Kpina wyborcza

Kpina z wyborów jaką zafundowała nam nasza władza jest czymś niewyobrażalnym na skalę Polski. Czymś niewyobrażalnym i niedopuszczalnym jest takie zachowanie urzędników administracji publicznej w kwestii informacji o organizacji i przeprowadzeniu wyborów lokalnych . Szanowni Państwo zapraszam do lektury strony Urzędu Miasta Ryglice na kartach której powinno się publikować informacje ważne dla mieszkańców . Za taką informacje chyba należało by uznać fakt iż 12-06-2011r. odbędą się wybory Zarządu Miasta Ryglice .Jak wynika z daty wpisu Autor: Administrator, data dodania: 09-06-2011 zamieszczonego na stronie www.ryglice.pl urząd poinformował nas że dnia 12 czerwca 2011 w okolicach godziny 12.00-13.00 przez Ryglice będzie przejeżdżał Karpacki Wyścig Kurierów. Kolejne cztery wpisy dodano 10-06-2011 r. odpowiedni informując nas że 8 czerwca w ramach programu „MAŁOPOLSKIEGO DNIA UCZENIA SIĘ PRZEZ CAŁE ŻYCIE” Urząd Miejski w Ryglicach zorganizował kurs carvingu. W kolejnych wpisach z tego dnia pani Burmistrz zaprasza mieszkańców na obchody X-lecia odzyskania praw miejskich, informuje o szkodliwości azbestu oraz prezentując się z łopatą donosi iż . W dniu 7 czerwca 2011r. w Tuchowie odbyła się konferencja prasowa połączona z przekazaniem terenu budowy dla kontraktów na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości i gminie Tuchów. Na informacje dotyczącą organizowanych przez tenże urząd wyborów natrafiamy na stronie urzędu dnia 27-05-2011 wpis dotyczy komunikatu Gminnej Komisji Wyborczej w którym: Gminna Komisja Wyborcza w Ryglicach podaje do wiadomości publicznej listę kandydatów w wyborach na przewodniczącego zarządu i członków zarządu miasta Ryglice zarządzonych na dzień 12.06.2011 r. Szanowni Mieszkańcy całkowity brak informacji o terminie miejscu głosowania to przejaw niespotykanej dotąd buty naszych, władz próżno szukać jakichkolwiek obwieszczeni wyborczych brak również jakiegokolwiek oznakowania lokalu wyborczego . Dzisiejsze wybory i okoliczności w jakich się dokonywały to szczyt braku jakiegokolwiek poszanowania mieszkańców naszej gminy a w dniu dzisiejszym szczególnie mieszkańców Ryglic . Celowo wyszczególniłem jakie informacje podała strona urzędu miast aby uświadomić wszystkim w jakim poszanowaniu w naszej gminie jest obywatel , chyba zaproszenie do uczestnictwa w wyborach to naturalny obowiązek administracji publicznej na każdym szczeblu. Czy fakt braku kandydata NJ uczestniczącego w tych wyborach jest wystarczającym powodem takiego zmarginalizowania tego demokratycznego aktu jakim są wybory nie zależnie czy są to wybory do sejmu , na sołtysa czy do zarządu miasta. Szanowni mieszkańcy przedstawiam wyniki wyborów podane przez Gminna Komisję Wyborcza w Ryglicach i opublikowane przez stronę www.ryglice.pl
Liczba uprawnionych do głosowania: 2229
Liczba wyborców którym wydano karty:101
Liczba kart ważnych wyjętych z urny:101

Na przewodniczącego zarządu miasta
Liczba głosów ważnych: 84
Liczba głosów nieważnych: 17
Bochenek Krystyna: 84

