„Mamy człowieka, który nam sypie codziennie piach w tryby”

Tak to co się u nas dzieje widzą inni, i jak widać nie pozostają bierni.

“Burmistrz Ryglic na jednym ze spotkań z mieszkańcami przedstawił przejmującą opowieść o tym, jak urząd jest zalewany wnioskami o informację publiczną. Wnioski wysyłane przez anonimową osobę nie tylko paraliżują pracę urzędników, ale narażają miasto na koszty – przygotowanie odpowiedzi burmistrz wycenił na  20 tys. zł. Z naszych ustaleń wynika, że trudno mówić o zarzucaniu urzędu pytaniami. Nie przeszkadza to burmistrzowi nawoływać mieszkańców do dokonania swoistego samosądu na wnioskującym mieszkańcu.” Całość znajdziecie Państwo tutaj
https://siecobywatelska.pl/mamy-czlowieka-ktory-nam-sypie-codziennie-piach-w-tryby/

https://siecobywatelska.pl/mamy-czlowieka-ktory-nam-sypie-codziennie-piach-w-tryby/
Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/mamy-czlowieka-ktory-nam-sypie-codziennie-piach-w-tryby/

166 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Kto sie spodziewał takiego obrotu spraw jak tu można przeczytać ?

   • Ocz. Ocz. on 27 czerwca 2019 at 21:50
   • Odpowiedz

   A nikt zapewne. Strach co to dalej będzie, bo, że będzie to oczywista oczywistość

   1. Zero odzewu ,odpowiedzi ,Wstydu też zero. Nie odpowiemy i nikt oprócz jakiegoś nieznanego człowieka nie zapyta ,Radni ,miejscowi członkowie pisu nabrali wody w usta . Istnieje dalej potężna obawa przed zemstą władzy .

    1. Czytam co piszecie w komentarzach i jestem szczerze zdumiony tym, że prawie nikogo nie obchodzi jak wydawano publiczne pieniądze, kto wykonywał prace, co wykonał i za ile – z tak zwanej wolnej ręki. A zapewniam, że są to spore pieniądze wydawane trochę poza wzrokiem obywatela. Zastanawiałem się dlaczego tak jest, że na otwartym i anonimowym forum ludzie nie wyrażają zainteresowania tym, by zostało to ujawnione. Chyba wychodzi na to, że to forum czyt i dyskutuje tu bardzo wąskie grono które uczestniczy w podziale tortu i bloga traktuje jak źródło informacji o tym czy przypadkiem my obywatele nie wiemy i nie piszemy o tym jak i pomiędzy kogo ten tort się dzieli. Wszelkie próby by podnieść kotary są z miejsca wyśmiewane jako niepozrąbywane mącenie i działanie na szkodę “nas wszystkich”. Ale czy tak jest w rzeczywistości? Nieudzielanie odpowiedzi na pytania, kto kroi tort i komu jakie kawałki przypadają to jedno, ale to, że nie ma jednoznacznej reakcji obywateli i wręcz żądania by to ujawnić to coś dziwnego, bo wszyscy o tym mówili gdy chodziło o głosy wyborców a dziś gdy jest ich czas by uczynić to publicznym zamilkli i to tolerują.

     W kwestii wykształcenia, nie jest istotne jakie ono jest, ale czy podstawowe czy średnie, ale istotne jest czy jego “wysokość” jest podawana zgodnie ze stanem faktycznym. Myślę, że wszyscy znają odpowiedz na pytanie o wykształcenie bo wygląda to na grubymi nićmi szyte, a jeżeli nawet ni jest to kolekcjonerska edukacja to jest bardzo cieniutka. Jeżeli ktoś kto nie potrafi publicznie, w sposób niepozostawiający wątpliwości powiedzieć, jaką szkołę skończył, zarządza publicznymi pieniędzmi, sprawuje publiczne funkcje wymagające nie tylko sprytu (który niewątpliwie ma), doradza ministrom, to jak wierzyć w jego uczciwość i dobre intencje? Jeżeli tak prosta i z pozoru oczywista sprawa, jaką jest wykształcenie stanowi tak wielki problem to co będzie dalej? Dziś spływają do nas promesy, granty, dofinansowania których przyznawanie wygląda raczej jak rozdawanie po koleżeńsku publicznej kasy i aż się ciśnie na usta pytanie, czy również wydawanie tych grantów będzie z wolnej ręki – po koleżeńsku?

     1. Demoralizacja jest duża , myślę że to prawdziwe pole do zabrania głosu przez dziekana . Głoszenie jakiś zasad gdy można na tym stracić nie jest jednak popularne a mz wtedy jest autentyczne.

       • ... on 29 czerwca 2019 at 11:28

       A gdzie dziennikarze z platnych redakcji powiatu i województwa? Na urlopach pewnikiem

       • właśnie on 29 czerwca 2019 at 11:46

       Ludzie chcący wprowadzić jakieś standardy demokracji nie mają żadnego wsparcia ze strony mediów ,nie odzywają się gdy grozi się komuś kto pyta o publiczne wydatki . Na urlopach sa od marca i bez końca.

      • mieszkaniec on 30 czerwca 2019 at 22:43
      • Odpowiedz

      8 lipca czekają nas konkursy na dyrektorów szkół w Joninach i na Woli Lubeckiej i tu dopiero zapowiada się ciekawa rozgrywka władzy , może lepsza od wykształcenia. Wystarczy posłuchać co mówi ulica. Podobno jest po dwóch kandydatów i podobno o tych 2 za dużo.

       • Anonim on 1 lipca 2019 at 09:18

       nie wiem czy rozgrywka/?Gorzej być nie może jak było przedtem. Przedtem mierni ale wierni. nikt nie mógł byc lepszy od jasnie panującego. No zobaczmy co w Ryglicach, każdy widzi. Zalasowa zatrudnia sie dalej zone na szczegolnych prawach, Lubcza ma swoje problemy, na Woli czas na zmiany i wyjscie z tego marazmu. Co bedzie czas pokaze

       • Anonim on 1 lipca 2019 at 13:19

       tzn. niby co w Ryglicach ?

       • a mnie on 1 lipca 2019 at 20:40

       niezmiennie razi jak przedstawiciele władzy promują się z dziećmi ,ale czy może zostać dyrektorem ktoś kto by przeciw temu protestował . Bo wygląda to tak że jakiś akademia , burmistrz radni fejsbuk i szkoła na medal . Takie klienckie zachowania są promowane .Tak było i jest. A co do zmian to żadnych nie widać i chyba już wszyscy rozumieją że nie będzie .

       • Anonim on 1 lipca 2019 at 20:48

       Od Ryglic to niech się od……czepi

 2. https://lublin.onet.pl/czwartkowa-sesja-rady-miasta-odwolana-prezydent-zawiadamia-prokurature-i-cba/nfg6lr7
  Lublin tez ma swojego Niewiadomskiego.

