponad 20 tyś. zł i ich ilość w granicach 30 dziennie burmistrz nie potrafi udowodnić. W całej masie informacjami jakie burmistrz podaje w sprawie dróg, przesunięć środków oraz wykonywanych i planowanych inwestycji jakie padają na sesjach i w różnego rodzaju przekazach medialnych trudno doszukać się potwierdzenia w rzeczywistości. Przeczenie samemu sobie w kwestii wyłączania oświetlenia, składanych wniosków na realizacje dróg i chodników, budowy oświetlenia, wodociągu. Manipulacja faktami i częste – wyglądające na celowe pomyłki w kwestiach wysokości kwot dofinansowania, kosztów własnych, kosztów inwestycji i wysokości zobowiązań gminy to obraz wystąpień burmistrza na sesjach i zebraniach z mieszkańcami. Smaczkami z posiedzeń sesji i wypowiedzi dla mediów są wypowiedzi w sprawie oświetlenia. Czy rzeczywiście radni tak zdecydowali? Czy może stwierdzenie burmistrza, że „ będziemy się musieć pochylić nad tematem” i brak sprzeciwu radnych zostało uznane jak zgoda i przedstawione jako ich decyzja. Odsunięcie dotąd przybocznego radnego powiatowego pana Olszówki, widać już nie tylko po wpisach na tym blogu, ale również po miejscu zajmowanym na sesji i uroczystościach. Jeszcze wyraźniej widać to po działaniach o jakich mówi się w nazwijmy to kręgach, gdzie głównym zarzutem wobec Olszówki jest to, że pozwala niepochlebnie pisać o burmistrzu Augustynie i jego decyzjach. Ostatnia sesja obnażyła gierki jakie bez oglądania się na konsekwencje dla mieszkańców prowadzi pan Augustyn.  Na pytanie o realizację budowy chodników w Ryglicach i Zalasowej odpowiada, że rada powiatu nie podjęła uchwały o dofinansowaniu i sprawa się komplikuje (odsuwa w czasie), bo bez uchwały rady nie może ogłosić przetargu. Tymczasem prawda jest taka, że burmistrz wiedząc, że w budżecie gminy nie zabezpieczył środków na te cel, bez wymaganego podpisu radnego powiatowego złożył wniosek do powiatu o dofinansowanie wiedząc, że zostanie on bez rozpatrzenia, sugerując przy tym winę radnego Olszówki. Są to tylko niektóre przykłady tego jak działa szef naszego samorządu, ale ewidentnie widać, że monolit jaki stanowili ludzie skupieni wokół PiS zaczyna pękać na naszych oczach.

Na koniec powróćmy do gorącego tematu gasnących o godzinie 22 lamp. Temat ten przewija się na każdej sesji i dokładnie tyle ile razy się pojawia, informacje na ten temat są inne. Na listopadowej sesji burmistrz twierdził, że zacznie przywracać oświetlenie sukcesywnie w styczniu, w grudniu tłumaczył, że energetyka ma na zmianę 2 miesiące i lada chwila zacznie to realizować. Na ostatniej sesji za sprawą wywiadu w radiu RDN temat oświetlenia ponownie powrócił. Jednak znów przekazane przez burmistrza informacje „odpowiedzi” są sprzeczne z tym co mówił wcześniej. W sprawie panujących po 22-giej „ciemnościach rygielskich” doczekaliśmy się ostatnio publikacji na łamach tygodnika „Temi” w którym czytamy, że lampy po godzinie 22 zaświecą najwcześniej w styczniu przyszłego roku. Również w kwestii wodociągów to co mówi burmistrz to jedno, to co odpowiada na interpelacje, to drugi, to co się rzeczywiście w temacie dziej z jednym i drugim mają niewiele wspólnego.        

 KN

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/w-rygielskim-samorzadzie-coraz-mocniej-zgrzyta/

267 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Na 31 marca zaplanowano kolejną sesję rady miejskiej która zafunduje nam kolejne podwyżki, tym razem wywozu szamba.

  1. Skąd takie podwyżki za transport, kiedy ropa tanieje?

 2. To nie jest burmistrz i samorząd na obecne i nadciągające bardzo trudne czasy. Niestety myślę, że odczujemy to wszyscy boleśnie.

  1. Przykre ale to będzie chyba prawdziwy scenariusz

   1. Urząd sie wyżywi . Możemy być spokojni.

    • Prawda?Chyba tak on 25 marca 2020 at 23:12
    • Odpowiedz

    W Lubczy nie ma żadnej osoby która byłaby w jakikolwiek sposób perspektywiczna dla naszej gminy zwłaszcza obecni przedstawiciele.
    Brak doświadczenia, wiedzy, umiejętności zarządzania i chęci dla zmiany w naszej lokalnej gospodarce to cechy naszych przedstawicieli.

    1. I co w związku tym?

 3. Ilosc wykonanych testów na wirusa pokazuje realne zagrożenie.
  W Polsce 13 tyś testów
  W Norwegii 44 tyś (5 mln ludzi)
  W Niemczech 300 tyś. ( 80 mln)

  1. prof Szczeklik powtórzył -nawet jak u kogoś bezobjawowego wykryje się wirusa to nie ma jakiegoś konkretnego leczenia ,Niemcy się z tego wycofuj ą zwłaszcza że trzeba by te testy ponawiać co 5 dni-obłęd by to był

   1. Osoba taka która wie że ma wirusa MUSI siedzieć w domu.
    Osoba która nie wie że ma wirusa zaraża każdego kogo spotka.
    Daltego diagnostyka jest kluczowa a u nas jest słaba.

    1. zagrożeni mają kwarantannę i muszą siedzieć ,inne wyjście to wszystkich badać-nie do zrealizowania to jest i niepotrzebne ,ale to sposób opozycji na podsycanie lęków

     1. Trzeba być dość mocno ograniczonym żeby w ten sposób to tłumaczyć. Chodzi o świadomość bycia chorym bo tylko wtedy nie roznosimy wirusa w sposób trudny do ustalenia kogo mogliśmy zarazić, ale żeby być świadomym musimy być przebadani. Pisanie prawdy to nie podsycanie lęków tylko budowanie świadomości i jeszcze jedno nikt nie mówi że trzeba badać wszystkich ale tych z grup ryzyka by wypadało bo kwarantanna też kosztuje może nawet więcej niż testy. Nie wiem po co ktoś miesza w to politykę.

       • uważasz on 21 marca 2020 at 15:39

       też że negatywny wynik tego badania wyklucza zakażenie w terminie późniejszym ? pewnie tak
       Żądanie tych badań wynika oczywiście ze świadomości że takich fizycznych możliwości nie ma ,chyba że taka drobna rzecz nie ma znaczenia ?. Czyli żądajmy rzeczy niewykonalnej i krytykujmy rząd . Totalniacka wroga Polsce (jak zwykle) propaganda. Pisałem ci zreszta że w tvn24 prof Szczeklik pisał że to bez sensu ale pewnie mam do czynienia z kimś bardziej inteligentnym co swoje wie z przekazu guru partyjnego

     2. Ależ skąd wnioski, że moim zamiarem było krytykowanie rządzących? Nawet jednym słowem nie wspomniałam, że należy czegoś żądać w sytuacji ogólnoświatowego kryzysu na który nikt nawet najbogatsi nie byli gotowi. Żeby pojąc to o czym piszę musisz zrozumieć jedną podstawową rzecz, a mianowicie różnicę polegającą na tym, że nie potrzeba trzymać kogoś w odosobnieniu w oczekiwaniu na wystąpienie objawów bo test wykrywa zakażenie nawet w czasie bezobjawowym. Oczywiście masz rację, że nie wyklucza to zakażenia w późniejszym terminie bo takiej gwarancji nic nie daje. Prawda jest jednak taka, że wykonując testy mamy wiedzę o rzeczywistej skali epidemii. W pełni jednak rozumiem, że w obecnej sytuacji nie mamy możliwości by robić ich więcej, ale mówmy prawdę, że nie robimy ich bo nie mamy i nie ma gdzie ich kupić a nie dlatego, że są zbędne. Bądź spokojny o moją wiedzę na temat tego co piszę bo nie pochodzi ona z żadnych partyjnych przekazów czy z TVenu widzę jednak, że wszystko kojarzy ci się z atakiem na władze a to jest jeden z objawów bardzo ciężkiej choroby.

      Żeby zamknąć temat.
      O skali tego co się dzieje masz pojęcie tylko takie jakie wyrobiły w tobie media i na tym podstawie wygłaszasz upolitycznione opinie i krytykujesz wszystkich co rządu nie chwalą. Muszę cię jednak zmartwić. Jetem pełna uznania dla naszych władz za to w jaki sposób dysponując określonymi środkami przeciwdziała sytuacji z jaką się mierzy i każdy kto ma rozum też to widzi.

       • Tak on 21 marca 2020 at 17:11

       Bardzo rozsądny komentarz.

       • forsowanie on 21 marca 2020 at 18:01

       tezy że testy w jak największej ilości mogą uratować ludzi sugeruje zaniedbanie i złe działanie rządu, przecież to przekaz totalnych z ostatnich dni to co tu obracać kota ogonem jak to bardzo czytelne ?

       • Anonim on 21 marca 2020 at 18:26

       Fakty są takie, że rząd nie zabezpieczył wystarczającej ilości badań, mimo że są laboratoria ( publiczne i prywatne ) gotowe je robić.

       • tia on 21 marca 2020 at 18:35

       Co 5 dni dla 38 milionów Polaków ,prosta piłka

 4. Na rynku nazwisk potencjalnego przyszłego burmistrza pojawia się kilka dobrze znanych nazwisk łącznie z obecnym. Niestety wszyscy są dwulicowi a nawet mściwi. Sami tak oczywiście nie uważają. Kiwior2 nam jest koniecznie potrzebny, a takiego póki co nie widać.

  1. Kto mi wskaże jakiegoś kandydata poniżej 35 lat, kto byłby w miarę doświadczony, znał się co nie co na finansach i samorządzie i najważniejsze byłby uczciwy oraz pracowity? Dość mam obecnego jak i jego popleczników którzy mają myślenie takie aby zadbać o siebie. Radni dla których dieta stanowi główne źródło utrzymania śmiać mi się chce z tego cyrku. Trzeba nam osoby z innym podejściem, łączącej naszą gminę i nas mieszkańców o różnych poglądach. Jest to możliwe?

