XXII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xxii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-2/

223 Komentarze

Skip to comment form

  • Gra w Pana (Ch.) on 31 sierpnia 2020 at 22:07
  • Odpowiedz

  ŚREDNI to niesłowny ch ..j . Blog mu pomógł i blog to wykończyć potrafi.

  1. Średni ma się dobrze i w 4 literach ma to co mówią i piszą. Grunt to biznes i kasa. Śmieszni jesteście. Już fotel rozdysponowany, stanowiska obsadzone, kandydaci wybrani. Haha niedoczekanie. Wszyscy patrzą na Zielińskiego, Niewiadomskiego aby donos do prokuratury złożyli. A tu trzeba mieć jaja. Bo co jeśli się okaże że wykształcenie ma?? A jeśli nawet to sądy są nasze. Spokojnie czekajcie na kolejne wybory i spinajcie poślady.

    • Gra w Pana (Ch.) on 1 września 2020 at 00:10
    • Odpowiedz

    Tak czy siak kadencja nie potrwa 5 lat.

  2. feluś jak mkniesz nowym mustangiem uważaj na cudze kury na drodze , bo chłopy z widłami wyjdą moja RADA , wyborca

  • nie do zapomnienia on 1 sierpnia 2020 at 10:06
  • Odpowiedz

  1 sierpnia https://twitter.com/rak19691/status/1289434283430383616

   • Jan Max Kolano on 11 sierpnia 2020 at 00:13
   • Odpowiedz

   Tu tak wpisuję, żeby nie poszło w niepamięć:
   I otóż to. Mamy juz coś. Niewiadomski powiedział, że jest znany adminowi bloga. Panie Adamie, prosimy o odniesienie, czy Niewiadomski to anonimowy trol, który bazgra na tym blogu, czy ktoś znany Panu z imienia i nazwiska. To ułatwi nam ocenę wiarygodności Nieiwadomskiego i tegoż bloga. 🙂
   Swoja drogą: ten blog to dno. Autor ma ciekawe wpisy, ale anonimowy troling, to porażka.
   Adam Zieliński nigdy nie zapisze się z powodu bloga grocha, prokarasiewiczowego, pozytywnie w historii gminy, bo to anty promocja całą parą i na cały świat.
   Panie Adamie, jest Pan inteligentny, zamknij to g… Masz wiele potencjału i nie ma sensu dawać pożywkę niezadowolonej i niespełnionej tzw. jedności.

   1. Tak, jest mi znany KN z imienia i nazwiska, bo inaczej nie wpuściłbym Go do publikowania tutaj (względy formalne i prawne).
    Dla niektórych blog może nosić piętno “pokarasiewiczowe”. No cóż. Wydaje mi się jednak, że nieskrępowana możliwość pisania tutaj zarówno postów, jak i komentarzy skutecznie to piętno niweluje. Ta wolność wypowiedzi była z tego co wiem od zawsze a od czasu, gdy mam realny wpływ na formę bloga jest zapewniona całkowicie. Czy taką możliwość można zaliczyć do anty promocji? Hm? Tutaj wszystko w rękach aktywności piszących w tym także w rękach rządzących gminą w danej chwili. Proszę też zauważyć, że nawet w kampaniach wyborczych zawsze jest otwarta furtka dla wszystkich chętnych i wszystkich sił politycznych. Tak więc, póki co nie ma co zamykać tego forum/bloga. Nich się udoskonala.

    Dzięki za pochwały dla mnie. Miłego dnia. 🙂

    1. Dokładnie tak. Gdy zwróciłem się z zapytaniem czy mógłbym publikować na blogu poznanie prawdziwych personaliów było jednym z głównych warunków rejestracji. Chwilę się zastanawiałem czy warto i czy można zaufać panu Zielińskiemu. Dziś po prawie 1,5 roku publikowania na tym forum wiem, że podjąłem słuszną decyzję i to co robię ma sens. Bardzo cenię sobie współpracę z panem Zielińskim i doceniam to, że nie uległ presji i nie zdradził kim jest niewiadomski mimo, że wdrożono w życie bardzo chytry plan by się tego dowiedzieć. To jak wielkie znaczenie ma ten blog widać po ostatnich komentarzach z których wieje strachem o to, że mieszkańcy gminy zbyt wiele się tu dowiedzą więc trzeba reagować i spróbować w jakiś sposób podważyć wiarygodność autorów.

     1. Proszę Pana , bardzo dużo ludzi czyta ten blog , nieprawdą to też jest ,że 3czy 4 osoby w kółko piszą . Pan Zieliński pisze prawdę ,że blog ma moc i dzięki takim ludziom jak Niewiadomski , społeczeństwo stopniowo wyrabia sobie pogląd o bossach naszego urzędu, nepotyżmie urzędzie , mądrości radnych i wszelakich sprawach , które mają być zamiecione pod dywan. Jeżeli ktoś wyśmiewa ten blog to tym bardziej ludzie się interesują . Pan Niewiadomski pięknie wszystko przejrzyście przedstawia ile , kto, za co itd. i to jest irytujące dla osób mających władzę i coś do ukrycia. Kampania wyborcza już w pełni , jak nigdy dotąd.

       • ... on 11 sierpnia 2020 at 19:59

       O wykształceniu obecnego to były pisał ,zapytania o wydatki (jeżeli były) to zostały olane bez konsekwencji . Wspominając blog radnego to tu bida z nędzą .

      1. Niewątpliwie blog pana Jeziora miał moc ale nie dla tego, że pan Andrzej mocno walił tylko dlatego, że takiego paliwa dostarczała ówczesna władza a pan Jezior jako radny miał zdecydowanie większy dostęp do informacji niż ktokolwiek z tu piszących. Jeżeli uważasz, że teksty o wykształceniu burmistrza były pisane przez “byłego” to bardzo mocno się mylisz, bo “były” nie odpisał mi nawet na pytanie czy jako lider gminnej opozycji zamierza coś z tym faktem zrobić. Trudno się też dziwić, że urzędujący burmistrz ignorował pytania kogoś anonimowego gdy się pamięta, że ignorowano pytania zadawane formalnie przez radnego. Jednak w przypadku obydwóch blogów widać, że w oczach władzy były i są “bezwartościowym szambem”.

       • Wieko od kibla on 11 sierpnia 2020 at 20:38

       Szambem którego odwiedzają i piszą często. Np pan średni lubi to szambo bardzo, bardzo odwiedzać i kupki sadzić

       • .... on 11 sierpnia 2020 at 20:40

       Chodziło mi o ten atak na BoPre gdy skontrował sołtyske(słynna pięść ziemi) ,tam było o wykształceniu . A dowcip na tym polega że skoro pan AZ tak z otwartą przyłbicą to czemu on nie zapyta ? Oczywiście można odbić że każdy tak może ale chodzi o to że nikt ,nikt tego nie robi.

       • Adam on 12 sierpnia 2020 at 06:00
        Author

       Ale ileż można pytać? Pytania tu padały i padały odpowiedzi, które nie są wyczerpujące. Kolejnym krokiem jest zgłoszenie sprawy do zbadania odpowiednim organom i to się dzieje. Zapewniam. Wszyscy wiemy, jak działa wymiar sprawiedliwości a jeszcze w dobie wirusa …
       Powiedziałem A to i dalsze litery będą. Spokojnie. Pozdrawiam.

       • Tak to widzę on 12 sierpnia 2020 at 07:33

       Jedność podpuszczana forum Zielińskiego by ruszył prokuraturę a potem sami będą korzystać z efektów

       • ... on 12 sierpnia 2020 at 11:21

       Jeżeli tak to dobrze , nie powinno być takich podejrzeń .

       • Adam on 12 sierpnia 2020 at 16:13
        Author

       Może i dobrze, ale czyż nie powinno być tak, że wątpliwościami w sferze publicznej, które są naświetlone na niwie mediów zająć powinna się np. komisja rewizyjna czy też komisja skarg, wniosków i petycji (ta druga zawsze przynależy do opozycji ) czy też właśnie opozycja w osobach byłych radnych i burmistrzów, którzy przegrali wybory a mają aspiracje wrócić do rządzenia? Czy aby nie ci ludzie i struktury powinny patrzeć szczególnie mocno władzy na ręce i podejmować decyzje, których skutki coś spowodują i podnoszą standard w życiu publicznym? Czy naprawdę musi to robić bloger?

       • Anonim on 12 sierpnia 2020 at 19:40

       Jeżeli ktoś z pisu poważnie traktuje normy przyzwoitości to powinien działać ,jeżeli tak się dzieje to szacunek ,chyba pierwsza rzecz pozytywna i to duża rzecz, Opozycji gminnej by, się nie czepiał ,jeżeli z byłym burmistrzem z PO jest im po drodze to mówi wszystko . Sprawa myślę z pogranicza etyki , głos paserzy jednak niesłyszalny.

    2. Adam coś nie gra, bo Wg oświadczenia Augustyn tylko z urzędu gminy zarobił ponad 126 tyś zł co w przeliczeniu na każdy mc daje niezłą sumę jak to jest?

     1. Hm?
      Podobnie jak w temacie -wykształcenie- raczej proponuję odesłać zagadnienie do kompetentnych komisji, np. rewizyjnej. Nie zaszkodzi też temat opisać (dane osobowe do wiadomości redakcji) tu na blogu. Zapraszam.

       • Anonim on 20 sierpnia 2020 at 11:37

       Nie zgadza sie ani kasa ani wykształcenie .
       Ciekawe co jeszcze nas zaskoczy w tej kadencji .

     2. Smutne to wszystko ,za to ekipa z gminy pewnie zadowolona bo swoich standardów zmieniać nie musiała.

       • Tyle on 20 sierpnia 2020 at 07:20

       Zaiste smutne, bo takie tematy po wzmiankach w mediach powinny być wyjaśnienie z urzędu. Jeśli to ploty to sam zainteresowany powinien jasno wyjaśnić. Tyle.