  “Niespełna pół roku temu niosłem trumnę mojego tragicznie zmarłego kolegi Pawła Adamowicza – prezydenta Gdańska. Ta tragiczna chwila miała swój początek wiele miesięcy wcześniej – zaczęła się od pojedynczych wpisów, hejterskich komentarzy, które potem przerodziły się w zmasowane ataki na Pawła Adamowicza.

  Paweł się nie skarżył, ja też się nie skarżę, bo jeśli jest się osobą publiczną, trzeba tego typu sytuacje traktować jako część misji, którą się wypełnia, trzeba mieć trochę „grubszą skórę”, gdy widzi się kłamstwa na swój temat. Rozumiem, że trudne decyzje budzą skrajne emocje, tak jak w przypadku Lublina i Górek Czechowskich, ale poziom emocji i ilość przekłamań w tym temacie sięgnęły zenitu.

  Nie zgadzam się na zastraszanie, szczególnie jeśli dotyczy to mojej rodziny i bliskich. Nie zgadzam się na taki poziom dyskusji. Dlatego zdecydowałem o skierowaniu do prokuratury zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa. Nie ma anonimowości w sieci, nie można bezkarnie kłamać i rzucać oskarżeń bez pokrycia.” cyt z listu prezydenta Lublina.

  1. widzisz jakąś analogię ? bo ja najmniejszej

  2. Najbardziej hejtowany Adamowicz był przez Platformę Ob. Dasz wiarę?

 3. Chyba dobrze, gdy transparentnie będą przedstawiane kolejne etapy w sprawie Konstantego Niewiadomskiego. Dlatego też upubliczniam fragment dokumentu z sądu. Wkrótce rozprawa. Jak się zakończy? Umorzenie czy druga instancja? Czas pokaże.

  1. To o co ten Niewiadomski pyta urząd że prokuratura go szuka i sady? Niechybnie sprawa zakończy się jak z Jeziorem albo i wyżej . Trybunały się tym zaczną zajmować . Założę się że tak będzie bo komuś brakuje wyobraźni

   1. To o co pyta jest tutaj przedstawiane.

    Nie będę się zakładał, bo całkiem możliwe, że będzie jak piszesz.

  2. Wydaje mi sie ze jako członek PIS powinien się pan martwić rzeczywistą przyczyną całej sytuacji . I działać .

   1. Rzeczywista geneza sytuacji jest tak enigmatyczna, że bardziej mi się chce śmiać niż martwić. Jak tylko dam radę to na posiedzenie Sądu podejdę i może się dowiem jaka właśnie jest przyczyna.

    1. bardzo śmieszne że burmistrz utajnia dane o wydatkach , że o szkole nie wspomnę ,boki zrywać

     1. Nie zrozumieliśmy się. Sprawa nie dotyczy bynajmniej wątków, które wymieniłeś(łaś).

       • anonim on 25 czerwca 2019 at 17:28

       czyli gdyby o to nie pytał to i tak sprawa by była , acha

      1. Niewykluczone. W którymś z postów KN opisał tą sprawę. Można sobie przeczytać.

  3. No to jeszcze kilkanaście dni i się przekonamy. Jednak gdyby się okazał, że sąd również będzie chciał mnie chronić ujawniając moje dane, tak by burmistrz wiedział gdzie ten tłum poprowadzić, to na pewno od tej decyzji się odwołam wykorzystując wszelkie możliwości wsparcia, jak kiedyś pan Jezior. Jest to bowiem sytuacja dość zabawna, ale w brew pozorom nie jest śmieszną sytuacja, w której uruchamia się takie działania po to, by pod przykrywką ochrony zdobyć moje dane osobowe.
   Niestety działania te przyniosą skutek odwrotny do zamierzonego i to niezależnie od postanowienia sądu. To, że sąd nakaże ujawnić dane niczego nie zmieni i niczego nie zablokuje. Wręcz przeciwnie, uruchomi to wiele działań z którymi w chwili obecnej się wstrzymałem czekając na decyzję sądu, bo od niej zależy w jakiej formie będą te działania.
   A co jeżeli sąd nie nakaże ujawnić danych?
   To również nie spowoduje, że na pozostające wciąż bez odpowiedzi pytania nie będę się domagał odpowiedzi. Jeżeli nie osobiście to zrobię to za pośrednictwem organizacji pozarządowych które oferują swoją pomoc w tej materii.
   Jak widać po słowach i działaniach jakie przeciwko mnie podjęto coś w tych sprawach śmierdzi skoro doskonale wiedząc, że informacje te są informacją publiczną, zamiast je zgodnie z prawem udostępnić próbuje się mnie uciszyć.

   1. Przecież to jest kompromitacja obecnej władzy . Sitwa cd, i bez zmian.

   2. myslę że Niewiadomski to ktoś wobec kogo nie zrealizowano wyborczych obietnic i teraz te ktoś punktuje Augustyna niemiłosiernie. Problem polega na tym że gościu nie chce powiedzieć wprost o co mu chodzi a że ma dobre informacje o wykształceniu Augustyna to rozgrywa go jak Hiszpanie rozegrali naszą młodzieżówkę a jaki bedzie wynik w sensie ile Augustyn przegra zalezy tylko od niego. W Ryglicach niezmiennie cyrk bo kwaaaa mimo że się zmieniają burmistrze i radni to nic się nie zmienia , prywata, kłamstwa, rozgrywki, podchody . Ogólnie celebrowanie samych siebie więc może ktoś to w końcu wyczyści tak jak zaczoł to Andrzej lata temu bo na to że oni się sami oczyszczą nie ma co liczyć.

    1. Ja głosowałem na kogoś kogo popiera PIS bo byłem przekonany że będzie jawność a co za tym idzie będzie uczciwość to warunek podstawowy . A tu siurpryza , siedzi zdaje sie tabun prawników opłacanych sowicie i kombinuje jak nie odpowiedzieć na co publiczne pieniądze wydano . Obok łamania prawa to niemoralne.

   3. Na przykładzie Niewiadomskiego widać jak na dłoni, czym się kończy rozwalenie państwa prawa, zniszczenie niezawisłości sądów. To zwykłego wyborcy na co dzień nie obchodzi. Ale – przychodzi taki moment w życiu człowieka, kiedy staje sam wobec aparatu państwa. Kto go ochroni? Niewiadomski nadzieję pokłada w sądzie, gdzie, jak wmawia TVP, siedzi skorumpowana, nadzwyczajna kasta, posilając się skradzioną w spożywczaku kiełbasą. Może by i wydali sprawiedliwy wyrok, ale tak się składa, że szefem Ministerstwa Sprawiedliwości jest prominentny członek PIS który już zdążył pozamieniać niepokornych sędziów na BMW. Co pozostaje Niewiadomskiemu, który sam już wątpi w bezstronny wyrok? Wyjaśnia: “zrobię to za pośrednictwem organizacji pozarządowych które oferują swoją pomoc w tej materii.” Jak dobra zmiana wykończy organizacje pozarządowe, pozostaje jeszcze znienawidzona “zagranica” panie Niewiadomski.

    1. W interesie burmistrza jest by Niewiadomski został w ukryciu. Nie czytasz chyba wszystkiego co tu się pisze. Niewiadomskiemu obojętne jaki bedzie wyrok.

