Wotum zaufania? Absolutnie nie

W porządku obrad ostatniej sesji mieliśmy kilka znaczących punktów a jednak wcale nie dało się tego odczuć i było jak zwykle – czyli słabo. Z przepisów ustawy jasno wynika, że do 30 czerwca (w tym roku wyjątkowo do 30 lipca) organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego podejmuje uchwałę w sprawie absolutorium . Dodatkowo od tej kadencji samorządowej burmistrzom i wójtom udzielane/bądź nie, jest wotum zaufania. Patrząc na przebieg ostatniej sesji po raz kolejny muszę stwierdzić, że nasi samorządowcy są kompletnie nieprzygotowani do roli, jaką pełnią i w związku z tym nie wykonują należycie obowiązków wobec nas wyborców. Ostatnia sesja powinna być inna a była tak cicha, jakby w Gminie Ryglice wszystko szło gładko i w pełnej harmonii. Tak przecież nie jest a mimo to nasi przedstawiciele w tym właśnie momencie nabrali wody w usta i nie bąknęli nawet słowa. O dziwo, mimo że nie odbyły się wiosenne zebrania wiejskie, również żaden z sołtysów nie zdecydował się zabrać głosu w debacie o stanie gminy. No właśnie taka debata, mimo że wynika to wprost z ustawy wcale się nie odbyła – dlaczego? Przecież z posiedzeń sesji wynika zupełnie inny obraz stanu realizacji budżetu i działań burmistrza czego dowodem było wiele krytycznych wystąpień, a jednak dziś wszyscy zgodnie milczeli. Z wystąpienia pani radnej Mróz wynika nawet, że przedmiotowe raporty nie były nawet przedmiotem omówienia i żadnej dyskusji na poprzedzających radę komisjach. Mimo to radni jednogłośnie postanowili przyjąć je i udzielić burmistrzowi absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2020 r. To jednak zbytnio mnie nie dziwi, bo w zderzeniu z krasomówstwem burmistrza i przewagą merytoryczną urzędu trzeba by podjąć spory trud żeby wypunktować organ burmistrza realizujący uchwałę budżetową. Niestety mimo wielu krytycznych głosów i pretensji w stosunku do niezrealizowanych zadań, jakie padały na sesjach w czasie realizacji budżetu i z początkiem tego roku, dziś nikt nie przemówił w sprawach mieszkańców – a szkoda.
Jeszcze komiczniej patrząc na, to co się działo w 2020 i z początkiem tego roku wygląda fakt jednogłośnego udzielenia burmistrzowi wotum zaufania. Myślę, że radni kompletnie nie wiedzą, czym jest wotum zaufania i że jego udzielenie wcale nie musi być tożsame z udzieleniem absolutoriom. Wotum zaufania to taka trochę polityczna ocena działań i jakości pracy burmistrza a ta moim zdaniem jest bardziej nastawiona na budowanie własnego wizerunku niż prace dla dobra gminy i jej mieszkańców. Niewątpliwie pan burmistrz nie zasługuje na jednogłośne wotum zaufania, bo prowadzona przez niego polityka nie jest ani przejrzysta, ani czysta – skąd więc nagle to zaufanie? To chyba ta niewiedza, że głosowanie za absolutorium nie wiąże radnych w sprawie udzielenia wotum zaufania.


Na koniec kilka słów komentarza do kończącego sesję wystąpienia pana Olszówki i mało profesjonalnej riposty ze strony pana przewodniczącego Dudowicza. Obejrzałem to kilkakrotnie a jako, że nie mam materiałów w postaci dokumentów, chciałem jak najwięcej z tego zrozumieć. Jak wynika z pisanych petycji i wystąpienia pana Olszówki sprawa dotyczy niedopilnowania terminów, jakie wynikały z ustaleń między Lasami Państwowymi a Gminą Ryglice dotyczącej przebudowy ul. Władysława Jagieły w Zalasowej. Trudno rozstrzygnąć czy brak działań burmistrza przed upływem wynikającego ze złożonego wniosku terminu zaskutkowało nieprzyznaniem środków, jednak na pewno brak jakichkolwiek dalszych działań nie pomógł. Trudno też nie odnieść wyrażenia, że wraz z odejściem przez pana Olszówkę z funkcji dyrektora sprawa ta odeszła wraz z nim. Jeszcze śmieszniej zrobiło się, gdy pan radny Kumięga popisał się publicznie niewiedzą na temat tego, że na dniach remontowana będzie droga, co do której zarzucał brak działań radnego powiatowego, co tylko pokazuje stan wiedzy na temat spraw dotyczących jego miejscowości.
Natomiast buńczuczny i jak zwykle pretensjonalny wobec nieprzychylnie wypowiadających się pod adresem dokonań i decyzji podejmowanych przez burmistrza ton znów pobrzmiewał z ust pana przewodniczącego, któremu jak widać trudno jest słuchać głosów krytyki i najchętniej pozamykałby nieprzychylnym usta. Panie Marku czas leci, a pańskie nawet tak prozaiczne zapowiedzi, jak zapowiadane zwołanie specjalnej sesji poświęconej szkołom nie są realizowane. Pańskie próby zabłyśnięcia jako przewodniczącego zaczynają i kończą się na intonacji głosu, a nie jakichś merytorycznych wystąpieniach. Dlatego daj se pan spokój z politykowaniem i zacznij pan pracować dla dobra mieszkańców Gminy Ryglice.

Podsumowując, mimo zatrważająco kiepskich wyników pan burmistrz przy wymownym milczeniu radnych otrzymał ich pełne poparcie i niczym nieuzasadniony bezwarunkowy kredyt zaufania, mimo że wielokrotnie swoimi działaniami i wypowiedziami to zaufanie podważał. Doprawdy trudno zrozumieć tą rade i jej decyzje – chyba już wywieszono białą flagę i ogłoszono hasło byle by dotrwać bez większych stresów do wyborów. Panowie i Panie radni, tak słabo, nigdy dotąd jeszcze nie było.

KN

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/wotum-zaufania-absolutnie-nie/

636 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Kto po średnim zrobi porządek? Jakieś propozycje.

  1. Pani Kaczmarczyk kandydatka opozycji

   1. Jestem za Panią Jola Kramarczyk.

    1. Tak myślałem bo to wybranka radnej z Ryglic.

 2. Cały dowcip w tym że obecny burmistrz to całkiem podobny do poprzednika , dzięki temu wartościowi ludzie trzymają się daleko od samorządu .

  1. Poprzednik był wykształcony, inteligentny, tylko chyba trochę przyrósł do stołka. Obecny no cóż……..chyba wszyscy widzą – dno.

   1. Mnie boli wręcz, że wręcza pani Beacie bochen chleba jakby był zaslużonym członkiem pis. A tym czasem drwi sobie z pis. Gminne pis na to patrzy i nic. Zieliński utrzyj mu nosa i zgłoś do prokuratury zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestepstwa . Ratujcie wizerunek pis w gminie. Niech się wyjaśni sprawa świadectwa w końcu.

   2. Cała zasługa obecnego to że złe odeszło , mnie to wystarczy.

     • Oj tia tia on 25 lipca 2021 at 21:22
     • Odpowiedz

     Więc mało wymagający jesteś.

   3. I to dno na 2 kilometry.

   4. I dno na 2 km

 3. Ale ktoś (raczej Średni) spamuje na WO i jeszcze bezczelnie pisze , że mu blokowane jest. Znowu pewnie pije bidok . Jutro jedziesz do roboty. Pamiętaj!

  1. Chce przykryć moje pytania o gminny plan odbudowy. Jest czy go nie ma i czy będzie konsultowany?

 4. Tłuste koty w gminie.
  Za Połoskowej i współpracownika Władka O. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z PiS. Siostrunia była dyrektorem szkoły. Trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
  Córka w powiecie. Władek w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!

  1. A to Wladek ma 4 siostry? Od kiedy? Ale prymityw tu pisze.

  2. Tylko zapytam, jakie trzy mialy intrantne stanowiska? Nie osmieszaj się.

 5. Napisałem tekst i się nie może ukazać.
  Nawet posłowi PiS tłumaczyłeś że ten blog taki fajny i zrobisz mu dobrą reklamę a tu cenzura.
  Kochanie dlaczego blokujesz mój tekst?

