IV Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

 

Sesja

 

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad  TUTAJ

Relacja video  TUTAJ

                                                                                          az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/iv-sesja-rady-miejskiej-ryglicach/

109 Komentarzy

Skip to comment form

  1. Niech sie pan nie kompromituje i nie niszczy juz wiecej. Zniszczyl pan duzo. Za duzo

   1. Dla mnie i dla wielu przyczynił się do normalności w tej gminie. Nie ma inaczej. A widzę samorządową, którą ma powinien wykorzystać. Wielu mu dopinguje.

    1. Jezior pisze o “nowym” budżecie? z tego co wiem to rada nie wprowadzała zmian do tego, który sam uchwalił! No ale..teraz szybko zapomniał, że BYŁ radnym i miał 4 lata na zrobienie z gminy krainy mlekiem i miodem płynącej. Teraz wszyscy oczekują od Burmistrza, od rady, że miesiąc po wyborach posprzątają wszystko. Śmieszne jest to trochę…

     1. Janie, Janku czy jak Ci tam jak się coś pisze to trzeba mieć jakąś wiedzę, a nie rozsiewać banialuki. Budżet na 2015r. przyjęła nowa wybrana rada. Projekt budżetu na 2015r. przygotowała Połoskowa. Karasiewicz i nowa rada do tego projektu mogli wnieść poprawki lub po prostu wywrócić go do góry nogami i wprowadzić nowe zadania inwestycyjne. Stara rada tego projektu na pewno nie widziała bo wybory były 16 listopada.

 1. tekścior 3\\

  W zimie to jest raczej inny problem. W Szwecji, na Podhalu i na wielu naszych drogach gminnych mamy białe drogi. Tam sypie się biały żwir i jest biało i bezpiecznie. U nas ślizgawica. Moja propozycja to zadbanie o wszystkie drogi a nie tylko te przy których mieszka radny albo dużo potencjalnych wyborców. Sypcie drogi zirem – jest zaoszczędzona kasa z lekkich zim. Na wiosnę żwir pomoże też autom slizgać się po błocie, a w lecie droga będzie lepiej utwardzona. To mój pomysł. Wkurza mnie że czasem muszę wjeżdzac w ten lód na drogach gminnych i stąd mój postulat. Szwecja. Pohale i drogi gminne to zima- reszta udaje że żyje w Euro.

 2. Post nr 2.
  Lampy uliczne są ważne. Ale stoją tylko na części dróg. My podatnicy płacimy za ich działanie dla wybrańców, ale niby dlaczego płacimy skoro wielu z nas wcale ich nie ma? To jest ważny postulat!

  Jest też problem białych dróg. O tym napiszę w poście nr 3.

  (ten blog to porażka- powinno to być forum, bo taka forma tu pasuje, a ktoś ma w głowie że blog. Oczywiście rozumiem, że AZ ma towarzyszy którzy ciągle moderują ten blog- bo nie pasi im że ktoś coś pisze źle- nawet teraz moderację włączono- jeden bluzga na innych ile chce, ale drugi nie może- ale mi to strona dziwna).

  1. Oczywiście to żart taki na dobranoc POwiec napisał. No poważałem wpisy POwca, no ale teraz się POwiec nie popisał.

   1. Trochę żart, troche wkurzenie, jak się moderuje wpis długo a jeden z moich wpisów w ogóle nie został wpuszczony. Ach ta cenzura.

    1. Proszę nie przesadzać i nie wprowadzać w błąd. Każdy niewulgarny komentarz jest publikowany. W temacie Pytania do Włodarzy (moderacja), moderacja polega na przenoszeniu komentarzy nie na temat do zakładki To i Owo i tam wszystko jest. Sugeruję komentarze nie na temat pisać np. w To i Owo lub w każdej innej zakładce bądź w innym temacie. az

    2. A i jeszcze jedno. Czasem jest tak, że jak ktoś zbyt często pisze komentarze, tzn. w krótkich odstępach czasu, to komentarze są traktowanie jako spam. Pani, Pana , Twój jeden wczorajszy komentarz został zakwalifikowany jako spam, ale jest już przywrócony i jest w obiegu dyskusji. az

  2. myślałem że blog jest wtedy gdy się znajdzie “blogowicz” który pisze artykuły czytane przez innych z zainteresowaniem tzn. przelewa jakieś swoje przemyślenia w ten wirtualny świat .
   a tu blog bez blogera 🙂 ale z burmistrzem dodającym rangi 🙂

   1. Oj tam , oj tam. Zwał jak zwał, forum czy blog. Nie jeden bloger chcialby mieć taką poczytność i aktywność na swojej stronie, blogu, czy forum.