     1. nie strasz nie strasz bo się ….

       • Anonim on 27 czerwca 2019 at 08:56

       Nie starszę tylko czytam co pisze KN. Niewiadomskiego juz jako jawnwgo obywstela nie da sie zbyć jak anonimowego.

    2. a ja mam nadzieje że dobra zmiana wymusi na burmistrzu żeby odpowiedział na pytania

  4. Zagadka kto jest z PIS a jednak P.O. ?
   Podpowiedź: białe skarpetki w sandałkach….

  5. Cieszy że na imprezie niedzielnej było duzo ludzi. Brawo Paweł. cieszy ze złe i msciwe odeszlo

   1. Dochodzenie kim jest KN to co to jest wg ciebie ,brak odpowiedzi na jego pytania czym jest .Złe odeszło to fakt ale czy przyszło dobre .Na razie widać ze nie. Samo traktowanie pytań jako coś wrogiego jest dla mnie wskazówką że jest źle.

  6. niedługo ta rozprawa,moje pytanie czy można ustalić z czyjej inicjatywy te poszukiwania danych KN ?

  • widzieliśta on 21 czerwca 2019 at 16:26
  • Odpowiedz

  przesada z letka

  • Ech .... on 21 czerwca 2019 at 16:10
  • Odpowiedz

  Nie macie odczucia,że poruszone tutaj tematy samorządowe mogą zawstydzić dziennikarzy zawodowych z mediów powiatu czy województwa?

  W wywiadach władza i dziennikarze jedynie sobie słodzą i z dziubków piją. Rozmowy ustawki. Ech ……

  1. To jest dramat ,głupi człowiek mógł myśleć że oni pilnują interesów ludzi i patrzą władzy na ręce

    • Niemniejjednak on 21 czerwca 2019 at 16:35
    • Odpowiedz

    Patrzą władzy na ręce i pilnują, by te ręce nie drżały podczas zadawania pytań :)))

 4. Ustawa o dostępie do info publicznej do kosza sie nadaje. Co z tego, że anonimowo można pytać i jest 14 dni na odpowiedź. Gdy się nie odpowie burmistrz ma finansową karę. A tutaj brak kar za brak odpowiedzi. Podobno dlatego bo anonimowy pyta.

  1. Gdyby wybory były dzisiaj to bym nie poszedł wcale. Poparcie pisu mnie zmyliło .

   1. Mądry Polak po ……..

    1. Ukrywanie informacji jest po ludzku nieprzyzwoite i budzi podejrzenia

     1. Zastanawiająca jest cisza ze strony Pana/Pani Niewiadomskiego. Wygląda na to, że chyba został skutecznie uciszony/a. Szkoda.

       • Oj on 20 czerwca 2019 at 19:54

       chyba się zdziwisz.

      1. Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem “skutecznie uciszony/a” i dlaczego wysnuwasz takie wnioski, ale zapewniam Cię, że sprawy toczą się swoim rytmem do którego przez pewien czas muszę się dostosować, bo niema sensu się produkować, gdy niezależne ode mnie decyzje mogą zupełnie zmienić sytuację. Dlatego jest cisza. Od zadanych pytań nasza “władza” i urząd nie ucieknie i mimo, że odpowiedzi brak i w sprawie pozornie nic się nie dzieje, to ta cisza i spokój może być ciszą przed burzą. Pozdrawiam wszystkich i zapewniam, że nie jestem uciszony.

       • anonim on 20 czerwca 2019 at 22:38

       Myślę że wielu ludzi trzyma kciuki za Pana ,niestety wielu wyborców obecnego burmistrza

  2. A gdzie sa oswiadczenia za 2018 jednostek organizacyjnych?

   1. W tyle chyba

    1. tajne przez poufne

 5. Czytam wczorajsze komentarze i jest mi po prostu smutno. Liczyłam na zmiany po wyborach a jest jak za PO. Paniszenie się urzędu. Widać wyraźnie ze używa się organów państwa wobec publicysty.

 6. Upragnione oswiadczenie majatkowe burmistrza na BIPie jupiiii 😀

 7. Jeżeli ktoś złożył zawiadomienie do prokuratury o groźby w stosunku do Pana niewiadomskiego anonimowo to logiczne że sąd musi poznać tożsamośc osoby składającej pozew. Jeśli nie zrobił tego Pan Niewiadomski to jakiś ziomek który bierze z niego przykład i też zaczął się tytułowac tym pseudonimem. Czyli tak naprawdę sam Niewiadomski zrobił sobie kuku bo z opisu nie wynika że burmistrz złożył zawiadomienie o ujawnienie tożsamości tylko prokuratura żeby rozpatrzyć pozew musi mieć dane. Gdyby rozpatrywali anonimowe pozwy to w sądach by było jeszcze gorzej niż jest.

  1. masz kłopoty z logiką,żaden sąd tu na razie nie chce nic poznać jak rozumiem . Oczywiste ważne są odpowiedzi na pytania dotyczące spraw publicznych a nie pier..nie o pierogach. Przy okazji ,dziennikarze tego rdn to dno i trzy metry mułu.

  2. I dlatego admina pytają o dane poszkodawanego czyli Niewiadomskiego ? Kupy się to nie trzyma zabardzo.

   1. “Jakiś czas temu administrator bloga Pan Zieliński poinformował mnie meilowo, że dostał pismo z prokuratury z którego wynika, że prowadzi ona dochodzenie w sprawie gróźb karalnych na szkodę osoby posługującej się pseudonimem „Konstanty Niewiadomski” – tj. o czyn z art. 190& 1 KK. które padły na zebraniu mieszkańców Kowalowej.” cytat z wpisu niewiadomskiego ktos zlozyl pozew o grozby na szkode niewiadomskiego

    1. Akurat znalazł się jakiś dobry wujek i ot tak sobie bierze w obronę kogoś komu niby burmistrz grozi. Przecież Niewiadomski pisze wyraźnie że nie składał żadnego zawiadomienia

     1. pod pseudonimem Konstanty Niewiadomski do gminy , do sądu gdziekolwiek może pisać 10 różnych osób. Ja też zaraz złoże zapytanie do UM w Ryglicach z zapytaniem i podpisze się konstatyn niewiadomski 😀

       • mz on 8 czerwca 2019 at 19:31

       próbujesz uśmieszkiem zbyc fakt że nie odpowiada sie na pytania o wydatki publiczne ?

      1. Masz rację, pytać może każdy podpisując się miewiadomski ale czy każdy otrzyma odpowiedz na email do którego dostęp mam tylko Ja? Ktoś pyta i co? Gdzie te odpowiedzi są wysyłane? Jeżeli ktoś posługuje się tym samym nikiem to wolno mu ale jeżeli w raz z nim podaje adres email który ja założyłem to już nie i tylko idiota tego nie rozumie.

       Piszecie, że ktoś złożył za mnie wniosek i macie racje, ale prokurator który dysponuje adresem email którym się posługuje powinien chyba się zwrócić wprost do mnie o usunięcie braków formalnych we wniosku bez których żadne czynności nie powinny być wszczęte.

