XXVII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xxvii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-2/

801 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Niewiadomski, zamiast pisać, gdy ważą się losy gminy, to znów śpi. Corny aliBaboZalasowioku obudź się.

  1. Średni weź się za łopatę i do roboty
   bo zima tez cie zaskoczyła???

  • Dlaczego do chu...a on 7 lutego 2021 at 20:16
  • Odpowiedz

  ta dziennikarka nie pyta średniego o szkoły??

  1. To proste bo za te mądrości na antenie kazdy z nas płaci. RDN każe sobie płacić ok. 1000zł.
   A nasz orzeł samorządu bryluje w radiu odpowiadając na pytania które wcześniej przygotował.

   Pan placi, Pani placi, wszyscy płacimy!

   1. Więc dziennikarstwo po zbóju widać

  2. A jakie ma wykształcenie szef mieszkalnictwa w Tarnowie i czemu zrobił go w Ryglicch. W końcu Tarnów to miasto PO.

   1. Karasiewicza nie ma już ponad dwa lata, a wy nadal obsesje na jego punkcie macie. Wymiana miała być na lepszy model, miała być dobra zmiana.
    I co? Okazało się, że to zwykła podróba jest i bubel. Trzeba by teraz reklamację złożyć tylko do kogo?

    1. Głosowanie na Pana Augustyna to był błąd.
     Nie ma żadnych pozytywnych argumentów
     w jego kadencji, że ten wybór był słuszny.

     Referendum za odwołaniem nie ma sensu
     w naszym systemie prawnym
     ale uważam, że powinniśmy mu dać
     wszystkimi legalnymi sposobami do
     zrozumienia, że na reelekcje nie ma co liczyć!

   2. Jak to co zrobił ,najgłupszy pomnik w Polsce ,inaczej tv by nie zauważyło

 2. Boguś ty wierzysz w to że Paweł nie jest twoim wrogiem czy robisz z siebie idiotę ? Doskonale wiem że prowadzisz tu na blogu swoje gierki i chyba tyko dlatego że czemuś w twoim rozumieniu to służy to się pod tym podpisujesz. Czasem zastanawiam się czy warunkiem pozostawania na wolności nie jest aby konieczność strugania głupka?

  1. Zaintrygowałeś mnie i zaimponowałeś mi, bardzo bym prosił żebyś to rozwinął/a bo to jest ciekawy punkt widzenie z Twojej perspektywy tylko pisz z sensem i tak z serducha bo jeszcze mamy troche niedzieli a ja się fajnie przy tym relaksuje a teraz ide przyłożyć do pieca.

  2. Nie doczekałem się komentarza to sam się odniosłem do tego co napisałeś/aś.

   Paweł nigdy nie był i nie jest moim wrogiem i ja z siebie żadnego idioty nie robię ale nigdy nie byłem i nie jestem ćmą która na ślepo leci do żarówki mówiąc w przenośni a dosłownie to ja po prostu wypowiadam własne zdanie i Burmistrz nie może mieć tego za złe.
   Dobrze że doskonale wiesz czego ja w ogóle nie wiem i do tego się nie mogę odnieść, podpisywałem się przez lata i dalej się podpisuje zresztą jakaś tam Madzieńka czy Magdalenka nie zna mnie dlatego nie dramatyzuj bo pewno jest takich więcej. Dobrze że tylko czasem sie zastanawiasz a nie jest tak że to Cię całkiem zaabsorbowało bo byś poległ od przemyśleń a tak poważnie to jak tak piszesz to tylko świadczy że nawet w nosie nie byłes i gila nie widziałeś kodeks KK w ogóle nie znasz.

   Teraz chłopcze czy dziewczynko krótka darmowa porada i zaznaczam kolejnych za free nie będzie !!!
   Z tego paragrafu grozi do 8 lat ale tylko dla recydywy czyli nie pierwszy raz karanego a jeżeli jesteś pierwszy raz karany to max co może zasądzić sąd to jest połowa tej kary czyli 4 lata ale to jakby nam udowodnili z TIRa taka jest prawda a jakbyś chciał to skonfrontować w jakiejś kancelarii to tylko Ci to potwierdzą tak że nad tym się już nie zastanawiaj.
   Jak rozmawiałem z kilkoma globalnymi mediami czemu krzyczeli 12 a nawet 15 lat to mi odpowiedzieli że jak jest NEWS to tak się robi dlatego jak słyszę że kogoś zatrzymali i grozi mu tyle i tyle to sobie podziel przez 3 – 4 razy i to będzie bliższe prawdy.

 3. chcecie się pośmiać????

  1. Brawa Pan Burmistrz! Dużo się robi dla Ryglic!

   1. Kiedy opowie o swoim średnim?

   2. Kiedy opowie o swoim średnim?

  2. Ja nie widzę innej możliwości niż kolejna kadencja i to z miażdżącą przewagą. Inwestycje są w trakcie realizacji lub w planowaniu a data padają nawet i 27r. i po tym okresie będzie można rozliczyć za te 10 lat .
   Po pierwszej kadencji następca przejmie kukułcze jajo lub będzie zbierał owacje, takie jest moje zdanie.

  3. Temat budowy mieszkań od lat, od dekady pojawiał się na tym blogu, ale poprzednie władze gminy jakoś tego nie zauważały. To raczej dobry kierunek i już dawno powinien być realizowany plan budowy. No zobaczymy co wyniknie z zapowiedzi Burmistrza.

  4. Nie ma znaczenia, kto będzie burmistrzem. Ruszone inwestycje mają tak dużą siłę, że zostaną ukończone bez względu na osobę burmistrza. Mieliśmy tego wiele przykładów. Chodzi głównie o umowy, wykonane papiery lub zainwestowane już pieniądze.
   Nie oceniam burmistrza źle. Jak na trudne czasy pandemii, ogromne zadłużenie, to i tak nie jest źle.

   1. inwestycje ?

   2. Moim skromnym zdaniem ma znaczenie kto będzie piastował drugą kadencję bo sukces to będzie wtedy jak zostanie przecięta wstęga i finansowo zamknięta a nie zlecona dokumentacja. Nie wiesz czy jest czy nie jest źle jak piszesz że było ogromne zadłużenie a teraz p. Burmistrz mi mówi że brakuje mu 4 mil. odebrałem to że się nie bilansuje w budżecie a plotka po Ryglicach niesie że p. Skarbnik dwa razy chciał odejść no chyba że na lepszą posade. To wszystko czas pokarze ale miejmy nadzieje że wszystko będzie dobrze a ja tylko wyolbrzymiam że strach ma wielkie oczy 😉

    1. Jak zapłacisz podatek to nie będzie brakowało 😂😂😂😂

     1. Przecież gmina przegrała w sądzie o podatki. Czy może to plota?

       • Anonim on 7 lutego 2021 at 13:21

       Sredni rowzalił budzet szkolami na woli i Joninach i teraz zbiera sam tego żniwo.

       On nawet nie jest swiadomy co zrobił,
       ale juz widzać ze nie ma kasy na obsluge dlugu I zaciaganie nowych kredytow.

       Problem bedzie narastal poniewaz nie mamy pieniedzy na wklad wlasny(25%) do projektow ktore moznaby zlożyć w.nowej perspektywnie ubijnej 2021- 2027. A.w.dodatku wydatki bieżące rosną z każdym rokiem wiec bedzie gorzej.
       Gmina Ryglice staneła na mieliźnie glupoty swoich wladz! Zaden chichot ani zdjecia na fejsie tego nie zmienią. Ostatni gasi światło.

      1. Niestety, ale taka jest smutna prawda. Rada wraz z burmistrzem podjęła decyzję o tym, że zamiast na inwestycje pieniądze z budżetu trafią do kieszeni często nawet niemieszkających w naszej gminie nauczycieli.
       Mało kto wie też o niekorzystnej z punktu widzenia wysokości wkładu własnego zmianie w perspektywie 2021-2027 Komisja Europejska proponuje bowiem, aby wkład UE w odniesieniu do poszczególnych regionów kształtował się następująco:
       maksymalnie 70% kosztów kwalifikowanych dla regionów słabiej rozwiniętych (obecnie 85%),
       maksymalnie 55% kosztów kwalifikowanych dla regionów w okresie przejściowym (obecnie 60%),
       maksymalnie 40% kosztów kwalifikowanych dla regionów lepiej rozwiniętych (obecnie 50%).
       Mówi się jednak o nowej zasadzie „quid pro quo” („coś za coś”), jakim ma być pełna kwalifikowalność VAT w przypadku projektów o wartości poniżej 5 mln EUR, co w końcowym rozrachunku jest korzystne dla beneficjentów, ale w momencie aplikowania wymagany jest większy wkład własny.
       Jak na razie brak jest konkretnych pomysłów, a co za tym idzie, brak jest zaawansowanych projektów, jakie z przyczyn czysto proceduralnych możliwe są do zrealizowania w najbliższych kilku latach.
       Oczywiście nie wszystko wynika z kiepskiego zarządzania gminą, ale też nie wszystko można zrzucić na karb trwającej wciąż pandemii.

  5. Słyszałem Wywiad Pana Burmistrza!
   Wizjoner czy Bajko-opowiadacz?

   1. Wizje to ma tylko na bani ,…..
    a poza fantazją też mieć kasę !

   2. Posłuchajmy wszyscy co będzie się działo w naszej gminie.
    https://www.rdn.pl/news/blok-dla-30-rodzin-i-centrum-gospodarcze-ryglic-wideo

   3. Chce dokonać tego czego nie udało się Panu Karasiewiczowi. On również chciał ściągnąć ludzi do gminy. Postawił w tym celu pomnik z fontanną. Pan Augustyn zamiast pomnika wybuduje mieszkania. Który pomysł lepszy?

    1. Lepszy pomysł jest wybudowanie mieszkań i to na 100% tylko należy zwrócić uwagę że Państwo wyznaczyło sobie inne zadania pod hasłami 500+ mieszkanie plus i niewiele z tego im wychodzi patrząc globalnie w Polsce.

       • Anonim on 7 lutego 2021 at 22:02

       Heheh no nobel dla odkrywcy!

       Rzeczywistosc zawsze wyglada inaczej niż on ją przedstawia ! To zasada tej kadencji.

    2. Centrum gospodarcze i tuzin doradców z budżetówki , będzie cud gospodarczy.

  6. .lq

 4. 25 lat kultury w Ryglicach. Ech jak ten czas leci. Efekty działalności….Oceńcie sami. Szukam informacji historycznych – brak. Młodzi o naszym regionie wiedzą bardzo niewiele. Duży plus za historyczne fotografie na FB. Ale nic więcej. Propozycja dla GOK – stworzyć dokument zbierający informacje historyczne dotyczące naszej gminy. Skąd pochodzą nazwy, najważniejsze wydarzenia, interesujący ludzie związani z naszym regionem. Nasz region to kawał historii a właściwie niewiele o nim wiemy. Zamiast palić za rogiem i pisać (przepraszam przepisywać) na FB wpisy wazeliniarskie, może warto ruszyć w teren porozmawiać z ludźmi starszymi, którzy mają jeszcze wiedzę na tematy historyczne. Na początek proponuję http://aztekium.pl/web/?link=historia .

  1. O kulturze historii naszych miejscowości trzeba pamiętać ale bez przesady ,. Nic szczególnego tu się nie działo, ciężka praca, bieda ,polska tragiczna historia ,to nie służyło rozwojowi kultury. Sentyment każdy ma bo tu ojcowizna .

 5. Ide do sklepu o.12 w piątek i auta burmistrza juz nie ma przed urzedem? Pytam sie co robil w tym czasie?

  Obserwuje to od pol.roku. Zauważyłam ze bardzo często nie ma go w pracy! Wszystko w kraju zamknięte a jego nie ma.

  Nudzi go fotel burmistrza? Mam wrażenie że przyjeżdża do pracy zeby zamieścić post na facebooku.

  1. Zacznij za nim jeździć bo widać że masz dużo czasu zostaniesz takim tajnym agentem gminy Ryglice drugi agent Tomek

   1. Ale śledczy się znalazł. Skoro auta burmistrza nie ma pod urzędem to burmistrz nie jest w pracy, Otóż praca burmistrza teraz nie polega jedynie na pierdzenie w stołek.

 6. A jak tam Niewiadomski? Zna wszystko a nikt nie wie czym się zajmuje. Może opowie coś o swojej pracy? To będzie news na tym blogu. I podbije wreszcie swoją wiarygodność. Trolowanie idzie mu nieźle.

  1. Pani Magdo to jest cenna sugestia żeby wyeliminować wszystkich anonimów ale proszę zacząć od siebie. Może jakby kilka osób to zrobiło to inni pójdą w ich śladem.

   1. Ja jestem Magda M4 i mam swoich znajomych, a Pan to junkers i ma swoich znajomych. Osobiście nie wiem kim pan jest i dla mnie to także anonim ale cenię pańskie wpisy, przynajmniej niektóre.

    1. wiem, wiem wiele mi to wyjaśniło że Pani nie wie jak ja się nazywam to już się przedstawiam Lisak Bogusław z roku 1973 ur. przed żniwami posiadający adres zam, Uniszowa 96, telefon niezmiennie od grudnia 97r o numerze 602 748 743.
     Pani Madziu teraz Pani kolej i bez krępacji proszę.

     1. “Podziwiam” odwagę Bogdana. Zapewne myśli tak: rozbiore się na rynku w Ryglicach do naga, to inni też się rozbiora. Bogdan to tak nie działa.

      1. Kurcze jak ja się ciesze że przynajmniej jedna osoba wie że ja to ja, już byłem skłonny powiedzieć Adamowi żeby mi założył nowe konto z imieniem i nazwiskiem.
       Żadna odwaga to normalne przeciętne zachowanie, wyrażając swoje zdanie to się podpisuje chociaż pewno często go nie podziela ale to nie znaczy że z Tą osobą się nie będe szanował. Czytając tutaj tych “NN” co próbują komuś czy mi dopiec to mnie to śmieszy bo osoba osoba z brakiem tożsamości powinna się nie wypowiadać.
       Jakby wszyscy się podpisywali to by blog miał o wiele wyższy reyting.

       PS rozbierał się nie będe bo nie bardzo mam sie czym chwalić ale i czego wstydzić 😉 😉

       Miłego dnia

       • anonim on 6 lutego 2021 at 10:08

       Jak się zostało sławnym to już nie ma mowy o anonimowości . Ale nie wszyscy tak mają . Jak będzie logowanie to można likwidować spokojnie tą stronkę do pisania bo co to za blog , bloga ktoś prowadzi przynajmniej pisząc jakieś wprowadzenia ,pokazująć swoje zdanie tak jednoznacznie.a tu co ?

      2. Wcale nie jestem sławnym, na tym blogu mógłbym być ale gryzłoby mnie sumienie że nie mam odwagi się podpisać pod własnym zdaniem.
       Narzucone logowanie pewno nie będzie ale prośba do Admina o założenie konta i byłoby git każdy by wiedział kto ma jakie zdanie i co go boli, nie znaczy że zmieniłby do niego szacunek bo to dwie różne rzeczy. Osoba co nie ma własnego zdania i jest NN to już wyżej pisałem jakie mam o niej zdanie.

       • anonim on 6 lutego 2021 at 14:20

       No to admin ma autorytet lokalny za pomocnika . Jestem za logowaniem, w 2 lub trzech będziecie sobie gaworzyć 🙂 bo wam mało fejsbuka .

      3. Przestań się kopać p. NN zrób rozpoznanie bo ja nie pomogę bo przecież wszystkiego wiedzieć nie mogę i sobie “dolej” odwagi której to Ci brak. Masz problem ze sobą i tutaj proszę weź uporządkuj i może wtedy będzie już dobrze 😉

       • Do NN on 6 lutego 2021 at 15:18

       Przecież są posty na blogu a nie tylko komentarze

       • anonim on 6 lutego 2021 at 15:18

       Zawsze to miło jak lokalny autorytet życzliwie doradza . Strollowany blog zdaje się , pewnie o to chodziło i to skuteczna strategia jest. Ja bez żalu z tego towarzystwa spadam.

       • Anonim on 6 lutego 2021 at 18:39

       Boguś daj spokój. Blog działa jako “wentyl bezpieczeństwa”. Ludzie “walą” co im leży na sercu i w trybie AA jest im lepiej. Jeżeli walisz do burmistrza a siedzisz z nim przy jednym biurku to by to źle zostało odebrane. No a jak jeszcze jesteś podwładnym…….dopisz sobie konsekwencje. Szanuję Cię bo masz jaja podpisać się pod tym co piszesz. Z drugiej strony nie walisz po osobach, od których jesteś w pewnym stopniu uzależniony.

      4. Do:
       Anonim on 6 lutego 2021 at 18:39

       Powiem krótko to ma sens co anonim pisze bo wiem że pracownicy(podwładni) piszą i to nie mało.
       Podam taki przykład z autopsji że jak w niedziele napisałem kilka komentarzy i tam też w tych zdaniach przewijał się p. Burmistrz to następnego dnia przypadkowo widziałem się przed UM (bez żadnych podtekstów) bo i ja i Burmistrz podjechał pod urząd i zostałem zapytany czemu napierdzielam na niego bo On nie jest moim wrogiem.
       Zaproponowałem że możemy podejść do komputera i to prześledzić ja z niczego się nie wypieram. Po kilku czy kilkunastu minutach rozmowy przed urzędem p. Burmistrz nie chciał podejść tylko skwitował że ludzie mu wydzwaniali a On tego nie widział, tak dokładnie było. Nie uważam by Burmistrz był moim wrogiem ja tylko wyraziłem swoje zdanie i zrobie tak zawsze natomiast są osoby w naszej gminie na garnuszku kuchennym (obecnie) i już latami mają mnie za wroga bo im powiedziałem prawdę w oczy na co mam światków. Jeżeli czytają to i twierdzą że ich oczerniam to tylko do Temidy oczywiście nie podpuszczam tylko niech przemyślą swoje postępowanie i skąd w Nich tyle nienawiści.
       Nigdy w naszej gminie nie będzie dobrze bo w cholere jest ludzi dwulicowych – fałszywych . Klepanie po ramieniu i mówieniu jaki jesteś fajny/a a za plecami już odwrotnie, powiedzenie komuś prosto w oczy szybko oczyszcza atmosferę i tak można budować silną pozycję naszego regionu, kto się boi wyrażenia w oczy swojego zdania to znaczy że mu brakuje “skorupek” między nogami.
       Kolejny raz napisze że ja nie robię tego żeby komuś dopiec tylko po prostu mam takie zdanie na taki czy inny temat.