  3. No właśnie, to nie jest BLOG, tylko FORUM.

   1. Blog (ang. web log – dziennik sieciowy) — rodzaj strony internetowej zawierającej odrębne, zazwyczaj uporządkowane chronologicznie wpisy. Blogi umożliwiają zazwyczaj archiwizację oraz kategoryzację i tagowanie wpisów, a także komentowanie notatek przez czytelników danego dziennika sieciowego. Ogół blogów traktowany jako medium komunikacyjne nosi nazwę blogosfery.

    Blog od wielu innych stron internetowych różni się zawartością. Niegdyś weblogi utożsamiano ze stronami osobistymi (czy domowymi)[1]. Dziś ten pogląd jest nieaktualny, wciąż jednak od innych stron internetowych blogi odróżnia bardziej personalny charakter treści: częściej stosowana jest narracja pierwszoosobowa, a fakty nierzadko przeplatają się z opiniami autora[2]. Ponadto można spotkać się z definicją bloga jako sposobu komunikacji.

    Ten blog, to blog kolektywny.

    Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Blog az

    • KOlektywizator on 23 stycznia 2015 at 17:07
    • Odpowiedz

    To blog kolektywny i dla POwca miejsce musi być!!!!

 3. W końcówce sesji pojawiły się 2 kwestie, które mają wspólny mianownik. Burmistrz mówi o publikacji projektów uchwał a z kolei później głosuje się za oświetleniem dróg. Mała uwaga – doste projekty uchwał są wązne i tu wielki plus dla władzy. Ważne jest jednak także zaplecze finansowe. Jesli ktoś poddaje pod głosowanie czy oświetlać drogi w nocy, to niech oprócz argumentów np. psychologicznych, poda także “ile to coś kosztuje”. I tu słusznie bronił tej tezy radny Marek i głosujący (co świadczy o demokracji a nie braku jedności- o czym już mówiłem- brak rączki w górę i nie oznacza niepoprawności i jakiemuś oszołomstwu).
  Reasumując – pokażcie projekt i koszty. I oczywiście dyskutujcie. Debata musi być. Psychologia to za mało, czasem trzeba pogadać o kasie. Prosty przykład- zatrudnijmy Rambo za 100 mln zł i będzie bezpiecznie. Chyba nie o to chodzi.
  Dodam do tego kwestię inną – bardzo ważną. Bezpieczeństwo to także drogi gminne. W gminie Ryglice są często białe. Zapraszam do tematu w poście nr 2.

  • Obszczymur on 8 stycznia 2015 at 10:24
  • Odpowiedz

  A co się stało z blogiem Andrzeja? Podał się do dymisji? Teraz mamy monopol na rynku blogów gminnych?

  • Statystyki lokalkne on 1 stycznia 2015 at 12:17
  • Odpowiedz

  w Parafii Ryglice

  52 zgony
  30 urodzonych
  22 śluby

  Kto wie czy więcej nie urodziło się naszych parafian poza granicami Polski. Taki klimat, sorry

   • Perspektywa on 2 stycznia 2015 at 16:13
   • Odpowiedz

   A rozwodów ile? Pleban nie podaje? Może jakiś urząd poda…. Nie ma pracy, nie ma kasy, nie ma planów, nie ma przyszłości. Tylko emigracja, rozbicie rodzin, bieda, smutne dzieciństwo bez ojca matki. Czyja to jest zasługa? Właśnie minęła 25 rocznica Planu Balcerowicza. Sukcesów życzę…..

   • Czy to normale on 2 stycznia 2015 at 17:59
   • Odpowiedz

   W tym 8 dzieci wyjeżdża z rodzicami zagranicę. Wczoraj Proboszcz Franek o tym mówił. Czy to normalne???

   Bernard pomnik chyba Ci się udał, ale Tuskowi powroty do PL do zielonej wyspy nie wyszły. PO największy szkodnik w narodzie !!!!

   1. Szukałem osobę do pracy na umowę za 2 400 zł i zgłosiło się 3 chłopaków, ale powiedzieli, że za te pieniądze nie będą robić. No to jak ktoś nie chce pracować w Polsce to sory…. a wiem, że konkurencja zatrudnia na smieciówki albo na czarno. Ja chciałem uczciwie i tyle zaproponowałem na początek na ile mnie było stać. Tylko potem nie mówcie, ze w PL nie ma pracy.