       CDN.

      2. To o czym piszę wynika z logiki, bo przestępstwo to ścigane jest na wniosek pokrzywdzonego i jeżeli zawiera on braki formalne w postaci braku danych osobowych to pozostaje on bez rozpatrzenia. Tu chodzi o to by się dowiedzieć kim jestem i jakoś mnie zablokować a nie o to żeby dochodzić czyichś praw.

       • anonim on 8 czerwca 2019 at 20:21

       Dla mnie to taki teścik czy od sprawy A Jeziora coś się nie zmieniło. Nie wieje optymizmem,

      3. Pan Jezior rozpoczął dobrą robotę w naszej gminie, ale był sam i wstyd mi, że tak było. Jednak dość tego, bo nie zasługujemy jako mieszkańcy na taką pogardę jaką nam się od lat serwuje mając nas za kompletnych idiotów. Wbrew temu na co wskazywała by różnorodność ników i podpisów na tym blogu komentując wypowiada się bardzo wazka grupa mieszkańców, którzy realizowali i realizują swoje własne interesy robiąc z reszty idiotów. Te tak piętnowane układy nie odeszły wraz z odejściem Karasiewicza, ale mają się doskonale pod nowym przywództwem stając się jego strategicznymi członkami realizującymi ich własny interes.

       • popieram on 8 czerwca 2019 at 21:36

       to co pan robi ,ale czy to zdanie że nie zasługujemy jest trafne? jestem raczej pesymistą ,może nie zawsze ale większości jest tak że jak z danego układu mam korzyść to prawda i uczciwość nie interesuje ,czyjaś krzywda nie interesuje .Zaszłości z komuny świetnie utrwalone przez solidarnościowca z SKR .

      4. Panie Niewiadomski ja tego forum nie śledzę na bieżąco powiedzmy że od przypadku do przypadku lub jak mi Adam da znać że coś mnie ktoś (zawsze jako anonim) zagarnął w komentarzu.
       Proszę mnie oświecić bo nie za bardzo mogę dostrzec co takiego złego się działo lub co się dzieje w naszej gminie? ja wiem, zdaje sobie z tego sprawę że nie za bardzo jestem “społecznikiem” bo to nie moja bajka o czym już wcześniej wspominałem w komentarzach.
       Proszę mi napisać co takiego rozpoczął Pan Andrzej już abstrachuję czy złego czy dobrego czyżby znowu tutaj miało zastosowanie hasło że wstajemy z kolan ? moim zdaniem Pan Andrzej najlepiej się czyje jak jest samotnym wilkiem bo już chyba słabiej mu wychodzi przebywać z watachą.
       Układy pewno jakieś są bo zawsze i wszędzie ktoś z kimś bardziej lub mniej sympatyzuje i za Pana Karasiewicza jak i Pana Augustyna.
       Kończąc mój komentarz chcę zapytać Pana czemu używa i dobrze Pan zwrotu grzecznościowego “Pan” Jezior a analogicznie brakuje go przy “Panu” Karasiewiczu? czy to tylko tak w ferworze “walki” czy to było zamierzone ??

      5. Panie Bogusławie zacznę od końca, wydaje mi się, że gdy mówi się o panu Jeziorze i tym jak potraktowała Go “władza” to zasadnym jest nie użyć słowa pan przed nazwiskiem burmistrza Karasiewicza. To w jaki sposób niszczono człowieka, który śmiał wytknąć urzędowi błędy i przekręty, które nie były wyssane z palca i kto chciał mógł sam się przekonać jak wykonano te inwestycje. Więc słowo pan w tym odniesieniu to za wiele, lecz w moim pisaniu nie było to zamierzone. Tak wyszło.

       Pyta pan co się takiego złego działo i dzieje w naszej gminie? Niech mi pan powie, czy normalnym jest, że wykonując inwestycję drogową w projekcie której jest 20 cm podbudowy i 7 cm asfaltu (to oczywiście przykład) wykonawca robi 15 cm podbudowy i 5 cm asfaltu a inspektor nadzoru będący jednocześnie pracownikiem wykonawcy potwierdza wykonanie zgodnie z projektem? Czy to normalne> Czy pan jako wykonawca używa stali o parametrach i przekroju mniejszym niż w projekcie a ktoś potwierdza, że pan wykonał zamówienie zgodnie ze specyfikacją? Czy budując most wykonał by go pan zgodnie z projektem czy po swojemu? Czy zatrudniając w urzędzie i jednostkach podległych stawiał by pan na kompetencje i doświadczenie, czy zatrudniał tak jak to się działo i dzieje “swoich”? Czy posiadając zakład, który był jak na czasy kiedy funkcjonował nieźle wyposażony i realizował wiele zadań własnych gminy zlikwidował by go pan i sprzęt przekazał do sąsiedniej gminy a sam zaczął kupować usługi jakie dotychczas wykonywał? Czy realizował by pan inwestycje na które można było otrzymać dotacje, czy takie na które trzeba było brać ogromne kredyty tylko po to by przypodobać się wyborcom? I wreszcie czy przez wiele lat krytykując burmistrza Karasiewicza wytykając niekompetencje urzędników, nepotyzm, układy, brak przejrzystości w wydawaniu publicznych pieniędzy po wygraniu wyborów uznał by pan, że już wszytko jest Ok? Czy już nie należą nam się informacje o tym jak pracuje urząd, jak wydawane są pieniądze, jak zatrudniani są urzędnicy itd. ? Czy uważa pan, że nie powinno się było wykonać audytu w urzędzie który tak się krytykowało? Co się zmieniło na lepsze? Może to, że żony burmistrza i radnego zyskały po przejęciu szkół, bo to jest tak, że te nie małe publiczne pieniądze trafiają do wąskiej grupy społecznej, kilkunastu osób a nie do dzieci o których dobrze tak pięknie się mówi. To tylko mała część tego co jest u nas nie tak a co miało się po wyborach zmienić.

       • Podatnik on 9 czerwca 2019 at 21:32

       Ostatnia kampania była szczególna.
       Wmawialo ludziom ile to jest i było złego za BK A także jego radnych. Mówiono że nic nie robili tylko kasę brali. Dzisiaj mamy nowego burmistrza i nowych radnych. Tylko kim oni są i co dobrego wnoszą do tej naszej małej gminy? Oprócz przyjazdów partyjnych polityków. Dzisiaj jest mi wstyd że zaglosowalem pod wpływem pewnych osób na pewne osoby. Jestem zły że dałem się tak podpuscic i zmanipulować. Jestem ciekaw ile reformy szkół niby dla dobra dzieci będą kosztować gminę.

