XXVI Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xxvi-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-2/

107 Komentarzy

Skip to comment form

  • Hej Karolki on 9 grudnia 2020 at 18:50
  • Odpowiedz

  co tak zamilkłyście?

  1. Myślą za kogo się podszyć. Może za Zaczarowany Gucio

 1. Taka jeszcze uwaga do piszących przedwczoraj o cenzurze tutaj itp. różnościach np. takich, że usuwa się komentarze promujące pracę Rady i Burmistrza.

  Przecież już dawno temu komunikowałem, że ten blog to tzw. blog kolektywny. Dlatego więc każdy, w tym Burmistrz czy też wyznaczony pracownik może tutaj prowadzić np.pijar aktualnej władzy. Praktycznie każdy chętny, wzorem P. “Niewiadomskiego”, otrzyma login i hasło do bloga i będzie sobie pisał co tam zechce, i brał za to odpowiedzialność. Nie ma z tym żadnego problemu.

  BLOG KOLEKTYWNY

 2. Komentarze jeśli już są usuwane a raczej zabezpieczane (w sieci nic nie ginie) to na wniosek/nakaz organów ścigania lub na wyraźną i uzasadnioną prośbę lub żądanie osoby, której komentarz bezpośrednio dotyczy. W przypadku o który tyle wrzasku – na prośbę radnego.

  Miłego dnia i tygodnia. 🙂

   • Liberał z Jonin 3 on 7 grudnia 2020 at 09:34
   • Odpowiedz

   Blog spełnia rolę kontroli poczynań władzy gminnej. Nic w tym złego nie ma.

   • O Karol, ale .... on 7 grudnia 2020 at 12:31
   • Odpowiedz

   Zakamuflowane i zakłamane Karolcie O znajdą sobie inny temat by wrzeszczeć anonimowo. Krowa która dużo ryczy….

 3. Do Karolci!
  Jesli to prawda ze Wladek był tajnym współpracownikiem służby bezpieczeństwa i donosił na nas, taka informacja powinna być publiczna.

  1. Tak powinno być. Ale jeżeli to kłamstwo to za takie pomówienie obok odpowiedzialnosći prawnej przyzwoity człowiek Karolcie powinien uznać za osobę niegodną szacunku . Ja nie wiem kto to ale wszystkiego można dojść myślę.

   1. Jakoś mi się skojarzyło z byłym cynglem byłego burmistrza panem Fasolą .Tak mu były pomógł że skończyło się źle ,ciekawe czy jakieś wyrzuty sumienia ma? Lepiej może uczuć się na czyichś błędach.

 4. Co jakiś czas (w sumie niezwykle sporadycznie i dlatego nie stosuję moderowania dyskusji) na forum pojawiają się, że je tak nazwę krzywe akcje. A to ktoś klika na siłę w jakąś sondę, a to coś tam pisze nie na temat, by temat właściwy rozmydlić, itp. Są to incydenty mało groźne i praktycznie nic nie znaczące. Gorzej, gdy komuś się umyśli siać zamęt poprzez podszywanie się pod inną osobę, czego jeszcze do tej pory nie było wyłączając kilka przypadków dość dawno temu, gdzie ktoś podpisywał się moim nazwiskiem. Ostatnio, ale też i kilka tygodni temu miały właśnie miejsce takie incydenty. Ten sprzed kilku tygodni został jakby niezauważony. Ale do rzeczy. Przedwczoraj pojawił się tekst podpisany “Piotr K.” Podpis, by sugerował, że to Pan radny z Ryglic. Nic z tych rzeczy. Pan radny nie miał nic wspólnego z napisaniem tekstu. Akurat znam radnego i jakoś od razu nie pasowało mi, że mógł napisać tak przygłupawy tekst. Zapewne większość czytających komentarze miało podobne odczucie.

  Tak się składa, że widzę więcej niż Wy przed ekranami. I taki apel do osoby, która napisała problematyczny komentarz dwa dni temu, ale i kilka tygodni temu. A jeżeli nie napisała (tego sprzed kilku tygodni), to na pewno komentarze są opatrzone takim samym adresem IP. Proszę tego nie robić. Szanujmy się wzajemnie!

  Na koniec jeszcze taka uwaga do osób piastujących funkcje publiczne. Osoba publiczna musi, no po prostu musi mieć “grubszą skórę”. Prawdą jest, że poprzez sieć można łatwo kogoś oczernić, zhejtować, znokautować, ale prawdą też jest, że dzięki sieci można łatwo i szybko wyjść z pułapki nagonki i hejtu.