    1. Podaj telefon albo adres email, napewno ktoś się znajdzie. Trzeba szukać, jest dość ludzi bez pracy co chcą pracować. A młodym się nie dziw, znają języki, mają wykształcenie i umieją się cenić. Za granicą zarobią 2x lub 3x tyle. Rodziny nie mają, doświadczenie mogą zdobyć, niech jadą, nic nie tracą a zyskać mogą wiele. Pozdrawiam….

     1. Proste. Frajerstwem jest zaiwaniać za gr. w PL.

   • Liberał z Jonin II on 3 stycznia 2015 at 11:05
   • Odpowiedz

   Nigdzie nie jest napisane, że mieszkańców ma przybywać. Tata w Anglii a mama z dziećmi w Ryglicach to oczywiście patologia. Ale jeśli jest tak dobrze w tej Anglii to niech tata sprowadzi rodzinę i tam zamieszka na stałe . Ludzie z Polski za chlebem emigrowali emigrują i bedą emigrować. A ci co zostaną w takich np Ryglicach i setkach innych prowincjonalnych mieścicnach żyć w dobrobycie raczej nie będą. No bo niby jak skoro przemysłu nie ma i nie będzie a ziemi uprawiać nikomu się nie chce.
   PS
   Na szczęście większość Rygliczan nie narzeka tylko zarabia za granicą a pieniążki inwestuje w ojcowiznę. Bo większość moich ziomali to mądrzy i pracowici ludzie. Umią liczyć i liczą TYLKO NA SIEBIE!!! Z samego gadania i narzekania na władzę (i opozycję), że nie ma pracy – nie będzie kołaczy.

    • złote myśli on 3 stycznia 2015 at 13:40
    • Odpowiedz

    “Nigdzie nie jest napisane, że mieszkańców ma przybywać. ” mocny argument ale może za mało Pan czyta ?
    Polska to również jakaś kultura,język, tradycja ,łatwo to rzucić i nie ma co wylewać łez ? Na pewno nie ma ?
    P.S.A ci ziomale to pracowici czy lenie bo ziemi nie obrabiają,pogubiłem się od tego wywodu wyżej .

     • Liberał z Jonin II on 3 stycznia 2015 at 14:07
     • Odpowiedz

     Moi ziomale to pracowici lenie bo ziemi (swojej) nie obrabiają
     PS
     Tradycją Polaków jest emigracja z zachowaniem kultury i języka. I nie ma co wylewać łez ani za emigrantami ani za ojczyzną. Warto jednak najbliższą rodzinę mieć ZAWSZE obok siebie. Żyć biednie razem zawsze jest lepiej niż być bogatym osobno.

     1. był jednen “za a nawet przeciw” ale za taką logiką nie nadążam.

      • Liberał z Jonin II on 3 stycznia 2015 at 17:12
      • Odpowiedz

      Do już
      Z logiką już tak jest. Nadążyć za nią trudno.

     2. Pan jakiekolwiek pojęcie o pracy na emigracji ?

      • Liberał z Jonin II on 3 stycznia 2015 at 17:28
      • Odpowiedz

      Do ma
      Nie mam żadnego pojecia i obym nigdy nie musiał się o tym przekonywać.

      • Emigrant on 3 stycznia 2015 at 18:07
      • Odpowiedz

      Do Liberała.

      Czego z całego serca życzę.

      • najlepiej on 3 stycznia 2015 at 19:32
      • Odpowiedz

      byłoby żyć razem i godnie ,ale niestety w naszym regionie luksus dla wybranych.Z drugiej strony ciężko mi sobie wyobrazić pracujących u nas ,aby pracowali tak jak na emigracji.

     3. Bo nie umiecie się cenić, popatrzcie na burmiszcza. Pierwszą rzeczą jaką zrobił po przyjsciu do pracy to zarządał podwyżki. Mało tego, dostał 🙂 Idźcie jutro do waszego szefa niech wam podniesie…. Przykład powinien iść z góry.

     4. W kraju panuje bezprawie bo nawet radni mający biznesy nie dość że nie można u nich zarobić to jeszcze na czarno. Ale nie oni temu winni tak do końca. BlackPOL to jest czarnoPOL, A niech się który upomni …. A Liberał zdeka odrealniony . Gzie zielony land premiera DT?

     5. Taki temat do omówienia na forum w kontekście pracy na czarno oraz co by ożywić dyskusję.

      Opozycja w Polsce na czas kampanii (potem realizacja) powinna przedstawić społeczeństwu plan, że jak obejmie władzę, to skonstruuje i wprowadzi w życie ustawę, która spowoduje, że każdy kto pracował na czarno i udowodni to poprzez … najlepiej sądownie (ustawa regulowała by te kwestie) będzie miał zaliczony ten okres jako składkowy. Wiem, wiem zaraz podniesie się larum skąd na to środki.