  1. Te 3 takie same teksty to pewnie twoje .

 6. Za Połosk. i współpracownika WładkaO. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z PiS. Siostrunia była dyrektorem szkoły. Trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
  Córka w powiecie. Władek w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!
  W konkursie nie wykazał wiedzy ani kompetencji:
  Na pytanie, kto jest kierownikiem urzędu odpowiedział, że sekretarz, a to burmistrz jest. Na pytanie kto odpowiada za finanse, powiedział że skarbnik, a przecież to burmistrz odpowiada. Itd. itp.
  Wiem o ty, bo brałem w tym udział.
  Kompletny brak wiedzy do zarządzania, co widać na załączonym obrazku.
  Bak wykształcenia, które uzupełnia i szuka popleczników w PiS żeby uzupełnić.
  Kompletny brak zainteresowania jako radnego sprawami gminy. Co prawda zrobił zdjęcie na chodniku, do którego nie przyłożył palca, ponieważ gmina
  -wyłożyła na 450 tys. złotych
  -burmistrz pozyskał z projektu 200 tys.
  -starosta powiatu na prośbę burmistrza przekazał 140 tys.
  Nie interesują go nawet chodniki, które są w większości własnością powiatu. Są tak zarośnięte że można tam paść krowy barany i capy.
  W kampanii zapowiedział że zrobi wszystko, a nie zrobił nic. Przepraszam, zrobił jedno – zaczął zbierać podpisy za odwołaniem zarządu powiatu, za co go wywalili z klubu PiS w powiecie.
  W sumie mógłbym pisać jeszcze parę stron o jego leserstwie, ale mi się nie chce, jest niedziela i idę spać.

  1. Średni, z którymś z Zalasowiaków przegrasz na pewno
   więc im bardziej będziesz ich obrażał,
   tym bardziej będzie C I P O tem głupio

 7. Za Połoskowej i współpracownika Władka O. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z PiS. Siostrunia była dyrektorem szkoły. Trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
  Córka w powiecie. Władek w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!
  W konkursie nie wykazał wiedzy ani kompetencji:
  Na pytanie, kto jest kierownikiem urzędu odpowiedział, że sekretarz, a to burmistrz jest. Na pytanie kto odpowiada za finanse, powiedział że skarbnik, a przecież to burmistrz odpowiada. Itd. itp.
  Wiem o ty, bo brałem w tym udział.
  Kompletny brak wiedzy do zarządzania, co widać na załączonym obrazku.
  Bak wykształcenia, które uzupełnia i szuka popleczników w PiS żeby uzupełnić.
  Kompletny brak zainteresowania jako radnego sprawami gminy. Co prawda zrobił zdjęcie na chodniku, do którego nie przyłożył palca, ponieważ gmina
  -wyłożyła na 450 tys. złotych
  -burmistrz pozyskał z projektu 200 tys.
  -starosta powiatu na prośbę burmistrza przekazał 140 tys.
  Nie interesują go nawet chodniki, które są w większości własnością powiatu. Są tak zarośnięte że można tam paść krowy barany i capy.
  W kampanii zapowiedział że zrobi wszystko, a nie zrobił nic. Przepraszam, zrobił jedno – zaczął zbierać podpisy za odwołaniem zarządu powiatu, za co go wywalili z klubu PiS w powiecie.
  W sumie mógłbym pisać jeszcze parę stron o jego leserstwie, ale mi się nie chce, jest niedziela i idę spać.

 8. Za Połoskowej i współpracownika Władka O. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z PiS.
  Siostrunia była dyrektorem szkoły.
  Trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
  Córka w powiecie.
  Władek w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!
  W konkursie nie wykazał wiedzy ani kompetencji:
  Na pytanie, kto jest kierownikiem urzędu odpowiedział, że sekretarz, a to burmistrz jest.
  Na pytanie kto odpowiada za finanse, powiedział że skarbnik, a przecież to burmistrz odpowiada.
  Itd. itp.
  Wiem o ty, bo brałem w tym udział.
  Kompletny brak wiedzy do zarzadzania, co widać na załączonym obrazku.
  Bak wykształcenia, które uzupełnia i szuka popleczników w PiS żeby uzupełnić.
  Kompletny brak zainteresowania jako radnego sprawami gminy. Co prawda zrobił zdjęcie na chodniku, do którego nie przyłożył palca, ponieważ gmina
  -wyłożyła na 450 tys. złotych
  -burmistrz pozyskał z projektu 200 tys.
  -starosta powiatu na prośbę burmistrza przekazał 140 tys.
  Nie interesuja go nawet chodniki, które są w większości własnością powiatu. Są tak zarośnięte że można tam paść krowy barany i capy.
  W kampanii zapowiedział że zrobi wszystko, a nie zrobił nic. Przepraszam, zrobił jedno – zaczął zbierać podpisy za odwołaniem zarządu powiatu, za co go wywalili z klubu PiS w powiecie.
  W sumie mógłbym pisać jeszcze parę stron o jego leserstwie, ale mi się nie chce, jest niedziela i idę spać.

  1. Powiem tak, pisanie o rodzinie kogokolwiek jest swinstwem i jak tu ktos pisal prymitywem. Ale nienawisc zaslepia i tyle

 9. Szukamy tłustych kotów i oto natknęliśmy się na Władka O. W naszej gminie PiS też ma tłuste koty.
  Władek został kierownikiem komunalki w jednej z najmniejszych gmin w Polsce, gdzie stworzono specjalnie stanowisko dla niego.
  Powiadomimy o tym pana prezesa J. Kaczyńskiego o tym.
  My członkowie PiS.
  Dość z tłustymi kotami.

 10. Kolejne pytanie z serii do Pana Burmistrza. Czy jest jakiś projekt planu odbudowy dla gminy Ryglice w ramach krajowego planu? Czy ten plan będzie konsultowany z mieszkancami?

 11. Za Połoskowej i współpracownika Władka O. większość stanowisk w gminie obstawiły tłuste koty z PiS.
  -siostrunia była dyrektorem szkoły.
  -trzy pozostałe na intratnych stanowiskach w szkołach.
  -córka w powiecie.
  Władek w obecnej kadencji był dyrektorem zakładu komunalnego, chociaż nie miał do tego żadnych kompetencji. Ha, ha, ha!
  W konkursie nie wykazał wiedzy ani kompetencji:
  -na pytanie, kto jest kierownikiem urzędu odpowiedział, że sekretarz, a to burmistrz jest.
  -na pytanie kto odpowiada za finanse, powiedział że skarbnik, a przecież to burmistrz odpowiada.
  Itd. itp.
  Wiem o ty, bo brałem w tym udział.
  Kompletny brak wiedzy do zarzadzania, co widać na załączonym obrazku.
  Brak wykształcenia, które uzupełnia i szuka popleczników w PiS żeby uzupełnić.
  Kompletny brak zainteresowania jako radnego sprawami gminy. Co prawda zrobił zdjęcie na chodniku, do którego nie przyłożył palca, ponieważ
  -gmina wyłożyła na chodnik 450 tysięcy złotych
  -burmistrz pozyskał z projektu 200 tys.
  -starosta powiatu na prośbę burmistrza przekazał 140 tys.
  Nie interesuja go nawet chodniki, które są w większości własnością powiatu. Są tak zarośnięte że można na nich paść krowy barany i capy.
  W kampanii zapowiedział że zrobi wszystko, a nie zrobił nic. Przepraszam, zrobił jedno – zaczął zbierać podpisy za odwołaniem zarządu powiatu, za co go wywalili z klubu PiS w powiecie.
  W sumie mógłbym pisać jeszcze parę stron o jego leserstwie, ale mi się nie chce, jest niedziela i idę spać.

  1. Nie chce mi sie czytac o Olszowkach. Juz to bylo za Benia, teraz kto? Sredni odswieza te glupoty. Lepiej pisz co bedzie robione

   1. To Średni pisze. Popija i bzdurzy

 12. Główne błędy obecnego:
  – przejęcie szkół w imię dobra dzieci – haha – a ja się pytam czy w tych szkołach pracuje rodzina burmistrza, radnych – i na czym polega to dobro dzieci?
  – nepotyzm – niedoszli radni, zastępca, dyr komunalka – ja się pytam która z tych osób ma kompetencje do wykonywania obowiązków na zajmowanym stanowisku?
  – brak kompetencji do zarządzania – co widać na załączonym obrazku – że tak powiem haha,
  – brak wyjaśnienia do pytań odnośnie wykształcenia – z drugiej strony zachowanie oraz poziom zarządzania gminą wyraźnie wskazuje ……
  – realizacja planu wyborczego – a w zasadzie brak realizacji – miało być taniej i lepiej – wyszło jak zawsze ,
  Wybraliśmy mniejsze zło – ale czy aby na pewno?