Na członków zarządu
Liczba głosów ważnych: 98
Liczba głosów nieważnych: 3

Gawron Grzegorz: 58
Marcinek Szczepan: 62
Pikus Maria: 45
Zegar Tadeusz: 52

Niech fakt że spośród 2229 uprawnionych do głosowania w wyborach tych wzięło udział tylko 101 osób posłuży za komentarz , to ogromna porażka Nowej Jakości . Nie wystawienie własnego kandydata w tych wyborach to coś czego nikt z nas wyborców się nie spodziewał ,powodów tej decyzji nie poznamy pewnie nigdy tak jak nigdy nie dowiemy się kto w takiej konfrontacji był by zwycięzcą. Zastanawiające jest zupełne oddanie pola w tych wyborach czym spowodowane? Może obawą o wynik ,lub zwyczajnie podzieleniem odpowiedzialności za własne działania . W tej sytuacji łatwiej będzie wytłumaczyć wyborcy brak efektów stwierdzając: to nie my jesteśmy winni to zarząd miasta a nie my ponosimy odpowiedzialność to jest w kompetencji zarządu nie naszym . To są chyba prawdziwe powody braku kandydata Nowej Jakości w wyborach do Zarządu Miasta Ryglice miasta w którym mieści się Urząd Gminy urzęduje Burmistrz i zdominowana przez członków NJ Rada Miejska. W mieście w którym zdecydowana większość w jesiennych wyborach samorządowych opowiedziała się za Nową Jakością brak kandydata na Przewodniczącego i członków zarządy Miasta wywodzących się z NJ jest czyś co trudno zrozumieć zwłaszcza w kontekście zapowiedzi realizacji hasła Nowej Jakości. Wszak wtedy można by realizować wszystko zgodnie z tym hasłem bez podziału odpowiedzialności bez zarzucania utrudniania realizacje tego hasła. Serdecznie gratuluje wybranym Pani Bochenek i członkom zarządu miasta, ludzie w was wierzą , wierzą że nie wsiąkniecie w tę nijakość jaka nas otacza ,wierzą że będziecie upominać się o Lepsze Jutro Ryglic. Lepsze jutro jakie powinno być udziałem mieszkańców nie tylko prominentnych działaczy NJ .

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/kpina-wyborcza/

17 Komentarzy

Skip to comment form

  • Kolejny Wyborca on 16 czerwca 2011 at 20:17

  To jak przygotowane były te wybory i jak przygotowani byli wyborcy na te wybory pokazuje strona Urzędu Miasta Ryglice na łamach której prezentuje się wyjaśnienia w sprawie wyborów. Niestety nikt z urzędników nie zadał sobie trudu aby poinformować , zaprosić do wzięcia udziału w tych wyborach zanim się odbyły .Piszecie że za to odpowiada Pan Gutkowski może i tak ale całkowita odpowiedzialność spada burmistrza i rade. To oni uchwalili statut to oni zarządzili wybory to oni powołali przewodniczącego komisji wyborczej to oni powinni zachęcać do udziału w wyborach . To niewyobrażalne żeby na temat wyborów do zarządu miasta nie było żadnej wzmianki na stronie urzędu. To niewyobrażalne że nikt nawet ksiądz nie przypomniał mieszkańcom o tym że w dniu 12.06.2011r w budynku starej szkoły mieszczącym się 50 m od kościoła znajduje się lokal wyborczy w którym odbywa się głosowanie na przewodniczącego i członków zarządu miasta . Tak słabe nagłośnienie tych wyborów miało chyba na celu ograniczenie poparcia dla kandydujących i z racji tego że byli jedynymi kandydatami pewnymi zwycięzcami w tych wyborach . Jak się zadaje osoby te miały nie mieć poparcia zbyt wielu mieszkańców tak aby można było ozywać tego argumentu w przyszłości .

   • zbyszek on 16 czerwca 2011 at 21:34

   Zgadzam się z tym komentarzem. Sprostowanie publikowane przez Urząd to potwierdza. Myślę, że niewiele brakuje aby kazali przepraszać kanydującym za to.że glosowali., bo nikt inny nie miał odwagi tego zrobić. Natomiast twórca i autor statutu sam go nie zna ponieważ wypisuje bzdury na swoim blogu!

 1. Dla wiadomości wszystkich badania większość strażaków w powiecie robi w Kol-medzie. Jak mnie poinformowała Pani Burmistrz jest to jedna z dwóch firm jakie maja te badania w ofercie . Jedna to Medicus z ulicy mostowej druga Kol-med z ulicy dworcowej . Jak mnie zapewniła Pani Połoskowa ani ona ani jej mąż nie mają żadnych udziałów w Kol-medzie Pan Połoska pracuje tam na umowę zlecenie .