      A może PO w kampanii wykorzysta pomysł? 🙂

     6. Panie Okoniu czyli Zieliński, niech Pan tą sprawę szybko opatentuje albo co, bo zaiwanią to Panu jak wiele innych. Toż to pomysł na wygranie wyborów w Polsce.

      • Liberał z Jonin II on 4 stycznia 2015 at 08:40
      • Odpowiedz

      Do anonima
      To znaczy, że jakby radny biznesmen ciebie przyjął do roboty to już by nie było bezprawia.Kup wazelinę wysmaruj się i wleź radnemu biznesmenowi w d… i już masz robotę. Tulko pamiętaj, że Twój kumpel bez pracy może gadać ,że to bezprawie i może już nie być twoim kumplem. Tak to już chłopie jest w życiu. Dopóki się jest na utrzymaniu taty i mamy jest fajnie. Jak zabraknie cyca trzeba walczyć o przetrwanie

     7. No taki kraj Bezprawia i Niesprawiedliwości BIN. Dlatego kraj ten wyludnić się musi.

     8. ktoś udowodni że robił na czarno to państwo mu zaliczy okres składkowy. Zaliczy to chyba nic innego jak zapłaci .Niby dlaczego .Jak kogoś okradną to też Państwo powinno pokryć?. Ktoś pracuje nawet bez umowy to jest stosunek pracy i od pracodawcy może dochodzić swoich należności.

     9. Do jak
      Nie wiadomo kto tu kogo okrada proszę jaka

   1. Z Liberatorem często się zgadzam, ale tu akurat nie. Kraje w których napływa ludność- bogacą się i odwrotnie- tam gdzie odpływają, tam państwo kurczy się. W średniowieczu karczowano lasy i sprowadzano osadników niemieckich do Polski i kraj się rozwinął w mocarstwo. USA, GB i inne państwa rozkwitają właśnie dzięki imigracji. w Polsce jest dokładnie przeciwnie- lasy zarastają, ludzi ubywa i niedługo tę puszczę wezmą może nie Niemcy, ale np muzułmanie, albo chińczycy. Taka jest niestety prawda. I nikt o to nie dba. Nie męża stanu.
    PS. Od nas wyjeżdżają ludzie mlodzi, często ludzie zdolni, wybitni. Nasza ojczyzna dała im dzieciństwo, edukację, a teraz korzysta z tego ktoś inny, a u nas- taka żaluzja- szkoły będą zamykać. Tak, wladzo. Zamknijcie szkoły, bo otwierają w USA i GB. Tutaj kupcie parę strzelb do polowania na żubry, lisy i bobry. Taki klimat….

    1. Nie ma powodów by POwca obrażać.
     Prostackie wpisy świadczą o braku argumentów

     1. Pewnie inteligenciakom z PO coś nie pasuje.

 4. Szanowny Panie Burmistrzu ma Pan rację że każdą złotówke trzeba obejrzeć z każdej strony zanim się ją wyda tylko nie wiem jak ma się do tego zatrudnienie W-ce Burmistrza które ma nastąpić -jak się myle proszę mnie poprawić czy wydatek w skali roku około 80tys. zł. to nie marnotrastwo publicznych pieniędzy byłoby na pokrycie dowozu niezamożnych mieszkańców do Tuchowa myślę że bez problemów poradziłby sobie Pan bez zastępcy prziecież wiemy że jest Pan bardzo pracowitym człowiekiem,tych inwestycji w gminie nie będzie tak wiele aby musiała być zatrudniana osoba i to w randze zastępcy,chyba że w tym wszystkim chodzi o co innego

  1. za zarządzanie finansami banku,należy tylko pogratulować doboru współpracowników,ale niczego innego się nie spodziewałem po panu burmistrzu.Zachował fason z przed lat,teraz tylko czekać jak Boguś.L zostanie specjalistą do spraw uzależnień.

   1. Poszły konie po betonie i poszły się chyba je …ć pieniądze banku, Polska to syf a PO to syf nad syfy

   • Bernard Karasiewicz on 4 stycznia 2015 at 11:07
   • Odpowiedz

   Oszczędności poczynione przy zmianach dotyczących zatrudnienia , a takie wprowadziłem z dniem 31.12.2014 r. wręczając wymówienia warunków pracy dwóm osobom, oraz kończące się umowy o pracę dla kolejnych dwóch osób powoduje że na 1 miesiąc fundusz płac zmniejszy się co spowoduje możliwość zatrudnienia zastępcy. Zadania wynikające z zakresów czynności tych osób otrzymali pozostali pracownicy.

