Zebranie mieszkańców sołectwa Lubcza 24.03.2013 r.

Zapis video zebrania mieszkańców sołectwa Lubcza, które odbyło się w budynku “Perła Lubczy” w dniu 24.03.2013 r.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-mieszkancow-solectwa-lubcza-24-03-2013-r/

122 Komentarze

Skip to comment form

 1. Ładna mamy władze w gminie …radni sa BEZradni i tyle… nikt nie chce sprzeciwiac się burmistzowi…w innej gminie dawno ludzie by odwołali urzedujacych. Jakie sa dziury w Lubczy na drodze, kiedys zasypywali dziury mieszakna z worki i deptali butami..żenada jak to wygląda?Podatki sie płaci a nic z tego nie mamy. Przyjda wybory to można na innych głosować, wole kogos młodego wybrać czy nawet niedoświadczonego bo taki ktos nie będzie zepsuty krętactwem …. Zeby przez ostatni rok nic nie było znaczącego zrobione dla wsi to szok.. Dlaczego nie zabiorą sie za ten stary budynek w centrum wsi…kosmiczne ceny za czynsz umią brać ale wyremontować go i zrobic ładny rynek we wsi to juz nie..pytam sie dlaczego??ZAPAMIĘTAJCIE to wy urzędnicy jestescie dla nas mieszkańców bo z naszych podatków sie utrzymujecie i powinniscie zwracać uwagę jak gospodarujecie każdym groszek i na co on jest przeznaczony. Widziałem w gminie jak wyposarzone jest wszystko na to ten przepych??Gmina powinna mądrze gospodarować pieniędzmi.
  a co do tych płatności ZA SALE GMINASTYCZNA W LUBCZY to nauczyciele mówia że kasy nie mają to DLACZEGO ZATRUDNIAJA KIEROWNIKA SALI ? to nie jest żaden kompleks sportowy czynny cały dzień to tylko mała salka gimnastyczna. Postarac sie o stażystę urząd pracy zapłąci wynagrodzenie a szkoła zyska rocznie około20 000 zł i co??Nie da sie?/ SZKOŁA nie umie gospodarować kasą i tyle. Takie moje zdanie. Przykro mi tylko, że tak sie dzieje. zamiast w tych trudnych czasach zwłąszcza dla mlodych ludzi, którzy jak juz zostali w kraju to jak maja legalna pracę to często mają minimalne wynagrodzenie 1600 zł to zawsze im trzeba utrudniac? A ile zarabiaja ludzie w gminie czy nauczyciele? Może chca sie zamienić? Lubczy też są ludzie po studiach pedagogicznych i śmiało mogą iśc na nauczycieli a nie jeździć na zbiory do Anglii. To że niektórym dobrze sie powodzi nie oznacza, że KAŻDEMU WE WSI DOBRZE SIE POWODZI…

 2. Tu masz nagranie http://www.youtube.com/watch?v=usjAVYVgNcQ

  1. To nagranie potwierdza to co wielokrotnie było już tu pisanie. Mianowicie, świadomość prawna pracowników urzędu jest niemal zerowa , a Pani Burmistrz w swoim krętactwie zagubiła się jak bździna w wichurze.

   • Maria ,Maria on 7 kwietnia 2013 at 13:26
   • Odpowiedz

   Uważam ,że to spotkanie powinno uświadomić nam ,że mamy prawo w sprawach nas dotyczących w grupach umówić się na spotkanie w urzędzie I PODYSKUTOWAĆ.Mieszkańcy Bistuszowej bardzo dobrze przygotowali się do dyskusji. Urząd no nie komentuję -jaki koń jest każdy widzi.Refleksja jedna- czasem w życiu jak już nerwy puszczają i pamięć zawodzi a i argumentów brak to jest taka opcja jak wycofanie się w momencie kiedy to można zrobić jeszcze zachowując twarz i dobre imię.Co mnie przeraża jako mieszkankę tej gminy to taka beztroska sprzedawczyków, którzy z uśmiechem na twarzy dbają o interesy prywatnych osób a próbują wmówić wyborcom ,że to w trosce o nich.Ot taka Perła w Lubczy -miała służyć wsi , mieszkańcom,całej gminie a teraz ? jeszcze wynajmującym na gwałt dorabia się wodę akurat właśnie chyba w amoku Perłę się wymienia jako miejsce główne zapotrzebowania wody.Niechże sobie biznes czerpiący dochody z budynku zrobi głębinową !!! Te tematy i rozterki końca nie mają.

 3. co to się działo w czwartek w urzędzie miejskim. Wchodzę po schodach a tam z sali obrad jakieś głośne mowy bi nie rzec że krzyki

  1. Był protest mieszkańców Bistuszowej. Bardzo burzliwy.

  • Zwolennik Wiosny on 6 kwietnia 2013 at 12:22
  • Odpowiedz

  jestem ,proszę o łapkę w górę

  • Zwolennik Zmian on 4 kwietnia 2013 at 18:27
  • Odpowiedz

  Witam. Piszę w związku z tym, co obecnie dzieje się z salą gimnastyczna po tymże zebraniu. Ustalenie, które do tej pory były obecne odnośnie tego kiedy dane grupy korzystały z sali są nie aktualne. Nie są również odbierane telefony od osób chcących skorzystać z sali, a i zarówno dyrekcja jak i opiekun sali nie kryją swojego oburzenie z powodu słów jakie padły na zebraniu.

  1. typowe dla zaściankowych zarządców edukacją także sportową. Chronić ciepłe posadki i jak najmniej się narobić.

    • Zwolennik Zmian on 4 kwietnia 2013 at 18:47
    • Odpowiedz

    Dokładnie tak. Tylko znowu musimy na tym tracic my, ktorzy chcemy zeby bylo lepiej

   • poinformowany on 4 kwietnia 2013 at 19:26
   • Odpowiedz

   Z tego co wiem to telefon do osoby zajmującej się był PRYWATNYM TELEFONEM tej osoby. Jego udostępnienie było tylko i wyłącznie dobrą wolą tej osoby. Skoro nie potrafiliście tego docenić i uszanować to teraz możecie iść do szkoły osobiście, gdzie dostępna jest rozpiska odnośnie godzin udostępnienia sali gimnastycznej poszczególnym grupom i ustalić termin korzystania z tej sali z odpowiednim wyprzedzeniem. Dla inteligentnych inaczej nazywa się to rejestracja.

