Dobry Pasterz

Coraz więcej parafii decyduje się na transmisję Mszy Świętej przez Internet

http://kamery.tarnow.net.pl/item/238874

Można by i w naszych parafiach w gminnie podobnie.

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/dobry-pasterz/

62 Komentarze

Skip to comment form

 1. Tak czytam te komentarze…….ech. W normalnym państwie sprawa wykształcenia sprawującego władzę powinna zostać załatwiona “od ręki”. Sam burmistrz powinien dążyć do jej wyjaśnienia – z szacunku do wyborców którzy oddali na niego głos. A tutaj jakaś kpina. Kolejną sprawą jest to, że osoby obserwujące oraz komentujące poczynania władzy muszą ukrywać swoją tożsamość. Widocznie czegoś się boją. To też świadczy o czymś, w jakim państwie żyjemy. Tutaj wielki ukłon w kierunku pana Zielińskiego za to że jawnie wypowiada swoje opinie.

  1. No właśnie i takie plucie jadem na Admina i oczekiwanie że on sprawę załatwi z tym świadectwem. Jako człowiek mediów zrobił wystarczająco dużo i też KN oczywiście choć tajnie. Tak jak tu ktoś pisał. Elita zauroczona Dyzmą a raczej oczadzona. Sprawą świadectwa powinna się zająć Komisja Rewizyjna choćby.

   1. Coś mi się wydaje że nikt sprawdzam nie powie .

    1. Straszne bagno w tej gminie macie. Szok szok szok

     1. Poprzednik tak nam ukształtował społeczne życie , wartościowi ludzie byli zniszczeni i dziś nic z samorządem nie chcą mieć nic wspólnego

  2. Dziwię się tylko osobom, które z ramienia jedynej słusznej partii wspierają takiego człowieka i nie dążą do wyjaśnienia sprawy. To świadczy również o nich. Nazwa do czegoś zobowiązuje. Chyba nie muszę rozwijać skrótu PiS?? Może warto ją zmienić? Zbliżają się kolejne wybory. Niezdecydowanym proponuję rozważyć tę kwestię przy wyborze. A ludziom pokroju Totalni – popatrzcie na jakich ludzi skazujecie Polskę. Najwyższa pora skończyć z PiS i PO.

   1. Zastanawiam się czy są osoby które mają z urzędu obowiązek sprawdzać czy nie doszło do złamania prawa ,pewnie trzeba by je oficjalnie zawiadomić bo do tej pory oczywiście o niczym nie słyszały,nie wiedzą ,nie znają się ,są zarobieni. Wszystko to jest bardzo przykre .

 2. Wystarczy że ujawni się Niewiadomski i zacznie otwarcie punktować tą władzę i wygraną ma w kieszeni bo ta władza to dno dna. Myślę że to wszystko że Niewiadomski to stary człowiek to jedna wielka ściema i że jest to ktoś młody kto sprytnie punktuje i że to tylko kwestia czasu kiedy uzna za właściwe się ujawnić. Ciekaw jestem miny cwaniaka z Lubczy jak się dowie że rozgrywał go taki szczyl.

  1. Oj to w takim razie ja dopiero jestem szczyl :):)

 3. A może pan Niewiadomski jakoś odniesie się do głupot jakie wypisuje pan Zielińskie ? Czy podziela pan poglądy pana redaktora ? Komentuje pan gminną głupotę a to się w to doskonale wpisuje. Nie wolno też zapomnieć że pan Zieliński bardzo promował pana Augustyna. Czy już wtedy wiedział że to falsyfikat ?