   1. BK widać wszedł na bloga. A kiedy Pani Zastępca odpowie na pytanie? Admin to pytanie i odpowiedź tez przeniesie do odpowiedniej zakładki? Było by wszystko w jednym

    1. Pan Bernard przynajmniej odpowiada a pani Zasępca to chyba będzie arogancja władzy. Ta tajemnica bankowa to już w sieci na zapodajce dokumenty wiszą i tylko czekać jak się tu pojawią. Gminne WikiLeaks

    2. jest tak że burmistrz też w radzie banku jest ?

   2. Czyli zakres prac czterech osób otrzymali inni pracownicy a zaoszczędzone pieniądze zostaną wydane na 1 stanowisko które de facto nie będzie w żaden sposób usprawniało funkcjonowania gminy a dokładnie obsługi petentów gminy, patrząc z perspektywy bezrobocia jak można zwolnić 4 osoby by zatrudnić 1gdzie wynagrodzenia tych osób bedą wykorzystane na jedno stanowisko. Efektywność zastępcy na pewno nie wyniesie 400% …

  2. Mam wrażenie, że sesja zdominowana jest przez przemówienia burmistrza. Dobrze się nawet słucha, ale chyba nie tak powinny wyglądać sesje. W powiecie, w sejmiku wojewódzkim, w parlamencie chyba tak nie jest. Starosta, marszałek, premier są wybrani z rady i mniej gadają niż burmistrz, który na sesji jednak jest tylko gościem, a nie uczestnikiem w sensie podejmowania uchwał… Dziwne to dla mnie. Kiedyś pani traktowała radnych jak uczniów, teraz nowi uczniowie siedzą i lulki palą. Władza wg prawa jest dość jasno okreslona, ale podnoszenie rąk to nie jedyna funkcja radnych.

  • szary obywatel on 31 grudnia 2014 at 23:38
  • Odpowiedz

  komentarz dotyczy czytanej przez Przewodniczącego uchwały opłat targowych w Ryglicach-prośba aby Pani przygotowująca materiały na sesję dla PRZEWODNICZĄCEGO nie stosowała oficjalnego skrótu MP. tylko pisała pełną nazwę Dziennik Urzędowy Rzeczpospolitej Polski ,Monitor Polski w tedy przed kamerą nie będzie trzeba podpowiadać przewodniczącemu co dany skrót znaczy bo przecież ON nie musi tego wiedzieć ,wprowadza to zbędne zamieszanie

  • głosujący na B>K on 31 grudnia 2014 at 22:12
  • Odpowiedz

  Panie Burmistrzu proszę aby obejrzał Pan nagranie sesji i zastanowił się nad tym czy przewodniczący rady to właściwa osoba czy naprawdę spośród Pana radnych nie ma kogoś kto mógłby poprowadzić to w sposób profesjonalny my wiemy że Stanisław bardzo się stara ale mu nie wychodzi najlepiej jakby On też obejrzał i jako człowiek jak myślę inteligenty sam wyciągnoł wnioski.jak można głosowaź uchwałę rady której się nie czy,przta za zgodą radnych a potem pyta się kto jest za przeczytaną uchwałą dlaczego nikt z radnych nie poprawił Przewodniczącego to chyba nie wstyd każdy może się pomylić tym bardziej jak ma na pisane na kartce przecież tyle tych uchwał paragrafów że trudno się połapac.Myślę też ze obywatel chciałby wiedzieć czego i jakich kwot dotyczy zmiana uchwały budzetowi.

  1. Uchwała przed głosowaniem po poprawkach musi być przeczytana. Radni są zahipnotyzowani i wcale nie przez media tylko przez pewna osobę, która staje się świeckim kapłanem. Mówi co radni chcą usłyszeć. Tak jak i po kiblach ,tak i po czynach ich poznacie.

   1. Widzicie tedy moi drodzy ziomkowie, że w dzisiejszych czasach nie wystarczy być społecznikiem, działaczem czy dobrym człowiekiem, aby zostać radnym. Trzeba też mieć trochę zacięcia w tym kierunku, ogłady, swobody wypowiedzi i umiejętności czytania oraz właściwego reagowania na określoną sytuację. Nie jest łatwo oj nie, a będzie coraz trudniej. Dobrze, że poprzedni marni radni kolejny raz nie weszli do tego szacownego grona. Jak widzicie kandydaci na przyszłych radnych dobrze muszą się zastanowić czy aby podołają nowym standardom zanim zgłoszą swoją kandydaturę. Wiele niedociągnięć i braków obecnych radnych wyjdzie na jaw, a to nie jest dobra sytuacja ani dla nich, ani dla Gminy.