    • Zwolennik Zmian on 4 kwietnia 2013 at 20:13
    • Odpowiedz

    Szkoda tylko że niektóre osoby nie potrafią przyjąć słów krytyki.

     • poinformowany on 4 kwietnia 2013 at 20:27
     • Odpowiedz

     Szkoda też, że co niektóre osoby nie potrafią się dostosować do ustalonych reguł korzystania z sali gimnastycznej tylko podnoszą larum jaka się im to krzywda dzieje. Nie pasuje wam w Lubczy jedźcie do Jodłowej tam podobno macie za darmo. Z tego co wiem to mieszkańcy Lubczy chcący korzystać z sali w Jodłowej (za darmo) postrzegani są tam “persona non grata”.

      • Zwolennik Zmian on 4 kwietnia 2013 at 20:57
      • Odpowiedz

      Jestem ciekawy skąd masz takie informacje. Znajomi z Jodłowej tylko czekaja na telefon o tym ze przyjezdzamy, bez wzgledu na czas. a u nas jest problem z jednym dniem w srodku tygodnia. Naprawde idealnym przykładem osoby w pelnie odpowiedzialnej za sale i sumiennie wykonujacej ta czynnosc jest Pan Zbyszek Wojciechowski z Ryglic. Pan Zbyszek gdy tylko jest chory i ma zwolnienie jakos nigdy nie ma problemow z zastepstwem za niego. a u nas opiekun jest co jakis okres na L4 i sala jest nieczynna. wedlug mnie jesli ktos ma problemy ze zdrowiem tak czeste niech idzie do lekarza albo niech poprosi dyrekcje szkoly o znalezienie zastepstwa

     1. Bo “poinformowany” to sam “zainteresowany”

     • z Ryglic on 4 kwietnia 2013 at 20:37
     • Odpowiedz

     Proszę WRESZCIE ZROZUMIEĆ że Dyrektor szkoły i osoba odpowiedzialna za halę jest na SŁUŻBIE społeczeństwu i tylko zależy od dobrej organizacji prawidłowe działanie .Jest w Ryglicach osoba odpowiedzialna za obiekty sportowe , który jest zawsze do dyspozycji nawet w święta a Jego prywatny telefon komórkowy i stacjonarny jest dostępny dla wszystkich. Idealnie jest jeżeli na stanowisku są osoby wszechstronne wtedy przeszłość “kowbojska” nie przeszkadza !!!!!!!!!!!!!! he he.

    • Zwolennik Zmian on 4 kwietnia 2013 at 21:00
    • Odpowiedz

    Stary u nas jest to osoba ktorej sie boi ruszyc nawet dyrekcja

   1. z sali chcą korzystać tacy goście jak wyżej piszący anonim to chciałbym uczulić odpowiedzialnych za salę że po ludziach z taką kulturą należy się spodziewać ze będą np.: pluli i smarkali na parkiet, pisali po ścianach niecenzuralne słowa, urwą kran ,rozbiją szybę itd itp. Jeżeli uczył się anonim w tej szkole to jest to porażka wychowawcza.

    • czytelnik on 4 kwietnia 2013 at 23:00
    • Odpowiedz

    Ja tutaj widzę w co niektórych tekstach, groźby karalne, pomówienia za pomocą środka masowego przekazu jakim jest internet i zniesławienia. Ktoś nieźle tu sobie pogrywa oby się to nie skończyło jak w sprawie poprzedniego burmistrza na innym blogu. A swoją drogą osoby zainteresowane powinny to wydrukować i zgłosić gdzie trzeba.

     • nie strasz na daremno on 5 kwietnia 2013 at 08:39
     • Odpowiedz

     Pewnie, niech wydrukuje i się odwoła najlepiej przez okno, może ktoś usłyszy tylko niech uważa żeby nie wypadł. Jak widać zeru wystarczy dać klucze do sali gimnastycznej by mu się wydawało że jest bosem na wsi. Uświadomcie sobie darmozjady z budżetówki że jesteście sługami tych co płacą podatki na wasze pensje.

  • Informacja on 4 kwietnia 2013 at 16:35
  • Odpowiedz

  Dziś w Urzędzie Gminy był protest mieszkańców. Byli: Mieszkańcy Bistuszowa Podlesie, kierownictwo Dorzecza Białej, władze Ryglic. Protest i obrady były burzliwe. Oczywiście wydarzenie zostało zarejestrowane. Wkrótce będzie można obejrzeć na blogu.

 4. 1 kwietniowy b. dobry. Tylko czy to na pewno był aby żart? Jak wszyscy wiemy sesje jeszcze za byłego były rejestrowane dyktafonem urzędniczym dla celów stenogramu. Dziś też tak jest. Było też tak dawniej na zebraniach kiedy jeszcze nie było kamerki. Także proszę Pajstwa wszystko jest możliwe.

  1. Z zebrań mieszkańców władza wręcz przeganiała nagrywającego a jednocześnie na zlecenie władzy i z urzędu urzędnik nagrywał sesje i zebrania. hehe śmieszna ta nasza władza.

  • gratuluję on 3 kwietnia 2013 at 12:14
  • Odpowiedz

  poczucia humoru

  • Żarty żartami on 2 kwietnia 2013 at 18:58
  • Odpowiedz

  fakty faktami. Zebranie na Lubczy blisko 230 wejść, na Woli 300. To mało nie jest.

  1. I wciąż przybywa.

 5. prymitywny ale komentaŻe dobre

 6. Oczywiście informacja o nagraniach sesji na dyktafon przez któregoś z radnych, to żart prima aprilisowy. Dyskusja w tym dniu była moderowana. Uwalniamy wszystkie komentarze. Miłego wieczoru.

  1. Tak, ale jak to przeczytali urzędnicy z UM to mogło im skoczyć ciśnienie i mógł jeszcze jakiś nastąpić…

  2. styl że najpierw sie coś napisze a potem samemu komentuje jakby nie nowy 🙂

   1. Pod informacją (żartem) dwa pierwsze komentarze o nicku “anonim” oraz “informatyk” były dodane celowo przez autora. Wszystkie komentarze sugerujące o prawdziwości informacji należały do żartu.

