Commentary on the events of the past week

Obowiązkowo filiżanka dobrej kawy i jedziemy.
Miniony tydzień to głównie kolejne posiedzenie sesji rady, które byłoby bez historii, gdyby nie dziwnie wyglądające pomyłki w materiałach sesyjnych, jakie otrzymali radni. Dotyczy to informacji o stanie oświaty w gminie, jaka w formie raportowej corocznie przedstawiana jest radzie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że zamieszczona informacja zawiera szkolne wręcz błędy w rachunkach i zamiast być podstawą rzetelnej wiedzy, o stanie oświaty zrodziła wiele pytań głównie o prawdziwość danych i bazujących na nich wyliczeniach. W każdej innej sytuacji można by to złożyć na karb błędu ludzkiego, ale nie w tej sprawie, bo dane te mają wpływ na ocenę zasadności przejęcia przez gminę szkół. Wydawać by się mogło, że radni poruszą ten temat na sesji, bo to głównie ich chciano okpić i gdyby nie społeczność tego bloga tak pewnie by się stało. Mimo to żaden z nich nie zajął w tej sprawie stanowiska. Można by odnieść wrażenie, że po tym, jak poruszyliśmy temat diet, radni się na nas obrazili. W czasie sesji pan burmistrz potwierdził nasze wątpliwości co do rzetelności danych, stwierdzając, że radni otrzymali poprawioną informację, ale nawet to nie skłoniło żadnego z nich do zabrania głosu. Przypomnę, że oświata w Gminie Ryglice pochłania blisko 40% budżetu a tylko dwie przejęte wbrew logice szkoły w Joninach i na Woli to 3,6 miliona złotych przekazane głównie na wypłaty dla nauczycieli. Jak widać, rada już uległa i hołduje stwierdzeniu, że im gorzej, tym lepiej.

Również w poniedziałek naszą gminę odwiedził minister do spraw rozwoju samorządu Pan Michał Cieślak, by uczestniczyć w odbiorze inwestycji pt. “Rewitalizacja Lubczy”. W internetach pojawił się kilkuminutowy film ze spotkania pana ministra z radnymi, na którym chwali on władze naszej gminy za realizację tej inwestycji, stawiając nas za wzór dla innych. Wyrazem tego ma być zaproszenie burmistrza Augustyna do tworzenia “Rady rozwoju samorządu”. Jednak dla tych, co znają fakty, brzmi to zupełnie inaczej niż w zamyśle pana ministra, bo przecież obecny burmistrz i większość radnych nie miała z tymi wychwalanymi inwestycjami nic wspólnego. Jakież było moje zdziwienie, gdy po wystąpieniu ministra głos zabrał pan burmistrz i w sytuacji, gdy chwalą, bez słowa prawdy z nieukrywaną dumą przyjął na siebie ten “przeogromny splendor”. Jeszcze bardziej zdziwiło mnie, gdy głos oddano radnym i żaden z nich nie był w stanie wstać i powiedzieć prawdy o tym, komu należą się pochwały za tą wątpliwej potrzeby inwestycje. Czuć uległość radnych w relacjach z burmistrzem podyktowaną jak sądzę przekonaniem, że pozwoli im to zrealizować jakąś tam minimalną część swojego programu wyborczego. Niestety w rzeczywistości to burmistrz sprytnie manipulując słowem i przesunięciami zadań i środków w budżecie te wątpliwe sukcesy zapisuje na swoje konto.


Ten tydzień był wyjątkowo obfity w wizyty bowiem w środę, na terenie naszej gminy gościł również Pan poseł Wiesław Krajewski, który przyjechał na zaproszenie radnego powiatowego Pan Władysława Olszówki. Tu również chodziło o doglądnięcie prowadzonych przez powiat inwestycji w Zalasowej i w Lubczy które powoli dobiegają końca. Wizyta ta przeszłaby niemal bez echa (bo gminne media kompletnie ją pominęły), gdyby nie dyskusja, jaka wywiązała się na fb piszącego o niej Pana Olszówki i przeniosła się też w dość dziwny sposób na ten blog. Jednak w całej tej dyskusji nie wizytowane inwestycje okazały się tematem wiodącym, ale brak gospodarza gminy w osobie Pana burmistrza Augustyna co skrzętnie odnotowali mieszkańcy w komentarzach. Trzeba przyznać, że wygląda to dość dziwnie i pachnie konfliktem. Potwierdzają to też pośrednio treści komentarzy kojarzonej z obozem obecnej władzy “Karolci Olewki”. Profilu w mediach społecznościowych, którego autor lub (jak wielu twierdzi) autorzy w niewybrednych słowach komentuje również tu na blogu. W komentarzu podpisanym “Karolcia” pojawiło się będące w mojej ocenie groźbą zdanie, które w swej istocie zawiera groźbę zrealizowania czegoś, co dla ludzi myślących wydaje się oczywistym kretynizmem, ale mającym zasugerować, że ktoś posiada jakieś kompromitujące dokumenty pochodzące z IPN. Brzmi to tym dziwniej, że jak podaje administrator bloga Pan Zieliński, z tego samego adresu IP (Internet Protocol) pochodzi inny kontrowersyjny komentarz. Wpis pojawił się również w mijającym tygodniu i sugerował, że jego autorem jest radny z Ryglic. Nie jest to pierwszy tego typu przypadek, bo i ja miałem podobne, gdy ktoś podpisał się używanym przeze mnie pseudonimem. Osoba lub osoby ukrywają się za mającymi zapewnić anonimowość serwerami VPN i proxy, ale zapominają, że zdradza ich posiadana wiedza i używane słownictwo. Wprawdzie nigdy nie można mieć pewności, że kryjąca się za tymi numerkami osoba, to za każdym razem ta sama osoba, to jednak styl i realizowany w ten sposób cel, zdradzają, często czyją ręką mógł być napisany tekst.
Miniony tydzień obfitował w takie dziwne komentarze mające być w swej istocie zwróceniem uwagi społeczeństwa na nic nieznaczący fakt, że utrzymane zostały zeszłoroczne stawki podatki rolnego i od nieruchomości. Jednak burmistrz uznał, to chyba za swój osobisty sukces, za który w wątpliwie prawdziwych komentarzach dziękowali mu “mieszkańcy”?


Kolejną przykrą wiadomością jaka pojawiła się w gąszczu tych samochwalczych komentarzy, jest informacja podana przez Pana Bogusława Lisak, który napisał, że jedna z największych firm produkcyjnych w gminie bankrutuje. Ciekaw jestem jakie działania podjęła kierowana przez Pana Augustyna gmina, by zachować będące w naszej gminie na wagę złota miejsca pracy? Czy była to pomoc, czy jak nieoficjalnie mówi się na “mieście” gmina dorzuciła swój kamyczek do tego plecaka?

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/commentary-on-the-events-of-the-past-week/

222 Komentarze

Skip to comment form

 1. Mam pytanie ,gdzieś na sesjach była dyskusja o tym przedszkolu nowym .Były jakiekolwiek argumenty . Bo chyba nie jest tak że jakieś liczne roczniki nadchodzą ?
  Wydaje mi się że radni powinni to przynajmniej próbować zablokować jako marnotrawstwo na dużą skalę .

 2. do Anonim on 20 grudnia 2020 at 20:52
  Czasem czytam czasem nie czytam tego forum ale tu się włączę w dyskusje jak piszesz o grypsowaniu.
  Boję się a nawet jestem pewien że nie masz zielonego pojęcia w hierarchii najlepiej poproś amina o usunięcie, albo go rozwiń bo ja może o czymś nie wiem to mnie oświeća może Ci smutni Panowie zamknęli mnie na 7 miesięcy w przedszkolu ??
  hehe

  • Wiadomski on 20 grudnia 2020 at 20:25
  • Odpowiedz

  Wylewacie żale i hejty na radnych i burmistrza, a belki w oku nie widzicie- jak to wielce pomysłowy był poprzedni burmistrz i aniołkami byli tamci radni. 👼
  Szanowni Państwo,
  ja Wiadomski mam dobrą pamięć i postaram się przypomnieć w najbliższym czasie różne “wspaniałe” pomysły i “gospodarność” poprzedników i zwykła głupotę.
  I nie trzeba wcale być wykształconą osobą, wystarczy parę klepek w głowie żeby wiedzieć jak należy zarządzać.
  Życząc miłej lektury na zimowe wieczory, na początek przypomnę, to o czym informował na stronie urzędu gminy obecny burmistrz Pan Paweł Augustyn:
  Poprzedni burmistrz, fenomen gospodarności i zarządzania zamontował solary do grzania wody na ul. Mickiewicza w budynku komunalki. Zamiast ogrzewać wodę w pomieszczeniach socjalnych, to wywalało wodę ciepłą do kratki kanalizacyjnej a ogrzewacze w 4 pomieszczeniach pracowały na prąd. Gospodarność polegała na tym że co miesiąc płacono za rachunki ponad 1 tys. zł. 😨
  Obecny burmistrz po dokonaniu przeglądu szybko zdemontował podgrzewacze elektryczne, wykonał sieć na cieplą wodę i teraz woda płynie tak normalnie – przez krany a nie dla szczurów w kanale. 🐀 I kosztuje to 0 zł – słownie zero PLN.
  Wspaniałe decyzje poprzedniego burmistrza i radnych przez kilkanaście lat wygenerowały za to tysiące zł by szczurom żyło się lepiej.
  Chyba nikt w Polsce oprócz pana Bernarda Karasiewicza 💪 wraz z szacowną byłą radą 💪 nie wykazał się bardziej genialnym pomysłem.
  No może tylko u kolegi partyjnego w Warszawie przy zrzucie ścieków z Czajki. 💩🐀 Tam zastosowano podobne nowatorskie rozwiązanie. 🙂 😀🙃
  Zobaczcie jak to kiedyś nasi radni nadzorowali burmistrza i jego szanownego zastępcę.
  Dziekuję przy tej okazji obecnej radzi i burmistrzowi za prostą rzecz – za zmianę tej skandalicznej inwestycji.
  🥰

  1. Prosze sobie dać spokój z tą żenująca agitką .Głosowałem na Augustyna dla zmian które zresztą zapowiadał a jemu po drodze z tymi wszystkimi znajomymi byłego. Ciepła woda , rad bym zobaczyć rzetelną kalkulacje tego zakładu komunalnego. Podejrzewam studnię bez dna .Nie jest to łaźnia miejska czy basen żeby ciepła woda jakieś znaczące koszty generowała .Takie podkreślanie tej wody to brak szacunku dla ludzkiej inteligencji . I w miarę mozliwości mam prośbę ,mniej tych emotikonów bo to gimbaza straszna.

   • Do wiad. on 20 grudnia 2020 at 20:41
   • Odpowiedz

   Chłopcze dlaczego odwracasz kota ogonem? Pieprzenie głupot. Ja widzę na sobie jak rosną mi rachunki za wszystko. czasem słyszę że co roku radni maja większą kasę czy to jest sprawiedliwe? Czy poprzednicy tak robili? Karasiewicza miał przynajmniej
   swoje inwestycje a Paweł czym się może pochwalić? Niczym oprócz tego że ciągnie gmine w dół. Możecie tu opisywać złote góry A i tak ludzie przejzeli na oczy.

    • Name no Name on 20 grudnia 2020 at 21:32
    • Odpowiedz

    Za wszystko ci rośnie, a za co na przykład? A jak tam w latach poprzednich? Taniało?