   • olek on 14 czerwca 2011 at 22:40

   Jeżeli mowa o radnych to wieśc niesie że nasz Sępek lada dzień będzie pracował w Zalasowskim GOKu. Córka drugiego radnego z Zalasowej juz chyba podjeła pracę w Gminie. Cały czas jest mowa ,że radny Jezior ma zostać szefem zarządzania kryzysowego w Gminie To jest ta Nowa Jakość . To są wzorce do naśladowania Panie Przewodniczący. Tak wiele Pan miał do powiedzenia w poprzedniej kadencji w podobnych sprawach. Zmienił Pan nagle zdanie, bo ja zmieniłem ale o Panu.

    • Wiesiek on 14 czerwca 2011 at 22:55

    Tak wieść niesie niestety to smutna prawda zaczyna się uczta przy korycie ale na taką skalę to tego nie było w Ryglickiej historii . Wojtanowski już szykuje się do przejęcia stołka Poloskowej to tylko kwestia czasu jak pokaże swoje drugie ja . Jezior to znany już wszytkom wiraszka tylko że cienki jest jak nic pajęcza płytki jak kałuża, a kryzys może być po objęciu tej funkcji przez tego Pana . Już na Górze św. Marcina pokazał jak sprawnie dowodzi oby nie pokazał w gminie .

     • wyborca on 16 czerwca 2011 at 19:50

     mysle ze przesadzacie z tym Wojtanowskim może i się szykuje do przejęcia stołka ale kto teraz na niego zagłosuje,za czasów Karasiewicza był to P.Wojtanowski czy P.leśniczy a teraz to tylko kumpel Jeziora

   • straz on 16 czerwca 2011 at 19:38

   no i wszystko jasne dlaczego własnie w kolmedzie a nie w innej firmie.

   • Anonim on 16 czerwca 2011 at 19:51

   To tłumaczy wszystko nie musi być udziałowcem żeby mieć z tego zysk to wysoce nie etyczne postępowanie naszej burmistrzyni

   • strażak on 17 czerwca 2011 at 20:35

   TO DLACZEGO NIE SKIEROWAŁA DO MEDICUSA ???? MYSLĘ ZE NA TO PYTANIE ODPOWIEDZIAŁA SAMA. PORAŻKA I PRYWATA!!!!!!!!!!

  • Janek on 13 czerwca 2011 at 11:02

  Co co się wydarzyło w te niedzielę to zamach na demokrację.
  Ktoś miał interes ośmieszyć kandydatów czy nas wszystkich?
  Szkoda ludzi uczestniczących bo wystawiono ich na poważną próbę a zła frekwencja stawia ich w dwuznacznej sytuacji.Ludzie po prostu nie wiedzieli,że są wybory.
  Nie wszyscy śledzą internet , plakatów z Urzędu nie było w ogóle , w kościele też milczenie podczas kiedy błahe pierdoły chętnie się ogłasza.Co tu teraz w trawie piszczy?No kandydaci też mogli schować swoją dumę i poprosić znajomych o głosy i pójście do głosowania . MOŻNA POLEMIZOWAĆ ALE URZĄD NIE DOPEŁNIJ NALEŻYCIE OBOWIĄZKU TO JEST PODSTAWA. KTOŚ PEWNIE JEDNAK ODPOWIADA ZA PRZEPROWADZENIE TYCH WYBORÓW.Może jakościomierz wie kto personalnie nie zdał egzaminu i nie przeprowadził rzetelnie historycznych wyborów . Winę moralna ponoszą nasi Radni Ryglic , oni przede wszystkim powinni o to zadbać ale jak widać bali się konkurencji.