   • komentaże on 3 kwietnia 2013 at 16:18
   • Odpowiedz

   się zmieniły w komentarze ,cuda Panie

   1. E tam cuda. A może niedowidziałeś? hehhe. Najgorzej jest gdy się tkwi w błędzie. 🙂

  • 1 kwietnia i tyle on 1 kwietnia 2013 at 17:06
  • Odpowiedz

  to zapewne żart 1 kwietniowy hehhehe

  • Mdli mnie on 1 kwietnia 2013 at 10:11
  • Odpowiedz

  No proszę proszę te nagrania powinny trafić do ludzi dużo wcześniej czemu żeście zwlekali? No to mamy przedstawicieli mam nadzieje że to otworzy ludziom oczy na to co się dzieje. Co święta to afera na BN UB-ecka teraz znów raca ZGK.

 7. Poniżej 3 linki, 3 nagrania sesji z przed rejestrowania kamerką. Na 2 nagraniu kulisy przekazania ZK do Tuchowa. Nagrania dokonał dyktafonem jeden z obecnych na sesji radnych.

  http://ryglice.wrzuta.pl/audio/2uiL9QUaxTc/sesja-_sal

  http://ryglice.wrzuta.pl/audio/3utL8QUaxTc/sesja-_rez

  http://ryglice.wrzuta.pl/audio/4uiL8QUbxTc/sesja-_sal

  1. Dlaczego 3 link nie działa?

    • informatyk on 1 kwietnia 2013 at 09:43
    • Odpowiedz

    Otwierają się w google chrome.

  2. nie działają ale jest sugestia że pewnie radny nieboszczki Jednosci nagrywa potajemnie .
   no to pewnie …….. a jak nie nagrywał żaden to pomówienie dla tych ludzi

   • Zażenowany on 1 kwietnia 2013 at 15:03
   • Odpowiedz

   I to ma być działanie naszych władz? Mam tylko nadzieję, że jakoś to zostanie wytłumaczone przed mieszkańcami.

    • wstrząśnięty on 1 kwietnia 2013 at 15:21
    • Odpowiedz

    i zdegustowany oraz zamulony i kulejący na nogę z tego powodu jestem

  3. Co to za jakąś lipę ktoś umieścił?? Żaden link już nie działa, umieście to gdzieś, gdzie nie można skasować np. chomikuj pl. Wszystkie nagrania zostały usunięte. Widać władza działa.

  4. U mnie nie otwierają się te nagrania w żadnej z przeglądarek. Jak ma ktoś możliwość to niech pobierze te nagrania na dysk i zamieści w jakimś serwisie wymiany plików. Chyba, że to żart primaaprilisowy.

  5. Iiiiiii … a miało być tak sensacyjnie :/ A wyszło jajcarsko.

  • Gminne WikiLeaks on 29 marca 2013 at 20:15
  • Odpowiedz

  Pojawiają się przecieki, że w pewnej sprawie władza na zebraniu w Lubczy nie powiedziała jak jest naprawdę. Nie wiedziała? Zapomniała? Czy też może niewygodnie było się przyznać, odpowiedzieć na pytania mieszkańców? cdn.

  Oto ciąg dalszy. Link do uchwały http://www.ryglice.pl/bip/index/open/id/426/title/Uchwa%C5%82a%20Nr%20XIX/132/12%20Rady%20Miejskiej%20w%20Ryglicach%20z%20dnia%209%20marca%202012%20roku

  Pytania. Dlaczego na zebraniu nikt z władz w tym p. Burmistrz nie przyznała się, że to w jej gestii było i jest zarządzanie opłatami za użytkowanie, w tym przypadku hali sportowej w Lubczy? Zdaje się, że uchwała z przed roku o tym wyraźnie mówi.

  1. bardzo właściwe że symboliczną opłatę za korzystanie z sali trzeba ponosić . dyrektorka miała rację ,a politykierzy chcą za darmo tak pod publikę , nieszczerze .

   1. Zgoda oczywiście. Rzecz w tym , że gdy padło z sali pytanie mieszkańców o to kto to zarządził te opłaty, to ani burmistrz, ani przewodniczący, ani żaden radny nie przyznał się do tego, nie poinformowali transparentnie mieszkańców. O to chodzi i o nic więcej.

    1. to w ogóle za temat ,ten co to porusza to chyba pieniacz jakiś,normalny człowiek by się nie ośmieszał

     1. Nazywasz pieniactwem upominanie się, by władza informowała o swoich poczynaniach? Tu nie chodzi o tą złotówkę opłaty. Ta władza szczególnie jest i będzie obserwowana i oceniana pod kątem transparentności.

     2. TP całkiem dobrze sobie na tych zebraniach radzi
      o niebo lepiej niz poprzednik

      • ktoś do ale on 29 marca 2013 at 21:44
      • Odpowiedz

      Wizerunkowo nie jest najgorzej w sensie, że się nie słyszy co mówi. Zaś co do fachowości (znajomość ustaw, prawa. itp) średnio. Obecna Burmistrz ma tendencje do konfabulowania a raczej świadomego zmyślania. Gdyby nie kontrola kamery i tego bloga, to kabaret jak tralala. Można by nawet zrobić trik i nagrać jakieś zebranie, czy sesje z ukrytej kamery czy dyktafonu heheh ( podobno są takie nagrania w posiadaniu pewnego radnego z czasów gdy nie było kamerki). Tendencja do zmyślania jest na szczęście coraz mniejsza , bo wie że bezlitośnie Gminne WikiLeaks wyłowi niekompetencję.

   2. Ja też tu widzę uprawianie uprawianie populizmu pod publikę przez miejscowych pieniaczy, żeby się pokazać co oni to nie potrafią. Podobno macie za darmo w Jodłowej, więc korzystajcie jak wam szkoda złotówki.

  2. no właśnie na każdym zebraniu burmistrzyni o czymś zapomina lub mówi jak jej wygodniej a przewodniczący bezmyślnie jej przytakuje.czyzby on tez nie wiedział co uchwlają.paranoja jakaś

   1. z 200 kometarzy się ukaże
    czy wieś takimi pierdołami żyje?
    bardzo wątpię

 8. do trzeżwo myślącego powtórka z rozrywki jak się grunt pali pod nogami niestety nic przychodzi za darmo i tak za długo to trwa żona na posadzie to boli

   • trzeźwo myślący on 29 marca 2013 at 20:23
   • Odpowiedz

   Piłeś, nie pisz ! Bo sens tej wypowiedzi jest żaden.