       • Anonim on 9 czerwca 2019 at 22:28

       Wg mnie na naszych dzieciach nie powinno się oszczędzać. Głupio byłoby powiedzieć wyborcom, że w zamian za gorsze wykształcenie waszych dzieci, zrobiliśmy 2 km asfaltu. Dzięki temu wasze dzieci, co prawda trochę głupsze, ale będą mogły komfortowo dojeżdżać do pracy (nieco gorszej). Wg mnie wyborcy jednak poprą tę decyzję przy kolejnych wyborach. Nie wyobrażam sobie, żeby wybory wygrał kandydat, który ogłosi, że pozbywa się z gminy wszystkich szkół, bo chce zaoszczędzić. Państwo nałożyło taki obowiązek na gminy i tego typu przekształcenia, to trochę unikanie wypełniania obowiązków, spowodowane rozrzutnym lub niewłaściwym gospodarowaniem majątkiem publicznym.

       • Klaun on 9 czerwca 2019 at 23:20

       Nie zgodzę się.
       Na przekształceniu tracą nauczyciele bo nie mają lepszej kasy! Przykład w bistuszowej Stowarzyszenie i pięknie działa A dzieci posiadają wysoki poziom! W Joninach wyremontowano szkole chyba za 1 mln zł i dzieci maja dobre warunki do nauki. Wciskanie kitu że w tym wypadku na dzieciach sie oszczędza to tani slogan wyborczy i tyle. Swoją drogą zróbcie eksperyment i wymieńcie kadrę nauczycielską 50+ na nową młodą po studiach i z zapałem do pracy a zobaczycie jakie będą efekty kształcenia. Pozdro dla prawdziwych nauczycieli z pasją!!!

  3. A co, by było, gdyby ustalali w taki sposób w drodze postępowania, kto jest autorem każdego anonimowego zgłoszenia? Ocena tego co miało miejsce na zebraniu nie wymaga wiedzy kim jest osoba pod adresem której zostało to skierowane zwłaszcza, że ocena nie jest dokonywana na podstawie mojego tekstu na blogu tylko na podstawie nagrania video więc nie zachodzi potrzeba ustalenia czy tak rzeczywiście było poprzez przesłuchanie autora jako świadka.

   1. To oczywiste że do ustalenia czy były groźby karalne czy nie , nie jedt potrzebny Niewiadomski. Wystarczy obejrzec zebranie i zakwalifikować.

 8. sypiącemu w tryby prokuraturom zagrożono? . Dla mnie to ktoś kto tryby oliwi a nie piaskuje.

 9. Odnośnie komentarzy, których autorzy spekulują, kim jest osoba o pseudonimie Konstanty Niewiadomski.

  Proszę nie spekulować. Żadna z tych osób o których tu piszecie. Sprawa chyba jest poważna, bo Prokuratura Rejonowa w Tarnowie szuka, że tak to nazwę Pana KN. Zwrócono się do mnie jako admina o udostępnienie wszystkiego, co wiem na temat KN, a wiem wszystko, co jest potrzebne by był ujawniony. Oczywiście korzystając z prawnych możliwości nie udostępniam prokuraturze tych danych. Sprawą zajmie się sąd za pośrednictwem prokuratury, bo złożyłem zażalenie na postanowienie prokuratury.

  1. O to grubo idzie temat jak widać

 10. A czy ktoś już wie, który kolega PA dostanie zgodę na budowę stacji paliw w Ryglicach ?

  1. Od kilkunastu dni przyglądam się Waszej tu dyskusji i coraz częściej pytam siebie o sens podejmowania jakichkolwiek działań w naszej gminie, ale nie o tym teraz.

   Skoro na forum nikt o tym nie pisze to znaczy, że bardzo niewiele osób o tym wie, lub wolą o tym nie pisać. Jakiś czas temu administrator bloga Pan Zieliński poinformował mnie meilowo, że dostał pismo z prokuratury z którego wynika, że prowadzi ona dochodzenie w sprawie gróźb karalnych na szkodę osoby posługującej się pseudonimem “Konstanty Niewiadomski” – tj. o czyn z art. 190& 1 KK. które padły na zebraniu mieszkańców Kowalowej. No cóż, wszyscy zainteresowani słyszeli, kto i co powiedział bo mamy to przecież nagrane i tu pojawia się pewne ALE.
   Zgodnie z § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego co oznacza, że do podjęcia czynności w tej sprawie potrzebny był mój wniosek.
   Sęk w tym, że ja takiego wniosku nie składałem.
   Skąd więc postępowanie w tej sprawie? Jak się okazuje, jest to część chytrego planu, by poznać moją tożsamość, bo prokuratura zamiast dokonać oceny wspomnianego czynu zwróciła się do Pana Zielińskiego cytuję “Ponadto prokuratura chce udostępnienia wszelkich danych, które posiadam na temat Konstantego Niewiadomskiego w tym adresy IP komputera, itd, itp.”. Ktoś komu zależy na ujawnieniu kim jestem posługując się publicznie znanymi danymi w postaci niku internetowego i adresu email podszył się pod moją osobę i jako Konstanty Niewiadomski złożył wniosek ściganie czynu z art. 190& 1 KK. Prokuratura zamiast zwrócić się poprzez publicznie znany adres email, wprost do mnie, próbuje zdobyć moje dane od Pana Zielińskiego. Chytry plan na poznanie moich danych osobowych pod pretekstem działania w mojej ochronie i z uwagi na to, że niejako zobligowałem Pana Zielińskiego do złożenia zażalenia na to postanowienie prokuratury, sąd zdecyduje czy ujawni on to kim jest konstanty niewiadomski. Więcej zapewne wkrótce w formie postu, bo jak widać po podjętych działaniach tematy poruszane tu na blogu nie są błahe skoro rodzą taką reakcję.

   1. Normalnie w jednym czasie napisaliśmy, co napisaliśmy. Czytelnicy gotowi jeszcze pomyśleć , że zmowa jakaś. 🙂

    1. To chyba raczej wynik kontaktu milowego i uznania, że czas o tym publicznie wspomnieć, bo cała sprawa jest dość dziwna i bardzo sprytnie pomyślana a o tym jaki będzie jej finał przekonamy się wkrótce. Jednak już dziś mogę Państwa zapewnić, że ujawnienie mojej tożsamości nie będzie końcem, ale nowym początkiem działalności. Panu Zielińskiemu dziękuję za działania jakie podjął i jeżeli oczywiście nie zdecyduje inaczej chcę nadal pisać na tym blogu, niezależnie od tego tego czy będę niewiadomskim czy wiadomskim.

     1. Wiadomski czy Niewiadomski pisać tu zawsze będzie(sz) mógł. Zgodnie z tym co kiedyś tam napisałem o kolektywnym blogu. Media to media. I chyba nawet Wiadomski będzie skuteczniejszy od Niewiadomskiego.

      To już od KN zależy, jakie podejmie kroki po prawniczej przepychance i postanowieniach czy sądach.

   2. ku..wa z deszczu po d rynnę wpadli, wierzyc sie nie chce ,Tyle ze przestaje dziwic ochrona chorych układów i koterii o wątpliwej uczciwości

    1. Lecz jest blog i orka trwa

   3. wesołej zabawy na Kokoczu i mówmy więcej o pierogach i grulach bo to pasjonujący temat i nam światową sławę przyniesie

 11. Nauczyciele chcą podwyżki : https://vod.pl/programy-tv/matura-to-bzdura-hity/lw6b9bt

  ZA CO?