  2. PAWEŁKU zapomniałeś ze odpowiadasz za.wszystko prawnie. TWOJA kadencja to aż 5 lat, będzie miał co Wladek upubliczniać, a.wtedy los Ścigały. NAUCZ SIE grypsowac.

    • Słodkich snów on 20 grudnia 2020 at 21:36
    • Odpowiedz

    Pawełka zostaw, nie widzę nic takiego co ciebie boli, nie obchodzi mnie twój zawiedziony cel. I słusznie, bo gnid nam już nie trzeba u władzy. Twój burmistrz rozwiąże wszystko. A kto to taki? Jaki program? Jesteś ambitny, szacun, ale opowiedz o tym., bo tak to przekonasz najwyżej koleżkę który szuka 50 gr do nalewki.

   1. do Anonim on 20 grudnia 2020 at 20:52
    czasem czytam czasem nie czytam tego forum ale tu się włączę w dyskusje jak piszesz o grypsowaniu.
    Boję się a nawet jestem pewien że nie masz zielonego pojęcia w hierarchii najlepiej poproś amina o usunięcie, albo go rozwiń bo ja może o czymś nie wiem to mnie oświeća może Ci smutni Panowie zamknęli mnie na 7 miesięcy w przedszkolu ??
    hehe

  3. Średnio śmieszne. Zbyt kosztowną radę ma Pan Panie Augustyn . Więcej jedna dieta wynosi u radn ego niż ta nigospodarnosc poprzednika. A są tacy co biorą dwie diety za NIC , 0. To społeczniki kurna , a do roboty do takiej jakiej się wyuczyli i dopiero można pouczać. Wstyd. ŚREDNIAK.

   1. Guasimodo?

  4. Dobrze, że WO odkrył te podpięcia wodne, bo by do tej pory ŚREDNI nic z tego nie wiedział . Wiadomska Olewko. Wszyscy zdrowi w domu?

 3. W zwiazku z niesprawiedliwością budzetową i.marnotrastwem powstała nowa inicjatywa.
  Zalasowa wkrótce odłączy się i wraz z innymi wsiami stworzy odrebna gmine. Gminy jak Gręboszów i Bolesław nie są większe i dają radę.

   • nie zapomnijcie on 20 grudnia 2020 at 19:11
   • Odpowiedz

   sekretarza zabrać !

   1. A ty sie nie bòj,
    Pan sekretarz dawno zagospodarowany!

    1. w gabinecie cieni , wyjątkowa persona ,miastowy pan

     1. Hee hee haa has hii hiii
      Wypucuje wam wasz burmistrz kichi.
      Swietny pomysl z tym przedszkolem,
      Ryglice się rozwiną ze hej, szkoda ze to juz było ale i tak dobrze
      ze drzewiarza nie chce upaństwowić!

       • anonim on 20 grudnia 2020 at 20:17

       Mam wrażenie że jakby była kasa na dworce kolejowe to by wzięli i budowali . Drobny haczyk że i własnej kasy trzeba do wszystkiego dokładać.

       • Anonim on 20 grudnia 2020 at 20:46

       Nom, a swoją drogą jakim ćwokiem trzeba być, żeby głosować na gościa który zrujnował gmine tylko dlatego ze się nie lubiło poprzednika.

       • sam on 20 grudnia 2020 at 21:31

       jesteś taki inteligent że twojej wypowiedzi wynika że głosowaliśmy na kogoś kto zrujnował gminę . Przed wyborem znaczy sie zrujnował ? Akurat pozbycie sie złego człowieka to był nasz sukces .My tu każda pięść ziemi znamy Anonimie bez logiki.
       Obie strony widzę mają mocnych pijarowców

       • Anonim on 21 grudnia 2020 at 22:07

       Chyba miało być piędź ziemi. Pozdro

       • Ełgenia 3 on 20 grudnia 2020 at 21:39

       A co Tobie wypucowali oprócz mózgu?

       • pięść on 22 grudnia 2020 at 09:25

       to ironia,nawiązanie do inteligencji magistra inżyniera zarządzania

       • Anonim on 22 grudnia 2020 at 14:21

       Wole już magistra burmistrza , któremu edytor tekstu w telefonie zamienia słowa niż wójta po podstawówce, którego wybrali mieszkaJcy. Tak

       • tia on 22 grudnia 2020 at 14:41

       edytor 🙂 W sumie różnicy w inteligencji między nimi nie widać. Byłemu gmina opłaciła pewnie kilkadziesiąt tysięcy , nie da się jednak kultury kupić.

    2. Pan Seweryn będzie nowym wójtem Zalasowej? No to troche tak jak Tusk cesarzem Europy. Popieram, kamień z serca.

      • najlepiej on 20 grudnia 2020 at 21:35
      • Odpowiedz

      jakby to przed nowym rokiem sie stało

       • Anonim on 20 grudnia 2020 at 21:37

       Zalasowa domaga sie dostepu do morza. No może…

     1. Tak nadajecie na tego Seweryna ale odnoszę wrażenie, że ta gmina wraz z urzędem tylko dzięki niemu jakoś funkcjonuje. śraedniak tylko podpisuje się pod postami na fb.

       • tylko on 21 grudnia 2020 at 14:17

       odnosisz wrażenie , a jest odwrotnie

    3. Dobrze że zagospodarowany sekretarz, bo w gminie Ryglice uważany jest za cwaniaka, któremu wolno o wiele więcej niż urzednikowi, przyjeżdżać do pracy o której się chce , bujać się podejrzewam za gminne pieniądze po świecie, albo żona z projektów, dzieci i da się przeżyć za gminne. Olewa zwierzchników , na co zwykły urzędnik nawet nie śmie w jednej setnej sobie pozwolić i to za jakie pieniądze? Urzędnicy mówią DOŚĆ. Jest kilka rzekomo w urzedzie najważniejszych osób w tym paniusie , wykształcone podczas awansu gminnego , tak się mówi głośno już , a reszta fakultety zdobywała swoim kosztem. Są lepsi i gorsi . Ci gorsi to na pewno nie od Sewerynia. Co to Państwo w Państwie? Pójdzie do czarnej d. , kto zechce takiego gachman. GORZAKA PRAWDA Z URZĘDU.

     1. Fachmana ma być. Literówka bywa złośliwa. To do komentarza o pracy w urzędzie.

     2. Wstać o 5 rano i napisać Ode do Sekretarza – bezcenne !

     3. Jest deal z poprzednikiem , gminę obsiadły takie pijawki i nie popuszczą . O szkoły chyba chodziło Augustynowi w tym startowaniu . A dokładnie o pensje nauczycieli .

   2. Ten kleszcz, będzie tu siedział.

     • określenie on 21 grudnia 2020 at 08:53
     • Odpowiedz

     dawne miastowych to było kościorz i tu pasuje

   • Karanowicz on 20 grudnia 2020 at 21:41
   • Odpowiedz

   Ciekawe jaka wiocha się przyłączy do Zalasowej… Chobielin może?

  • Oto skład on 18 grudnia 2020 at 17:09
  • Odpowiedz

  KOMISJI SKARG, WNIOSKÓW I PETYCJI. Kiedy szanowne grono zechce wyjaśnić temat średniego Średniego?

  1. Ciepłe kluchy to jak wyjaśnia. Eh

   1. Ot wykazaliście sie mądrością ludową. Przecież to wasi wybrancy, tak jak średni, to do kogo macie pretensje, chyba tylko do własnej głupoty.

    Nie dość że.glupi to.jeszcze slepi, bo chcą brnąć dalej. Bylo dobrze! a teraz tylko pytanie: co by tu jeszcze śpieszyć panowie?

     • Z JEDNOŚCI chyba on 19 grudnia 2020 at 16:16
     • Odpowiedz

     Przecież trzech panów z tej listy weszło z listy JEDNOŚCI

      • Ciekawostka i wyczekiwanie on 19 grudnia 2020 at 19:04
      • Odpowiedz

      Jesli w najbliższym czasie potwierdzi się roszada na jednym z etatów w gminie i nie mam tu na mysli sekretarza to oznacza, że obecni naprawdę odjechali….czekamy zatem na info.

       • Anonim on 19 grudnia 2020 at 20:28

       Juz caly urzad o tym wie.
       Ze zmian na takich stanowiskach w trakcie kadencji mogą się cieszych tylko wrogowie naszej gminy. Będzie rzadzic chaos z głupotą.

       • Anonim on 19 grudnia 2020 at 20:36

       Kto by nie przyszedł, będzie się uczyl 2.lata a w trzecim roku wyleci przy zmianie burmistrza.

       • Były radny tej gminy on 19 grudnia 2020 at 22:34

       To akurat źle świadczy o Augustynie, bo nie słucha co się do niego mówi. Gmina to nie folwark gdzie robi się co chce. Gmina działa w oparciu o prawo. Ciekawe jak Augustyn teraz się czuje?
       W sieci nic nie ginie, jaki to był kozak na zebraniach, jak cwaniakowal co on to nie może i jak może. Jak to będzie miał kasy bo PiS mu da. Jak to mieszkańcy będą mieć tanio. Jak to poprzednicy i radni są zli i jakby byli niedobrzy.
       Jak teraz jest? Jestem przeszczesliwy, że nie uczestniczę w tym cyrku i kompromitacji. W ogóle zasiadanie w tej kadencji rady i burmistrza to jedna wielka sciema. Osoby te choc troche powinny wykazać inicjatywy, zaangażowania. Obserwując sesje widze zmeczonych życiem ludzi którzy czekają jak tylko zakończy się sesja. Szkoda mi, ale mieszkańców naszej gminy, bo spora część z nich ciężko pracuje w różnych zawodach i sporo się trzeba natrudzić aby zarobić i utrzymać rodzinę. Mimo bonusów z 500plus to uczciwa praca stanowi wartość dodaną.
       Dlatego widząc jak bezmyślnie wydane są pieniądze podatników cholera człowieka bierze. Gmina powinni zarządzać ludzie pracowici i uczciwi, gminy nie powinny być upolitycznione. Najważniejsze na koniec-w urzędzie pracownicy powinni być dla ludzi.
       Pozdrawiam tych którzy spełniają te kryteria i są poprostu OK.

      1. Wcale się nie dziwię, że pani skarbnik ma już dość, bo choć na czarodziejkę nie wygląda, burmistrz oczekuje od niej, że wyczaruje “sałatę” na jego fanaberie. Na obecną chwilę, gdy niezwykle trudno jest realnie oszacować, na jakim poziomie będzie możliwa realizacja dochodów budżetu, wszyscy tną wydatki na administracje, promocje, kulturę. W naszej gminie nikt ani myśli o oszczędnościach w tych obszarach, bo przecież tu właśnie gmina ma największe “sukcesy”. Zastanawiałem się, jak długo potrwa, zanim ktoś powie dość tej ciągłej zmianie decyzji i oczekiwaniu, że w cudowny sposób znajdą się na to pieniądze, których nie ma.

