ZDROWE ZĘBY DEMOKRACJI

 

Zachęcam czytelników do zapoznania się z poniższym materiałem. My współpracowaliśmy (zwłaszcza Krzysztof) z tą organizacją. Nadal utrzymujemy kontakt. Perturbacje związane z początkami wprowadzania jawności w naszej gminie żywo interesowały działaczy organizacji Watchdog. Można w ich publikacjach doszukać się wzmianek o Gminie Ryglice.

Cyt:

“Realizujemy plan pobudzania polskich gmin. Inspirowania ich ideą jawności, wolności i niezależności obywatelskiej. Na razie uaktywniliśmy około dziesięciu procent terytorium. Na to osiągnięcie pracowaliśmy dwanaście lat. A jest ono wciąż za małe i niedostatecznie dopracowane. Ale przemy naprzód i wydaje się, że trudno będzie nas zatrzymać.”

 

Więcej  TUTAJ

                                                                                                                                                             az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zdrowe-zeby-demokracji/

39 Komentarzy

Skip to comment form

  • Uszczelnimy system on 18 sierpnia 2015 at 15:23
  • Odpowiedz

  https://www.youtube.com/watch?v=XY7AR2zBtZ0

  1. młoda siksa dziennikarka nie zna ustaw i dopytuje dopytuje dopytuje nieprzygotowana do wywiadu

  2. OOO nowa młoda Olejnik? A gdzie Moniczka? Wiemy, że jesteś na szkoleniu na wschodzie i po “urlopie” wróci i zacznie ładować w umysły wiedze po szkoleniu. Naród już uodporniony na Olejniki Lisy i inne takie POlszewictwo.

 1. No tak, Judasz sprzedawał się za 200 czy 300 zł, niszcząc życie wielu ludziom i myśli że to dla demokracji, oczerniając szkalując, poniżając. Widzimy za co brało się kasę i od kogo, służąc komuś za te marne srebrniki. Mając to wszystko na sumieniu, można uciekać przed odpowiedzialnością na tym świecie, ale nie przed BOGIEM.

  1. Hee heeee. No naprawdę jak u Barei

  2. Hhhe, wyjazdy by nagrać soleckie zebranko zniszczyło życie wielu rodzinom. Wiec teraz jak urząd nagrywa to dopiero znisczenia sieje.

  3. Ten wpis wyżej to chyba żony byłego radnego. Mniej sprzątania w szkole, bo wakacje, to się klika co nie? 🙂

  4. Trza było myśleć jak AZ wprowadzał pomysł nagrywań a nie walczyć z tym. Który mądry polityk lub działacz społeczny odważy się na wojnę z mediami, chyba tylko niepoważny. Nie poważnym było szczucie Grocha oraz wykorzystywanie Policji w tym celu. Młode chłopaki policjanci zostali podstawieni przez ówczesną elitę rządzącą pod ścianą niejako. Czy te zachowania były normalne?

  5. Jakieś trzy lata wstecz mieliśmy kolędę i długo rozmawiałem z Proboszczem Parafii Ryglice na tematy gminy, władzy gminy, itp. Proboszcz nie widział nic złego w kwestii nagrywań czy bloga, ale oczywiście nie popierał anonimowego szkalującego pisania na forach. To zrozumiałe. A może Proboszcz w jakimś kazaniu powie jak niemoralnym jest oczernianie bliźniego w sieci.

   Informacja: jest nowa sonda na blogu.

   1. inf o rozmowie z proboszczem mnie zwala z nóg.
    jest jakiś kontekst ,blog jeziora, wyrok w pierwszej instancji (na tym blogu sprawy po prosu nie ma:) , przyjmuje się sponsorowanie , co dla mężczyzny wydaje się upokarzające . Wszystko ponad percepcje człowieka normalnie wychowanego , ja się poddaje .

    1. Czy naprawdę uważa się, że działalność blogowo-nagraniowa miała decydujący wpływ na wynik wyborów? To mi poniekąd schlebia, ale czy da się to udowodnić? Tyleż samo argumentów można znaleźć na obronę co i na obalenie tej tezy. Nawet spotkałem się z tezą, że blog spowodował, że porażka NJ była mniejsza, bo bardzo podobały się społeczeństwu sesje. Tutaj naprawdę nie można przesądzać. To są sprawy nie do wyjaśnienia. Można jedynie mieć takie lub inne zdanie.