 12. I stało się to co było do przewidzenia, wspaniałomyślny Roman utworzył nowe stanowisko żeby ratować kolegę przed pośredniakiem http://www.rdn.pl/news/byly-burmistrz-ryglic-szefem-wydzialu-mieszkalnictwa-tarnowskiego-magistratu

  1. Zazdrość?
   A Paweł w gminie jak zatrudnia to jakim kluczem się kieruje?jak PiS swoich zatrudnia to ok ale jak Ciepiela benka to już żal ściska? Zawiść i zazdrość ludzka nie zna granic.

   1. Gdzie ja napisałem że to dobrze że PiS zatrudnia swoich?

  2. Ot i trafił do przechowali. Swój swojego pognębić nie da. Swoją drogą, kiedy te wszystkie stare dziady odejdą wreszcie od koryta?

 13. Zgodnie z przekazem płynącym ze strony http://www.ryglice.pl ogłoszono konkurs na stanowisko dyrektora Woli Lubeckiej i Jonin . Ciekaw jestem co trzeba mieć CV by móc zostać dyrektorem wsi. Brawo promocja gminy teksty promują nas, że cho cho .

  1. Nie ma słowa “cho”. Krytykujesz teksty innych, a sam z błędami piszesz. Już się nie będę znęcał nad Tobą i nie wypomnę braku przecinków.

   1. popraw bo niezbyt szczęśliwie napisane ,pomylić się oczywiście można

   2. Pisane z przekorą, a gdyby nawet nie, to ja nie piszę na oficjalnej stronie miasta i nie pobieram za to pensji – więc to co mi “ujdzie” Tobie po prostu nie wypada.

    1. Słyszałeś coś o kulturze osobistej, której częścia jest kultura słowa, dbanie o ładną polszczyznę? Wypada stosować ludziom kulturalnym i wykształconym nawet, gdy nie pobierają za to pensji.

     1. Kultura słowa ważna,ale ważniejsza prawda

     2. Tak też staram się czynić, ale błąd na blogu to nie to samo co błąd na oficjalnej stronie gminy i to jeszcze w tekście, który ogarnia się jednym spojrzeniem. Niestety nie ma podanego kontaktu do redaktora strony ryglice.pl więc zwróciłem uwagę poprzez bloga i okazuje się, że głównymi czytelnikami są właśnie pracownicy gminy, bo wieść szybko dotarła do celu i już wiemy, że poszukuje się dyrektorów szkół.

  2. Na dyr czego? Powinno chyba pisać np szkoły

   1. Cieplutkie info z gminy … jak dziś się dowiedziałem na 99% Pan Niewiadamski to niejaki Banach jak się wszytko uda too ma się to potwierdzić na dzniach.

    1. co ? lincz ?

    2. I jeśli to on to co się stanie? Nie wiem kim jest tem Banach, ale niczego złego nie robi przecież.

    3. To nie Banach tylko Pani Mariola.

     1. jaka Mariola

       • Anonim on 3 czerwca 2019 at 06:36

       Mariola Banach nie kumasz?

       • nie on 3 czerwca 2019 at 08:09

       znam ale szanuję to co robi ten niewiadomski

       • Anonim on 6 czerwca 2019 at 12:59

       Teraz ujęto jej pracy będzie miała więcej czasu na pisanie.

       • jakies on 6 czerwca 2019 at 13:18

       szyfry ze trudno zrozumieć ,fakt ze Augustyn trzyma ludzi skompromitowanych , wystarczyło żeby wezwał kontrole i wskazał określone rzeczy . Prywata ,niekiedy to już jak opiece firma rodzinna prawie.

     2. To nie żadna Mariola tylko Gucio – Gucio wiadomski, a że teraz zagramanicą siedzi to cisza chwilowa będzie

       • całkiem on 4 czerwca 2019 at 23:21

       możliwe,choć niektóre wpisy raczej kogoś innego ,ale ze pyta o wydatki z poptgrzdniej kadencji. A jak PA ma trzymac tych o którychw wie że nieuczciwi/e te sie dziwie

       • Anonim on 6 czerwca 2019 at 13:02

       Może to praca zbiorowa. Kierownik też dostał zatrudnienie w Tarnowie.

  3. To zdjęcie jest wyraźnie zmanipulowane. Na stronie gminy jest dobrze. Widać Niewiadomski dobrze zna photoshopa 🙂

   1. Jeżeli uważasz, że manipuluję to mogę się zwrócić do urzędu o informację dotyczącą historii zamian dokonywanych w tym tekście. A zapewniam Cię, że zmiany były dokonywane.

   2. Po co niby by miał coś kręcić? Przecież każdy wie, że takie gierki są na krótką metę i szybko kompromitują. Weź myśl choć trochę

   • Dobra zmiana on 4 czerwca 2019 at 00:15
   • Odpowiedz

   Smutne jest to że nie dyskutuje się o działaniach gminy radnych i burmistrza tylko o pierdołach. Brak pomysłu na tą gminę ludzi którzy mieli mieć złote środki i gotowe rozwiązania sprawia że nic nie zyskamy w tej kadencji jak tylko PIELGRZYMKI partyjnych ….. nic nie wnoszące. Sąsiadujące gminy uzyskują te same dotacje promesy na drogi itd.

   1. Tu się nie dyskutuje. Co to za dyskusja? Popierdywanie chyba. Ludziom konkretne i poważne tematy nie pasują bo często nie wiedzą co napisać, a to już nie będzie ciekawe. Ten blog staje się coraz bardziej miałki, niczego ciekawego nie można się dowiedzieć oprócz tego że burmistrz nie chce pokazać świadectwa co mnie osobiście akurat g… obchodzi. Dlaczego, bo nie żyje mi się lepiej ani gorzej z tego powodu. Proponuję zmianę nazwy bloga na plotkarskie Ryglice – ot w sam raz….

    1. są wnioski o udostępnienie informacji publicznej ,martwił bym sie tym że tych informacji nie udzielają a nie tym ze z bloga sie nie można dowiedzieć .To łamanie podstaw demokracji-prawa do informacji

   2. Może o grulach lubeckich podyskutujmy a nie jakiś zamówieniach z wolnej ręki ? Może być ?

  • Liberał z Jonin II on 28 maja 2019 at 10:42
  • Odpowiedz

  Chyba się przekonam do tego raju w kraju! Jeśli w Ryglicach od paru miesięcy jedynym problemem jest (albo nie ma) świadectwo szkolne burmistrza toć to musi być życie jak w raju.
  PS
  Współczuję poszkodowanym przez powódź. Oby szybko o niej zapomnieli!

  1. Zauważ, że to burmistrz blokuje informację o świadectwie. Po co to robi diabli raczą wiedzieć. Tylko patrzeć jak media krajowe podchwycą temat

    • Liberał z Jonin II on 28 maja 2019 at 10:57
    • Odpowiedz

    Ja tam na te media KRAJOWE nie czekam ale jak podchwycą to poczytam. Ale krajowe chyba jednak nie podchwycą. Co najwyżej te niekrajowe.