   • Puk puk on 19 kwietnia 2020 at 12:20
   • Odpowiedz

   Dla ciebie to glupoty a dla innych nie glupoty. Wolność wypowiedzi byś chciał komuś ograniczać. Pewnie z PO jesteś lub nowoczesny jakiś

   1. Sprawa wymaga wyjaśnienia

  1. Że co? Że Augustyn był falsyfikatem ? 🙂 🙂

   • :)))))) on 19 kwietnia 2020 at 12:55
   • Odpowiedz

   Uśmiałem się z tego falsyfikatu. Dokładnie tak PiS zamiast oryginału poparł falsyfikat, co nie oznacza, że poparcie cofnąć można . Pozdrowienia dla Totalni 🙂

    • Totalni on 19 kwietnia 2020 at 13:30
    • Odpowiedz

    Dokładnie zgadzam się z Tobą. Władka poparli na przewodniczącego klubu PiS a później go odwołali . Każdego to może spotkać trafna uwaga. Pozdrowienia dla anonima ❤️

     • Do Totalni on 19 kwietnia 2020 at 13:43
     • Odpowiedz

     No bo Władek ma tzw. kręgosłup? I z tego co wiadome on Zielińskiego ochronił przed pomówieniami Średniaka. Pożyjemy zobaczymy co z tego wyniknie

      • Totalni on 19 kwietnia 2020 at 13:48
      • Odpowiedz

      Wooow ja chyba tez mam kręgosłup i 38 milionów Polaków chyba tez ma kręgosłupy 😂😂😂😂 się uśmiałem . Może wladek ma jakiś zbrojony.

       • Do Totalni on 19 kwietnia 2020 at 13:59

       Totalni chyba nie rozumiesz co to metafora. Zapytaj żony 🙂

      1. Ależ pan jest zabawny w swej prostocie i naiwny zarazem myśląc, że ta kadencja skończy się dla pana Augustyna happy endem, ale to już chyba doskonale pan wie bo bez poparcia Pisu i ludzi z nim związanych pan Augustyn nic nie znaczy.

       • Totalni on 19 kwietnia 2020 at 14:08

       Czy to to samo co onomatopeja czy może archetyp 😂😂😂😂

       • Totalni on 19 kwietnia 2020 at 14:11

       Rozumiem ze niewiadomski uważa ze alfą i omega początkiem i końcem w PiS-ie jest pan wladziu. No niestety muszę zmartwić to duża struktura i każdy ma gdzieś swoją strefę wpływów. A jak zbiórka dla mieszkańców w związku z covidem coś nie widzę sukcesu panie społeczniku.

      2. Bynajmniej drogi panie nie uważam pana Władka za kogoś ze szczególnymi wpływami, ale w przeciwieństwie do Ciebie nie uważam mieszkańców gminy Ryglice za niemających kszty rozumu głupków którzy na podstawie tej kadencji nie potrafią właściwie ocenić pana burmistrza Augustyna i zdecydowanie mu podziękować. Jestem przekonany, że niezależnie od tego poparcie jakiego obcego Pisowca zdobędzie pan Augustyn to i tak nie poprą go ani Ryglice ani Zalasowa a jeżeli pan Karasiewicz nie będzie już startował (oby) to przegra on z każdym kandydatem jaki się w gminie pojawi.

       W sprawie zbiórki jaką proponowałem nie było żadnych konkretnych sygnałów, że na chwilę obecną jest taka potrzeba i w związku z tym wspólnie z panem Zielińskim zdecydowaliśmy, że nie będziemy wyręczać instytucji i osób które dla pomocy potrzebującym są powołane i na pomoc potrzebujących otrzymują publiczne środki.

       • Do Totalni on 19 kwietnia 2020 at 14:12

       O to wszystko możesz zapytać żonę albo wuja Google. Edukacja Ci nie zaszkodzi. Dyplomy to kwestia drugorzędna no chyba , że trzeba podawać poziom wykształcenia w papierach urzędowych. Czekaj az minie pandemia i administracja zostanie odmrożona 🙂

       • Totalni on 19 kwietnia 2020 at 14:41

       Czyli mocny tylko w gębie albo trafniej w klawiaturze.