       • ? on 19 grudnia 2020 at 22:46

       O czym gadacie ? nie można jasno napisać ?Tak jakby wszystkowiedzący urzędnicy między sobą gadali mam wrażenie ,

  2. Pan Augustyn może stwierdzić że nie ma uwag ! Opanował ten tekst perfekcyjnie.

  3. Od dawna wiadomo, że radni są od tego, żeby wielbić burmistrza. Dziwi mnie tylko taka zgodność co do tak marnego budżetu. Pewne Panie, które zawsze miały tyle do powiedzenia- milczały. Normalnie bym to wszystko…….
   Proponuję zwrócić uwagę na wykształcenie. Tyle było tutaj dyskusji na ten temat. Potwierdza się jedno wykształcenie ma wpływ na inteligencję 🙂

   1. Do tej pory radni zwłaszcza ci co mieli wykształcenie byli za to piętnowani.
    Lepiej być….A nie będę kończył. W naszej gminie trzeba umieć pieprzyć głupoty i poparcie jestem nic więcej tylko tyle.
    Dlatego jesteśmy w tym miejscu co jesteśmy iamy kogo mamy. Dlatego dzisiaj utrzymuje się 2 malutkie szkoły gdzie nauczyciele inkasuja kasę a dzieci na tym tracą. Dlatego radni maja co roku podwyżkę diet za dobre rządzenie. Jeśli do tej pory mówiło się że rada Benka i jego władza to paranoja to jak nazwać obecna władzę???

    1. ciąg dalszy paranoi . Brakowało i brakuje pomysłów na rozwój , a dorobieni ,dobrze wynagradzani społecznicy i urzędnicy są zadowoleni .

   2. Wyksztalciuchy jak fix, a mniemanie panie i panowie mają o sobie ogromne. A tu śmiech na to towarzycho rady. Dlaczego te klapaczki z Jedności siedzą cicho. Brawo Felek trzymasz dyscyplinę i nie chlapia po próżnicy działaczki. Dla Ryglic porażka. A zapomniałem dietki lecą na konto. Nie składam życzeń wam i ulonów . Robotnik z Ryglic . Prostak nie większy od elyty gminy.

   3. Dwie działaczki z Jedności noszą się jakby miały co najmniej mgr przed nazwiskiem. Kuwa ale mi się chce śmiać jak je widze6 w urzędzie. Ta Pani z Kowalowej przynajmniej jest normalna , nie udaje tej kim nie jest.

   4. Niestety muszę Cię zmartwić, ale nie odkryłeś Ameryki. Wśród radnych panuje przekonanie, że tylko uległość wobec burmistrza spowoduje, że coś w ich okręgach się zrobi i nieważne co by się działo i mówiło, trzeba być pokornym. Faktem jest też, że większość z tych ludzi trafiła do rady z “łapanki” bo proponujący im start komitet kandydata na burmistrza uznał, że może i nie są wykształceni, kreatywni i znający się na samorządzie, ale są “wybieralni”. Ta niewątpliwa nobilitacja sprawia, że z dnia na dzień stają się kimś ważnym, komu tylko z uwagi na to należy się szacunek. Jak wynika z analizy zachowani radnych w poprzednich kadencjach, niemal wszyscy ulegają poczuciu wspólnoty z osobą, która ich nobilitowała i stają się pionkami w grze burmistrzów. Patrząc na to wszystko, widać, że bardzo rzadko wykazują jakąkolwiek ambicję, by sprostać roli, do jakiej ich wybraliśmy i całymi kadencjami tkwią w kompletnej często śmiesznej niewiedzy. Od wielu lat widać elementarne braki w znajomości statutu, zasad funkcjonowania samorządu, finansów publicznych, ale największym brakiem jest brak własnego zdania. Wykształcenie daje pewność siebie i ogranicza bezmyślne potakiwanie głową w sprawach, o których nie ma się pojęcia i strach zabrać głos, żeby nie wyjść na głupka.

 4. Gmina w 2018 r została przekazana:
  – z rozpoczętymi inwestycjami ,
  – gotowymi projektami
  – zabezpieczonym finansowaniem z funduszy europejskich
  – zapasem pieniędzy w formie obligacji
  – przyzwoitą organizacją

  Kłamstwa i szczucie na kompetentnych ludzi – tyle zyskaliśmy!
  Nic się nie robi, nie ma pomysłów, ani pieniędzy – tylko propaganda!

  1. Zapas pieniędzy w formie obligacji ,proszę jak pięknie można inną formę zadłużania nazwać .

   1. ale nie przesrali pieniędzy na wyjazdy , hulanki i diety rosnące na równi z biedą ludzi

    1. Przesrywali wcześniej i przesrywają teraz na chyba najdroższy w Polsce urząd ,przy zachowaniu proporcji oczywiście. Diety na które specjalnie albo wcale radni nie zasługują to mały pikuś podnoszony tu dla odwrócenia uwagi. A wyborcom poda się 100 metrów drogi w rynku jako coś o czymś warto głośno krzyczeć.

     1. no i najważniejsza kładka pana Tadka

   2. prywatnie-to jest piramida pożyczkowa
    a urzędowo-obligacje (na 3 kadencje +odsetki)

   • Józka spod zalasowskiego lasa on 20 grudnia 2020 at 21:44
   • Odpowiedz

   Szczucie to widzę u ciebie. Bo ty nic nie przekazałeś nam, nic oprócz szczucia.

  • Bronisław Kumo on 16 grudnia 2020 at 23:20
  • Odpowiedz

  A ten Niewiadomski to ma dużo wiedzy. Podziwiam obeznanie i inteligencje. Musiał liznąć temat dogłębnie. Bardzo dogłębnie. Może to sekretarz jaki był, albo dyrektor, albo nawet jakiś wójt 🙂 Żarty żartami, ale nazwisko nie z naszych stron, to może jakiś krewny Eligiusza Niewiadomskiego? Ale po co gdybać, jak tu sam zainteresowany opowie kto zacz. 😉 To podbije znacznie jego punkty na tym niewiadomskim blogu

   • Gruszka betonowa on 16 grudnia 2020 at 23:29
   • Odpowiedz

   Wyrobił się jak gówno w betoniarce i leci jak spodek ufo. 💩🙈

    • fajny nick on 16 grudnia 2020 at 23:33
    • Odpowiedz

    Duże horyzonty musisz mieć Gruszko betonowa.

  • Wiadomski on 16 grudnia 2020 at 19:16
  • Odpowiedz

  Dla zrównoważenia hejtu który zalewa nas wszystkich także na tym blogu, dzielę się pozytywną informacją dotyczącą działań rady gminy i burmistrza.
  A Pana Zielińskiego bardzo proszę o nie usuwanie wpisów pozytywnych jak to już miało miejsce.

  1. ktoś tylko taki podatek płaci to się cieszy ,ale chyba takich nie ma .

   1. To radni łaskę okazali . Bosze. Jak zacząłem czytać to pomyślałem że diety oddali .🤣🤣🤣

   2. Za to śmieci w górę!

  2. A miało być taniej. Też mi pozytywna wiadomość!!!

   1. Jak PO i Jedność wróci do władzy to będzie taniej 😁 Bernardo dokończy zalew w Joninach 😨 i elektrownię atomową wybuduje Grad💀i benzyna będzie po 6 zł 🤠i w ogóle będzie och i ach 💪 A tak na marginesie trole, ile obniżono koszty w poprzednich latach, czy dekadach? 🤡

    1. Kosztów nie obniżono ale za to szkoły przejęto , to o tyle ciekawe że oddano tą na Woli by żone wroga trafić podejrzewam a teraz by żona znów dobrze zarabiała szkołę wzięto z powrotem.Jakie to romantyczne

    2. Poziom odpowiedzi typowy dla pisowców. “Ci źle robią ale tamci robili jeszcze gorzej!!!” Nie obchodzi mnie PO. Głosowałem na śerdniaka bo obiecywał wielkie zmiany, obniżenie kosztów. Wytykał niegospodarność poprzednikowi, kredyty itd. Miał pozamiatać w UM. Tym zyskał moje i innych poparcie. Zmian jak nie było tak nie ma. Koszty w górę zamiast w dół. Zadłużenie jeszcze większe a jakoś specjalnie nie widać aby coś się zmieniło.

   • Do Średni W. on 16 grudnia 2020 at 20:41
   • Odpowiedz

   Przecież tu żadnego hejtu nie ma tylko sama prawda o średnim wiadomskim. Nieslownym lubczaninie.

   1. Wiadomski w kwestii sekretarza by nam plany objawił lepiej bo propaganda to marnie wychodzi.

    1. Właśnie co z Ch. Sewerynowa? Idzie wreszcie ? Bo chętnych na to stanowisko jest parę osób.

     1. SEKRETARZU ZAŚPIEWAJ SOBIE ZE SWOIM SEWERYNOWEM SZCZESLIWEJ DROGI JUŻ CZAS.

       • Anonim on 17 grudnia 2020 at 10:46

       Spokojnie rysiu misiu ,widzę że pite było i od rana na kopie, zły pomysł.
       Żadnej zmiany nie będzie jeśli sam sekretarz tego nie bedzie chciał.
       Sady pracy natychmiast go wrócą na stanowisko, a średni tylko się wygłupi ,
       a my zapłacimy odszkodowanie za te wygłupy . No tak to działa.

      1. Muszę Ci przyznać, że masz poczucie humoru i rozbawiłeś mnie tym wpisem do łez.
       Jednym słowem, jak Pan Seweryn raz zostawszy sekretarzem, będzie pełnił swoją funkcję, do śmierci, bo nikt nie jest w stanie Go zwolnić? A gdyby nawet taki odważny się znalazł, to i tak sąd natychmiast przywróci Go do pracy???

       Choć stanowisko sekretarza jest dość specyficznym pod względem jego obsadzania, to już samo nawiązanie stosunku pracy precyzyjnie określa art. 4 ust. 1 pkt 3 ustawy o pracownikach samorządowych. Zgodnie z nim stanowisko sekretarza zaliczane jest do grupy tzw. pozostałych pracowników samorządowych, dla których obligatoryjnie podstawą zatrudnienia jest umowa o pracę. Wynika z tego wprost, że jeżeli nawiązanie stosunku pracy odbywa się na podstawie kodeksu pracy, to również do jego wypowiedzenia i rozwiązania będą mieć zastosowanie te same przepisy. Nic nie stoi na przeszkodzie by w sytuacji, gdy pracodawca (burmistrz) utracił zaufanie do swojego sekretarza, na podstawie art.30 § 1 pkt 2 kodeksu pracy rozwiązał z nim stosunek pracy. Oczywiście są pewne szczególne sytuacje, ale że nie mają one przełożenia na naszą gminę, więc nie będę wchodził w szczegóły. Tak więc sugerowanie, że jakiś sąd pracy zablokuje zmianę na tym stanowisku, należy chyba odczytać tak: Wie tyle, że jak ktoś Go ruszy to sam z nim popłynie.

       • Anonim on 18 grudnia 2020 at 08:02

       Czyli co Ziemia Obiecana , tu w Ryglicach. . Można być nierobem w gminie , bez lojalności, zarabiać krocie, jeździć z d… po świecie,.forse czesac z projektów , wyśmiewać się z pracodawcy i co nie do ruszenia. Wszędzie za byle co na zbity pysk wywalaja, bo chętnych nie brak . Tutaj jeden osobnik może żyć dostatnio za bujanki. Inni urzędnicy zapierniczaja zapierniczaja,.a kolega z pracy bimba , bo prawnik.

       • Anonim on 18 grudnia 2020 at 09:00

       Nie lubią koledzy urzędnicy Sewcia oj nie lubią. Ciekawe dlaczego?

       • Anonim on 18 grudnia 2020 at 18:02

       Koledzy nie lubią.

       • wymiana on 18 grudnia 2020 at 10:14

       sekretarza to były jakiś konkret , zakończenie rządów peowskich ale czy Augustynowi na czymś dla gminy zależy to wątpię

       • Anonim on 18 grudnia 2020 at 18:07

       On od lat jaja sobie robi z włodarzy, a że jest szefem urzędników , bo burmistrz ma to totalnie w d…, to sekretarz może dokopać komuś mądrzejszemu . Był jeden mądry , to poszedł z urzędu w 2018 , nie dał sobą pomiatać i jest zadowolony z nowej pracy . A ten kleszcz siedzi.