     Nie wydaje mi się upokarzającym, gdy się organizuje czyn społeczny i prosi o wsparcie. Obecnie dopracowuję temat projektu budżetu obywatelskiego i również będę prosił mieszkańców o czyn, aktywność społeczną polegającą na głosowaniu przez Internet na mój projekt, czyli zakup kruszywa na gminne drogi.

     Proszę się nie poddawać.

     1. He heh , za Benka czyny społeczne polegały na łoppata kilof siekiera i jazda w teren a teraz wystarczy kliknąć z pieleszy zacisznego domu i czyn społeczny dzieje się. Postęp wielki. Za Teresy to sie zrodziło? Żarcik. Coraz wiecej sie słyszy że tych czynnych klikajacych będzie z Zalasowej. Maja we krwi czyny społeczne i naklikają i projekty tam siądą głownie. Wieś zorganizowana co by nie mówić

   • A Ty co ... on 31 lipca 2015 at 08:53
   • Odpowiedz

   http://zapodaj.net/6095238c9f054.jpg.html

   1. A no szkaluje anonimowo. Oto co zrobił anonim z za klawiatury.

 2. prawda. Ocenili głównie Zalasowianie. No dziwić czemu nie ma się co. Podobnież Lubcznie wysoko ocenili Augustyna, ale suma sumarum wyszło na Karasiewicza.

 3. Grabieżca zmarł…..

  1. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie. A światłość wiekuista niechaj mu świeci … Amen.

  • bombowy artykuł on 29 lipca 2015 at 20:09
  • Odpowiedz

  o tym jakżeśmy ze szwagrem demokracje zaprowadzali ,jednak nie powinniście pomijać udziału znanego adwokata w końcowym sukcesie 😉

  1. Wyrok nieprawomocny zdaje się. Wynajmij Ziobrę a sprawa zmienić obrót może

   1. A no, wszak AJ z BK ostatecznie wygrał proces. Prawda zwycięża zawsze, tylko trzeba czasem bardzo tego chcieć i nie bać się.

 4. Może władze gminy zaproszą na weekend obwoźny cyrk do Ryglic. Bylby ubaw, sprzedawcy piwa by se zarobili. Przez te wyjazdy PO nie wyjdzie poza 10%. Już PSL wiecej zbierze w jesieni, zobaczycie.

  http://m.onet.pl/wiadomosci/kraj,zpkvbq

  1. He he he wożą za rządem krzesła i stoły. No zaiste czysty cyrk. Ruszają w sieci memy meblowe.

   1. Symbolem kampanii Bronisława było krzesło, symbolem kampanii PO będą krzesła i stoły. Kompromitacja, ale wielu cieszy ona.

 5. na benzynę biednym orędownikom demokracji jak rozumiem nie rzucili ?

   • Taka prawda on 29 lipca 2015 at 15:11
   • Odpowiedz

   Biedni są ci co walczyli z mediami czyli były obóz władzy gminnej. Nie wyczuli tematu i popłynęli. 🙂

  1. Włodarczyki na wiejskich gminach robią z ludźmi co chcą. ledwie 10 % gmin coś tam sie czyni. Pisze z kraju zachodniego. o jakże widać zacofanie z dalsza w Polsce

  2. Adam i co z tego mamy? Przyglądnij się dokładnie co się w urzędzie gminy dzieje. Bez Pana ani rusz, co Pan każe to zrobią, radni są bezradni. Wróciło stare powiedzenie radnych “Benek to wie najlepiej, my mamy tylko przegłosować”.