      3. Jeżeli masz na myśli pana Augustyna vel totalni to tak. Mocny nie jest nawet nie w gembie i w klawiaturze.

       • Totalni on 19 kwietnia 2020 at 14:48

       Ehh merytoryczny to ty dziś nie jesteś. Było pite wczoraj ?

  2. Pan Zieliński korzysta z praw jakie gwarantuje mu konstytucja i wyraża własne poglądy z którymi można się nie zgadzać ale nie można kwestionować jego prawa do ich wygłaszania. Pozwól zatem, że nie będę tego prawa kwestionował i osądzał co jest mądre a co nie. Oczywiście nie ze wszystkim i nie we wszystkim się z panem Adamem zgadzam i często o czym doskonale wie mówię mu to bądź piszę prywatnie. Jestem więcej niż przekonany, że pan Zieliński doskonale rozumie poruszane tematy, również to, że w kwestii poparcia dla pana Augustyna popełnił duży błąd co zresztą wynika wprost z jego wypowiedzi na tym forum. Nie mam wiedzy czy wiedział o tym, “że to falsyfikat” cokolwiek ma to znaczyć.

  • Duszpasterz on 19 kwietnia 2020 at 06:41
  • Odpowiedz

  Słowo na niedzielę szczególnie dla totalnych antypisiorów gminnych i nie tylko gminnych.

  Jeśli sądzisz, że wyborcy PiS to polityczni frustraci, ludzie, którym się życie nie udało albo ofiary transformacji, to się grubo mylisz. Nie są wcale gorsi od Ciebie! Nasi socjologowie wreszcie pojechali w Polskę i z wyborcami PiS porozmawiali…

  https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,161770,22850721,poznajcie-wyborcow-pis-cenia-demokracje-maja-udane-zycie.html?fbclid=IwAR1xaB2smH1IdcbIGjfUAiKF1QuY1Q35tlSM6iGnoJ_0SzEgAUCToQyAkPk

  1. Który to duszpasterz Zieliński czy Siemek? Chyba Zieliński bo na fb to samo słowo pisowca

  2. Daj pan spokój panie Zieliński bo już się rzygać chce tymi pańskimi komentarzami z których morał taki że prawda o PiS nie broni się sama tylko trzeba takich jak pan idiotów by ją ludziom tłumaczyć. Pańskie komentarze wkór-wiają nawet najbardziej zagorzałych sympatyków PiS w gminie i to właśnie dzięki takim jak pan socjologowie muszą prostować obraz wyborców partii. Wbrew temu co myśli nie robi pan żadnej dobrej roboty dla PiS-u a wręcz przeciwnie jest pan szkodnikiem dzięki którym ludzie głosujący na PiS się do tego nie przyznają bo jest im wstyd. Odpuść pan sobie i przestań się pan oszukiwać że dzięki temu zdobędzie pan jakąś pozycję w społeczeństwie bo prawda jest taka że nawet ludzie PiS-u się z pan śmieją. Wiele razy obiecywał pan na tym blogu że zrobi to i owo i niemal zawsze były to tylko słowa mające w pana mniemaniu promować pańską osobę. Nic lub prawie nic z tych obietnic pan nie zrealizował – a jeśli już to nie swoimi rękoma. Ostatnio zdarzyło mi się być świadkiem rozmowy na pański temat z której wynikało że pan Augustyn chciał usunięcia pana z PiS-u i tu się z nim w pełni zgadzam pan szkodzi wizerunkowi partii i jej wyborców.

   1. Już się przyzwyczaiłem do takich personalnych i anonimowych przytyków, których wartość średnia raczej. A o które komentarze chodzi?