  1. Krzywe akcje zazwyczaj robią trunkowi . Potem żałują . Sieć tylko dla dorosłych

    • O Karol, ale z Ciebie drań on 6 grudnia 2020 at 20:52
    • Odpowiedz

    No na Luczy bimberek zawsze był dobry. Karolko nie pij tyle bo tracisz tożsamość i piszesz jako ktoś inny ,,,,,,

  2. Tak naprawdę sieci boją się krętacze. Ludzie uczciwi nie boją sie krytyki także tej anonimowej w internecie. Proste jak budowa cepa.

   1. Dokładnie. Krętacze i karierowicze

 5. Jebać PiS ⚡

  1. a to to normalne, nic sie nie zmieniło 😉

  2. sobie blaszkę , a na poważnie to takie zchamienie z tym jebać , gimbusy nie mają jednak żadnych zachomowań a to tak jakbyście srali na środku salonu.

  3. Nazistowskie błyskawice precz !

   1. oj nie, czemu precz

    1. Liczba zgonów skoczyła przez te spacery , oczywisty był taki skutek.

 6. Nie wiecie kiedy będą te paczki z gminy rozdawać ? To każdy dostanie czy na rodzinę jedna ?
  A całkiem poważnie to ręce opadają , wartość paczek pewnie mniejsza niż koszty pracy przygotowujących .
  I jakżeby inaczej – zdjęcie włodarza ,brakuje żeby poświęcał kropidłem .

  1. proszę jaśniej bo nie rozumię, kiedy i gdzie po te paczki bo ja jeszcze nic nigdy nie dostałem od gminy .
   Karolcia jak powiadacie to tylko pierdzieli po powiecie jaki ja jestem zły a jak ja dzwoniłem do Burmistrza ze bankrutuje to mi powiedział że wydał najwięcje warunków zabudowy w historii a ja bankrutuje
   Niech ten Karol sie d mnie odniesie ale się boje że znowu brak jaj zresztą z czego słynie a to mój numer
   zresztą który m 602 748 743 kuli przypomnienia Bogusław Lisak z Uniszowej urodzony w Tarnowie przed żniwami w dnu 16,05,1973roku

   1. Zdjęcia na gminnym fejsbuniu .Nie doczytałem szczegółów bo małe litery.Chyba Karolcia będzie rozdawać ale kiedy ?

   2. Jak to kiedy ,6 grudnia .Trzeba tylko być w domu bo się nie dostanie.

 7. Zwracam się do Pana Władka.
  Piszę dlatego że P. Władek usunął mój komentarz na swoim profilu na fejsbuku i w dodatku zablokował mnie tam.
  Piszę więc tu na tym blogu, który wspólnie z Panem Adamem, członkiem PiSu, prowadzi Pan Władek, którego kocham, lubię i szanuję.
  Pani Krysia do mnie zadzwoniła i powiedziała że usunąłeś mój wpis o wizycie Pana Posła, a o parobku już nie wspomnę.
  Władziu, bardzo Cię proszę żebyś nie usuwał wpisów osób które mają inne zdanie niż Ty.
  Błagam, żebyś zachowywał się z kulturą i wszystkie wpisy pod Twoim postem nie były usuwane i zostały przywrócone.
  Przykro mi, ale zmuszasz mnie bym w najbliższy poniedziałek o godz. 8 rano udostępniła informację z IPN o tym jak to pełniłeś funkcję narzędziowego. Informację taką otrzymałam od sztandarowych działaczy PiS z powiatu. Może byc Ci bardzo przykro z tego powodu i wszystkim będzie smutno. Nie tylko ja o to proszę, ale także Krysia i Dorota z Ryglic.
  A na dowód tego, że wiem o czym mówię, to wystąpiłam o informację publiczną do urzędu gminy z wyboru dyrektora zakładu komunalnego i otrzymałam stosowne dokumenty, z których wynika że konkursu nie wygrałeś z powodu braku elementarnej wiedzy nt. funkcjonowania samorządu:
  -Na pytanie, kto jest kierownikiem urzędu, burmistrz czy sekretarz, odpowiedziałeś – sekretarz. Zonk!
  -Na pytanie, kto odpowiada za finanse gminy, burmistrz, czy skarbnik, odpowiedziałeś – skarbnik. Zonk!
  Panie Władziu, kierownikiem urzędu i odpowiedzialnym za finanse jest burmistrz.
  I teraz powiedz, gdyby nawet burmistrz chciał spacyfikować komisję konkursową, to jakbyś mógł zostać dyrektorem bez elementarnej wiedzy?
  Nie tylko ja jestem wkurzona na takie skandaliczne działania i brak wiedzy, ale także Krysia, Dorota i Kasia.
  Słodkich snów. Pa.