   1. Proponuje Totalnego !!! Spełnia wszystkie kryteria.

    1. My tu mamy to na co zasługujemy .

    2. Dziękuje nie skorzystam. Zarabiam więcej na swojej działalności i nikt nie obsrywa mnie codziennie 😊

   2. To głupie kryterium. Eksperyment z PA i TP to porażka . Doświadczenie wiedza aktywność i kontakty mają znaczenie

    1. Charakter się liczy, umiejętności i sprawność w zarządzaniu. Byli i obecni nie reprezentują że sobą nic z tym wspólnego.

     1. Nie no jednogłośnie Bernard był i zawsze będzie najlepszy 🤪 każdy inny burmistrz był cwelem. Brawa dla lokalnej platformy za kreowanie wizerunku . Każdy widzi jak ten blog funkcjonuje za kadencji bernardyna j jak za kadencji innych . I każdy racjonalnie myślący wie ze jedność ma priorytet na tym blogu. Dziwie się Adamowi ze dał się w to wplatać 🙂 ale kiedyś zapytamy ile niewiadomski obiecał

       • Eee on 22 marca 2020 at 05:43

       Nie rozumiem co mają wspólnego komentarze w wolnej dyskusji z prowadzącym to forum i bloga. To tak jakby obwiniać zarządcę lokalu w którym toczy się dyskusja o kształt tej dyskusji. Na dodatek do tego lokalu jest wstęp wolny i praktycznie niczym nie ograniczamy. 😉

       • Anonim on 23 marca 2020 at 16:02

       Chodzą plotki, że mu rozkazał… a on wykonał.

   3. Radni niech przekażą swoje diety , nie małe na cele związane z kryzysem i epidemią wirusa , chyba ,że jest to ich główny zarobek. Panie Niewiadomski przeanalizować to prosimy. Takiego dziadostwa nigdy w tej gminie nie było. Jak się im w oczy pluje to nic nie mogą zrobić , bo burmistrz taki , śmaki i waki. Jakoś do wysokości diet było braterstwo i równość . Wstyd tak żerować. Pany po….

    1. Zieliński o tym pisał na forum fb to go shejtowano

     • ciekawe kogo ? on 22 marca 2020 at 08:49
     • Odpowiedz

     Ciekawe kogo bolą te diety tak bardzo ?Stawiam że jakiegoś urzędnika zarabiającego 100 tys rocznie który chce odwrócić uwage od siebie 🙂

     1. To zerknij na dyskusję u Zielińskiego na fb z radnym powiatowym .

     2. Póki jeszcze jest na widoku ogólnym 🙂

     3. Choć uczciwie trzeba powiedzieć, że radny powiatowy zdeklarował oddać dietę. Dobra postawa.

      1. Do lol
       Tak, to prawda radny powiatowy Pan Mariusz Ryś w dyskusji zdeklarował taką postawę pod pewnymi warunkami. Co do hejtu na mojej osobie to nie odbieram tego tak, choć przyjemnie nie było. 🙂

       • zróbcie zrzut on 22 marca 2020 at 09:47

       zróbcie zrzut

       • Zrzut on 22 marca 2020 at 12:52

       • J 24 on 22 marca 2020 at 19:45

       Pan Zieliński w stosunku do radnego bardzo uprzejmy. Radny jak rasowy cham

     4. ludzi pracujących codziennie czy ziąb czy upał za średnią krajową wkurza to wszystko , jeszcze problemy z dojazdem do i z pracy , bo w naszym Eldorado pracy nie ma , chyba ,że jest inaczej

     5. A nas mieszkańców bo w rozmowach przed wyborami narzekali jak to ci od karasiewicza są zli A tu po wyborach mu zdziwieniu diety w górę, podatki, śmieci a mówione było że Paweł wszystko obniży.

       • Anonim on 23 marca 2020 at 07:54

       Radni z tej biednej gminy staną na wysokości zadania i honorowo zrzekną się wypłat , bo to społecznicy a nie zbijacze kasy. Potrzeb mnóstwo.

       • Anonim on 23 marca 2020 at 22:25

       nie ma zbrodni bez kary , oczernianie przed wyborami grdyką wyjdzie kłamcom , głośno już o tym , nikt ich nie poważa , cosik prędko się wyznano na tych osobnikach

       • anonim on 24 marca 2020 at 09:21

       Akurat odsunięcie ZŁEGO to najlepsza rzecz która się stała.

       • Anonim on 24 marca 2020 at 12:56

       Jakie odsunięcie!!!! Przecież dalej urzęduje.

       • anonim on 24 marca 2020 at 13:56

       Zły urzęduje ale w Tarnowie i dobrze , bardzo dobrze .

 5. Znika kolejna ważna planowana przez Karasiewicza inwestycja w Ryglicach.
  https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1286520,rozdzial-kanalizacji-sanitarnej-i-desczowej-w-rejonie-rynku-w-ryglicach-2.html

 6. Ech, ale Totalni dziś dostali kopniaków. Fuj. Zasłużone

  1. eeee nikt tutaj nie dostał żadnych kopniaków Pan/Pani pewno pomylił fora i to na 100%

 7. A Augustyn lata po powiecie i się żali co też to na blogu Zieliński nie wypisuje, chce usuwać go z PiS-u bo Niewiadomski pisze i krytykuje go na blogu. Opowiada głupoty o Olszówce i radnych jakieś bajki o tym że Niewiadomski nasłał kontrolę w sprawie dróg. Toż to kompletna żenada i poziom burmistrz Połoskowej.

   • Do Totalni on 15 marca 2020 at 15:39
   • Odpowiedz

   Do totalni czyli wiadomo kogo

  1. A ja odnoszę takie wrażenie że Niewiadomski to łopata którą Władek kopie pod Augustynem, a może nie ma żadnej łopaty ?

   1. Przy całej tej obecnie sytuacji tak mysle ze po co komuś skłucic Pawła z Wladkiem? Musi ten ktos miec porządny interes lub nienawisc do jednego lub drugiego. Wiadomo Niewiadomski to Niewiadomski i zależy komus zeby go nie sluchać bo przewaznie mondrze mowi

    1. każdy mieszkaniec gminy wie którzy zyskają najwięcej jak Władek rzuci ten raj , co dla niektórych jest faktycznie dojną krową , bo Władek jest za mądry

     1. O tym złotym rogu to czytalismy za Połoskowej. I znów ta sama śpiewka

 8. “Choć w Rygielskim samorządnie dopiero co minęła pierwsza ćwiartka kadencji, coraz głośniej słychać, jak w nim zgrzyty a na jego fasadzie pojawiają się wyraźne i głębokie pęknięcia”,
  To cytat z wpisu.
  Więcej nie czytam, bo wystarczy teza na początek.
  Jak będzie mądra, merytoryczna odpowiedź to przejdziemy do dyskusji.
  Zapytam tylko o jedno, co zrobiła tzw. Jedność żeby zgrzytów nie było?
  I co proponuje ewentualny rozmówca ws. przyszłości oprócz tego że mu coś zgrzyta?
  Proszę o konkrety, albo zamilcz.

  1. Drogi kolego, jeżeli nie wiesz co zgrzyta w naszym samorządzie to znaczy, że nie patrzysz na niego w sposób obiektywny,lub że niewiele wiesz o jego funkcjonowaniu. Twój brak obiektywizmu i nieznajomość spraw samorządowych wypływa na jaw już w następnym Twoim zdaniu i chyba z góry przekreśla możliwość jakiejkolwiek merytorycznej dyskusji. Tak postawione pytania wskazują, że bezkrytycznie i bezrefleksyjnie oceniasz działania burmistrza i związanej z nim grupy ludzi. Sens twojego pytania o to “co zrobiła tzw. Jedność żeby zgrzytów nie było” przekreśla nie uszanowanie woli wyborców i “przejęcie ” radnego z Bistuszowej. Trudno sobie bowiem wyobrazić, że od tak ów radny kandydujący z komitetu będącego w opozycji do burmistrza uzyskując mandat radnego i wiedząc, że komitet z którego startował ma większość w radzie decyduje się “zdradzić” swoich wyborców i przechodzi do obozu burmistrza wypaczając dokonany przez mieszkańców wybór. Ta niezrozumiała decyzja otworzyła drogę do przejęcia pełnej kontroli nad radą co najlepiej widać po obsadzeniu funkcji w komisjach i jej prezydium wyłącznie radnymi z obozu burmistrza. Czy takie działanie wydaje Ci się być w porządku i nie budzi żadnych Twoich wątpliwości? Tyle było gadania, że burmistrz Karasiewicz steruje radą, i że radni klepią mu wszystko co im podsunie co wedle dziś rządzących było złe, a dziś ta sama sytuacja już nikomu z nich nie przeszkadza?
   CDN.

   1. Panie ta rada jest najlepsza i zgodna , gdy ustalali coroczny wzrost diet za obrady typu nie da rady . grosz niezły leci i o co kruszyć kopie. Niektórzy z radnych podejrzewam ,że żyją tylko z tej diety z miesiąca na miesiąc . Niech nie noszą się tak wysoko , bo ich koledzy , sąsiedzi , śmieją się ze gajerek nie ukryje gumofilców . też to dotyczy uroczych trzech niewiast. Brawo Burmistrzu , obsyrałeś radę poprzedniego mosz co mosz.

   2. Kłamstwo niewiadomskiego . W komisji chyba petycji przeowdniczacym jest radny pikus a zastepca mechanik. prosze nie zaklamywac rzeczywistosci .

    1. Obaj z totalnej gminnej opozycji zapomniałem dodać dla niezorientowanych.

     1. jedność lata po wsi , lata i tłumaczy ,że nic nie może , nasza ryglicka przynajmniej , bo burmistrz be, be,be

       • Totalni on 15 marca 2020 at 14:11

       Be be be kopytka niosą mnie 🤣 jaka opozycja w kraju taka opozycja w gminie czyli jednym słowem słaba .