       • Anonim on 6 lutego 2021 at 20:10

       Boguś, niestety żyjemy wśród ludzi, którzy żyją w tej mieścinie i na tym się skupiają. Plotkują, spiskują, są zawistni wygląda na to, że nie mają innych problemów. Moi bliscy oraz ja doświadczyli wiele złego z takiego zachowania. Moje dzieci chodzą tutaj jeszcze do szkoły, dlatego wolę zostać anonimowy. Mam twardą “skórę” ale wolę aby moje poglądy, nie wpłynęły na moich bliskich. Dla niektórych praca w urzędzie lub w szkole tak przestawia w głowie, że tylko ą,ę. Ludzie zrozumcie – to tylko pracownicy (zresztą marnie opłacani) na naszym garnuszku. Nie rozumiem czemu tak zadzierają głowę??? Ani urząd jakiś szczególny ani miasto.

      5. Wiem że tak jest i ja również doświadczyłem a dokładnie nasze dzieci doświadczyły “troche” złego w momencie jak zostałem aresztowany. Nie były to dla nich łatwe momenty ale jak już wywołałeś ten temat to opowiem jeden motyw a mianowicie starsza córka nie była najgorsza z przedmiotów humanistycznych jak i ścisłych a co za tym idzie nauczyciele ją przeciągali na dodatkowe zajęcia no i skupiła się na j. polskim miała bdb oceny ale czar prysł w momencie mojego aresztowania gdzie Pani nie pamiętam nazwiska ale gdzieś z za lasu Żurowa czy Słoszowa zaczeła córkę inaczej ją postrzegać za co jej z tego miejsca serdecznie dziękuje. Natura nie lubi próżni i p. Kukla szybko to wykorzystała i po lekcjach zostawały i przerabiały materiał z liceum czego owocami były egzaminy końcowe z matematyki gdzie córka napisała 100/100. Po egzaminie córka podeszła pod pokój nauczycielski i p. Kukla tak córkę uściskała że aż polała się Jej nie jedna łza. Jesteśmy dozgonnymi dłużnikami p. Kukli o czym pewno nawet nie wiedziała bo dopiero dzisiaj nadarzyła sie spontaniczna okazja, nie ukrywam że jak tylko jestem w Ryglicach przez wszystkie te lata “polowałem” żeby zaprosić na kawę do Neapolu i osobiście jej podziękować.
       DZIĘKUJE.

 7. Średni teraz nigdy nie będziesz wiedział,
  z której strony dostaniesz strzała….
  Czekamy na zebrania wiejskie.
  Twój czas się kończy 🙂

  1. Znowu wychwalanie się że odwiedzili nas z urzędu z Krakowa. Tymczasem w Tuchowie też byli i co?
   Pijar ale nic z tego nie wynika. SAMORZĄD DAJE tyle samo nam co innym gminom. Niedługo na stronie urzędu będą pisać że burmistrz przyszedł rano do pracy i będzie to wnoszone pod niebiosa i traktowane jako sukces.
   Więcej pracy i skromności. Więcej własnej inicjatywy.

   1. Kiedy on jest w pracy to faktycznie juz sukces.
    Większość dnia Pan nieobecny zajmuje się swoim sprawami.

    1. Towarzystwo wzajemnej adoracji. Wskaźniki wyraźnie pokazują co jest palone w Ryglicach. Pomimo zatrudnienia kolejnych specjalistów od eko i pieców jakość powietrza jakoś się nie poprawiła. Proponuję za pieniądze wydawane na “super speców” wymieniać kilka pieców w mieście. To będzie miało jakiś wymierny skutek dla mieszkańców – a nie tylko dla “wysoko wykwalifikowaną oraz opłacaną kadrę” – może burmistrz przedstawi raport z działalności tej “sekcji”.

    2. Tak się zastanawiam jak wygląda taki dzień Pań od eko??? Dlaczego nie ma uświadamiania mieszkańców co do możliwości uczestnictwa w projektach, dofinansowaniach. Nawe w dobie pandemii gmina posiada kanał na yt gdzie może prowadzić szkolenia……no chyba że te programy to fikcja?? Ludzi trzeba przekonywać, przedstawiać argumenty. Same zdjęcia to za mało.

     1. Ta babka od eko ma techniczne wykształcenie ? Poznała problem dokładnie czy tylko z broszurek ? Potrafi doradzić co będzie najekonomiczniejsze i możliwe do opłacenia , czy uważa że wszystkich tak stać na gaz jak ją ?

     • Wierzba pospolita on 5 lutego 2021 at 23:19
     • Odpowiedz

     Podziwiam że ty będąc zapracowany wiesz kto nie pracuje w czasie pracy. To opowiedz czym się zajmujesz to uwierzymy. Chyba że Ty to płatna kamera na rynku.

   2. Byli w Tuchowie, byli w Ryglicach. Dziękujemy za pijar dla Tuchowa. Tam mieszkasz?

  • Syf w Ryglicach a burmistrz nic on 2 lutego 2021 at 10:31
  • Odpowiedz

  Dzis rano w Ryglicach przekroczona zostawała norma zanieczyszczenia powietrza pylem PM 2.5 o 506 % normy.

  PM 2.5 to najbardziej niebezpieczny rodzaj zanieczyszczeń ktore wywołują wiele chorób.

  1. W rynku najgorzej.

   1. Urządzenie pomiarowe jest na Pałacu przy ul. Tarnowskiej, a nie na rynku.

    1. To gdzie jest urządzenie nie zmienia faktu, że jednak w rynku jest najgorzej.

     1. Rynek trzeba przenieść na jakąś górką to będzie mniej czadu, Fakt faktem najwięcej czadu jest na tym blogu. Dymi, kopci, niby nie czuć, a zatrutych pełno.

       • Kominiorz on 2 lutego 2021 at 22:39

       Na tym blogu najwiecej czadu daje program wyborczy burmistrza.

  2. Czym mieszkańcy Ryglic palą to tym oddychają ! Położenie w kotlinie też swoje robi .Mieszkańcy muszą niestety ponieść koszty związane z wymianą pieców.Pomocą mogą służyć różne programy np. Czyste Powietrze , Mój prąd itp.Weźcie sprawy w swoje ręce i nie czekajcie że ktoś to za was zrobi .

   1. I na wsi drewnem nie będzie wolno palić , mega idiotyzm . Takie bzdury że “niestety ponieść koszty związane z wymianą pieców. ” to tylko ktoś z gminy może napisać . Gdyby to była kwestia pieca to pewnie wszyscy co mają gaz już by gazowe piece powstawiali. I tylko na jesieni go odpalali a na wiosnę gasili.

    1. Drewnem można palić , tylko w piecu klasy ekologicznej 5.Można było dostać dotację do 9tys. zł.Urząd Gminy przez rok ogłaszał , chyba chętnych nie było. A jeszcze co do drewna to zanim się go użyje do palenia trzeba go 2 lata sezonować .

     1. A do kosztów eksploatacji sie nie odnosisz mądralo .Jeszce uzależnienie sie całkowite od np gazu i prądu powoduje problemy bo tego może kiedys na krócej lub dłużej zabraknąć .

       • Anonim on 3 lutego 2021 at 13:36

       To ty chciałbyś mieć ciepło za darmo ?A może burmistrz powinien ci dostarczyć skrzynkę piwa , żebyś w cieple sącząc złocisty trunek rozważał jak tu nic nie robiąc mieć ciepło w d..ę .

  3. Przestań palić w piecu i idź do sąsiadów wygasic

 8. Jak wynika z ogłoszenia o konkursie na referenta jednym z zadań, jakie wchodzą w zakres obowiązków, jest “prowadzenie strony internetowej Ryglic i dbanie o komunikację medialną gminy”
  Dziś na stronie internetowej Ryglic i na jej profilu na fb zamieszczono artykuł pt. “25 Ośrodka Kultury w Ryglicach.”
  Po pierwsze w tytule nie stawia się kropki a po drugie 25 czego?
  Jajek, dni, czy kostek masła ?
  A może 25 lat Ośrodka Kultury w Ryglicach?
  Za co my płacimy tym urzędnikom?
  link do konkursu https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1831506,nabor-na-stanowisko-referenta.html

  1. Artykuły pisze burmistrz.
   A jak wiemy wykształcenie
   w rządzeniu mu nie przeszkadza.

   1. Kiedy do jasnej anielki PiS zabierze się za wyjaśnienie sprawy szkół ??? Róbcie coś gminne PiSy

   2. Znasz wszystkich i wiesz co kto robi i co ma robić. A kim Ty jestes trolu bo też chcemy wiedzieć jak leci Twoja praca,

  2. Burmistrz po wyborze powinien był wielkie wietrzenie zrobić .

  3. Huczne obchody istnieją ośrodka kultury. Jakie ma osiągnięcia oprócz robienia jednego i tego samego programu. Aha i jeszcze ściąganie gwiazd za setki tysięcy bo co podatnik zapłaci?
   Oj Pani Tereso nie widzę tu czego świętować wręcz przeciwnie.

   1. Gok nie jest w stanie gminnej strony robić i trzeba nowego urzędnika .

    1. Może niech pracownik goku Pan Siemek zacznie w końcu dawać coś więcej od siebie

     1. Do pomocy ma Porębę jeszcze? Co Ci wszyscy ludzie tam robią?

       • Ej... on 1 lutego 2021 at 21:13

       Jak to udzielają się jak to teraz jest oh i ah.
       Oczywiście na naszą kasę.

     2. hehe z niego taki pracownik informatyczny, ze hoho. Ludzie w korporacji potrafia zrobic wiecej na komputerze, w siecie, w Excelu. Umie chociaz rozszyfrowac skrot IT, ktorym sie zajmuje?
      Swietujemy 25 lat monotonnej dzialalnosci GOK. Moga zmienic nazwe na Centrum Kultury, ale ani to centrum ani kultura. Widac na FB, ze tak promuja kulture ze jedynie udostepniaja posty ze strony Gminy. To sie nazywa propagadnda a nie promowanie kultury.
      Holdowanie 3 osobom na krzyz, ktore prowadza zajecia z muzyki i tanca (ale tu akurat uklon w ich strone, bo maja talent i nim sie dziela) oraz reszcie, ktora nie ma BLADEGO pojecia jak zrobic cos fajnego, chwytajacego za emocje, zachecajace uczestnikow.
      Zajecia sportowe/jogi/treningi powinny prowadzic osoby znajace sie na tym, a nie pracownicy w ramach rozrywki. Ludzie sobie moga zrobic krzywde bez fachowej wiedzy. Zajecia z muzyki – sa OK. Ludzie maja jakis talent i sie nim dziela. Wystawy, spotkania filmowe, klub ksiazki, klub komputerowy? Jest tyle super pomyslow na spedzanie czasu. Czas dla seniora? Brak. Gdyby skupic sie na gotowaniu pierogow przez GKW a na faktycznym zapewnieniu aktywnego i ciekawego spedzenia czasu, wierze, ze mozna byloby stworzyc fajna spolecznosc.
      Dziadki z GOKU czas na emeryturke. Ustapcie miejsca mlodszym, odpowiedniu wyksztalconych w dziedzinie kultury, rozrywki, zarzadzania i na Boga, unowoczesnijmy te nasza gmine.

       • Anonim on 4 lutego 2021 at 12:09

       A prywatyzacja Pałacu pod Dębami
       – prawdziwego centrum kultury prowadzonego przez samych mieszkańców gminy
       – wbrew Pani Dyrektor i wbrew Miernemu i Marcinkom ( zazdrosna Jadźka)
       to symbol upadku i zniszczenia resztek poziomu lokalnej kultury!
       Na szczęście za chwile znikniecie jak tegoroczny śnieg !!!!

       • anonim on 4 lutego 2021 at 14:40

       Kulturę trzeba zaczynać od uczciwości w życiu społecznym , od prawdy ,inaczej wszystko będzie po staremu.

       • Ryglicki Antytrol on 4 lutego 2021 at 23:23

       Kto to jest ten mierny czy średniak? Chodzi o wzrost czy wykształcenie burmistrza? Wyjaśnijcie tę palącą kwestię wreszcie, bo kurdę nie kumam.. dziwny ten tok waszego hejterskiego toku myślenia.
       Chodzi o Połoskową? Połoskowa miała wyższe wykształcenie przy wyborach i dobry wzrost jak na kobitę.
       Chodzi o Karasiewicza?
       Patrząc na niego, to do Pawła wybujał mu trochę wyżej pięt w metaforze i dosłownie.
       Chyba że chodzi wam o wykształcenie? miał zdaje się zawodowe jak objął fuchę i pracował w gieesie. Mgr to zdobył znacznie później. Opowiedźcie w której kadencji.
       Będę strzelał, zdoktoryzuje się a jego przewód będzie nosił tytuł: rozwój m4 u Ciepieli.
       Średniacy macie jeszcze jakiś chamski wpis?

       • Elżunia z okolicy on 4 lutego 2021 at 23:34

       Em cztery u Ciepieli.
       I rym jest i głęboki sens. To podsumowuje wyższość klasy “ważniejszej” i poziom pisania na tym blogu.
       Brawo! W punkt, panie Ryglicki Antytrol.
       🙂 🙂 🙂

       • anonim on 5 lutego 2021 at 14:16

       Porównywanie się do poprzednika to raczej mało ambitne jest , a wykształcenie ? jak sięzapisze i będzie płacił to dyplom ma w kieszeni

       • Anonim on 5 lutego 2021 at 14:22

       Najpierw maturę musiałby kupić.

      1. Ja nie rozumie czemu się czepiacie p. Burmistrza i jeszcze przezywając to jest ohydne, “musi kupić nie kupić” wykształcenia średniego a przecież publicznie przedstawił jakie jest Jego wykształcenie i to już jak był Radnym Powiatowym. Czego Wy jeszcze chcecie że tak sie wyrażę “od tego chłopa” ??

       • hm on 5 lutego 2021 at 20:09

       Kolegów ze szkoły chcemy poznać . A niektórzy widać punkty chcą złapać

     3. Troszkę jesteście monotonni. Wymieniacie tu nazwiska osób publicznych burmistrza Augustyna czy dyrektorkę Lisak i jeszcze podajecie pracowników co juz z nie jest kwestią tak całkiem publiczną np. Siemka czy Porębę. Znacie ich? To może jeszcze podajcie nazwiska innych osób które znacie. Pewnie znacie innych wybitnych. Są pewnie w Goku, urzędzie i innych działkach. Troszkę jesteście monotonni.

    2. Gok robi gminną stronę? W Bangladeszu czy Burkina Faso? A pan robi kupę na deskę czy do basenu?

   2. Cudnie.

    1. I wypad na emeryturę. Najwyższy czas , konkurs zrobić. Wreszcie. Juz dawno powinien się odbyć. Żenada.

  4. Ej chłopy. Mówię wam macie fajnego wójta.
   Widzę jakie problemy wy roztrząsacie. Czy w publikacji wójta był przecinek czy kropki nie było. Czy w goku robią czy może im się nie chce. Nie mówię, że kwestia kropki na końcu zdania nie jest ważna, bo kropka ma oczywiście ogromną wagę. Ale ja widzę, że w waszej gminie to jest problem najistotniejszy.
   Powiem tak. Jakby to u nas wójt miał takie problemy, to byśmy go ozłocili! A przez przyzwoitość nie będę ośmieszał mojej gminy i mojego włodarza. Powiem tylko, że nie macie źle.

   1. Nie mamy źle, bo nic nie mamy.
    Żadnej kasy w budżecie.
    Żadnych rozsądnych projektów.
    Średni wymyslił że jakoś doczeka.

   2. Są tacy co mają wójta swojego. Do ostatniego gwoździa w trumnie będą bronić, bo widocznie mają powody do dziękczynienia. Tak to bywa.

   • Poeta spod krzoków on 2 lutego 2021 at 21:50
   • Odpowiedz

   Jak burmistrz pisze to źle, jak pracownik urzędu to źle, jak GOK to źle. Wszystko wam k… źle. Ustalcie może kto pisze źle a kto byłby tym pisarzem właściwym wg was. Macie jakiś konstruktywny pomysł czy tylko bazgrolić, bazgrolić i czasem pierdnąć? Może wy się nadajecie do roli pisarskiej? A któż to taki? Z tego co widzę to jesteście jedynie nikczemnymi, zakompleksionymi trolami i na nic więcej was nie stać.

   1. Karolak idź spać

 9. Jakość powietrza – urządzenie -Ryglice Tarnowska 23 -31.01.2021

  PM 2.5 76.45 ug/m3 przekroczenie 306% normy
  PM 10 113.67 ug/m3 przekroczenie 227%

  1. Krynica

  2. Jak to tak jak Ryglice z turystyki słynie?
   To czym mają turyści z Wawy czy Krakowa oddychać?

   1. Wykształcenie mam niepełne, ale głową robię
    jako mierny, spec od ludzi, talent mam do kobiet.
    Tyle wielkich pytań dziś, odpowiedzi żadnej !!!
    Mnie wystarczy tylko być – jakie to genialne …..

    Mierny musi odejść !!!!

    1. Dobre

  • Średnia on 30 stycznia 2021 at 19:18
  • Odpowiedz

  Nie pij!

 10. WO ..Św. Pomocy będzie współpracować ze strajkiem kobiet podczas zbiórki dziś i jutro. To są jaja jak latające balony. Będą zbierać kasę na ratowanie dzieci, a może na sprzęt do aborcji. Może mi ktoś to wytłumaczy bo nie ogarniam.

  1. Tobie sie nie da wytłumaczyć i przykto mi to jest blog dla normalnych ludzi tak że jak znasz literki to pisz sobie gdzieś indziej. Wiem że to może być trudne.