    1. Dokładnie jak piszesz Klosie. Czy zauważyłeś kto pierwszy podniósł rękę tudzież krawat by zezwolić na bezprawie? Był to radny Wojtanowski o zgrozo Przewodniczący były. Ja rozumiem nowi radni moga sie miotać, to wybaczalne Stan Stan tez popełnił błąd że poddał pod głosowanie

 5. Z całym szacunkiem, ale przewodniczący jest tragiczny. Stara się jak może, ale widzę, że On nie potrafi po prostu sklecić normalnego zdania. To naprawdę tragedia!!!!!!!!!! z całym szacunkiem, ale może ktoś mógłby to prowadzić za tego Pana. Uffffffffffff

 6. 4 sesja już w sieci.

 7. co , co .. co Na SESYJI ?????

  1. Zaskoczyło mnie to, że rada (przynajmniej jej większość) nie zajmuje sie gwiazdorzeniem przed kamerom, tylko stara się coś zrobić. Dzisiaj dostałem telefon od radnego z konkretnymi ustaleniami po sesji, sprawa o którą walczyłem 2 lata wreszcie ruszyła w urzędzie. Ciesze się, że są ludzie zwłaszcza młodzi i mają zapal, oby tak dalej. Pozdrawiam

   1. konkretniej o tej sprawie napisać ?

 8. W gminie Ryglice jest jedność, demokracja wobec tego zjawiska jest be. Hi hi

 9. pod wrażeniem jakości “redakcyjnych ” artykułów . Takie odważne i dociekliwe,dziennikarstwo obywatelskie najwyższej próby.

  1. Proszę nadsyłać materiały do tematów oraz publikować. Ciągle o to apelujemy.

 10. Widzę że rada już zdążyła podnieś pensje swojemu guru

  1. Komu i kiedy podniosła?

   1. Zakładając że guru to burmistrz to na ostatniej sesji rada uchwaliła wynagrodzenie burmistrzowi i jest ono wyższe niż bylo do tej pory

   2. Rada podniosła i stoi mu. A inaczej myślący nie widzą. 🙂

  2. A będzie od stycznia zastępca burmistrza. Z 6 do 8 tys. moze nawet

   1. I bardzo dobrze niech zrobi porządek z tym co tam się dzieje. Pan od promocji zarabiał ponad 6 tyś i nikomu to nie przeszkadzało. Jego zadaniem było wydać 300 tyś rocznie na promocję cesarzowej!

    1. co sie dzieje że porządek trzeba zrobić?

    2. A dzieje się coś? Nuda jak ch… Bo widzę że g robicie. I lepiej nie róbcie, bo pewnie spieprzycie jeszcze bardziej niż poprzednikowaci.

     1. spipszona to byla Marcinka

 11. No czekamy na wyjaśnienia 9 pk. radni przecież maja dokumenty i w nich jest opis sprawy. Powinno być podane do wiadomości mieszkańców co to za nieruchomość. tak by mieszkańcy mogli ewentualnie radnym podpowiedzieć jak myślą o sprawie.,

 12. No czekamy na wyjaśnienia 9 pk. radni przecież maja dokumenty i w nich jest opis sprawy

 13. Zestaw aplikacji, dzięki którym możesz kontrolować i wpływać na działania naszego państwa. az

  http://mojepanstwo.pl

  1. żeby ci sie wydawało że masz wpływ i kontrolę

   1. Dość solidne źródło informacji, uważam. Np. zakładka Sejmometr lub Moja Gmina. az

   2. bdb str . no choćby to z niej wiadomo. nawet urząd nie przedstawia tak jasno i klarownie spraw

    http://mojepanstwo.pl/dane/szukaj?q=ryglice

     1. Kontrola na ful widać idzie gminnych wydatków a no niech wiedza że ludziska w sieci biegłe i okpić będzie trudniej niźli dawniej

    1. Mały postulat. A nawet dwa. Niech kamery nagrywają sesje tak jak dotąd. To chyba nie jest duży wymóg.
     Natomiast drugi postulat to do rady. Dyskutujcie przed kamerą! Jak macie tylko glosować nad tym co wcześniej ustalono, to mam gdzieś taką radę. Nie znam gminy w której radni przychodzą do kamery głosować.
     Reasumując- macie jaja? czy tylko wykonujecie polecenia jakiegoś monstrum? Rozumiem że kobitki nie mają jaj.
     🙂

     1. Dyskutuje sie na komisjach. Jezeli ktos tepy to trzeba jeszcze raz na sesji wytlumaczyc.

     2. To sesja nie jest nagrywana jak dotąd? Przecież jest. Widać przecież.

      • pokazówki? on 29 grudnia 2014 at 08:29
      • Odpowiedz

      Obecni realizują pomysł Zielińskiego, który 4 lata temu zaproponował Nowej Jakości. Niestety NJ poszła na wojnę z mediami i ją przegrała. Oczywiście, że aktualnie istnieje wielkie prawdopodobieństwo sesji na pokaz.