  • trzeźwo myślący on 29 marca 2013 at 17:58
  • Odpowiedz

  Ja mam pytanie z innej beczki. Na początku zebrania jakaś jąkająca się osoba mówi o ściągnięciu ludzi na śniadanie do “Perły”. Ciekawe kto przy zdrowych zmysłach przyjedzie kilka(dziesiąt) kilometrów do “Perły” zjeść śniadanie, obiad czy kolację! Może będziemy im serwować jako przysmak regionalny kisiel na mleku, lub mięso ze starej krowy? Kto ma takie poronione pomysły? Koszt dojazdu do “Perły” na śniadanie przewyższył by wartość tych posiłków! Kolejne bzdety to, że jesteśmy atrakcyjni pod względem turystycznym. To dlaczego ludzie wolą jechać np. w góry niż do Lubczy. Prędzej ktoś pojedzie na basen do Tarnowa niż przyjedzie do Lubczy. Przyjadą ludzie i co tu będą mieli za atrakcje? Co będą oglądać, sklep z piwem i jego smakoszami? Jako regionalny posiłek może im zaoferujemy kisiel? Mowa tej osoby to rzucanie pustych populistycznych haseł i pomysłów bez realnej możliwości ich zrealizowania i tyle. Osoba ta sama nie ma pomysłu co robić, bo mówi „robimy kulig, robimy co innego”. Pytam się co ma być to „co innego”. Brak pomysłów tylko populizm i sianie propagandy, chęć zaistnienia i tyle. Zamiast „Perły” trzeba było wybudować baseny kąpielowe, to może by ludzie przyjeżdżali do Lubczy i zostawili tu swoje pieniądze.

  Dalej ta osoba jak widzę funkcyjna ze straży mówi o sylwestrze, że się nie odbył i przez to nie mają kasy na swoją działalność „statutową” w tym zakup sprzętu i mundurów dla dziewcząt. Nie macie kasy to ogłoście upadłość czy bankructwo, a nie chwalcie się tym, że nie macie kasy. Na co poszły pieniądze zebrane pod koniec roku ze sprzedaży kalendarzy? Rozliczyliście się z tych pieniędzy przed ludźmi i urzędem skarbowym? Dalej mam pytanie co dziewczyny robią w straży? Gotują kisiel na mleku? Piorą piorą mundury? Robią za pocieszycielki strapionych? A może zwyczajnie imprezują i są molestowane jak to opisano w tym artykule pt. „Szef ochotniczej straży odpowie za pedofilię” → link:

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/szef-osp-w-areszcie-z-zarzutem-pedofilii-wszyscy-wiedzieli,314460.html

  Rodzice pilnujcie swoje córki !!!
  Klakierów, którzy bili brawo tej osobie nie proszę o oklaski !!!

  1. Pani TP cały czas szemra hasłem transparentności działań. W takim przypadku niech ogłosi konkurs ofert na dzierżawę części obiektu “Perła. Może poza prawdopodobnie już dogadaną inwestorką znajdą się inni co zaoferują korzystniejsze warunki i cenę. To jest transparentność!.

   • trzeźwo myślący on 29 marca 2013 at 19:24
   • Odpowiedz

   Mam jeszcze pytanie o pieniądze na “cele statutowe” w straży. Kilka lat temu głośne było zakupienie sobie przez straż dużego telewizora plazmowego. Podobno 50 cali wraz z telewizją cyfrową i kinem domowym. Czy to są te cele statutowe na które idą nasze pieniądze. Na sprzęt rozrywkowy macie pieniądze, a na mundury już nie?

  2. Pocieszycielki strapionych, robiące kisiel. Hehe, zazdroszczę Wam tej formacji, że też mnie tam nie ma 🙂

    • zainteresowany on 1 kwietnia 2013 at 12:07
    • Odpowiedz

    Może dziewczyny w remizie w Lubczy toczą walki w kisielu? Jeśli tak to mogła by to być atrakcja w “Perle” większa niż pizzeria czy kawiarnia. Tylko wtedy mundury nie są im raczej potrzebne. Przykładowy link:

    https://www.google.com/search?q=walki+dziewcz%C4%85t+w+kisielu&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a

 9. Skoro w Lubczy w szkole nie ma ksay na nic to czemu utrzymują kierownika sali gimnastycznej?Tylu nauczycieli przy tak małej liczbie dzieci/?W prywatnej firmie to ubcięli by wynagrodzenia i tyle….

  1. Nauczyciele wieczorami raczej nie pracują w szkole, kiedy sala jest otwarta. Chcecie mieć otwartą salę, to musi być ktoś kto ją udostępni.

   • trzeźwo myślący on 29 marca 2013 at 19:21
   • Odpowiedz

   Oszczędności też mogło by przenieść zdyscyplinowanie miejscowej straży, która często bez celu przesiaduje wieczorami w remizie oglądając sobie tam mecze na swojej plaźmie. Co niektórzy tam podobno robią pranie domowe, gotują, a nawet mieszkają w chwilach gdy przechodzą kryzysy małżeńskie. To wszystko kosztuje i pokrywane jest przez UM Ryglice z naszych podatków.

  • zawiedziony on 29 marca 2013 at 16:20
  • Odpowiedz

  Do wyborów niedaleko, władza i radni tyle obiecywali, chodzili za podpisami a tymczasem to były puste słowa. Ludzi i ja sam naiwny byłem bo mozna było dać komus innemu szanse bo dość ludzi było i jest żeby w końcu zajęli się sprawami wsi. Płacimy podatki a nic z tego nie mamy drogi dziurawe, nic nie remontuje sie na wsi odśnieżania prawie nie ma… jak to wyglada. A za to w Ryglicach huczne otwarcia itd na to jest kasa ale nikt sie z władzy nie sprzeciwi ale JAK PRZYJDĄ WYBORY TO ZACZNA CHODZIC SZUKAĆ GŁOSÓW.. ja zmieniam pogląd i radnym obecnym mówie dziękuje ale oddam glos na innych…

 10. Patrzysz na ten problem jak obecny Rząd w Polsce. Wszystko trzeba sprywatyzować, sprzedać , bo kasa pusta. Są niestety obiekty użyteczności publicznej służące ludziom – mieszkańcom, które na siebie nie zarobią i w tym przypadku Gmina zobowiązana jest je utrzymać. Problem jest jeden. Jak się nie ma strategi , koncepcji ich wykorzystania to najlepiej się tego wyzbyć.
  Ciekawi mnie jeszcze jedno. Czy w przypadku wydzierzawienia pozostałej części “Perły” zmniejszy się ilość pracowników GOK-u?