  2. Mogę sobie wyobrazić, że radny z Bistuszowej czy z innej miejscowości po tym jak widzi, że jego koledzy radni swoimi decyzjami podczas glosowania sprzeniewierzają się temu co swoim wyborca obiecywali zmienia obóz. Jednak żeby robić to tuz po wygranych wyborach dając większość w radzie tym co nie uzyskali jej w wyborach jest co najmniej dziwne, zwłaszcza w sytuacji gdy w jego okręgu kandydat burmistrza decyzją mieszkańców przegrał. Gdyby nie ten dość dziwny fakt, dziś mieli byśmy sytuację w której burmistrz musiał by się z radą liczyć działając tak by dla swoich pomysłów uzyskać jej akceptacje nie dlatego, że przeciągnął na swoją stronę radnego, ale dlatego, że ten czy inny pomysł jest dla gminy dobry. Oczywiście jest to znacznie mniej komfortowa sytuacja w której burmistrz zamiast dyktować warunki i prowadzić rozgrywki szukać musi porozumienia i zamiast tak jak obecnie inspirować zgrzyty musi oliwić mechanizm. Niestety nie bez winy jest tu sama opozycja, która zaraz po wyborach i uzyskaniu większości w radzie była tak pewna siebie, że zapowiadała mocną kontrę w relacjach z burmistrzem jednak trudno sobie wyobrazić, że sytuacja taka mogła by mieć miejsce gdyby proponowane rozwiązania były z pożytkiem dla mieszkańców. Postawienie pytanie”co zrobiła tzw. Jedność żeby zgrzytów nie było” było by uzasadnione gdyby to jedność zgodnie z wolą wyborców miała decydujący głos w radzie i swoimi decyzjami doprowadzała do zgrzytów. Tak jednak nie jest. Burmistrz znów ma pełnie władzy i nie musi się liczyć z tym, że jakiś jego pomysł spotka się z realnym sprzeciwem rady. Kpi więc z ludzi z Ryglic i Zalasowej i zdania ich przedstawicieli. Ciągle zmienia , zamienia, wycofuje, obiecuje i nie dotrzymuje słowa, prowadzi jakieś swoje gry sprawiając, że nie tylko w naszym samorządzie, ale i w lokalnym społeczeństwie coraz mocniej zgrzyta. Zaś krytykę tego nazywa atakiem na siebie i obnosi się z tym żalem po sąsiednich gminach, powiecie i tarnowskim PiS-ie.
   CDN.

   1. Trochę idealistyczne schematy pan przedstawia,u nas raczej sie rozgrywało zawsze czyja prywata zwycięży. Ja po wyborach,po poprzedniku oczekiwałem tylko że będzie to człowiek godny szacunku . Ale takiej zmiany jakościowej nie widzę .Niby jedność straciła radnego a mam wrażenie kontynuacji.

   2. Demokracja to ustrój w którym decyduje większość. Kto ma większość ten ma władze to tyle w temacie. Nie ma się co nad tym spuszczać panie niewiadomski.

    1. spuszczać nie spuszczać i współczuje radnemu z Bistuszowej że dał się omamić czy zastraszyć ale wiem tylko jedno że nie byłoby takiej mozliwości żeby ktokolwiek mnie złamał tak jak jego.
     Teraz nie m szacunku w żadnej ze stron barykady.

     1. Nikt nikogo nie łamał zapewne . Koalicje po każdych wyborach tworzy się przez rozmowy interakcje międzyludzka . Widocznie totalni gminni są tak zadufani w sobie ze nie umieją rozmawiać. No Ciebie nawet pudło nie złamało i nakazy podatkowe tez nie twardy gość . Gratuluje

       • Ej Totalni Totalni on 15 marca 2020 at 13:04

       Totalni proszę cię nie mąć w glowach ludziom niczym ktoś z PO. Koalicję się tworzy i owszem , ale wyrywanie pojedynczych radnych czy posłów to się inaczej nazywa niż koalicja. A radny faktycznie utracił szacunek do zera.

       • Totalni on 15 marca 2020 at 13:07

       No widzisz może burmistrz go wyrwał swoim urokiem osobistym albo któryś z radnych to trochę LGBT ale widać skuteczne nie pomyślałem o tym.

      1. Łamał łamał i to dosyć nieźle psychicznie łamaliście bo jest to wiedza dosyć potocznie znana ale jak sie to nazywa rozmowy międzyludzkie to brawo. Nie wiem czy się orientujesz ale pudło nie jest do złamania, dla Twojej wiadomości bo widze że wiedza mizerna a się może przydać to jak w pudle ktoś sie złamie czy załamie to albo się powiesi albo podetnie. Nakaz zapłaty wysłałeś do SKO tak że wytrzymaj ciśnienie, proponuje kropelki na opanowanie emocji bo Ci nie wypada. Dziękuje za gratulacje ale prosiłbym Dyplomik to pykniemy sobie focie na fejsa.

       PS jak wyciągasz różne sprawy które nie powinieneś to jak sięgniesz w historie bo ja zawsze dotrzymywałem i dotrzymałem słowa a niestety Ty nie i dobrze wiesz o czym mówię, jak piliśmy wóde to mnie klepałeś i tak tak tak a później schowałeś sie jak zając.

      2. Brawo panie Lisak, burmistrz publicznie zapraszał mnie do gminy i deklarował, że prywatnie pokaże mi to świadectwo mam to nawet na piśmie. Myślę, że skoro taka deklaracja padła to burmistrz nie odmówi panu pokazania tego świadectwa a focia trafi na fejsa. Oczywiście, że tajemnicą poliszynela jest to o czym pan pisze i radny nie przeszedł od tak dzięki urokowi osobistemu pana Augustyna.

       • ... on 15 marca 2020 at 13:33

       Po wpisie Junkera widać, że uważa Totalnego za burmistrza. Ciekawie się robi. Wiedzę kim jest Totalni może mieć admin bloga po adresie IP.

       • Totalni on 15 marca 2020 at 13:49

       Nie denerwuj się przyjacielu. Kwarantanna zle działa na społeczeństwo. Ale sam się wystawiasz na odstrzał. Zawsze chciałem zostać burmistrzem nie wiedziałem ze ten lokalny blog mi to umożliwi. 😂

       • ... on 15 marca 2020 at 13:57

       Do Totalni

       Ten blog ci już to umożliwił a teraz Cię odsunie od tego miodu. Kwestia czasu. Za Wyspiańskim – Miałeś chamie złoty róg ….

       • Totalni on 15 marca 2020 at 14:04

       Oki 🤣

       • Anonim on 15 marca 2020 at 14:14

       💩 gówno warte te Twoje uśmieszki. Żeby Ci ktoś ich nie zgasił 🤣😂😁

       • Totalni on 15 marca 2020 at 14:17

       Słownictwo godne totalnej opozycji.

       • Anonim on 15 marca 2020 at 14:22

       Słowo dobrane do okoliczności. 🤣

       • anonim on 15 marca 2020 at 14:33

       no ciekawie , ciekawie

      3. Do: Totalni on 15 marca 2020 at 13:49

       Spokojnie, spokojnie ja jestem niesamowicie spokojny i już nawet po godzinnym spacerze po lesie, każdemu polecam

      4. Do: Totalni on 15 marca 2020 at 13:49

       p. Totalni pokaż że potrzebnie bokserki nosisz bo masz co zakrywać, propozycja.
       Ja się odstawie włosy wyżeluje zeby image poprawić zabieram swoje świadectwo( dyplom) maturalne i zrobimy fotke na FB.
       Który z nas będzie miał gorszą średnią stawia 1 L Jacka Danielsa i razem go wypijemy chyba uczciwe??

     2. Wszyscy narzekają jak to radny z Bistuszowej dał się złamać.
      Wg mnie to opozycja po prostu podstawiła byłemu swojego człowieka.
      Z nieoficjalnych informacji wiem, że takie podstawione osoby były trzy ale nie było potrzeby, żeby się wszystkie ujawniały, gdyż jedna wystarczyła.
      PiS totalnie rozegrało PO w tych wyborach.

      1. szkoda mi chłopaka że trafił na takich graczy ale powiem otwarcie że bym mich przewiózł jak koń wóz
       Nie maja takiej armaty która by mnie złamała.
       Troche bym im pograła na nosie, tyle w temacie.

  3. Pozostał jeszcze ostatni wątek i to “co proponuje ewentualny rozmówca ws. przyszłości oprócz tego że mu coś zgrzyta”. Nim jednak przejdziemy to tego należałoby sobie odpowiedzieć na pytanie co z tego co obiecywał pan Augustyn w kampanii zostało zrealizowane? Jedną z pierwszych decyzji jaką podjął pan burmistrz Augustyn było rozstrzygnięcie przetargu na śmieci i podpisanie umowy która podnosiła ceny o niemal 50% a przecież zapowiadał, że jak zostanie burmistrzem to te koszty obniży. Gdzie ta tania woda z Kokocza? Gdzie rozmowy o połączeniu dorzecza i tarnowskich wodociągów? Zamiast tego mamy pompowanie wody z Tuchowa pod Kokocz. O połączeniu z tarnowskim wodociągiem nikt nawet nie wspomina. Zamiast oszczędności w gminie mamy przejęcie powrotne szkół i wydawanie pieniędzy na pensje dla żon nauczycielek. Na najbliższym posiedzeniu rady maja być zatwierdzone nowe stawki za wodę i kanalizację i niestety media te nie potanieją. Zamiast przejrzystości i transparentności brak publikacji podstawowych informacji na BiP i uchylanie się od odpowiedzi na wnioski. Pierwszy samodzielny budżet pan Augustyna to kpina z mieszkańców dwóch największych miejscowości i próba ośmieszenia radnych z Ryglic i Zalasowej, że nie
   głosowali za budżetem w którym nie wspominając o nowych inwestycjach w tych miejscowościach nie było zapisanych nawet tych inwestycji których burmistrz nie wykonał w 2019 r. Można by tak wymieniać jeszcze długo pokazując, że konkretów jakie obiecywał pan Augustyn w kampanii nie ma. Warto też zapytać co przez kilka kadencji bycia radnym powiatowym dla gminy wywalczył radny Augustyn?

   CDN.

   1. Zaraz na te skądinąd słuszne słowa Totalni strzeli jakiś glupawy tekst i uśmieszek. Normalnie jak gówniarz jakiś.

   2. Należałoby zadać pytanie gdzie był niewiadomski przez 25 lat rządzenia Karasiewicza i co zmotywowało go do działania właśnie teraz po przegranych wyborach przez jednosc. CDN 😊 dlaczego doprowadził gminę do takiego stanu mając szeroka wiedzę z zakresu administracji samorządowej. Ponosi Pan pełna odpowiedzialność za budżet na ten rok przez swoją bierność w poprzednich latach.

    1. A co jak na przykład przez 30 lat pracowałem w instytucji która uniemożliwiała mi branie czynnego udziału w życiu publicznym i wypowiadania się w jego sprawach? Może to się zmieniło i oto jestem?
     Dlaczego jednak przez te wszystkie lata nie widziałem aktywności pana Augustyna, bywania na posiedzeniach rady, zebraniach, udzielania się mediach? Dlaczego nie krytykował? Mając mandat społeczny radnego powiatowego miał nie tylko prawo, ale i obowiązek to robić, bo brał za to pieniążki. Proszę nie opowiadać głupot o mojej odpowiedzialności za budżet w sytuacji, gdy podyktowane względami osobistymi decyzje burmistrza spowodowały wzrost wydatków rzędu 2 ml rocznie, bo kompromituje się pan jako menedżer. Proszę lepiej podać o ile wzrosło zadłużenie gminy w tej kadencji i na co poszły te środki?