       • anonim on 18 grudnia 2020 at 20:52

       Dobrany został wg zasad Karasiewicza i teraz przegląd sytuacji jest dobry. Coś Karolcie i totalni podkulili ogony .A może będzie niespodzianka na koniec roku .Oby

       • Anonim on 18 grudnia 2020 at 23:43

       Niespodzianka taka, że wrzód nadal toczyć będzie urząd.

       • haha on 18 grudnia 2020 at 23:54

       Czyli jak PA wyjeżdża albo urlop to idzie cynk że luzik bo tego (tu niech każdy wstawi co mu wyobraźnia podpowiada) nie ma . Następca oby był powinien przepytywać co pan/pani robiła ? Wspólnik tak nie zapyta .

 5. Kolejna sesja przed nami !
  Ludzie są już bardzo zniechęceni .
  Budżet rozwalony w strzępy , zero nowych pomysłów,
  a średni bredzi jak zawsze, jak to sie stało że ludzie tak dali się nabrać ?

   • on i radni on 15 grudnia 2020 at 09:37
   • Odpowiedz

   już zblatowani z urzędem , w d mają mieszkańców ,liczą że tępa propaganda wystarczy

  1. Sekretarz jakby miał honor to sam by poszedł jak to ogłosił, tylko że takiego fachowca nigdzie chyba nie chcą, bo po co taki nie wiadomo kto i po co jakiemuś przedsiębiorstwu czy urzędowi. Honorowy , jak świnia w deszcz. Pójdzie do D….Zawsze ten gość od lat ten sam, ma czas na wszystko , szefowie się zmieniają a ten tkwi . Jeżeli idzie to dobrze, mniej płot będzie po urzędzie krążyło. Amen.

   1. Pan Sekretarz jesli odejdzie to na swoich warunkach. Poza tym , niedługo wroci , nie martw się. 🙂

    1. Pan niech się pokaże tam gdzie umiejętności dają zysk przedsiębiorcy a knuciem nic się nie wskóra . On był dobry dla byłego,za kasę wszystko i gęba na kłódkę . Podatnik głupi płaci.

    2. No, wróci w wiencu laurowym na głowie niczym cesarz Sewerynus , jak wykopie średniaka.

     1. Jesteśmy głupi ale nie aż tak.

       • Anonim on 15 grudnia 2020 at 21:33

       Ano pobujal się przez tyle lat za kasę podatników. Niech mistrzunio mu w Tarnowie posadke załatwi. Prawnik to dostanie robotę jak nikt.

       • mz on 15 grudnia 2020 at 22:14

       Był czas gdy AJ w społecznie działał dla naszego dobra . Co ten demokrata zrobił ? kpił z gościa który pokazał ich wałki . AJ się musi głupio czuć w tej sytuacji ,może nic nie mówi ale pan sekretarz pokazał jak społecznika i uczciwego załatwić .A poza tym to tak wybitny prawnik że jeszcze zdaje sie gmina 2 lub 3 radców zatrudnia.

       • Anonim on 15 grudnia 2020 at 22:36

       W kiwaniu włodarzy. Najlepszy. Niezatapialny.

       • anonim on 15 grudnia 2020 at 22:59

       swojego dobrodzieja nie kiwał ,razem nas kiwali

       • Anonim on 16 grudnia 2020 at 07:27

       AJ nic się nie chwali ,ale wygrał w Strasburgu z BK
       a Skarb Państwa wyplacil (nie sądy)

       • Anonim on 16 grudnia 2020 at 08:14

       Winowajca powinien zapłacić że swoim podrzegaczem , a nie podatnicy.

       • Anonim on 16 grudnia 2020 at 08:37

       A o co chodziło?

   2. Co z tym naborem na sekretarza ? Młody, dobrze wykształcony, UCZCIWY chętnie stanie do konkursu, mieszkaniec gminy.

    1. spokój,uczciwy w tej rzeczywistości to nie zaleta

 6. Proszę o informację, kiedy na stronie gminy ukaże się informacja o naborze kandydatów na stanowisko sekretarza gminy? Koniec roku tuż , tuż A tu ani mru , mru. Czyżby nie odchodził z urzędu taki fachowiec ? Jak to jest , czy jaja dobie robicie z ludzi? Miał iść , ponoć ma ofert pracy w …..dokonczcie sobie .

  1. Widocznie ktoś nie ma jaj żeby faktycznie zarządzać w gminie. Mówi jedno robi drugie

  2. Są chętni wykształceni, kulturalni ludzie, też poligloci na to stanowisko. Nie ma ludzi nie zastapionych. Czekają tylko kiedy będzie na stronie gminy ogłoszony nabór . Temu panu dziękujemy, niech idzie jak miał iść i bylo głośno o tym. Niech da innym zarobić na najlepszej fusze w gminie.

  3. Dalej uważam że jest deal z Karasiewiczem , Dla wielu to jak naplucie w gębę .A tych zmian powinno być więcej choćby patrząc jak niektórzy karierę zaczynali za komuny .

   1. Co kto winny, że się wcześniej urodził i za komuny żył i pracował. Twój ojciec i matka też na pewno tak pracowali żeby Ciebie wychować. Nie wiem tylko czy całkiem im się to udało.

     • urodzić on 15 grudnia 2020 at 14:17
     • Odpowiedz

     się a mieć czerwoną legitymację to dwie różne rzeczy .Popiełuszko się za komuny urodził jego oprawcy też . Ci z czerwoną legitymacją to byli pracodawcy tych ubeków . Jak się czasy zmieniły to się okazało że nieświadomi ludzie o niczym nie mieli pojęcia .Tak że starą metodą nie spłycaj tematu bo pomyślę że z tych nieświadomych byłych towarzyszy i towarzyszek jesteś.

     1. Ja również chcę zapytać gdzie można składać CV na stanowisko sekretarza gminy. Czy jak zwykle po cichu jakiegoś gościa przywiozą w teczce. Dużo jest chętnych ludzi kreatywnych wywodzących się z naszej gminy . Dlaczego urząd milczy?

       • ... on 15 grudnia 2020 at 14:56

       Jak dla mnie to byle była zmiana.Oczywiście możliwie dobra

       • Anonim on 15 grudnia 2020 at 15:10

       Byle zmiana odbyła sie na stanowisku burmistrza
       Ten sposób myślenia doprowadził nas do katastrofy budżetowej,
       a teraz doprowadzi do chaosu w administracji. Brawo !

       • anonim on 15 grudnia 2020 at 15:49

       W sumie zobaczymy .Raczej żadnych nadziei na lepszą przyszłość która się z pracy naszej tu powinna brać ,pracy coś tworzącej a nie urzędniczej . Tak od 30 lat ,teraz nawet marne szkoły pozamykali . A sekretarz to w pierwszym miesiącu urzędowania powinien wylecieć.

  • tędowaty? on 14 grudnia 2020 at 17:52
  • Odpowiedz

  na fb gminy fot. spotkanie Posła z średniakiem . Mało kto polubia . mniej niż średnia reakcja . Średni trędowaty?

   • Ale że Ty? on 14 grudnia 2020 at 18:02
   • Odpowiedz

   Paweł jak to jest faktycznie odpuszczasz następny start w wyborach?
   Jednak funkcja przerosła?
   Ciebie?Przecież zawsze miałeś coś do powiedzenia, masz wszystko teraz, wszelkie narzędzia i nie da rady?
   Słabo trochę, o radnych nie wspomnę już. Obietnice były zupełnie inne.
   Odrazu uno do Madcinka Sz. Nawet nie startuj na fotel burmistrza bo ludzie prędzej kogoś innego wybiorą niż twoja osobę. Szczerze mówię, żeby nie było potem rozczarowania.
   Ja postawię na zupełnie nową osobę.

    • Nasz gninny on 14 grudnia 2020 at 18:50
    • Odpowiedz

    Sredni bez poarcia pis jest nikim raczej. Jest u gowina i to mu daje tlen

 7. Co by nie powiedzieć, widać, że burmistrz nieźle sobie radzi w dobie pandemii.
  Tylko przez ostatnie dni pozyskał 1,5 miliona na przedszkole, 2,7 miliona na panele dla mieszkańców i jeszcze prawie 75 tysięcy na sprzęt komputerowy dla szkół.
  I to zaledwie ostatnie dni. Nie wspomnę już o rewitalizacji i innych wcześniejszych inwestycjach.
  Chciałoby się krytykować ale nie ma za co… Chłop robi dobrą robotę! Drugą kadencję ma w kieszeni.

  1. W kieszeni ma powiadasz ? Coś wątpię ,tak jak wątpię że ten “sprzęt komputerowy” da jakikolwiek pozytywny efekt w postaci wykształcenia lepszego dzieci.

  2. Uśmiałem się z tego tekstu.
   Ale jak w gminie ma takich wyborców to nie dziwię się jakim jesteśmy społeczeństwem płytkim i bezmyślnym.
   Chyba że to prowokacja to rozumiemtaka ma 2 kadencję pewną jak Szczepan i cala reszta.

  3. Nawet gdyby zarząd komisaryczny był to środki gmina by dostała. Normalnie gminy dostają bo i kto ma dostać

    • Może przyszły on 12 grudnia 2020 at 22:17
    • Odpowiedz

    Osobiście śmieszy mnie to chwalenie się środkami czy to z województwa czy ministerstwa…Jak pracownicy ogarną temat i gmina kwalifikuje się na wsparcie to je otrzymuje. Gdyby było inaczej to wnioski takie że liczą się układy ? Śmiech. Karasiewicz dostawał środki i projekty przechodziły w ministerstwie jak PiS było u władzy i raczej nikt mu nie pomagał w tym. Projekt czy dana inwestycja wpisywala się w ramy i była na liście ot to całą filozofia. Tak samo w Szerzynach wchodzenie w tyłek to posłowi to marszałkowi za to że przydzielane kasę którą jest publiczna.
    Jedynie co to można podziękować pracownikom gminy czy pracownikom ministerstwa lub województwa którzy ogarniają czarna robotę. Ale czego nie robi się dla splendoru.

 8. Niestety nasza gmina się wyludnia. Nie wykorzystaliśmy naszej szansy na rozwój tak jak min. Tarnów. A ostatnia zmiana to już dno totalne. Zamiast oszczędzać i próbować ściągnąć inwestorów zwiększa koszty utrzymania (patrz szkoły), Rolnictwo padło, co w zamian????? nic, a może winnice. Jaki mamy przemysł?? Drzewiarski, który stoi w miejscu, nie rozwija się. Co do zatrudnienia to z reguły zatrudnia się tych na krusie – temat poruszany tutaj – podobno mają być kontrole. Powinno się wspierać takich ludzi jak niejaki Pan Junkers.
  Dokonaliśmy zmiany burmistrza, władzy. Ale czy aby napewno???? Nic się nie zmieniło a jeżeli tak to na gorsze. Miało być taniej – będzie drożej i to o wiele drożej. Do tej zmiany przyczynił się Admin tego bloga. Wspierał, popierał, zabiegał……..Teraz siedzi cichutko…………z tego co wiem nie w gminie Ryglice.