  1. Niestety trzeba sobie uświadomić że darmoszka się skończyła. Zresztą nigdy takowej nie było. Co to znaczy “Gmina zobowiązana jest je utrzymać”? Przecież Gmina to mieszkańcy, Gmina nie ma innych pieniędzy jak wasze. To co ? Gmina ma się zadłużyć? Te długi i tak Wy będziecie spłacać. A może Gmina powinna podnieść podatki i wtedy będziecie mieć “perłę” tylko dla siebie. Skoro już ten budynek wybudowaliście to chyba stać Was jest go utrzymać. A może Burmistrz powinna Wam tam burdel publiczny urządzić z dziwkami i wódą za darmo bo przecież Wy jesteście mieszkańcami i wam się należy.
   Nie biorę kredytu na samochód jak wiem że nie będzie mnie stać na paliwo i ubezpieczenie.
   Nie da się w nieskończoność wydawać więcej niż się zarabia.

   1. Po co w takim razie było budować taki budynek? Mógł być o 2/3 mniejszy i nie było by problemów z jego utrzymaniem. Tutaj należało by mieć pretensje do ówczesnych radnych, że przeforsowali taki pomysł. Nie byli dalekowzroczni i nie przewidzieli, że za kilka(naście) lat będą problemy z utrzymaniem budynku.

  • Gminne WikiLeaks on 29 marca 2013 at 09:36
  • Odpowiedz

  Pojawiają się przecieki, że w pewnej sprawie władza na zebraniu w Lubczy nie powiedziała jak jest naprawdę. Nie wiedziała? Zapomniała? Czy też może niewygodnie było się przyznać, odpowiedzieć na pytania mieszkańców? cdn.

  1. Gminne WikiLeaks świetnie rozpracowało agenta służb bezpieczeństwa PRLu, którego zatrudniła nasz Burmistrz jako asystenta ds. gospodarki komunalnej. Choć do dziś nie rozumiem dlaczego odszedł z roboty. Prawo mu nie zabraniało przecież pracować nadal. AAAAA pewnie było niewygodnie politycznie by działał na gminie. Kulisy jego zatrudnienia to też są mgliste i raczej nie dowiemy się jak to było. Wiadomo z pewnego źródła, że przybywa informatorów blogowych z okolic Urzędu Miasta i bardzo dobrze. Sprawy publiczne muszą być jawne!

   1. Hej piszący o jakiś izraelskich wywiadach i zaśmiecający temat. Tu się odnieście może, do faktów o asystencie a nie jakieś plotki o plotkach. Administracja powinna uznać to za spam i usunąć.

    1. znów antysemita sie odezwał

  • Liberał z Jonin II on 28 marca 2013 at 22:37
  • Odpowiedz

  Od godziny szukam jakiejś informacji o tej Perle w internecie i nie mogę się dowiedzieć czy to hotel, pensonat. dom weselny czy zwykła knajpa. Kolejny przykład jak wam rodacy zależy na promocji gminy. No chyba, że jest to zwykła mordownia pojąca piwskiem i jabolem okolicznych tubylców więc faktycznie nie ma się czym chwalić.

  1. Nie rozumiem pewnych działań obecnej władzy. W Założeniach “Perla” w Lubczy miała być w pewnym sensie ośrodkiem kultury służącym mieszkańcom Lubczy , a także Gminy. I co z tego zostało? Za poprzednika zostało to częściowo skomercjalizowane, gdyż w budynku mieści się sklep, bank i apteka. Cała działalność prowadzona obecnie przez dyrekcję GOK- u w Ryglicach a akceptowana przez burmistrz sprowadzała się praktycznie do wynajmu pozostałej części obiektu na okolicznościowe imprezy z których to GOK zbierał profity , Gdzie tzw masowe upowszechnianie kultury. W takim obiekcie wiele można zrobić pod tym względem tylko trzeba mieć pomysł , a przede wszystkim chcieć. Niestety logiczne myślenie jest zbyt trudne dla obecnej władzy. Lepiej pozbyć się problemu i wynająć obiekt. Przypuszczam, ze niedługo podobny los spotka Zalasową

   1. to może należałoby sie bardziej zainteresowac jaka to osoba ma wynając perłe ,moze sa jakies
    powiazania,zobowiazania.cos tam w trawie piszczy chyba,coś

    1. też coś tam słyszałem

     1. to są inne słuchy

     • wtajemniczony on 29 marca 2013 at 15:07
     • Odpowiedz

     już poszło zapytanie do IPN w tej sprawie

     • słuchacz plotek on 29 marca 2013 at 15:38
     • Odpowiedz

     Do mnie też doszły słuchy, że “Perłą” jest zainteresowana pewna osoba z kręgu UM Ryglice, nie mogąca bezpośrednio na siebie wynająć “Perły”. Osoba wynajmująca to tylko tzw. “słup”, na którego będzie wynajęta “Perła”.

      • zgadza sie on 29 marca 2013 at 15:47
      • Odpowiedz

      z tym że palce w tym macza również izraelski wywiad .

  2. To fakt, że pod względem promocji “Perła” została zaniedbana, co w konsekwencji na pewno odbiło się na małym zainteresowaniu tym budynkiem. Natomiast co do pojenia tubylców napojami rozweselającymi to też daleko nie odbiegłeś od prawdy, gdyż takowych czasami można spotkać pod “Perłą”.