   • mieszkaniec on 4 grudnia 2020 at 21:56
   • Odpowiedz

   Ale kretyńskie pytania tam zadawali . Prosty chłop mając taki wybór kogoś do gospodarskiego zarządzania nie miałby problemów wskazać kto może mieć pojęcie o robocie. Jakby w sumie nie chodziło o dobrą robotę .Pan sekretarz pytania przygotowywał ?

   • Złota Reneta on 4 grudnia 2020 at 21:59
   • Odpowiedz

   Widać że wróciła Paniusia z tych jabłek w końcu.
   Euro dobrze stoi to mam nadzieję że będzie ta obiecana karma dla kotów albo i 2 karmy. Zobowiązanie było publiczne więc chyba pasuje się wywiązać. Inaczej mamy takich osobników to są specjalistami od wymiany pieców. Resztę sobie niech każdy dośpiewa z wróbelków.

  1. Felek nie pajacuj.

  2. Razem z tą informacją z IPN jak by się dało świadectwo burmistrza wstawić to komplet byłby. Tylko tu a nie na fejsbuniu bo nie każdy taki rozgarnięty i nie każdy ma fejsbunia .Choć widzę że to musi być pasjonujące mieć .

   1. Karmę koty mają , Karolka Olewka vel średni opublikuj świadectwo szkolne i niech Krysia , Kasia , Dorota swoje dyplomy ujawnią jak takie zbulwersowane Wladkiem.

  3. Jak już o Dorocie mowa ni z gruszki ni z pietruszki , bo ani jej z Krysia, Kasią, Wladkiem , Pawłem i HGW, to Korolciu dostarczylas tę karmę dla jej tych kotów ?Jak z Krysia latasz po rynku, to wróciłaś z zarobku zza granicy. Pani Doroto jak to z tą karmą jest? Lubi Pani chwalić ludzi a tu nic? Zapomnienie,.brak taktu,. czy ktoś zapieprzyl karmę spod Pani bramki, a może jej nie było?

   1. Pani Doroto popierd…. te elyty , robisz Pani biały pijar średniemu, a on porównuje Panią do tych dwóch dam jako Olewka. Rzuć to Pani w pizd…..Po co to Pani? Życzliwi ludzie ostrzegają . Szkoda Pani , bo jest Pani szczera i ma Pani zaufanie, bo nie jest Pani kłamca . A im kury szczać prowadzić, a nie politykę robic

  4. Wczoraj patrzylem to byl a dzis juz nie ma? Przeciez jest. Ja na swoim tez ysuwam. Moj fb moje udostepniania. Pi co kazde wypiciny trzymac. Bo co? Kazdy robi jak uwaza tyle gadki szmatki

  5. Ale cuchnie zemstą na Wladku.

   • Do Karolki on 5 grudnia 2020 at 06:41
   • Odpowiedz

   Przecież jest tam Twój wpis o panach i parobkach. No chyba że mialaś tam jeszcze inny wpis. Miałaś?

  6. Czy to prawda jak sądzą ludzie że jednak Karolcia to …. trz?

   1. Urząd na stowe pewny że felek.

  7. Jak Pan Władek usunął komentarz to może trzeba na policję zadzwonić ? Nie ma za co.

 8. ***************
  Komentarz usunięty.

  1. *************

   Komentarz usunięty

   1. ***************

    Komentarz usunięty.

  2. A jak osoba pracuje w markecie 12 godzin, przerzuca towary obsługuje ludzi i różnych klientów to jest gorsza od Was?
   Zarabia się mało w porównaniu do kosztów życia. Ile śmieci poszły w górę, koszty zakupu podstawowych produktów.
   Moje dochody są rozliczne z urzędem
   s.

  3. Z diety pan oplacilby to . Po co takie dziękczynienie.

  4. Ktoś sobie jaja robi z tymi poparciami . Dziwnie to podobne ,jak teksty na gminnej stronie albo tych okolicach ryglicach

   1. Sekretarz wyportkuje i średniaka, straszył że idzie z urzędu. Zobaczymy. Do dupy Maryny. Taki spec a roboty nie dostanie?, już się słyszy że podlizuja się do średniaka. Jeżeli zostanie to zobaczymy jaki ma honor. Lady Punk….mniej niż zero….pamiętasz ten przebój Seweryniu .

    1. Fakt że już tyle jest mówi o wszystkim . Ale w sumie są siebie warci .

  5. Przykro się robi jak się czyta co ludziska tu wypisują. Tym bardziej, że w gminie prawie każdy urodzony przed 90tym, ma świadomość że praca na roli to 24/7, ale jak widać, krótką pamięć. Na szczęście zapominają też o ukryciu słomy w butach i wszystko wychodzi na wierzch.