  1. A Ja nadal czekam na basen w Ryglicach i wode z “gór”, ewentualnie z Kokocza.

   1. Czekaj tatko latka

   2. Na basen się może doczekasz jak trochę pożyjesz i zmuszony będziesz korzystać w łóżku. Czego Ci nie życzę.

    1. Basen to nie ma szans w Ryglicach bo utrzymanie bardzo duże, Tarnów wychodzi na minusie a jest tylko opcja rezerwowa że nie daj Boże powtórzy się 2010 r.

     1. To po cholerę obiecywał w kampanii.

      1. A to już pytanie nie do mnie ale obym sie mylił.

       • Wyborca on 25 lipca 2021 at 18:55

       To nie pytanie tylko stwierdzenie. Obiecuje a nie robi.

      2. Tak ale pytanie nie do mnie jak już wspomniałem tylko ja stwierdzam lub jestem w posiadaniu (jak to mówiła p. Macierewicz) takiej informacji że basenu nie będzie.

       • anonim on 25 lipca 2021 at 21:03

       Jakby dawali kasę to by budowali , przecież nie wydają swoich pieniędzy.

  • Do Średniaka on 24 lipca 2021 at 14:10
  • Odpowiedz

  Patrz Średni chłopocku jakie poprcie ma Władysław

 13. Czy gmina Ryglice należy do aglomeracji tarnowskiej? Bo Skrzyszów i Tuchów tak, a to daje okolicznym gminom szansę na znaczne profity na przyszłość.
  Nic się nie chwalą na FB więc pewnie nie. I znów stracone szanse na pieniądze i rozwój bo Pawełka już nikt nie chce znać.
  Pawełek jedzie za to do Tuchowa do Szydłowej z pokłonami i robi cyrk. Zapewne tuchowscy włodarze kontenci bardzo byli bo mogli się nie wysilać.
  Paweł wiedz, że Szydło ci nie pomoże choćby jej Nalepka całymi dniami przygrywał.
  Ciebie mi nie żal bo zdążysz się ustawić, ale żal gminy którą niszczysz.

  1. JAJA SOBIE ROBI. TACZKI Z OBORNIKIEM CZEKAJĄ.

 14. Pytanie do Pana Burmistrza: co teraz robią pracownicy Ośrodka Kultury? W zimie covid, a teraz? Nic się nie dzieje nawet stoiska na rynku nie ma. Po wydatkach na 2 szkoły, ośrodek w tym wydaniu i z tyloma pracownikami to kolejne wyrzucone pieniądze w błoto. Państwo Radni czas się tym zająć.

  1. Na stronie Ośrodka powinna byc teraz informacja następującej treści: wakacje przerwa w działalności, odpoczywamy na urlopach. Ps. Ostatnia informacja jest o grzybobraniu.

   1. Ze sprawozdania budżetowego wynika ze ośrodek niekultury kosztuje nas 1 MLN zł rocznie.

    Razem ze stratą z 2 małych szkół 1.5 MLN zł rocznie . ( na Woli w 8 klasie bylo 0 dzieci)

    Oraz pensją średniego ( taka sama niegospodarność jak wyżej) 130.tyś zł.rocznie

    W tej kadencji jestesmy w plecy ma wydatki nierozsądne: 13 MLN zł.

    Jeśli uznać ze wklad wlasny do projektow unijnych czy z nowego ładu to 25 %. Gmina Ryglice z powodu złego wyboru straciła 52 MLN zl.

     • Ekonomista on 22 lipca 2021 at 19:06
     • Odpowiedz

     A RIO co na to?

     1. RIO nie jest od kontrolowania wydatków, które są wydatkami zgodnymi z ustawą. Można być w tych wydatkach rozrzutnym jak to ma miejsce lub oszczędnym.

       • Anonim on 22 lipca 2021 at 20:03

       Niepoczytalnych i tak nie da sie skazać .
       Choć Największą Głupotą było głosowanie na średniego .

       Macie co chcieliście jako większość. Opamiętajcie sie za 2 lata.
       Dziś źródeł finansowania jest wiele , pod jednym warunkiem,
       że ma się na wkład własny.

       50 mln strat to realny rachunek za Pana Średniego.

    1. Mamy specjalistów od finansów, piszę o radnych i burmistrzu. Specjalnie z małej litery.

  2. I co takie pytania dają? Niewiadomski się pocił……i aż zaniemógł. Średni ma się dobrze, Realizuje swoje cele na stanowisku burmistrza a jego przydu……sorrry współpracownicy swoje. Szkoda, że nie słucha się w tym wszystkim społeczeństwa. Towarzystwo wzajemnej adoracji, które nie chce widzieć potrzeb społeczeństwa a wpatrzone jest tylko w swoje “JA”. A to wszystko pod szyldem PiS. Gdzie te obietnice przedwyborcze??? Tańsza woda, studnie na kokoczu? Z punktu widzenia mieszkańca miało być taniej i lepiej. A wyszło tak jakoś inaczej. Odnoszę wrażenie że za co się średni złapie to spie……A co do grzybów, to jak zrobił festyn grzybowy to w tym sezonie nawet grzyby nie rosną – nie pamiętam takiego sezonu. Można mówić, że pogoda, upały……..a ja jestem zdania że średni się do ego przyczynił.

   1. Tylko prokuratura, gdy się zajmie świadectwem skończy tą farsę. PiS tego nie robi tzn. nie zawiadamia o podejrzeniu przestępstwa a szkoda. Zrobi to zapewne Jedność przed wyborami. Tylko czy nie będzie za późno.

    1. Jaka jedność, chyba jej nie ma, rozpełzli się po przegranych wyborach.
     A Augustyn im proponował żeby szli nim to nie posłuchali.

     1. Augustyn prosil byłych radnych by szli z nim ,.to szli jak ćmy za Benusiem.

       • Bolesna prawda on 24 lipca 2021 at 07:41

       Wątpię, bo raczej znali naszego Pana i może nikt nie chciał się kompromitować. Co teraz mamy jako mieszkańcy? Nie słychać szumu wody z kokocza, inwestycje kończą które Bernard rozpoczął. A nowe inwestycje?
       No tak budowę mieszkań dla młodych małżeństw to jest propozycja Pawła na rozwój gminy. Jak ktoś jest młody, pracowity to sam wybuduje sobie dom czy kupi mieszkanie. Prawda jest taka że nie ma pomysłu na gminę odkąd nie wystarczy iść na zebranie i opowiadać głupoty tylko coś robić jako burmistrz. Za to jak słychać kasę wydaje się na radnych i to sporą a ich praca ogranicza się do komisji i sesji nic poza tym.

       • prawda w oczy kole on 24 lipca 2021 at 08:57

       Mieszkania nie rozwiążą problemów młodych małżeństw. Większym problemem od braku mieszkań jest brak dobrze płatnej pracy, a nie za przysłowiową miskę ryżu. Dlatego młodzi ludzie emigrują. W moim sąsiedztwie nie ma chyba domu z którego ktoś nie wyjechał za granicę. Często są to wszystkie młode osoby z danej rodziny. Czasami są to już rzadko spotykane wielodzietne rodziny, z których wszystkie dzieci wyjechały z kraju, bo nie ma w nim żadnej przyszłości.

       Domy dla młodych i co potem? Oddamy je mniej zaradnym ludziom zwanym potocznie „patologią”, którą będziemy utrzymywać przez całe życie z naszych podatków? Pomagać należy, ale powinna być to doraźna pomoc, a potem taka osoba czy rodzinna powinna radzić sobie sama, a nie być pasożytem na garnuszku społeczeństwa do końca życia „bo mi się należy”. Ewentualnie wybudowane domy się sprywatyzuje, bo nikt nie będzie miał pomysłu co z nimi zrobić. Przykładem takich prywatyzacji może być „Pałać pod Dębami” w Zalsowej, „Perała Lubczy” w Lubczy i pewnie więcej takich przykładów można przytoczyć. Urząd nie potrafi zarządzać takimi inwestycjami, ale prywatny inwestor już tak! Czy nie świadczy to o tym, że gminą zarządzają osoby niekompetentne, nie nadające się do zarządzania naszą gminą?

       • Anonim on 24 lipca 2021 at 11:33

       Mieszkania potrzebne, bo roboty kupa dla ludu a mianowicie w urzędzie gminy cały kogoś nowego widać, jeszcze centrum kultury miejscem zatrudnienia, Gops. No widzicie ile firm jest. Nie piszcie głupot że roboty nie ma. Jeszcze te mieszkania za darmo. Już zacznę ściągać dzieci zza granicy , to i na starość będą bliżej a na swoim mieszkaniu. Brawa dla naszej gminnej władzy.