   • Wiesiek on 14 czerwca 2011 at 15:02

   Na pytanie kto personalnie odpowiada za organizacje wyborów odpowiedzi udziela Regulamin Organizacyjny Urzędu Gminy w Ryglicach. Odpowiedz jest prosta ta osoba jest Sekretarz Gminy czyli w tym wypadku Pan Gutkowski .
   STRUKTURA ORGANIZACJI URZĘDU

   § 6

   1) W skład struktury organizacyjnej Urzędu wchodzą :

   – Kierownictwo Urzędu :

   a) Burmistrz
   b) Sekretarz Gminy

   2) Referaty i Komórki Organizacyjne Urzędu:

   a) Referat Budżetu i Finansów, 12 etatów kalkulacyjnych,
   b) Radca Prawny,1/2 etatu,
   c) Referat Ogólno Organizacyjny i Spraw Obywatelskich, 7 etatów kalkulacyjnych,
   d) Dyrektorzy Gminnych Jednostek i Zakładów Budżetowych,14 etatów
   e) Komórki Organizacyjne wymienione w zał. nr.1, 10,5 etatu

   3) Burmistrz bezpośrednio nadzoruje i kontroluje pracę komórek organizacyjnych wymienionych w ust.2,
   4) Sekretarz Gminy bezpośrednio nadzoruje i kontroluje pracę komórki organizacyjnej wymienionej w ust. 2, pkt c oraz koordynuje działanie komórek organizacyjnych Urzędu.
   5) Pracą referatów wymienionych w ust.2, pkt a i c kierują kierownicy referatów
   6) Kierownikiem Referatu Ogólno Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich jest Sekretarz Gminy.
   7) Urząd Stanu Cywilnego działa jako komórka organizacyjna którego zadania realizuje pierwszy zastępca kierownika Urzędu Stanu Cywilnego.
   8) Kierownikiem referatu Budżetu i Finansów jest Skarbnik Gminy.
   9) Schemat organizacyjny Urzędu Gminy Ryglice z uwzględnieniem gminnych jednostek i zakładów budżetowych.

   • Do zakresu działania Referatu Ogólno Organizacyjnego i Spraw Obywatelskich należą:

   I) W zakresie spraw organizacyjnych i obsługi:

   • Obsługa organizacyjna i administracyjna Rady Miejskiej i jej Komisji, w tym:
   1) Organizacyjne przygotowanie sesji Rady i posiedzeń Komisji,
   2) Zapewnienie prawidłowego i terminowego przygotowania materiałów na sesje i posiedzenia komisji,
   3) Opracowanie z obrad protokołów, wniosków, opinii i interpelacji,
   4) Prowadzenie rejestru uchwał, o którym mowa w § 20 ust. 1 pkt. 3 Regulaminu
   5) Przekazywanie dokumentów z sesji i posiedzeń odpowiednim jednostkom oraz czuwanie nad ich realizacją,
   6) Przygotowanie wniosków w sprawie diet radnych.

   Referat przy oznakowaniu spraw używa symbolu OORM.I.

   II) W zakresie zadań ogólno organizacyjnych:

   1) Organizacyjne zabezpieczenie wykonywania zadań, w tym zleconych Gminie z zakresu administracji rządowej i samorządowej.
   2) Realizacja spraw związanych z powierzaniem prowadzenia określonych spraw w imieniu Burmistrza, upoważnianiem do załatwienia spraw oraz udzielaniem pełnomocnictw.
   3) prowadzenie zbioru pełnomocnictw, upoważnień, porozumień i umów długoterminowych.
   4) Prowadzenie zbiorów aktów prawnych, o których mowa w § 23 Regulaminu oraz zbiorów przepisów prawnych ogólnie obowiązujących
   5) Prowadzenie rejestrów kancelaryjnych, o których mowa w § 20 ust. 1 pkt. 1-2 i 4-9 Regulaminu.
   6) Przekazywanie uchwał, zarządzeń porządkowych i zarządzeń Burmistrza do organu nadzorczego oraz współdziałanie w publikacji prawa miejscowego.
   7) Zbieranie danych oraz terminowe sporządzanie zbiorczych odpowiedzi dotyczących realizacji uchwał.
   8) Zbiorcze opracowanie rocznych sprawozdań z działalności Burmistrza,