   1. Czuje się pan widać społecznym autorytetem ? Poważnie ?

   2. Tak się pisze Panie Bogdanie jak brak argumentów. Brakło jeszcze słowa sp……..j stąd i już by było wszystko. Brawo!

    1. dziękuje że ktoś mi bije braw

     1. Są różne specjalizacje lekarskie wszyscy chcą zarobić. Widać, że pacjentów im nie braknie. Brawo po raz drugi.

    2. No to maszerujcie ,i róbta co chceta . Cynizm bezgraniczny . Samopoczucie dopisuje .

     1. Jak ktoś nie ma żeby dorzucić się to krytykuje

       • anonim on 30 stycznia 2021 at 17:05

       Bogaci dają bo ich stać , ale może wcześniej wyrównają zobowiązania jak mają.

       • Anonim on 30 stycznia 2021 at 17:24

       Bogaci mają bo pracują. Ci co wołają daj, daj bo mi się należy mają z tym problem. Moja rada pracuj. Jak mało zarabiasz inwestuj w siebie aby zarabiać więcej.

       • anonim on 30 stycznia 2021 at 18:51

       Nie łapiesz ironii , dalej w swoją inteligencję inwestuj bo chyba za mało było.

       • Anonim on 30 stycznia 2021 at 18:56

       haha ironię rozumiem. Natomiast nie mam zobowiązań. A co, koledzy nie zapomnieli? mops nie daje? Skąd ta złośliwość?

       • anonim on 30 stycznia 2021 at 19:45

       Naprawdę uważasz że wrzucanie Owsiakowi to kwestia bogactwa ,a połączenie tego ze strajkiem kobiet wydaje się czymś normalnym ?

  2. Organizujecie marsz aborcyjny w Ryglicach w tym roku? Czy nie ma już chętnych?

   1. Nie w tym roku będzie marsz debili, Ty na pewno przyjdziesz, wręcz będziesz szedł na jego czele. A i frekwencja będzie zdecydowanie większa patrząc po blogujących tutaj

 11. A tak z innej beczki to ciekawe czy będzie wybór nowych dyrektorów do szkół, w Zalasowej i w przedszkolu w Ryglicach to chyba już rok po zakończeniu umowy chyba są. Można to tak przedłużać, tłumacząc się pandemią? wszędzie nabory trwają a u nas co koleżeństwo?
  Może po to wychwalany dyrektor z Zalasowej na stronie gminy.

  1. Dyrektorzy którzy łapka w łapkę z byłym nie powinni być już dawno ,na dzieci się przekłada ich życzliwość bądż nieżyczliwość w stosunku do rodziców .Ludzie to czuli bardzo dawniej.

 12. Odnośnie wątku pisania anonimowego, że nie powinno tak być. Zakładajcie sobie konta na blogu i tyle. Są aktualnie trzy takie konta razem z moim. Jest też osoba, która się zastanawia.

 13. Witajcie!
  Tak jak już wielokrotnie pisałem, nie martwcie się o mnie, bo doskonale sobie radzę czego i Wam z całego serca życzę.
  Dziś na stronie urzędu przekazano informację o „Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań”, który odbędzie się od 1 kwietnia 2021 r. do dnia 30 czerwca 2021 r. Zapewne niewielu z Państwa wie, że na podstawie art.33 pkt 3 ustawy o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań na terenie gminy pracami spisowymi kieruje burmistrz, jako gminny komisarz spisowy, a jego zastępcą jest osoba przez niego wyznaczona. I tak zgodnie z zarządzeniem nr 396/2021 z 25 stycznia 2021 r. na swojego zastępcę burmistrz wyznaczył Panią Kingę Skotnicką zwyciężczynie naboru na referenta, który zakończył się 7 grudnia 2020 r.
  Cóż w tym dziwnego?
  Zgodnie z art. 17b ust. 1 pkt 1, wynagrodzenie dla komisarza spisowego i jego zastępcy wynosi od 5% do 120% kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w kwartale poprzedzającym przyznanie dodatku spisowego. A zgodnie z art. 38. pkt. 3 Maksymalna wysokość nagrody spisowej jest określona jako krotność przeciętnego wynagrodzenia i-w przypadku gminnych komisarzy spisowych i ich zastępców nie może być wyższa niż: 1,5-krotność przeciętnego wynagrodzenia.

  Według danych GUS przeciętne wynagrodzenie w IV kwartale 2020 r. wynosiło 5655,43 zł.

  Muszę przyznać, że jestem zdziwiony tempem, w jakim awansują urzędnicy w naszej gminie.
  A co Wy o tym myślicie?

  źródło https://sip.lex.pl/akty-prawne/dzu-dziennik-ustaw/narodowy-spis-powszechny-ludnosci-i-mieszkan-w-2021-r-18892777

  1. Panie Konstanty to chyba dobrze że prace przygotowawcze ruszyły z kopyta i wybrano zastępcę p. Kingę a czy szybko to nie wiem bo p. Burmistrz mi mówił że ludzie w urzędzie są tacy co nie spełniają standardów i takich co je spełniają na określonych stanowiskach a za tym idzie awans.
   Moim zdaniem są patologie które należałoby poruszyć publicznie a nie tylko mówić w formie “psiapsiółka psiapsiółce “

    • Cieniutko on 28 stycznia 2021 at 20:21
    • Odpowiedz

    Nowo przyjmowane osoby są bardzo obnoszone, co za tym idzie zamiast pracować na rzecz ludzi to robi A coś zupełnie odwrotnego.
    Miało być inaczej, każdy przyjmowany pracownik powinien być zweryfikowany pod kątem zachowania się dla mieszkańców z podatków których jest utrzymywany.
    Tymczasem ciekaw jestem ile zarabiają pracownicy zwłaszcza ci nowi łącznie z burmistrzem?
    Paweł jak to jest?!

  2. Nie jest tak że bąki zbijają bo pandemia i będą dodatkowe fuchy w tym czasie ?

   • Totalni on 28 stycznia 2021 at 21:14
   • Odpowiedz

   Dobrze ze dopuścił kogoś innego tak to by Sewerynow przytulił kaske

  3. A co Pan ma do Pani Kingi, młoda, pracowita ucząca się szybko osoba. Nie jestem jej znajomkiem, a zawsze życzliwie poinformuje jak coś potrzeba. Szukałby Pan aferek gdzie indziej lepiej (tam gdzie one są), skoro ma Pan takie wtyki w Urzędzie.

   1. O czym to piszecie? Jaśniej

   2. Czyja to rodzina ?

   3. Do:
    Anonim on 28 stycznia 2021 at 21:39

    Jeżeli ten komentarz był pod moim adresem to przykro mi ale ja nic nie mam do Kingi, mało miałem z tą Panią kontaktu ale jak jakiś miałem to uważam że jest bardzo grzeczną i uprzejmą dziewczyną.

    1. Nie, nie do Pana. Do KN. Nie interesują mnie Pana wypowiedzi ani Pana myśli.

  4. Za poprzedni spis i wszystkie wybory kasę zgarniał Gutkowski. Teraz zarobią zwykli pracownicy i to jest budujące. A Kinia w ostatnim spisie rolnym była koordynatorem i orała za darmo a kaskę przytulił Guti.

   • Ryglice on 28 stycznia 2021 at 22:04
   • Odpowiedz

   Może w końcu administrator tej strony zmieni aby wszyscy byli jawni a nie anonimowi.
   Niewiadomski skąd masz takie informacje musisz pracować w gminie albo mieć dobrego informatora….
   Żal Ci ściska … że się dziewczyna stara i chce pracować … a co jeżeli ty byśmy był koordynatorem wtedy by na Ciebie pisali… nie widzę sensu tego forum tylko atakują ludzi i piszą bez sensu…
   Według mnie jest to nienormalne.
   musisz mieć ciekawa prace że masz tyle czasu aby interesować się tak dokładnie praca w gminie

    • przecież on 28 stycznia 2021 at 22:08
    • Odpowiedz

    To na gminnej stronie ogłosili , gmina to nie prywatny folwark i każdy się może interesować jak podatki płaci ,a wszyscy jakieś płacą .

   1. Panie Ryglice sam daj przykład i się ujawnij a potem naciskaj komentarzami admina żeby wszyscy byli ujawnieni bo ja już o tym pisze od lat. Mi wcale nie przeszkadza i pisze to co mi sumienie podpowiada. Myśle że taka postawa jest w cenie i jakbym stanął face tu face to bym powiedział to samo chociaż ktoś raz jak dobrze pamiętam powiedział mi że dostał bym w “pape”

  5. Nie rozumiem o co chodzi niewiadomskiemu?
   Tego typu spisy są obowiązkowe i burmistrz ma obowiązek powołać grupę odpowiedzialną za przeprowadzenie tego spisu. To jest chyba narzucone przez GUS?
   Wg. mnie burmistrz jest zmuszony powołać odpowiedzialną komisję i kogoś wybrać.
   O ile często rozumiem niewiadomskiego. To tym razem jakoś nie wiem o cho mu chodzi?
   Chce zablokować przeprowadzenie tego spisu w Ryglicach?
   Widzi bardziej kompetentnych w komisji? Kogo?
   Poza tym skład komisji przygotował raczej sekretarz, bo w gminach oni organizują tego typu prace. Burmistrz tylko przyklepał. Więc nie rozumiem w czym rzecz.

   1. Nie mam nic ad personam do Pani Kingi, jedynie zwróciłem uwagę, że osoba o trochę ponad miesięcznym stażu pracy w urzędzie została wyznaczona na zastępcę komisarza spisowego, z czym wiąże się dość spora gratyfikacja finansowa.
    Pani Kinga wygrała konkurs na ładnie brzmiące stanowisko “referenta” co właściwie oznacza, że zdublowano etat sekretarki i jest takim gminnym ministrem bez teki.
    Nie dziwi Was, że to tę młodą urzędniczkę burmistrz wyznaczył na swojego zastępcę?
    Czy czegoś Wam to nie przypomina?
    Czyż nie podobnie zaczynały się kariery urzędników na przestrzeni ostatnich 30 lat?
    Co można powiedzieć o pracowniku po miesiącu pracy, zwłaszcza że po drodze mieliśmy święta, a cały urząd z powodu covida zapadł w zimowy sen?
    W moim komentarzu napisałem również, a może przede wszystkim, że gminny komisarz spisowy, którym jest pan burmistrz, mimo że zarabia nieosiągalne dla większości mieszkańców gminy pieniądze, z tytułu funkcji komisarza może liczyć na dodatkowe wynagrodzenie w wysokości do 150% przeciętnego wynagrodzenia.

    Raczej nie masz też racji, że to sekretarz wyznaczył Panią Kingę na zastępcę komisarza burmistrza, bo chyba w dniu wydania zarządzenia już nie pracował.

    1. Zakładając, że podstawowa pensja burmistrza to około 10 tys. zł miesięcznie, plus te dodatkowe 150% daje nam 25 tys. zł. Przeciętny człowiek zarabiający najniższą krajową musi na to pracować około 9 miesięcy, a burmistrz przytuli to w miesiąc.

     • Ryglice on 29 stycznia 2021 at 18:19
     • Odpowiedz

     Mnie jednak się wydaje ze masz coś do
     Pani kingi i co najmniej jakby była prezydentem …. a o Sewerynie nikt nic nie mowi cisza …. jesteś osoba z gminy która próbuje mącić i tyle zamiast zająć się praca …

      • Powiedz adminie nam on 29 stycznia 2021 at 18:32
      • Odpowiedz

      Admin powiedz nam tylko czy Konstanty jest pracownikiem gminy, bo wygląda, że jest i bardzo dużo wie.

      1. Odpowiem in persona.
       Nie jestem i nigdy nie byłem pracownikiem Urzędu Gminy- miejskiego w Ryglicach ani żadnych jednostek organizacyjnych gminy.
       Bardzo też Państwa proszę, by nie nadinterpretowali Państwo moich słów w sposób, który nie był moją intencją, bo nie jestem niczyim wrogiem. Nie jest i nigdy nie było moją intencją deprecjonowanie kogokolwiek.
       W poruszanych publicznie sprawach odnoszę się do powszechnie dostępnych faktów, zadając interesujące wielu mieszkańców pytania.
       Proszę też nie łączyć mnie z żadną opcją polityczną i nie przedstawiać jako promotora kogokolwiek co do kogo domniemany jest potencjalny udział w przyszłych wyborach samorządowych.
       Każdą z opinii proszę traktować jako moje subiektywne zdanie.

    2. A tak serio to sprzątaczki w szkole mają mało zajęć. Też mogą robić tę robotę. Zgadzam się z N. Wybrany powinien być ktoś doświadczony, kompetentny.

     1. W takim kryzysie to bez dodatkowych opłat urzędnicy powinni to zrobić a jak nie to żaden nie powinien mieć prawa przy tym zarabiać.

       • Ryglice on 29 stycznia 2021 at 18:55

       Ja jestem zdania takie żeby powiedzieć prosto w twarz tej osobie co się o tym myśli a nie pisać na forach … wtedy będziemy wiedzieć czy ta osoba która krytykuje jest kompetentna i doświadczona… nie potrzebnie się czepiacie ludzie … O tym decyduje burmistrz on wybiera gminne biuro spisowe.. wiec zażalenia do burmistrza a nie do pracownikow którzy wykonują polecenia szefa jak w każdej pracy.
       Także proszę ubrać kurtkę i iść do burmistrza żalami a nie tylko cwaniakować i pisac na forum

    3. No niestety Panie Niewiadomski ale Pani Kinga pracuje w naszym Urzędzie prawie już dwa lata. Ciekawe czemu chce ja Pan tak zdyskredytować, może dlatego, że zasuwała prawie rok za mniej niż najniższa krajowa bo była ze stażu z UP zatrudniona? A może nie wie Pan też, że może jakieś pojęcie ma bo już pracowała przy mniej więcej podobnym nazwijmy to spisie. A może poprostu to Pan chciał zbierać tą kasę tylko szefo Panu nie zaufał więcej ?

     1. a jak mantrę powiem tak że dziewczyna bardzo grzeczna uprzejma o bardzo nienagannej aparycji
      a niech mnie poniesie mi się podoba:)

   • tragiczny wypadek w Żurowej on 29 stycznia 2021 at 17:43
   • Odpowiedz

   Tragiczny wypadek u sąsiadów w Żurowej. Zawalił się strop nowo budowanej sali gimnastycznej. Poszkodowane osiem osób, w tym dwie ciężko.

   Link do informacji:

   https://tarnow.naszemiasto.pl/tarnow-katastrofa-na-budowie-hali-sportowej-w-zurowej-nad/ar/c1-8112325

   1. tragedia , szalunek nie wytrzymał zdaje się

 14. Diety podnieść zwłaszcza tej radnej co jedynym osiagnieciem było to, ze jest zona , matką na srodki czystosci aaa fuuuujjjjjjj,,,,,nie wszyscy maja covid i utrate wechu

  1. Odwalcie się od radnej jednej , popatrzcie na siebie pozostałe z rady , co reprezentujecie , carramba , carramba , świnstwo i wstyd , czym się różnicie?

   1. Nie obrazaj , wszystkim aparycją, wykształceniem , inteligencją , działalnościa , dziw mnie bierze na kowalowiakow ,z e takie rubaszne, bez szkoły , bez taktu ale z odorem wybrali na swojego reprezentanta

     • zalasowski on 29 stycznia 2021 at 08:17
     • Odpowiedz

     fałsz lepszy ? , nie sondze

    1. Widocznie przeznacza diety na cele społeczne , a nie latanie po kosmetyczkach , pazurach i upiększaczach. Kowalowiak

    2. Co chcesz od Kowalowiakow , tamte z Ryglic i Zalasowej takie gracje. Może mam utratę węchu , ale ślepy to nie jestem. A facet normalny jestem i widzę jak wszyscy normalni patrzę za kobietami. Popatrzcie na swoją modelkę z Ryglic czy kaczkę z Zalasowej. Nie obrażaj Nas mieszkańców z Kowalowej.

     1. Jeżeli tu zamieścił ktoś chamski wpis w stosunku do radnej ,taki osobisty to admin oczekuje że w tej oczywistej sytuacji radna zadzwoni i musi go poprosić , sam nie widzi w tym nic złego . Admin pewnie uważa że to mu dodaje powagi i oczekuje szacunku.

       • Anonim on 31 stycznia 2021 at 12:27

       Adwokat?

       Każdy bierze odpowiedzialność za swoje czyny w tym wpisy.

       • jeszcze gorzej on 31 stycznia 2021 at 15:30

       Co niby da usunięcie? Ktoś kto zechce kogoś hejtować podwoi wysiłki. Lepiej zostawić i nie ruszać. No chyba, że ktoś faktycznie chce usunięcia no to zna regulamin takich forów chyba.

       • anonim on 31 stycznia 2021 at 15:38

       Takie wpisy to sól tego bloga,tylko czy o to chodziło Tłumaczenie że ktoś podwoi wysiłki w hejtowaniu to nie wiem jak nazwać i co to ma usprawiedliwiać.

       • radny gruboskóra on 31 stycznia 2021 at 16:11

       Sól tego bloga? hahahahah

       jaki wy tu hejt widzicie. Już na fb grubsze teksty lecą miedzy ludźmi . Jak ktoś z obozu władzy nie radzi sobie z takimi błahostkami jak anonimowe wpisy to niech lepiej złoży mandat . szkoda diet dla niego

   2. Żenada , jak można tak się nienawidzieć , biorąc jedną kasę ????? Społeczną

    1. Te piękne to takie dość na siebie nastawione osoby . Ps z tej wiaty nad stawami to ilu ludzi skorzystało w ub roku , 10 czy 20 .A to był szczyt osiągnięć i pomysłow.

     1. Podziwiają swoją nienaganną urodę i zapachy w żródle stawu niczym w zwierciadle , po to był ten szczyt marzeń. Wstyd ośmieszać innych stare babska .

 15. Panie Zieliński. Pan Niewiadomski ostatnio mało pisze, a Pan publikował niedawno jego wpisy w nagłówku. Pan może powie, czemu teraz zamilkł? Czy juz nie chce pisać, czy może Pan uznał że trolowanie nie popłaca? Proszę zdradzić troszkę z koresondencji z ty,m fachowcem na 5 minut.