   • Paweł pokaż on 12 grudnia 2020 at 10:54
   • Odpowiedz

   Bo część ludzi wierzy w to co mówił Admin, Pawełek itd. Nauczyciele chcieli mieć kasę to maja z powrotem kartę, miała być tania woda i kanalizacja o mówił że on może wszystko zrobić i wie jak. Takich głupot to nawet Połoskowa nie mówiła. To teraz mamy to na co żeśmy zasłużyli. Wszystko idzie w górę to i diety idą też. Ciekawe ile burmistrz zarabia?Może pokaże pokwitowanie z wypłaty tak jak kiedyś Bernard. Paweł stać Cię na taki gest ?

  • Zaskoczyło Was? on 10 grudnia 2020 at 21:22
  • Odpowiedz

  Radni zamiast na fejsie udostępniać wątpliwe sukcesy gminy zadbajcie o prawidłowe posypywania dróg bo dzisiaj rano ślisko jak cholera.

  1. Liczymy na to by w miarę dojechać bezpiecznie do pracy.. Jak nie ma odpowiedzialnych za ten stan dróg to sołtysi i radni niech chasiem posypuja jezdnię. W końcu moze za tak duża kasę co co miesiąc biorąc coś zrobią . KRYSIA, ANDRZEJEK do taczek z chasiem marsz. Do teego nie trza fakultetow.

 9. To napewno to promieniowanie z sieci komórkowej wpływa na małą dzietność w Ryglicach i nie tylko .Potrzeba radykalnych środków zlikwidować antykoncepcję ,wprowadzić szkolenia w parafii ,światło mamy wyłączone i tu jest ok . Wtedy przedszkole zapełni się dziatwą po brzegi . Ps. Jeszcze internet ale tylko msza i relacja z sesji rady miasta zostawiamy .

   • Kakofonia on 10 grudnia 2020 at 16:44
   • Odpowiedz

   O znów Karolina OLEWKA pisze. Tym razem jako JS?

 10. Jestem pod wrażeniem uzasadnienia przez burmistrza potrzeby budowy przedszkola w Ryglicach .Kosmos.

  1. Czyli jeżeli dobrze rozumiem, to projektując żłobek, wyrzuciliśmy pieniądze w błoto, bo nie wyobrażam sobie, żeby można było ten projekt zmienić w przedszkole. No i oczywiście trzeba zadać pytanie, co z tak potrzebnym i oczekiwanym żłobkiem? Ciekaw też jestem, ile kosztował ten projekt i cała procedura pozwolenia na budowę, bo na fb gminy podano, że jest on częścią wydanego przez Starostę Tarnowskiego pozwolenia na budowę. Patrząc na koszt budowy ochronki w Lubczy myślę, że te 1,5 bańki nie wystarczy i trzeba będzie znów się mocno zadłużyć.
   https://www.facebook.com/Ryglice/posts/1631157963726716/

   1. Projekt chodnika ul Tuchowska w Zalasowej kosztowal ponad 50 tys, tez w błoto ?!

   2. Gdzieś było jakieś uzasadnienie potrzeby budowy żłobka ? ,jakieś badania że jest pewność i rozumiem będzie większa ilość dzieci do opieki w nim ? Mam wrażenie że ta potrzeba się komuś wydawała ,a mnie sie wydaje odwrotnie . Tradycja też u nas taka że za wartość uważa się wychowanie przez mamę a jak mama do roboty to babcia .Nie wiem jak jest do końca ale czy ktoś to badał tak uczciwie .Wiem że już zwyczajowe jest wynajmowane i nikt nie protestuje ale czy tego trzeba ?

    1. Nie wiem, czy takie badanie było, ale czasy się zmieniają i babcie też coraz częściej pracują zawodowo, a nie na roli więc jak się mają zająć wnukami? Nie trzeba wielkich badań, bo wiele młodych wykształconych kobiet nie wraca do pracy, bo nie mają z kim zostawić dzieci. Przecież taki żłobek to właśnie ten wyczekiwany rozwój Ryglic, to coś nowego dającego nowe możliwości mieszkańcom i to właśnie o to chodzi w samorządzie, by tak właśnie myśleć. Być może i przedszkole jest potrzebne, ale już je mamy a decydując się na budowę kolejnego, które według wniosku ma kosztować prawie 4 mil zł. których nie mamy, przesądzimy o tym, że w Ryglicach nic się nie zmieni.

     1. Coś wątpię , analogia do miasta gdzie na jakiś osiedlu jest tyle ludzi co u nas w całej gminie jest nietrafiona . Istnieje chyba jakaś zaporowa odległość od której już do żłobka nie opłaca się jeździć ze względu na poświęcony czas .
      Gdzieś w podobnych gminach działają ?

   3. Czy dobrze rozumie? Ma być budowane na terenie który 10 lat temu był 2 metry pod wodą. Budowane ma być przedszkole nie zapowiadany żłobek. Jak duży to budynek skoro przerobiono projekt ze żłobka. W Szerzynach buduje się 2 w jednym i żłobek i przedszkole w jednym budynku. To ma sens bo mama za jednym pojazdem zostawia dzieci w różnym wieku. Jeszcze do remontu obecnego przedszkola. W ostatnich latach wpompowano tam potężne pieniądze zaczynając od wymiany okien. Może któryś z radnych zrobi zapytanie w tej sprawie i dowiemy się ile kasy w ostatnich latach na to wydaliśmy łącznie z nowym placem zabaw, utwardzeniem terenu, elewacją i tym wszystkim co wewnątrz zostało naprawione. Jak mamy takich włodarzy od 30 lat co robią aby coś po sobie zostawić nie pacząc czy to ludziom potrzebne to mamy to co mamy. Czyli budynki do wynajęcia i zadłużenie, a rozwoju brak. Apeluję o opamiętanie.

    1. A ja się pytam ile kasy przesrali od 2018 listopada . Może ktoś mi odpowie, wszyscy szemraja po sklepach w kolejkach , jak radnych widzą z zawartą głową następujących do świątyni po wytyczne lub przemykajacych jak duchy , tak by ludzi nie spotkać. Co jest nie tak ? Proszę państwa? Zdaje się , że gmina miała być dla ludzi. Tamten zły poszedł, wraz ze swoimi , zostali Ci dobrzy i dlaczego jest tak dobrze , że aż tak źle? Wczoraj jak wracałem z roboty to ciemno, zimno ,głucho jak sprzed wojny. Gdzie ten dobrobyt pan ie Augustyn?

      • najważniejsze on 10 grudnia 2020 at 19:25
      • Odpowiedz

      Najważniejsze ze tamten ZŁY poszedł .To jak koniec komuny opóźniony u nas jak wszystko.

     • mieszkaniec on 12 grudnia 2020 at 18:30
     • Odpowiedz

     Budowanie nowego przedszkola w Ryglicach to chory pomysł. Pytanie tylko czyj Marcinka czy Augustyna. W obecne przedszkole wpompowano w ostatnich 10 latach parę milionów złotych. A jeżeli jest ciasno to przecież 1/3 Szkoły Podstawowej jest pusta. Ale o tym już nikt nie pomyślał. Marnotrawstwo i nic więcej. Ta gmina idzie na dziady i to straszne.

     1. Czas tej pandemii pokazuje jak to leczenie wygląda .To po jedzeniu pierwsza potrzeba . jakby w tym kierunku jakiś pomysł to bym rozumiał. Sytuacja taka że pewnie akurat na przedszkola kasę dawali to bierzemy . Takiego przedszkola nawet za darmo by nam nie było trzeba bo najgorsze niepotrzebne stałe koszty . Brawa dla miejscowego pisu , wprowadził nas w piękne maliny.

   4. Projekt naszego przedszkola/żłobka wkleiłem kilka dni temu a teraz zobaczcie jak będzie wyglądać przedszkole w Szerzynach.https://www.facebook.com/photo?fbid=4791647724209828&set=pcb.4791640590877208

    1. DLACZEGO TAM GDZIE ZALEWA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

     1. A gdzie zalewa? Masz dowody? CPN można to przedszkola nie?

       • anonim on 14 grudnia 2020 at 11:14

       No nie! Ktoś chce dowody, o tym, że teren za ośrodkiem zdrowia jest zalewany. To chyba dziecko pisze, które nie pamięta lat 1997- 2012. Proponuję rozmowę z Państwem Solarzami ze sklepu ogrodniczego lub z Panem Jasikowskim, który prowadził hodowlę kur w kurniku za remizą. Dowodami są też zdjęcia z powodzi. Ten teren jest narażony na zalewanie szczególnie teraz w dobie zmieniającego się klimatu. Okazuje się, ze nasi pradziadowie byli od nas mądrzejsi, bo żaden nie chciał narażać swojego majątku i budował dom i gospodarstwo z dala od rzeki.

       • ... on 14 grudnia 2020 at 17:41

       na 100 procent to miejsce będzie zalane ,pytanie tylko kiedy .

       • Anonim on 15 grudnia 2020 at 09:08

       Jeżeli ktoś pozwala na budowę stacji paliw to czemu nie przedszkole. No teraz wał tam jest to prędzej tuchowską zaleje.

 11. Chciałbym zapytać czy burmistrz dysponuje zgodami rodziców na umieszczenie wizerunków ich dzieci w swoim poście ?
  Jeśli jednak nie to właśnie zostało złamane prawo !!!

  Jaki jest sens budowy 2 przedszkola w Ryglicach ???
  Dlaczego znów wydajemy kasę na oświatę, skoro młodzi wyjeżdżają stąd. ???
  Czy posłowie PIS wykorzystali swoje wpływy ???

  Płatna protekcja – pośredniczenie w załatwieniu sprawy, dzięki wpływom w instytucji państwowej.
  Czyn ten jest zagrożony karą pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 (podstawa prawna: art. 230 i 230a k.k.).

 12. A atramentu u ministra w biurze sie opił ?
  … bo jak nie to nie wartało jechać…
  środki zewnętrzne na inwestycje
  wymagają wkladu wlasnego,
  a u nos jakosik corno dziura .

  1. I planów brak i projektów brak i nie będzie za co zrobić bo się kasę przehuśtało.

   1. To teraz jak radni przehustali kasę na wyjazdy w pierwszym roku szkolenie ponoć az zahaczyliscie w Czechach , Węgry, wyjazdy po całej Polsce niby elyty z kołami gospodyń to niech oddadzą z diet. I jeszcze nie wiadomo co cichaczem. Dotyczy to burmistrza , sekretarzyny i pań w różowych kubraczkach z urzedu, stojących z walizkami na przystanku na rynku w oczekiwaniu na autokar. Ślepy i glupi był pan , albo za slepych i glupich pan uważał zwykłych przechodniów i ludzi obserwujących to z rynku. I sie przep…. pieniążki. Nas nie stać na fundowanie takich wycieczek, obiadkow , podwyżek diet. Ja już nie wierzę w waszą przyzwoitość. C.L.

   • pieniądz on 9 grudnia 2020 at 07:12
   • Odpowiedz

   A czemu średni się nie chwali że dostał wsparcia 1,5 mln z Samorządowych Funduszu Inwestycji Lokalnych. Znowu się coś zrobi w Lubczy ?

   1. Dlaczego tak mało jak inni po 4 miliony? Czym to idzie? Przecież Ryglice większe od innych i miasto ? Podatnik , nie balownik za gminne się pyta.

    1. Tutaj pełna lista inwestycji jakie zostaną sfinansowane z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. https://www.malopolska.uw.gov.pl/Docs/20201208%20RFIL_ma%C5%82opolskie.pdf

   2. nie , przechasają z kołami gospodyń wiejskich tą kasę i seniorkami najprędzej na jońskie pirogi

  • prawie Radny on 8 grudnia 2020 at 12:22
  • Odpowiedz

  Zabrakło Pare Głosów i była by dietka na rikitiki?