 9. Za to inny Wladek sie lansuje.
  Panie Niewiadomski co o tym myślisz? Czy nie zapala Ci się czerwona lampka w głowie jak widzisz WO,.który ściemnia?

  Wszystko we wpisie Olszówki na jego blogu to kłamstwo i robienie lansu cudzym kosztem.
  Ani Krajewski a juz tym bardziej bezradny Wladek nie mieli nic wspólnego z zadną z inwestycji nieszczęsnego ( zawsze mówiłem za PSL ze powiaty ziemskie nie powinny powstac) powiatu.

  ROBIE SOBIE ZDJEC Z PRZEPUSTEM W KOWALOWEJ TO CZYSTY PRL.

  Nic nie mam do Olszówki ale nie znoszę przypisywania sobie cudzych zasług.

  1. Był za BeKa i na tych wzorcach jedziemy w świetlaną przyszłość.

  2. Jak byś umiał czytać ze zrozumieniem to Olszówka nie lansuje siebie. widać to gołym okiem, tylko
   zarząd powiatu, radnych i i posła. nie ma co odwracać kota ogonem.

    • Zniesmaczony on 3 grudnia 2020 at 18:52
    • Odpowiedz

    Lansune zarzad powiatu śmiech na sali ten że zarzad w porę się opamietal i zawczasu pozbyl go z szefowaniu klubem PIS .
    Bo woda sodowa mu poszła do góry.

    1. Moim zdaniem pis robi źle trzymając tego staroste ciągle , to niedobre ja się ktoś tak przyssie i działa głównie w celu zostania przy kasie jak najdłużej

      • Żal mi to poprostu on 3 grudnia 2020 at 19:08
      • Odpowiedz

      To dajmy wladkowi wladze i sie moze odeśsie od kasy tu nie o kase chodzi tylko o hore ambicje.
      W O na kierownika zakładu komunal ego się nie nadaje a co dopiero na starostę .

       • mz on 3 grudnia 2020 at 21:21

       Nie pisałem tego żeby sugerować że Władek ma go zastąpić .Po prostu takie zasiedziałe typy mnie wkur.. W sumie cały ten powiat to po to żeby zapewnić robotę króliczkom i znajomym. Ale nie ma mocnych bo wszystkie opcje polityczne się na tym pasą , wezmą milion połowe przejedzą za drugą coś zrobią i mamy tysiące debilnych zdjęć.

    2. To jak on może pokazywać że dużo może jak podkopywał zarzad pewno marzył o wice staroście bo ,,członek” zarządu to kiepsko brzmi. Tupeciarz

  3. Patrzę na olx A tu jeden z radnych sprzedaje choinki z własnej plantacji, mam nadzieję że rozlicza się Pan radny z fiskusem z tego przychodu.

  • Władysław Rolnik on 2 grudnia 2020 at 19:03
  • Odpowiedz

  Witam Państwa. Postanowiłem pierwszy raz napisać tu na tym blogu kawałek prawdy i podziękować w sposób szczególny
  Burmistrzowi i Radnym. Piszę w imieniu wszystkich rolników gminy, a myślę że jestem największym rolnikiem w gminie Ryglice.
  Dziękuję bardzo, że Burmistrz wnioskował a Rada uchwaliła jednogłosnie, że nie podnieśliście podatków rolnych na przyszły rok.
  Chylę czoła przed Panem Burmistrzem, który wnioskował do Rady, że w tym trudnym czasie wszyscy musimy ponieść ciężar
  spadków dochodów zarówno rolnicy, jak i Gmina.
  Rolnictwo od lat nie jest dochodowe a niskie ceny za płody rolne powodują, że ledwo wiążemy koniec z końcem.
  Chciałbym tu poprosić Państwa, a w szczególności P. Niewiadomskiego, abyście nie jątrzyli, nie rozdzierali naszej wspólnoty, bo tylko w zgodzie możemy wiele osiągnąć i dużo zbudować w naszej małej ojczyźnie.
  Myślę, że napisałem wszystko o sobie, lecz nie podaję danych, bo Wy piszecie anonimowo, z czym się nie zgadzam, ale nie chcę robić wyjątku i nie podaję danych. Lecz wszyscy wiecie o kogo chodzi.
  Na koniec podzielę się z Państwem przysłowiem ludowym – “Zgoda buduje, niezgoda rujnuje”.
  Weźmy się wszyscy do ciężkiej pracy i wspierajmy Burmistrza i Radę, którą wybraliśmy na tą kadencję.
  Szczęść Boże.