  1. Zieliński kandyduj na burmistrza!

 1. ulicy (do pierwszego mostu a ten most koło kościoła),zresztą chyba nie tak bardzo konieczny do poprawy ,gmina nawet takiego kawałka nie jest sama z siebie zrobić ? http://ryglice.pl/news/otrzymalismy-srodki-na-odbudowe-ulicy-ks-jakuba-wyrwy-w-ryglicach.html

  1. Żłobek za to będzie , mówią ,że SZ . M. załatwił przez posła , tak jak asfaltwanie w stronę do kościoła. Dzięki mu i za to. Reszta rady z Ryglic nic nie robi . SZ. M. tak dalej to fotel burmistrza murwany.

   1. SZ. M. ale sobie kadzisz

    1. aż czuć po całych Ryglicach

    2. SZ.M. jest dobrym kolegą posła i może dużo nam załatwić.

     1. A którego posła?

     2. Mnie odrzuca samo myślenie o załatwianiu . Bagienko gminne ma się dobrze ,miliony przejedzone i stoimy z wyciągniętą ręką żeby na 200 m asfaltu ktoś nam dał parę groszy.. Coś powinno się w polskich samorządach zmienić od stolicy po Ryglice .

     3. Bernard Karasiewicz był dobrym kolegą posłanki Augustyn i jeszcze lepszym kolegom marszałka Ciepieli i też obiecywał że “załatwi” nam choć co. Jedyne co po tych czasach pozostało to wiele straconych szans i długi. Podobnie było z obecnym burmistrzem który chwalił się swoimi znajomościami w Warszawie dzięki którym miód i mleko popłyną do Ryglic. Niestety znów okazało się, że nie ma to jak dobry bajer i za wszystko trzeba słono płacić.

   2. będzie miał klientów ? coś wątpię czy na tyle żeby to miało sens

   3. Jestem za młody , wykształcony , z wyglądem , ma własny biznes , a nie jak te dziadałęgi. Tylko Pan SZ. M .

    1. To już przerabialiśmy w 2015r. Tylko nowa ekipa z doświadczonych ludzi i burmistrzem znajacym sprawy samorządu.

     1. SZ.M. najlepszy , szkoła idzie za nim , jako radny reprezentuje wysoki poziom wiedzy i elegancji. Będzie najlepszym burmistrzem. Już to wiemy.

       • a on 31 lipca 2020 at 18:41

       to dzieci go wybiorą czy zacne grono profesorów ? ja na pewno nie , już teraz się nie sprawdził , chyba że kawałek asfaltu od prawdy ważniejszy.Oczywiście prawdopodobne bardzo że dam sobie spokój z głosowaniem

      1. Nie wiem kiedy w Ryglicach skończą się czasy “załatwiania” spraw które są najzwyklejszą koleją rzeczy i oczywistą oczywistością a nie żadnym “załatwianiem” przez tego czy tamtego. Swoją drogą trzeba mieć bardzo mierne pojęcie o tym jak funkcjonuje samorząd i kto może wnioskować; gdzie i o co by tak twierdzić. W samorządzie jak w wojsku jest droga służbowa a nie jakieś tam “załatwianie”. Niestety ale nie postawiłbym na pana Marcinka nawet jednego złotego. Tak jak ktoś tu pisał wcześniej, szansa na prawdziwy rozwój Ryglic to ekipa ludzi doświadczonych znających sprawy samorządowe a nie takich co to mówią, że “załatwiają” to co się nam należny jak psu miska i buda.

       • Anonim on 31 lipca 2020 at 19:00

       “Profesorowie”? Cóż to za profesorowie którzy średniaka akceptują. To już faktycznie dzieci lepiej by zadecydowały buuuu hhhaaaa hahah

       A tak na marginesie z tego co wycieka to M. SZ ma sie wyłamać z klubu PiS a wtedy średni jest w czarnej D

      2. Jeżeli tak będzie i pan Marcinek rzeczywiście wyłamie się z tego grona to będzie to dość czytelny sygnał dla mieszkańców, że chodzi Mu o coś więcej jak tylko bycie poklepywanym po plecach za podnoszenie ręki zgodnie z wolą klubu. Oby to była prawda i pan Szczepan nam się zawczasu obudził bo po przekroczeniu równi pochyłej trudno będzie wyjść z tego wszystkiego z twarzą.

       • Anonim on 31 lipca 2020 at 21:44

       Panie S.M do dzieła dla Ryglic. Jesteśmy z Panem. Najwyższy czas zrobiç coś dla Ryglic. Rozumiemy że stara się być Pan lojalny, ale czy to jest w interesie naszej miejscowości?? Najwyższy czas na zmiany.

       • anonim on 1 sierpnia 2020 at 22:42

       Z Ryglic nigdy nie będzie burmistrza. Na Marcinka zagłosuje max. 30% Ryglic, bo tu mieszkancy są bardzo rozbici. Dlatego najwieksze szanse na burmistrza ma ktoś z Zalasowej lub małej miejscowości. Chyba że ludzie ponownie zaufają Augustynowi.

       • Anonim on 2 sierpnia 2020 at 19:25

       ktoś puścił bajkę dla jaj o cudownym SZ.M. , ale jak się napalił na to stanowisko aż sam prawie uwierzyłem

       • anonim on 2 sierpnia 2020 at 20:21

       Mnie osobiście zaczyna być wszystko jedno .

     2. Pan Wojtanowski byłby najlepszym burmistrzem. Wykształcony i z dużym doświadczeniem.samorzadowym. Pokazał, że można z powodzeniem szkołę prowadzić. Nie będzie się podpisywał nauczycielom. Wielu mądrych ludzi z nim do rady pójdzie
      Jedyna to szansa dla gminy, że obecnego szamba wyszła i od dna się odbiła.

       • leśnik on 30 sierpnia 2020 at 21:38

       Za komuny karierę zrobił ,chyba nieprzypadkowo . Ja bym nie zagłosował na niego.

       • Anonim on 31 sierpnia 2020 at 07:34

       Szczepan następnym burmistrzem i to jak najszybciej , kadencję skrócić nieukowi . Nauczycielka.

       • Anonim on 31 sierpnia 2020 at 10:49

       A może SZ M to Niewiadomski?

       • Anonim on 31 sierpnia 2020 at 10:54

       Nie można dopuścić, aby nauczyciele wpływali na zarządzanie gminą, bo puszczą gminę z torbami. To jest najlepiej zarabiająca grupa mieszkańców, a zarazem najbardziej roszczeniowa.
       Jest przykład obecnego burmistrza, że nie należy wchodzić w takie układy. Są jeszcze inni mieszkąńcy i inne potrzeby, a nie tylko nabijanie kabzy nauczycielom. Szczepan niestety siedzi głęboko w środowisku nauczycielskim. Tak, że on na pewno nie.

       • Anonim on 31 sierpnia 2020 at 17:53

       Kampanię już robią i Sz,M. i jego brat A.M. tu w Ryglicach i w Lubczy , nie działają jeszcze w małych miejscowościach i Zalasowej , chociaż w Kowalowej już ich poznano podczas uroczystości szkolnej . Dali radę Karasiewiczowi , dadzą i Augustynowi. Wiwat Zwyciężymy. Klan Marcinków. Obsiądziemy wszystkie instytucje w gminie.

       • Nadole on 31 sierpnia 2020 at 20:56

       Życie krótkie choć dla niektórych zawsze mało i jedliby łopatą . Ale to może niestrawność lub wyrzuty sumienia wywołać .A karna wróci ,już wraca pomału.

       • Anonim on 31 sierpnia 2020 at 21:07

       Zawiadomienie do prokuratury juz poszło. Oj średni bedziesz miał fajerwerki.

       • czy on 31 sierpnia 2020 at 21:34

       To aby nie złamanie warunków jakie musi ubezpieczyciel spełniać

       • Anonim on 1 września 2020 at 07:46

       Pan Wojtanowski klasa.

 2. Podaj lemingu kwotę to się odniesiemy.

  1. Tu na razie jest ściernisko, ale nie będzie San Francisco, jak wg trolingu wszystko jest źle. Burmistrz zły, radny zły, pracownik zły.
   Będzie dobrze, ale trolu pokaż co potrafisz.
   Pokaż program i liste wyborczą.
   Uzupełnij to nazwiskami :
   radny trol1
   radny trol2
   radny trol3
   itd.
   Tu na razie nie jest San Francisco ale przygłupie trolowisko.

   1. felek nie pajacuj , to nie sesja czy dożynki

    1. Oj felcyk felcyk chlubo Lubczy czornej wsi w gminie Ryglice , brak dożynek, walentynek , to pajacowac trzeba w urzędzie. Idź pohasaj na łące dżentelmenie.

   2. Burmistrz odmówił udostępniania informacji nawet dotyczących poprzednika , kwestia wykształcenia określa tego pana i jego zasady życiowe ,

   3. Jeżeli uważasz ze wszystko jest supcio to gratuluje. Nie razi cie wysokość wypłat niektórych urzędników którzy tak dużo zarabiają,. piszę niektórych jeszcze raz abyś zrozumiał. widac ze razi nie tylko mnie bo inni tu też o tym piszą. Burmistrz jak burmistrz cóz wymagać

   4. Jeszcze dwa lata temu obecny burmistrz też uważał, że wszystko jest źle, że urzędnicy zarabiają za dużo, i że jest ich tak wielu bo są niekompetentni. W urzędzie mieliśmy nepotyzm i pełno nieprawidłowości a wszytko było zbyt drogie. Pan Augustyn przekonywał, że ma plan i odwagę by to wszytko zmienić.
    Gdzie dziś jest ten program? Gdzie tania woda i ścieki, gdzie porządki w urzędzie miejskim, gdzie nowa jakość zarządzania?
    Gdzie się to wszytko podziało?
    Nagle wszystko działa. Ludzie z dnia na dzień stali się kompetentni i uczciwi, nagle okazało się, że burmistrz nie ma wpływu na cenę śmieci ,wody,kanalizacji.
    Okazało się też, że nie cały program był nam przedstawiony bo nikt w kampanii nie słyszał o ponownym przejmowaniu szkół a “zrównoważony rozwój gminy” wedle wizji burmistrza poznaliśmy dopiero wraz z pierwszym autorskim budżetem.
    Jaki z tego wniosek?
    Nie o programy pisane na ostatnie chwile kampanii i nazwiska mające dać wygraną chodzi bo to żadna sztuka ale o to by planować i obiecywać to co da się zrealizować. Trzeba planować uczciwie i rozważnie, słuchać nie tych co krzyczą najgłośniej tylko tych co mówią rozsądnie, trzeba budować dla zapewnienia lepszej przyszłości mieszkańców a nie budować własny wizerunek.
    Program tworzy się w dyskusji i my tutaj dyskutujemy i reagujemy na to co się wokół nas dzieje nie tuż przed wyborami gdy czymś trzeba zwrócić na siebie uwagę ale wtedy gdy to się dzieje.