 13. Brakuje u nas osób UCZCIWYCH i tyle w temacie. Jest jak jest. Za dużo krzykaczów a za malo uczciwości i pracowitości. Aż tyle lub tylko tyle.
  Taka recepta.

  1. Tak się już jakoś porobiło że uczciwy= frajer.

   1. Od nas samych zależy jak postrzegamy innych ludzi. Przez to mamy rządzących u nas jakich mamy.
    Najwyższy czas zmienić ten obraz. Odsunmy Od władzy ludzi którzy na nią nie zasługują a dajmy ja tym którzy szanuja nas i my zaufamy ich kompwtencjom. Niech w końcu ktoś ma odwagę powiedzieć realnie na co stać nasza gminę a nie opowiadać bajki.

    1. To zależy jak się zachowujemy ,czy kłamiemy oszukujemy bo obcy bo się nie zna ,Czy idziemy po trupach do celu .To nie są zachowania jakieś wyjątkowe , były burmistrz powinien mieć niesmak jak swoją gębę przy goleniu widzi

  2. no patrze na bip gminny, a tam radny olsżówka upomina się o drogę. Znów będzie miał przehlapane u burmistrza

 14. Hi. I am interested in writing here. How much does the entry cost and to which company do I transfer money to put an entry in the headline, like Niewiadomski?

  1. Look for the red-haired girl !

  2. Karolka nie swiruj!

  3. Forgive me for not responding earlier, but I missed your question. This forum is completely free, you just have to register and you will be able to write in beautiful frames like me. To register, you must contact the administrator by writing to the e-mail lepszejutroryglic@onet.pl

   I greet you very cordially and invite you to register.

   1. Czaskowski w kampanii po francusku gadał , konwersacja w podobnym stylu.

  • Niewiadomski on 6 grudnia 2020 at 20:16
  • Odpowiedz

  Oświadczam że to ja jestem Niewiadomski. A ten gość co ma mozliwość wstawiania głównych postów u Adama i podszywa się pod moje nazwisko to jego przyjaciel ale nie ja. Adamie usuń wszystkie poprzednie wpisy fałszywego Niewiadomskiego, tak jak to zrobiłes w przypadku Piotra K. Pokaż klasę, albo pozostań naczelnym trolem i hejterem gminy.

  1. Do karolki bo to ty zapewne.

   Gdybyś była niewiadomskim to Twój komentarz byłby w ramce tak jak zalogowanego na blogu niewiadomskiego. Atakujecie admina bo wiecie, że blog juz was zaorał. W kampanii blog był ok.

   1. Blog nigdy nie był obiektywny i w kampanii też mu brakowało do obiektywizmu 😉 Dlatego uważam że to nie jest blog gminny tylko osoby nie spełnionej która by chciała zaistnieć w polityce ale jej nie wychodzi i z jej podejściem nigdy nie wyjdzie co niejednokrotnie mówiłem Adamowi.

     • Liberał z Jonin on 6 grudnia 2020 at 22:27
     • Odpowiedz

     Ale to jest też Twoj Junkers blog. Smsrujesz tu często i niekiedy grubo. Jak ktoś kiedyś napisal ten blog to taka ściana do pisania i ta rolę spełnia. Blog jak blog. Nie mozna mówić, ze jest czy tez nie jedt obiektywny. To piszacy na tej scianie sa lub nie sa obiektywni. Tysiące komentarzy same się nienspisaly.

    1. pisze co chce , teraz te zajawki prowadzących przychylne burmistrzowi nie są ale nie ma porównania do agresji za Połoskowej

      • Niedouczeni on 6 grudnia 2020 at 23:21
      • Odpowiedz

      Była burmistrz nie umiała jaki średni teraz nie umie radzić sobie z dziennikarstwem obywatelskim. Niedouczeni oboje

      • Niedouczeni on 6 grudnia 2020 at 23:25
      • Odpowiedz

      C.d.

      https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Dziennikarstwo_internetowe

 15. Panie Niewiadomski ja nie bardzo liczę na taki gest bo takiego gestu nie będzie moim zdaniem a ja prosił nie będe. Krzyżyk na mnie to już w 2009 roku postawiła p. Gieracka gdzie mówiąc p. Gładyszowi że tak mnie przelustrowała (co jest prawdą) że nie ma szans żebym się podniósł i jak widać myliła się. Wtedy jak podstępnie przysłała komornika i był to wtorek a na czwartek byliśmy umówieni na podpisanie umowy na spłate ratalną, uśpiła mnie i podstępnie OSZUKAŁA zamówiła juz ciężarówki żeby nam maszyny, stal i wszystko pozwozić. Przeszło mi i nie mam do niej żalu ale kiedyś ktoś ją rozliczy z bycia delikatnie mówiąc podstępną osobą.
  Mogę tylko powiedzieć że ja się nie poddam bo jestem typem wojownika i mam rodzine, dzieci które chcą się uczyć i jeszcze osiem lat minimum musze być “twardy”

 16. Panie Niewiadomski ja mam duże a nawet bardzo duże problemy i one to problem złożony ale spróbuje je streścić w kilku zdaniach. Ja po wyjściu z ZK w lipcu 2013 r rozpocząłem działalność na nowo od “zera” bez prądu pieniędzy tylko ze znajomością rynku i dużymi kontaktami których nikt do śmierci mi nie zabierze 😉
  Proszę sobie wyobrazić że od tego okresu do dnia dzisiejszego sądzę się “walcze” o kwotę między 1 a 2 miliony złotych gdzie sprawy są na różnych etapach i tak jedną z nich przytoczę gdzie doniosłem do prokuratury o wyłudzenie a prokuratura umorzyła śledztwo, podałem wszystko z nazwiskami gdzie i na kogo po przepisywał nieruchomości po prostu wszystko. Ja nie wiem co więcej musiałbym podać a prokuratura ustaliła jego miejsce zamieszkania że to Gdynia no ku..a jaja.
  Pomoc z postojowego 180tyś nie dostałem z tarczy 490 tyś nie dostałem chodzi o atak pierwszego ataku covit, zobaczymy co będzie teraz bo też poskładaliśmy stosowne dokumenty.
  Nie ukrywam że szlak mnie trafia jak Morawiecki pieje że wszyscy dostają na bieżąco i dlatego postanowiłem napisać do kancelarii premiera no i cisza.

  Pan Burmistrz nie bardzo ma mi jak pomóc bo nie bardzo może ale jak nie będzie przeszkadzał to ja będe uważał że pomaga, są tacy co mu wtórują żeby mi dokopał. Mieliśmy rozmowę na temat podatków i ja mu powiedziałem że nie będe miał pretensji ale nic mu z tego nie wyjdzie najprawdopodobniej. Ale mam pretensje i to duże za to że chlapie na prawo czy lewo po za gminą że ma problem z Lisakiem a tak nie powinno być.

   • Do Anny G on 6 grudnia 2020 at 19:34
   • Odpowiedz

   Do Anny G.

   Jest przecież równie pozytywny o burmistrzu wpis Rolnika i jakoś nie zniknął z bloga. Także weź niepier…

   1. Też nie pierdol, sam potwierdzasz że cenzura jest.

     • 🤣😂🤣 on 6 grudnia 2020 at 20:14
     • Odpowiedz

     Jakby była cenzura to taki komentarz że jest cenzura też byłby ocenzurowany.

     1. Cenzura ma to do siebie że wyrzuca jeden wpis mimo że zostawia drugi. Panie Adamie, nie zauważyłeś, bo ja akurat się wysiliłem że rolnik ktorego nie usunąłeś to Władek O a biznesmen którego usunąłeś to Piotr K. Czyżby nadal Bernard decyduje o wpisach na tym blogu. Usiądź wygodnie, pomyśl i wyciągnij wnioski.

  1. Mając na myśli, pomoc gminy chodziło mi właściwie bardziej o gest w postaci odroczenia egzekwowania zaległych płatności na jej rzecz. Jako włodarz gminy, w której prowadzi Pan działalność, gest taki moim zdaniem powinien wykonać burmistrz, dając tym samym sygnał innym wierzycielom, że może jeszcze nie czas na całkowite stawianie krzyżyka na Pańskiej firmie. Jest to tylko moje osobiste zdanie.

  2. PAWEŁ NIE CHLAP PO WSIACH NA BOGDNA!!!

   1. ja sie nie żale tylko stwierdzam fakt jeżeli mnie pozwie ten dżentelmen to ujawnie światków ALE TAK SIE NIEROBI

    Wiem że to drwina w moim kierunku.

     • Do Junkersa on 7 grudnia 2020 at 23:11
     • Odpowiedz

     Junkers bo w tej gminie przedsiębiorcy do mc dorzucają się do budżetu poprzez zapłatę różnych podatków.
     A potem wielka rada z burmistrzem na czele dzięki budżet i w tyłku ma oszczędności zwłaszcza przy covidzie. Augustyn jawil się za dobrego managera, przedsiębiorcę itd co robią Dudowiczem ?Wydatki na 2 szkoły takie że ho ho, podatek od nieruchomości w porównaniu z podatkiem rolnym to drwina i na końcu te diety które podobno co roku są wyższe bo tak sobie zdecydowali. A gdzie w tym miejscu jestem ja mieszkaniec, podatnik, obywatel, człowiek? Trzeba nam burmistrza czy radnego który szanuje i rozumie ludzi oraz jest skromny. Co z tego znam takie osoby ale one w życiu nie wystartują albo jak mieli już przygodę jako radni to maja dość tej całej szopki. Dzisiaj rządzą nami ci co niby w większości ich wybraliśmy. Za chwilę możecie niecbdzie nawet czego dzielić jak wpływy do budżetu będą mniejsze.
     Ale to nie jest najgorsze. Najgorsze jest to że jako wspólnota mieszkańców jesteśmy totalnie rozbici. Nie szanujemy opinii innych, nie mamy szacunku do ludzi z różnych grup społecznych a nade wszystko nie mamy zaufania do ludzi których sami wybraliśmy. Wystarczy zmienić podejście do siebie nawzajem, burmistrz powinien łączyć nie dzielić.

  3. Dlaczego kasy z tarczy nie dali .Chyba jakieś powody były a nie akurat złośliwie dla junkersa.

   1. Nie wiem ale wiem że dużo jest takich firm jak nasza co kasy nie dostała i to nawet z naszej gminy.
    Postojowe również nie wypłacone i teraz mam problem z 10 pracownikami a oni zemną,

  4. Do Junkersa Kto jest temu winny że byłeś w ZK ? Było zająć się uczciwą robotą a nie eksperymentować z uprawą. Dzisiaj nie miał byś kłopotów. Szuflą jeszcze sobie nikt nie pojadł.

   1. To że byłem w ZK to nikt inny tylko ja jestem winny. Natomiast na kolejne zdanie czy bardziej pytania nie bardzo mi sie chce odpowiadać bo nie ma sensu się tłumaczyć.
    Natomiast ostatnie zdanie to skwituje tak że powiedział chłopek roztropek to co wiedział.

    1. jeszcze tyle dodam do wcześniejszego komentarza że policja, prokuratora i sąd mieli całkiem inne zdanie niż Twoje a musisz się zemną zgodzić że mieli dostęp do większej ilości materiałów a nie mitów, plotek które na mój temat krążyły i krążą często nie mając nic wspólnego z rzeczywistością.