    1. Trudno się zdecydować który z pańskich komentarzy jest głupszy i bardziej szkodliwy bo prezentuje pan stały i niezwykle marny poziom czego dowodem są komentarze na pańskim fb pod “mądrościami” jakie pan tam co jakiś czas publikuje. Jeżeli mogę coś panu doradzić to radzę się nie przyzwyczajać do tych jak to pan nazwał “personalnych i anonimowych przytyków” tylko się zastanowi nad tym jakie durnoty – choć w pana mniemaniu mądrości pan wypisuje. Ma pan mierne pojęcie o sprawach o których pan pisze i dlatego w zdecydowanej większości są to ogólniki we własnych wypowiedziach i linki do wypowiedzi innych panu podobnych. Mimo że często pisząc na blogu nie nie podpisuje się pan z imienia i nazwiska to niezwykle łatwo jest się domyślić że to właśnie pan jest autorem komentarzy i odpowiedzi na nie. Jest pan bardzo czytelny i śmieszny za razem myśląc że my czytelnicy tego bloga jesteśmy aż tak głupi że tego nie dostrzegamy. Bardzo często nie rozumie pan pojęć jakimi pan operuje i chyba nie kompletnie nie rozumie pan skutków swej niewiedzy bo wciąż powtarza pan te same kompromitujące błędy.

     1. Ktoś napluł nasyfil i odszedł. O rzadnych komentarzach taki nie będzie wspominał. Chodziło o oplucie nic wiecej. Nie przejmować się takimi ludźmi.
      To raz a dwa. Jakbyś czytał co pisze tu Zieliński to byś wiedział, że sprawa o wykształceniu Średniego nie jest zamieciona pod dywan. Zobacz w lustro to zobaczysz idiotę.

     2. Więc proszę wskazać jakikolwiek komentarz z fb i wykazać jego szkodliwość czy głupotę . Jestem otwarty na krytykę merytoryczną. Co do pisania na blogu. Nie jest tak jak Pan/Pani pisze.

       • Anonim on 19 kwietnia 2020 at 11:20

       Proszę bardzo.
       Pisze pan o tym że należny obniżyć bądź pozbawić części wynagrodzeń ludzi w sferze budżetowej a potem w komentarzach tłumaczy że chodziło panu o radnych wszelkich szczebli i nie rozumie pan że pisze głupoty bo sfera budżetowa to lekarze , pielęgniarki, policjanci itd. Czy to tym ludziom chce pan obniżać pensje? Pisz pan jasno komu i na podstawie czego chce pan to robić a nie kreuj się pan na myśliciela i doradcę PiS-u bo brak panu elementarnej wiedzy na temat tego jak to wszytko hula w rzeczywistości. Pan coś tam liznoł o tym na tej pańskiej politologi ale nie zweryfikował pan tego z rzeczywistością i w tym tkwi pański błąd. Pan ośmiesza nie tylko siebie ale też ludzi władzy którym stara się pan podpowiadać choć myślę że jak to czytają to mają niezłą bekę z pana.

       • Adam on 19 kwietnia 2020 at 11:38
        Author

       Przecież nie piszę, że należy. Wpis brzmi tak:

       Skąd na pomoc firmom i pracownikom bez pracy?
       Może obniżenie na jakiś czas wypłat w budżetówce oraz cięcia wysokich emerytur?

       Jest to propozycja rzucona hasłowo pod dyskusję. W komentarzach jest ta myśl doprecyzowana. Proszę sobie wyszukać te komentarze. Gdzie szkodliwość płynąca z tego wpisu? Myślą przewodnią podczas pisania postu było zwrócenie uwagi na solidarność międzyludzką w czasie kryzysu. Oczywiście nie musiał Pan/Pani tego dostrzec.

       • za Tobą on 19 kwietnia 2020 at 13:28

       Super Adam, że nie wchodzisz w interpersonalne pyskówki ze swoimi oponentami zarówno tu jak i na swoim bardzo poczytnym fb. wielu to czyta. Przykład bardzo wysokiej kultury osobistej.