  • Szef Mozilla Firefox i Anna Karenina on 27 stycznia 2021 at 23:28
  • Odpowiedz

  Myślałam że to obeznany tropiciel, a on śpi i zniknął.
  Benek, proszę Cię, zrób przerwę w budowaniu mieszkań w Tarnowie i obudź Niewiadomskiego, bo nie pisze tu dawno, a tu ważą się losy gminy. Bez Niewiadoma nie poradzi se nikt.

  • Gentruda Poznakowska on 26 stycznia 2021 at 23:25
  • Odpowiedz

  Czy Niewiadomski szuka pracy czy umarł. That is the question.
  Beniek, chociaż Ty coś napisz , błagamy.
  Tyle mieliście pomysłów na gminę, a teraz cisza. Czekamy na ten zajebisty program odnowy. Na ten awangardowy projekt wyborczy.
  Pozdrawiam . Do siego roku, jakby co.\, bo mnie tu nie było z rok, albo dwa.

  1. Beniek pewnie nawalony śpi,tak kończą źli ludzie

   1. Wy macie obsesje na punkcie Benka tak jak obóz rządzący na punkcie Donalda a Benek oni nawalony ani zły człowiek.
    Takie zachowanie to obsesja którą się leczy.

    1. Dla niektórych dobry ale to całkiem nie bezinteresowne zdanie . Ci co korzyści mieli pochwalą . Wszyscy wszystko wiedzą ,

    2. Junkers ty się za ziołolecznictwo więcej nie bierz 🙂

     1. oczywiście że nie biore mas rację

     • Pytająca sąsiadka on 29 stycznia 2021 at 00:00
     • Odpowiedz

     Że niby jak się pisze o Benku to obsesja? ale jak napierdalają na Pawła to jest kultura czy niby co? A jak napiszę o maryśce to będzie to obsesja? a jak tam pan wypłaca pracowniko? Są zadowoleni, czy dzwonią o kasę? a jak tam korzyści z tarczy? I jak tam wpłaty na WOŚP? A bierze pan jeszcze 500 plus?

     1. Jak się pisze o byłym Burmistrzu to obsesja bo to już mchem obrosło natomiast o obecnym Burmistrzu to jest tu i teraz chociaż przykro mi że Cię rozczaruję ale ja nie mam obsesji do tego dżentelmena jak i również do Ciebie.
      O maryśce to możesz pisać ile chcesz najlepiej rób kopiuj wklej z google bo to będzie szybciej i więcej tekstu (to taka podpowiedz)
      Tak to jestem ja co miałem w latach 2012 największą plantację w Polsce i nazywam się Bogusław Lisak skonfiskowali nam 1500 krzaków konpi indyjskich i znaczną sprzedaż tego wyrobu na kwotę 94tyś bo tyle nam prokuratura i sąd przyklepał to jest amen co mam do powiedzenia w tej materii a Ciebie jak reksiu kopiuj wklej.
      Odnośnie pracowników co się zwolnili i poszli do sądu to czekamy niech sąd rozstrzygnie i ogłosi wyrok bo taką drogę wybrali i myśleli że bedą mieć pieniądze tu i teraz, mogę tylko współczuć że takiego mieli doradcę co z nich pieniądze ściągnął (aż mi ich szkoda)
      Sami się zwolnili a nie ja a o pieniądze to może miałem z dwa tel na które odpowiedziałem że ustanowili sobie pełnomocnika do kontaktu który reprezentuje a to nawet dzwoniła małżonka jednego z nich.
      Korzyści z tarczy są potężne to tak żartobliwie gdzie Państwo jest mi winne z pierwszego ataku pandemii 490 tyś i 180tyś za postojowe które mi nie wypłacili a nawet pisałem do Kancelarii Premiera bo p. Morawiecki piał z mównicy że wszyscy dostają na bieżąco.
      Teraz co była tarcza 6.0 to tylko była dla branż z wiodącego PKD i o to mają firmy z Podhala pretensje bo tak ich w balona zrobił rząd a coś innego podał opinii publicznej natomiast nie dopatrzył sobie i ze skróconego czasu pracy wieliśmy październik – grudzień 2020r po około 30 tyś na dopłatę do wynagrodzeń.
      Z tarczy 2.0 znowu lipa bo około 70% firm nie dostanie nie licząc spółek skarbu państwa bo podostawali grube miliony no i obiektów sakralnych.
      Odnośnie wpłat na WOŚP to nie rozumię pytania. Ja ani moja żona nic nie bierzemy z programu 500+ tylko nasze córki mają do dyspozycji.
      Podpowiem że jeszcze mnie nie zapytałaś o numer buta i przyrodzenia, uważam że pytania są bezczelne prowokujące lub dla mnie krępujące czy prowokujące i że ja się schowam głęboko.
      Rząd sam sobie zakłada pętle na szyje omamjając ludzi co na co dzień nie maja z tym doczynienia tylko wiedze posiadają z telewizji.

       • junkers on 29 stycznia 2021 at 04:30

       chcę jeszcze uzupełnić powyższą wypowiedz o to że sprawa z pracownikami jest w sądzie jak i również jest w prokuraturze bo najlepiej jest powiedzieć że Lisak nie zapłacił i jest mega news który się sprzedaje jak ciepłe bułeczki a tu może wyjdzie że rząd p. Morawieckiego który nam nie wypłacił postojowego w kwocie 180tyś bo o to właśnie kruszymy kopie ale to czas pokażę bo zanim nas wszystkich przesłuchają i pracowników nie wspomnę o dokumentach to trochę potrwa.
       Jakbym dostał to co mi się należało jak chłopu ziemia to nie byłoby tego tematu zresztą pracownicy widzieli naszą całą korespondencje i odpowiedzi urzędu.

       Ale żeby tak nie było że ja tylko utykam na obóz rządzący to powiem pobieżnie bo w szczegółach nie bardzo chce a może nie mogę w tym momencie.
       Pewne urzędy przez ostatnie lata dopuszczały się pewnych nieprawidłowości (moim zdaniem i nie tylko moim) a ja się odbijałem jak pijany od ściany dlatego postanowiłem poinformować o tym ministerstwa i urzędy centralne no i w większości było tak że:
       – część dalej nie odpisała
       – kilka że to nie oni tylko urząd w danym rejonie (delikatnie mówiąc mijają się z prawdą ale to już mniejsza o to)
       – Prokurator Generalny odpisał bardzo lakonicznie ale chyba będzie musiał się nad tym głębiej pochylić, bo z kolei niejaki poseł p. Jarosław Kaczyński napisał mi w obszernej odpowiedzi, że bardzo chętnie się tym zajmie tylko żeby przesłać mu komplet dokumentów które od dzisiaj zaczniemy przygotowywać bo wczoraj mieliśmy prawie całodniowy audyt koncernu Niemieckiego i myślę że po niedzieli zostanie wysłany.
       Poseł w swoim piśmie zapewnił że uruchomi Prokuratora Generalnego i inne służby ale nie chce ich wymieniać żeby komuś nie aktywować wyobraźni.

       • anonim on 29 stycznia 2021 at 08:15

       Anie jest tak że dawali wykazujący straty rok/rok a jak ktoś nie miał to nie dostaje

       • junkers on 29 stycznia 2021 at 08:34

       Do:
       anonim on 29 stycznia 2021 at 08:15

       nie, nie jest tak.
       Bzdura

       • Sekretarz gminy on 29 stycznia 2021 at 11:22

       Poseł JK wyjaśni czemu Junkers nie dostał tarczy

       • junkers on 29 stycznia 2021 at 13:03

       Panie Sekretarzu ja nie pisałem i nie pisze w jakim temacie pisałem do stolicy, między pierwszą częścią komentarza jest odstęp. Zresztą każdy może sobie interpretować jak chce.

       • narracja on 29 stycznia 2021 at 14:24

       Zły rząd.Tusku z Karasiewicze wróćcie.

      1. Do Bogusia.

       Z tekstu, jaki opublikowałeś wynika, że kompletujecie dokumenty, którym ma się przyjrzeć Prezes Prawa i Sprawiedliwości. W sumie to bardzo ciekawy wątek na naszym gminnym forum.

       • Juwkes on 30 stycznia 2021 at 01:20

       To jak to jest z tym panem posłem

 16. Tak se myślę że Niewiadomski to ktoś kto pochodzi z Ryglic ale nie mieszka tu na stałe tylko co najwyżej na weekendy przyjeżdża . Wydaje mi się że to starszy wykształcony pan mający rozległą wiedzę , rzeczowy i opanowany czyli całkiem nie podobny do naszych gminnych krzykaczy. Jeszcze nie było na tym blogu kogoś kto by pisał o sprawach nie zależnie od tego za której władzy się działy i robił to w bardzo kulturalny i rzeczowy sposób że aż się chce to czytać . Władza chyba ma problem a ja mam nadzieję że może w końcu mądrzy ludzie zaczną zażądać naszą gminą . Panie Niewiadomski proszę więcej pisać bo bez pana tekstów ten blog jest totalnym zerem.

  1. Pan Konstanty Niewiadomski otwiera ludziom oczy na wiele spraw. Wiele rzeczy niewygodnych dla władzy zamiecionoby pod dywan np stale rosnące diety radnych bezradnych , felkowi itp cwaniaczkow biorących podwójne diety , sprawy urzędu też na bieżąco przedstawia , mnóstwo absurdów. Gdyby nie ten Pan, G…z trzaska byśmy wiedzieli jako mieszkańcy gminy. Wiemy kto czym pachnie w naszej wielkiej jelicie. Amen.

   1. Po co marudzisz? Ilu z Was interesowało się kiedykolwiek na poważnie sprawami gminy?
    Gmina to My więc czas działać.

    Spiskowe teorie o rzekomych tajemnicach to bajki pod publiczke.
    Każdy urząd jest taki sam jako organizacja, różni je tylko poziom szefów.
    W tym roku mija 20 lat obowiązywania ustawy o dostępie do informacji publicznej.
    Każdy kto chce może uzyskać każdą informacje ( poza wrażliwymi z gops np. na temat chorób itp. )

    Ludzie trzeba brać sprawy we własne ręce jak się chce wiedzieć , jak się chce realnej zmiany!
    Burmistrz szybko się przekona co znaczy odmowa informacji publicznej.
    Wyroki zapadają szybko a kary są po 50 tyś, zł. Naprawdę każdy może !!!

    • Józek z piwem w ręku on 26 stycznia 2021 at 23:29
    • Odpowiedz

    Niewiadomski to zwykły ch.
    Ma ktoś inne zdanie?

    1. Ja Józek (na drugie) ale bez piwa i to ja uważam że nie ładnie tak pisać i wogóle nie podzielam tego zdania ale wręcz przeciwnie.

    2. Ja mam inne zdanie. Niewiadomski nie jest zwykłym ch. Jest cynicznym graczem.

  2. Nikt normalny nie traci na pisaniu głupot cennych godzin swojego życia. To prawdopodobnie człowiek wynajęty przez ekipę, która utraciła władzę lub ekipę, która chce przejąć władzę. Bliżej wyborów więcej się wyjaśni. Będziemy widzieć kogo Pan Niewiadomski promuje.

   1. Przecież pisał, Wojtanowski Burmistrzem, Jezior Przewodniczącym to najlepsze co by mogło się Ryglicom przydarzyć.

     • Czas na młodszych on 26 stycznia 2021 at 11:05
     • Odpowiedz

     To wciąż starość. Zobaczcie na sąsiednie gminy. Młodzi wójtowie. Tego nam trzeba.

     1. Karasiewicz jak zaczynał miał 30 lat. Gutkowski zaraz po studiach. Mieliśmy młodych? Mieliśmy i co?

       • anonim on 26 stycznia 2021 at 11:58

       Mieliśmy takich co tu zasiali fałsz i prywatę . Trzeba nam kogoś z zasadami . Wojtanowski dla mnie nigdy w życiu . Ale większość zdecyduje

       • Anonim on 26 stycznia 2021 at 12:13

       Wojtanowski to dobry kandydat. Przejechał się na Połoskowej i z Jeziorem też pewnie mu nie po drodze ale to inteligentny człowiek i wnioski z tego powinien wyciągnąć. Jak dobierze sobie mądrych ludzi to jeszcze może wyciągnie gminę na prostą po obecnych rządach Augutyna z Dudowiczem.

       • ... on 26 stycznia 2021 at 14:01

       Wspaaniały leśnik ,towarzystwo z klucza za komuny.

     2. Bloger Zieliński jest naturalnym kandydatem na burmistrza. Jeden warunek. PiS da zielone światło i mamy dobrą zmianę w gminie. Inaczej kisimy się nadal w sosie układów.

       • Anonim on 26 stycznia 2021 at 19:46

       Że co ??????

       • Anonim on 26 stycznia 2021 at 20:49

       Adam jest OK,,,,,ale jako bloger. Co do burmistrza hmmm…..jest dobrym blogerem.

       • Kura Domowa on 26 stycznia 2021 at 21:16

       Taki burmistrz i radni jacy wyborcy.
       Gdyby każdy interesował sie gmina i wiedział jak to działa to inaczej by sprawy wyglądały.

       • anonim on 26 stycznia 2021 at 22:19

       Nie do końca tak .Wszystko było robione przez lata żeby te mechanizmy były niejawne , szczególnie wydatki . I to trwa ,rok wyborczy byłby ciekawy pewnie.

       • Anonim on 26 stycznia 2021 at 23:05

       Człowieku, przestań bredzić.
       Na BIP masz wszystkie uchwały i zarządzenia ,w sprawach wydatków i dochodów, co chcesz.
       Każdy kto umie czytać ma do tego dostęp z domu.

       • .. on 26 stycznia 2021 at 23:37

       to daj lin do tych konkretnych wydatków ,nie do ogólnego budżetu .W skrajnych przyp bywaja w Polsce przyp że płaci sie za rzeczy niewykonane ,Kontrola społeczna temu ma zapobiegać,

       • Anonim on 27 stycznia 2021 at 13:58

       To weź społecznie skontroluj a nie rzucaj oszczerstw bez podstawy.

       • anonim on 27 stycznia 2021 at 15:13

       O to chodzi żeby była powszechna dostępność . ukrywanie się odbywa więc zasadna jest podejrzliwość.

       • J 23 on 27 stycznia 2021 at 16:10

       BiP albo jest przejrzysty albo nieprzejrzysty. Od obsługi urzędowej zależy jaki on jest. Porownajcie sobie inne BiPy w innych gminach. Są też gorzej prowadzone niż u nas.

       • Roman on 27 stycznia 2021 at 23:22

       Zieliński? Ok. Poprę go, ale blog będzie prowadził Seweryn, Władek, czy Benek? Czy może ktoś spoza Zalasowy,.,.,, Bez bloga gmina nie ruszy.. Zieliński musi prowadzić blog, taka jego dola. Inni mu zapłacą albo i nie.

   • Zapamiętajcie on 29 stycznia 2021 at 00:09
   • Odpowiedz

   Niewiadomski nic nie pisze ostatnio i nie napisał nic o sekretarzu z Zalasowy że już nie pracuje w urzędzie. Ależ to ciekawy zbieg okoliczności. Niewiadomski musi być bardzo zajęty.
   🙂

    • Kaziulka on 29 stycznia 2021 at 00:10
    • Odpowiedz

    Seweryn Niewiadomski śpi. Broda rośnie.

   1. Czyli to o to chodzi, mam pochwalić burmistrza, że dwa lata zmełło Mu zwolnienie jednego Pana Gutkowskiego, mimo że w czasie kampanii twierdził, że połowa urzędników nadaje się do wymiany?
    Czy może miałem rozpisywać się o tym, co różnymi kanałami wypuszczano w eter po to, by się dowiedzieć, czy jest kret?
    Bardziej od tego, że “Lutuj Jędruś lutuj” w końcu odbiło się rykoszetem i trafiło autora, zwalając Go ze stołka, interesuje mnie, kto Go zastąpi, bo to da, nam odpowiedz na wiele pytań o pana Augustyna-bo to nie tak Panie Pawle żeśmy zapomnieli!

    1. Panie N. Z całym szacunkiem do Pana/Pani – nie lubiłem G – ale odnoszę dziwne wrażenie, że zwolniono osobę najbardziej kompetentną w urzędzie. Można mu wiele zarzucić ale reszta – łącznie z “miernotą” – do pięt mu nie dorasta. Zastanawiam się czy aby to nie jest usuwanie “konkurencji” przy kolejnych wyborach. Mam nadzieję, że mierzy wyżej na posła lub senatora. Oby jak najdalej od Ryglic. Tylko wtedy należy zadać sobie pytanie – jacy ludzie rządzą tym krajem?

     1. Tak usuwanie konkurencji. Już tu o tym pisano że szfagierka sekretarza pani położna z Kowalej wyznaczona przez gminnr PO na fotel burmistrza.

     2. Mierzy w posła lub senatora , Niezła drwina. On nigdzie nic nie robił oprócz służenia Karasiewiczowi.

       • Anonim on 29 stycznia 2021 at 19:41

       Przeciez to do złudzenia przypomina metody Benia i po takim docenieniu tuz po stażu pracownica będzie wierna niczym Seweryn.

       • junkers on 29 stycznia 2021 at 21:56

       oj Ty szujo ja się brzydze

     3. Posunął bym się nawet o krok dalej i stwierdził, że żaden z szefów Pana Seweryna mimo, że potakiwali, w zdecydowanej większości przypadków
      they completely did not understand what he was talking about, even though he spoke Polish. Trudno się więc dziwić, że Pan sekretarz całymi latami “kozaczył”.

       • anonim on 29 stycznia 2021 at 20:26

       Nie rozumieli , poprzednik miał zaufanego a obecny się pozbył i bardzo dobrze.

    • Wiem to on 31 stycznia 2021 at 18:34
    • Odpowiedz

    Przecież sekretarz jeszcze nie jest zwolniony.

    1. Nikt tu nie jest w stanie napisać jak jest . Tak sobie możemy tu pierdoły popisać i tyle.

 17. Czy ja śnię czy na oficjalnej stronie gminy dziś jest o grzybobraniu?

  Prosimy Paweł opowiedz nam o innych Twoich pasjach ,
  kilka jest naprawdę rozgrzewających nie tylko wyobraźnie.
  Będziemy mieli o czym rozmawiać siedząc autami w zaspach !

