XLI Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xli-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-2/

9 Komentarzy

Skip to comment form

  • żenada on 15 kwietnia 2022 at 07:58
  • Odpowiedz

  A czemu nie ma relacji z XLII Sesji Rady Gminy, z tego co wiem trochę byśmy się pośmiali jak średni ogrywa Zalasową. podobno przedstawił koszt utrzymania szkół po przekształceniu w Woli Lubeckiej i Joninach. Same zyski , na co wyda te pieniądze, jak piszecie w gminie cud, miód, i malina to teraz na LODY

  1. Jak to nie ma? Przecież jest!!
   https://www.youtube.com/watch?v=MkkpeBU9uo0

   1. Średni nie ogrywa Zalasową tylko Mrozowa nie ma pojęcia o czym mówi. Jaką jest radną skoro nie interesuje się co się dzieje na wsi i w szkole. Dyrektor z Mrozową i klika za placami czyli Karasiewicz i Gutkowki chcieli ograć średniego, no ale nie udało się

    1. Czy ktoś potrafi sobie wyobrazić, że jest to tylko niekompetencja pana dyrektora, a nie celowe działanie?
     Wygląda to raczej na zaplanowane działanie szarych eminencji Zalasowskich posłusznie wykonane przez pana dyrektora. Okazało się, że nawet Zalasowscy radni nie mieli pojęcia o tym, że na kilkanaście godzin przed sesją “swoi” zmuszą ich, by okrakiem siedli na barykadzie.
     Oczywiście, że nie jest to przypadek, a celowe zagranie mające uderzyć w burmistrza i radę — tymczasem okazało się, że już nie tylko burmistrz gra dobrem dzieci.
     Trudno wywnioskować co spodziewali się osiągnąć inspiratorzy i jakiej reakcji burmistrza się spodziewali. Wydaje się jednak, że plan nie wypalił i pod ścianą burmistrz wcale nie stoi sam, bo (świadomie bądź nie) pod tą samą ścianą postawieni zostali też radni z Zalasowej i dyrektor szkoły.
     Tak czy siak, cały plan rozwalił burmistrz, który jak się pewnie spodziewano, nie powiedział twardo nie i sprytnie rękoma radnych wprowadził temat na sesję. Myślę, że całej sytuacji powinni się dokładnie przyjrzeć sami Zalasowianie, bo gołym okiem widać, że pan dyrektor biega dla kogoś.

     1. Burmistrz wielokrotnie obiecywał wykazanie korzyści przejęcia szkół. Zasłaniał się dobrem dzieci. Do tej pory te deklaracje nie zostały spełnione. W obecnej sytuacji – przynajmniej ja tak odczytałem – szantażować Zalasową odebrania im budowy chodnika w zamian za podział klas – żenujące. Typowe dla PS. Jakoś nie było mowy o odebraniu/ograniczeniu inwestycji w WOLI czy Lubczy. A wręcz przeciwnie. A wnioskując po wypowiedziach dobro dzieci jest najważniejsze……….może dobro tylko czyje? Ludzie przejrzyjcie na oczy!!!! Dziwi mnie jedyne postawa radnych. Jeżeli nie zgadzam się z pewnymi postawami, ustawą, budżetem to przy głosowaniu wyrażam swoją opinię. A tu taka zgodność. Coś tu nie gra. Z drugiej strony jak widzę inwestycje typu: kawałek chodnika na ulicy do zadupia, 3 lampy na ulicy nakońcuświata, pół metra asfaltu na…………..przynajmniej ja oczekuję czegoś więcej. Brak możliwości rozwoju dla dzieci (ośrodki kultury to dno), poziom szkół na bardzo niskim poziomie, brak wszystkiego (kino, teatr, rozrywka, restauracje), basen???. Blisko jest Tarnów gdzie można te rozrywki tam spełnić – tylko czym tam dojechać????Autobusów brak a władz ma to w …………..Po zmianie burmistrza miał być miód i złoto. A z całym szacunkiem jest gorzej. Nie byłem zwolennikiem poprzednika ale mam wrażenie, że Karasiewicz przynajmniej starał się coś robić dla innych. A co do obecnego – Ci co piszą o nim Średni – przesadzają i to bardzo, bardzo.

      1. W moim odczuciu sytuacja miała uderzyć tam, gdzie burmistrza boli i spowodować powrót dyskusji o szkołach, bo to woda na młyn dla czającej się na władzę szarej eminencji. Tymczasem burmistrz sprytnie zagrał na wolne pole miedzy graczy i postawił ich przed wyborem odbijać, czy puścić piłkę w aut. Tak, czy siak, albo siata, albo strata.
       W jednym zgoda ” Ludzie przejrzyjcie na oczy!!!!”.

     2. Wydaje mi się że za tym pismem….. Stoi dyre…..🤣tyle mam do powiedzenia Burmistrz 👍

 1. Chyba w gminie cud miód malina, żadnych wpisów. To jest władza!

  1. Ha ha. Jest idealnie i dlatego nikt nie krytykuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)