     • po wyborach on 28 lipca 2020 at 17:08
     • Odpowiedz

     PIS powinien wotum nieufności wyrazić i dążyć do wcześniejszych wyborów .

     1. Zwłaszcza ze tzw klub radnych PiS zrzesza ludzi, którzy w PiS nie są i nigdy nie byli, i zważywszy jak się zachowują nigdy nie będą w tej zacnej organizacji. Czu KN wie coś na temat ich partyjności?

      A i jeszcze do Totalni co tutaj się tak mądrzą. Ktoś kiedyś zapytał :

      Jak jesteś taki mądry to powiedz jak wydobyć informację na temat wykształcenia burmistrza. Niewiadomski wykorzystał środki formalne. Co byś radził?

      Na przystankach się mówi, że Totalni to burmistrz vel średni

      1. No skoro radni z klubu PiS to się rozumie samo przez się, że są członkami tej partii bo jak może być inaczej? Odnośnie poparcia jakie PiS udzielił panu Augustynowi to zastanawiam się nad tym czy poparcie to było udzielone pod jakimiś warunkami a jeżeli tak to czy są one realizowane czy nie. Niestety ale pan Augustyn pokazał już niemal całemu swojemu zapleczu, że kompletnie z nikim w gminie się nie liczy, i szuka poparcia po za gminą budując je na intrygach.

       • sytuacja on 28 lipca 2020 at 19:58

       Sytuacja jest,jaka jest dlatego że ludzie często niestety uważają ze jak się opłaca to wszystkie chwyty dozwolone , nie ma powodu żeby jakiś optymizm mieć . Przed wyborami słynna była szarpanina w Kowalowej , pretensje były że pan M dużo zyskał dzięki poprzednikowi i zmienił front . Nie wiem czy zyskał ale że trzymał z poprzednikiem to fakt . Teraz pisowiec ? Wolne żarty. Koniunkturalizm ,doraźny interes a ludzie mogą sobie poobserwować .
       Przez moment myślałem że będą udzielać informacji , to byłoby b. dużo . Admin bloga pisowiec spokojnie to przełyka . Co tu komentować.

       • Anonim on 28 lipca 2020 at 21:58

       no c średni może gdzieś wybył po świadectwo maturalne , bo go w gminie nie ma , wie co kto?

       • .. on 29 lipca 2020 at 10:14

       Jakieś wypasione wczasy się należą bezapelecyjnie.

     2. pis powinien cofnąć poparcie średniemu , bo nic z prawem i sprawiedliwością nie ma wspólnego oraz jego cwaniaki

       • dokladnie on 28 lipca 2020 at 18:21

       Dokładnie. średniak wykolegował ludzi pracujących mocno na rzecz jego wyboru. olał ich totalnie .

       • Anonim on 28 lipca 2020 at 21:55

       Sredni to stary cygan tak oceniają go osoby , które mu zaufały i zagłosowały , żal nam głosów oddanych za średnim, no cóż mądry Polak po szkodzie , Marcinki górą , knowają co???? przy pomocy parafii

     3. Trzeba dużo wcześniej otwarcie powiedzieć, że będzie się kandydowało tak by ci co mają jakiś pomysł mieli czas na zdecydowanie czy z kim takim warto współpracować. Dotychczas wszyscy potencjalni pretendenci czekali z decyzją do ostatniej chwili i dopiero wówczas mieli wiele do powiedzenia. A gdzie byli przez całą kadencję? Co robili? Czy interesowało ich co się w gminie dzieje czy tylko liczyli na to by konkurentowi jak najbardziej się noga powinęła? Gdzie był pan Augustyn przez ostatnią kadencje pana Karasiewicza? Czy zabierał publicznie głos? Nawet jako radny powiatowy aż do samej końcówki kadencji nie uczestniczył w sesjach i zebraniach wiejskich. Podobnie pan Karasiewicz, czy po przegranej z panią Połoska zabierał publicznie głos, czy uczestniczył w zebraniach wiejskich ? Czy teraz jako lider jedności uczestniczy w zebraniach wiejskich Zalasowej? Niestety nie. Czy pan Marcinek miał kiedyś na zebraniu jakieś zdanie czy pofatygował się na sesję nim został radnym? Wszyscy czekają do ostatniej chwili i dopiero wtedy cisną nam kit i namaszczą kandydatów na radnych. Wtedy wszędzie ich pełno.

       • Anonim on 28 lipca 2020 at 18:49

       tak. świeta prawda. Co robili i robią dla społeczności? Co organizowali, co robili ? Brawo Niewiadomski

       • w ciula on 28 lipca 2020 at 18:55

       co robią? a w ciula elektorat

      1. Nie wiem czy ktoś z Was wychwycił informację jaką na ostatniej sesji w swoim wystąpieniu podał do wiadomości publicznej pan burmistrz Augustyn? Chodzi o lotnisko. Tak tak nie przesłyszałem się ani nie przejęzyczyłem pisząc ten komentarz. Z informacji jakie przedstawił burmistrz wynika, że pewien inwestor poszukuje dogodnej lokalizacji pod małe lotnisko wraz z hangarem w którym miałby odbywać się montaż małych samolotów. W polu zainteresowań są ponoć Gmina Ryglice Tuchów i Skrzyszów. Są też pierwsze działania, ponoć pan burmistrz i sołtys oraz radny Lubczy pan Marcinek znaleźli dogodną lokalizację na terenie lasu “Ptasznik” i w najbliższym czasie pan burmistrz będzie prowadził w tej sprawie negocjacje.
       Jak mi się jednak zdaje obaj panowie mają równie wiele wspólnego z lataniem i lotniskami co pan Karasiewicz i były sołtys Jonin pan Cieślikowski z budową zapór i zbiorników rekreacyjnych. Jak widać każda kolejna władza nie ustaje w fantazjowaniu a ja zafascynowany tymi wizjami zbudowałem już jacht który niestety zamiast na zbiorniku Joniny stoi w pokrzywach teraz wezmę się chyba za małą awionetkę którą jak się uda jako pierwszy mieszkaniec Ryglic wylecę stąd w cholerę.

       • Anonim on 30 sierpnia 2020 at 20:32

       I co z tym lotniskiem?
       W Ptaszniku to zlot czarownic można najwyżej urządzić. Drogi nie ma to na miotle najlepiej.
       Tak to jest wiarygodne jak woda z Kokocza.
       Szkoda że ludziska jak te barany nadal wierzą w te bajki.

       • mz on 28 lipca 2020 at 21:21

       Taka psychoterapia na tym blogu ,czasem sobie też coś wpisze. Jak ktoś chce coś działać ,to z otwartą przyłbicą .Padały tu hasła zę KN sie wkurzy i wparuje do gminy Życie zweryfikowało . Dobranoc

       • Wyborca on 29 lipca 2020 at 13:17

       Dużo wcześniej piszę o przyszłych wyborach. Będzie nowa ekipa kompetentnych ludzi, część z nich już była radnymi poprzednio. Będzie kandydat na burmistrza, który był radnym. Gmina zasługuje na wiecej.

       • anonim on 29 lipca 2020 at 13:51

       Mnie żeby przekonać to musiałby ktoś w tej chwili zadbać o jawność wydatków gminnych z poprzednich kilku lat .

       • Anonim on 29 lipca 2020 at 21:35

       Tylko że ta nowa ekipa odziedziczy takie długi że będą jedynie sprzątać po średnim.

       • Wyborca on 29 lipca 2020 at 21:44

       Będzie nowe otwarcie dla samorządów. Ktoś te 760 mld musi zagospodarować. Zasłużeni są wszyscy taka prawda. Mamy jeszcze 10 lat aby coś zmienić czyli po średnim dwie kadencje bo rozliczenie środków będzie do 2033r. Gmina zasługuje na wiecej.

       • Wyborca on 29 lipca 2020 at 21:45

       Zadłużeni miało być.

       • Anonim on 30 lipca 2020 at 06:15

       lotnisko -lądowisko-nowa propaganda
       ale o zalewie w Joninach na sesjach nic a rządowe pieniądze na ten cel są
       (a może będziemy łapać wodę do 1000 l ,,mauzerów”)

       • Anonim on 19 sierpnia 2020 at 08:49

       Piszą na gminie, że już wykosili trawę pod zalew. Pewnie zaczną niebawem zalewać.
       Średni leje wodę non stop, tak że tylko patrzeć i zbiornik będzie zalany.
       A i jeszcze lotnisko w Ptaszniku zbuduje, jak tylko ukończy wodociąg z Kokocza.
       Choć gadał w RDNach, że wody tam już nie ma. Ma pecha wodolejca.

       • Anonim on 19 sierpnia 2020 at 10:24

       W Joninach wykoszone a Sportowa w Zalasowej to koszona jeszcze za Olszówki. Pobocza pięknie zarośnięte

       • Anonim on 19 sierpnia 2020 at 17:18

       namaszczenie ks Franka i lubeckiego aż nieładnie

 3. Czy jak Niewiadomski zostanie burmistrzem to dalej będzie incognito ? Może będziemy takim pionierem ?

  1. felek na burmistrza

 4. były radny to też admin,bo jak sie dopisać w takim miejscu jak on o 12,02 ?

  • Do Zielińskiego admina on 25 lipca 2020 at 08:16
  • Odpowiedz

  Jak to jest wiedzieć kim jest Totalni po adresie IP choćby i wiedzieć kim jest Niewiadomski i nic nie móc zrobić z ta wiedzą?