  1. znowu Felek

   1. Nie “Baran”

  2. Przypomnij sobie i to jadrzyl i kto sklocał i obczernial poprzednia władze.
   Śmiech na sali Rolniku. Nikt Ci nie kazuje pracować na roli, idź na etat odprowadzają składki do ZUS i pracuj.
   A tak to raz na kwartał 450 zł ubezpieczenia, zero podatku dochodowego i dopłaty. Jak się nie opłaca to zwij działalność.
   Osoba zatrudniona zarabiająca min. krajowa odprowadza więcej składek niż największy rolnik w gminie…..

  3. Podatki rosły jakieś grosze .Za to inne opłaty rosną konkretnie. Podaj Władysławie wysokość dopłat i jaki podatek płacisz .
   I czy czasem nie jesteś rencistą niezdolnym do pracy ? Zgoda buduje ale to na uczciwości musi być budowane.

  4. Władysławowi to się umorzenie należy podatku .Bezinteresownie takiego peanu się nie pisze.

  5. Zapewne pan z Jonin .Gdyby Pan Augustyn przed wyborami powiedział że weźmie te szkoły z powrotem i wygrał to miałby pan rację .Ale tak nie było . Pewnie prawo nie pozwala zrezygnować z podatków rolnych ale chyba na te szkoły dokładamy więcej niż tych wszystkich podatków jest. Te pieniądze mogłyby nam posłużyć w inny sposób . Na pewno to pan świetnie rozumie.

   1. Dochody z podatku rolnego w gminie to ok 2 mln rocznie.
    Pan Augustyn z Dudowiczem przewalili 3 mln rocznie swoja decyzją o szkolach, taki jest ich koszt.

  6. Szanowny Panie Władysławie. Wprawdzie nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem, ale jak większość z mieszkańców gminy pochodzę z roli i choć było to inne rolnictwo niż dziś, to doskonale pamiętam smak tej pracy. Domyślam się, jak pewnie większość z mieszkańców kim Pan jest i jakie relacje łączą pana z Panem Augustynem, dlatego nie dziwi mnie ta gloryfikacja. Tak po prawdzie to się zastanawiam, jak COVID19 wpłynął na Pana gospodarkę? Czy zboże gorzej rosło? A może tuczniki i byki słabiej przybierały na wadze? A może w czasie pandemii zamknięto Panu gospodarkę i został Pan bezrobotnym? Podejrzewam, że nie! Czy nie dostał Pan dopłaty unijnej? Może choć i to jest wątpliwe minimalnie spadły ceny płodów rolnych, ale przecież Pan nie musi płacić ZUS-u, Vat-u, podatku dochodowego. Myślę też, że jako największy jak Pan twierdzi rolnik w gminie, nie chodzi Pan po zakupy do sklepu, tylko żywi się tym, co wyprodukuje więc wzrost cen żywności, też Pana nie dotyczy. Pisze Pan, że „w tym trudnym czasie wszyscy musimy ponieść ciężar spadków dochodów zarówno rolnicy, jak i Gmina.” A co z tymi, co płacą zus, vat, podatek dochodowy, kupują co tydzień droższe produkty? Jak tym mieszkańcom pomoże gmina? Coraz droższa woda, kanalizacja, śmieci, prąd i coraz więcej ludzi bez pracy a Pan bije w dzwon chwały, że kolega burmistrz nie podniósł o kilka złotych w skali roku podatku rolnego. Przeciętny mieszkaniec gminy to małorolny, dla którego te kilka złotych to żadna różnica. Dmie Pan w ten pompowany na naszych oczach pijarowy balon co sił, zapominając, że wszystko ma swoja wytrzymałość my mieszkańcy też.
   Pozostaje mi jeszcze odnieść się do tych kilku zdań dotyczących mojej działalności czy jak Pan twierdzi “jątrzeniu”. Otóż drogi Panie ja nie opisuję jakichś, nie wiadomo jakich historii, tylko publikuję najczęściej pomijane, bo niewygodne fakty, które zawsze popieram materiałami źródłowymi tak, aby każdy sam mógł się z nimi zapoznać i je ocenić. Pięknie Pan pisze o zgodzie i budowaniu w jej duchu i prawie byłbym skłonny w to uwierzyć, ale każda dobra budowla musi mieć plan i solidne fundament. Taki plan był nam przedstawiany w kampanii wyborczej i zakładał, obniżenie kosztów funkcjonowania gminy, kosztów, jakie ponosimy my mieszkańcy na jej rzecz, uczciwość, przejrzystość, równość i wiele pomniejszych. No i co z tego planu wyszło? Kicz i buble, bo urząd podrożał, koszty dla mieszkańców wzrosły, uczciwości i przejrzystości nie widać nawet na horyzoncie. Do tego okazuje się, że zaczęliśmy budować dobro tej naszej wspólnej ojczyzny od “roboty bez planu” bo ten nie zakładał, że będziemy z budżetu finansować pensje kilkunasty nauczycieli za 3,7 (+) miliona złotych rocznie. Kończy Pan, swoją wypowiedz słowami “Szczęść Boże” ale ja szczerze wątpię, by Pan Bóg szczęścił kłamstwu.