     3. Do “POwiec”

      Nic nie stoi na przeszkodzie, by kamera była także na komisjach. Ja nie mam czasu na to i też chyba nie ma takiej potrzeby. A może się mylę, może jest taka potrzeba. Może urząd podejmie temat? A może “POwiec” zorganizuje kamerzystę? Przyjdzie zapewne czas, że na sesjach pojawią się konstruktywne spory. To naturalne w rozwiniętej demokracji. No chyba, że w naszej gminie takowej brak.

      • Do POwiec on 29 grudnia 2014 at 17:31
      • Odpowiedz

      Podpowiedź. Jeśli komuś bardzo zależy na nagrywaniu komisji to oczywiście można samemu nagrać, ale też można wynająć za kasę kogoś. Najlepiej żeby AJ wpadał na komisje i rejestrował ma mnóstwo czasu jako emeryt.

     4. Wreszcie sensowne nocne rozmowy.

     5. W gminie Ryglice jest jedność, demokracja wobec tego zjawiska jest be. Hi hi

 14. No szkoda. Nie chce się komuś nie chce wiecej napisać w 9.

  1. A przyjdź na sesję to się dowiesz!!! O ile mi wiadomo to porządek obrad to nie protokół, żeby wszystko pisało kto z kim, dlaczego, po co i za ile.

   1. Zaleciało arogancją (pewnie ktoś z władzy komentuje. Zauważ zatem- bo za NJ jak nie pisano jaka nieruchomość to larum się podnosił. to teraz powinno się nr nieruchomości podać. co nie?

  • Z Ryglic on 27 grudnia 2014 at 08:53
  • Odpowiedz

  Zmieniła się władza a informowanie o obradowaniu nie. A tak krytykowano NJ ,że nie uszczegóławia punktów obrad. Patrz 9 punk. Zobaczcie sobie jak to jest w innych gminach, gdzie szczegółowo było by napisane o jaka nieruchomość chodzi. Może któryś radny napisze tutaj o jaką nieruchomość chodzi. Co zabrakło takiego radnego jak Jezior?

  1. Z tego co przeczytałam na stronę UM to tzw. ‘ opozycja” ma przewodnicząca w komisji rewizyjnej wiec może kontrolować już. Mam nadzieje, że obecna rada nie da sie sprowokować i normalnie zacznie pracować- mniej rozgłosu a więcej pracy i zaangażowania, ale nie tylko pod publikę.

  2. Jakoś Jezior nie wpłynął na to aby takie informacje były. Wiec go tak nie gloryfikuj. Na pewno Jezior wpłyną na oddanie ZK do Tuchowa.

  3. Stan Stan nie pinformował o punkcie jakimś? nie dziwię się. Pewnie Stan Stan nie wie że inni mogą się dowiedzieć.

  4. Ciekawe czy StanStan ma już zredagowaną przemowę i punkty obrad. Bo jak nie to znów nudów ciąg dalszy. To już może ja napiszę scenariusz sesji jak poprzednio to wykonałem.
   – otwarcie obrad
   – podciągnięcie krawatów i cyckonoszy
   – opanowanie tematou przez StanStan
   – rączki w górę (krawaty i cyckonosze też)
   – uchwalenie budżetu gminy – w tym punkt o zmniejszeniu dotacji na promocję o 200% tak aby lud się zachwycił dobrodusznością nowej duszności
   – dyskusja i wolne wnioski – i tu niespodzianka – radni idą z uczniami pod pomnik penelopauzy i płaczą rzewnie z burmistrzem, że w gminie pół gminy już wyjechało zagranicę – topienie łez transmituje lokalna stacja, tak jak ostanio (za darmo, bez udziału fundacji promouszyn)
   – zamknięcie obrad i opuszczenie krawatów i cyckonoszy
   – rozejście się w zgodzie, jedności

   Ktoś z tłumu zawołał- a jak tam drogi gminne zimą?
   Niestety uznano ten odgłos za nieludzki w obliczu ważnych zdarzeń gminnych.