       • Anonim on 24 lipca 2021 at 17:16

       Mieszkania w Ryglicach to mzonka. Dni Gowina w rządzie są policzone, a to jego pomysł. Pieniądze na budowę mają być rządowe. Nie będzie w koalicji to i kasy nie będzie.

   2. Niewiadomski dla mnie Wiadomski goli teraz kasę na projektach dla sasiednich gmin i pilnuje spraw fundacji.

    1. A z jakiego erazmusa żona wyjechała na wycieczkę? Pewnie nie dowiemy się

     1. To sam pisz projekty jak umiesz i kos kasę i zakładaj stowarzyszenia. Czego zazdrościsz? Mamy wolną gospodarkę.

       • Anonim on 23 lipca 2021 at 14:08

       Nikt KN nie zazdrości tylko piszę, że to dla mnie od dawna Wiadomski.

       • Anonim on 23 lipca 2021 at 14:19

       Zapytacie zapewne skąd taka pewność, że KN to yen gość?Swoją działalność na blogu rozpoczął w 2019r. artykułem o szkołach w Joninach i na Woli zanim zostały zwrócone na łono gminy. Wiedza, która tam została przekazana wskazywała na osobę z urzędu. Następne info o gminie, również na to wskazywało. Nie każdy ma dostęp do takich informacji i czas, żeby w godzinach pracy pisać.

    • Zapytywacz etatowy on 23 lipca 2021 at 10:35
    • Odpowiedz

    To pytanie do Augustyna i jego radnych którzy tak agitowali aż wykosili niektórych z poprzedniej kadencji, którym poprostu zależało na tym aby coś w tej gminie zrobić. Teraz rządzą jak dawniej Marcinki i reszta która nie ma pojęcia co i jak. Może Pan Kumięga odpowie skąd taka drożyzna w gminie i dlaczego rosną koszty funkcjonowania rady z roku na rok??? Trzeba być sprytnym żeby tak przekonać ludzi do tego, aby wybrali osoby które tylko co roku biorą większą dietę a w gminie nie widać nowego splendoru. Pytam dlaczego?

    1. A Władek wraz z nieodzownym posłem chodniki buduje. Czekam teraz na fotkę Pawełka, bo go Władek w podziękowaniach pominął. Ciekawe kto kogo w tej czołobitności przebije.

     1. Prawda taka ze ani Wladek, a juz tym bardziej poseł nie maja z tym.chodnikiem nic wspolnego.
      To inwestycja gminy na gruncie powiatu , na dodatek krotsza i biedniejsza niz zaplanowano. Bedzie śmiesznie urwac w połowie.
      To kolejny projekt przygotowany przez ekipe Benka i zamrożony przez Średniego na 3 lata w ramach walki z Zalasową.

       • Anonim on 24 lipca 2021 at 21:21

       To Średni jeszcze kampanie WO robi!!!!
       On naprawde do niczego się nie nadaje.
       Czegokolwiek się chyci to spiepszy.

       Woda droższa, smieci droższe,
       żadnych nowych rzeczy, zgapia po Benku.
       A nade wszystko prywata , prywata prywata

    2. sz m i co z tego dziś masz , tak obsrywales Panią Dorotę po osiedlu wraz ze stacją benzynowa równo i czarnym koleżka,.że narobiłeś ludziom kislu w głowach. Narobiłeś i smrodu , bo nikt nie chciał startować przeciw, na koniec będziesz miał oprócz ogromnego wpływu z diet do kieszeni GOWNO. Ani cię teraz tu nie widać cieciu.

 15. Nie strasz, nie strasz, bo się…
  Władków na Zakładach Mechanicznych było przynajmniej kilku. Jeden z nich był magazynierem. Ciekawe czy się rozliczył z magazynu?
  🤔

 16. W tej chwili zbieramy oświadczenia w Zakładach Mechanicznych na kogo donosił. Jak zakończymy zbierać to udzielimy chętnie taką informację. A że pracownicy ZM chętnie udzielają informacji to nie potrwa to długo. Ciekawe kto tę batalie wygra?…

  1. Cioto to w końcu jak wysłane te dokumenty to je opublikuj bo już tyle razy obiecywałeś atu ZONK.

   1. Były tu listy z zebrania ormo , pewien nauczyciel .Nawet wygląda na takiego . Szkoda że prawie wszystko popalili .A teraz w pierwszych ławkach kościoła najlepsi znajomi plebana.

  2. ale poziom tego blog. Straszą tym ormo juz 20 lat i nic. to jest tak, ze nic nie mają na WO to sobie chociaż popiszą. Tak myslę, że jak poprosi o udostepnienie ip tych pomówien to wtedy będą miec się z pyszna. le czy będzie pan Władysław chciał? Pewnie ma to w ….

   1. No to pewnie, że lepiej jest mieć to w D…e . Pomawiają jak to POwcy. Paweł zatrudnił na zastępce kogoś, kto PiS ma w czterech literach a potem wręcza chleb Pani Beacie (wiceprezes PiS). To chore, że się z nim tak patyczkują. Załatwcie go tymi świadectwami raz na dobre

    1. Sprawę świadectwa powinien Franek wyjaśnić >Ale po co prawda jak to mogło by być nieopłacalne . Taka sytuacja to najlepsza lekcja hipokryzji ,młodzi się uczą jak trzeba postępować.

 17. Panie Szok. A gdyby Pani Szydło wiedziała że Władek był kiedyś działaczem partii i donosił w ORMO to szybko by wyrzuciła z szeregów PiS. I tak się stanie bo odpowiednie dokumenty zostały do niej wysłane. I my je też opublikujemy w najbliższym czasie.

  1. No publikujecie już tyle lat i nic. Nie wygłupiaj się , szkoda potu

  2. W najbliższym czasie to opublikuj skany świadectwa.

   Promuje pani Piecz… Co to chyba do końca niezbyt ma wyjaśnione z prawem? Co nie?

 18. Średni chwali się na stronie gminy uczestnictwem w Tuchowie. Oj jakby Beata wiedziała cóż ten Średni wart to by go przegoniła. Wice robi kogoś z Nowoczesnej i inne wybryki antypispwe.

  Kto go promuje

  1. A dlaczego nie pojechał Tuska witać chlebem i solą ? oj tam zaraz wybryki robi na wyjazdach wójtów i burmistrzów , to tylko plotki roznoszone po gminie na pewno , taki cnotek .

  • Lubię Cię Paweł on 18 lipca 2021 at 23:22
  • Odpowiedz

  Burmistrz mi się podoba, jak wykazywane są działania na plus to pisze że on wszystko podpisał, załatwił, zrobił, zdobył. Po co nam armia urzędników, którzy kosztują podatnika pewnie grubo ponad bańkę
  na rok skoro burmistrz wszytko zrobi.
  Natomiast schody zaczynają się na zebraniach wiejskich, wtedy lubi delikatnie mówiąc zwalić na kogoś winę. Zawiodłem się.

 19. Konwersja cyfrowa domów kultury- czy nasz Ośrodek Kultury otrzymał dotację? Mamy nadzieję, ze tak, bo tyle okolicznych ośrodków składało wnioski. Pochwlcie sie

  1. Chyba tak skoro zakłada terenowe punkty no w Lubczy.

 20. Jak wam nie wstyd pastwić się nad dziećmi, że mają niskie wyniki, bo oświeciła was tabelka z suchymi danymi. Urągacie także rodzicom nie znając rzeczywistych problemów. Jestem tym bardzo zbulwersowana. To wasza wiedza, poziom myślenia i stosunek do ludzi wskazuje na poziom mniej niż zero nawet gdybyście pokazali papierek mgr czy dr. Was nie interesuje jaka przyszłość czeka osoby, które z różnych przyczyn mają w życiu trudniej, bo was cieszy żeby tylko dogryźć i dokopać leżącemu. To że może wasze dzieci miały wyższe wyniki, to jeszcze nie dowód że chodziły do lepszej szkoły i były zdolniejsze. Wstyd magistry Benki, oj wstyd.

  1. Wstyd to nie umie c czytać ze zrozumieniem, co właśnie pokazałaś. Nie padło tu ani słowo o dzieciach, a do rodziców apel by nie dali sobie kitów wciskać. No ale jak jakąś nauczycielka chce usprawiedliwić swoje marne wyniki to właśnie pisze takie durne posty.
   Żenująca jesteś kobieto.

  2. Są to dane obiektywne i wyniki pracy nauczycieli. A żyjemy w takich czasach, że jeżeli nawet ktoś ma trudniej to przy chęci do pracy może osiągnąć bardzo dużo.