   1. Tylko czy taki rolnik to pojmie skoro ni3 ma pojęcia o kosztach prowadzenia firmy. Każdy patrzy jak to filmowcy mają dobrze. Nikt nie widzi że trzeba pozyskiwać odbiorców, płacić podatki, zusy, vaty, odsetki, koncesje czy podatki lokalne, wynagrodzenia etc. Karasiewicz mówisz przynajmniej to co było a nie jak Augustyn obiecywał tyle rzeczy a teraz nabrał wody w usta. Czemu w kampanii nie powiedział o szkołach?
    Zamiast dawać nauczycielom mógł obniżyć koszty śmieci czy dołożyć do wody lub kanalizacji. Śmiał się z poprzedników że robią dopłaty do tego co teraz sam robi z dudowieczem?
    Ten dopiero ma za uszami.
    Fenomen że co roku diety uda w górę dla biednych radnych. A niekiedy podwójnie!

    1. Właśnie dlaczego te podwójne , za co ? jakim prawem? ile jeszcze tego będzie , jako ekspedientka zarabiam niemalże tyle ile ta podwójna dieta wynosi, codziennie ciężka praca nie zważając na kowid plus dojazd. Właśnie z takich roboli ci państwo lekko sobie żyją , nie odprwadzająć za to podatku. Zobaczymy co po nowym roku zrobimy jak pójdzie wszystko w górę, nie tylko ja się wk…

 10. Pan Augustyn niedługo będzie się bał w ogóle przemawiać na sesji.
  Inna spraw że z tego bełkotu i tak nic nie wynika, same kłamstwa.
  Ale przed nami sesja budżetowa i dopiero będzie się działo .
  Dudowicz i Augustyn podajcie sie do dymisji!!!!

  <My zlikwidujemy szkoły w Joninach i Woli teraz albo za 3 lata
  i to będzie wasza wina., bo budżet działał a wyście go popsuli,

  1. radny był przeciw przyjmowaniu szkół ? a taka mi się refleksja , Dudowicz za free społecznikiem utrzymującym szkołę nie chciał być , teraz jest kasa,jest zabawa

  2. Pan Mareczek dostanie niedługo smutną korespondencje.
   Bycie radnym wymaga przestrzegania prawa.

   1. O a o co chodzi????????

   2. Bycie uczciwym a bycie dobrym katolikiem to u nas dwie różne sprawy.

 11. Wicie, rozumicie, jesteście najlepsi, tak ten pisowski minister chwali tylko nie rozumie kogo, Otóż BYŁEGO burmistrza, za czasów którego zrobiono projekty i pozyskano te miliony. Ten mały lubecki człowieczek ze swoją świtą tylko wstążki przecinają. Maluczcy bez honoru.

  1. Poprzednik to miał honor ? A kiedy i gdzie ?

   • Maskarada on 1 grudnia 2020 at 22:55
   • Odpowiedz

   Nie spodziewałem się że Pan minister będzie chwalił samorząd gminy Ryglice za aplikowanie wniosku i dotacje którą ogarnęli poprzednicy.
   Myślałem że Augustyn będzie umiał się zachować i przynajmniej wspomni jednym zdaniem że za tą inwestycję odpowiadają poprzednicy przygotując ją od początku do realizacji łącznie z finansowaniem.
   Ale jak wiadomo Lubcok to zawsze Lubcok.
   Za to wszyscy pięknie się przyklejają do ojców tej budowy.