   1. Podobno media juz były w gminie w tym temacie. Sprawdzili nie ma się czego przyczepić i nie ma tematu. Tylko tutaj to temat zastępczy. Czas na inne ważniejsze sprawy. Jakie? Reorganizacja w UG obiecywane panele i wymiana pieców itd.

    1. Media były ,jest okej ,na h drążyc temat , jeżeli jesteś z kręgów władzy i tak uważasz to marny nasz los

    2. Podobno będą, bo mediów w bród

     1. Pawełek bardzo medialny jest. Taki lokalny celebryta się stał i wygryzł nawet pewną panią fotogeniczną bardzo.

       • mz on 28 maja 2019 at 22:08

       Jak juz musiało być zdjęcie przy wyborach to jakaś mieszkaniec nawet przypadkowy mógł być,nachalna promocja działa odwrotnie .Takie moje zdanie

       • Anonim on 30 maja 2019 at 10:02

       Ochrona wizerunku innych osób chyba jest.

 14. Wojtanowski na burmistrza.

 15. Musimy już myśleć o następnej kadencji. Wojtanowski na burmistrza co wy ms to?

   • zły pomysł on 26 maja 2019 at 22:52
   • Odpowiedz

   bardzo zły

  1. Były rozmowy z ludźmi którzy spokojnie z palcem w du… normalnie zarzadzali by gmina oraz dbali o finanse publiczne. Jednak widząc co w naszej gminie dzieje się oraz jak ludzie są szczuci na siebie nikt nie będzie startował.
   Dziś widzę że lokalna władza nie tylko w Ryglicach ale w sąsiednich gminach lansuje się i wykorzystuje jawną partyjnosc i sympatię z PiS.
   Natomiast ucieka nam to co ważne dla mieszkańca dobre zarządzanie daną gminą. To że ktoś podpisuje się szyldem PiS nie oznacza że jest dobrym gospodarzem.
   Ludzie też muszą zrozumieć to jak funkcjonuje Państwo.
   Oczywiście zero tolerancji dla złodziei ale wymagajmy od swojego włodarza tak jak on wymagał w kampanii od nas głosów. Niech razem z Dudowiczem realizują program!

   1. Niestety strach, że sobie nie poradzi spowodował, że nie pozbył się tych których powinien i to niestety przesądza o jego nieuchronnej porażce. Tak jak piszesz mało kto ma ochotę paplać się w tym gminnym kisielu a spuścić to w szambo może tylko ktoś kto ma na tyle wiedzy, że może pozbyć się tych suflerów bo bez tego nic się nigdy nie zmieni. Trzeba innego myślenia bo to co było ma tyle ograniczeń, że już nie jest w stanie nic nam jako społeczeństwu zaproponować i na taką zmianę właśnie liczyliśmy, ale jak widać z tego nic.

    1. Mam wrażenie że te ceremonie sesyjne bardzo sie radnym spodobały, kworum sprawdzają , dziękują sobie publicznie bez końca za byle pierdołę (zawsze jak takie dziękowanie słyszę to mam wrażenie ze to nieszczere) A jak trzeba kredycik na kilkaset tys brać to ani mru mru . Ostatnio takie niby oczywiste stwierdzenia o tych solarach -ciekaw jestem czy ktoś to liczył na papierze z pomocą matematyki czy rzuca bo to takie proste i oczywiste. Jest chyba wiecej aspektów tego, utrzymanie,trwałośc ,wydajnosć że to chyba nie takie proste. Jeżeli dają kase a trzeba dokładać to sie warto zastanowić bo można się tylko w koszta wpedzic zbędne.

 16. Niewiadomski, co ci się stało chłopie że nagle srasz we własne gniazdo? To że PSL się skundliło i jest teraz niczym, nie upoważnia cię do niszczenia tego co może być lepsze. Chyba że ci tęskno do PO i Biedronia. Nawet bym się nie zdziwiła.

  1. Ten komentarz osoby jakiejś sugeruje ze Niewiadomski to Zieliński? Czy mi się tak tylko wydaje?

  2. Jakieś głupoty , a przy zmianach nie chodziła o szyld tylko o działania ,u nas w zasadzie wszystko po staremu .Mnie tez interesuja zamówienia z wolnej reki o co pyta N. Jak tego nie pokazują to niech spadają. Głosu przy wyborach pan A nie dostanie. PIS tego nie moze tolerować.

   1. Otóż to. Jeśli mamy jako społeczeństwo sprawnie funkcjonować a PiS staje się niejako tego gwarantem to nie może być przymykania oczu na było nie było arogancję. DOBRZE, że chociaż tym blogiem można zwrócić uwagę na arogancję i inne sprawy.

   2. Niewiadomski to mize być pewna Pani z PiS , która nie weszła do powiatu a ktora weźmie mandat gdy dyr komunalki by został burmistrzem. Dlatego akcja PA

    1. Akcja PA? Tak się składa, że to sam pan Augustyn zrobił z kilku pytań, które są czymś normalnym w cywilizowanym świecie atmosferę ataku i chęć pozbawienia Go stołka. To się dobrze sprzedaje i tym można wiele swoich niepowodzeń tłumaczyć, bo przecież ktoś sypie piach w tryby, atakuje, blokuje. Podobnie już było, gdy pan Jezior doniósł do prokuratury stał się “sprawcą całego zła” nie ci co za nic mieli procedury i prawo byli winni tylko on. Winien był, że urzędnicy tracą czas tłumacząc się ze swojej pracy, winien był, że były kontrole służb jednym słowem sypał piach w tryby. Pani Połoska przegrała ze swoimi ambicjami i niestety kobiecą naturą, która wyłaziła z niej jak słoma z butów wieśniaka w najmniej oczekiwanym i właściwym momencie. Pana Augustyna zniszczy sam pan Augustyn a jeszcze niedawno wydawało mi się, że pójdzie on w górę w politykę krajową, ale po tym co pokazał przez te kilka miesięcy na gminnym podwórku nie warto na niego stawiać.

     1. Niewiadomski posłuchaj Józka, dobrze ci radzi.

    2. Jak zwykle najciemniej pod latarnią.

 17. no no no to już sprawą interesują się grubsze instytucje widać. A Juzek Indiana niech tu pisze jak najwięcej. Bardzo sie podoba

  1. Indiana Dżons czekamy na POeme; drame pt. upadek PO

 18. Panie N. Zrozum Pan, że oni mają władzę. Śmieją się z Pana, wygrażają i co? Wylewasz Pan żale w internecie. Szkoda czasu. Z tego miejsca można jedynie zaapelować do młodych UCIEKAJCIE Z TEJ DZIURY.

  1. władza, która nie kontroluje mediów to żadna władza a ta gminna ewidentnie na celowniku 4 władzy

  2. no toś Pan powiedział co wiedział, czemu naszą gminę nazywa Pan dziurą.
   Tak z każdego się śmieją czyli z Niewiadomskiego , mnie, Ciebie, Burmistrza i wielu a to wielu innych naszych mieszkańców ale należy to mieć w głębokim poważaniu, to jest wolny kraj i każdy może robić co chce.