 21. Czas zmienic tę kowalowska szkolna klike, wypie…..te daremne Kryski , wstyd Kowalowa pomyslcie o przyszłosci swoich dzieci

  1. Kryśka w pierwszej klasie, Kryśka na języku polskim, Kryśka w bibliotece i mamy efekt

   1. Szef komisji oświaty wydarł pół miliona na garaż dla straży w potężnej wsi Wola Lubecka(chyba z jakuzzi) ,ludzie sobie nie zdają sprawy jak potrzebne jest inwestowanie w dzieci i jak rozpi…….. się ich przyszłość .

    1. Przecież on sam jest niedouczony więc nie zależy mu na wynikach. Zobaczymy czym w następnym roku pochwali się Wola Lubecka bo przecież chyba będzie ósma klasa.

     1. Są wakacje ,można by tysiące sposobów rozwijających dzieci wymyślić .Jakoś zorganizować wypoczynek z rozwijaniem zainteresowań i pasji ,Także łatwo można sobie wyobrazić organizację zajęć sportowych jakże potrzebnych w dobie gdy dzieci godzinami ślęczą przed komputerami .

       • Anonim on 17 lipca 2021 at 14:49

       Pan Gutkowski przez 10 lat sprowadzal na wakacje wolontariuszy z USA którzy organizowali w szkołach polkolonie jezykowe.

       Pan Augustyn boi sie myślących ludzi wiec Pan Gutkowski z powodzeniem pracuje dla innych gmin a nasze szkoly sa zamknięte.

       • Anonim on 17 lipca 2021 at 21:13

       Pan Gutek nie robił tego za darmo , dzięki temu świat zwiadzie z rodzinką. Więc Cicho rodzinką, koryto pustoszeje

       • matka on 17 lipca 2021 at 21:24

       Nie kłam. Wszyscy pracowali w tym projekcie za darmo, żeby dzieci miały fajne wakacje.
       Pan sekretarz, dyrektorzy szkół, wolontariusze ze Stanów i rodziny goszczące ich w domach.
       Tym ludziom należy się szacunek i prawda. Dziś nic się nie proponuje dzieciom ani młodzieży.

       • Anonim on 17 lipca 2021 at 23:36

       Co w tym takiego fajnego to nie rozumie ewakuacja cwaniak to jedyny plus tego burmistrza ,Więcej tam takich a adninowi roboty nie dał ,mógłby wymienić tą fałszywą osobę w opiece,podobno w pzperze zaczynała karierę? Uciwy jak się zdaje nie ma tam co szukać

     2. Pewnie będzie 8 klasa 2 osobowa.

       • Anonim on 17 lipca 2021 at 17:33

       Powinny być 3 szkoły. Ryglice, Zalasowa, Lubcza i społeczna w Bistuszowej.

       • Anonim on 17 lipca 2021 at 22:55

       Racja, pan Gutkowski, dyrektorzy szkol nie robili tego za pieniądze. Rodzice tez w tym moim udział ( gościli wolontariuszy). Jeżeli nie jesteś zorientowany to nie pisz głupot bo wychodzisz na głupka.
       Spotkanie z wolontariuszami to była dla dzieci rozrywka połączona z nauką j.angielskiego, nawiązaniem nowych znajomości. A teraz co? NIE ma p. Gutkowskiego nie ma wolontariuszy, a Augustyn przecież nie wie jak się to załatwia.

       • Anonim on 17 lipca 2021 at 22:58

       To uczniowie z Woli powinny napisać ns maksymalna liczbę punktów bo z taka liczba uczniów nauczycielowi pracuje się o wiele lepiej ( komfortowo) niż w klasach 25 osobowych .

 22. Może i mamy wakacje ale nie zapominamy o szkołach. Burmistrz obiecywał sesję poświęconą edukacji – miały być pokazane pozytywne aspekty przejęcia szkół (w tym ekonomiczne). Są już znane wyniki egzaminu 8 klas. Panie Burmistrzu proszę pokazać jak wypadły przejęte szkoły. Jaki zmiana przyniosła efekt w edukacji dzieci. Może przynajmniej w tym aspekcie widać jakieś pozytywne zmiany, bo jeżeli chodzi o aspekt ekonomiczny to wszyscy wiemy, że Pan poległ (i budżet gminny również). Trochę odwagi!!!

  1. No gdzie te wyniki egzaminu, nie mozemy się doszukac. Zawsze były na stronie gminy, a teraz??

   1. Są wyniki. Z analizy widać, że najlepiej Ryglice, Bistuszowa i Joniny.

    1. Wstyd ! WSTYD!
     Średnia gminy ze wszystkich przedmiotów gorzej niż w powiecie i województwie.
     Kowalowa to dramat . … !!!
     A Stowarzyszenia na przykładzie Bistuszowej jednak dają nieźle radę,

     Średni podaj się do dymisji !!!

     1. bo nie ma tam Dudowicza tylko jest Wojtanowski.

       • Anonim on 16 lipca 2021 at 18:14

       W Ryglicach jest Augustyn i Dudowicz, więc kiepski to argument o tym Wojtanowskim.

       • Anonim on 16 lipca 2021 at 18:30

       Jak Dudowicz stał na czele stowarzyszenia w Joninach to nie dawała rady. A w Bistuszowej jest Pan Wojtanowski – wykształcony, inteligentny, dobry zarządca – i daje radę. A co do Agustyna i Dudowicza to poziom zrządzania widać.

  • Uwaga uwaga on 14 lipca 2021 at 22:03
  • Odpowiedz

  Kochani, za nami blisko polmetek rządzenia, proszę o pochwalenie się radnych co takiego zrpbooi w swoich okręgach?

  1. Dalej sie ciagnie to bagno jak za bernardyna .Urzedniki przejadają budżet .Radni odbebniają sesje a na burmistrzu cień podejrzenia .

  2. Radni to organ uchwałodawczy,
   więc pytanie o ROBOTĘ w okręgach dotyczy pana średniego.
   To on jest wykonawcą.
   Zepsuł budżet, więc na nic nie ma.
   A wykonał tylko to co zaplanowali, przygotowali i
   na co zabezpieczyli kasę poprzednicy.
   A i to w zasadzie praca urzędników bo on zna sie tylko na pozowaniu do fotek na FB

  3. KUPĘ

   1. Radni tej kadencji zarobili dużą kasę , kto zaprzeczy?

    1. i ogromną kupę radni walnęli , większą niż obiecywali i ich poplecznicy w postaci świętobliwych

   2. Za kierunki w radzie odpowiada Dudowicz i jego giermkowie .
    Lista wstydu jest długa ale ma konkretnych autorów.

    1. Diety jakoś nie Tylko Dudowicz bierze . I jego klika i rzekoma opozycja jednakowe ma portfele i zgodni w tym jednym , a cyrk robią dla podatników ..A jak się to wysoko wszystko nosi , mam bekę z tego,.ale ludzie wk….bo robią na nich.

     1. Dudowicz i jego większość ustalała diety więc oni odpowiadają za ich wysokość .
      Gorsza od diet jest działalność większości rady.
      Diety to grosze w stosunku do 1.5 mln zł strat
      na 2 szkołach w wyniku 1 decyzji Średniego i rady.

       • Anonim on 16 lipca 2021 at 11:59

       Dla Ciebie diety może to grosze , dla mnie i mojej rodziny nie. Doliczyć należy kawki , placki , obiadek u Nalepki od czasu do czasu przez 5 lat ta wykształcona elita naprawdę się wzbogaci,a jeszcze rodzinki obsadzana urzędzie. Czyim kosztem? Średniego? To nie urzędnicy przejadają kasę,oni mają dość. Radni niech pokażą paragony za obiady i za wyjazdy na szkolenia ponoć aż do Pragi Czeskiej. Jeżeli to tylko bajki ryglickie to niech któryś radny zneguje to.Ta rada to wstyd dla robotnika , chłopa od pługa i urzędnika. Średni nie udawaj Greka. Wypad. Benek , Teresa wróćcie!!!!

     2. Gowno walnęli i to smród befzie niósł się latami . Inni będą sprzątać. Po pierwsze obniżą diety. Bo to hańba w tak biednej gminie . Kogo średni chciałeś kupić? I co z tego dziś masz kupę plot o których wszyscy wiedzą z twoich wyjazdów a falszywcy noszą wieści po wsiach. Twoi .

 23. Dobrze, dobrze że wziął bernardyna i pokazał mu trochę świata. Trochę szkoda że tylko ten nie poznał trochę świata i będąc tyle lat u władzy nie pociągnął nas w jego kierunku. Dziś mamy to co mamy: szczucie jeden na drugiego i td. Byliśmy na otwarciu Ochronki i jakoś poseł czy starosta chwalili WO nie mówiąc jak pracuje w Szerzynach bo też chyba średniemu żal tyłek ściska. Myślę że jak to WO wszystko czyta to ma ubaw i będzie miał komu co przebaczać.

