X Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

Sesja

 

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad   TUTAJ

Relacja video   TUTAJ

                                                                                             az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/x-sesja-rady-miejskiej-ryglicach/

42 Komentarze

Skip to comment form

  • Zasłyszane on 15 sierpnia 2015 at 21:52
  • Odpowiedz

  Wieść niesie, że na terenie nieczynnej oczyszczalni ścieków w Ryglicach powstanie zlewnia ścieków. Zapachy powrócą na Tuchowską, Łyczków i okolice.

  • Dorzecze Białej - strzał w dziesiątkę! on 10 sierpnia 2015 at 15:24
  • Odpowiedz

  Artykuł o takim tytule został umieszczony na stronie gminy. A może to strzał w stopę w sytuacji alternatywnej możliwości podłączenie się do wodociągu tarnowskiego?

  1. Jedna z najdroższych usług wodnościekowych w kraju . Dobry strzał.

  2. to pisze, jakiego propagandystę zatrudnili ? ,a swoją droga ciekawe, beczkowóz i traktor zdaje sie gmina kupiła żeby konkurencje dorzeczu robić 🙂 (to już w dwudziestkę chyba strzał) jak to w polityce najważniejsze wmówić ludziom że osiągnięcie choćby była głupota największa .I trzymać szczegóły w tajemnicy !!!!

  • krytykowano on 9 sierpnia 2015 at 19:39
  • Odpowiedz

  TP za wodomat a jak widać kolejki się ustawiają. W Lubczy kiedy?

  1. Tylko krytykowali i wykrytykowalu

 1. Kiedy wreszcie naprawicie lampy uliczne na rynku i ulicy Tuchowskiej. Radni do roboty bo gmina olewa!

 2. Pozwolę sobie przenieść dyskusję na temat “mocy” internetu na górę strony.

  Od czasów starożytnych wojna toczyła się o władzę nad ludzkimi umysłami. Nie inaczej było po upadku komuny, po latach prymitywnej i bezczelnej propagandy każdy wiedział że gazety kłamią, tak samo jak radio i tv, bo są ich. Co innego media zachodnie tam to była “świnto prowda”. Doskonale zdawał sobie z tego sprawę Michnik i stosował znany z histori zabieg manipulacji, który polegał na tym że za pieniądze w zachodnich gazetach (gł niemieckich i francuskich) ukazywały się artykuły na jakiś temat ważny z punktu widzenia UD, a następnego dnia GW publikowała analizę tych artykułów z prasy zachodniej. Artykuły te oczywiście powstawały na Czerskiej, a na zachodzie publikowali je zaprzyjaźnieni dziebbikarze tylko po to by następnie GW mogła się na nie powoływać jako na opinie “zachodu” na to co dzieje się w Polsce.
  Potem odzywały się inne pudła rezonansowe i ćwierkały na dany temat z tego samego klucza zapodanego przez Michnika. Tak ksztaltowało się przez lata opinię publiczną i tak jak to było kiedyś w kręgach salonowych elit wypadało mieć poglądy zgodne z tym co głoszą tzw paryscy intelektualiści, tak w nowych salonach wypadało podzielać narrację narzucaną przez GW.
  Moc internetu polega na tym że cały ten skrzętnie budowany porządek medialny legł w gruzach.
  Łatwość manipulacji wraz z rozpowszechnieniem dostępu do internetu się skończyła, a pudła rezonansowe typu Lis, Olejnik, Paradowska, Kuźniar, itp, itd Jedyne co osiągają to śmieszność
  Obecnie możemy zaobserwować spore wysiłki polityków i rządów skierowane w kierunku przejęcia władzy nad internetem bo to ostatni bastion wolności obywatelskiej.
  Pozdrawiam czytelników.