  1. Zjazd kominiarzy się udał to trzeba ciągnąć. A poważnie , tak swoje zdjęcia wstawiać to żenada.

  2. Paweł weź ty sobie zrób święto bimbru w Lubczy, a od lasów się odwal, bo tyle z tego pożytku, że pełno śmieci w lesie i rozwrzeszczane zgraje mieszczuchów.

  3. Burmistrz chętnie opowiada o pasjach i pomysłów ma tysiące. Ciekawe jakie mają pasje i pomysły opozycjoniści. Lubią koniaki czy czarnulki? Gadajcie. Będzie porównanie.

   1. Nie jestem opozycją ale już “gadam” lubie i jedno i drugie czyli koniaki i czarnulki ale niech to będzie słodka tajemnica tego bloga.

   • Szef Mozilla Firefox i Anna Karenina on 27 stycznia 2021 at 23:28
   • Odpowiedz

   Myślałam że to obeznany tropiciel, a on śpi i zniknął.
   Benek, proszę Cię, zrób przerwę w budowaniu mieszkań w Tarnowie i obudź Niewiadomskiego, bo nie pisze tu dawno, a tu ważą się losy gminy. Bez Niewiadoma nie poradzi se nikt.

   • Iwona żulka on 27 stycznia 2021 at 23:31
   • Odpowiedz

   Nie wiem czy śnisz, bo kogo to k… obchodzi, ale po tych wpisach to wygląda na głęboki sen i lunatyckie bazgroły albo pomroczność jawajską. 🙂

 18. Na stronie miasta w niedzielę o godz. 14.51 ktoś zamieścił informację o opadach śniegu stopień 2. A wygląda na to, że nikt tej informacji nie przekazał odpowiednim służbą. Drogi są w tragicznym stanie.

  1. bo gadać Śedni umie,
   ino o robocie nie ma pojecia

   • Stefka z Gryzki on 25 stycznia 2021 at 15:02
   • Odpowiedz

   Jak moga być w miarę odśnieżone jak całe Ryglice i Uniszową i Bistuszową odsnieżają 2-Fiiołki bo 3-eci siedzi w Norwegi i tam kase czepie .burdel w tej Gminie nikt tego nieogarnia .??

   1. Racja, coś się teraz zepsuło. Jak odśnieżał pan Strugała to wszędzie było na czas i dobrze odśnieżone. Pierwszy raz odśnieżają to może dlatego im to nie wychodzi. Dwóch to raczej za mało na taki obszar i takie opady, a może sprzętu na tyle nie mają.

    1. a te pługi co pokupowali to tylko do zdjęć służą ?

     1. I znowu będzie fotka Pawwlka6 że kontrole robi i co na kogoś zwalić umie ale żeby samemu dopilnować to co już nie da rady?

     2. Dziś około 4:30 w Lubczy jechała pługopiaskarka i… pług podniesiony w górę bo po co odśnieżać, samochód mniej paliwa spali i będą oszczędności. Może nie cała droga była do odśnieżania, ale były miejsca, z których można było błoto pośniegowe zgarnąć pługiem, ale po co? Będzie ciepło to samo stopnieje.

   2. Jak oni jeżdżą i odśnieżają, śnieg z całej ulicy walą w nasze bramy , całe szufle pługa , za karę ?przecież nie jeżdżą

    1. Weź łopatę i sobie odwal. Wiadomo że ten śnieg z pługa na bok leci a nie w powietrzu się rozpływa. Kto ma Ci to odwalić?

 19. Średni musi odejść!

  1. Najlepiej zacząć realizować program. Szczegóły programu są na blogu.

    • Wiesz kto on 24 stycznia 2021 at 15:35
    • Odpowiedz

    Wykorzystał bloga. Olal Cię i olal program. Takie są fakty Adam

   1. Ktoś pomógł go tam wsadzić, to niech ten “ktoś” poczuje się teraz odpowiedzialny aby zakończyć tę “farsę”. Tak dla przypomnienia proponuję poczytać blog z czasów przed wyborami Adminie.

 20. Będziemy budować mieszkania socjalne. A czy jest dla kogo??? Może warto zadać pytanie jak są obecne wykorzystywane. Kto wynajmuje i ile czasu w nich mieszka (czyli czy naprawdę go potrzebuje)???

   • Szara rzeczywistość on 23 stycznia 2021 at 15:53
   • Odpowiedz

   Niestety ale Augustyn chciał tylko wejść na stołek i tyle. Nie realizuje żadnych swoich zapowiedzi, przeciwnie wręcz.

   1. I psuje opinie pisowi

    1. Raczej równa do pisu

   2. A radni forsę potrafią brać, ci z opozycji tłumacza że nic nie mogą i zwalaja na tych augustynowych . Jak to nie mogą ? co zrobione ? Lubcza tak , Zalasowa tak jest prezna i zgodna aż miło mieszkać tu . Radni prężnie działają a te inne osobniki to jakieś niemrawe i bidne. Obserwator Stach.

  1. Za naszą kasę budujemy komuś mieszkanie!
   Ludzie po co ?
   Ktos kto ma kasę lub inicjatywy buduje dom albo remontuje stary i wtedy mamy dochod z.jego PIT. Mieszkania komunalnE TO same problemy i koszty.
   Tanie działki z.mediami dla młodych i przedsiębiorczych to jest szansa!

   1. Dają kasę to budujemy. Potem utrzymamy zapewne kosztem szkoły, dróg, czy to oświetlenia.

   2. Mieszkania są potrzebne w miastach i to na normalnych zasadach .Budowanie tu mieszkań socjalnych to po pierwsze robienie rzeczy która demoralizuje , człowiek ma taką naturę że lubi iść na łatwiznę . Ktoś zamieszka i w razie kłopotów trudno się pozbyć problemu.

    1. skąd my to znamy……dokonaj złego wyboru ” i w razie kłopotów trudno się pozbyć problemu.”

     1. Czy ktoś wie co się w tym “pałacu” w Zalasowej dzieje . Swoją drogą wciśnięcie ludziom nazwy pałac dla jakby pośledniejszego domu bankietowego to niezła kpina z ludzi była.

    2. Aż trudno mi uwierzyć w to, co czytam! Budowa mieszkań w naszej gminie zwłaszcza w jej centrum, ale nie tylko, to jedyna realna szansa na to by nasza gmina przestała wymierać i zaczęła się rozwijać. Powszechnie dostępne i relatywnie tanie mieszkania są niezbędne, by młodzi ludzie nie uciekali stąd już nie tylko w poszukiwaniu pracy, ale również lokum. Bardzo trudno zgodzić się z tym, co napisałaś, że mieszkanie socjalne demoralizuje, gdy się ma świadomość tego, jak żyją młode rodziny, których nie stać na własny dom. Tanie działki z mediami niczego nie zmienią, bo większość mieszkańców nie ma ani pieniędzy, ani zdolności kredytowej, by zdecydować się na budowę własnego domu. Te tanie działki to chyba kolejny prezent dla ludzi bogatych, których stać na ich zakup za wolnym rynku, co nie oznacza oczywiście, że uzbrojone działki budowlane nie są w naszej gminie potrzebne. Uważam, że taka inwestycja (oczywiście, jeżeli powstanie, bo nic nie jest jeszcze przesądzone) jest bardzo pilnie potrzebna. Taka inwestycja jest spóźniona o co najmniej 10 lat, bo mniej więcej od tylu lat mamy w Ryglicach wymagane do jej zrealizowania media. Bez wątpienia należy wspierać pana burmistrza i władze naszej gminy by dołożyli wszelkich starań, aby taka właśnie inwestycja w Ryglicach powstała.

      • Karolka Olewka on 24 stycznia 2021 at 09:53
      • Odpowiedz

      Jestem na tym forum od pierwszych chwil powstania. Przerzuciłam się z bloga Jeziora, bo skapitulował jego blog. Ale pamiętam, jak na poprzednim forum niejaki Groch Krzysztof ciągle temat mieszkań poruszał a później na tym blogu też. Ale cóż, jak grochem o ścianę.

      Teraz w końcu coś zaskoczyło?

     1. To pewnie zatrudnienie w gminie trzeba zwiększyć żeby ci ludzie mieli gdzie pracować. PS. to że ludzie oczekują wynika z jakichkolwiek badań ? Nie do końca też rozumiem ale wydaje mi się że zakładacie dokładanie stałe do tych mieszkań ? czy może realne koszty wynajmu ?

      1. Wprawdzie na kredyt, ale sfinansowaliśmy budowę wielu obiektów, z których zupełnie bezpłatnie korzysta garstka mieszkańców i mimo, że na ich utrzymanie wykładamy corocznie z budżetu setki tysięcy złotych, to nie stanowią one żadnego realnego wkładu w rozwój naszej gminy.
       A mimo to ktoś zdecydował (co chyba też nie wynikało z badań), że powstaną.
       Jeżeli nie potrafimy stworzyć dogodnych warunków do życia i zatrzymać młodych to jaki sens ma budowanie czegokolwiek w naszej gminie?
       Często, mimo że pracują w Tarnowie, młodzi ludzie gnieżdżą się z rodzicami, teściami, młodszym rodzeństwem, bo tak długo, jak to możliwe nie chcą opuszczać rodzinnych strony i to właśnie do takich ludzi powinna być adresowana oferta mieszkaniowa. Bardzo dobrze się stało, że w końcu jakiś burmistrz coś w tej materii zaczął robić i choć próbuje skorzystać z pomocy państwa, by takie mieszkania były dostępne również w Ryglicach i by młodzi ludzie nie musieli porzucać rodzinnych stron. W wielu sprawach mam bardzo krytyczne zdanie o tym, jak sprawuje swój urząd wybrana przez nas władza, ale w tym konkretnym przypadku trzeba uczciwie powiedzieć, że jest to bardzo dobry pomysł i dla dobra Ryglic należy w nim pana burmistrza Augustyna wspierać.

       • anonim on 24 stycznia 2021 at 11:21

       Wcześniejsze bezsensowne wydatki to żaden argument za . Budowanie bo akurat dają pieniądze to cd takiego postępowania . Praca , zarobki , kredyt i ludzie sobie poradzą .

      2. Proponuję, żebyś zapoznał/a się z zasadami, na jakich powstaną te mieszkania, jeżeli oczywiście powstaną, bo wprowadzasz mieszkańców w błąd. Zgodnie z tym, co zapisano w ustawie o KZN, gmina Ryglice przekazuje do zasobu teren, a KZN przejmuje ogół praw i obowiązków trwałego zarządcy, a co za tym idzie – poniesie koszty związane z gospodarowaniem nieruchomością. To nie gmina będzie inwestorem, a co więcej to nie gmina a KZN będzie takiego inwestora poszukiwać. Ponadto nieprawdą jest, że po zrealizowaniu inwestycji zostanie ona przekazana gminie Ryglice, o czym mówił pan burmistrz. Najprościej mówiąc, to nie gmina Ryglice będzie budowaći, wynajmować i administrować tymi mieszkaniami, ale “operator mieszkaniowy”, czyli podmiot, któremu KZN przekaże nieruchomość, po to, aby utworzyć na jej terenie mieszkania na wynajem. To jakie inwestycje mogą powstać, na takim terenie zostało ściśle określone w ustawie a “operator mieszkań” będzie miał możliwość zawarcia umowy najmu o czynszu normowanym. Nie ma mowy o tym, by były to mieszkania socjalne, będące w zasobie mieszkaniowym gminy a co za tym idzie, obciążały jej budżet. To “operator mieszkaniowy” będzie najemcą, ale będzie musiał stosować czynsz nieprzekraczający maksymalnej wysokości ustalonej w rozporządzeniu Rady Ministrów określającym maksymalną wysokość czynszów. Dlatego zupełnie nieuprawnionym jest argument o kosztach, jakie w wyniku inwestycji i eksploatacji poniesie gmina Ryglice, a korzyści z jej zrealizowania nie dostrzega tylko ten dla kogo im gorzej, tym lepiej.

       • anonim on 24 stycznia 2021 at 12:20

       ” a korzyści z jej zrealizowania nie dostrzega tylko ten dla kogo im gorzej, tym lepiej.” no mocny argument .Nie dopłaci gmina a państwo to o sensie szkoda dyskutować . Logika ta rzuca na kolana.

      3. Skoro państwo dopłaca w setkach miast w Polsce to dlaczego nie w Ryglicach, których mieszkańcy również płacą podatki? Niech nasi młodzi wyjeżdżają do tych miejsc, niech tam płacą podatki, niech tam posyłają dzieci do szkoły, robią zakupy.

       • Anonim on 24 stycznia 2021 at 13:30

       Jak ludzie będą mieli pracę to dadzą sobie radę. Niestety w Rylicach jej nie ma i nikt nie zabiega o to aby była. Nawet jak wybuduje się mieszkania a młodzi nie będą mieli za co ich wynająć to raczej tutaj nie zostaną. A wynajmować tutaj czy w Tarnowie lub Krakowie bez różnicy. Głównym pracodawcą na terenie gminy jest Państwo (UM, szkoły, przedszkola itd) ale czy praca tam jest dostępna dla każdego?

     2. Jestem młodym człowiekiem który właśnie niedawno stracił pracę i bezskutecznie poszukuje nowej z której mógłbym utrzymać rodzinę. Jakiś czas temu żona zrezygnowała z powrotu do pracuje, bo mamy małe dziecko którym nie miał się kto zająć . Po utracie przeze mnie pracy również żona zaczęła szukać możliwości powrotu do pracy ale jej miejsce jest już zajęte i również ona bezskutecznie poszukuje pracy. Mieszkamy z rodzicami bo mimo że od dłuższego czasu mamy działkę którą dali nam rodzice żaden bank nie dał nam kredytu i chyba dobrze bo dziś nie miał bym z czego spłacać rat. Nie jestem jakimś nieudacznikiem a takich jak nasza rodzina jest w gminie dziesiątki. Może gdyby w Ryglicach był żłobek żona nadal miała by pracę a gdyby w Ryglicach były mieszkania do wynajęci to zamiast ubiegać się o kredyt na budowę bez wahania byśmy takie mieszkanie wynajęli.

       • anonim on 24 stycznia 2021 at 10:39

       Coś mam wrażenie że to zmyślony post nieistniejącej sytuacji w stylu jaki tu się niejednokrotnie zdarzał . Z tego wywodu powyżej nie wynika też skąd praca ma być i pieniądze na czynsz , bo u rodziców się chyba nie płaci .To u rodziców to też nie musi być chyba katorga ,można też przecież dobudowywać ,adaptować tak jak tu rzeczywiście dziesiątki ludzi robią ,mając od nich pomoc i sami im pomagając jak trzeba.

       • Anonim on 24 stycznia 2021 at 11:15

       Gdyby w Ryglicach był żłobek to jedno z nas nadal miało by pracę bo żona chciała wrócić . Myśleliśmy żeby się wyprowadzić do Tarnowa a nawet żeby jadąc do pracy wozić syna do Tarnowa i tam znaleźć jakiś żłobek ale z różnych powodów to nie wyszło. Ty pewnie pracujesz w gminie albo w jakimś urzędzie albo siedzisz za granicą i piszesz takie głupoty bo myślisz że wszyscy tak żyją jak ty. Ja się nie żale że muszę mieszkać z rodzicami ale chcielibyśmy mieszkać sami jednak jak nie wyjadę gdzieś za granicę to z pracy tutaj nigdy nie będzie nas na to stać. Może mieszkanie u rodziców nie można nazwac katorgą ale trzeba żyć według ich reguł a nie po swojemu a to wcale nie jest takie łatwe i ten kto tak mieszka to o tym wie.

       • anonim on 24 stycznia 2021 at 11:37

       Ale tego żłobka nie było ,wątpię też czy gdziekolwiek w podobnych miejscowościach są . Wycieczki kim jestem nic nie wnoszą , szczególnie że dalej nie piszesz jak te żłobki i mieszkania mają na twoje dochody wpłynąć. A już odżegnywanie się przez kn od badania potrzeb trąci ideologią która rozum odbiera . Jeżeli ma rację to co szkodzi popytać ludzi .Dość to chyba proste sprawdzić kto byłby zainteresowany , może ludzie zamożni którzy i tak by chętnie z ułatwień publicznych skorzystali. W całej dyskusji chodzi chyba o dobre przemyślenie . A może nie ?

     3. Pewnie się pani Połoskowej nie podoba że spokojna uliczka zamienić się może w pełne krzykliwych dzieciaków osiedle i dobro mieszkańców ma jak wszyscy społecznicy w dupie. Ktoś kto pisze takie głupoty że mieszkania są niepotrzebne nigdy nie miał problemu z kasą i własnym kontem a całe to pieprzenie o kredytach to lipa.

   3. Jeden lub dwa a nawet więcej bloków na terenie Ryglic lub gminy raczej nie byłyby pustostanami. Praca? Praca jest w pobliskim Tarnowie. Dojeżdżam do pracy z Tarnowa do Zalasowej i widzę, jak wiele samochodów jedzie na Tranów rano i po 15 wraca. Dojazd to nie problem. Faktycznie niech urząd zdiagnozuje problem mieszkań i jak coś to niech idzie w kierunku – stworzenie warunków dla deweloperów.

    https://aesco.com.pl/dlaczego-gminom-oplaca-sie-budowac-mieszkania-na-wynajem/

  2. W Lubczy wszystkie cztery mieszkania nad ochronka już wynajęte u prywatnego inwestora też to chyba zapotrzebowanie jest

   1. Dobrze że poprzednicy mieli jaja i przeforsowali taką inwestycję w Lubczy. Teraz mamy piękne centrum a i z mieszkań ludzie korzystają to i gmina pewno ma jakieś dochody.
    Mimo że władza się zmieniła wiele osób jest wdzięcznym za to tym ludziom którzy przyczynili się do wybudowania tego budynku.

    1. W tej kadencji jedynym zrealizowanym pomysłem jest rozwalenie budżetu w związku zmdecyzja o przejęciu szkol w Joninach i Woli.

     Pan Burmistrz i większość w radzie nie zaproponowała i nie wykonała jeszcze nic autorskiego, na co pozyskali by kasę i wykonali.

     Wszystko co zostało wykonane zostało by wykonane niezaleznie od tego kto byłby na czele gminy.

     Zero własnych dokonan, zero kasy, a nawet mądrych pomysłów brak. Gratuluje wyboru!