  1. Proszę Państwa , a któż to jest Szczepan ? handel winem na imprezach nawet mu nie idzie , wyborcy mają z tego bekę ,rodzinkę ma ustawiną na garnku gminnym czyli moim i mojej żony , gdyz pracujemy równo lata płacąc podatki. A cóż to za funkcję ma siostrusia w centrum kultury , nie mówiąc o polnistce zdaje się w szkole , oj dużo ze szkoły wieści rodzice mają . Średni składaj gratulacje Pani Agacie za konkurs , bo jakoś na stronie gminy nie ma gratulacji i bukietu kwaiatów. Czyżby nie po nosie było? opamiętaj się.

   1. Szczepan nie radzi sobie w radzie.
    Fotel burmistrza to bylaby tortura dla niego i dla nas i zero konkretow

    1. A kto w radzie sobie radzi?

     1. Ryglice mają jasność.
      Nie Szczepan !!!

    2. To niech bierze grabki i porządki robi na osiedlu bo flaszek po rowach cała masa . Za coś kasę bierze i to ogromną jak dla nas. Czego teraz nie lata po chalupach . Oj kupę zrobił.

    3. Szczepan na kościelnego ze swoim wykształceniem i aparycją. Będzie mu do twarzy z tym patykiem do gaszenia świec , a i madrze porozmawia z mundrym na swoim poziomie. Amen.

   2. Coś ponoć wyniki najsłabsze z polskiego w Ryglicach ,z reszty przedmiotów poziom Prima sort . Może dlatego brak na stronie wyników egzaminów na stronie gminy. A kto z polskiego przygotowywał dzieci ? Pochwal się Średni. Pani Agata brawo , bo poziom wysoki ma Pani w szkole,zwłaszcza język angielski , potem długo nikt i reszta szkół. Jako rodzic pragnę dowiedzieć się z konkretnych źródeł a nie plotek pantoflowych. Gdzie gratulacje Średni na Stronie gminy dla Pani Agaty za wygranie konkursu. Bzdury zamieszczacie a ważne rzeczy przemilczane. Dlaczego?

    1. Ja już od dawna wiem, że to co ważne jest tylko na blogu gminnym. Strona gminna to raczej rewia niby sukcesów.

  • Wróżbita on 11 lipca 2021 at 12:55
  • Odpowiedz

  Może radni,p.burmistrz Sołtysi wezną się też za dbanie dróg gminnych ,pobocza w naszej Pięknej Gminie…za biblioteki (powinny być złączone ze szkołami)i za szkoły Ryglicach ,Zalasowej(jak to mówiono nie będzie etatów a tu nagle miejsca są. z pół etatu jest nagle cały etat , z niepełnego, pełny etat i to w tym roku szkolnym co będzie …powstanie takich całych etatów sporo ale tylko znajomości i .. dla znajomych a dodamy jeszcze że sporo osób ubiegało się o pracę a zostały przyjęte osoby z innej gminy,miasta)dyrekcja w Zalas…To niema co 😂teraz pokażą burmistrzowi jacy są😃 a zwl.zast .d.😃w końcu w Lubczy w Szkole będzie👍 w gminie burmist.. jak zmieni 2 osoby to będzie wtedy ok.nie będzie szpiegowania ,donoszenia innym 🖐️pozdrawia mieszkaniec Ryglic

 24. Oszust zabrał kiedyś Bernardyna do pracy do Niemiec i ustalił z Niemcem, że Bernardyn będzie robił za dwóch. Bernardyn weźmie ochłap a podwójną wypłatę weźmie oszust.
  Od tego czasu Bernardyn z oszustem zawiesił stosunki dyplomatyczne, na kołku zawiesił majtory.

 25. Poznałem kiedyś oszusta w Zakładach Mechanicznych.
  … I nadal oszukuje.

  1. Dlatego leśnym dziadkom z mentalnoscią komuchow juz dziekujemy. Czas na mlodych.
   Jeden cwaniak powinien nas nauczyc rozumu chyba ze “Polak madry po szkodzie”
   , znow powiemy za 2 lata.

   1. Tylko kto z młodych?
    Skoro koło urzędu kręcą się sami doświadczeni……….
    A radni to widać że o kieszeń dbają A nie o interesy gminy.

 26. Czy w gminie Ryglice ktoś sprząta chodniki bo jadąc to wygląda to nie ciekawie. Może by burmistrz zgłosił do konkursu ,, Najpiękniejsza i czysta gmina”.

  1. średni ***** weź się łopaty chyć
   nic innego i tak nie umisz
   a chodniki byś wyplewił

   niedługo będzie można siana zbierać
   w niektórych miejscach
   wstyd

   1. Czyli jak zarośnięte i niewydeptane to niepotrzebne,

    1. głowa też Ci zarasta
     i wtedy się chodzi do fryzjera
     a nie kata

     choć w wielu przypadkach zmieniłbym ten zwyczaj

     średni nie dba o nic ,
     ma po prostu gdzieś mieszkańców i naszą gmine
     a zarośnięte chodniki
     i brud na placach to tylko niektóre z przykładów

     1. Był WO to dbał. Zamienił go na panią ZK i prowadzi ZK efekty widać

       • Anonim on 9 lipca 2021 at 11:23

       Paweł, co trzeba przyznać to trzeba , ale Władek umiał ludzi zagospodarowć i znależć im pracę. Dbał o chodniki, porządek. Ale wybrałeś inaczej, ale czy lepiej?

       • Anonim on 9 lipca 2021 at 13:58

       Władek propagandę umiał robić i wciskać stare miecho w sklepie.
       Dajcie se spokój , znaczek pis nie pomoże, nikt się już nie nabierze.
       On nie ma szans.

       • Anonim on 9 lipca 2021 at 16:00

       Co ty juz ktorys raz z tym miesem. Trzeba bylo nie kupowac lub kupic i przechowywac jak trzeba. Nudne to. Zadnych argumentow

       • Miecio on 9 lipca 2021 at 17:37

       Do Średniaka lub jego służb medialnych hi hi.

       Czy jest w ogóle na swiecie sklep żeby nie było choćby jednego jakiegoś incydentu z towarem? No nie ma i nigdy nie będzie.

       • Anonim on 9 lipca 2021 at 19:37

       Ludzie WO mają argument na każdą jego głupotę
       A co powiecie na to że kazał kurczaki ludwikiem myć i
       sprzedawać rodzinom z Zalasowej ?

       • Anonim on 9 lipca 2021 at 19:45

       A kto normalny uwierzy w takie anonimowe pisanie. Wiadomo, że WO jest zagrożeniem dla Śr. i służby medialne Śr. (hi hi) sieją zamęt. Nie tędy droga chłopocki

       • Anonim on 9 lipca 2021 at 20:03

       To jest już bezstrzelność pisać takie oszczerstwa o p. Władysławie, już się nie macie czego złapać pijawki.

       • Anonim on 9 lipca 2021 at 20:05

       Piszą to co sami robią

       • Anonim on 9 lipca 2021 at 22:45

       A Wo.i tak ludzie nie wybiorą.
       Nie ta epoka .

       • Anonim on 10 lipca 2021 at 10:42

       tak mnie zastanawia, dlaczego na tym bloku tak się ktoś boi, że by WO nie był burmistrzem. Niech będzie, niech pokaże, zobaczymy, moze warto się w koncu przekonać

       • Anonim on 11 lipca 2021 at 00:26

       Nie, nie będzie!
       Przekonujemy się w tej kadencji
       co znaczy eksperyment i zly wybór.
       Poza tym burmistrzowania
       nie jest dla emerytow.
       Trzeba nowych pomysłów i energii!

       • Anonim on 11 lipca 2021 at 11:20

       Dlaczego? Przeciez burm powierzyl stanowiska emerytom

       • Anonim on 11 lipca 2021 at 13:50

       Czy to prawda ,że Pani dyrektor referatu ciągle na zwolnieniu lekarskim , jak nie paluszek, to Grecja, to gira . Jak to jest średniaku , pochwal się w radiu zmianami , bo wójt z Szerzyn ma czym. Taczki czekają.

       • Anonim on 11 lipca 2021 at 20:52

       No właśnie dlaczego jedna dyrektorka z referatu jest pod ochroną ? Ile tego będzie, co to jest? Po Gminie już chuczy ,że wziął nieroba znajomke. Średni masz rozum? To go używaj.