  2. Chwileczkę , Lubcza wieś gościnna , nie tylko minister się na filmie pojawił, ale i technik Roman Maliniak z 40 latka. 😁😁😁

  • Wiadomski on 1 grudnia 2020 at 19:42
  • Odpowiedz

  Panie Niewiadomski,
  wywnętrza się Pan i nakręca innych, że radni i burmistrz mało czasu poświęcili nt. przyjęcia informacji o realizacji zadań oświatowych. Natomiast fakty są takie – jak widać w załączonym poniżej filmie z analogicznej sesji w 2017 r.,
  Pan Karasiewicz ani słowa nie beknął i siedział jak na tureckim kazaniu sprawiając wrażenie jakby nie wiedział nawet nad czym radni głosują, nie poświecając ani 1 sekundy na odniesienie się do tematu, a obecny burmistrz poświęcił aż 4 min – to jest przepaść merytoryczna! (Wydaje się ze gmina niepotrzebnie płaciła tamtemu Panu za studia).
  Wówczas przewodniczący rady, ktory nie jest uosobieniem szybkości, na tej sesji, która jest w sieci, goni jak Szurkowski na Wyścigu Pokoju.
  Panie Niewiadomski, prostuję kolejne Pana kłamstwo i nadal będę piętnował hejty, którymi robisz wodę z mózgu mieszkańcom gminy, widocznie jest pan na garnuszku P. Bernarda.
  Panie N., oglądałem w niedzielę na National Geographic program o zwierzętach, ptakach. Było tam, że struś, który waży 100 kg a posiada zaledwie 2 gramy mózgu. Otóż, obawiam się, że Pana mózg waży jakieś 50% mózgu strusia.

  1. Dziękuję za wspaniały wywód, zwłaszcza ten o strusiu zasłyszany na National Geographic. Szkoda, że zamiast szukać potwierdzającą Pana tezę sesję z poprzedniej kadencji, nie opublikował Pan tej poprawionej informacji o stanie oświaty, bo to, co znajduje się w materiałach sesyjnych to jakaś kpina i chyba nawet ten mający 2 g mózgu struś by to lepiej policzył. Reasumując, proszę nie odnosić się, do tego, co było, bo mieliście to zmieniać na lepsze, a nie powielać i udoskonalać obowiązujące przez 25 lat wzorce.

    • Kaśka z Zalasowy on 1 grudnia 2020 at 21:06
    • Odpowiedz

    A to była jakaś ważna i poprawiona informacja o oświacie? Ciekawe kto zrobił ten błąd, pewnie jakaś urzędniczka mianowana parę lat temu? Też uważam, że kpiną jest trzymać pracowników byłego.

    • Pszczółka nieMaja on 1 grudnia 2020 at 21:13
    • Odpowiedz

    Proszę się nie odnosić do tego co było i co jest, bo nie masz żadnych wzorców, oprócz tego że nakręcasz ludzxi i nie masz żadnej propozycji. Podaj swój program, to pogadamy trutniu. Twoja pszczółka.

    1. były sekretorza zabrać do Tarnowa,całkiem by sie ulżylo

    2. Jeżeli starasz się mnie wyprowadzić z równowagi, to musisz się bardziej postarać, a najlepiej daruj sobie, bo nie jesteś w stanie tego osiągnąć. To nie ja mam się wykazywać pomysłami, lecz Ty -Wy skuteczną realizacją tego, co ludziom obiecaliście, bo jak dotąd nie zrealizowaliście nic z waszego programu, a minęło już 2 lata.

  2. Z całym szacunkiem ale niech pan nie porównuje do poprzednika a najlepiej nie przypomina jego fizjonomii bo przykro patrzeć. Wielka prośba.

   1. Poli co to Augustyn nie dorasta byłemu do pięt pod względem działań, zarządzania i mowy.

    1. Moim zdaniem nie widać różnicy .Ta kasa na jego studia (bidna gmina mu zapłaciła , honor nie przeszkadzał brać) to w błoto,papierek tylko . Taka słynna pięść ziemi mówi więcej niż tysiąc słów.

   2. Fizjonomia? A to już Pani sprawa kogo Pani tam lubi na zapleczu.

  3. ROZNICA JEST OGROMNA!!!
   Wtedy nie było o czym mówić bo przekształcono szkoly,
   budzet zyskał, można było robic inwestycje.

   Dzis Augustyn z Dudowiczem boją się dyskusji o szkolach bo doprowadzili gminę
   do ruiny przez zadłużenie,
   a dzieci z innych szkół tracą.

   1. To przecież była sytuacja wymuszona przez brak dzieci . Uczciwe było wtedy zlikwidowanie szkół a nie tworzenie szkół drugiej jakości .