    2. Brawo ekipa Benka!

      • Dziękujemy on 24 stycznia 2021 at 20:11
      • Odpowiedz

      Za odejście. Nigdy nie wracajcie.

       • Dziadostwo on 24 stycznia 2021 at 21:56

       Nie będzie do czego wracać, jak gmina upadnie i podzielona zostanie przy takim zarządzaniu.
       Nie kochałem Benka, ale takiego zarządzania po Augustynie się nie spodziewałem i po Dudowiczu też.
       Robią nas na lewo i prawo a im kasa wpada a drożyzna postępuje.

       • Anonim on 24 stycznia 2021 at 23:20

       Teraz mają życie ,modlą się pewnie żeby pandemia trwała wiecznie.

       • Anonim on 25 stycznia 2021 at 14:05

       Właśnie, dawno było by już referendum za odwołaniem gdyby nie pandemia
       Mierny sam odejdź, wstydu oszczędź. !!!

  • Łopata on 21 stycznia 2021 at 12:37
  • Odpowiedz

  Burmistrzu weź łopatę i przyjdź do Zalasowej poodwalać chodniki bo ci dobrze idzie a my możemy się pozabijać jak się idzie z autobusu wieczorem i weź ze sobą w wiaderku trochę prądu bo od przystanku na ul. Karpackiej w stronę Ryglic światła nie świecą już ponad tydzień. taka sobie oszczędność hi hi

  1. Tak jest za robote sie chyć Średni !
   Nic nie umiesz zrobić to nie trza było sie pchać .
   Łatwo jest obiecać trudniej dotrzymać słowa.
   Może Referendum i pogonimy tego nieroba?

   1. W końcu ktoś mądrze napisał!!!!!!!!!!
    Ryglice popierają tak!

    • Kłamczuch i prywaciarz on 22 stycznia 2021 at 22:02
    • Odpowiedz

    Średni to niesłowny pajac. Niech PiS utrze mu długiego nosa.

    1. Nie ma co go obrażać. Po prostu nie umie.
     Ale trzeba o tym mówić ludziom,
     wszędzie dookoła do władzy doszli młodzi z innym myśleniem .

     A do tego radni pis co go popierają
     już nigdy więcej nie powinni dostać
     szansy reprezentowania nas.

      • poprzednik on 23 stycznia 2021 at 14:32
      • Odpowiedz

      To umiał i kształcony był za nasze pieniądze bo z pensji nie wystarczało /czyż to nie żenujące/. Jednym słowem,komuno wróć !?

       • Anonim on 23 stycznia 2021 at 14:39

       Co wy wszyscy od nich chcecie?!!! Oni wszyscy chcą dobrze dla tego społeczeństwa!!! A że są ich częścią……..

     1. Bardzo uderza w PiS , że średni niesłowny. Szkoda, błędna decyzja było poprzeć w wyborach. Najgorzej ,że nikt błędu nie naprawia

       • Anonim on 23 stycznia 2021 at 15:29

       Pis powinien mu cofnąć rekomendacje oficjalnie i na piśmie.

       A politycy łapy precz o samorządu, bo same problemy z tego.

  • Kaśka z Zalasowy on 20 stycznia 2021 at 23:34
  • Odpowiedz

  Niewiadomski zapuścił brodę i tyle… jakoś mało ostatnio troluje., być może jest zajęty czymś innym.

  1. Naprawdę myślisz, że ten blog i pisanie tutaj jest mi do czegoś potrzebne, i że podobnie jak Ty zaglądam tu, nim jeszcze umyje rano zęby? Grubo się mylisz i chyba starasz się dowartościować, wmawiając wszystkim, że jakiś niewiadomski chce kogoś zniszczyć i “troluje”?
   Tak, masz rację, jestem zajęty swoimi sprawami, pracą, rodziną, domem, dniem codziennym a w wolnej chwili jak mi się chce, piszę tu, lub nie.

   Uwierz mi, że gdybym zamiast własnymi sprawami zajął się przewietrzaniem urzędowych szaf i wymiataniem zalegających w nich brudów z żalem wspominałbyś czasy, gdy mało pisałem.

   1. Trzeba nam szeryfa który się nie boi.

   2. Pan jest prawnikiem ? Wie pan po ilu latach urzędnicze wałki się przedawniają ? Zapewne można by liczyć na podpowiedzi narodu gdzie szukać . I powód wysokich apanaży łatwiej by zrozumieć szło.

    • Kaśka z Zalasowy i Jadzka z Ryglic on 21 stycznia 2021 at 23:29
    • Odpowiedz

    Panie Niewiadomski, rozumiemy, że jest pan zajęty i nie pisze często, a tyle pisał jeszcze niedawno. Proszę spokojnie spać i bo nikt nie czeka na te niby-rewelacje i nie spędza nam sen z oka żaden pański wpis. Mieszkańcy, jak pan to odniósł do siebie, też zawsze byli “zajęci swoimi sprawami, pracą, rodziną, domem, dniem codziennym a w wolnej chwili jak chcieli to pisali lub nie”. My zawsze piszemy jak chcemy. Pan być może musiał, pan być może miał garnuszek. Proszę więc, tak jak reszta ludzi, zająć się teraz swoimi sprawami.

    1. Biedny Panie jest mi niezwykle przykro, ale znów Pan nie trafił. Jak dobrze pamiętam, byłem już, Zielińskim, Grochem, Jeziorem, Olszówką, Karasiewiczem, Gieracką, Panią Golec, a teraz Panem Gutkowskim. Powoli kończą Ci się nazwiska, a jeszcze nawet nie trafiłeś w tablice, na której naklejono tarczę, nie mówiąc o punktowanym polu. Proszę też nie mierzyć wszystkich swoją miarą, bo nie wszyscy robią tylko to w czym widza lub mają interes.
     Proszę mi wierzyć, że nie jest mi potrzebny garnuszek, o którym Pan pisze, a na którym bez wątpienia to właśnie Pan jest od wielu lat, a mimo to osiągnął bardzo niewiele.
     Proszę spać spokojnie, dopóki nic Panu nie spędza snu z powiek, bo kto wie ile, to jeszcze potrwa?

      • 🤣🤣🤣🤣😃😀🤣🤣 on 22 stycznia 2021 at 16:37
      • Odpowiedz

      Był Pan jeszcze Probosczem Franciszkiem

       • Anonim on 22 stycznia 2021 at 18:08

       Niewiadomski powiedział, że zarabia więcej niż burmistrz a niewielu zarabia więcej niż 10 tys miesięcznie w Ryglicach. Więc z tym Frankiem, to może być dobry trop. 🙂

       • Anonim on 22 stycznia 2021 at 21:12

       Proszę nie obrażać Pana Niewiadomskiego tymi porównaniami.

       • Anonim on 22 stycznia 2021 at 21:26

       Dokładnie. Jak można porównywać Pana Konstantego do kropidlowego. To chyba dla jaj. I to nie z Niewiadomskiego. Sprawiedliwy po spowiedzi.

      • słowa słowa on 22 stycznia 2021 at 17:15
      • Odpowiedz

      A oni śpią spokojnie .

       • Anonim on 22 stycznia 2021 at 20:56

       Czy to ważne kim jest Niewiadomski????? Robi dobrą robotę!!! Bez względu na to kto jest u władzy pokazuje nieprawidłowości. Z treści wrzucanych wynika, że również nie do końca był zwolennikiem poprzedniego. Człowiek wykształcony, obeznany z prawem, mający czas i motywqcję do tego aby poznawać zawiłe paragrafy. Społecznik. I chwała takim.
       Obecnie mamy pokaz miernoty przez małe “m”.

       • jedno pewne on 22 stycznia 2021 at 22:09

       Jest anonimem .

       • Anonim on 22 stycznia 2021 at 22:13

       Dla kogo jest anonimem to jest. Prowadzący bloga wie kto zaś

       • a jakie on 22 stycznia 2021 at 22:20

       to ma znaczenie że prowadzący wie ? Wyrocznia jakaś ? Nie umieram z ciekawości ale anonimowość odbiera wiarygodność .

    • Józek z Bukowiny on 21 stycznia 2021 at 23:42
    • Odpowiedz

    Tak na okrągło parę tys. zł/ mies. x jakieś 15 lat. Wystarczy. Nie chcemy już trolowania za taką kasę. Może pan spokojnie budować mieszkania w innym mieście 🙂 Moja znajoma sprzątaczka straciła niedawno pracę i zatrudniła się w fermie drobiu. Tym bardziej eksperci znajdą zajęcie, zwłaszcza że PO i PSL ma sporo miejsc do rozdania.

  • Mgr Franek i Zuza z Tuchowa on 18 stycznia 2021 at 23:47
  • Odpowiedz

  Może zamiast domniemań powiedzmy sobie jasno – sekretarz nie pracuje już w urzędzie. Informuję o tym, bo ten blog zajmuje się plotami a faktów nie podaje i nie odnosi się do prostych faktów. Być może blog zajmuje się bąbelkami w oranżadzie.
  A że ludzi niezastąpionych nie ma, to Seweryn na pewno znajdzie nowe zajęcie. To obeznany facet , ma układy, kumpli. Da radę. Może w Tarnowie, a może nawet w Skrzyszowie. któż zabroni.

  1. Jak taki jesteś obeznany to powiedz kogo zatrudnicie na stanowisku sekretarza? Pewnie miernotę jakąś bo z oczywistych względów nie może być mądrzejsza od średniaka.
   Kiedy konkurs ogłosicie. Zamierzam startować.

   1. Miernoty to może Benek zatrudniał. Bez obaw, będzie lepszy od ciebie, mimo że jesteś the best sądząc pod tych wpisach. 🙂

  2. wielka szkoda ,taki był ładny , amerykański chyba

   1. Jaki był to byl to jedno ale śmiać się z czyjegoś nieszczęścia to drugie.
    Szanujmy sie poprostu. 3mam kciuki aby znalazł pracę a do nas do gminy przyszedł dobry pracownik.
    Poki co gmina idzie w dół. Jak odejdzie jeszcze jedna osoba to będzie klapa.
    Posadzilbym was na takich stołkach, praca z pozoru miła ale wszędzie dobrze gdzie nas nie ma.

     • ....... on 19 stycznia 2021 at 19:19
     • Odpowiedz

     Jakim cudem on się tam znalazł. Człowiek bez praktyki. Nieszczęściem tym powinniśmy się tak martwić jak on by się nami martwił. Niech spada.

     1. Taką osobowość i mistrza nieszczęście spotkało. Płaczmy wszyscy i wpłacajmy na jego konto. 🙂 Pomóżmy mu znaleźć pracę. Ja mam nawet ofertę – Ciepiela zatrudnia sprzątaczek do nowych kamienic w Tarnowie które wybudował Bernard.

       • tam on 22 stycznia 2021 at 01:01

       Tam w Tarnowie to nie kamienice a szklane domy pewnie powstały i wszystko pewnie tak jak w Mordzie praworządnie . Nada się ex sekretarz .

     • Seweryn on 20 stycznia 2021 at 23:17
     • Odpowiedz

     To że urzędnik stracił pracę to gmina idzie w dół i mamy wszyscy płakać? Płacz spbie sam/a, by nie mamy powodow. Widocznie Ty masz jakiś stracony udział….

  3. Średni Miernoto kto pracuje w urzędzie to twoja sprawa i odpowiedzialność.
   Masz wykonywać zadania nałożone przez prawo na ciebie i z tego cie rozliczymy.

   1. Teraz to tam chyba towarzyszka rządzi . No jaja .

    • Kochanka trola on 20 stycznia 2021 at 23:21
    • Odpowiedz

    Niska Miernoto, masz jakiegoś mgr kupionego w ramach pracy w urzędzie że tak ciągle o tym trolujesz? Może wreszcie niech nasz burmistrz poszuka w papierach jak jeździłeś na szkolenia w ramach pracy. Pozdrawiam największego trola od 25 lat.

    1. A to która Ania się odezwała teraz? 🙂

     1. Ta z głową i legitymacja czerwoną ?

  4. Niech admin startuje. Jest obeznany w prawie, wykształcony, a poza tym się marnuje.
   Taka gradka nie zdarza się co dzień? Co szkodzi złożyć podanie?

   1. admin byłby ok. tylko nie ma stażu administracyjnego

    1. Wszystko się w Polsce omija jak się chce

    2. z całym szacunkiem do jego osoby ale Adam się nie nadaje na to stanowisko.
     Do UM ok ale gdzieś z boku żeby się “oklepywał” to tylko tym co nie mają pojęcia myślą że to jest proste pełnić taką funkcję, nic bardziej mylnego.

     1. Z boku tzn gdzie?

       • Anonim on 20 stycznia 2021 at 01:37

       Literówka. Junkers chciał napisać “w goku”. Ale myślę, że w GOK-u by się marnował. Tam trzeba bardziej artystów a do urzędu człowieka z wykształceniem.

     2. Brak argumentów z twojej strony.
      Admin się nadaje. Słyszałem, że ma wykształcenie wyższe w kierunku zarządzania urzędem.
      Poza tym interesuje się polityką.

       • Anonim on 19 stycznia 2021 at 21:31

       buhahahaha, zarządzanie urzędem, buhahahaha
       albo umyj uszy, albo faktycznie zacznij słuchać 😉
       Panie Adamie, myślę, że samego Pana to rozśmieszyło 🙂

       • junkers on 20 stycznia 2021 at 05:13

       Tak brak argumentów Tobie trzeba wyłożyć jak krowie na rowie, nie ma żadnego doświadczenia albo inaczej jego doświadczenie jest na poziomie “0” a tu chodzi o rządzeniem całym zespołem w UM jak mi zadajesz takie głupie pytanie to znaczy że sam nie masz pojęcia i myslisz że Sekretarz to tylko przybija pieczątki jak reksio w bajce. Oczywiście ma tytuł mgr. ale to nic nie znaczy bo teoria się różni od praktyki tym bardziej tym bardziej że uczelnia o średniej renomie.

       Odnośnie boku czy Goku to wcale się nie wkradł chochlik tylko autor miał na myśl że chodzi o prace w urzędzie na jakimś mniej odpowiedzialnym stanowisku np pomocy w budownictwie, podatkach czy drogownictwie tam dużo nie może zepsuć na początku. Nie że bym naśladował ale Sekretarz jak przyszedł do UG to byl chyba we wszystkich działach i powoli się “oklepywał” chociaż kierunek studiów skończył nieporównywalnie lepszy.
       A od razu wsadzając Go na tak wysokiego konia to jest pewne na 120% że z niego spadnie a gmina robi 10 kroków w tył.
       Dalej bijcie piane.

      1. Trochę nie wypada o sobie tak może pisać no ale, jak już temat jest wywołany …

       Doświadczenie jakieś tam posiadam. W szkole podstawowej byłem wybierany do samorządu klasowego najczęściej jako sekretarz właśnie 🙂 i zastępcą przewodniczącego klasy chyba raz czy dwa razy byłem. W technikum wybraliście mnie na skarbnika. Pracując w latach dziewięćdziesiątych w brygadzie interwencyjnej (blisko 20 osób) Urzędu Gminy Ryglice byłem kierownikiem na zastępstwie przez dwa tygodnie. Brałem udział w spisach powszechnych i rolnych jako rachmistrz oraz od lat sprawuję funkcję urzędnika wyborczego w czasie wyborów w tym przewodniczę komisjom. Będąc w PSL byłem sekretarzem koła. W wojsku byłem dowódcą drużyny w stopniu kaprala czyli znów praca z ludźmi. Współprowadzenie i prowadzenie od dziesięciu lat bloga społecznościowego też jakimś tam doświadczeniem jest. Tak jeszcze myślę co by tam … Aaa. Od trzech lat pracuję w firmie, gdzie jednym z obowiązków jest prowadzenie dokumentacji produkcji oraz prace laboratoryjne. Gdy idzie o tytuł oraz specjalność moich studiów to mgr politologii, specjalizacja – administracja samorządowa i praca socjalna. Studia ukończone z wymiennik bdb. W trakcie studiów stypendia naukowe.

       Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie nie jest uczelnią o średniej renomie tylko o najwyższej renomie w kraju, gdy o pedagogiczne uczelnie chodzi. Są coroczne rankingi uczelni i łatwo w sieci sobie to wyszukać. Zaś Instytut Politologii tej uczelni w latach, gdy studiowałem był uznawany, liderował w aspekcie innowacyjności nauczania. Też do wyszukania w sieci, jak ktoś chce.

       • . on 20 stycznia 2021 at 07:24

       Trzymajcie mnie bo spadne…..
       To pewnie z takim cv Adam startuj na sekretarza i będzie git. W ogóle super.

      2. Do kropki

       Ależ ja nie zamierzam ubiegać się o funkcję sekretarza. Odpisałem tylko Bogusiowi.

       • Kim był? on 20 stycznia 2021 at 10:32

       Ciekawe kim w technikum był Średni. Czy jedynie uczniem czy nawet i to nie zabardzo.

       • Anonim on 20 stycznia 2021 at 14:08

       A byl w technikum?

       • junkers on 20 stycznia 2021 at 19:40

       Do:
       Adam Zieliński on 20 stycznia 2021 at 06:20

       Adam, Adam to CV jest imponujące ja będe chyba musiał odszczekać to co napisałem i prosić Cię żebyś pousuwał moje komentarze w których Cię krytykowałem że się nie nadajesz na funkcję Sekretarza, po wgryzieniu się w Twoje tak bogate doświadczenie to ja myśle żebyś nie aplikował na tą posadę bo możesz sobie ubliżyć. Myśle że musisz mierzyć w dużo a to dużo wyższe cele bo świat stoi dla Ciebie otworem.

       PS. jeszcze dopisz że skończyłeś kurs szydełkowania i jak zdawałeś kartę rowerową to Pan Policjant Cię pochwalił i wtedy będzie Full wypas. 😉 😉

       • anonim on 20 stycznia 2021 at 20:26

       I skromność , ważna zaleta.

       • CV on 21 stycznia 2021 at 08:33

       CV admina jest idealne do obejmowania funkcji publicznych, ale niech zostanie człowiekiem mediów . Więcej zrobi dla – damy radę- niż biurowe uwiązanie się i intrygi.