     1. Marne wytłumaczenie tej bierności. No ale jak dobrze płaca za wpisy typu sok z buraka. Rozumiem z czegoś trzeba żyć .

       • Anonim on 15 marca 2020 at 15:34

       Marne to jest to co ty tutaj piszesz za pieniądze czy za darmo jest to tak samo głupie.

      1. Marne to są dokonania pana Augustyna w przeciągu czasu gdy sprawował funkcję radnego powiatowego i to są fakty. Również mierny jest dotychczasowy poziom w jaki sprawuje urząd burmistrza Ryglic, ale to jak Ty się starasz tłumaczyć go na tym blogu jest totalnie żenujące i infantylne.

       • Totalni on 15 marca 2020 at 15:47

       Nikogo nie tłumacze. Skupiam się raczej na działaniu opozycji. Może pracowałeś w redakcji soku z buraka i teraz tworzysz dalej tylko tutaj.

       • Anonim on 15 marca 2020 at 15:50

       Niewiadomski raczej wyciskal sok z takich totalnych burakow jak ty

      2. Do: Totalni on 15 marca 2020 at 15:47
       p. Totalni słaby ten komentarz bardzo słaby

    2. Gdyby nie daj Boże wirus zaatakował u nas to mamy do Ochronki w Lubczy uciekać ? Czy można bardziej głupio wydać pieniądze jak tam ?

 9. 93 testy na województwo dziennie .
  K**** brawo .

  • Do Junkers on 14 marca 2020 at 13:12
  • Odpowiedz

  Porównywanie biznesemnów z krwi i kosci do dobroczyńcy, bo tak się pan Jerzy kreuje chyba nie do końca zasadne. Wygląda dość mocno, że się ludzi nabija w butelkę na tych orkiestrach.

  1. To że jest taka a nie inna ocena pana Owsiaka wynika z tego że pokusił się o to by wejść w zarezerwowaną dla kościoła “dobroczynność”. Jakkolwiek by to nie oceniać to i kościół i pan Owsiak coś dla siebie z tej dobroczynności mają bo to parafrazując klasyka oczywista oczywistość. Rozważając to w inny sposób można mieć trochę bardziej realistyczne spojrzenie zarówno na kościół jak i na pana Owsiaka. Przecież jedni i drudzy nie działają za swoje pieniądze ale za te które dostaną od nas bo dopiero wtedy takie grosze jakie indywidualnie im dajemy maja jakąś silę sprawcza. Inaczej mówiąc moje 10 zł. ma dla mnie wciąż taką samo siłę nabywczą, ale 10 zł. tysiąca ludzi zebranych razem ma siłę nawet jeżeli po drodze na koszty zbiórki wydać trzeba 10 zł. pięćdziesięciu z nich. Jeszcze inną wartość ma to moje 10 zł. jeżeli zbierane jest to na taki cel z którego poprzez zakupiony sprzęt będę mógł w przyszłości korzystać ja i moi bliscy. A że skutki w postaci sprzętu zakupionego z tych pieniędzy widać w każdym szpitalu to wiem że za moje 10 zł nie mógłbym kupić nawet dostępu do niego w razie gdy będzie taka potrzeba dlatego z radością wrzucam do puszki pana Owsiaka moja dyszkę i nie zastanawiam się czy pokazał rozliczenia bo widzę w szpitalach sprzęt którego bez tej akcji by nie było. Podobnie wrzucając na niedzielnej składce 2 zł. nie wyliczam ile daję w rok i nie oczekuję by ksiądz przedstawiał mi rozliczenia mimo że nie widzę dla mnie i moich bliskich żadnych pozytywnych efektów tej coniedzielnej zbiórki.

   1. Nic dodać nic ująć i tu właśnie jest ujęta cała kwintesencja tajemnicy poliszynela.

     • Do Junkers on 14 marca 2020 at 14:33
     • Odpowiedz

     Ta tajemnica to chyba nie polega na tym, że jak się da to kroimy naiwniaków . Cóż, że ktoś sie domaga widzieć rozliczenie. Nie pokaże, bo nie. Tacy dobroczyńcy są podejrzani i tyle.

     1. A co księża robią za pieniądze jakie im dajemy? Czy to nie jest tak że kroją nas bo jesteśmy naiwni ? Widziałeś jakiekolwiek rozliczenia księdza? Mimo że zbierają od społeczności parafian ogromne sumy w skali roku to w wielu przypadkach nie płacą nawet organistom, kościelnym. Zastanów się jakim jesteś naiwniakiem że nie dopominasz się o rozliczenia tych pieniędzy. Mało tego gdy to ksiądz zrobi zbiórkę np. na pogorzelca staje się w oczach ludzi dobrodziejem a inni typu Owsiak pomagający poprzez sprzęt milionom to oszuści. Trzeba nie mieć mózgu albo mieć go kompletnie wypranym.

       • Anonim on 14 marca 2020 at 19:50

       Brawo:)

       • Anonim on 14 marca 2020 at 23:08

       Jak im trolu dajesz, to twoja sprawa. Nie chwal sie.

     2. przecież sprawozdania finansowe ogólnodostępne to czego chcieć więcej – widze że Ty nie masz nic wspólnego z zarabianiem pieniędzy na własny rachunek bo w każdym poście to udowadniasz.

       • ech on 14 marca 2020 at 16:51

       zwolennicy JO każa ludziom domagającym sie jawnosci przepływów finansowych podpisywać oświadczenia ze nie chcą byc leczeni sprzetem kupionym w ramach tej akcji. JO sie od tego nie odcina.To go dyskredytuje (jak i wiele innych rzeczy) .Wszyscy to widzą ale że atakuje rząd to oczywiście jest wygodny dla wielu ludzi.
       PS. Jeżeli kosciół postepuje źle to krytykujcie kosciół ale to żaden argument dla obrony JO.

       • Anonim on 14 marca 2020 at 19:58

       Moim zdaniem J.Owsiak tyle dobrego zrobił dla chorych i społeczeństwa (powszechna mobilizacja ludzi), że każdy kwestionujący jego osiągnięcia jest nawet nie potrafię nazwać kim….. w domyśle…..

       • na on 14 marca 2020 at 20:25

       szlachetnej idei tłucze kase siebie i rodzinki ,dzieci mu do puszek nazbierały . Romski macho jak ktoś dobrze nazwał .A że synuś milicjanta to mu przez lata wszystkie media robiły reklamę i stworzyły idola na miarę III RP .

       • nazywaj on 14 marca 2020 at 22:37

       jak chcesz,facet dużą część środków zbieranych na tarczy z chorych dzieci przeznacza na swoje luksusy ,niech bedzie twój idol

       • no name on 14 marca 2020 at 23:06

       Ciekawe jak wyglądają sprawozdania w firmie blachowej, czy jakiejś tam maryśkowej. Zaczął bym od siebie, zamiast chwalić platformę miłości. Proponuję siedzieć cicho, jak się nie chce siedzieć z godnością.

      1. Do: no name on 14 marca 2020 at 23:06

       Jak jesteś ciekawy to pytaj bo rozumię że to do mnie było. Sprawozdania są ogólnodostępne to nie będe opowiadał bo tam możesz sobie zaspokoić swoją CIEKAWOŚĆ. Nie rozumie co mam zacząć od siebie, jest piata rano i zacząłem od siebie bo jestem po porannej toalecie a teraz w wolnej chwili pisze, jeżeli chodzi to dla Twojej CIEKAWOŚCI jestem po kilku kontrolach US z których to wyszedłem obronna ręką na tak zwane “0” i z CIEKAWOŚCI Ci powiem że będe miał kolejną z powodu donosu który został na mnie napisany a po przeczytaniu dobrze się ubawiliśmy jak na dobrej komedii, pacjent który to pisał to ma jedynie pojęcie jak jeść nożem i widelcem czy że na zielonym świetle należy iść 😉
       Ja nie chwalę Platformy miłości tylko nie lubię PISu nienawiści chociaż na ten moment muszę ich pochwalić za akcję KW którą to “nadzorują”. Dziękuje za rade i propozycję żebym siedział cicho no ale niestety będe robił co będe uważał za stosowne czy się to komuś podoba czy nie.
       Miłej niedzieli

  2. Nikogo nie tłumacze. Skupiam się raczej na działaniu opozycji. Może pracowałeś w redakcji soku z buraka i teraz tworzysz dalej tylko tutaj.

   1. Tłumaczysz, tłumaczysz sam siebie i to tak nieudolnie że słów na to brak .

 10. Odkąd Niewiadomski się pojawił obserwuję uważnie to co pisze. Jestem przekonana że to bardzo rozważny i mądry człowiek który nie szuka sensacji tylko nas informuje i edukuje jednocześnie co bardzo mi się podoba a burmistrzowi jest w niesmak. Jeżeli faktycznie jest to ktoś z Ryglic to niemal na pewno nie mieszkał tutaj cały czas tylko raczej niedawno do Ryglic wrócił i jest dla nas wszystkich ogromną zagadką ale też i nadzieją na to że w końcu ktoś spojrzy na naszą gminę inaczej niż dotychczas. Mieszkam tu od urodzenia z mała przerwą na nieukończone studia i dziś jako starsza już babcia widzę ile nam przez te lata umknęło i jak wiele w Ryglicach nam brakuje do standardów nawet małego miasteczka. Czytając tego bloga dostrzegam jednak szansę na to że w Ryglicach coś za sprawą tego anonimowego kogoś się zmieni. Pewnie kilka z was po przeczytaniu tego komentarza domyśli się autorstwa bo w rzeczywistości nie jest tak jak tutaj ktoś pisze że Niewiadomski nic nie znaczy, jest wręcz przeciwnie o nim się mówi bardzo często i bardzo dobrze. Na moje oko jest to ktoś bardzo dobrze wykształcony, wyważony i mający spore doświadczenie a patrząc na to co się w Polsce dzieje i jego milczenie podejrzewam że może być lekarzem.

  1. Chciało by się być optymistą ale czy nie jesteśmy zbyt ogłupieni , czy wiemy co jest wartością a co tanią reklamą nic nie wartych rzeczy. Praktycznie ostatnie dziesiątki lat to raczej to drugie tu dominowało.

  2. Ja tam nie widze jeby sie Niewiadomski prpmował bo to raczej wydaje się być skromny człowiek któremu chyba nie o władzę chodzi ale właśnie o to żebyśmy wiedzieli więcej i mogli mądrzej w przyszłości wybierać. Nie wiem kto to i mało mnie to obchodzi bo wazniejsze jest to co pisze a pisze dobrze i tak jak jest.