 17. Panie Adamie, kolego Pana Władka. Ach ta Wasza przynależność do Prawa i Sprawiedliwości…
  U was pod spódnicami diabeł szaleje jak u tego faceta z Fideszu.
  A piszę dlatego tak, że nie sposób przejść obojętnie wobec tego co tu się wyprawia na tym blogu. Skandal i hipokryzja w najczystszej postaci. Obnażenie całkowite.
  Ponoć nie ma cenzury u Was i każdy pisze co chce, to czemu zatem usunęliście wpis niejakiego Piotra K.?
  Osobiście znam trzech Piotrów K przedsiębiorców. Skąd więc pomysł że to akurat radny Piotr Kupiec dokonał tu wpisu? Swoją drogą znam go od lat i to pożądny człowiek.
  Skąd ta pewność Wielki Bracie, Panie Adamie, kolego Pana Władka że to on napisał?
  Otóż jest powód usunięcia wpisu, ale zupełnie inny.
  Jak bluzga się na burmistrza czy radnych, to wpisy zostają bo są “obiektywne”, a jak ktoś napisze pozytywnie, to się to usuwa
  snując domysły że to na pewno ktoś się podszył i to musi być fałszywy wpis.
  Wpisujący Piotr K pozytywnie wyraził się o burmistrzu i radzie, więc należało niewygodne zdanie jakoś usunąć. To że nie podwyższono podatków tak bardzo Was boli? Bo ja sądze że to po prostu fakt i tyle.
  Ten Wasz “obiektywizm” polega na tym że usuwacie pozytywne wpisy a zostawiacie hejt i bluzgi na innych, które Wam akurat pasują, a które nieraz niszczą czyjeś zdrowie i dobre imię. Takie to Wasze budowanie jedności w gminie.
  Działacie dokładnie odwrotnie – robicie intrygę, analizujecie IP, wkręcacie niewinnego radnego, manipulując odbiorców że ktoś się niby podszył.
  Ta hipokryzja na tym blogu trwa od lat. Przypomnę że blog powstał by uderzyć także w ówczesnego burmistrza i radnych, nie dlatego żeby nie tylko dlatego żeby krytykować, ale dlatego żeby jątrzyć, bo konkurencja ma ster w ręku.
  Tak to było, Panie Adamie, kolego Pana Władka, były kolego Pana Benka i Grocha.
  Wstyd Panie Adamie. Działacie zgodnie ze standardami z epoki dawno minionej a podszywacie się pod Prawo i Sprawiedliwość.
  Złożę wniosek do struktur tej partii o Waszą degradację. Liznęłam trochę polityki i wiem o czym mówię.

  1. Nie sposób się nie zgodzić z osobą komentującą i to w 100%, jak ja mówiłem Adamowi to nie wierzy ale widze że więcej osób ma podobne zdanie.

   1. Właściwie w czym się Pan zgadza Panie Bogusławie bo w komentarzu pojawiło się wiele wątków? Bardzo proszę o odpowiedz? Jeżeli nie tu to prywatnie, adres Pan zna.

  2. A powiedz czym się tu chwalić? To, że w głębokim kryzysie nie podniosło się podatku to jakiś szczególny sukces? Anno G. jestem niemal pewny, że jesteś też “Bernardem K, Władysławem Rolnikiem, Piotrem K., Karolcią, Wiadomskim” bo wszystkie te komentarze mają jeden wspólny mianownik. Gloryfikują beznadziejnego burmistrza, jakim jest Pan Augustyn i rażą wrogością do osób, które najszybciej się na nim poznały i publiczne mówią, że żałują udzielonego mu wsparcia. Twoje komentarze przynoszą odwrotny do zamierzonego skutek, bo wiara w pana burmistrza Augustyna słabnie z dnia na dzień i powoli zbliża się do optymalnego punktu podparcia dźwigni, którą można wysadzi w powietrze każdy stołek.

   1. Pan Niewiadomski też widzę że ma kryzys, bo nie wie w kogo uderzyć teraz. 🙂

    1. Kryzys? W żadnym razie niczego takiego nie złapałem i zapewniam Cię, że w nikogo nie biję. Jak mów przysłowie historia lubi się powtarzać, a mimo to rzadko wyciągamy płynące z niej wnioski. To, co wielu z Was nazywa “atakiem, hejtem” jest wyciągnięciem na światło dzienne tego, czym rządzący raczej nie chcą się chwalić i poddanie tego ocenie opinii publicznej. O tym, czym władza chce się pochwalić, piszą media gminne i sami lokalni politycy, ogłaszając nieustanne pasmo sukcesów, a równowagą dla tego hura optymizmu jest właśnie ten blog, na którym porusza się niewygodne i niemedialne fakty. Szanowny internauto, jeżeli twierdzisz, że w “kogoś uderzyłem” przytocz, proszę ten wpis, lub komentarz a z całą pewnością się do tego odniosę. Jakie wnioski powinniśmy wyciągnąć z historii? Czy naprawdę nie powinniśmy mówić o tym, jak realizujemy gminne inwestycje i za ile? Czy nie powinniśmy mówić o tym, że wiele z tych pomysłów naszych włodarzy to utopia i że ich realizacja to pieniądze wyrzucone w błoto a powstałe inwestycje są nam kulą u nogi? Czy naprawdę powinniśmy milczeć na temat jakości pracy naszych wybrańców? Czy mamy milczeć, gdy widzimy, że podejmowane przez nich działania szkodzą nam wszystkim i z oceną mamy czekać w milczeniu do kolejnych wyborów? Czy nie mamy prawa wiedzieć, co się dzieje z inwestycjami, o jakie często mieszkańcy zabiegają od lat i od lat są w sprawie ich realizacji okłamywani? Czy ktoś z władz mówi prawdę o tym wszystkim? Ten, kto rozmawiał z burmistrzem czy radnym wie, jak oni wszyscy kręcą, zwalając jeden na drugiego lub na urzędników byleś się tylko odczepił i nie pytał. Czy naprawdę uważasz, że jak piszemy tu, o tym wszystkim obnażając to zakłamanie, to jest to hejt, uderzanie w kogoś? Czy już raz pan Jezior nie starał się nam otworzyć oczu, ale nie uwierzyliśmy? Wspólnoty i zaufania nie buduje się na kłamstwie i wzajemnych zależnościach, ale na uczciwości i przejrzystości, której w naszej gminie od lat jest jak na lekarstwo.

     1. Wydatki z roku wyborczego na pewno byłyby ciekawe ,szkoda że nikt tematu nie drąży . Z innych lat podobnie ,choćby powodzi w 2010.

      1. Jak drążyć, gdy urząd zamiast odszukać wnioskowane informacje zatrudnia prawników wyszukujących powody by nie udzielić informacji, lub gdy urząd każe sobie zapłacić za to że zeskanuje i udostępni dane? Kogo stać na to by chodzić z urzędem który reprezentuje opłacany z naszych podatków prawnik po sadach i tracić na to własne pieniądze i czas? Jest wiele spraw o które warto by zapytać i powiedzieć o nich mieszkańcom, ale kto ma siłę kopać się z koniem? Prawda jest taka, że to o czym tu piszemy to pestka w porównaniu z tym czego nie wiemy.

     2. Mysle ze Pan przesasza z tymi tajemnicami. Teorie o spiskach i ukladach to pozywka dla ludzi, ktorzy nie znają zasad samorządu, inaczej czysty populizm.

      W Ryglicach tak jak kazdej gminie mozna wydobyc kazda informacje. Sa do tego wnioski a potem ewentualnie sąd. Panu po prostu brakuje konsekwencji. To nie zarzut, ( tez by mi sie nie chcialo) tylko fakt.

      Nie ma wiele do ukrycia bo niewie sie robi. Przyklad Pana Jeziora zupełnie nie na miejscu, poniewaz stal sie narzedziem w rekach Cieslikowskiego. Jako radny dokladnie pamietam tamte insynuacje. Wyroki zresztą potwierdzily jaką Pan Jezior zrobil krzywde wielu ludziom probojąc obrzucic blotem Pana Karasiewicza.

       • !!!! on 8 grudnia 2020 at 20:20

       Z tymi wyrokami to dobry dowcip ,Ćwiąkalszczyzna sie okazała .Wierzysz poważnie ,słyszałeś Neumana tego co dostał zarzuty jak mówił że platformie sądy krzywdy nie zrobią. Sądy to jest gwarancja bezkarności dla niektórych i fakty i dowody mogą byc jakie chcą.

      1. Dobry żart z tym że nie ma wiele do ukrycia i że Pan Jezior zrobił komuś krzywdę tym, że ujawnił nieprawidłowości. Nie trzeba być rzeczoznawcą ani biegłym sądowym, żeby patrząc na te inwestycje stwierdzić, że są grubymi nićmi szyte i coś w nich nie gar. Wyroki w tej sprawie nie stwierdzają, że nie było naruszenia prawa, ale że było ono nieistotne, przedawniło się lub nie można ustalić stanu faktycznego itd. itp. Są to przecież typowe sztuczki specjalizujących się w obronie w takich właśnie przypadkach adwokatów, którzy tylko z rzadka mają godnych siebie przeciwników po drugiej stronie sporu i sąd orzeka, co orzeka.

  3. Przepraszam czyje dobre imię i zdrowie zostało zniszczone przez blog ? Nie rozumiem. Blog pomaga dostać się na tzw.szczyt i pomaga przy upadku. Czy ktoś potlukl sobie bardzo 4 literki ? A może o te diety jednak chodzi ? Chcesz być zdrów, nie czytaj bloga. A o dobre imię, każdy dba o swoje, a ja to mogę się nazywać SRAŁ , bylebym się dobrze miał.

   • porządek na blogu on 6 grudnia 2020 at 18:48
   • Odpowiedz

   Blog ten aby był obiektywny powinien umożliwić pisanie wypowiedzi tylko zarejestrowanym użytkownikom. Do tego zasada jeden komputer = jeden użytkownik bloga. Jeśli w domu jest więcej osób, które chcą się aktywnie udzielać (pisać) na tym blogu, mail do Admina, aby wiedział o tym fakcie. Jeśli nie to blokada kont użytkowników używających jednego komputera, sieci, itp. do czasu wyjaśnienia. Takie zasady obowiązują na wielu forach dyskusyjnych. Bez tego prostego rozwiązania każdy może się podpisać dowolnym nickiem, używać nicka sugerującego, że pisze konkretna osoba nawet pełniąca funkcje publiczne.

   Do tego przydał by się inny bardziej przejrzysty system sortowania wpisów, bo obecny powoduje chaos. Ludzie piszą posty odnoszące się do wpisów innych użytkowników i przy większej liczbie wpisów temat staje się nieczytelny. Moim zdaniem lepiej było by zastosować metodę “wpis pod wpisem” w danym temacie. Chcesz się odnieść do czyjejś wypowiedzi to ją w całości lub we fragmencie cytujesz.

   Również w przypadku rejestracji użytkowników, można by im umożliwić samodzielne zakładanie tematów do dyskusji.

   Co do funkcji bloga to odnoszę wrażenie, że służy on głównie krytykowaniu pełniących funkcje publiczne osób. Kto by nie pełnił funkcji burmistrza, radnego to należy go tu skrytykować “bo to nie my u koryta, tylko konkurencja, której udało się dostać ster władzy”.

   1. Przeciez Admin daje możliwość pisania z konta tak jak np Niewiadomski. To nie wina admina że ludzie piszą anonimowo. A podszywanie się tak jak ostatnio pod radnego z Ryglic to zwykła dziecinada.