   Do jutra.

    • Czytelnik on 29 grudnia 2014 at 20:33
    • Odpowiedz

    Wydaje się, że POwiec to TP. Ale wielu się podoba to komentowanie. Wnosi wiele pozytywnego.

    1. Nie jestem ani TP ani TP SA. Mój humor jest lepszy niż tych pań.

     1. Po-wcu , czep się swojej baby bez stanika a nie rady, chyba ,że nie masz stosownego krawata , bido.

    • człowiek po prostu człowiek on 31 grudnia 2014 at 13:23
    • Odpowiedz

    PO-wcu , zbuku jeden , krawat i biustonosz- chyba wiesz do czego służy , krasule i kozy nie noszą zaznaczam , nie wyśmiewaj Kobiet i Mężczyzn z Rady Miejskiej, bo wychodzisz na jełopa , a humoru i taktu masz tyle co aromatu w starym , zepsutym żółtym serze , którego smak pobudza chore żołądki , a u normalnych wywołuje torsje , tzn PO-wcu żyganie. Myśl nim napiszesz coś – myślenie nie boli.

     • podejrzanie on 31 grudnia 2014 at 15:26
     • Odpowiedz

     dobrze na tym serze się znasz

    1. Jak się powie coś poważnie albo z żartem to zamiast merytorycznej, ciekawej wypowiedzi słyszę złośliwe epitety i całkowite niezrozumienie. Poziom bardzo mierny.

     Przecież nie trzeba dużej inteligencji, żeby wiedzieć, że nie chodzilo mi ani o krawat ani o biustonosz. Ale widocznie niektórym tylko jedno w głowie 🙂 To taka przenośnia była- głosowanie w krawacie pod okiem kamery (co może grozić nieszczerością i niejasnością, o czym już wspominałem) nie oznacza mądrego glosowania.
     A czy mądrze glosowano, to inna sprawa, oglądnijcie film. I oceńcie. Mój ironiczny postulat, by iść do penelopauzy, to też pewna przenośnia. (Proszę poczytać w podręczniku do polaka co to przenośnia, to się dogadamy).
     Myślę, że należy poważnie pomysleć o tym, że duża część mieszkańców zagranicą nie cieszy się z powodu penelopy, ani ich krewni tutaj. W czasie wigilii ci przy żlobie i lepiej sytuowani może mieli ok, ale co niektórzy naprawdę płakali za tymi, którym patronuje jakaś ohyda. Czy w trakcie sesji pomyślano o tym? Jak nie, to pora na to. Rząd nie pomaga w tym, więc może chociaż radni i burmistrz choć troszkę pomogą. Np. kwestia pracy. Nie w urzędzie, ale w ogóle, np. przez lepsze podatki itd.
     Jesli ktoś myśli, że ja tu jestem złośliwy opozycjonista, to się grubo myli. Nie jestem nim.
     Chodzi mi o poprawę sytuacji. Jak będę klepał po ramieniu radnych i burmistrza, to mnie posłuchają? Conajwyżej usłyszę od powyższych adwersarzy słowa uznania, a to dla mnie jest akurat bez znaczenia. Walcie dalej g… jak to wam idzie jako tako.

     1. Super POwiec. Proszę pisać nadal i nie zrażać się krytyką byle kogo.

     2. Łoj tam… będę pisał nie dlatego, że jak ja piszę metafory, a i inni epitetami rzucają jak błotem bo metafor nie rozumieją. Będę pisał jak tylko dojrzę, że trzeba coś powiedzieć. Jskoś zwykle jak coś tu napiszę, to w zasadzie zamykam temat 🙂 albo sypia się kulki z g… Mam nadzieję, że nie radni ani burmistrz bawią się w rzucanie kulek 🙂 obywatel zwykły to niech rzuca, bo wie, że ma w tym interes 🙂

    • Pracownik on 31 grudnia 2014 at 18:06
    • Odpowiedz

    Ciesze się, że znaczna częśc radnych zostala wymieniona. Każdy umiał głośno krzyczeć a jak przyszło do jakichkolwiek ustaleń to każdy umywał ręce i wszystko spadało póxniej na pracownika urzedu i, że pracownik najgorszy. Przynajmniej narazie nowi radni często są w urzędzie, rozmawiają o konkretnych działaniach. Nie afiszują się z tym (przynajmniej narazie).

    1. rzeczywiście już się nadziałali że można stwierdzić że”się cieszę” ,prędzej z tego chyba urzędniku że nie mają pojęcia o niczym i można im wszystko wmówić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)