  1. Zagłosuję na Niewiadomskiego w następnych wyborach., dobrze gada Oczywiście jak się pojawi takie nazwisko. 🙂 no albo podobne. 🙂

  2. To jest trochę tak, jak z sytuacją spowiednika. Obowiązuje zachowanie tajemnicy. 😉

   1. Pan zartujesz sobie Panie Adminie Z siebie Z nas wszystkich Ze mnie tez Spowiedniku CZEGO KOGO

    1. Adam cos tam komentuje Zielinski cos odpowie NIEWIADOMSKI NAPISZE JAKIS POST przeciez to jedna i ta sama osoba

     1. Reasumując, ten blog to błazenada i ściek hejtu. Kto tu pisze? Tylko parę nielicznych osób, które nie potrafią powiedziec coś publicznie, a mogą wyrzygać się za darmo i anonimowo. Zieliński daj se siana. Załóż blog gdzie ludzie będą pisać pod inną ksywką niż anonim.
      Skończ z #trolRyglicami
      🙂

    2. Gdzieżbym śmiał sobie żartować. Źle Pani/Pan interpretuje. Nie chodzi o spowiadanie tylko o tajemnicę (zachowanie tajemnicy). Podobnie jak z zachowaniem np. tajemnicy lekarskiej czy tam jeszcze innej. Więc teraz proszę nie sugerować, że kogoś leczę. 😉

     Do Anonima i Trol2.
     Blog jest bardzo szeroko znany i wielu tutaj zabiera głos a jeszcze więcej zagląda regularnie.

 5. Kolejną osobą którą trzeba się zająć to Janusz S.

  Ten cynki i hipokryta, który do tej pory nie potwierdził czy płaci podatki, być może nadal oszukuje Państwo ma czelność pisać o innych.

  Innych tylko z PO bo z PiS mogą kraść i oszukiwać. Prezes NIK czy Pan Kogut, powiązania Szumowskiego tego “uczciwy” obywatel nie widzi. (jest tego więcej i są we wszystkich ugrupowaniach, żeby nie było że bronie PO a atakuje PiS)

  Czekam na pana zeznanie podatkowe potwierdzające opodatkowanie pobieranych pieniędzy od wiernych. Nie ma pana oświadczenia majątkowego, a szkoda.

  W przypadku braku wyślę zapytanie do US oraz poinformuje prokuraturę o możliwości popełnienie przez pana przestępstwa.

  1. ten pan bardzo pluł na poprzedniego burmistrza , za to teraz ma etat w nic nierobiącym ośrodku kultury , Panie Niewiadomski przyjrzyj się Pan tej instytucji

   1. Jeżeli kiedyś będzie to moją rolą to na pewno to zrobię, niestety ale dziś nie mam do tego żadnych skutecznych środków. Pan burmistrz zapowiadał i wciąż zapowiada szukanie oszczędności ale ten kto umie liczyć szybko się doliczy, że są to tylko puste słowa a nasza administracja zamiast tanieć wciąż drożeje. Odnośnie osoby pana Janusza to odegrał on swoją rolę i odbiera “należną” Mu zapłatę. Nic dodać nic ująć.

    1. a sekretarz zapuścił brodę jak św. Mikołaj i łazi po sklepach po rynku , może nam co sprawi , ot i to nasza władza , strach się bać

      • karierowicz on 24 lipca 2020 at 22:21
      • Odpowiedz

      Nawinęła się platforma ,brak zasad pomógł w dochrapniu się stołka

      • Anonimowy anionim w anonimowej dyskusji on 25 lipca 2020 at 00:02
      • Odpowiedz

      Już tu ustalono, że radny Paweł i radna Katarzyna są do bani. 2 opcje i do bani. Do d…. sa pracownicy urzędu i w ogóle się ukrywają z tymi zarobkami. Trzeba w końcu to zmienić. Władza się rozpanoszyła i zbyt duzo kosztuje. Zwłaszcza nerwy kosztują. Zgadzam się z tym że trzeba to zmienić. Będzie q… miło milo spokojnie i tanio. Brakuje mi tylko jednej rzeczy do szczęścia- konkretny program wyborczy dla gminy i nazwiska tych co to zrealizują. to chyba nie jest trudne zadanie dla inteligencji, która chce faktycznie coś zmienić. I nie mówcie, że Niewiadomski coś ma zrobić, bo niewiadomski to mniej więcej to samo w internecie co trol. Chyba, że ma jakieś nazwisko inne, to zwracam honor. 🙂

       • Anonim on 25 lipca 2020 at 00:09

       No to karaluchy spod poduchy. Czekamy na propozycję zmiany.

       • Anonim on 25 lipca 2020 at 06:47

       Felcyk i Swinionoga dają przedstawienie co miesiąc za pieniądze ludzkie.

       • Junkers 2 on 8 sierpnia 2020 at 23:27

       A weź idź anonimie do skarbówki a nie podpuszczaj ludzi. Pan Janusz może potem powie kto go zaanonsował i bohater będzie z pana. I opowiesz czy Twoje podatki wzbogacają naszą gminę, bo teksty twoje to sranie na cały świat.

       • Jan Serce on 8 sierpnia 2020 at 23:32

       Felcyk i Swinionoga dają przedstawienie co miesiąc za pieniądze ludzkie. … hm… może w nastepnej kadencji radni bedo za piniondze nieludzkie.

     1. on sobie szczerze bimba ze średniego przyjezdza do pracy kiedy chce , za darmo na wszystkie erazmusy jako prymus szkolny objeżdzi , jeszcze rodzinę obkarmi na imprezach gminnych , przesmyk

       • Anonim on 25 lipca 2020 at 18:19

       O kim to mowa? Sekretarzu?

       • Anonim on 25 lipca 2020 at 22:19

       nie o szewcu

    • Krzysiek Krawczyk on 8 sierpnia 2020 at 23:49
    • Odpowiedz

    GOK nic nie robi? Byłem kiedyś na ul. Wyrwy i nie dość że nic nie robią to ich nawet tam nie ma. Poprzedni burmistrz stwierdził że teraz GOPS odwali całą robotę i oddał cały budynek szkolny. To nikogo nie kole w oko?. Skupmy się na tej wszechstronnej działalności GOPSu, kulturowej, społecznej i ech i ach. Na stronie urzędu dużo widać działań GOKu ale jakoś nie widzę działań GOPSu. Więc jak gościu nie wiesz nic to poczytaj. nie zaszkodzi.

    1. W pierwszej chwili nie załapałem o co Ci chodzi i myślałem nawet, że od tego upału pomyliłeś GOK z GOPSEM jednak po doczytaniu do końca zacząłem się zastanawiać czy to aby ja nie jestem przegrzany. Korzystając zatem z rześkiego poranka postanowiłem pójść za Twoją radą i “poczytać” dokładniej stronę urzędu. Już na pierwszy rzut oka widać, że masz rację bo podstawową informacją na stronie gminy stała się ta o dzisiejszych solenizantach, więc jeżeli oceniać to pod kontem kultury to jesteśmy w czołówce polskich stron samorządowych. Jednym słowem “kultura pełną gębom” i trzeba się z Tobą zgodzić, że faktycznie ta niewątpliwie ważna informacja przyćmiewa nawet te gminne nie wspominając już o GOPS-e.
     Podobnie jak Ty ja również pamiętam, jak na budynku w którym odbierałem moje podstawowe wykształcenie pojawił się napis Gminny Ośrodek Kultury w Ryglicach. Och co to było za szczęście widzieć i mieć przekonanie, że teraz nasza Ryglicka kultura wreszcie zacznie się nam rozwijać. Jest to oczywiście sarkazm i rechot z tego, że społeczność której przyznano prawa miejskie nie posiada żadnego zaplecza w postaci centrum kultury. Jednak z drugiej strony jeżeli Gminy Ryglice nie stać na utrzymanie już istniejących budynków i w żenującym stylu jej priorytetem stało się dążenie do oddania ich prywatnym najemcom, to lepiej, że w Ryglicach nie mamy tego typu problemów. Oczywiście w żadnym razie nie usprawiedliwiam tego, że nasz GOPS wysoki poziom reprezentuje tylko w kwestii zarobków pani dyrektor których wysokość ciężko w jakiś sensowny sposób uzasadnić.

     I jeszcze by się nie rozdrabniać odpowiedz dla “Jana Serce”
     Dla Twojej wiadomości nie zjadam chleba kupionego za pieniądze podatnika anie tego z Tarnowa ani tego z Ryglic więc możesz spać spokojnie niewiadomski Cię nie okrada.

     1. jan serce to feluś albo świnionoga

       • Jan Wątroba on 9 sierpnia 2020 at 21:42

       Jan Serce zna z wszystkich radnych. Świniej nogi nie znam, ale jadam czasem. Panie trollu homo niewiadomo. Oczywiście masz trochę racji, więc jak trolu będziesz burmistrzem to nie będzie zyczeń imieninowych, bo to głupie i centrum kultury będzie takie jak Ty – z błędami ortograficznymi. To będzie centrum niewiadomski sp. zoo, czyli centrum trolowania i hejtu na gminę:-)

      1. Czytając ostatnie komentarze i słuchając wypowiedzi z sesji widać pewną spójność i charakterystyczny tok myślenia i budowania zdań co może wskazywać, że autorem jest “bochater” kilku ostatnich sesji. Poziom i brak elementarnej kultury wypowiedzi nie przystoi komuś kto reprezentuje sporą jak sądzę z wypowiedzi grupę mieszkańców.

       • Jan Jelito on 9 sierpnia 2020 at 21:44

       Anonim to kret w norze, albo szczur

       • Anonim on 10 sierpnia 2020 at 07:47

       Można Pana Niewiadomskiego nazywać trolem ale prawda jest taka, że społeczeństwo liczyło na zmianę tzw. dobrą zmianę. Miał być zrobiony porządek w UM (jak jest widzimy), miało być taniej (woda, ścieki, śmieci – podrożały), nepotyzm (niedoszli radni), miało być OH i AH – a niestety nie jest. Na sesjach oglądamy kabaret a prowadzący nie przeczytał chyba statutu i gubi się jak dziecko. O szkołach nie było mowy w kampanii wyborczej (a moim zdaniem to dość istotne koszty dla budżetu) – efekt widoczny po egzaminie 8 klas. Joniny najgorzej – a miało być tak pięknie i wspaniale. Zmiana miała być na lepsze ale wyszło jak zawsze. Bardzo dobrze że jest taki Pan Niewiadomski, który pokazuje niekompetencje władzy. Dlaczego się nie ujawni? W tak małej społeczności i przy takim podziale w państwie pewnie nie wyrobił by na szklarza (zresztą sam burmistrz to sugerował na zebraniu w Kowalowej) – nie wspomnę o coniedzielnym wyczytaniu z ambony. A skoro już jesteśmy przy proboszczu to dlaczego w Ryglicach w kościele nie jest przestrzegany reżim sanitarny???? Zero zasad i brak reakcji pana proboszcza!!!