  1. Ciekawy tekst z fb Pawła Kukiza oraz link

   W każdym praktycznie wywiadzie mówię m.in. o konieczności powstrzymania wypływu kapitału z Polski a mimo to te same media, którym wywiadów udzieliłem uparcie twierdzą – “on nie ma programu” 🙂

   “W 2004, czyli w roku przystąpienia Polski do Unii Europejskiej, za średnią krajową pensję brutto można było nabyć 1990 m sześc. gazu, a w 2013 już tylko 1386 m sześc. W roku przystąpienia Polski do UE za średnią pensję można było kupić 818 litrów oleju napędowego, gdy w roku 2013 już tylko 663 litry. W 2004 za średnią krajową można było mieć 1761 bochenków chleba, dziś tylko 1531.”

   http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/06/gdzie-znikaja-pieniadze-polakow-czyli-grecki-syndrom-00458245.html

   1. A rządzący chwalą się ile to wzrosła minimalna krajowa. Tyle że z minimalną jest tak samo jak z średnią czyli siła nabywcza coraz mniejsza. A media to kupują i nie znajdzie się żaden dziennikarz z głównych mediów który wykrzyczy to w twarz np Premier Kopacz

    • Lady Kate on 10 sierpnia 2015 at 22:18
    • Odpowiedz

    Jestem zniesmaczona jak oglądam obrady sesji, które udostępnia strona internetowa urzędu. Naprawdę czy nie może ktoś inny prowadzić obrad? Mimo, że gmina to podstawowa jednostka sam. teryt. to mimo wszystko, ale jakiś poziom trzeba reprezentować. Moja siostra też ogląda nagrania a mieszka we Francji.

  2. na siłę klawiatury

   http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,8eje82

 3. nagrania sesji, gdzie że łono jest????

  1. Obserwując nagrania z sesji stwierdzam jednoznacznie, że przewodniczący nie umie zapanować nad sesją i dyskusją. Pytam więc można go podszkolić? Wiele ludzi ogląda sesje w tym również osoby stale zamieszkujące zagranicą dlatego wypadałoby zachować pewien poziom prowadzenia obrad. Tyle w temacie.

  2. Nie wiesz gdzie jest łono? Nie rozśmieszaj mnie. Ile Ty masz lat? 🙂

    • Trza wytłumaczyć on 25 lipca 2015 at 16:27
    • Odpowiedz

    Łono jest poniżej pępka. Tam teżjest nagranie, przyłóż ucho i posłuchaj, a i zobaczyć wiele też możesz 🙂

 4. uchwalili,konkordatu nie zerwali przypadkiem

  1. Na szczęście nie od naszej rady i władz zależy los konkordatu.

  2. Coś brak nagrania a juz środa

   1. wieść niesie, że było ostrawo i moze i co kombinowane zostanie przed upublicznieniem, no toś my sie doczekali szacunku dla ludzi i demokracji po pieronie

    1. Szacunek do ludzi masz nagrany ze spotkania Tarnowian z premierką. Tam jest taki jeden szanowny gość, dobrze mu się przyjrzyj i posłuchaj co mówi, a zrozumiesz.

   2. tak po prowdzie to wszystkie te sesje powinny być w kupie te nagrania a żeby to odszukać to gdzie to jest ?

  3. Do admina !!!

   Kolego to w końcu jest jakaś demokracja czy jej nie ma ??

   Jeśi jest to gdzie jest wpis oraz linkie z naszym włodarzem w roli głównej oraz komentarze do niego,m i n tkże mój ?????

   1. Jaśniej proszę. Ale chyba kolego pomyliłeś tematy, bo link do filmiku i komentarze pod nim są w temacie IX sesja …

    Tutaj nie ma żadnej cenzury, choć jak już nie raz pisałem, nie jestem jedynym adminem. Jeżeli ktoś spostrzeże cenzurę, to zostaje blog zastępczy http://ljgr.blog.pl/ lub blog Pana Jeziora, a jak i to za mało, to zachęcam do założenia własnego bloga i forum.

 5. Zachęcam do nieanonimowej dyskusji na fb Burmistrza Ryglic.. Od jakiegoś czasu Burmistrz na tym blogu nie pisze i nie dyskutuje więc my piszmy u niego na fb. Dość często ostatnio pojawiają się nowe tematy.

  1. Co to za wyrocznia, że wszyscy mamy kierować się jej wpisami. Niech sobie bazgroli.

   1. Kierować bądź krytykować i zapewne nie wszyscy skłonni są wybrać jedną z opcji. Po wpisach widać, że nie koniecznie jest poparcie. Moim zdaniem warto docenić otwartość na dyskusję ze strony włodarza gminy.