   1. Hmm? Mamy od 4 lat możliwość oglądania obrad Rady Miejskiej niczym obrad Sejmu. Podobna sytuacja z zebraniami sołeckimi oraz innymi ważnymi dla mieszkańców spotkaniami, które są rejestrowane. Mamy możliwość merytorycznej i bez żadnej cenzury dyskusji w sieci. Stworzyliśmy sytuację, w której władza ma pełną świadomość kontroli medialnej jej pracy. Słowem, jesteśmy jak sądzę w 10% gmin, gdzie relacja suweren a przedstawiciel suwerena jest na dobrej drodze rozwiązania problemu tych relacji. Co więcej, może nawet możemy, w co wierzę wytyczać nowe lepsze jakości życia w gminach. Podam przykład. Szukałem i nie doszukałem się drugiej gminy w Polsce, w której z urzędu nagrywano by zebrania sołeckie i umieszczano je na stronach internetowych urzędu.

    Wracając do porównań z sejmem. Poprzednie obrady “sejmu gminy” były w porównaniu z aktualnymi bardziej dynamiczne. Nie oceniam póki co, co lepsze dla naszej gminy, czy dynamiczność czy podporządkowanie rady (jak sugerujecie) władzy wykonawczej. Jest jeszcze ponad 3 lata kadencji. Co zaś się tyczy urzędu, nie mam wiedzy na ten temat.

    Piszcie bez ograniczeń o rożnych sprawach. Forum szeroko otwarte jest …

    1. Nie pisz bajek i się nie usprawiedliwiaj. Chodziło o powrót starego układu bo byliście przez niego finansowani, sam o tym pisałeś. Doprowadziliście do tego, że nastało nowe-stare, a jakie było stare to ludzie wiedzą.

     1. Zgadza się 200 lub 300 zł. kilka miesięcy przed wyborami na paliwo, by nagrać zebrania sołeckie w 2014 r. Sesje były nagrywane przez urząd gdzieś od maja 2011 r. Taki tylko szczegół, to myśmy poprosili opozycję o małe wsparcie a nie nam oferowano kasę za coś. Gdybyśmy nie otrzymali wsparcia i tak zrobilibyśmy robotę. Proszę jeśli przytaczasz moje wypowiedzi o cytowanie ich lub pisanie tak jak jest. Pozdrawiam.

     2. Ja bajkopisarstwa jako żywo nie dostrzegłam.

     3. az uważa swoje postępowanie za normalne ?

     4. A cóż takiego nienormalnego jest w tym, że media wspierają w danym czasie aktualną opozycję? Przecież to sedno rozwoju społeczeństwa. Czy o to chodziło w pytaniu o postępowanie? 🙂

      P.S.
      Powiem więcej. Był czas kiedy zapraszano mnie na spotkania działaczy, radnych oraz posłów PO. Korzystałem z tych zaproszeń. Zapraszaliby działacze PiS czy PSL, czy inni, też bym skorzystał. Dlaczego nie? Przedstawiano mnie i Krzysztofa jako prowadzących lokalnego bloga. Pamiętam jak obecny Burmistrz powiedział przedstawiając nas mniej więcej coś takiego: “Dziś mamy lokalne media za sobą, ale kto wie co przyniesie przyszłość.” Korzystajcie zatem z możliwości jaką macie dzięki temu blogowi. Oczywiście najlepiej NIEANONIMOWO.

     5. zatkało kakao krytyków rozwoju gminy Ryglice tymi tekstami admina z dziś? Jeziorki bark Wam intelektu.

   2. Pytasz co z tego mamy. Ano to, że ludzie zobaczyli jaka była nowa jakość w wykonaniu kompani Jeziora i odpowiednio ocenili.

    1. prawda. Ocenili głównie Zalasowianie. No dziwić czemu nie ma się co. Podobnież Lubcznie wysoko ocenili Augustyna, ale suma sumarum wyszło na Karasiewicza.

     1. Gdyby Paweł był efektywny w powiecie (przez tyle lat) to 4 lata wstecz zostałby burmistrzem a teraz byłby 2 kadencję. Te osoby które dotychczas startowały na włodarza przechodzą powoli do historii, czas na nowe pokolenie, które notabene jeszcze nie wyjechało. Mam nadzieje, że znają się takie osoby, które dadzą mieszkańcom bezpieczne jutro. Młodzi mają zupełne inne myślenie niż stare pokolenie. Widać to nawet po rozmowach z niektórymi z rady.

     2. Bezpieczne jutro – ciekawe. Ale chyba Paweł szykuje sie na fotel

 6. No nie cuda …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)