       • Jakim Trolem? on 10 sierpnia 2020 at 16:35

       Nie jest Trolem KN, bo jest znany administracji bloga przecież a poza tym pisze rozumnie i jest czytany z zainteresowaniem

      2. Jak dla mnie możecie mnie nazywać trolem czy jak tam chcecie bylebyście czytali co piszę i choć przez chwilę się nad tym zastanowili bo tylko jak mieszkańcy zmądrzeją będzie można liczyć na jakąś prawdziwą zmianę w przyszłości. Zawsze można też z tym co piszę polemizować i obalać jeżeli sprawy mają się inaczej i to ja się mylę bo dyskusji nikt tu w żaden sposób nie blokuje.

       • Anonim on 10 sierpnia 2020 at 21:11

       Szkoda tylko, że z tej dyskusji niewiele wyniknie. Część ludzi przeczyta wyciągnie wnioski a ten betonowy elektorat PIS (adminie nie dobieraj sobie) będzie dalej szedł w zaparte – najlepszy burmistrz lepszego nie było i nie będzie. Patrząc obiektywnie wybór był słuszny lecz z perspektywy czasu najgorszy. Zastanawia mnie w tym wszystkim postawa Sz. M. Tak jakoś z boku, odstaje. Widać, że nie do końca popiera to towarzystwo (może to kwestia wykształcenia). Może zrozumiał swój błąd. Jeżeli to czyta najwyższa pora zdecydować: lojalność w stosunku do “koleżków’ lub dobro wyborców. Kolejne stracone lata.
       Panie N. trzymaj wysoko poprzeczkę i działaj – dobra robota.

       • Jan Pięta on 11 sierpnia 2020 at 00:05

       I otóż to. Mamy juz coś. Niewiadomski powiedział, że jest znany adminowi bloga. Panie Adamie, prosimy o odniesienie, czy Niewiadomski to anonimowy trol, który bazgra na tym blogu, czy ktoś znany Panu z imienia i nazwiska. To ułatwi nam ocenę wiarygodności Nieiwadomskiego i tegoż bloga. 🙂

     2. Zanosi sie. ze bedzie zdalne nauczanie dalej ,to powinno byc zorganizowane .Trzeba kasy ale nie ma bo na zawyżone wielokrotnie pensje poszło,na przejecie szkół itp. To przyniesie odłożone skutki w postaci mniejszych szans życiowych dzieci i młodzieży. Efekty takiego nie innego rządzenia.Podobnie ze służbą zdrowia .Prywata władzy wychodzi nam bokiem

  2. Dodaj też trolu, że sam pracujesz na lewo, nie płacisz podatków i żyjesz na garnuszku socjalnym. I naucz się pisać.

  3. Zorro, sprawdź czemu znany zielarz nie siedzi. Koneksje rodzinne czy przynależność partyjna ?

   1. Zorro nie jest na Twoich usługach i niby czemu mam siedzieć bo jak tak piszesz to sie sam obnażasz jakie jesteś ograniczony wiedzą ale ok to już pozostawmy.
    Jakie niby koneksje rodzinne ? p. Jarosław Kaczyński to mój wuj 😉 ??

    1. To kogo trzeba mieć w rodzinie żeby nie siedzieć ? Za uprawę ziółek sądy zazwyczaj zamykają ale widać są wyjątki. Widzę że bardzo nie lubisz PIS ale łapki po kasę wyciągasz. Miej honor i oddaj .

     1. nie wiem kogo nalzy mec w rodzinie i nie wiem czemu mam siedzieć no i mam kontakt z środowiskiem PISu i mam honor

       • Anonim on 8 sierpnia 2020 at 16:06

       Od dłuższego czasu nap…. na rząd a po kasę z tarczy pierwszy poleciałeś więc coś z tym honorem jest nie tak. A wypłaciłeś już wszystkich co wykonywali dla ciebie usługi, czy dalej zalegasz ? W maju słyszałem że zalegasz.

       • Anonim on 8 sierpnia 2020 at 16:07

       Gdybyś miał resztki honoru to nie podjął byś się uprawy bo to żerowanie na czyimś nieszczęściu.

     • Sprawiedliwy Jurek on 8 sierpnia 2020 at 23:29
     • Odpowiedz

     A ja mam pytanie dlaczego Junkers nie siedzi. Powinien usiąść., chyba że go stać.

     • Kuba Wojewódzki przyjarany on 9 sierpnia 2020 at 21:49
     • Odpowiedz

     Za rządów PO-PSL za przestępstwa nie było wyroków?

 6. Odczep się od ludzi harujących w urzędzie , wcale nie zarabiają wiecej niż w Biedronce ,ich praca jest konieczna do funkcjonowania gminy a ci robią cyrk na sesjach.

  1. Harują aż sie kurzy , dobry żart pewnie urzędnika który sie nudzi ,kawe wypił ,do domu 7 razy zadzwonił i co tu robić ? szanuję poświecenie

  2. Nie mówimy o wszystkich urzędnikach tylko o wygórowanych pensjach niektórych urzędników . To to żenada

  3. Nie starajcue sie odwracac kota ogonem pisza tu o kilku urzednikach z wygorowanymi poborami

    • No name to no troll on 25 lipca 2020 at 00:21
    • Odpowiedz

    Wygórowane, czyli jakie konkretnie jak to kwota? Pozyczę kalkulator.
    A jesli chodzi o nowego burmistrza Niewiadomskiego, to spoko, też nawet go chyba lubię. W następnych wyborach postawię krzyżyk jak się pajawi to nazwisko. Czekam.

    1. Podaj trolu kwotę.

  • Niewiadomski on 22 lipca 2020 at 19:45
  • Odpowiedz

  Witajcie moi drodzy .
  Od dłuższego czasu powstrzymywałem się od komentowania ale wydarzeń jakie miały miejcie na ostatnim posiedzeniu Rady Miejskiej trudno nie skomentować.

  Zastanawiam się po co na tym posiedzeniu, na sali obecny był pan radca prawny skoro nie zwrócił uwagi panu przewodniczącemu, że wniosek zgłoszony przez przewodniczącego komisji gospodarczej należało przegłosować indywidualnie i dopiero po uzyskaniu akceptacji włączyć go do prządku obrad. Dopiero wówczas można poddać pod głosowanie porządek obrad z uwzględnieniem przegłosowanych wniosków. Zgodnie ze statutem :
  “1) dodaniu nowego punktu do porządku obrad;
  2) zdjęciu punktu z zaproponowanego porządku obrad;
  3) zmianie kolejności punktów w porządku obrad;
  4) zmianie treści (przedmiotu, zakresu, sposobu obradowania itd.) punktu obrad.
  2. Wprowadzenie każdej ze zmian, o których mowa w ust. 1, odbywa się po przeprowadzeniu głosowania
  jawnego, w którym bezwzględna większość ustawowego składu rady opowie się za wprowadzeniem zmiany
  ,
  z zastrzeżeniem ust. 3.”
  Jest to oczywisty błąd, ale jeszcze większym błędem i nieznajomością statutu jest próba zabrania głosu przez radnego z Zalasowej w sprawie porządku obrad, nie przed głosowaniem, lecz dopiero po jego przyjęciu. Jak pamiętamy nie pierwszy to już raz gdy radni najpierw podnoszą rękę w głosowaniu a później zgłaszają pytania lub uwagi do podjętej uchwały. Tym razem brak profesjonalizmu pana przewodniczącego przeszedł moje najśmielsze wyobrażenia a komentarz do zaistniałej sytuacji obdarł rzeczywistość z resztek szat i “król stanął nagi”
  Jakżeż banalnie w ustach pana Dudowicza brzmią słowa o wolności wypowiedzi gdy sięgniemy do lektury jaką jest grudniowe posiedzenie sesji budżetowej i zamknięcie ust radnym . Jednak prawdziwym hitem jest kłopot jaki ma pan przewodniczący ze stwierdzeniem czym jest prezentacja audiowizualna oraz komentarz pana radnego Kumięgi o pięknie wyglądających ale plujących jadem przedstawicielach fauny z podtekstem skierowanym do pani radnej Mróz. Przyzwolenie na kontynuację wystąpienia radnego jest zaprzeczeniem słów o znajomości statutu i po raz kolejny przyzwolenie na mowę nienawiści jaką od kilku sesji prezentuje nam pan Kumięga.
  Niestety ale kolejny raz pan Dudowicz udowadnia, że kompletnie nie nadaje się na przewodniczącego rady zaś pan Kumięga zgodnie z tym co twierdził na sesji po swojej akcji powinien oczekiwać reakcji a pani Mróz zamiast wyjść powinna strzelić pana w “pysk”.

  1. Pomijając inne rzeczy to koleżeństwo pani Mróz podwinęło ogony pod siebie .

   1. Nie podwinęło , tylko poznało się na cwaniarze , jak taka szczera to dlaczego zgodziła się wraz z wszystkimi złymi tak ogrmną kasę brać , jak taka najlepsza ha , ha , społeczna . Kłapać jadaczką to każda kbita ptrafi , a po studiach to trochę powściągliwści nie zaszkdzi , a nie tylko wyklapać co Beniu podyktuje.

    1. Co tak o tej ogromnej kasie,to niby diety takie ogromne ?. Zeniujące przedstawienia rady ale kasę to inni w tej gminie zdzierają bezwzglednie. Diety to mało istotny wydatek.

     1. co tysiak to nieistotne , puknij się w banie ,żadna z rad tyle sobie nie ustaliła jak ci komedianci i komediantki , rżną przyczłapów by sensację zrobić a durny lud to kupi , a potem się kawkują, dajcie spokój urzędnikom , oni tyrają

       • zostań on 24 lipca 2020 at 07:41

       radnym i się zrzeknij diety , urzędniki naz rozgrabiają a ty chyba uwagę odwracasz

       • Anonim on 24 lipca 2020 at 10:07

       Nie mogę tego czytać. Rozumę ze urzędniki pracują, ale tyrają? Dobrze ktoś tu napisał o wypłatach . Popatrzyłem na oświadczenia. Włos się jeży na glowie. No rzeczywiście zarabiają niektórzy jak premier prezydent. A ta p. Mikrut to kimże ona jest ze trzepie taką kasę? Ale burmistrz podpisuje , gmina bogata i niech nie opowiada ze oszedzac trzeba tak tak ?