  3. Troll wynajety przez Władka.
   Głosował za PA pomylił się.
   Chce podwyżki diet radnych
   I nic nie zrobił tylko gada .
   Cienki jak.penis biedronki

   1. a może to radny taki F roztropny i wygadany i nie zganiajcie wszystkiego na M-ów , choć tys z Lubczy

   2. A masz coś d powiedzenia trolu chamski?

 11. W Polsce jest tak mało zachorowań bo nikt nas nie chce zbadać.
  Przetrwają najsilniejsi.
  Gdyby nie Owsiak nie było by respiratorów w szpitalach.
  Ten kraj nie działa .

  1. Chorzy to ludzie z wysoką gorączka,dusznościami ,kaszlem .Jak się źle czują idą do lekarza ,jak są przesłanki to jest taki ktoś badany na wirusa.Sądzisz że ktoś chorym zabrania zgłaszania sie po pomoc ? Przestań pitolić głupoty bo bez tego rośnie liczba chorych i sprawa jest poważna a rozwój choroby jej skala zależy bardziej od ludzi niż służby zdrowia.

   1. Zadzwoń i się przekonaj.
    Nic nie działa.
    Każą czekać….. zalecana kwarantanna.

    1. Jak by mi się coś działo to bym dzwoniła tak to po co ,żeby linje blokować ? .Zresztą chyba jasno mówią jak są objawy poważne i np był wyjazd za granicę to i na 112 można chyba dzwonić.

  2. Robicie z Owsiaka bóstwo opiekujące sie służbą zdrowia a przez cały okres działania WOŚP nie zebrał miliarda. Jak się to ma do 108 miliardów przeznaczonych na służbę zdrowia w tym roku ? Czemu teraz nie przeznaczy całej zebranej kwoty na respiratory tylko trzyma na kontach i czeka na odsetki ? Czemu nie wykona wyroków sądów i nie udostępni ksiąg rachunkowych ? Dopóki tego nie zrobi będzie uważany za hosztaplera i kłamcę. Przyjdzie czas że dobiorą mu się do d…. i będzie cienko śpiewał, nawet nobel mu nie pomoże.

   1. Owsiak to jest człowiek który pomaga społeczeństwu w całej Polsce czego nie da się ukryć. Nikt Owsiaka nie robi bóstwem tylko przeciwnicy a ja teraz zapytam retorycznie co Wy chcecie żeby Kaczyńskiego robić bóstwem ?? wystarczy już tych kaczych skwerów, pomników rond i innych miejsc ubóstwień które to między innymi promował kościół żeby ukręcić swoje lody.
    Kościół teraz zaczyna płacić i to słono za współpracę z PISem w postaci coraz mniejszej frekwencji wiernych bo wcale nie trzeba chodzić do kościoła żeby być wierzącym bo pomodlić to można się i w domu.
    Niemożna porównywać kwoty którą podałeś bo pod nią się kryje (utrzymanie szpitali personelu i wszystkich pochodnych aspektów) a i tak się okazuje że ta przekazana kwota jest o wiele za mała bo szpitale są strasznie zadłużone w jakimś procencie na skraju bankructwa tak że widzisz że to nieporównywalne. Napisz ile wydali rocznie a sam sprzęt to sie zdziwisz, czemu teraz nie przeznaczy ostatniej kwoty zebranej w styczniu bo pewno zg. ze statutem musi być ona wydana tak jak została zaplanowana.
    Jak wszyscy wiedzą wszystkie sprawozdania spółek jak i stowarzyszeń są opublikowane w KRSie bo są do tego zobligowani. A Ty możesz sobie jego uważać nawet za myszke miki czy kaczora donalda małe to ma znaczenie żeby nie przytoczyć – psy szczekają a karawana jedzie dalej. Czemu Polski naród jest taki zawistny zapalczywy że jak ktoś wypłynie to mu dowalić i wyciąć na równi z pniem to tego nie rozumie i nigdy nie zrozumie.

    1. Owsiak nie prowadzi biznesu ,przynajmniej takie były założeniia że chodzi o pożytek.On się wypromował dzięki potężnym wydatkom telewizji,samorządów . Mówią ze ma na kontach 400 milionów i nie pomaga tylko zbiera odsetki . Niejasne są jego interesy z najbliższą rodziną. Nie tak to powinno wygladać i nie po to takie pomocowe organizacje istnieją.

     1. Owsiak nie prowadzi biznesu ale oczywiście i to normalne jako prezes pobiera wynagrodzenie gdzie fundacja którą kieruje uzyskała status organizacji pożytku publicznego co ją kwalifikuje do pozyskiwania kolejnych źródeł pozyskania środków finansowych. A mówią mówią, konkrety to się liczy a nie hasła mówią czy podobno to takie coś to jest g…o warte. Powiedz jeszcze że właśnie z tych odsetek kupuje sprzęt ? to ja zachęcam do przeliczenia ile tych odsetek ma od właśnie 400mil to jest takie czcze gadanie to tylko tak można skwitować.

      1. dzisiaj postaram się to zgłębić ale wcale mnie to nie przeraża i powiem dlaczego bo jak ktoś coś robi to i są róźne sytuacje sporne czy różnorodne interpretowane.
       Ja np w najbliższy poniedziałek tj. 16.03 miałem mieć dwie wokandy o 8:40 i 10:00 (jedna jako świadek a druga karna) i nawet pisałem o przełożenie drugiego terminu bo mogę nie zdążyć ale z powodu KW spadły obydwa terminy na jakiś kwiecień czy maj zresztą mało mnie to interesuje, jak zawsze dzień przed takim posiedzeniem sobie odświeżam i się przygotowuje.
       Dziwiłbym się jakby ktoś taki jak Owsiak, św. p. Kulczyk, Roleski, Ptak czy Czarnecki nie mieli spraw sądowych bo wiem że mają i to wszyscy których przykładowo wymieniłem i to nie są sprawy o miedzę.

       • Do Junkers on 14 marca 2020 at 13:12

       Porównywanie biznesemnów z krwi i kosci do dobroczyńcy, bo tak się pan Jerzy kreuje chyba nie do końca zasadne. Wygląda dość mocno, że się ludzi nabija w butelkę na tych orkiestrach.

   2. Z Owsiakiem to troche tsk jak i znasxym Srednim , ktorego Totalni tak bronią .

    Dopóki tego nie zrobi (swiadectwo) będzie uważany za hosztaplera i kłamcę. Przyjdzie czas że dobiorą mu się do d…. i będzie cienko śpiewał.

 12. Wy tu wszyscy o polityce, a może ktoś mi wyjaśni po co na Woli takie budowle?

  https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1741114,budowa-budynku-garazowego-na-dwa-wozy-strazackie-wraz-z-zapleczem-technicznym-i-infrastruktura-techn.html

  1. Takie że bycie strażakiem jest polityczne ,najlepiej popierać akurat panującego to coś skapnie albo choć sobie na fb zdjęcie grupowe wstawi i już wszyscy na zdjęciu to popierający . Nie chciał bym byc tak na siłę ustawiany.A czy jest potrzeba garaży? ,taka jak z powrotnym przejęciem szkół. Krzyk o stan ochrony zdrowia a kasę samorzady wydają lekutką raczką załatwiając czasem nieistniejące potrzeby.

   1. jestes strazakiem aktywnym strazakiem?

 13. Lekarze – ELITA _- mówią : W Polsce nie zabezpiecza się należycie obywateli. Natomiast dofinansowuje się “propagandę, Rydzyka, kościoły, F16, pomniki, świątynie, luksusy
  Nic tak nie zniszczyło naszego kraju jak głupie PIS
  Na 1 milion obywateli bada się 50 osób. na koronawirusa.
  W Korei dla przykładu , 3000

  1. Minister mówił co innego i to co on mówił ma sens.Badania dla osób wykazujących objawy. Jeżeli ktoś jest zagrożony np stykał się z chorym to kwarantanna .Negatywne badanie u takiej osoby wykluczy tylko w danym momencie brak wirusa, i dalej powinien być w kwarantannie bo to daje pewność A nie ma lekarstwa które zabija wirusa . Totalni robią panikę żeby zaszkodzić rządowi .Moment taki że najbardziej w tym aktywnych powinno się izolować.

   1. Izolować to się powinno Karczewskiego, który przeszkadza uchwalić dobre przepisy antywirusowe własnemu rządowi.
    Spróbuj iść do Sanepidu i się przebadać , bo np miałeś kontakt z osobą z Włoch ,
    zobaczysz co usłyszysz. KPINA a nie rząd.
    Zresztą epidemia Cie przekona .

    1. jeszcze tu brakuje wychwalania marszałka kretyna co poleciał teraz do Włoch a wcześniej od umierających wyciągał ostatni grosz za operację .zróbcie sobie testy ale na głowę

     1. tu o ministrze ,jakże inny od prof Grodzkiego kolekcjonującego koperty i uwielbiającego samochody marki Jaguar , https://www.malygosc.pl/doc/1117560.Obuchem-w-glowe-czyli-nasze-spotkanie-z-Matka-Teresa

    2. ,,zobaczysz co usłyszysz ” to chyba tylko tobie oczy służą do słuchania.

  2. Był tu taki co pisał podobnie i się podpisywał Do końca kadencji PiS …… ileś tam dni . To ile dni do końca kadencji Dudy?

   1. PIS to chore państwo .

    1. Chore? W Unii lepiej?

 14. Tak ja przewidywałem mamy ogłoszony konkurs na dyrektora ” komunalki ” https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1740545,nabor-na-stanowisko-dyrektora-ds-gospodarki-komunalnej-i-drogownictwa.html
  Dziwi mnie jednak, że wymaga się 10 letniego stażu pracy w sytuacji gdy zgodnie z rozporządzeniem rady ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych regulującym również kwestie stażu pracy na poszczególnych stanowiskach w administracji publiczne określono, że : dla dyrektora (kierownika) jednostki, naczelnika jest to 5 lat. Info tabela F
  https://www.infor.pl/akt-prawny/DZU.2018.094.0000936,rozporzadzenie-rady-ministrow-w-sprawie-wynagradzania-pracownikow-samorzadowych.html

  1. Nie jest napisane, że staż pracy ma byc na stanowsku kierowniczym, tylko 10 letni staż pracy a tyle Władyszław to raczej ma.
   Doświadczenie pracy samorządowej 6 miesięcy patrz punkt II.1-2.
   Bardziej bym się martwił o punkt I.5 (nieposzlakowana opinia 😉 )

   1. Zapytam wprost ile UM może zaoferować na takim stanowisku ??

   2. Przykre ze taki marny jesteś Anonimie

   3. Tutaj bym polemizował bo nie jest jasne czy “staż pracy” dotyczy ogólnego stażu pracy, czy stażu pracy na określonym stanowisku. W oparciu o całokształt przepisów dotyczących zatrudniania pracowników samorządowych, w tym także ustawy o pracownikach samorządowych jako “staż pracy”, ustawodawca miał na myśli doświadczenie zawodowe, stanowiące element kwalifikacji zawodowych. Ryzykownym jest zatem stwierdzenie, że w przypadku stanowiska dyrektora co do którego w rozporządzeniu określono staż pracy na 5 lat należy rozumieć jako staż pracy w ogóle. Nie mniej jednak, jest to minimalny staż pracy i ogłaszający nabór może określić to wedle własnych potrzeb co najwidoczniej uczyniono.