      3. A ile jest tych Twoich komentarzy krytykujących mnie jako nienadającego się na sekretarza? Góra jeden. A gdzie niby widziałeś, że ja na to stanowisko aplikuję?

       Doświadczenie nie jest bogate, ale nie jest też zerowe, jak napisałeś.

       • junkers on 21 stycznia 2021 at 13:29

       Do:
       Adam Zieliński on 21 stycznia 2021 at 08:49

       Adaś ale na razie nie jest ogłoszony konkurs na stanowisko Sekretarza tak że nikt nie aplikuje no i Ty też.
       Widze że Ty naprawdę w to wierzysz że byś sobie poradził no i że jakieś doświadczenie masz a ja twierdzę że nie masz pojęcia co należy do obowiązków pełnienia tej funkcji tak że zakończ już tą sagę.
       Jak już pisałem że to nie polega tylko na przybiciu pieczątki i jest git, nic bardziej mylnego.
       Podam taki przykład ze swojego podwórka że przychodzi jakiś mój znajomy i mówi że ty to masz dobrze ludzie na ciebie robią a ty nic nie robisz, ja nawet tego nie komentuje tylko obracam w żart a to świadczy że nie ma ktoś pojęcia i to nawet zielonego. Zdarzało się że dawałem komuś propozycję że pomogę mu założyć firmę i nawet dam troche pieniędzy na start niech walczy, spotkamy się po roku i niech powie ile razy pomnożył tą kwotę no i wtedy już ktoś nie jest taki mądry a przecież też ludzie mogliby na niego robić.
       kolejny przykład chłopaka z naszej gminy który lata temu pracował w naszej firmie a gdzieś od około 10 lat prowadzi działalność i zatrudnia ludzi a byl kilka tygodni temu u nas i mi powiedział że on dopiero teraz rozumie co ja do niego i inych chłopaków mówiłem około 20 lat temu bo wtedy widział to inaczej i centralnie to powiedział przy naszych chłopakach.
       Jeżeli czyta tego bloga to będzie wiedział że to o nim napisałem.
       Tak to wygląda Adasiu z mojej perspektywy.

       • Anonimka on 21 stycznia 2021 at 14:02

       Junkers dobrze mowi. Nie porywaj sie Adam z motyka na slonce

       • ? on 21 stycznia 2021 at 14:18

       Spokojnie by sobie poradził , to nie prywatny biznes gdzie za błędy się płaci .Tu to nawet błędy i inne rzeczy powiedzmy prywata na zewnątrz nie wychodzą.

       • junkers on 22 stycznia 2021 at 07:00

       Do:
       ? on 21 stycznia 2021 at 14:18

       Może by sobie poradził albo nie zresztą się mówi że jak ktoś sobie zawodowo nie radzi to niech idzie do polityki bo tam raczej ciężko jest coś zepsuć 😉
       W działalności niestety tak nie jest i tam rynek żadnego błędu nie wybacza tylko musisz ponieść tego konsekwencje.

      4. Boguś. Sekretarz gminy nie może być członkiem partii politycznej i tym samym nie może też być politycznie (aspekt publiczno-politycznych zachowań) aktywny. Wymóg ustawowy. Sugeruję przed pisaniem komentarzy zaczerpnąć czasem wiedzy.

       • junkers on 22 stycznia 2021 at 13:29

       Adaś ale ja nie mówie że Sekretarzu , sugeruje czytać komentarze ze zrozumieniem. Tobie tylko już jedno w głowie 😉 ochłonij bo sie spalisz z podniety 😉

       • junkers on 22 stycznia 2021 at 13:45

       witam wszystkich, słyszałem że cała gmina się zemnie śmieje 😉 to chyba dobrze że w tak trudnych czasach ludzie potrafią się jeszcze śmiać. Mam nadzieje że jeszcze Wam przysporzę dużo radości w następnych latach.

       • Do Junkers on 22 stycznia 2021 at 21:07

       Boguś,
       Kto się śmieje……Śmieją się głównie osoby co niewiele mają wspólnego z szeroko pojętą przedsiębiorczością. Wiem, że nie jest łatwo utrzymać firmę w tych czasach. A śmieją się zapewne benificjęci tzw. +, którzy raczej nieskalali się pracą lub są na państwowym “garnuszku” (czy się stoi….) . Walcz dalej. Trzymam kciuki. Ja niestety nie mam na tyle odwagi aby w tym mało przyjaznym środowisku inwestować kasę. Powodzenia.

      • założę się on 20 stycznia 2021 at 16:56
      • Odpowiedz

      że ktoś zdolny i ambitny żeby się douczać poradziłby sobie spokojnie , i Junkers i admin . Zasadnicza sprawa żeby to był jednocześnie człowiek uczciwy nawet jak opłaca się inaczej.

       • junkers on 20 stycznia 2021 at 18:30

       nie, nie to chyba jakieś żarty po pierwsze że to nie moja bajka a po drugie wątpie żebym sobie poradził zresztą ja się nie nadaje.
       Podsumowując jest to ostatnia rzecz jakom bym chciał robić i to chyba za kare.

       • założę się on 20 stycznia 2021 at 18:46

       To tak teoretycznie w kwestii “poradzenia sobie” . Oczywiście chęć takiej pracy i ambicja żeby sobie poradzić to podstawa.

       • Anonim on 21 stycznia 2021 at 22:34

       Tym, że w podstawówce był wybierany do samorządu, to bym się może nie chwalił na rozmowie o pracę…
       Każdy się nadaje na sekretarza, sekretarze są w kilkuset gminach w Polsce i jakoś dają sobie radę. Są to stanowiska obstawiane raczej politycznie więc doświadczenie i szkoła ma drugorzędne znaczenie. Z ulicy na pewno nikt nie wejdzie.

 21. W odpowiedzi na komentarz o treści „Jasno z tego wynika, że turystyka to jeden z 8 podkreślam 8 celów zatem nie rozumiem czego chciałeś dowieść ale nie udało Ci się.”

  Zawsze wydawało mi się, że jak coś jest zapisane jako pierwsze, to jest dominujące, najważniejsze, przewodnie itd. i tak jest chyba z naszą strategią. Taki sam wniosek można wysnuć na podstawie ilości zadań, jakie zostały zdefiniowane w poszczególnych celach, jakie zostały zapisane w tym dokumencie. Gdyby jednak i to nie Pana/i nie przekonało, to wielokrotnie przy różnych okazjach z ust trzech burmistrzów można było usłyszeć, że jest to nasz główny kierunek rozwoju.

  1. I jeszcze cel strategiczny nr.1

  2. Mnie się wydaje że cele realizowane są głównie ilością wydanej kasy.
   A w tym wypadku miliony poszły na infrastrukturę szkół, wodno- kanalizacyjną, drogi i obiekty użyteczności publicznej.
   Stąd wniosek że najpierw zadbano o podstawy i slusznie bo byliśmy skansenem.

   Czy warto zastanowić się nad nowymi kierunkami ? Uważam że nie, dopóki nie zamkniemy 2.szkol oraz dwóch panów.

   1. Nie do końca się zgodzę, że ilość wydanej kasy definiuje tu cele, bo doskonale zdajemy sobie sprawę, że można było ją wydać ze znacznie lepszym dla mieszkańców skutkiem. Mam tu na myśli powstałe obiekty użyteczności publicznej, które nie koniecznie przyczyniły się do rozwoju, ale za to w znacznym stopniu wpłynęły na poziom zadłużenia gminy i wydatki bieżące.

    Poruszona tu kwestia szkół to nie tylko błędna decyzja obecnych władz, ale ciąg błędnych decyzji o zainwestowaniu w infrastrukturę szkolną w tych miejscowościach sporych pieniędzy, mimo że nie uzasadniała tego demografia ani ekonomia.

     • Realista on 18 stycznia 2021 at 19:09
     • Odpowiedz

     Szczerze co takiego ma ma nasza gmina czego nie miałaby inna gmina?
     Czym się wyróżniamy dla statystycznego turysty?
     Ludzie pracują zagranica z tej kasy budują domy, osiedlaja się etc.
     Gmina powinna budować drogi, usprawnić infrastrukturę aby ściągnąć mieszkańców do osiedlania się.
     Więcej mieszkańców =większe wpływy z podatków.
     Więcej dzieci =wieksza liczba uczniów w szkołach.
     Wykorzystajmy nasza lokalizację a nie opowiadajcie głupot o turystyce.
     Jeśli liczebność gminy wzroslaby o np 40% wówczas ożywiloby to nasza gospodarkę, gastronomię, szkolnictwo.

     1. Położenie gminy to jest minus . Największy minus to jakość rządzenia od początku, brak kontroli i faktyczna bezkarność.

      1. Fajnie jest trafić w dychę??

     2. Co zrobiono w tym kierunku? Czy pozyskano jakieś tereny dla takich właśnie inwestycji? Wydaliśmy miliony na perły, pałace, szkołę i sale w Woli, orlik w Kowalowej, staw w Joninach i promocję gminy jako atrakcji turystycznej, zamiast postarać się o to kilka bloków i zatrzymać tu naszych młodych.

       • Anonim on 18 stycznia 2021 at 19:38

       Nie cieszy , ta jakość rządzenia wynika niestety z naszej średniej kondycji , wymaganej uczciwośći od rządzących ale i od siebie.

       • Kaktus on 18 stycznia 2021 at 19:38

       Obecny włodarz jeszcze bardziej ciśnie na turystykę niż były przez te 15 lat.
       Co z tego że koła gospodyń aktywowane jak nie przekłada się to na efekty.
       Dość mam tego folkloru, gwary i jedno i to samo wokoło. Ale co mogą robić jak nic innego gmina nie prezentuje.

       Za tą promocję, utrzymanie etatów to można by wybudować blok na mieszkania na wynajem.

       • Anonim on 18 stycznia 2021 at 20:18

       Nie ma na wklad gminy do przedszkola a co dopiero bloki. No i gdzie prace znajdziesz ?

       Mieszkania mozna zrobic ze szkoły w.Joninach i Woli. Taniej będzie i obejście gotowe.

      1. A czyż ten stan, że nie ma na wkład do przedszkola, nie jest, aby wynikiem tego, że zamiast budować bloki, budowaliśmy perły i pałace? Być może gdyby co mądrzejsi dostrzegając, przyszłościowe inwestycje z gminy nie wyjechali, byłyby i dzieci i praca?

       • Anonim on 18 stycznia 2021 at 20:48

       Pandemia chyba zweryfikowała potrzebę armii pracowników gminy, burmistrz niestety jak poprzednik jest ich reprezentantem a nie naszym. I tak przez dziesięciolecia towarzystwo przejadło szanse rozwoju .

       • Anonim on 18 stycznia 2021 at 21:31

       Kto będąc przy zdrowych zmysłach wybierze górę Kokocz i znajdujące się na niej pnioki zamiast takich widoków jak poniżej. Nawet sam burmistrz nie wierzy w turystykę i jakiś czas temu prezentował na FB zdjęcia z wakacji na Chorwacji.

       • Anonim on 18 stycznia 2021 at 22:03

       Wystarczy na sądeczczyznę pojechać i ładniej . A u nas dodatkowo jak bardziej oczojebista chałupa to lepiej . Miarą piękności jest rynek w Ryglicach ,wyznaczył trendy były włodarz.

       • Anonim on 19 stycznia 2021 at 08:28

       Bardzo ładny macie rynek w Ryglicach.

    1. Najlepszy był pomysł na wieże widokowe.

     1. A może by tak wypromować produkt regionalny pędzony nocą. Były radny z Lubczy przed wyborami wspominał coś o jakieś fabryce w swojej wsi. Może by tak wykorzystać wiedzę i doświadczenie starych fachowców. Listę ich pewnie by znalazł w archiwach MO.

       • Kazimierz Zieliński on 18 stycznia 2021 at 21:16

       Zieliński w kampanii proponował otworzyć się na dawnych mieszkańców i
       zareklamować gminę na Kazimierzu w Krakowie. Elyta gminny niezauważyła inicjatywy chyba.

     2. Można dalej brnąć w turystykę bo czemu nie ale my nigdy nie będziemy Zakopanym, Krynicą czy Szklarską Porębą i z tego sobie należy zdać sprawę. Wiem że Burmistrz dalej będzie parł do przodu z kołami gospodyń wiejskich i dobrze, zresztą sam inwestuje w ten sam deseń.
      Również sobie należy zdać sprawę że nie będzie u nas Centrum Logistycznego jakiejś strefy przemysłowej bo nigdy nie będzie.

     • Sprzątaczka on 19 stycznia 2021 at 01:47
     • Odpowiedz

     Zamykanie szkół, to ryzykowna sprawa. Poprzedni burmistrz przekształcił kilka szkół i skończyło się to przegraną w wyborach. Jeszcze chciał nam firmy sprzątające wprowadzić. Przekształcenie jakichkolwiek szkół teraz oznaczać będzie przewalenie wyborów przez obecnego burmistrza. Ogólnie pozbawianie ludzi pracy nie jest mile widziane przez wyborców.

    2. Wygląda ok.

     http://ryglice.pl/news/winnica-na-wilkowym-polu-w-woli-lubeckiej.html

     1. Nie bede jo kasy jadła, bo by ze mnie klasa spadła.
      Ale bede winko piła, co bym jo się rumieniła heja holaa.
      Ale bede winko piła, co bym jo się rumieniła heja holaa.

       • junkers on 19 stycznia 2021 at 21:01

       wszechstronnie uzdolniony 😉

       a tak poważniej troche no to super będziemy wino “ciąć”

     2. A czy ktoś się może orientuje ile burmistrz ma jeszcze znajomych z biznesikami do reklamowania na stronie gminy ?? Bo w CEiDG znalazłem 575 aktywnych podmiotów gospodarczych działających na terenie naszej gminy. Warte podkleśenia jest to, że są to mieszkańcy naszej gminy, więc może burmistrz zacznie alfabetycznie zapraszać każdego do urzędu i zareklamuje na stronie urzędu 🙂 Jeden na dzień więc news-ów starczy do końca kadencji, nie trzeba będzie na siłę szukać informacji na stronkę 😉

       • Anonim on 19 stycznia 2021 at 21:49

       Biadaczysko nasze dostał sraczki medialnej!
       Jak sie swój interesik ma niespory to choćby i cudzym warta sie pochwalić.
       Marcinki już się pewno cieszą z konkurenta.

       • ha on 19 stycznia 2021 at 22:08

       Chłop taki wdzięczny i kasę dostał i planuje ile tys litrów będzie . Można było poczekać jak choć cokolwiek wyprodukuje . Stawia chyba na ocieplenie klimatu z tymi winnicami .

       • Karolka Olewka on 20 stycznia 2021 at 01:51

       Wróciłam z roboty późno bo autobus ugrząsł w sniegu a potem znów moje auto na terenie gminy już. Uff. Śniegi nie odwalone. Odwala się maniane. Uff. I jak codzień tak i teraz czytam co piszecie.

       Hej do tego wina już cieknie mi ślina. Heja hej

       Byle Słońce grzało, bo inaczej będzie kwaśniało

       • Anonim on 20 stycznia 2021 at 08:34

       Jeszcze facet nie posadził tej winorośli, więc do pierwszego zbioru ze 4 lata, a do takiej produkcji o jakiej pisze to conajmniej 15 lat, więc nie ma co fanfar grać. Facet nie ma żadnego doświadczenia w temacie, a na augustynowym FB pisali, że to oszust i nie jednego już oszukał i raczej o gościa z daleka. Dziwnym trafem komentarz ten znikł. Czyżby prawda w oczy kole? Czyli kolejny dopasowany kolega Średniego?

       • anonim on 20 stycznia 2021 at 08:57

       Ja mu życzę jak najlepiej ale tacy ludzie jakoś wzbudzają nieufność we mnie ,Trzeba marzyć i planować .Ale to właśnie ten etap.

       • Anonim on 20 stycznia 2021 at 12:06

       Arkadiusz Obcieszko pastor Kościoła Źródło , zwolennik Korwina, spółki zmienia jak rękawiczki.

       • nowy kościół on 20 stycznia 2021 at 12:49

       z zamiarami przejęcia starego

       • Anonim on 20 stycznia 2021 at 13:13

       ale tylko lubeckiego 🙂

       • Anonim on 20 stycznia 2021 at 15:13

       • Anonim on 20 stycznia 2021 at 15:27

       https://www.facebook.com/kosciolzrodlo/

       • Anonim on 20 stycznia 2021 at 15:45

       Czy teraz tak będą wyglądać msze na Woli? To nowy nabytek burmistrza który zainwestuje na Woli Lubeckiej.
       https://fb.watch/37_y8VIE5R/

   • Ełgenia 3 on 18 stycznia 2021 at 23:07
   • Odpowiedz

   Pan gdzieś teraz pracuje, proszę opowiedzieć.

   1. Szanowna „Eugenia 3”.
    Odkąd sięgam pamięcią wstecz, już jako dziecko pracowałem w gospodarstwie rodziców, bo takie były czasy i nie byłem jakiś wyjątkowy, bo wszystkie dzieci pracowały. Później przyszła nauka, a po niej praca i tak jest do dziś. Uwierz mi, że nie jest moją ambicją praca w urzędzie i wykonywanie poleceń nadętych średnio mądrych szefów, dla których zdobycie władzy to jedyne, na co ich stać, bo mam doskonałą pracę.

    Jeżeli wydaje Ci się, że właśnie straciłem posadę w ryglickim magistracie, to bardzo się mylisz, gdyż w owym nigdy nie byłem nikim więcej niż tylko petentem.

    Odnosząc się do zwolnienia Pana Gutkowskiego, bo chyba właśnie o wywołanie tego tematu Ci chodzi, to wcale mnie nie dziwi, że w końcu ktoś go zwolnił. Jedyne co mnie zastanawia to, to kto zastąpi go na tym stanowisku, bo to wiele nam wyjaśni.

    Nie mam zamiaru startować w wyborach i ubiegać się o fotel burmistrza Ryglic, gdyby jednak tak się stało, to proponuję Panu Augustynowi, żeby w końcu wystartował z realizacją swoich obietnic, bo na razie stoi w blokach startowych i jeżeli to się nie zmieni, to do walki z Nim niepotrzebna będzie motyka, a jedynie pozostanie w umówione miejsce podstawić taczkę.