    • Do Junkersa on 24 maja 2019 at 20:39
    • Odpowiedz

    Dziura.
    Ludzie wybrali do władzy osoby które sprawiają wrażenie znudzonych na sesji. Zostali wybrani bo mieli szyld PiS i nic więcej. Pierwszy Pan z prawej zdaje się że na sesji niedługo zaśnie.
    Radni powinni być aktywni poza sesją. Powinni wdrażać pomysły jak ożywić gospodarkę jak usprawnić finanse jak pomóc zdolnej młodzieży której wszak jest trochę w tej gminie.
    Jak dobrze pamiętam były takie pomysły jeszcze na pierwszych sesjach w poprzedniej kadencji zgłaszane przez któregoś radnego ale umarło to mimo że to był chyba ktoś z ekipy Benka.

    Widząc kilka sesji i ich poziom merytoryczny powiem Wam że nie ma nic innego jak tylko promocja PiS. Tylko ktoś zapomniał że ma dbać o ludzi i gminę A nie o partię ktora dała mu zwycięstwo!

    1. Proszę posłuchać co mówi Pan Pawlik i co odpowiada pani od rady a potem odwiedzić nasz BiP i się przekonać czy mówi prawdę.
     https://youtu.be/3AXH2xb3yek?t=5243

     https://bip.malopolska.pl/umryglice,m,317196,2018.html

     https://bip.malopolska.pl/umryglice,m,323454,2019.html

    2. ja bardzo krótko dałeś się nabrać to już Twoja sprawa ja się nawet z tego już nie śmieje, mam to gdzieś.
     Ja już kilka razy pisałem nie mam parcia na władzę i mi to lat kto i z jakim wykształcenie rządzi tylko jakim jest czlowiekiem. Sytuacja się zmienia w momencie jak mi wrzuca kamyki do ogródka to wtedy ustawiam armaty ale proszę juz kolejny raz tego pisał nie będe.
     Broń Boże nie straszę ale juz kilku się przekonało bo moje motto które mi przyświeca to takie że na każdego jest sposób i należy mysleć aż coś się wymyśli.

     1. Junkers smutne jest to iż nie widać na horyzoncie osoby która by ożywila tą gminę. Problem w tym że osoby kompetentne albo się już angażowały albo nie chcą się angażować. To jest problem który wynika z faktu iż każdy w dzisiejszych czasach mo se być bezkarnie obsmarowany za chec zrobienia czegoś więcej nic to co musi. Paweł nic nie wniósł i nie wniesie razem ze swoją dobrą zmianą!
      Powód jest prosty w kampanii były chuczne zapowiedzi które wynikały z braku wiedzy o samorzadzie!

       • junkers on 24 maja 2019 at 22:05

       zgadzam sie w 100% bo mądrzy ludzie nie chcą się angażować ale oczywiście nie chce ubliżyć obecnym.
       N temat Burmistrza Pawła nie powiem złego słowa bo stara się godnie nas reprezentować dopóki mi nie wchodzi na ogródek to sie nie angażuje

       • Ken on 28 maja 2019 at 22:28

       Dziś po zastanowieniu mam min 5 osób które mogły by startować na burmistrza ale czy zechcą?
       Jak trudno o normalnego i pracownitego włodarza który nie uprawia polityki ale działa!

       • mamy on 24 maja 2019 at 22:39

       to na co zasługujemy w większości , ci którzy by ewentualnie choć inny styl chcieli wprowadzić nie uzyskaliby poparcia ,

 19. O co ci józek chodzi? Władek źle bo wykształcony, Augustyn źle o niewykształcony. Czy u ciebie z jaźnią dobrze? oj chamstwo się szerzy

  1. To tylko Niewiadomski może rozkminić a nie Józek

   • Józek Indianin on 24 maja 2019 at 17:36
   • Odpowiedz

   Akurat wykształcenie Augustyna I Władka są tyle samo warte.
   Z tą różnicą, że Augustyn cwańszy i nie narobił sobie tylu wrogów co Władek.
   Bo ten to nawet we własnej rodzinie, że o sąsiadach nie wspomnę

   1. A co na to Niewiadomski?

   2. Powtarzasz sie

   3. Józiu a twoje wykształcenie co warte? funta kłaków?

     • Józek Indianin on 24 maja 2019 at 20:23
     • Odpowiedz

     Wykształcenie jest mało ważne.
     Istotna jest inteligencja, a ta jest wrodzona.
     d…il może się wykształcić (w dzisiejszych czasach), ale nadal pozostanie d…em.
     Tyle, że wykształconym de…lem, a za tem o wiele groźniejszym dla społeczeństwa, co zwykły de…il bez tytułów.
     Genów nie oszukasz.

     1. święte słowa jak to dobrze mądrego posłuchać 😉

     2. jak tak czytam o wykształceniu Pawła już któraś odsłona czy sezon to wbija mi się fakt że co innego podawał i są podejrzenia ze kłamstwo. Jeśli tak to zero inteligencji u kogoś takiego

     3. jozek jak otworzysz japę swoją to zieje nienawiscią. juz to tutaj przerabialiśmy. Popatrz w lustro i co widzisz? matoła, debila? to sa twoje słowa

  2. Odnoszę wrażenie że Indianin Józek siedzi ze swym szamanem w wigwamie i jak się nakurzą zioła to kręcą tym blogiem jak szewc butem. Nawet Zieliński nie panuje nad nim do końca. A wy sie dajecie wkręcać.

 20. Zesrałem się ze śmiechu, a myślałem że tylko pierdnę

  • Józek Indianin on 24 maja 2019 at 16:06
  • Odpowiedz

  Jest ciekawa cała Gmina
  Wykształcenia Augustyna
  Niewiadomski pyta woła
  Gdzie u licha jest ta szkoła ?
  Bo chłop gruby jak drwal z lasu
  Na naukę nie miał czasu
  Lub nauczycielka jaka
  Uczyła tego tępaka
  A nasz burrmistrz myślał siedział
  tymi słowy odpowiedział
  Po co komu jest nauka
  Gdy mu świta goła dupa
  Lepiej dla czystej wygody
  Gdzieś na boku kręcić lody
  W polityce robić sławę
  Wszak ma cysorz życie klawe
  W burmistrzostwo objąć miasto
  Wbić się w marynarkę ciasną
  Niechaj widzą maszkarony
  Jaki brzuch mam usadlony
  Jakim dumny i nadęty
  No i ciutkę niedopięty
  Po co jakieś mi mądrości
  Gmina kasy mi zazdrości
  A ten Niewiadomski dziadek
  Niech mnie cmoknie w tłusty zadek
  A jak by mu to było mało
  Jeszcze w bery by się zdało
  Ale by mnie nie zaraził
  Pysk do Ace niech se wsadzi.

  Takie to jest mocium panie
  Augustyna woważanie.

  1. Ty sie tu marnujesz, zamiast te brednie pisać idź sypać piasek do worków. Przynajmniej ludziom pomożesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)