    1. To 4200 to chyba po to aby odstraszyć

     1. Są jeszcze dodatki stażowy, za stanowisko kierownicze, specjalne, ryczalty itd. Ja bym się nie martwił o sumkę

    2. Takie przedsiębiorstwa to przerost formy nad treścią . Państwowe znaczy niczyje ,juz to było przerabiane . Dobry ekonomista powinien to zbadać bo nie ma cudów ,żyje sie spokojnie jak gmina gwarantuje że nie grozi plajta.

     1. To mądra uwaga .
      Należy policzyć pracę jaka wykonał zakład A następnie skosztorysowac przez prywatnych wykonawców i będzie odpowiedź.
      Problem polega na tym że istnieją cykle koniunktury gospodarczej, w której kiedy na rynku jest mało pracy to nie ma problemu z ofertą od wykonawców . Ale kiedy pracy w gospodarce jest dużo to ciężko o wykonawców w takiej dziurze szczególnie po normalnych cenach A mieszkancy oczekują spełniania ich potrzeb niezależnie od koniunktury.

       • mz on 12 marca 2020 at 22:14

       Ale czy tych rzeczy na juz jest tak dużo ? Dobrze zaplanować nająć firmę i mamy oszczędności

  2. Dokładnie nieposzlakowana opinia może być problemem 😂

   1. no tak twoja totalny opinia nieposzlakowana to problem

    1. Coz za gra slow 😀 to była ta bomba niewiadomskiego. Biorąc pod uwagę to cosię dzieje w lokalnych strukturach Władek nie ma prawa wygrać konkursu bo sra w swoje gniazdo 😛 . Ale to konkurs może nie pojawi się nikt z większymi kwalifikacjami i będzie Władek.

     1. czy na tym blogu nie ma innego zainteresowania tylko Władek i Władek. zobaczyłem jest tez drugi konkurs na stanowisko w urzedzie, co myslicie o polaczeniu tych dwoch stanowisk?

       • ? on 13 marca 2020 at 09:47

       Ciekawe kogo Totalni czyli burmistrz zaplanował zamiast WO

       • Anonim on 13 marca 2020 at 10:21

       No ciekawe. Gucio przewodniczący

  3. ilu pracowników podlega pod Dyrektora a Kierownika działu
   -wykładnia do wynagrodzenia

 15. Wszyscy zostaniecie pogodzeni. Zaczęła się wirusowa ruletka lub jak to mówią na kogo wypadnie na tego bec. Zachoruje 70% populacji w ciągu 4 miesięcy. Z tego 3% umrze. Jak to się ma do naszej gminy może ktoś policzy.

 16. tzn Totalni broni burmistarza juz długo ale jeszcze nigdy nie napisał, tak zanam go ,wiem że skończył on szkołe średnią to uczciwy człowiek.Tego bym oczekiwał

 17. Ryglice jakoś nie mają szczęścia kiepski: burmistrz, proboszcz itd

  1. co chcecie proboszcz najfajniejszy , najsprawiedliwszy , najskromniejszy , mundurowy , nie miesza się do polityki , wzór cnót , Ryglicoki to farciarze

 18. Pisze się tu o tym że z wykształceniem Augustyna jest cos nie tak od roku i takie cwaniak jako on nie zawiadamia prokuratury że naraża go to na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania mandatu burmistrza? Wierzyć się nie chce że mu to nie przeszkadza a jednak toleruje to i to chyba jest wystarczający dowód na to że coś jest nie tak z tym świadectwem. Dla mnie osobiście nie ma to żadnego znaczenia bo jest beznadziejnym burmistrzem i gdyby się okazało że jednak nie ma wykształcenia to mogło by go to w pewnym sensie tłumaczyć. Totalni to jest sam Augustyn albo ktoś komu płaci żeby go tutaj bronił.

  Ps. Paweł ! Jeżeli Totalni to ty to jest to żenujące a jak to nie ty i za to płacisz to wyrzucasz kasę w błoto.

  1. Dokładnie tak 😅 nikogo nie bronię ja tylko popieram. Jestem zwolennikiem PiSu i pana burmistrza. Są tu tez zwolennicy pisu i Władka olszowki np niewiadomski i on broni Władka jest w opozycji do burmistrza i neutralny dla karasiewicza🧐. Są tez platformersi cała zepsuta cześć która po 25 latach bycia przy korytku się nie może pogodzić ze trzeba siedzieć w norkach teraz. Ty z których? Pan Zieliński powiedział blog jest obiektywny każdy może „srac” na kogo chce .

   1. Ale przecież pan burmistrz nie jest z PiS-u ani nawet nie reprezentuje jego wartości, to zwykły biznesmen który dorwał się do decydowania o tym co dla jego biznesu i rodziny się liczy. Burmistrz Augustyn nie ma nic wspólnego z PiSem wykorzystał do maximum okazję i tylko dzięki poparciu PiS jest burmistrzem. Wprawdzie próbuje mieszać w głowach działaczy tarnowskich zwłaszcza Krajewskigo ale to tylko kwestia czasu jak wszyscy się przekonają kim naprawdę jest bo niektórzy jak starosta już chyba zapomnieli.

 19. Wyrok ? Za co ? Ty chłopie umiesz czytać ze zrozumieniem czy tak temp jesteś że trzeba ci pisać obrazkowo? Ja nie napisałem że kupił świadectwo tylko że czasy były takie że wielu kupowało i wielu to udowodniono. Dziwnie to wygląda że jakiś Totalny tłumaczy burmistrza na tym blogu w sposób tak śmieszny i prymitywny że sok z buraka to on ma chyba zamiast krwi i myśli że my zamiast mózgów mamy buraka. Jesteś tak beznadziejnym trolem blogowym jak beznadziejnym burmistrzem jest Paweł Augustyn.

  1. Blog jest otwarty dla wszystkich. Dla trollów blogowych wypowiadających się pozytywnie o burmistrzu takich jak ja i dla hejterow plujących na burmistrza takich jak Ty. Rozumiem ze lepiej by było gdybym nie pisał i swobodnie moglibyście obsrywac radnych i burmistrza. Wyluzuj jeśli są tu jacyś obiektywni czytelnicy to przeczytają i twój hejt i moje trollowanie i sami wybiorą .

   1. Ja jestem hejterem a ty wspaniałym obrońcom burmistrza i radnych. Choćbyś się zesrał to nie wytłumaczysz bo nawet Połoskowa była lepszym burmistrzem.

    1. No i super to twoja opinia masz do niej prawo 😅 strasznie emocjonalnie podchodzisz do sprawy. Zdecyduj się trollem czy obrońca jestem

    2. Radni biznesmeni z ludzkich pieniędzy , właśnie emerytury i rachunki listonosz przynosi. Jest róznica w forsie, grosze wypracowane przez większą część życia i półtora roku działalności społeczników. To nie burmistrz wywindował diety tylko zgodnie wszyscy i do tego nie trza i nie było opozycji. Więc po co ten cyrk? Ponoć gmina przewalona.

     1. Gdzieś tu było że urzędnicy zarabiaja dwa razy wiecej niż w Skrzyszowie to radni nie mogą być gorsi

  2. Totalni to Siemek, szkoda czasu na niego.

 20. GRATULACJE DLA BURMISTRZA !
  chciałbym serdecznie podziękować Panu burmistrzowi PA za świetną inwestycję oraz lokalizację jaka jest zewnętrzna siłownia w Joninach, To dzieki Panu burmistrzowi mam przekonanie że WARTO ŻYĆ w tej wsi, warto tu mieszkać a dzięki dotacji z UNI zainwestuję w stado świń ! Mam tylko nadzieję że gratis dostanę gumofilce lub wodery !!! Jako odznaczony medalem za zasługi dla KRUS mam tylko nadzieję że wielebny Pan Burmistrz załatwi jakaś zniżkę ! bo nie wiem czy juz się śmiac czy płakac co wyprawiacie ! jak by ktoś nie wiedział że to boisko i ta WSPANIAŁA lokalizacja jak że wszystkim potrzebna siłownia znajduje się na bagnie , które po zwykłym deszczyku zamienia się błoto , gratuluje POMYSŁÓW bo jak tak dalej pójdzie to i kampania pod kościołem nie pomoże ! brawo !

  1. Aż się boję co teraz będzie. Gotowi jeszcze tą kostkę tam władować w to błoto.
   Tomek miej jaja, sołtysem jesteś to chyba masz coś do powiedzenia, bo na Marka nie ma co liczyć. I poprawcie tą bieżnię bo woda na niej w dołkach stoi. A na wiosnę baby na siłownie wygońcie i zdjęcia z Pawłem im tam zróbcie, żeby nie było to tamto, że pieniądze w błoto wyrzucone i pożytku nie ma. Bo kto bogatemu zabroni, gminę stać przecież.

   1. Wygonić baby i zorganizować zapasy w błocie. To przyciągnie turystów A może i nudystów

  2. Tyle kasy utopiono w błoto a stadion też już za nową Władzę był poprawianiy .lnwestycje pożal się Boże a Dawidowicz i Burmistrz z swoją radą brak słów

 21. https://youtu.be/peWQYBsaFFY Widać ze Beniu już doradza Ciepieli w likwidacji klas i szkół w tarnowskich szkołach. Powyżej filmik z komisji oświaty z udziałem rodziców. Niech radne mróz i bochenek zerknął na ten filmik i odpowiedzą na pytanie czy naprawdę oszczędzać należy tylko na oświacie no i kolega niewiadomski. Brawa dla rodziców dzieci z Tarnowa może to pobudzi do działania mieszkańców jonin i woli lubeckiej żeby przyjść na sesje i przemówić radnym jedności do rozumu gdy wygadują herezje 😂 na sesji.