 11. biznes jest biznes. Zostawmy sprawę ludziom biznesu i ewentualnie radnym do zatwierdzenia. Sprawa jest oczywista. Świetnie ktoś zauważył, że jeśli sołectwo budowało to niech sołectwo otrzymuje zapłatę za czynsz i utrzymuje budynek. Jak zarobi sołectwo to np będzie miału na fosy czy inne zadania. Proste ? Chyba proste i oczywiste.

  1. niby oczywiste ,chyba że sale beda wolne ale w Wielkim Poście?

 12. Jacy to wszyscy nagle zatroskani o to czy ta kobicina dzierżawiąc lokal wyjdzie na swoje. A co to Was obchodzi? Czy jak będzie w plecy to dołożycie jej ze swoich?
  Jakie zyski mieliście do tej pory z tej “Perły”? GOK cosik tam miał, a wasze dzieci i tak za możliwość korzystania z obiektów sportowych musiały płacić. Czy nie powinno być tak że skoro obiekt wybudowało z własnych funduszy sołectwo to zyski powinny trafiać do funduszu sołeckiego, ale i koszty utrzymania powinno ponosić sołectwo. Wtedy zobaczylibyśmy czy wola mieszkańców jest taka czy inna.
  Skąd w was tyle bezinteresownej zawiści żeby się przypadkiem “baba” nie dorobiła. Jak nie zmienicie podejścia do świata to niedługo staniecie się zapyziałym skansenem w którym nikt nie zechce otworzyć żadnej działalności. Zakładając że kobicie interes nie wypali to co Wy z tego bedziecie mieć? NIC. To po co ta zawiść?

   • dokładnie on 28 marca 2013 at 15:13
   • Odpowiedz

   dokładnie

   1. Co dokładnie ? Kobieta otworzy restauracje, bedzie organizować wesela, katering… i wszystko, co przyniesie zysk….. A gdzie tu jest interes wsi? Czy Wy jesteście aż tak naiwni i wierzycie, że odstąpią wam lokal za darmo i kiedy chcecie na potrzeby wsi? Nigdy w Życiu. Biznes ponad wszystko.A młodzież? Wszystko dla niej dopóki nie ma umowy dzierżawnej póżniej niekoniecznie>

    1. Wszystko zależy od tego jak zostanie spisana umowa, od warunków w umowie. Jeśli dojdzie do realizacji, umowę powinna zatwierdzić rada miejska.

     1. skonstruowana .Żeby ktos zarobił to w sezonie wesel musi mieć sale , a konstruować można sobie inaczej tylko podpisywać nie bedzie z kim

    2. Zapomnijcie odstąpieniu lokalu za darmo o ile w ogóle ktoś wam go udostępni np. na zebranie wiejskie jeśli będzie w tym czasie wesele lub przygotowanie do wesela. Będziecie płacić ze wstęp do własnego lokalu. O ile do niego wejdziecie.

     Biznes ponad wszystko! Czy znajdzie się tam miejsce dla młodzieży? Wątpię! Nikt sobie nie pozwoli aby po lokalu wśród gości weselnych szwendała mu się młodzież po piwku ze skrętem w zębach. Więc o zabawach tanecznych dla młodzieży w czasie wesel trzeba zapomnieć!

     Na chwilę obecną wynajem “Perły” na wesele to podobno 5 tys. zł plus koszt mediów. Doliczmy “catering”, w jednym z cenników firmy cateringowych znalazłem średnią cenę od 115 do 200 zł od osoby za wesele. Przy 100 osobach na weselu mamy 11500 zł za sam catering. Doliczmy czynsz i cenę mediów na poziomie około 2 tys. zł i zbliżamy się do ceny 20 tys. za wynajęcie “Perły”. A gdzie zarobek tego co będzie wynajmował “Perłę”. Kto przy zdrowych zmysłach wyda 20 tys. za wynajęcie lokalu po to aby ktoś mógł sobie zarobić? Tym bardziej że w Jodłowej ma być oddany w tym roku konkurencyjny lokal o dwóch salach weselnych.

     Sezon wesel trwa od wiosny do jesieni przyjmijmy około pół roku. Co przez pozostałe pół roku? Z pustego i Salomon nie naleje. Wątpię, żeby otwarcie kawiarni czy pizzerii rozwiązało problem. Przykładem jest znajdujący się w sąsiedztwie “Perły” bar “Qfelek”, który w zasadzie tylko na weekend jest otwarty. Kto przy zdrowych zmysłach kupi sobie piwo w barze za 6 zł, kiedy obok w sklepie to samo piwo kosztuje 2-3 zł?

     “Perła” jak pisałem to kukułcze jajo (lub kot w worku ZONK), które obecna władza próbuje komuś podrzucić. Prawda jest taka, że obecne opłaty z tytułu najmu pomieszczeń w “Perle” idą na pokrycie kosztów własnych i zysk z ich wynajmu jest znikomy lub zerowy. A władza chce dużej kasy by nią szastać na prawo i lewo stąd pomysł wynajęcia tego budynku, żeby się pozbyć problemu i mieć czystą kasę. A to, że ktoś zostanie z problemem to już władzy nie interesuje!

      • kik wimedowy on 29 marca 2013 at 10:38
      • Odpowiedz

      Czy mamy rozumieć, że to jest tak, że władza chce komuś to jajo podrzucić? Przecież jest zupełnie odwrotnie. To osoba prywatna zabiega o lokal, no chyba że toczy się jakaś manipulacja, o której mało kto wie. Też nie martwiłbym się zbytnio o klientele. To sprawa biznesmenki już chyba.

     1. to Karasiewicz zaczął zaczął konkurować na rynku wynajmu sal na wesela ,nie jest to uczciwa konkurencja moim zdaniem powinna być zabroniona , pobudowano ładne budynki żeby się tym chwalić ale to mury tylko martwe jak tam się nic nie dzieje . a wesela dla mieszkańców wsi powinny być po kosztach a nie zdzieranie skóry żeby na pensyjki wygórowane wystarczyło .

     2. Potencjalna dzierżawczyni lokalu przedstawiła sprawę jasno i konkretnie, ku uciesze wielu. Jak widać nie milknie sprzeciw względem wynajmu. Czy może sprawa dzierżawy ma tzw. drugie dno? Jest Gminne WikiLeaks, to można pisać informować o wszystkim. Burmistrz oczywiście jak zechce (tak mówi na zebraniu) może wydzierżawić lokal lub jego część bez pytania kogo kogokolwiek o zdanie i liczenia się z opinią mieszkańców, bo takie jest prawo. Coś się wydaje, że sprawa nabiera charakteru politycznego.