       • anonim on 11 lipca 2021 at 20:57

       Nasza gmina to bagno ,poprzedni burmistrz to załatwił .W tym był dobry . Nie mieliśmy szczęścia i to się ciągnie. Pewnie na tyle zasługujemy.

       • Anonim on 11 lipca 2021 at 21:38

       “Średni masz rozum? To go używaj.” – no cóż chyba w pytaniu zawarta jest odpowiedź …..to wszystko przestaje być śmieszne. Cisną się na usta słowa za które grozi kilka lat za kratkami. Ludzie o określonym poziomie inteligencji lubią się otaczać osobami o mniejszym ilorazie inteligencji(patrz przewodniczący), więc co tam robi Szczepan?

       • Anonim on 11 lipca 2021 at 22:19

       Szczepan jest odpowiedzialny za wybor średniego i katastrofe tej kadencji.

       • Anonim on 12 lipca 2021 at 22:19

       I kropidlowy

       • Anonim on 12 lipca 2021 at 22:23

       Zdaję się że diabła z urzędu wypędzał , gdy średniak nastał. Ale jajca, jak mi to powiedzieli a puściłem to dalej, znajomi z innych stron pękali ze śmiechu , że lud który to wszystko utrzymuje pozwolił na to. Ciekawe czym po tej kadencji będą okadzać .

       • Anonim on 13 lipca 2021 at 10:45

       Dziś w urzędzie śmierdzi wódą, szczególnie na 1 piętrze.
       To skandal że ktos przyjeżda do pracy pijany,

       • Anonim on 13 lipca 2021 at 12:08

       Dlaczego nikt w urzędzie nie reaguje? Jeżeli ten pijak doprowadzi do wypadku i tragedii na drodze to wszyscy będziecie winni. Na czele z dzielnicowym, który na pewno o wszystkim wie i nic z tym nie robi.

       • Anonim on 13 lipca 2021 at 16:34

       To na drugi raz jak poczujesz to bądź odważny/na i zadzwoń na policję z prośbą przebadania szefa a nie będziesz na blogu wypisywać informacje.

       • Anonim on 13 lipca 2021 at 18:18

       “Dziś w urzędzie śmierdzi wódą, szczególnie na 1 piętrze.
       To skandal że ktos przyjeżda do pracy pijany,”
       Od razu do pracy………….haha
       Fotki na FB to nie do końca praca

       • Anonim on 13 lipca 2021 at 18:37

       Może to woda święcona , a wy urzędasy się nie znacie, a kadzidłem czuć na 1 piętrze.

  2. A gdzie dyrektorka referatu , wywaliliście Władka , w czym ta lepsza , średniak odpowiedz ludziom , bo syf wszędzie , Władek pilnował roboty a ta gdzie? Taka specjalistka , od czego?

 27. Czy ktoś z państwa tu piszących orientuje się dlaczego nie są zamieszczone wyniki egzaminu osmoklasisty z poszczególnych szkół z terenu Gminy Ryglice.?

  1. Bo ulubiony przez burmistrza dyrektor szkoły nie może pochwalić się dobrymi wynikami.

   1. Wyniki niema co chwalić się napewno 😃 w szkołach teraz to cyrk 😁

  • Do wszystkich świętych on 5 lipca 2021 at 22:23
  • Odpowiedz

  I moralizatorów

  Zioło złe a alkochol Ok. Kto wie czy to drugie nie gorsze

  1. Panie Święty im nie chodzi o to że to zło tylko żeby zamknąć mi usta ale to się nigdy a to nigdy nie uda o czym oni nie wiedzą. Ja jestem za dużym wojownikiem i jak ktoś chce się przekonać to zapraszam na miesiąc zobaczyć z jakimi problemami muszę się mierzyć.
   Nie wspomne o systematycznej nauce o Mastera.

   1. Dobra ja ide na dwór bo dojeżdżają Hindusi i musze sie przywitać.

 28. Niewiadomski to jakiś kumpel Olszówki bo tak mu kadzi 🙂

 29. Ha,ha,ha, znawca spraw oświaty i kultury🤣🤣🤣🤣🤣 zenada.

 30. Nie wiecie czy poprzedni wótoburmistrz przeczytał już wszystkie dzieła gardzącej Polakami noblistki Tokarczuk ?

  • Grzybiarz on 29 czerwca 2021 at 11:24
  • Odpowiedz

  Z fb gminy

  nasze prawdziwki

  1. Najlepsza promocja na gminnym blogu. Tysiące wejść. Prawdziwki Wiedzą to i dodają.

   1. Teraz czas na wyższy level i proponuje zrobić uroczyste otwarcie sezonu zbierania szczawiu, przecież to też jest jakaś tradycja i powinna sie wpisywać w narracje – nurt jaki p. Burmistrz wyznaczył.

    1. Proponowałbym jednak spróbować w gminie zrobić produkcję lin i sznurkow konopnych.

     1. Nie proponuj tylko zajmij się tym i coś zrób pożytecznego 😉 nie prowokuj bo te liny mogą posłużyć na powyciąganie ludzi z pewnego budynku Gminnego.
      Żebyś z tego pomysłu nie zrobił samograja i rykoszetem nie dostał 😉

       • Anonim on 29 czerwca 2021 at 21:35

       Sznury mogę robić. Szukam dostawcę włókna konopnego. Podobno są tacy z doświadczeniem.

       • Anonim on 29 czerwca 2021 at 22:26

       Uderz w stół, nożyce się odezwa.

      1. a tak tylko to się robi chyba z konopi włóknistych chlopcze tak że znowu uszczypliwość się nie udała celna.
       Ośwadczam że na przełomie 2012/2013 roku produkowałem tz. marihuane i byłem największym producentem w Polsce. Bardziej rozreklamowałem gmine niż Wy wszyscy razem wzięci i wcale się tego nie wstydze chociaż system wartości mam prawidłowy.
       Nawet coś takiego zrobić to trzeba mieć jaja a Wy nawet nie macie miejsca na to przyrodzenie.

       • Anonim on 29 czerwca 2021 at 21:55

       Brawo i za to Cię szanuję. Szkoda, że inni nie potrafią się przyznać do błędów lub wyjaśnić definitywnie sprawę (wykształcenie). Ale tak jak wspomniałeś do tego trzeba mieć “organy” męskie (sądząc po zachowaniu oraz wypowiedziach z innym organem też kiepsko).

      2. Powiem tak że nie ma za co bić brawo, wszystko jest w rękach p. Burmistrza bo mam jakąś korespondencje z UM awizowaną i jeżeli będzie to co myśle to ja pojade do spodu z wiadomo kim i ani mi brawka nie mrugnie.

       • Anonim on 30 czerwca 2021 at 09:20

       Ludzie z charakterem i wstydem oraz prawidłowo ukształtowaną moralnością nie są jednak dumni z przestępstwa

       • system on 30 czerwca 2021 at 10:25

       wartości prawidłowy / w przyp tej produkcji to raczej nie
       a reklama raczej nie taka jest pożyteczna

      3. Tak prawidłowy i ciężko kogoś przekonać kto nie zna szczegółów a reklama to była przednia bo jesteśmy rozpoznawalni nie tylko w Polsce czy Europie.

     2. Liny konopne….. ha, ha… dobre.
      a szczaw jak będą zbierać, to Junkers zaprosi Niesiołowskiego. 🙂

      1. Bardzo śmieszne że aż boki zrywać a szczaw to p. Burmistrz i spółka zorganizują szumnie bo to Ich styl promocji wsi.

    2. Ostatnio u mnie koło domu dużo winniczków ale i tych brązowych niestety też sie nakociło .Może z rozpędu by pozbierali

    3. Ale co z kominiarzami bo się troche martwię .

   2. Jakie tysiące? Tysiace to ma sok z buraka, tutaj są miliony, nawet Putin czyta tego bloga.

   • Muchomor on 29 czerwca 2021 at 20:32
   • Odpowiedz

   Rozumiem że zarządzanie gminą to tylko zabawy, imprezy, otwarcia etc?
   Bo nie widzę nic innego, aha jesscze obiecywanie i zwodzenie ludzi.
   Ktoś zapomina że to pieniądze publicznie.

  2. Psioki

  3. Moim idolem jest przewodniczący komisji oświaty . 🙂

   1. Ha,ha,ha, znawca spraw oświaty i kultury🤣🤣🤣🤣🤣 zenada.

 31. Po 89 radnymi byli proste chłopy w tym jak najlepszym znaczeniu ,nie zakłamani , nie nastawieni na prywatę. Potem szybko już wójt sobie ekipy organizował i to trwa do dziś. Dobro wspólne tylko w słowach …

  1. Organizowanie”ekip radnych” rozpoczęło się od 2002 i wyborów bezpośrednich. Trzeba wrócić do stanu gdy to radni wybierali wojta, burmistrza , prezydenta. Wówczas ludzie będą się zastanawiali kogo wybierają na radnego.