  1. Augustyn i Dudowicz zabrali się za rządzenie gminą, a nie poradzili sobie z zarządzaniem szkołą. Efekty już są.
   Wojtanowski daje radę. Może wróci, byłby dobrym kandydatem na burmistrza.

   1. Brawa dla Pana Wojtanowskiego. Wykształcony, inteligentny, dobry organizator. Daje radę co przekłada się na dobre funkcjonowanie szkoły i wyniki uczniów. Gdyby chodziło o dobro dzieci ta szkoła również została by przekształcona. Totalni wystarczy, że na określonych stanowiskach są kompetentni ludzie.

  2. Totalni, my rozumiemy że fajnie kiedy mammaa zarabia więcej, ale to tylko ciebie cieszy, nasz raczej mniej jak nas ciemności egipskie dopadły.

   1. Mama i tata 😂

    1. Totalni drwią sobie z wszystkiego prócz sprawy świadectwa.

     1. Wejdź na stronę KNF-u poczytaj i będziesz wiedział ze bicie piany przez niewiadomskiego jest bez sensu tylko trzeba czytać ze zrozumieniem😅 i połączyć kilka faktów.

      Przepisy ustawy o dystrybucji ubezpieczeń przewidują w art. 19 ust. 1, iż czynności agencyjne mogą być wykonywane wyłącznie przez osobę fizyczną, która spełnia łącznie następujące warunki:

      1) posiada pełną zdolność do czynności prawnych;
      2) nie była prawomocnie skazana za umyślne przestępstwo:
      a) przeciwko życiu i zdrowiu,
      b) przeciwko wymiarowi sprawiedliwości,
      c) przeciwko ochronie informacji,
      d) przeciwko wiarygodności dokumentów,
      e) przeciwko mieniu,
      f) przeciwko obrotowi gospodarczemu,
      g) przeciwko obrotowi pieniędzmi i papierami wartościowymi,
      h) skarbowe;
      3) daje rękojmię należytego wykonywania tych czynności;
      4) posiada co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe;
      5) zdała egzamin przeprowadzony przez zakład ubezpieczeń lub zakład reasekuracji.
      Znając życiorys burmistrza i ustawę o dystrybucji ubezpieczeń punkt 4 rozwiewa wątpliwości. Bajo jadę po mamę do szkoły. 😂

       • Anonim on 6 marca 2020 at 15:06

       Tylko rzecz w tym, że Paweł nie jest agentem, to po pierwsze, a po drugie chodzi o to, że to świadectwo jest jakieś lewe chyba, jeśli go tak bardzo nie chce pokazać.

       • argumentacja on 6 marca 2020 at 15:31

       totalnego jakby miał maksimum 5 klas

       • Anonim on 6 marca 2020 at 16:47

       Tak się starasz Totakni a Niewiadomski cię olewa aż miło.

       • anonim on 6 marca 2020 at 17:39

       Miejscowa elita ,ksiądz ,dyrektory hołdy JPII składające nie są zainteresowani rozwianiem tych wątpliwości dotyczących wykształcenia ? Smuci to bardzo.

       • Anonim on 6 marca 2020 at 20:02

       Podobno pytanie o wykształcenie zostanie zadane na zebraniu w miejscowości xxx. Mam nadzieję że będzie nagranie.

       • Anonim on 7 marca 2020 at 11:21

       To ma być dowód na to że Augustyn ma średnie? Weź się ty chłopie w łeb palnij bo głupoty wypisujesz takie że hej. W czasach gdy Paweł zaczynał przygodę z ubezpieczeniami nagminnym było kupowanie świadectw bo wszędzie trzeba było mieć średnie. W policji, więziennictwie i w wielu innych zawodach warunek był średnie ludzie więc masowo szli do wieczorówek ale też masowo kupowali wykształcenie co wielu udowodniono ale wielu nikt nie sprawdzał. Wielce wątpliwa ta szkoła w Tychach zrobiona w niecałe dwa lata. Jakoś tak dziwnie to wygląda jak się mieszka w Lubczy i idzie do szkoły w Tychach w czasach gdy do Katowic jechało się chyba ze 4-5 godzin a w Ryglicach pod nosem była szkoła wieczorowa. Jeszcze jedno jak jesteś taki zorientowany w sprawach burmistrza to napisz w jakiej partii teraz jest?

       • Totalni on 7 marca 2020 at 11:28

       Za taki post jak napisałeś można dostać ładny wyrok jak się okaże ze burmistrz nie „kupił” świadectwa 😂 co wy macie z tym kupowaniem radnych się kupuje świadectwa się kupuje 😅 poziom dyskusji sok z buraka 100%. Mieszanka platformersow, klubu jedności, niespełnionych olszowkowcow 😀 no i ja . Z tego co się orientuje Augustyn był w wszystkich partiach stad jego duże doświadczenie w politycznym świecie chyba poza komunistami ale teraz biedroń nastał to może tam się skusi.

       • Anonim on 7 marca 2020 at 12:39

       A ty jestes kto? Mieszanka platformersow, klubu jedności, niespełnionych olszowkowcow? widac spelniony i to w której parti jeszcze nie byłes?

    2. tak Totalni, mama i tata. Chociaż mamy to mi teraz żal. fajna kobitka a takiego męża – nazwijmy to bardzo delikatnie – niefajnego ma. wcześniej przynajmiej mało kto wiedział w gminie jakim jest wieśniakiem a teraz wszyscy wiedzą, widzą i szydzą. 😉

     1. Pytanie: czy burmistrz ma kota ? Mógłbym być tez jego kotem to by pasowało do partii w której jest. Taki ryglicki jarek

       • Anonim on 7 marca 2020 at 16:41

       Nie kłam Augustyn nie jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości !!!!!!!!

       • Anonim on 7 marca 2020 at 16:48

       Żartujesz ??!!! Ryglicki Jarek !!! Jarek jest bardzo mądrym człowiekiem, o wielkiej wiedzy i inteligencji, a PA … ani mądrości, ani wiedzy o inteligencji już nie wspomnę… słoma z butów tylko wystaje, ot i tyle !!!

  3. to nie herezje tylko ekonomia. Dzieci mało a koszty rosną. Skład nauczycielski się nie zmienił, nie przybyło lepszych nauczycieli. Uczą ci sami tylko za większe pieniądze . Twierdzenie, ze jakość nauczania się zwiększyła oznacza, że poprzednio nauczyciele pomimo obowiązujących umów nie wywiązywali się z nich. A takich pracowników powinno się…..Wmawianie społeczeństwu zę chodziło o dobro dzieci jest nieporozumieniem

 22. Burmistrz swego czasu policzył ile będą kosztować odpowiedzi na pytania . Tak pomyślałem jakby przy każdym sukcesie odtrąbionym w internecie podać koszty pracy pracowników .Niejednokrotnie by pewnie skórka za wyprawkę wychodziła.

 23. Władyszław na preszydenta !

  1. Kosiniak jest bez szans

  2. Mój najlepszy kandydat.

 24. W kwestii oświetlenia naszych ulic potrzeba radykalnej zmiany myślenia i działania z wyobraźnią tak by to co robimy w jak najlepszym stopniu służyło mieszkańcom. Słuchając sesji i wypowiedzi burmistrza dotyczącej kosztów i zasad funkcjonowania systemu w naszej gminie odnoszę wrażenie, że system ten nie spełnia podstawowych standardów. Jak bowiem określić fakt, że na realizacje prostej czynności polegającej na zmianie czasu włączania i wyłączania oświetlenia gmina musi czekać miesiąc maksymalnie dwa a za obsługę systemu płacimy około 100 ty.zł. rocznie!
  Działania jakie podejmuje gmina w temacie oświetlenia to nie tylko skrócenie czasu jego działania, ale też słuszny kierunek i prowadzona wymiana lamp na lampy LED. Tutaj jednak powinniśmy się zastanowić czy nie pójść o krok dalej i zmodernizować nasz system do systemu inteligentnego. Co to właściwie jest i co nam to daje. Otóż jest to system w którym lampy działają w sposób inteligentny to znaczy że komunikują się ze sobą w określonych grupach i reagują na zmianę natężenia światła, warunki pogodowe, ale również na ruch czy sygnał telefonu GSM osoby poruszającej się w ich określonej przez administratora odległości. Wszystko to sprawia, że nasze oświetlenie działa wedle naszych reguł a to przekłada się na 60-80% oszczędności energii. Dlaczego więc nie pójść w tym kierunku ?
  Więcej o tym znajdziecie państwo tutaj https://elektronikab2b.pl/technika/21056-inteligentny-system-oswietlenia-ulicznego

  1. Widac że tu nikogo nie interesują pomysly na to by bylo lepiej tylko polityka. Warto się dzielic nie tylko krytykom ale też pozytywnymi rzeczami i pomysłami bo przecież to my sami musimy nasz świat zmieniac na lepsze. Moze wiecej tego typu tekstów przekona ludzi do Niewiadomskiego .

   1. Nie przekona raczej, bo Niewiadomski krytykuje wszystko i wszystkich, a nie widzi ile dobrego zostało zrobione, jak zmieniła się gmina przez lata. Dla niego wszystko jest złe i tylko On ma najlepsze pomysły. Tak nie jest i każdy mądry to widzi.

    1. Tia, osiągnięcia mamy chyba najmniejsze w okolicy.Dużo zaniedbań , niszczenia ludzi .Dużo mijania się z prawdą.

     1. Nieszczęśników należy wygnać – zapanuje szczęście !

      Osiągnięcia mamy takie jak inni w okolicy, nic nadzwyczajnego.
      a Prawdę każdy ma swoją, w sprawie zaniedbań także.

     2. Kto taki strasznie zniszczony?

       • wkur*ony on 6 marca 2020 at 21:12

       kokocz świeci się jak pas startowy na lotnisku w późnych godzinach a w centrach wsi lampy gasną dużo wcześniej !!!! LEPSZA ZMIANA

 25. “jednak tępa oraz stylu tego co się dzieje…….”. czy aby nie tempa

 26. Widzę ze blog i komentarze aspirują do miana drugiego w Polsce „ soku z buraka „ ciekawe kto sponsoruje ten projekt 😅

  1. A nie przyszło ci do głowy że nikt i że to jest reakcja na beznadziejnego burmistrza jakim jest Augustyn?

    • Słowność on 4 marca 2020 at 15:25
    • Odpowiedz

    Nie dotrzymal obietnic wyborczych danych ludziom w kampanii i zostanie zmieciony za to. Zrobil z buzi pupę.

  2. Naprawdę? Ja tu widzę 90% treści i retoryki PiSowskiej i prawicowej. Że burmistrz ma złą prasę to ma i nie tylko zresztą na blogu.