      • słyszałem on 29 marca 2013 at 12:22
      • Odpowiedz

      chodzą słuchy ,wtajemniczeni wiedza,ludzie w kolejkach mówią , itd itp.że to sprawa polityczna ściśle związaną z napięta sytuacją na półwyspie koreańskim .
      P.S. Czy ktoś zna autora nazwy ” Perła Lubczy “?

      • opozycjonista on 29 marca 2013 at 12:38
      • Odpowiedz

      z Półwyspu Koreańskiego
      Do słyszałem
      Niepotrzebnie sobie pokpiwasz. Pomyśl nim coś napiszesz. Jedni coś chcą inni nie. Burmistrz zrobi lub nie zrobi coś, co będzie się jednym podobać zaś innym nie, a wybory nie tak znowu daleko a opozycja solidna się formułuje i najprawdopodobniej to Lubczanie zdecydują o zmianie władzy na gminie. Zważywszy, że Lubczanie są bardzo emocjonalnie przywiązani do swojego społecznego dzieła, to sam widzisz jak to może sie skończyć. Myślisz bardzo powierzchownie lub kreujesz takie myślenie u innych . Wesołych Świąt.

     3. za retoryka “Jedni coś chcą inni nie. Burmistrz zrobi lub nie zrobi coś, co będzie się jednym podobać zaś innym nie” jestem pod wrażeniem , a to “emocjonalne przywiązanie” to perełka prawdziwa .Wesołych Świąt

     4. do cóż
      a nie jest może tak? Dobrze wiesz, że to tak działa.

  1. Ta perła to kont w worku – “ZONK”. Nie będę pisał co i jak. Skoro kobieta chce zaryzykować kto kto jej broni. Niech sama na sobie dojdzie do tego co jest nie tak. Ma jeszcze czas może zbadać grunt, popytać może ktoś jej powie jakie koty są ukryte w worku zwanym “Perłą”.

  • Kościelny on 27 marca 2013 at 08:07
  • Odpowiedz

  O jej jej jej bo Burmistrzowa powiedziała że palmowa i że źle. Gdyby tego nie podkreślała (juz w Zalasowej o tym mówiła) to nikt by nawet nie pomyślał że to coś złego. Na każdym zebraniu podkreśla jaka to katoliczka i kościółkowa. Może to i się podobać ludności nie mowie że to źle powoływać sie na swoją wiarę i religijność ,ale co za dużo to nie zdrowo i razi już to pani Burmistrz razi. Zwróćcie na to uwagę a się przekonacie.

  1. Czy wydzierżawienie Perły nie jest krokiem dla jej sprzedaży? Doczekaliśmy się gospodarzy, Zakład Komunalny, teraz Perła co będzie następne ? Wmawia się nam że brakuje pieniędzy na wszystko , a z drugiej strony marnotrawstwa typu imprezy, zakupy gruntów w Ryglicach i inwestowanie w rzeczy nikomu nie potrzebne tak jak plac handlowy. Ostatnio jeszcze występy bardzo religijne burmistrz – otóż od głoszenia słowa bożego są księża.

   1. Przecież cały czas o to chodzi aby „Perłę” przejąć w prywatne ręce. Tyle, że ja bym tą „Perłę” określił mianem kukułczego jaja, które urząd próbuje podrzucić naiwnej osobie. Po pierwsze wysokie koszty utrzymania, czyli czynsz plus media co może dać kwotę nawet 10 tys. miesięcznie. Po drugie w Jodłowej buduje się konkurencyjny lokal, który ma być otwarty w tym roku. Na pewno w ramach promocji wynajem tego lokalu będzie tańszy niż w Lubczy. Jeśli ktoś wierzy, że uda się mu otworzyć kawiarnię, pizzerię to mocno wątpię w ich funkcjonowanie. W sąsiedztwie „Perły” otwarty został bar, który w większość dni jest zamknięty bo nie ma klientów. A miały być „cuda” czyli pizza, zapiekanki, „gruszki na wierzbie”, itp., a nie ma w zasadzie nic, nawet wierzby nie ma nie mówiąc o gruszkach. Poza tym jak pogodzić jednocześnie odbywające się wesela czy przygotowania do wesela i wałęsającą się młodzież po piwku? Jest jeszcze jedna sprawa, czyli wody w „Perle”. Od dawna wiadomo jest, że w budynku czasami brakowało wody lub była ona brudna. Jeśli jej zabraknie w połowie wesela to będzie sajgon w ubikacji i kuchni. Także głośne było kilka lat temu celowe zanieczyszczanie wody w „Perle” i taka fama poszła w świat. Kto będąc przy zdrowych zmysłach wynajmie taki lokal na wesele?

    1. Inwestorka na zebraniu mówiła o inwestycji z wielkim entuzjazmem. Może wie co robi i warto by wydzierżawić na próbę. Jej biznes, jej sprawa.

    2. Utrzyma się drogi investorze. Wesela z cateringiem inaczej się liczy a poza tym sylwester i inne imprezy dojdzie do tego, że wieś chcąc zrobić zebranie będzie musiała płacić za wynajem sali. Jakie zapisy w umowie będą zobaczymy ale jakie by one nie były każde można ominąć lub inaczej zinterpretować. Dziwię się mieszkańcom, że w tak dziecinny sposób dali się otumanić kobiecie kłapiącej jak przekupka i że tak szybko pozbywają się czegoś co z wielkim przecież mozołem wybudowali. Czyniliście tyle starań aby mieć własny budynek a teraz oddaliście go za fri. Ponadto tylko z radnych przewodniczący zebrania był przeciwny tej decyzji a co pozostali? Panowie Augustyn, Warchał i Komięga Was to nie obchodzi? Trzymacie z Połoskową a jednocześnie wstydzicie się tego, bark Wam odwagi by się do tego przyznać i nie macie jaj by się jej przeciwstawić. Takie sytuacje jak w niedzielę, Szanowni Pajstwo, to pokazują.