   • Anonimka on 19 stycznia 2021 at 10:25
   • Odpowiedz

   Jezu, czy wszedzie musza byc te przedszkolne wierszyczki? Zadna innowacyjnosc w tych Ryglicach, wszedzie tylko wyswiechtane rymy czestochoskie (specjalnie bez ‘Wu’ jakby sie ktos mial zamiar przyczepic), babki w kolorowych chustkach…
   XXI wiek nas szeroko omija. A szkoda…

   To, ze komus ktos przy imieninowym stole powie ‘dobrze godosz, pikny wirszyk’, wclae nie oznacza ze mamy go umieszczac w naszyh broszurach czy dla szerszej publicznosci. Ludzie ogranijcie sie bo was ten wasz folklor wpedza w sredniowiecze.

 22. Cieszę się, że sam naczelny sprawdza odśnieżanie dróg – sądziłem, że zatrudnia kompetentnych ludzi. Czekam na kolejne relacje min. czy gówno płynie we właściwą stronę haha. Żenada. Następnym razem proponuję wybrać jakiegoś myślącego człowieka, który będzie działał a nie celebrytę.

  1. Był taki to się go Średniak pozbył.

  2. To celebryctwo chyba z braku pomysłu na to co sensownego robić . Ogólnie to tak jakoś bez ambicji ,jak gdzieś coś z góry kapnie to jak żebraki się cieszymy jednocześnie zupełnie nie szanując własnych pieniędzy . Nie tędy droga do rozwoju .

   1. Obraliśmy taką drogę. Czas pokazuje, że wybraliśmy gorsze zło. Dziwię się tzw. opozycji, która siedzi cicho na czterech literach. DNO. Przed ostatnimi wyborami sądziłam, że gorzej być nie może. O jak myliłam się. Nawet jeżeli pojawi się ktoś, kto będzie myślący, pracowity w pierwszej kolejności będzie zmuszony na odbudowę finansów a co za tym idzie mało popularne decyzje jak tzw. redukcja kosztów. To go będzie na wstępie kosztowało utratę poparcia. Likwidacje szkół, redukcję etatów być może zwiększenie podatków, kosztów. Panie Niewiadomski szkoda zachodu. Szanuję Pana/Panią ale w tych warunkach będzie trudno coś zdziałać.

    1. Sekretarz wyleciał czy tu bujdy czytamy ?

     1. Nie było na FB relacji więc raczej bujda.

       • Mi on 18 stycznia 2021 at 23:10

       Seweryn śpiewał w chórze a teraz będzie solował. Może u Ciepieli, cholera go wie.

    2. O pierwszym radnym cicho co z nim ? Znowu AA czy co ?

    3. Do kogo te pretensje? Podziękowaliśmy poprzednikom i to jest teraz nasz problem nie ich. Miej pretensje do siebie.

     1. No i mamy. Tylko z tego nic nie wynika. Blog to tylko,wentyl” przez który uchodzi negatywna energia.

    4. Niestety brak jest pomysłu na to, jak rozwinąć naszą gminę, która bez żadnych realnych walorów pokierowana została w stronę rozwoju poprzez turystykę i bardzo ważny czas przedakcesyjny i wczesno- unijny został kompletnie niewykorzystany. Ten, kto bywa jako turysta w cieszących się uznaniem i wieloletnią tradycją miejscach wie na jak chwiejnych nogach stoi ten turystyczny biznes, mimo że miejsca te każdego dnia odwiedzają setki turystów. Gdzie nam do tych miejsc pod względem atrakcji, zaplecza no i ilości turystów rzecz jasna. Wystarczy się zastanowić, jak wiele musiałoby się zmienić, by coś z tej turystycznej strategii nam wyszło? Brak nie tylko atrakcji, ale nawet realnych do wdrożenia pomysłów, które cokolwiek by w naszej sytuacji zmieniał. Mimo to od niemal 2 dziesięcioleci promujemy atrakcje, których nie ma lub takie, które są niemal w każdej gminie pogórza, wydając na ten cel kupę kasy i co z tego jako mieszkańcy mamy?
     Kompletnie nic!
     Gdzie ci turyści?
     Gdzie te miejsca pracy?
     Gdzie korzyści z tej strategii dla przeciętnego mieszkańca?
     Patrząc, na to jakich inwestycje w naszej gminie dokonano trudno doszukać się jakichkolwiek związków z tą “strategią”. Trudno doszukać się przemyślanych inwestycji przynoszących cos więcej niż tylko ogromne zadłużenie i kosztowne utrzymanie, które poczyniono wbrew zdrowemu rozsądkowi i logice. Ktoś, kto realnie patrzy na to wszystko i chce muc patrzeć mieszkańcom prosto w oczy, nigdy nie będzie w stanie sięgnąć po władzę, bo wszystko, co trzeba mieszkańcom powiedzieć, nie należy do przyjemnych i przynoszących popularność. Niezwykle ciężko będzie zawrócić z tej niefrasobliwie obranej drogi komuś, kto szuka poklasku i popularności, bo dobijamy do szybko podnoszącego się dna i tylko szybki zwrot może coś w Ryglicach zmienić. Tymczasem sternik płynie z wiatrem, mimo że mielizna na horyzoncie. Znając stan łodzi, która realizując obrany kurs, zmierza ku tej mieliźnie, tylko głupiec bez honoru pchałby się za ster. Ja chciałbym nadal muc patrzeć przyjaciołom i mieszkańcom prosto w oczy i bez obrzydzania spoglądać w lustro przy goleniu.

     1. Ja też chciałbym mÓc.
      No i się zaorałeś NN. Wszystko jest źle, ale Ty nie jesteś idiotą, żeby coś z tym zacząć robić. Brawo.

      1. Masz rację, że móc piszemy przez o z kreską i bardzo dziękuję za zwrócenie mi uwagi na ten błąd, ale nie sądzę, bym się jak to ująłeś, „zaorał”. Nie napisałem, że wszystko jest źle, ale że ktoś kiedyś uznał, że gmina taka jak nasza może zaistnieć na turystycznej mapie i żyć z turystyki i uczynił z tego strategię, która po 20 latach jej realizacji okazała się kompletną klapą. Czy z czystym sumieniem można dziś powiedzieć, że wykorzystaliśmy ten czas, by stworzyć dogodne dla rozwoju nie tylko turystyki, ale i przemysłu warunki? Niestety całymi latami oszukiwaliśmy się, że mamy jakiś potencjał w postaci walorów predysponujących naszą gminę do tego, by z turystyki uczynić jej rzeczywistą strategię rozwoju. Całymi latami wydawaliśmy publiczne pieniądze na promocje, opłacaliśmy udział w stowarzyszeniach turystycznych, wydawaliśmy foldery i nikt nie zastanawiał się, czy przynosi to jakiś realny skutek w postaci turystów i pozostawionych przez nich “dudków”. Przyjęta przez gminę strategia rozwoju nie pozostawała bez wpływu na to, z jakich funduszy mogliśmy skorzystać, bo na etapie oceny wniosków istotną rolę odgrywa właśnie to czy dany projekt w taką strategię się w pisuje, czy nie. Dziś trudno już sobie przypomnieć wszystkie te zapowiadane inwestycje, jakie miały powstawać tu i ówdzie rozpalając wyobraźnię mieszkańców o prawdziwym turystycznym eldorado, jakie nas czeka. Suma summarum żadna z tych wróżących świetlaną przyszłość inwestycji nie weszła w skalę wyższą niż szumne zapowiedzi, że ich realizacja jest już tuż, tuż. Ta niewymagająca wytężonego myślenia i działania urzędników i włodarzy strategia tak bardzo pochłonęła Ich umysły, że kompletnie przestali myśleć o czymkolwiek poza tym. Nie myślano o pozyskaniu bądź zabezpieczeniu poprzez plan zagospodarowania przestrzennego terenów pod jakiekolwiek inwestycje lub utworzenie na takich terenach stref, w których na specjalnych warunkach mogłyby się lokować jakieś przedsiębiorstwa, mimo że Pan Lisak pokazał, że to żadna utopia i przy odpowiednim wsparciu samorządu taki kierunek rozwoju gminy był możliwy. Patrząc realnie na to, do jakiego stanu doprowadziła naszą gminę realizacja nietrafionej strategii i poczynionych przez władze inwestycji, które doprowadziły do katastrofalnego stanu finanse publiczne naszej gminy, trudno będzie nadrobić ten bezpowrotnie stracony czas. Proszę nie imputować mi, że los gminy mnie nie obchodzi i nie chcę czegoś z tym zrobić, bo właśnie dlatego, że mnie obchodzi, jestem tu, pisząc o tym, o czym ani rządzący, ani byli rządzący, którzy dziś są „opozycją”, nie mówią, bo brali lub biorą w tym udział. Czy to wystarczy? Jestem przekonany, że nie. Ale czy inni, mając znacznie większe możliwości, bo są byłymi burmistrzami, obecnymi, bądź byłymi radnymi powiatowymi i gminnymi, robią cokolwiek czy wyznają zasadę, że im gorzej, tym lepiej? Wszyscy oni uaktywnią się tuż przed wyborami, by zawalczyć o nasz głos. Gdzie ci Państwo z ich znanymi nazwiskami są dziś i co Ich powstrzymuje przed otwartym recenzowaniem tego, co się w naszej gminie dzieje?

       • Anonim on 17 stycznia 2021 at 17:23

       Panie Niewiadomski! Turystyka nigdy nie była główną strategią naszej gminy. Owszem trudno nie doceniać walorów krajobrazowych dookoła naszych domów ale w każdej z gmin na południe od A 4 od Rzeszowa po Katowice jest podobnie. Wieża widokowa w Jodłowce czy Iwkowej albo skamieniałe miasteczko ( nawet z projektem uzdrowiska ) czy zalew w Czchowie NIE PRZYCZYNIAJĄ SIĘ do rozwoju tych miejscowości . Co najwyżej 2-3 sprzedawców ma nieco większe zyski. W pełni zgadzam się że turystyka to kanał ale prosze nie wprowadzać mieszkańców w błąd, że ktoś przez ostatnie 25 lat uczynić chciał z tego główne koło zamachowe lokalnej gospodarki.

       Samorząd przez 25 lat nadrabiał zaległości cywilizacyjne. Wciąż niestety trzeba iść tą drogą!!! Mówienie o jakichkolwiek poważnych inwestycjach bez dostępu do drogi wojewódzkiej ( powiatowe mają nośność do 12 T ) oraz bez sieci wodno – kanalizacyjnej to tylko piękne marzenie. Brawo dla tych którzy pomimo wszystko próbują. Gdyby przestrzegać poważnie prawa ani Boguś ani nikt inny ( szczególnie drzewiarze) nie działaliby już.

       Trzeba nadrabiać również a może przede wszystkim zaległości cywilizacyjne w sferze mentalnej…… Tu sposoób jest wiele a ze potrzeba nagli pokazuje najlepiej ta kadencja.

       • junkers on 17 stycznia 2021 at 17:47

       Ja tylko chce tutaj wnieść małe sprostowanie że my dwa razy do roku występujemy do ZDP w Zgłobicach o zezwolenie na dojazd samochodów ciężarowych do firmy .

      2. Dla zainteresowanych jak wyglądała strategia gminy na lata 2011-20 wklejam tabelę z jej głównymi celami, z której jasno wynika, że turystyka była główną strategią rozwoju naszej gminy.
       link do strategii https://bip.malopolska.pl/umryglice,a,1244300,strategia-rozwoju-spoleczno-gospodarczego-gminy-ryglice-na-lata-2011-2020.html

       • Anonim on 17 stycznia 2021 at 20:46

       Jasno z tego wynika ze turystyka to jeden z 8 podkreślam 8 celów zatem nie rozumiem czego chciałeś dowieść ale nie udało Ci się.

       • anonim on 17 stycznia 2021 at 20:27

       Strategia to albo od kogoś skopiowana albo jakaś firma napisała żeby było i żeby zarobić.

       • junkers on 18 stycznia 2021 at 06:27

       Do:

       niewiadomski on 17 stycznia 2021

       Panie Konstanty ja w tym opracowaniu nie widzę nic ciekawego po za typowym biciem piany lub drugie porównanie że słoń urodził mysz. Jeżeli jest inaczej to mnie oświećcie bo chcę to zrozumieć.

      3. Trzeba na to patrzeć ze świadomością, że jest to dokument z 2011 r. więc realia były inne, ale ma Pan rację, nawet na tamte czasy było to bicie piany, a z tym słoniem i myszą to myślę, że bardziej by pasowało stwierdzić, że mysz urodzi słonia.

       • Bernard on 18 stycznia 2021 at 23:12

       Niewiadomski nagle ma twarz eskimosa z paragwaju. Tyle że nie ma niestety jaj. I Ty chcesz wygrać z Pawłem? Z motyką na rzepę?

       • Anonim on 19 stycznia 2021 at 01:32

       Chmm… z miniaturki cały Władek…
       tylko bez brody

      • atrakcja turystyczna on 17 stycznia 2021 at 11:24
      • Odpowiedz

      Atrakcje turystyczne są. W ubiegłym roku UM Ryglice informował o atrakcji turystycznej – pniaczkach na górze Kokocz. Zdjęcie poniżej.

       • junkers on 17 stycznia 2021 at 11:45

       Kilka miesięcy temu byłem na górze Kokocz i nic tam ciekawego nie ma po za dużą ilością śmieci które wiatr wyciąga z przeładowanego kontenera.
       Nie wiem jaki pomysł mają na tą górkę nasi Włodarze ale słabo to widze a chciałbym się mylić.
       Przed Bokotą bronili ją jak lwy i na dzień dzisiejszy im się udało i chyba tu skończyły się pomysły chociaż słyszałem z ust Burmistrza że są tam pokłady wody mineralnej i mogła być to np. Kokoczanka byłoby super ale chyba również w tej materii nic się nie dzieje.

       Jak już pisze o naszych “atrakcjach” to mieliśmy mieć budowane na Bukowinie pod Joninami kompleks sportowo rekreacyjny gdzie inwestor miał zainwestować strasznie duże pieniądze i też cisza a słyszałem to osobiście z ust Burmistrza.

       Może coś w tych potencjalnych atrakcjach jakieś przygotowania trwają ale robione są w zaciszu gabinetu.

      1. Niewątpliwie widok rozciągający się z Kokocza jest urzekający, ale czy dziś to wystarczy turyście, by zatrzymać się w takim miejscu jak nasza gmina na dłużej niż te kilka chwil, by się rozejrzeć? Już nie raz to pisałem, ale powtórzę jeszcze raz. Czym (jakimi atrakcjami) chcemy zatrzymać tego turystę i wyciągnąć z jego portfela pieniądze? No i najważniejsze ilu z mieszkańców na tym turyście skorzysta?
       Wspomniał Pan o wodzie “mineralnej”?
       Jest Pan biznesmenem i doskonale orientuje się Pan w kosztach i wie, że to wymaga znacznych nakładów i stopa zwrotu dla takiej inwestycji to pewnie z 50 lat. Pewnie, że byłoby super, gdyby była taka woda mineralna, ale czy jej istnienie i potencjalne zasoby potwierdzone są czymś więcej niż tylko słowami burmistrza Augustyna? Jak jest z wartością tych słów, wie Pan przecież doskonale.

       • Anonim on 17 stycznia 2021 at 13:53

       Turystyka jak na Kokoczu to dobry temat do pierdzielenia latami o niczym a mówią to ludzie którzy na wakacje jadą za granicę zawsze .

       • Przypadkowy przechodzień on 18 stycznia 2021 at 23:21

       Racja, Kokocz to przeżytek, Są lepsze atrakcje – zamiast próbować sił tu na tym dnie, to może jakieś filmiki wrzućcie na jutuba np. podlewanie Marysi przez Sewka, Boguś doi kozę na swoim lotnisku, sekretarz szuka kwiatu paproci w krzakach z koleżanką. Podpowiem jeszcze inne ciekawe tematy, ale to po wpływie na moje konto.

    5. A kto tam jest z tej opozycji co mógłby coś zdziałać? Ciency są, a Ci co mogli by co zrobić to nie przeszli.
     Za to mamy takich radnych co za parę złotych diety w górę zrobią co im Paweł każe. I takich my sobie wybrali.

     Śmieszne to jest. Każdy wierzył w te brednie opowiadane w kampanii a teraz nagle co szok? Przecież to wiadomo że chodziło im tylko o zmianę władzy, żeby oni mogli rządzić.
     Władku szkoda że Paweł szedł pod sztandarem Pisu za twoim przyzwoleniem. Radni kto wam program pisał bo tak ładnie było na ulotkach a teraz jest tak cicho, bez pomysłu, aby tylko dietę wziąć i z głowy. Bierzecie przykład nie z tych ludzi co trzeba.

     1. Blogi takie raczej nie przyczyniają ani do tego żebyśmy byli lepiej poinformowani a do aktywności ludzi wręcz zniechęcają.

       • No cóż on 17 stycznia 2021 at 22:02

       Zacofane masz spojrzenie.

       • widać on 18 stycznia 2021 at 00:20

       Że wszystko idzie gorzej ,

   • SzatanistaATEISTA on 16 stycznia 2021 at 20:42
   • Odpowiedz

   Jakoś o pierwszym cicho ! Czyżby znowu na odwyku ?

   • SzatanistaATEISTA. on 16 stycznia 2021 at 20:42
   • Odpowiedz

   Jakoś o pierwszym cicho ! Czyżby znowu na odwyku ?

   1. O kim piszesz? I RADNYM?

  3. To taki pretekst żeby się wyrwać z domu i chyba nie naczto jak widać ?

  • Zatroskany Rygliczanin on 15 stycznia 2021 at 23:08
  • Odpowiedz

  A co tam z Niewiadomskim? Wyleciał czy co? bo nagle zniknął.

  1. Czyżby taki krecik był ?

  2. Powiedz, o czym tu pisać, jak praktycznie nic się nie dzieje? Nie martw się, jak będę miał coś do powiedzenia, to na pewno się wypowiem. W tej chwili toczy się dziwna gra, w której nie chcę uczestniczyć.

 23. tam panie w gminnej polityce ? Augustyny trzymają się mocno ?

  1. Mocno to są ludzie na Lubczę wkur ….

   1. A bo to czemu aby?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)