     • porządek na blogu on 6 grudnia 2020 at 20:05
     • Odpowiedz

     Ta możliwość jest dobrowolna, a nie obligatoryjna. Gdyby rejestracja była obowiązkowa jak na innych forach, to może blog umarł by śmiercią naturalną, lub zainteresowanie pisaniem na nim znikome. Obecnie ludzie sobie piszą “to i owo” w złudnym poczuciu anonimowości.

  4. Wiarygodności za wielkiej tu nie oczekuję .Ktoś pisze epistoły chwalące burmistrza co rusz się inaczej podpisując. Taka zabawa .Faktem jest że burmistrz ukrył informację o wydatkach poprzednika i ukrywa swoje. Z ich ujawnienia mogło wyniknąć że coś zapłacone a tego nie ma i nigdy nie było .A tylko na papierze wszystko gra . Kontrole zewnętrzne nie wykryją jak formalnie w porządku. Nie ma możliwości żeby na niego głosować ponownie .

   1. Uważam, że została stracona wielka szansa na to, żeby coś w naszej gminie zmienić i oczyścić choćby przez uświadomienie mieszkańców, bo całe lata mieliśmy do czynienia ze zmową milczenia i zamiataniem wszystkiego pod dywan, spod którego tylko przypadkiem przez nieuwagę coś się wydostało. Niestety mimo zmiany nic się nie zmieniło i dalej wszelkie brudy zamiata się pod dywan, przekonując wszystkich, że nic złego się nie dzieje, a pewne indywidua wciąż szukają dziury w całym. Prawdą jest też, że w wielu przypadkach ludzie ci wcale nie uważaną, że robią coś niewłaściwego i nie zamierzają się z niczego takim jak my tłumaczyć, bo Oni mają mandat. Jednak każdy, kto ma troszkę większe pojęcie o finansach i zamówieniach publicznych, prawie samorządowym widzi, że coś tu jest nie halo, ale w zderzeniu z oporem urzędniczej materii traci się tylko czas i energię, bo beton dobrze i długo się trzyma.

    1. nam nie potrzeba takich politykow jak TY Bijesz pianę i nic z Twojej pracy niby na rzecz mieszkancow Zupelnie nic Takie pisanie ‘ jestem wazny cos tam namieszam i fejt zrobie’

    • Nie...nie...nie...wiadomski on 6 grudnia 2020 at 19:38
    • Odpowiedz

    Epistoły na cześć burmistrza pisze ktoś jeden, a Ty wiesz, że hejt pisze więcej osób. Masz bogata wiedzę. 🙂

   • Niedźwiedzi sen on 6 grudnia 2020 at 19:11
   • Odpowiedz

   Z tego co wiadomo od lat komentarze jeśli już są usuwane to na prośbę osób zainteresowanych. Jest niemal pewne, że i tym razem tak bylo. Zieliński pewnie śpi po nocnej zmianie, ale rano sie obudzi i wam odpisze. Dobranoc.

   • Do Anny G on 6 grudnia 2020 at 19:33
   • Odpowiedz

   Do Anny G.

   Jest przecież równie pozytywny o burmistrzu wpis Rolnika i jakoś nie zniknął z bloga. Także weź niepierdol..

  • Rumcajs III Ryglicki on 6 grudnia 2020 at 17:09
  • Odpowiedz

  Duża firma bankrutuje? że niby burmistrz ma pomóc? A nie lepiej doświadczony bankrut Boguś? On dobrze wie jak firma upada, on podupada i rodzi się jak feniks z popiołu.

  1. Jest prośba z mojej strony, czy można rozwinąć Pana/Pani ten zamieszczony komentarz ??

 18. Tak bez związku z mam nadzieje insynuacjami pod adresem p. Olszówki to już kiedyś dawno rozmawiałam z archiwum IPN . Wg tego co usłyszałem to w Tarnowskim ub i pzpr większość akt zniszczyło . Szkoda bo to pozwoliło by wiele rzeczy lepiej zrozumieć .Myślę że te wieloletnie rządy poprzedniego wójtoburmistrza słynnego solidarnościowca również.

 19. No tak Dydowicz że swoimi radnymi bryluje tylko dlatego że ludzie ich wybrali że znaczkiem PiS. Tylko u nas w gminie tą zmiana w żadnej sposób nie wyszła na lepiej. Narazie jadą wszyscy na inwestycjach realizowanych przez poprzedników. Dobra kondycja finansowa szybko zmieniła kierunek na równie pochyłą że względu na głupie przywrócenie szkół pod gminę. Dzieci zostały w tą rozgrywkę wplatane. Strach pomyśleć co będzie za rok czy 2. Radni uchwalajac korzystne dla siebie przepisy zapewnili sobie co roku wyższe diety. Nie powiedziałbym nic jakby na nie zasłużyli, ale to co reprezentują to poziom nie do opisania. Porównując te rządy to poprzedników wolę to co było niż to co jest teraz.

  1. Ta inwestycja w Lubczy za takie pieniądze to nieporozumienie . Nikt przy zdrowych zmysłach chyba tego za wielką atrakcje nie uważa .

   1. A ile w końcu ta inwestycja kosztowała lubecka?

  2. Dlaczego nikt z radnych poprzedniej ekipy na sesji z ministrem , a jest ich zdaje się, że Zalasowiacy i jedna pani z Ryglic , nie wstali i w swojej odwadze poza plecami ogromnej milczeli balwochwalcy . Tak to prawda, poza plecami napieprzaja a tu nie upomnieli się o radnych z Lubczy , którym ta miejscowość zawdzięcza to co jest teraz. Oczywiście sołtys lubecki nie umniejszamy roli w walce o rewitalizację naszej Lubczy wtedy w pełnej zgodzie z urzedujacym burmistrzem,zastępcą , radnymi też ani słówka, jak zazwyczaj gaduła jest . Pan Stanaszek nikt nie wspomniał o nim , a był przewodniczącym rady, oj wstyd panie obecny przewodniczący rady. Zresztą obecny burmistrz był radnym powiatu , też zapomnial jak to z tą Lubcza było? Jak wam nie wstyd. Ktoś wcześniej przytoczył słowa J.Pilsudskiego pasujące do was….wam kury szczać , prowadzac ,a nie politykę robić…

  3. Myślę, że ta dyskusje jest celowo kierowana tak, aby odebrać radnym stojących z nimi murem mieszkańców, bo wtedy można ich dowolnie rozstawiać po szachownicy, niech biją się miedzy sobą, bo wtedy figury są mocniejsze. Powtórzę po raz kolejny, że walczącym o nasze sprawy radnym nikt by nie wytykał diety, ale jak nie widać pracy i walki o sprawy swoich wyborców to, czemu się dziwić? Jak kilka dni temu pisała “Karolka” a ona wie na pewno, bo dostała odpowiedzi od urzędu z konkursu na dyrektora komunalki, za finanse gminy odpowiada burmistrz i również burmistrz odpowiada za poziom zatrudnienia w gminie, więc uwierzcie. Właśnie minęły 2 lata odkąd, na fotelu burmistrza zasiadł Pan Augustyn i wraz z radą, w której ma większość, dla mieszkańców gminy nie zrobiono nic noewgo. Rewitalizacja, wodociąg i kanalizacja w Lubczy, sprzęt dla komunalki, chodniki i hala gimnastyczna w Bistuszowej to wszystko było już zaplanowane i przygotowane do realizacji. Od dwóch lat kręcimy filmy i bawimy się z kołami gospodyń na wyjazdach, bo to przecież takie medialne i się dobrze sprzedaje. Patrząc na stronę urzędu, można by pomyśleć, że sukces goni sukces, ale jak się temu przyjrzeć uważniej widać, że to malowana fasada kartonowych ścian.

   1. Będzie ta wymiana sekretarza czy już zblatowanie pełne.

    1. A jak myślisz? Pan Seweryn pracuje i ma się dobrze, bo trzyma wszystkich mocno za jaja i wszyscy doskonale wiedzą, że trudno będzie się z tego uścisku wyzwolić, więc nikt nie zaryzykuje pójścia wraz z nim na dno. Jestem przekonany, że był to ukłon w stronę Pana Jeziora, na który ten się nie złapał, bo nie taki głupi.

     1. Miałby pewnie co prokurator robić .Niemniej myślę dla wielu ludzi głosujących na Augustyna w tym mnie jest to jawne pokazanie środkowego palca

      1. Tego możemy się tylko domyślać, bo tajemnice są pilnie strzeżone i mimo że dwa razy zmienił się szef urzędu to szef szefów wciąż na stanowisku.

       • anonim on 6 grudnia 2020 at 20:55

       To hipokryta pierwszej klasy łasy na pieniądze .Młodzieżową radę uczy demokracji jednocześnie dbając żeby wszystko dla ludzi- podatnikow którzy go utrzymują było tajne . Działa żeby tej prawdziwej demokracji gdy ludzie decydują z jak największą świadomością było jak najmniej . Czym zasłużyliśmy na taką degenerację to nie wiem.

       • Anonim on 7 grudnia 2020 at 08:34

       Jeżeli nie odejdzie sektetarzyna , bo ni ma gdzie , to wstyd dla niego i upokorzenie , że ubejdal burmistrza jakimiś bajkami o swoich nieszczesciach hiobowych . Ludzie czekają i odliczaja czas,. kiedy opuści ten urząd . Szczęśliwej drogi już czas Seweryniu. Jesteś poliglota, Felek może cię zastąpić bo tez język i zna.

    2. Chaos w gminie okrutny,
     wojna w radzie, zniszczony budżet,
     zero nowych inwestycji, a nawet projektów, za chwilę rewolucja w szkołach.
     Burmistrz zamiast uspokajać sytuacje szczuje na siebie ludzi i słychać tylko śmiech.
     Trzeba spokoju, zaufania i rozsądku.

   2. Szanuję ludzi którzy da obiektywni i uczciwi. Dzisiaj o takie osoby poprostu trudno. Jako gminna powinniśmy się jednoczyć. Tymczasem obecna ekipa począwszy od inauguracji swojej kampanii atakiem kłamstw niszczyli innych. Dotarli do władzy i co?Niszczą siebie nawzajem, zero inicjatyw i pomysłów dla uprawnienia życia mieszkańców. Za to mamy fotki, spotkania ministra co nie wie nawet o i o kom mówi. Jeśli wam o to chodziło to zrealizowaliście zadanie w 99% a 1 % brakuje do tego aby pogrzebać gminę.
    Smialiscie się z Karasiewicza a mimo to on potrafił kilka kadencji rządzić w gminie. Była Połoskowa, teraz Augustyn i czy ktoś z nich ma szansę na drugą kadencję?
    Wątpię. Dla gminy nie ma nic gorszego jak tylko ciągle zmieniający się włodarz.
    Do tego nieszanujecie radnych przez co część z nich lub kandydatów głęboko w tyle ma takie funkcje, żeby co potem ktoś nawalal na tą czy inna osobę?
    Myślę że tym co jadrza należy się medal za zasługi, przez co mamy to co mamy patrząc i na burmistrza i na radnych.

 20. Jeżeli śmieci pójdą w górę, kanalizacja , to zgadamy my jako mieszkańcy tej gminy ,często już bez pracy niby przez kowid o weryfikację diet radnych , myślę że pokryloby to podwyżki oraz niezatrudnianie dodatkowych gęb do żywienia przez podatnika w urzędzie,a wręcz redukcji niepotrzebnych etatow osób zatrudnionych dodatkowo w instytucjach gminnych , bo zasłużyli przy wyborach. Zamiast życzeń GNIEW.ps Czy prawdą jest że radny z okręgu 1 zrzekł się diety ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)