     1. Tak Lubczanie oddali obcej osobie spoza Lubczy swoją “Perłę” bez słowa sprzeciwu. Taka decyzja powinna być podjęta w formie głosowania podobnie jak np. przy wyborach Prezydenta, a nie przez wąską grupę osób, które wcześniej zostały poinstruowane jak głosować. O losie “Perły” powinno zdecydować większość mieszkańców, a nie tylko mała grupa osób. Czy “Perła” w prywatnych rękach się utrzyma? Zobaczymy, jeden miesiąc może być “tłusty” inny “chudy” i dobrze będzie jak średnia wyjdzie na zero, jeśli nie na minus. Urząd skarbowy czy też ZUS nie interesuje to czy mamy zyski czy straty. Prowadzisz działalność płacz i płać! Mamy kryzys i ludzie dokładnie oglądają każdą złotówkę, zanim ją wydadzą. Więc jakoś kiepsko widzę funkcjonowanie kawiarni czy pizzeri.

    3. Oto użytkownicy Perły z ramienia Gminy wykonując statutowe zadania: 1 OSP -gotowość bojowa, 2. Biblioteka Publiczna, 3. Ośrodek wsparcia dla dzieci. 4. Ośrodek Kultury. 5. Sołtys wsi.
     6.Projektowany Gabinet Rehabilitacji. Instytucje które płacą czynsz i wypełniają rolę społeczne :
     1. Bank,2, Apteka.3. Sklep. Razem 9 instytucji gdzie by miały miejsce gdyby Karasiewicz nie wybudował tej Perły. Takie to kukułcze jajo?. Problem jest w 30 % powierzchni którą zajmuje dom weselny niestety ta władza poza możliwością oddania majątku sąsiedniej gminie , sprzedaży lub wydzierżawienia nie ma żadnego pomysłu na zagospodarowanie mienia gminnego kompletny brak strategii działania .

     1. Zdezorientowany publicysta.
      W końcu więc kto wybudował Perłę ? Lubcznie czy Karasiwiczowie?

      • pies pogrzebany on 28 marca 2013 at 19:29
      • Odpowiedz

      I tu tkwi podstawowy problem “Perły”. Mianowicie na 9-u użytkowników czynsz płaci tylko trzech to jak ten budynek ma na siebie zarobić? Można oczywiście nie wynajmować już nikomu pozostałej części tylko utwożyć tam np kółko różańcowe bo to ma mieszkańcom słóużyć tylko niestety trzeba zdecydować o dodatkowym opodatkowaniu na utrzymanie budynku bo z nieba te piniądze nie spadną, ale sądząc po tym jak ludziska nie chcą dzieciom po złotówce dać na boisko to raczej zrzutki na “perełkę” nie zrobią. No to co pozostaje?

   2. Zakładając, czy też stwierdzając, że budynek Perły nie jest dostatecznie wykorzystany i jeżeli to tak duży kłopot dla Lubczy, to może rozstrzygnięcie w drodze referendum? Pani, która chce zagospodarować Perłę Lubczy przedstawiła swoją ofertę. Niech przeciwnicy wydzierżawienia przestawią swoją i mieszkańcy rozstrzygną.

  2. Właśnie, dlatego nie byłem na zebraniu, że była niedziela palmowa i miałem niestety ważniejsze sprawy na głowie. Być może były tłumy na zebraniu, z powodu dobrego terminu.

   1. Pora zebrania była jak najbardziej normalna. Cóż, że niedziela palmowa? Niedziela jak niedziela. To raczej w Zalasowej była zła pora bo była niedziela rekolekcyjna i ludzie po 30 min zebrania dochodzili na zebranie i zdziwienie o czym to sie też mówi. Zamieszanie itd. Ustalono zła godzinę zebrania. Faktycznie ciągle sie tylko słyszy że na wszystko brak kasy a na nagrody dla urzędników to kasa jest. Gdzie by ta i nie? A jak poszło zapytanie o te nagrody to urząd do dziś nie odpowiedział , mętnie się tłumacząc. Z tego co wiem sprawa poszła w dalsze ważniejsze instytucje do rozpatrzenia. Bo to niby tajemnica ile i kto jakie dostał nagrody pieniężne? Co to za tajemnica?!

 13. Następnym razem trzeba robić zebrania wg świąt kościelnych- zaczęło się w niedzielę palmową a z rok można np. w wielki piątek, , wielkanoc, wszystkich świętych itd. Brawo za harmonogram! Kto taki mądry to ustalił?

 14. A dlaczego radni zarówno gminni jak i powiatowy nie głosował w sprawie Perły? Nie obchodzą ich sprawy wsi?

  1. To ciekaw co piszesz bo jednocześnie mowa była że rada jest przeciwna wydzierżawieniu więc radni nie powinni byli sie wstrzymywać od głosu. Nie zwróciłem akurat uwagi jak głosowali, ale skoro tak piszesz no to …

  2. Radny powiatowy głosował za sprzedażą szpitala w Tuchowie, to i “Perłę” we własnej wsi też chce sprzedać.

   1. Szpital bardzo dobrze funkcjonuje.

    1. Wiem! Widziałem na własne oczy jak funkcjonuje. Kiedy chciałem się zarejestrować telefonicznie do lekarza nie mogłem, bo telefony non stop zajęte. Będąc przy okazji w Tuchowie podszedłem do szpitala, a tam słuchawki telefonów leżą sobie na biurku, żeby telefony nie przeszkadzały recepcjonistkom w pracy.

    2. Poczekaj jak wyczerpią kontrakt z NFZ, zobaczysz ile będziesz bulił.

 15. ja dobrze zrozumiałem dzieci radnego powiatowego jeżdżą do Jodłowej bo tam nie zdzierają po złotówce od łebka za boisko czy salę? hipokryzja i populizm w jednym .

  1. Dobrze zrozumiałeś kolego, radny stracił dobrą posadkę to nie ma kasy i dzieci muszą się tułać po okolicy. Ech ludzie, ludzie kogo my wybieramy.

 16. Co głosowali , przeciez dzieci i młodzież nie płacą

 17. No i co z tego, że zmienili przewodniczącego? Straszy i tyle. Śmieszne

 18. Odwołali sołtysa z przewodniczenia zebraniu? ciekawe ciekawe

 19. zebranie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)