Historyczne wybory w Ryglicach

Drodzy Mieszkańcy, 12.06.2011roku po raz pierwszy w Ryglicach będziemy wybierać nie jak dotychczas sołtysa ale nowe władze Zarządu Miasta Ryglice są to ważne wybory, do których musimy pójść. To My decydujemy, kto będzie zarządzał naszym miastem przez najbliższe 4 lata.
Zachęcam wszystkich do uczestnictwa w życiu publicznym starszych i młodych, w tym do świadomego udziału w wyborach. Aktywność obywatelska przejawiająca się w dużej frekwencji wyborczej, jest niezwykle ważna dla prawidłowego funkcjonowania demokratycznego państwa. Głos oddany w jakichkolwiek wyborach jest szansą wyrażenia własnego zdania w sprawach ważnych dla miasta , gminy, powiatu, regionu a tym samym i kraju.
Zarząd który zostanie wybrany w drodze tych wyborów jest pierwszym w historii Ryglic tego typu organem administracji publicznej , organ ten zastąpi urząd sołtysa i rade solecka jaka do tej pory funkcjonowała w Ryglicach . Do tych historycznych wyborów zgłosiła się tylko jedna kandydatka na przewodniczącego zarządu , Ciesząca się sporym uznaniem społecznym Pani Krystyna Bochenek . Wraz z Panią Bochenek do zarządu miasta wystartowali Grzegorz Gawron Marcinek Szczepan Pikus Maria Zegar Tadeusz . Kandydaci ci są jedynymi zgłoszonymi w tych wyborach więc zamiast narzekać, że wokół jest źle, brudno, nie ma perspektyw zwłaszcza dla młodych ludzi, czy też jest po prostu nudno, uświadomijmy sobie, jak wiele zależy od naszych przedstawicieli. Najlepiej, żebyśmy zrobili to już teraz i w wyborach postawili na subiektywnie wytypowanych kandydatów, dobrze było by gdyby było kilku kandydatów którzy mają konkretne i realne propozycje dla nas i naszego otoczenia. Każdy z nas wybiera sam, głosowanie jest tajne a kandydatów wyznaczamy według własnego uznania. Pójdźmy do urn wyborczych, by pokazać innym i sobie zarazem, jak ważną częścią społeczności jesteśmy i że nasz głos się liczy!!

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/historyczne-wybory-w-ryglicach/

3 Komentarze

  • chłostacz on 13 czerwca 2011 at 22:19

  Mówią politycy, mówią księża, mówią artyści i inni znani ludzie mówią o TYM BY LUDZIE SZLI DO WYBORÓW. Władza w Ryglicach chyba tych apeli nie słyszy. Totalny brak organizacji wczorajszych wyborów. Ludziom sie nie dziwie, że nie chodzą, ale organizatorów czyli władze za brak organizacji trzeba zganić.

  • Anonim on 12 czerwca 2011 at 14:57

  Niestety, frekwencja wyborcza bardzo słaba. Zastanawiam się nad powodem braku zainteresowania i ignorowania tych demokratycznych mechanizmów. Być może słabe a właściwie prawie żadne nagłośnienie dzisiejszych wyborów, czy też społeczeństwo rozczarowało się mocno efektem wyborów jesiennych. Dziś nawet proboszcz nie ogłaszał o wyborach (a powinien), czyżby dlatego, że do Zarządu Miasta wejdą ludzie nie namaszczeni przez NJP (Nowa Jakość Połoskowej)? W jesiennych wyborach zaangażowanie po stronie wyborców było bardzo duże ale po ośmiu miesiącach celebrowania prze NJP władzy ludzie są zawiedzeni, rozczarowani i rozgoryczeni pseudozmianami i wszechobecną wulgarną krytyką.
  Inną sprawą jest to, czy w takim jak w Ryglicach i Joninach przypadkach (gdy kandyduje tylko jeden zespół) należy urządzać wybory ale mędrcy opracowujący statut w swoich światłych umysłach nie przewidzieli takiej sytuacji. A wystarczyło tylko wprowadzić zapisy o braku potrzeby urządznia wyborów lub jeżeli już to ustalenie liczby głosów jaką kandydaci powinni otrzymać by wybory uznać za ważne. Ale przecież im nie w głowie takie “bzdury”, dla nich ważniejsze są imprezy na Kokoczu, oczernianie innych, niestosowanie się do wyroków sądowych niż dbanie o rozwój gminy. Nobilitacji i splendoru dodaje im pokazywanie się w towarzystwie wielkiej osobistości jaką jest p. Mucha z Jodłowej. Ech gdzie te czasy gdy przyjeżdżali do nas ministrowie, posłowie, senatorowie, wtedy czuło się rosnący prestiż, a teraz? ………….. Mamy czteroletnią kampanię buraczaną.

   • :0 on 13 czerwca 2011 at 22:45

   Rosnący prestiż się czuło, było fajnie ,sielanka ,Ludzie nie docenili a teraz znów nie głosują. Niewdzięczniki . No to są teraz “rozgoryczeni pseudozmianami i wszechobecną wulgarną krytyką” . To straszne.

Komentarze zostały wyłączone.