     2. Wolne wnioski na XXII sesji Rady Miejskiej to nawet nie kabaret, to dno i żenada jakiej dawno w tej gminie nie było. Panie Niewiadomski niech Pan zacznie szykować drużynę ludzi poważnych, jeżeli jeszcze nie jest za późno

       • Anonim on 27 lipca 2020 at 07:51

       Panie N. , jest Pan stronniczy wg mnie , atakuje pan tylko radnych burmistrza , tak oni niezwykli , ale proszę obiektywnie spojrzeć na niby opozycję , a tam kto ? same orły i orlice ? wg mnie takie same sępy , które identycznie żerują na forsie podatnika . Myślę , że tylko urzędnicy solidnie pracują w urzędzie , załatwiałem wiele spraw i zawsze solidnie zostałem obsłużony , a do czego mi radny potrzebny? Sołtys rozumiem , na wioskach jest potrzebny p. Jerzy , p.Barbara .

      1. Nigdy nie skupiałem się na którejś ze stron i jeżeli jakaś sytuacja wymaga poruszenia to nie zastanawiam się co to za radny. Nie oceniam ludzi tylko to jak w radzie pracują. Jeżeli poczytasz uważnie moje komentarze to z łatwością odnajdziesz krytykę nie tylko radnych klubu PiS ale i Jedności. Nawet w pierwszym komentarzu po sesji zwracam uwagę, że radni opozycji nie znają statutu i reagują z opóźnieniem.

       • radnych on 27 lipca 2020 at 08:17

       wybrali ludzie spośród innych , diety wszędzie są i to jakieś nieporozumienie żeby im to wypominać

       • Anonim on 27 lipca 2020 at 16:42

       panie radny bo zapewne ktryś z was napisał powyżej , spokojnie , to nie nieporozumienie tylko kpina z podatnika wysokość waszych diet , który to z was zarabia tyle , że rzekoma strata dniówki wynosi parę dobrych stów , tyle co niejednej osoby renta , za tyranie przez lata w polu i scharatane zdrowie , czy emerytura rolnicza , więć nie pie…. że wam się to należy , boście sobie na dzień dobry podnieśli i to bardzo dużo

      2. Ja bym się zgodził z wysokością diet radnych gdyby byli to ludzie niezależni mający jakiś pomysł na rozwój miejsc z których kandydowali a nie byli tylko bezkrytycznymi maszynkami do głosowania tego co burmistrz wymyśli. Z drugiej strony mamy “opozycję” która sama nie wie czego chce i jak się tego domagać. Wszyscy razem zapomnieli, że nie są radnymi burmistrza i byłego burmistrza tylko radnymi gminy Ryglice. Szkoda, że od samego początku jedni drugim chcą udowodnić kto jest silniejszy i czyje racje są lepsze bez względu na koszty i przyszłe konsekwencje. Jeszcze większa rozpacz ogarnia człowieka jak się widzi i słyszy jaki poziom prezentują pod okiem kamery na sesjach. Cóż dopiero musi się dziać na komisjach ? Ponad 10 tys miesięcznie na same diety a o ile dobrze pamiętam rada nie złożyła i uchwaliła jeszcze ani jednej własnej uchwały, którą do zrobienia czegoś co jest stricte jej pomysłem zobowiązała by burmistrza. Czy można więc powiedzieć, że radni pracują czy tylko wykonują niezbędne minimum uczestnicząc w sesjach by nie stracić diety? Drodzy radni obiecywaliście wraz z panem burmistrzem, że jak was poprzemy to będzie nam się żyło uczciwiej i taniej. Może któryś z was odpowie mieszkańcom co z tego co obiecywaliście potaniało, albo co stało się bardziej jawne i uczciwe?

       • Anonimie on 27 lipca 2020 at 17:49

       Jak urzędniki tak golą kasę to radni z 2 tysie powinni mieć bo ich działalność to nie tylko sesje (też oczywiście hejtowanie przez wrogów )

    2. co wy tak z tymi studiami u radnej Mrozowej. przecież nie ma żadnych studiów. Przynajmniej tak na ulotce pisało

     1. radnym może zostać byle cieć , nie potrzeba wykształcenia , bo to nie praca w danym zawodzie tylko sraty – taty czyli rządy takich felków , sesja jest zamiast Kopydłowa , jaja jak berety z antenką

    3. To można zrobić wykaz jakie wykształcenie ma który radny. To jawne chyba?

   2. A czy oni zrozumieli do kogo kierowana była ta prezentacja. jakby zrozumieli toby może? zareagowali

   3. Mnie zaczyna interesować ten pan Kumięga.

    To że cham to już wiemy. Nie będę komentował ale:

    file:///C:/Users/user/AppData/Local/Temp/Kumiega_P___poczatek_kadencji2018_2023.pdf

    Ktoś kto nie pracuję nie powinien w ogóle zasiadać w Radzie i piastować żadnych publicznych stanowisk

    Pytanie skąd ma pieniądze bo z oświadczenia to słabo.

    Sprawą się zajmiemy i dokładnie zbadamy.

    Jedyny dochód to zasiłek i 500+ wiec wiemy dlaczego popiera PiS

    1. Kiedyś na fb ogłaszał na fb ze jest praca za granicą. Może z tego kasa?

      • inteligent on 23 lipca 2020 at 17:36
      • Odpowiedz

      Newtona prawa cytuje , jeszcze burmistrza zawstydzi.

    2. Zorro, czujesz się zagubiony tak jak by ci ORMO zlikwidowali. Byłeś może na tych kwitach co tu się pokazały kilka lat temu ?

  2. No Lubcza pokazała kulturę jak niewiem co. Kumięga czy ty nie masz jaj, kultury w sobie. takie prezentacje ? No i na wszystko patrzą ludzie obcy nawet. Odruch wymiotny ze burmistrz, przewodniczący na to pozwalają. Nie dziwię się teraz ze tak robią z ludzmi. Jak Kumięga na takie coś ma przyzwolenie.

   1. Lubcza w tej kandecji8 wybrała takich radnych to widocznie tacy ludzie tam mieszkają.
    Swoją drogą jak ktoś nie uzyskuje dochodów to skąd stać taka osobę na dobry samochód…?

    Wstyd dla Lubczy, że mają teraz takich radnych. Wcześniej też były różnice zdań ale nikt po chamsku nie zachowywał się.

    1. U nas tak sie demokracja udała ,spokojny i nie patrzący własnych korzyści człowiek z daleka to omija .

     1. Masz świętą rację – im dalej w to wchodzisz tym dokładniej widać jakie to wszystko nastawione na własną korzyść. Niemal wszystko kalkulowane jest pod kontem własnych interesów tych obecnych i tych planowanych a całość doprawiona jest interesami politycznymi. Reszta – to co dla ludzi, to tylko produkt uboczny tych działań więc jak ktoś uczciwy i nieinteresowny może się w tym wszytkom odnaleźć. Na sesji burmistrz mówi o własnym biznesie który prowadzi żona a on jako burmistrz całą strategię rozwoju gminy ustawia tak by ten biznes miał się jak najlepiej. Nie wiem czy to prawda ale słyszałem, że żona jest też agentem ubezpieczeniowym i kontynuuje, albo firmuje działalność pana Pawła? Prowadzi też agroturystyczny biznes który gmina zarządzana przez burmistrza promuje. Jak by tego było mało dla przywilejów wynikających z karty nauczyciela gmina której włodarzem jest jej mąż postanowiła że nie będzie oszczędzać na szkołach i zdecydowała, że chce płacić nauczycielom 100% więcej. Najzabawniejsze jednak jest to, że zmieniliśmy burmistrza właśnie po to by z takimi zachowaniami skończyć a tu masz doczekaliśmy się nie końca lecz jeszcze większego bagna. Czas biegnie a my nie doczekaliśmy się realizacji ani jednej z wyborczych obietnic pana Augustyna, zamiast tego pan burmistrz większości z nas pokazał środkowy palec i przestał z nami rozmawiać.

       • Anonim on 24 lipca 2020 at 11:36

       Dlaczego w pierwszej kolejności był budowany wodociąg na Galię Górną i jaki to ma związek z tym, że Augustyn ma tam dom i działki budowlane? Zbieg okoliczności.
       Dlaczego również w pierwszej kolejności planowana jest budowa wodociągu na Karpackiej w Zalasowej i jaki to ma związek z tym, że mieszkają tam teściowie syna Augustyna?

       • .... on 24 lipca 2020 at 12:00

       Mnie w tym wszystkim razi poparcie dziekana .

      1. Problem polega na tym, że wszyscy nasi radni byli i są ludźmi burmistrzów a nie przedstawicielami mieszkańców i stanowią dla nich jedynie “przykrywkę”. Poczucie lojalności wobec osoby która nominowała ich do kandydowania w wyborach jest tak silne, że przysłania im to komu powinni służyć i czyje interesy reprezentować. Niestety tak w Ryglicach jest od zawsze, burmistrz rządzi radą choć wszyscy mydlą nam oczy, że jest odwrotnie. Gdyby radni kandydowali bo mają jakąś wizję rozwoju swojego terenu a nie dlatego, że kandydat na burmistrza namaścił ich marną osobę mieli byśmy radę która radzi i rządzi a nie jednogłośnie klepie propozycje burmistrza. W samorząd w obecnej formie wchodzą ludzie przypadkowi i kompletnie nieprzygotowani, jednak jeszcze gorsze jest to, że tkwią oni w przekonaniu, że sam fakt uzyskania mandatu uczynił z nich kogoś kim nigdy nie są i nigdy nie byli. Najwyraźniej widać to w czasie sesji i reakcji na zaistniałą sytuację oraz merytorycznym poruszaniu się w tematach o których przyszło im radzić i decydować. Wielokrotnie piszecie o pieniądzach jakie kosztują nas nasi radni. Trudno się nie zgodzić z tym, że są to kwoty niewspółmierne do posiadanych przez tych ludzi kwalifikacji, jednak jeszcze gorszym jest to, że decyzje podejmowane przez hojnie wynagradzanych samorządowców są niezwykle krótkowzroczne i kosztowne. Najwyższy czas to zmienić, bo jeszcze parę lat takich nonszalanckich rządów i nie będzie już mieć znaczenia kto rządzi bo jego rola sprowadzać się będzie do realizacji zaciągniętych przez nieodpowiedzialnych ludzi zobowiązań.