   2. Do ruiny? Jakiś załącznik?

      • Taka ciekawostka on 1 grudnia 2020 at 22:38
      • Odpowiedz

      Pamiętam jedno z zebrać jak Augustyn ze swoimi chłopakami alarmowali jak to gmina zadluzona jak było długu nieclale 17 mln przy wydatkach inwestycyjnych w roku gdzie w dalszej perspektywie wydatki te były refinansowane dotacjami. Teraz gmina zadluza się bo nie ma na wydatki bieżące i to tylko taka różnica.
      Jesteście cieńcy, bo obiecaliscoe ludziom wiele A wy chodzi na to że jesteście gorsi niż kadencja 2010 2014 o ile gmina i finanse wytrzymają do 2023 wówczas WYMIENIMY PIECE

       • Anonim on 1 grudnia 2020 at 22:50

       Znowu felek będzie wymieniał?

       • asf on 1 grudnia 2020 at 23:41

       Ale to zebranko jak Karaiewicz prawie uciekał z lubczy to cymesik

 12. To jest Burmistrz i Rada. W końcu na Lubczy coś się dzieje i mamy piękne centrum! Dp regp piękna sala. Brawo.
  Widać zmianę i efektywność rady i Augustyna.

  1. No cóż, wymieniłeś zasługi poprzednika. Obecny będzie znany z długów.

  2. Felek nie pajacuj ,żedenś Kazik

   • Lubczanin on 1 grudnia 2020 at 18:54
   • Odpowiedz

   Panie Bernardzie i poprzednia rado dziękuję, że pomimo wielu potrzeb zdecydowaliście przeznaczyć ciężkie miliony na cywilizacyjny skok Lubczy.
   Sala gimnastyczna, wodociag i kanalizacja oraz centrum wsi, powstaly wyłącznie dzieki Waszej decyzji i pieniądzom zabezpieczonym wcześniej.
   Było jasne ze Augustyn wystartuje a pomimo to inwestowaliscie w naszą wieś. Życzę sobie takich ludzi jak Wy we władzach gminy . Obecna kadencja minie niezauważona ale może się czegoś nauczymy.

   1. są i sieroty po Bernardzie , z nim to rzeczywiście skok taki że 20 lat za innymi gminami jesteśmy

  3. “Perłe” postawili za miliony i wynajęta .Ochronka za miliony i do wynajęcia . Ciekawe że ludziom się taka polityka podoba.
   W całych tych nagłaśnianych i wciskanych jako sukces inwestycjach chodzi chyba o to żeby ktoś zarobił kokosy .

   1. Minęło 2 lata rządów i co mamy? Skok na kasę w szkołach, ściema na każdym kroku, koła gospodyń wiejskich jako nowa słuszna linia rozwoju gminy, promocja promocji, która zwykłemu mieszkańcowi, na nic do szczęścia potrzebna nie jest no, chyba że masz pensjonat. W Ryglicach miał być żłobek i jeżeli wierzyć słowom burmistrza to wykonano jego projekt, a teraz w tym żłobku ma być przedszkole? Brak jakichkolwiek działań zmierzających do rozwoju jakiejkolwiek infrastruktury kulturalnej, chyba że zmiana nazwy na centrum kultury wszystko załatwi. Brak jakichkolwiek działań w celu pozyskania terenu pod jakąkolwiek inwestycję w Ryglicach. Miarą sukcesu tej kadencji w Ryglicach będzie chyba ta kładka na Wyrwy i wyrwa w finansach gminy.

  4. Przecież jak się tego słucha i patrzy na dumę, jaka ogarnia pana Augustyna, to trudno się nie śmiać. Szkoda, że nikt nie zadał sobie pytania, po jaką cholerę budowano kolejny budynek i kto będzie go utrzymywał? Jeżeli chciano rozwijać Lubczę, to za te pieniądze powinno się zainwestować i wybudować mieszkania komunalne. Ciekawe czy pan minister usłyszał, ile kosztował rozbiórka starej ochronki? Z uśmiechem słucha się o tym, jak pan minister będzie przedstawiał Ryglice jako wzór dla innych, gdy się zna bolączki tej gminy i znachorów, jacy ja leczą w tej kadencji. Najzabawniejsze będzie, to jak średniej jakości burmistrz za nie swoje zasługi zasiądzie w radzie samorządowej w Warszawie.

   1. Pis to jednak dno,
    a WO ciągnie jeszcze w dół.
    Średni popsuje co się da i zniknie
    a polityka dalej będzie niszczyć naszą gmine.

   2. Pis to jednak dno,
    a WO ciągnie jeszcze w dół.
    Średni popsuje co się da i zniknie
    a polityka dalej będzie niszczyć naszą gmine.

     • Do ekonom on 2 grudnia 2020 at 17:21
     • Odpowiedz

     Sam pewnie jesteś politykiem . Widać po tekście jak hu ..

   3. W tej radzie tylko tacy będą jak Pawełek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)