       • Adam on 19 kwietnia 2020 at 14:38
        Author

       Dzięki. Kultura być musi, kultura przede wszystkim E, bo chyba wiem, kto Ty 😉

   2. O to bardzo ciekawe. I co Augustyna posłuchali? Wcześniej Zieliński usunie Średniego z fotela niż stanie się co chce Średni

    1. Ileż to już miesięcy pisze pan że usunie “średniego” że “wyjaśni sprawę” i nic nie robi bo przecież mimo że się pan nie podpisuje Adam Zieliński to pan to pisze. Tego się nie da ukryć. Jest pan kiepskim analitykiem , marnym politologiem i godnym pożałowania politykiem. Pańska sprawdzona na przestrzeni lat wiarygodność bliska jest zeru co czyni z pana osobę szkodzącą PiS-owi nie mniej niż osoba pana Burmistrza Augustyna. Byłby pan bardziej wiarygodny gdyby realizował pan to o czym pisze a nie wyczekiwał że znajdzie się ktoś kto zrobi to za pana a pan tylko odtrąbi pański sukces. Czasem warto poproście o szczerą przyjacielską ocenę kogoś kto nie będzie się bał powiedzieć panu prawdy o panu. Oby pan to szybko zrozumiał.

     1. Przynajmniej jako jedyny w całej gminie mówi , że sprawę sredniego trzeba wyjaśnić , zaś cała reszta tzw. elity gminne i z funkcjami publicznymi i narzędziami nawet nie mają odwagi za bardzo między sobą o tym mówić a cóż dopiero publicznie . Sytuacja prawie jak w filmie Dyzma.

       • J 23 on 19 kwietnia 2020 at 11:21

       To prawda że AZ jako jedyny publicznie zgłasza wątpliwości. Nawet Niewiadomski jest tajny. Wszyscy ulegli Dyzmie i tyle. Taka to nasza elita. Smutne to wszystko

      1. Niestety ale takie są fakty, że nikt prócz pan Zielińskiego nie chce się wychylać i z racji sprawowanej funkcji sprawę wyjaśnić. Ja również chcę Was zapewnić, że sprawa wykształcenia pana burmistrza Augustyna nie zostanie zamieciona pod dywan i będzie miała swój dalszy ciąg w relatywnie bliskiej przyszłości.

       • Totalni on 19 kwietnia 2020 at 12:41

       Życzę wam jak najlepiej ale przez covid zawieszone są decyzje administracyjne to może wam trochę dłużej zejść . Ale trzymam kciuki ze wam się uda żeby poruszyć jakieś inne istotne tematy a nie mielić jedno i to samo.

     2. Powtarzam po raz kolejny. Sprawa z wykształceniem naszego Burmistrza nie jest zamieciona pod dywan.

      • przecież on 19 kwietnia 2020 at 11:46
      • Odpowiedz

      Jest dramat że mamy burmistrza którego honor nie zmusza do wyjaśnienia tej sytuacji.

 4. .

  1. I pomyśleć, że jeszcze kilkanaście lat temu duchowni krytykowali internet, gdy wchodził do polskich miast. Że to dzieło szatana, mówili. Okazuje się, że to jednak dobra rzecz.

 5. czyli rozumie że nie musze chodzić na niedzielną Mszę Świętą tylko wystarczy w niej uczestniczyć w domu ?? a na składkę wyśle przelew??

  Dobry pomysł

  1. Źle rozumiesz. W niedzielę, gdy tylko możesz to idź, gdy nie możesz to masz Mszę w sieci. Z sieci możesz też korzystać w dzień powszedni. Msza przez sieć to także wyraz dobrego pasterstwa proboszczów.

   1. z gatunku bezpiecznych

  • mieszkaniec on 10 stycznia 2020 at 23:58
  • Odpowiedz

  W Zalasowej kamera działa już parę lat.

 6. są transmisje

 7. Jeśli się nic nie zmieniło to jest taka możliwość w Parafii Zalasowa.

  https://parafiazalasowa.pl/

  1. O to teraz niech proboszczowie wzorem Zaladowej …..

   1. Oczywiście proboszcz w Zalasowej juz dawno to zrobił

  • Brak tchu on 5 stycznia 2020 at 16:43
  • Odpowiedz

  Zatkało mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)