       • Były radny on 26 lipca 2020 at 12:02

       Jedyna rada nie wybierana przez burmistrza to ta z lat 2010-2014. Tam radni umieli rozmawiać i postawić się Pani Burmistrz. Niestety takie działanie też się mieszkańcom nie podobało.

      2. Owszem była to mocna rada z kilkoma ludźmi którzy mieli pojęcie o tym po co tam są. Szkoda tylko, że pani burmistrz nie sprostała i szybko się wywinęła z pod wpływu wszystkich i zaczęła uprawiać własną politykę oraz gierki. Niestety ale tak jak w przypadku Augustyna wtedy również nie było nikogo kto miałby jakikolwiek wpływ i “utemperowanie”burmistrza. Kobiecy temperament pani burmistrz doprowadził w konsekwencji do złych decyzji i kłótni a walka z lokalnymi mediami skończyła się porażką. Niemniej jednak tamta rada miała własne zdanie i wizje a nie tylko klepała to co burmistrz wymyśli. O poziomie kultury i znajomości statutu nie będę nawet wspominał bo są to dwa światy. Niestety w obecnej radzie nie ma nikogo kto mógłby ten fatalny wizerunek rady zmienić i jest to chyba kwestia wykształcenia i obycia a nie tego czy tamtego nazwiska.

       • Anonim on 24 lipca 2020 at 12:48

       Ciekawe u kogo ubezpieczaja sie jak pisaliscie Mikrutowa dyrektorzy? Tylko pytanie zadaje? Wiadomo trudne do sprawdzenia

       • oby on 24 lipca 2020 at 15:33

       Obyś się Pan panie Niewiadomski zmaterializował i stał człowiekiem z krwi i kości bo latach kiepskich rządów właśnie takich ludzi nam potrzeba. Już chyba najwyższy czas skończyć z tym eksperymentowaniem bo bezwzględnie nam to nie służy i postawić właśnie na kogoś tak myślącego jak Pan. Jeżeli ktoś taki stanie do walki o burmistrzostwo to mimo, że nigdy dotychczas nawet nie myślałam o tym by startować (nie z braku kwalifikacji lecz z poczucia bezsilności) będę kandydować do Rady Miejskiej. Ludzi z takim myśleniem a nie z nazwiskiem nam “K” czy “A” nam w gminie potrzeba bo tylko z tak myślącym człowiekiem pójdą ludzie inteligentni i uczciwi dla których dieta radnego nie jest jedynym dochodem . Oby Pan a może Pani podjął decyzję by się zmaterializować i coś dobrego w tej naszej pięknej gminie dla jej mieszkańców zrobić.
       ps. Z tak myślącą osoba pójdzie wielu ludzi którzy nigdy dotąd o tym nie myśleli.

       • Anonim on 24 lipca 2020 at 16:04

       Panie N. Doceniam to co Pan/Pani robi. Natomiast odnoszę wrażenie, że jedynie pewnym osobom (głównie czytelnikom bloga) otworzył Pan/Pani oczy i nic więcej. Szkoda klawiatury. Wygląda że taka jest domena naszego narodu – w myśl zasady TKM. Ostatnia sesja to jakaś kpina z mieszkańców a radny z Lubczy to chyba zapomniał kim jest i gdzie się znajduje. Przewodniczący nie reaguje – proponuję aby przypomniał sobie sesje z Panem Wojtanowskim – może się czegoś nauczy. No i najwyższy czas przeczytać Statut. Co do wykształcenia naszej władzy……sądzę że oglądając sesje i widząc jak zachowuje się burmistrz oraz przewodniczący ……chyba nikt już nie ma wątpliwości. Szkoda naszej pięknej Gminy. Kolejne lata stracone.

      3. Cóż – poniekąd Masz rację. Jedyne co mogę to otwierać ludziom oczy i mówić wprost, że król jest nagi. Jestem realistą i mam świadomość tego co mogę, ale wychodzę z założenia, że lepiej strzępić klawiaturę gdy sytuacja tego wymaga niż nic nie robić bo własnie taka postawa przywiodła nas tu gdzie jako samorząd jesteśmy. Bardzo trudno słuchać pana przewodniczącego Dudowicza mówiącego o wolności dyskusji i znajomości statutu na podstawie którego przewodniczy posiedzeniom rady gdy się ma dobrą pamięć i zna statut, ale jeszcze trudniej słuchać pan radnego Kumiegi który jak mniemam uważa się za krasomówce. Prawda jest jednak taka, że choć wyszczekany jest bardzo słabo merytoryczny co stara się nadrobić chamstwem jakie od kilku sesji z uporem maniaka nam serwuje. Po obejrzeniu kilku jego wystąpień zastanawiam się jaki interes ma w tym wynajęciu pałacu o które tak walczy? Panie i Panowie trzeba sobie zadać pytanie, czy warto za publiczne pieniądze budować budynki mające służyć mieszkańcom po to by je wynajmować? Czy gminne obiekty mają przynosić dochód, czy służyć mieszkańcom ? Jak słyszę od początku tej kadencji trwają inwentaryzacje mające na celu przygotowanie do sprzedaży gruntów, słupów oświetleniowych itd. Teraz jedyny na terenie gminy obiekt który jest jako tako reprezentacyjny chce się wydzierżawić pod prywatny biznes. Jaki ma sens budowanie publicznych budynków za pożyczone pieniądze które będziemy spłacać przez lata i oddawanie ich w najem? Gdzie jest haczyk i o co tutaj chodzi?

       • Anonim on 24 lipca 2020 at 19:44

       Po prostu rada nie jest świadoma że istnieją korzyści niematerialne , tak że czynsz jakiś jest konkretem . Lepiej byłoby sprzedać i pozbyć się kłopotu .

      4. Jeżeli jest tak jak mówisz i rada nie jest świadoma to pozostaje mi jedynie podziękować poprzednim radom i burmistrzowi, że w Ryglicach nie wybudowano centrum kultury bo zapewne ta rada na czele z burmistrzem i radnym z Lubczy zamiast uczty kulturalnej serwowała by nam serial pt. “Catering”

       • Totalni on 25 lipca 2020 at 08:03

       Witaj przyjacielu. Ja tu sobie spokojnie żyje a nie zauważyłem ze już swoje wypociny upubliczniasz na tym zacnym blogu. Wszyscy są do bani tylko Ty jeden wspaniałomyślny nic nie robiący tylko dużo piszący 🤣 co tam u ciebie byłeś na wakacjach ?

      5. Piszę o tym co widzę i słyszę a w czym jak sądzę Ty bierzesz czynny udział. Coś nam zostało obiecane i nie jest realizowane a więc mam prawo głośno o tym mówić. Moje nic nierobienie jednak staje ci kością w gardle i z całych sił starasz się jakoś z tym walczyć ale niestety w społeczeństwie gminy notowania radnych i burmistrza są już bardzo niskie i raczej reelekcji bym się nie spodziewał.

       • Anonim on 25 lipca 2020 at 17:24

       Do Totalni. Niestety średni nie realizuje nic z obietnic wyborczych. Dostał kredyt zaufania i zawodzi. Chcieliśmy zmiany ale na lepsze. A co wyszło chyba sami widzimy. Za taką kasę życzenia na stronie to chyba trochę za mało.
       Do tego jak ktoś pisał postawa dziekana żenująca. Gdzie rada parafii? Chyba najwyższy czas na zmiany.

       • a ja on 25 lipca 2020 at 17:52

       Ja sobie nie wyobrażam że mógłbym być członkiem pisu i pozostawić bez odpowiedzi kwestię wykształcenia . Panowie , “kury szczać prowadzać…”

      6. Patrząc na to kto jest w klubie PiS i co ci ludzie reprezentują sobą na sesjach to nie mam wątpliwości, że ci ludzie nie byli by w stanie wyjaśnić jaki numer buta ma burmistrz.

       • Totalni on 26 lipca 2020 at 21:54

       Niczym nie różnisz się od tych radnych co prezentujesz nieustannie na tym blogu. Zero merytoryki, swoje prywatne anonimowe zdanie żadnych konkretów. Każdego można zgnoic nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności. Wygodniś z ciebie.

       • Hej totalni on 26 lipca 2020 at 22:13

       do Totalni

       Jak jesteś taki mądry to powiedz jak wydobyć informację na temat wykształcenia burmistrza. Niewiadomski wykorzystał środki formalne. Co byś radził?

       • Anonim on 28 lipca 2020 at 11:12

       Ha ha ha ludzie, nie nazywajcie Kumiegi krasomowca, bo to oksymoron! A jak chlop nie rozumie tej ironii to jeszcze gotow w to uwierzyc. ha ha ha..
       To, ze ktos glosno mowi, byle co, leje woda to nie oznacza, ze dobrze, pieknie i madrze sie wyslawia..

       A to Ci dobre.. krasomowca hahaha

  3. Strzelić kogoś w pysk , to nie tak łatwo , bo i za parole , parole , a kij ma dwa końce , a ten kabaret z p radną i p radnym nam ludziom pracującym uczciwie to przyprawia o mdłości. p radna jak ostentacyjnie wyszła , to myślę ,że honorowo nie wróci . Sam guru powiedział kiedyś ,że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Wolność słowa i równouprawnienie.

   1. Nieatesty nie biorę czynnego udziału ale może w przyszłej kadencji. Może by my se konstaś zakandydowali do rady myśle ze to będą mocniejsze pojedynki niż świnionogi i kumiegi 😀

    1. Z taką kulturą to się nadajesz jak najbardziej .

    2. Oby tylko prezentacje Ci się zawsze otwierały bo tak z pamięci i w temacie to ciężko będzie z tobą o dyskusję a w pyskówki nie zwykłem się wdawać.