   9) Terminowe i zgodne z obowiązującym wzorem zbieranie od osób pełniących funkcje określone w ustawie o samorządzie gminnym oświadczeń majątkowych wraz z przekazywaniem ich do właściwych organów.
   10) Współdziałanie z Delegaturą Wojewódzką Krajowego Biura Wyborczego w realizacji zadań wyborczych i referendalnych.
   11) Współdziałanie z właściwymi, gminnymi komisjami w zakresie prawidłowego przygotowania i przeprowadzenia wyborów i referendów na obszarze Gminy.
   12) Zabezpieczenie i archiwizacja dokumentacji z wyborów i referendów oraz jej niszczenie.
   13) Prowadzenie spraw związanych ze zgłoszeniem kandydatów na ławników do sądów powszechnych.
   14) Prowadzenie spraw dotyczących przedstawicielstwa Gminy w różnych zespołach, organach doradczych i gremiach.
   15) Współdziałanie z jednostkami pomocniczymi Gminy (sołectwa) i ich organami, w tym w sprawach mienia dla tych jednostek.
   16) Organizacja przeprowadzenia i obsługi spotkań Burmistrza z mieszkańcami Gminy.

   Referat przy oznakowaniu spraw używa symbolu OSO.II.

  • bezznieczulenia on 13 czerwca 2011 at 09:08

  CZY MAMY KOMPLETNY ZARZĄD MIASTA?
  101 głosów oddanych w wyborach na członków zarządu. Aby wejść do zarządu trzeba było zdobyć conajmniej 51 głosów czyli 50 %. Pani Maria Pikus otrzymała 45 głosów. Konieczne będą wybory uzupełniające.
  CIĄG DALSZY PARODII W WYKONANIU NOWEJ JAKOŚCI ?

   • Anonim on 13 czerwca 2011 at 20:25

   Czy bez znieczulenia mógł byś napisać jak to jest ale tak dla ludzi ilu kandydatów na członków można było zaznaczyć czy tylko jednego czy więcej nazwisk, Nic z tego nie rozumiem proszę wyjaśnij to

    • bezznieczulenia on 14 czerwca 2011 at 09:38

    Można było zaznaczyć 4 kandydatów na członków zarządu miasta , czyli tylu ilu liczy skład zarządu.

  • wyborca on 13 czerwca 2011 at 07:07

  Statut jest tak napisany że głosowanie musi się odbyć i w takim przypadku jak był w tych wyborach kandydat musi uzyskać 50 % głosów z głosów oddanych. Tak ja piszesz nie było sensu organizować wyborów skoro jednak zostały ogłoszone to należało tak samo je nagłaśniać jak każde inne . Takie działania ze strony naszych władz to zabijanie w społeczeństwie poczucia tego że wzięcie udziału w wyborach ma sens i czemuś służy . Takie potraktowanie sprawy przez nasze władze utwierdzają w ludziach przekonanie że ich głos się nie liczy ze oni i tak zrobią co chcą . Cała Polska walczy o frekwencje wyborcza wręcz odwrotnie po sukcesie jakim były myślę tu o ilości mieszkańców którzy skorzystali ze swojego prawa i głosowali w tamtych wyborach organizujemy jakiś cyrk pokazując że to czy oni pójdą czy nie to n ie ma znaczenia . To tak jak autor nazwał kpina wyborcza w piękna słoneczna niedzielę gdzie na jednej mszy w kościele było więcej ludzi niż zagłosowało w wyborach mimo iż większość z nich przechodziła 5 metrów od drzwi lokalu wyborczego. Nic żadne słowa komentarza nie są w stanie tego zmienić drogi “Bobasie”

  • Bobas on 13 czerwca 2011 at 01:04

  A może ludzie nie poszli po prostu dlatego, bo uznali, że nie ma sensu głosować, skoro i tak wszyscy kandydaci się dostaną do żłoba?
  Bezsensowne było też namawianie do głosowania na tej stronie i wogóle . Bo po co iść i robić coś co jest bez sensu?
  Jagby nie było żadnego kandydata, też byście namawiali do głosowania? Nie róbmy z ludzi gupków większych niż są!

  • Jarek on 12 czerwca 2011 at 23:12

  Nawet nie wiedziałem że dziś były te wybory dopiero jadąc w autobusie usłyszałem rozmowę jakościomierza z jakimś Wieśkiem który też jak ja był zdziwiony że są jakieś wybory. No to żeśmy zagłosowali pomyślałem jak bym wiedział to przecież przechodziłem na autobus kolo starej szkoły i bym zagłosował ale nie wiedziałem szkoda choć widzę że nie było wyboru .

Komentarze zostały wyłączone.