    1. Przecież to jest dyskusja działacza partyjnego, a nie włodarza gminy. Kiedy tak na prawdę był tym realnym włodarzem.

     1. Może można (warto) poprosić i zacznie toczyć się dyskusja na tematy gminne.

     2. Prosić nikt nie będzie, ukłony to do nas wyborców. My możemy odpowiednio ale podziękować i tak zrobimy.

     3. Mnie się wydaje, że sam zejdzie ze sceny i będzie jak w tej piosence – trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść – niepokonanym

     4. Andrzej ale cie cuć. Zrozum wreszcie że to tobie już podziękowali.

     5. Złe skojarzenia. Nie Andrzej to pisze.

     6. Do dyskutowania na lokalne tematy to są zebrania, sesje, lokalne portale, s ts opcja jakoś upodobała sobie facebooki, twitery, restauracje, cmentarze, a taki jeden co to cieciował u niemca nawet trzepak, czy śmietnik? Ech durni mamy na stolcach, tylko ja nie mam pretensji do tych durni, tylko do tych pożytecznych idiotów którzy ich wybrali.

     7. Zestawienie fb z cmentarzami czy restauracjami nietrafione zupełnie. Są ludzie jak ja, ze tylko z fb wiem co w gminie piszczy.

     8. Kiedyś słuchałem dyskusji profesorów socjologii i z ich wywodów wynika, że tzw. “zachód” odchodzi już od portali społecznościowych, a co bardziej inteligentni i mądrzy ludzie zaczynają coraz bardziej chronić swoją prywatność.
      U nas pewnie moda na likowanie jeszcze trochę potrwa ale sądzę, Ze też się skończy.
      Szkopuł w tym, że bardzo wiele osób nie umie i nie potrafi z tych portali korzystać. Wypisują tam głupoty, z których potem się tłumaczą, do granic możliwości obnażają swoją prywatność (ze szkodą dla nich samych), a co najgorsze w sposób dla nich niezrozumiały obnażają swoją nieraz marną inteligencję. Co z drugiej strony osobiście poczytuję za plus bo niejednokrotnie człowiek wydawałoby się w miarę rozsądny i inteligentny nieświadomie pokazuje swoją głupotę i wielkie braki w sposobie racjonalnego myślenia.
      Ludzie nie dawajcie się ogłupiać i przestańcie się przechwalać swoimi brakami intelektu.

      • uzależniony od fb on 24 lipca 2015 at 20:28
      • Odpowiedz

      Bardzo słaby wywód. Byłby mocny gdybyś dał oficjalnie ,np. na swoim fb. Jest swego rodzaju odwaga dyskutować otwarcie i nieanonimowo. Czasami coś co wydaje sie miałkie gdy sie usłyszy uzasadnienie, szczeka może opaść. Co do portali społecznościowych wystarczy o nich poczytać jakie są ile ludzi z tego korzysta i jaką maja moc.

     9. Tę “moc”, moim zdaniem słusznie skomentował Stanisław Lem, (cyt z pamięci)
      “Dopóki nie musiałem skorzystać z internetu nie przypuszczałem, że na świecie jest tylu idiotów”.

      • uzależniony od fb on 25 lipca 2015 at 08:03
      • Odpowiedz

      Moc tkwi, np. w tym , że mogłeś zacytować Lema i podejrzewam że 90% czytających ten cytat właśnie go poznało. Dwa – nawet Lem mógł przekonać się o tym o czym się przekonał. Trzy – ogień, koło, żagiel, pług, pismo, elektryczność, skrzydło, telefon i w końcu sieć to rzeczy, które pchnęły rozwój ludzkości. Wyselekcjonowałbym 3 najważniejsze – ogień, koło, pismo, internet.

     10. A cyber wojny międzynarodowe to chyba tez argument na siłę neta

     11. internetu ,że każdy może coś “opublikować” czasem coś mądrego na ogół nic wartościowego. fakt internet do manipulacji ludźmi którzy nie rozwinęli w sobie krytycznego myślenia jest idealny.

 6. jutro

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)