     1. Spokojnie damy radę. Ty żebyś wzorem swoich partyjnych kolegów doczekał do końca obrad a nie opuszczał w połowie . 🤣🤣🤣🤣

      1. Czyżby jakiś członek PiS opuścił salę bo nie pamiętam ? Tak się składa, że większość moich kolegów jest członkami tej partii a nie tylko używa jej znaczka choć nie ma z PiSem nic wspólnego.

       • Totalni on 25 lipca 2020 at 20:49

       Ty masz kolegów ? 😂😂😂

      2. Jeżeli tylko na tyle Cię stać to o pojedynkach zemną możesz zapomnieć “nie chodzisz w mojej wadze”. Jedyne w czym mógłbyś “powojować” to chyba tylko to w czyim kalendarzu jest więcej imion.

       • do spania on 25 lipca 2020 at 23:37

       Bo jutro Totalny ma odpowiedzialną robotę z rana, życzenia imieninowe cza wstawić

   • Jan Serce on 8 sierpnia 2020 at 23:31
   • Odpowiedz

   A Ty niewiadomski to zajmujesz się mieszkaniami w Tarnówku, czy może siedzisz na stołku gminnym? Nie bądź baba i opowiedz. Chyba, że jesteś kobietą.

 7. obie na pewno po studiach , wynika to z ich wypowiedzi , pewności siebie , poczucia ogromnej wartości społecznej

  1. Kto zapyta o ich wyksztalcenie? Chyba ze to znow tajemnica jak u sredniego

 8. Przykro sie na to patrzy ,ale jak kłamstwo leży u podstaw to nic dobrego wyjść nie może .

 9. https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1771944,burmistrz-ryglic-oglasza-po-raz-trzeci-przetargi-ustne-nieograniczone-na-sprzedaz-nieruchomosci-w-m-.html

  Ludzie litości, kogo w tej gminie zatrudniamy. Kto to pisze? Kto to podpisuje?
  Ani składu, ani ładu. Wszystko pomieszane. Jeśli prostych informacji nie można poprawnie napisać to co z trudnymi sprawami?

 10. Wypowiedź radnego z Woli aż cuchnie wazeliną. Zastanów się człowieku gdzie jesteś i co mówisz.

  1. Do Pana radnego z Lubczy (tego mistrza od prezentacji Power Point) – Pana wypowiedzi sa zalosne. Kazdym jednym i kolejnym zdaniem osiaga Pan maksymalny level ZENADY.
   Mowi Pan, ze traktuje kobiety z szacunkiem, moze otwierac drzwi itp, a stwierdzeniem, ze ‘moze i jestem mlodszy od niektorych’ tylko utwierdza Pan nas (kobiety) w przekonaniu, ze nas Pan po prostu nie szanuje. To stwierdzenie jest o wiele bardziej obrazajace od nieucalowania w reke czy nieustapienia miejsca siedzacego.
   Nie wiem tez co Pan chcial osiagnac ta pseudo prezentacja w Power Poincie ze zdjeciami plazow mowiac, ze sa piekne i porownujac ja do (nomen omen) kobiet. Jesli Pan jeszcze tego nie odkryl to podpowiadam, ze taki wydzwiek to ma, bo odpowiada pan na zarzuty kobiet).
   Kwestia kolejna – mowiac ze jesli ktos Panu mowi jadem Pan bedzie odpowiadal w odpowiedni sposob, tylko sie Pan pograza. Otoz Panie Drogi, chcac uchodzic za inteligentnego czlowieka (nawet inteligencji nie posiadajac) na jad odpowiada sie ignorancja, tudziez cieplym/dobrym slowem.
   Jak to mowia, chlop ze wsi wyjdzie, ale….
   Jako kobieta popieram szczerze radna Bochenek i Mroz!

   1. Może radny z Lubczy chciał jak w tym dowcipie powiedzieć, że blondynki (kobiety) nie mają mózgu?

    “Blondynka pyta swojego chłopaka:
    – Czy to prawda, że płazy nie mają mózgu?
    – Prawda żabciu.”

    Przepraszam Panie za ten dowcip, ale widząc porównanie płazów do kobiet przez tego radnego z Lubczy tylko takie skojarzenie mi się nasunęło. Ładny “poziom” reprezentują nasi radni!

   2. po co zaraz obraza , powiedział młody co myśli o starych babach , czyżby kompleksy pań

    1. nie kompleksy pan, ale alergia na glupote

     1. swoją?

  2. Coś jest w starym powiedzeniu, że Lubcoki to buroki. Marcinki też godnie podtrzymują tradycję.

   1. No nie. Marcinek zagiął radnych z Zalasowej, że się nie znają i co?

    1. Bracia rodem z piegowa mają prze…, czy ni nie słyszą o sobie i swoich , najważniejsze koryto dla siebie i rodzinki , darmo latali po plebaniach , teraz wstyd za branie tyle kasy

    2. Ile Marcinków żre z miski gminnej? Co to gmina rodzinna?

   2. Z wypowiedzi felcyka dowiedzieliśmy się, że radni to są niezwykli ludzie, reszra to zwykli. ale chłam

    1. Ale wstyd ta cała rada , bez wyjątku . Kłócą się przy kamerach , ale zgodni co do jednego i jaśnie panie z jedności co do pobierania diet w takim kryzysie w jakim znajduje się nasza gmina. Co chcecie od felcyka , on z ludu , dorwał się do rządów i myśli ,że to jego czorna wieś. A paniusie po studiach.

     1. A panie radne to po jakich szkolach? Wie ktos cos

       • Anonim on 23 lipca 2020 at 18:48

       jedna to jak babka Kiepska na rentce wiecznie

    2. przewodniczący na takie prezentacje nie powinien pozwalać , atak na kobietę chwały nie przynosi

     1. Zgadzam się.
      Taka prezentacja powinna być wcześniej ustalona z przewodniczącym, który powinien ją wcześniej widzieć. I na taką jak ta nie powinien w ogóle wyrazić zgody. Jeżeli byłaby to merytoryczna prezentacja to jak najbardziej powinna być opublikowana, ale po wcześniejszym sprawdzeniu czy “odpali” z komputera pani Eli.

       • Anonim on 22 lipca 2020 at 09:43

       A skąd wiesz, że Dudowicz nie wiedział co Felek kombinuje. To wszystko wygląda na wyreżyserowane. To całe wystąpienie Tadka Augustyna czy Andrzeja Marcinka, to co to niby było. Przeczytali co mieli powiedzieć. Paweł Augustyn z Dudowiczem o wszystkim wiedzieli. Tyle, że Fele jak to Felek dużo dymu i nic poza tym. Augustynowi to na rękę, że Felek pajacuje i uwagę odwraca od spraw istotnych.

       • Anonim on 22 lipca 2020 at 11:02

       Podsmiechiwanie sie pana przewodniczacego D podczas wypowiedzi Felka tez o czyms swiadczy. Czyzby mu sie podobalo? Mysli podobnie? T

       • Anonim on 22 lipca 2020 at 15:28

       Oczywiste że zaplanowane przedstawienie .Odwracanie uwagi jak ktoś napisał . Z szacunku do siebie i wyborców nie powinno się tak postępować. Pomyśleć że była takie zadowolenie ze zmiany….

       • Anonim on 22 lipca 2020 at 19:46

       Ludzie te sesje są ogólnie ustawione , nie wierzcie w żadną opozycje co te dwie damy , sorry pseudo damy prezentują sobą , to wszystko ustawka , by ludzie wierzyli że , się coś dzieje ,że za darmo tak ogromnych pieniędzy nie pobierają co miesiąc. Ja się pytam co z chodnikiem na ul . Podkarpackiej? Tam jest koszmar jak się idzie w kierunku Jonin. Gdzie obiecanki- cacanki?

    3. oj felcyk , felcyk

     1. Zalasowa ma swojego felcyka w postaci radnej , nie otwierajcie okien na sesji , bo obydwa orły wyfruną.

 11. Jak sesje maja wyglądać na takim poziomie jak ostatnio to najlepiej niech radni abdykuja. Wstyd, zero jakichkolwiek kompetencji i chęci p9magania i działania dla nas mieszkańców tylko własne wojenki.
  Najbardziej śmieszą mnie te osobiste wywody radnych z Lubczy, nie dość że Lubcza przez poprzednia ekipę była doinwestiwana przez co teraz budżet skupia się na ukończeniu tych inwestycji to zamiast uczciwie podziękować obecnym radnym z gminy to gadanie tylko co oni to nie robią. Ale najważniejsze że kasa co mc się zgadza. . .

  1. Wszędzie oszczędnści , tylko diety idą w górę na równi z cenami w sklepach , żadnego wstydu i pokory ,że za nasze pieniądze radcują , zobaczymy oświadczenia majątkowe z czego żyje nasza elyta , jakąż to ma pracę ,że rekompensata za dzień na sesję wynosi parę stów radnego zwykłego , a tych uprzywilejowanych tysiąc i wyżej póki co. Niech któryś z tych mędrców się odniesie , jeśli to nieprawda . Latanie po Ryglicach , nie mylić z działaniem. Czekamy . Społeczeństwo.

   1. Diety dietami a popatrzcie na oswiadczenia majatkowe. Ile zarabiaja dyrektorzy szkol, ile sekretarz, a Mikrutowa z gopsu to juz przegiecie na calego. Wiecej od burmistrza. Prezydenta. Niech Augustyn nie opowiada o oszczednosciach bo zacznie od sprzataczki w Zalasowej. I widac ze wszystkim sie to podoba. Radni milcza. Niewiadomski milczy. Karawana jedzie dalej

    1. Dyrektorzy pracują , sekretarz też , a radni pierdzą w stołki i bawią się w obrażanie . Oświadczenia majątkowe to będą ciekawe ale radnych , gdy okaże się ,że dieta żywi całą familię.

     1. U nas pracują trzy razy lepiej niż w innych gminach i trzy razy lepiej zarabiają . Tylko trudno te efekty zauważyć .Trudno żeby długów nie było w takiej sytuacji.

       • Anonim on 23 lipca 2020 at 18:43

       ale żłobek budują , oby nie okazał się żłobem

     2. No wiadomo ze pracują ale takie kolosalne wyplaty. Czy burmistrz taki ciemny, ze tego nie widzi? Gdzie tak jest?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)