 32. p. Burmistrz to tylko promuje się na zbieraniu grzybów czy na kołach gospodyń wiejskich i na tym jego wiedza się kończy. Dobrze że już nie pyta czy my jeszcze istniejemy hehe,,
  To ja pragnę oświadczyć że ja będe istniał ale już ten burmistrz nie będzie istniał 😉

  1. Panie Burmistrzu tym się różnimy że ja jestem wojownikiem a Pan karierowiczem

   PS zawsze Pan przegra i bardzo proszę że by Pan nie walczył to takie koleżeńskie podpopowiedzi

   1. Wojownik się znalazł. … produkując zioła które potem dzieciakom się wciska. Nie wstyd Ci za taki nikczemny pomysł?

    1. Muszę Cię rozczarować ale nie 😉 nic a nic i nie wzbudzisz u mnie refleksji w tej materii. Nie znasz powodu tej sytuacji to się nie wypowiadaj bo nie stało się to bez powodu, Wojownikiem to zawsze byłem, jestem i będę bo na moim miejscu nie jeden by się już poddał.

     1. To może pochwal się co było inspiracją? Kasa? A może prestiż? Bo skoro nie szkoda Ci dzieciaków które przez ciebie uzależniły się, to jesteś zwykłym burakiem (delikatnie mówiąc) I powiem Ci to prosto w oczy przy najbliższej okazji.

      1. Jakbys chciał mi to powiedzieć to by się podpisał “cykorze” ale z bezjajowymi czyli eunuchami nie ma sensu rozmawiać.

       • Anonim on 7 lipca 2021 at 12:37

       Nawet nie potrafisz odpowiedzieć na pytanie, bezjajowcu.

      2. Dzięki temu jako bezjajowiec mam rente i to chyba na stałe. A upośledzenie jest uposledzeniem.

     2. Firma cięko przedzie? Są dwa powody: kiepski menadżer, lub słaby personel czyli wyrobimy. W dzisiejszej rzeczywistości każdy towar się sprzedaje. Dobry towar.

      1. Kiepski menadżer to jest pewne ale teraz podglądam naszych lokalnych Masterów i to będzie chyba klucz do mojego sukcesu, dajcie mi troche czasu i będzie mega sukces.

  • Muchomor on 26 czerwca 2021 at 21:02
  • Odpowiedz

  Szkoda że większość ludzi nie rozumie tego o czym piszesz.
  Dzisiaj priorytetem rady i burmistrza a przynajmniej radnego borowika jest zbieranie grzybów zamiast zalatanie dziur na gembucce przy granicy z Jodłową. Szkoda, bo Panowie przed wyborami mieli dużo do powiedzenia.
  Także w wolnej chwili Panie Kumięga proszę z łaski swojej zobaczyć jakie tam są nierówności i coś z tym zrobić.
  W końcu jak bierzecie takie diety to czegoś można wymagać.
  Co do wywodu Pana Niewiadomskiego
  zgadzam się, ale dopóki ludzie nie zrozumieją to nic z tego . A potem będzie za późno.

  1. felcyk zna się jedynie na płazach. Płazy mają dziury z tyłu.
   Przykro się patrzy na obecną ekipę. I tak do końca nie rozumiem …….burmistrz pieniądze gówniane – fachowiec w pierwszej lepszej firmie zarabia x 3, mgr po kierunkach technicznych bez wysiłku x2. Może to chodzi o to by być na świczniku i zbierać pokłony? Jeżeli chodzi o zarządzanie, planowanie oraz przewidywanie……to jest słaby.

   1. Felcyk do Sejmu.

 33. Panie N. Wszyscy widzą i wiedzą jak jest. Dno już dawno przebite. Obietnice wyborcze????? Cóż tylko obietnice. Grunt, że można coś dla swoich ugrać. Szkoda strzępienia “języka”. Z całym szacunkiem poziom przedszkola a piszecie “średni”. Głosowaliście na miernotę i macie miernotę. Jeden chyba po podstawówce (nie pokazał świadectwa), przewodniczący może pochwalić się chyba zawodowym. Czego się spodziewaliście??? Wbrew temu co się tutaj pisze – szkoły uczą, rozwijają inteligencję, postrzeganie rzeczywistości, kreatywność. A tutaj egoizm i nepotyzm.
  Widzę Panie N, że jesteś zawiedziony tak jak Admin. To przestańcie pierd….. i zacznijcie działać.

  1. To jest najcenniejsza rada w dziejach gminy Ryglice. Drogi podatniku ty ich utrzymujesz.Ta jelita kosztowna.

   1. Podobno w najbliższych wyborach będą mieć poparcie PiS u i Gowina tak się chłopaki sprawdzają w polityce.

    1. A opuścili granice wiosek i jazda na Warszawę wszystko jedno gdzie i z kim. JAK TO JEST Z TYM PISEM PANOWIE?

     1. Tak to jest w naszym społeczeństwie, że najlepsze jedzenie kiedyś się przyje. Polak lubi zmiany i choćby złotem płacili to 3 kadencji nie będzie.

      • Partyjny on 27 czerwca 2021 at 16:52
      • Odpowiedz

      Z PiSem jest tak, że nie opozycja pokona pis tylko wewnętrzne spory narobią kłopotu niestety i 3 kadencji może nie być. Gdyby opozycja była z prawdziwego zdarzenia wówczas rządzący nie mieliby czasu i ochoty toczyć wewnętrze spory.

     2. Nic tylko patrzeć jak przywiozą worek pieniędzy dla gminy. Brawo takich radnych gmina nie miała od lat!

       • Anonim on 28 czerwca 2021 at 13:11

       Brawo radni wrócili ze stolicy z workami.

       • anonim on 28 czerwca 2021 at 14:52

       Workami z jajami zapomniałeś dodać.

       • Anonim on 28 czerwca 2021 at 15:17

       Zbukami?

       • Anonim on 28 czerwca 2021 at 16:52

       Serio. Nie z pustymi torbami?

     3. Mówicie o tych panach??

      A gdzie Średni?

       • Pedagog on 27 czerwca 2021 at 20:43

       Pany.

       Delegatów pisze się z dużej litery, jak już.

       • anonim on 27 czerwca 2021 at 20:45

       Klub radnych PiS. Paranoja! Kto jest przewodniczącym tego klubu w radzie gminy? Mam nadzieję, że koło gminne PiSu podejmie odpowiednie kroki.

       • Muchomor on 27 czerwca 2021 at 22:25

       Czy to był wyjazd za prywatne pieniądze czy delegacja i za gminne???????????????????????
       Oj….. mamy radnych nie ma co. Burmistrz z pisu a radni bawią się w politykę , jacy delegaci skoro nawet w gminie są w klubie pis, haha hi hi ha ha hi hi

      1. Super niech chłopy walczą o nasze.

       • anonim on 27 czerwca 2021 at 21:12

       No super tylko to tak wygląda jakby na przykład ludzie od Pana Karasiewicza z klubu radnych pojechali na kongres partii Pana Hołowni. Gdzie moralność i przyzwoitość?

      2. Uważam że super a ludzie Pana Augustyna nie sa w żadnej partii i to łącznie z p. Pawłem

       • Do Junkers on 27 czerwca 2021 at 21:19

       Skoro są na wewnętrzych wyborach to chyba muszą być w partii co nie?

       • anonim on 27 czerwca 2021 at 21:23

       To był kongres wyborczy członków Porozumienia, a nie zebranie wiejskie.

      3. co nie no ja co nie wiem i wydaje mi się że nie ale proszę oświeć mnie

       • Do Junkers on 27 czerwca 2021 at 21:47

       Raz piszesz, że nie są w żadnej parti a za chwilę, że nie wiesz jak to jest.

       Chwiejny niczym Hołownia

       • Anonim on 27 czerwca 2021 at 22:34

       Do muchomora Średni nigdy nie był i nie jest w PiS. No chyba że coś utajnione

       • Anonim on 27 czerwca 2021 at 23:28

       Pokazywanie sie z partią ktora ma poparcie 1.5 % i cała miesci się na 1 kanapie to kolejny zart i kolejny zly wybór średniego.

       Pis i Po rozlatują się i tracą w sondażach. Wybory na wiosne wyłonią nowe siły polityczne w kraju.

       W naszej gminie tez potrzeba zmiany pokoleniowej bo stare grzyby nic nie robią.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)