  3. Do Totalni
   Hhaaaa hhhaaaa
   Nie widziałem na soku z buraka agitowania na rzecz Dudy . Ty widziałeś ?

   1. Widzę stały czytelnik tego badziewia 😂

    1. Boli Cię widać to badziewie bo prawdę piszą. Nic się nie przejmuj decyzje juz podjęte 😎🤣😎

  4. Władek będzie burmistrzem .
   Prowadzi już kampanię

    • Słowność on 4 marca 2020 at 18:07
    • Odpowiedz

    Jest w porządku. Z buzi nie robi pupy jak niektórzy w tym ten ze średnim. 😎

    1. oj widać że Władek ma już komitet wyborczy

     1. I ochronę medialną.

   1. widac ze ktos zainteresowany pokluceniem Wladka z Pawłem. Kto da się nabrac?

    1. Ten kto ma ambicje od lat by być burmistrzem.. za wysokie progi , z powrotem pod strzeche.

 27. A czy w gminie juz tak brak pomysłów gdzie można Pafciowi zdjęcie zrobić, że aż musiał pojechać na fitness do Zalasowej ??? buhahahaha

  1. A dresu nie założył bo nikt mu nie powiedział czy ortalion się poprzecierał 🙂 ?

    • Słowność on 4 marca 2020 at 18:04
    • Odpowiedz

    Jest w porządku. Z buzi nie robi pupy jak niektórzy w tym ten ze średnim. 😎

  2. Strach lodówkę otworzyć :))

  • Wcześniejsze on 2 marca 2020 at 16:09
  • Odpowiedz

  A kto będzie burmistrzem za Pawła? Ma ktoś jakieś typy?

  1. To jasne za Pawła burmistrzem będzie Władek ale Paweł nie będzie dyrektorem bo średnie go nie puści .

   1. Czy to prawda że Władek próbował starostę wysadzić z siodła ?

  2. w szkole mówi się , że p. Szczepan , bo wizerunek i wykształcenie , on będzie mądrym burmistrzem

   1. no, juz pokazał jakim jest mądrym radnym. Żenada w pełnym wydaniu!!! żeby być burmistrzem, trzeba mieć odwagę do bronienia swojego zdania, a Szczepciu się własnego cienia boi.

   2. Szczepan dał się omamić Pawłowi i przegrywa swoją szanse bo gdyby postawił twarde warunki w sprawie budzetu to poparli by go i radni z ryglic i z zalasowej a wtedy mozna myslec o burmistrzowaniu. Niestety Marcinek nie ma takiego instynktu i nigdy nie bedzie burmistrzem.

   3. Szczepan Marcinek mruczący pod nosem, strofujący ryglickich radnych, który sprzedał Ryglice za 1 000 diety nigdy nie będzie burmistrzem drodzy panowie i panie nauczycielki.
    Do tego trzeba mieć jaja, a tu już wszyscy widzą, że jaja robi się z wyborców. U Szczepana liczy się tylko prywata, tak jak u jego pryncypała i reszty tej pożałowania godnej ekipy.

    1. niektóre nauczycielki aż się trzęsą z radochy o burmistrzu w wydaniu SZ. M. , bo uczony , kulturalny, ze szkołą za pan brat , z Ryglic

     1. To chyba są te same nauczycielki co niedawno trzęsły się z radochy na widok Augustyna. Potem obraziły się na niego kiedy dostały po 4 złote podwyżki. Takie są te elity co się same nazwały intelygencją ryglicką.

    2. Proszę sobie nie żartować 1000zl miesięcznie to dla mnie i większości ludzi to ogromna suma. Co miesiąc wypracowac ciężko , a ludzie co potracili zdrowie przez lata pracy takich rent nawet nie mają a rolnicy emerytur. To bujda z tym tysiakiem? Dla zasiania nienawiści wśród ludzi, bo radny to praca społeczna. Ten osobnik noc nie zrobił.

  3. W Ryglicach jest taka osoba co sprawy samorządu ma w jednym palcu.

   1. To AJ

    1. Żarcik?

     1. Burmistrz Ryglic jak sama nazwa wskazuje ma być z Ryglic inaczej po nas.

 28. A niby po co zmiana? Jak coś to konkurs będzie.

 29. Kto będzie dyrektorem za Władka? Ma ktoś jakieś typy?

 30. co się martwicie samorząd i urząd, na pewno się utrzyma , martwmy się o siebie byśmy mieli na rosnące opłaty i ceny produktów i diet dla elyt

   • Pytanie do? on 1 marca 2020 at 22:36
   • Odpowiedz

   Czy to prawda że gmina Ryglice zainwestowala w zakup kostki brukowej która jest magazynowana przy stadionie w Joninach?
   Bardzo mądra inwestycja, szacuje się że na wiosnę ceny wzrosną to można sprzedać z zyskiem tak?
   To jest biznes i zarządzanie naprawdę!

   1. Panie Niewiadomski, czy mógłby Pan ten wywód rozwinąć i poprzeć przykładami?

    “bo tak, jak to było na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci, również dziś, samorząd podporządkowany został realizacji prywatnych celów. Taki scenariusz wedle którego po władzę sięga się tylko po to, by „ustawić” swój biznes i swoją rodzinę realizowany jest w naszej gminie od lat i mimo, że wszyscy o tym mówią, nikt nawet nie próbuje tego zmienić.

    1. Odpowiem pytaniem. Czy wierzysz, że rehabilitacja w Zalasowej powstała z powodu potrzeb społecznych, czy może geneza była trochę bardziej przyziemna dla pana Karasiewicza?

     1. Słusznie, masz zupełną rację. No bo po jasną cholerę u nas coś takiego. Lepiej niech inni mają porządną rehabilitację.

      http://rehabilitacja-proszowice.pl/

       • ........... on 2 marca 2020 at 23:11

       Dobre rzeczy powstają uczciwie !. W sumie to ktoś się powinie wstydzić że ze swoich własnych nie pomógł. .A z tą “porządnościa” to żart chyba albo brak pojęcia.

     2. No i znow kompromitacja Panie Niewiadomski!
      Nie dość że chcesz podnieść radnym diety. Nie dość że nic nie robisz tylko gadasz.
      Nie dość że slepo wierzysz w Władka A jak wiem już raz się pomyliłeś w wyborach na burmistrza.
      To jeszcze masz.tą niezwykłą polską cechę….

       • Anonim on 3 marca 2020 at 12:31

       Tak się składa, że Niewiadomski najpierw aktywnie popierał Karasiewicza, następnie Połoskową a teraz znów dla odmiany Augustyna. I jaki z tego wniosek?

       • No kim? on 3 marca 2020 at 12:42

       Piszesz tak jakbyś wiedział kim jest KN.

       • Anonim on 3 marca 2020 at 15:21

       Naiwnym głupcem skoro najpierw głosował na Augustyna a teraz lansuje Władka.

       • No kim? on 3 marca 2020 at 15:43

       Skąd niby wiesz na kogo głosował?

       • Anonim on 3 marca 2020 at 21:11

       no przeciez sam na siebie glosował To wie na kogo

       • Anonim on 3 marca 2020 at 21:13

       Sami siebie chca i komentuja na blogu myslac ze tak bedzie skutecznie

     3. panie ktos tam podobnie jak ja ponoc anonimowy Wez sie PAN za istotne sprawy zwiazane z nasza gmina A NIE NIEISTOTNE PIERDOŁY O KTÓRYCH PAN PISZESZ

 31. Zgrzyta to Tobie w mózgu za dużo bimberku po sobotniej imprezce 😂 w związku z tymi wypocinami muszę przytoczyć mój dawny komentarz. Panie Niewiadomski dziś już wszyscy wiedzą że to Pan jest odpowiedzialny za zadłużenie gminy Ryglice przez ostatnie 30 lat ponieważ jest Pan niekwestionowanym fachowcem i znawcą samorządowym o czym można się dowiedzieć z pana postów, powinien pan o tym pisać i zwracać uwagę wszystkim burmistrzom przez ostatnie 30 lat ponieważ sprawowali oni władzę w różnych stadiach rozwoju i wykształcenia co ich zwalnia z odpowiedzialności natomiast Pana nie 😂

  1. Raczej należny zapytać co od 2002 r. jako radny powiatowy robił Augustyn? Jeżeli już szukać winnych to pan Paweł Augustyn a nie jakiś “Niewiadomski” (który nie wiadomo gdzie był i co robił przez te lata), ponosi największą odpowiedzialność moralną za taki stan. Osobiście nie pamiętam żeby jako radny powiatowy bywał na sesjach rady gminy a jak mogliśmy sami przeczytać interpelacje jakie składał na radzie powiatu dotyczyły głównie rozgrywki jaką w powiecie i jego władzach prowadził. Byłem bardzo zaskoczony gdy dowiedziałem się, że starosta tak łatwo o tym zapomniał i dał wiarę jemu a nie Olszówce.

   1. Coś ten PIS o standardy nie dba a chyba wiele osób dlatego głosowało że było przekonanych że ta partia w razie czego będzie dyscyplinować swoich członków

    • Tak to widzę i wielu widzi on 1 marca 2020 at 15:10
    • Odpowiedz

    Bo to chyba jest tak, że PA bryluje medialnie i na tym głownie się skupia (zdaje się w poprzedniej pracy był marketingowcem od reklamy) a WO to człowiek raczej stroniący od fleszów a robić robi robotę samorządową, gdy w samorządzie ma mandat.

   • 2002 - 2020 on 1 marca 2020 at 15:05
   • Odpowiedz

   O pan Totalni się odezwał, jak te nożyce na stole i nawet jako pierwszy. Panie Totalni co powiesz na komentarz , że PA od 2002 roku w samorządzie? Bardzo dobrze ktoś zauważył

   1. No to bardzo doświadczony samorządowiec. Dobrze ze to doceniasz wraz z narratorem tej kacowej tworczosci

     • doświadczenie on 1 marca 2020 at 15:23
     • Odpowiedz

     czy raczej zdemoralizowanie ?

     • 2002 - 2020 on 1 marca 2020 at 15:25
     • Odpowiedz

     Kacowata czy nie kacowata . W każdym razie publicznie dałeś głos. To może wymień jego interpelacje w powiecie. Ja mam łatwiej, bo je widzę, bo są opublikowane na tym blogu.

     1. Dla zainteresowanych tutaj jest cały zestaw interpelacji pana radnego Augustyna i szczerze mówiąc ilość i podejmowane sprawy nie powalają. Najciekawszy jest pakiet z lat 2014-15 znajdujący się pod pierwszym linkiem https://bip.malopolska.pl/sptarnow,a,1180587,augustyn-pawel.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)