Na proste pytania pokrętne odpowiedzi

Wczoraj minęły ustawowe 14 dni od dnia w którym złożyłem wniosek o przedstawienie wykazu wszystkich pism, jakie wysalałem na adres email Urzędu Gminy w Ryglicach. W ten sposób chciałem przedstawić Wam potwierdzoną przez urząd informację na temat rzeczywistej ilości wniosków, tak by nie było żadnej wątpliwości co do ich ilości.

W trybie postępowań przed różnymi organami, ale i w życiu obowiązuje zasada, że by coś twierdzić trzeba mieć dowody. Przyjętym jest bowiem, że ten, kto powołuje się na jakieś fakty lub stawia jakieś oskarżenia w myśl reguły “affirmanti incubit probatio” powinien je udowodnić, bo “ciężar dowodu” spoczywający na każdym kto twierdzi. Ciężar dowodu spoczywa również na mnie jako oskarżanym, który broniąc się powinien mieć możliwość udowodnić, że fakty są inne niż te przedstawiane przez oskarżającego mnie burmistrza.

Bardzo łatwo było bowiem mówić, że wysyłam po 20 wniosków dziennie pokazując przy tym, jaka wielka kupa się ich uzbierała. Łatwo było mówić o ponad 20 tys. zł. kosztów, jakie poniesiono z tytułu udzielenia odpowiedzi na te wnioski. Dlaczego zatem tak trudno przedstawić dowody potwierdzające te działania? Przecież udzielenie odpowiedzi na mój wniosek byłoby potwierdzeniem tego o czym mówił burmistrz na zebraniu w Kowalowej. Niestety zarówno niemal 5-minutowa wypowiedź burmistrza na zebraniu, jak i treść odpowiedzi na wniosek (który, gdyby to była prawda potwierdziłby słowa burmistrza) są kompletną kompromitacją.

Mam niepodważalne dowody w postaci nagrania video na którym padają stwierdzenia, których burmistrz nie jest w stanie udowodnić. Z uwagi na powyższe i fakt, że ustalenie faktycznej ilości wniosków skierowanych do urzędu oraz dokładne umiejscowienie ich w czasie nie będzie stanowić znaczącego problemu, gdyż są to dokumenty i istnieje ich rejestr. Również skrzynka email urzędu stanowi pełen zapis prowadzonej prze zemnie korespondencji. Dzięki temu mogę udowodnić, że fakty są inne niż te przedstawione przez burmistrza.

Jeszcze nie zdecydowałem, jakie będą moje dalsze kroki w tej sprawie gdyż równolegle sprawą zajmuje się “Sieć Obywatelska Watchdog Polska” z którą jestem w stałym kontakcie. Myślę, że do sprawy jeszcze wrócimy i będzie ona miała swój dalszy ciąg. Dziś chcę przedstawić Wam odpowiedź jaką otrzymałem na wniosek mający wykazać rzeczywistą skalę moich działań i potwierdzić, gdyby to oczywiście była prawda słowa burmistrza.

KN

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/na-proste-pytania-pokretne-odpowiedzi/

22 Komentarze

Skip to comment form

  • Liberał z Jonin II on 8 kwietnia 2019 at 10:10
  • Odpowiedz

  Nieprawdopodobnie profesjonalne anonimowe mailowanie (trollowanie) Don Kichota Niewiadomskiego przyczynia się do nieprawdopodobnie profesjonalnego urzędowania urzędników ryglickich i nieprawdopodobnego wzrostu poziomu życia trolli i anonimów w gminie. Niech pyta – i oby nie zabłądził – dalej. My trolle komputerowe wreszcie odczuwamy, że nie w ciemie bici jesteśmy! Brawo!
  PS
  Trolle i anonimy mają swojego Kichota. Tylko niewiadomo jak poczciwi ludzie na to sie zapatrują bo przecież obiecano im basen i solary???

  1. He he hee

   A tak na serio. Urzędnicy z powodu tych zapytań podnoszą kwalifikacje. Jeszcze podziekują KN

 1. Faktycznie słownictwo powala na kolana i wyciska łzy ze śmiechu. Hyle czoła, że się komuś chciało to spisać bo dopiero teraz czytając dostrzega się tego ułomność. Myślałem przez chwilę, że to jakiś żart jest, ale posłuchałem oryginału i niestety nie ma tu nic z żartu.

 2. Ciekaw jestem co oznacza to milczenie Niewiadomskiego , chyba jest coś na rzeczy z tym sądem. Wszyscy wiedzą że to było cygaństwo ale po co Augustyn to zrobił, to za cholerę nie mogę wymyślić. Jedyne co się nasuwa to to chyba to że nie ma żadnego wykształcenia o czym wszyscy wiedzą bo nie mieszkamy w Warszawie tylko w zadupiu i to nie jest tajemnica. Niewiadomski idiotą nie jest bo widać że gościu jest obcykany i w prawie i w samorządzie i to nieźle obcykany, bo pewnych interpretacji przepisów jakie tu podaje trudno od tak wyszukać w internecie. Szkoda że nie wiadomo kto to jest bo można by końcu coś w tych naszych Ryglicach z takimi ludźmi zrobić. Wiem że mnie zaraz zjedziecie bo patrzycie na niego pod kontem tego czy wam sprzyja czy nie i nie sprzyja ani obecnym przy żłobie ani tym cośmy ich odstawili i tu jest problem, bo nie wiadomo o co mu chodzi. Jedno jest pewne, dobrze że się ktoś taki pojawił bo od tych Karasiewiczów Połosków i Augustynów to już się che rzygać, niby tacy rożni a tak naprawdę to tacy sami beznadziejni interesowni cwaniaki. Jak Augustyn będzie traktował ludzi jak idiotów to skończy jak Połoskowa i Karasiewicz znowu wróci a my będziemy dalej w czarnej dupie.

  1. Witam Was.
   Nie martwcie się. Nie jestem typem człowieka, którego można zniechęcić próbą ośmieszenia czy kłamstwami wygłaszanymi w przestrzeń publiczną – ale niech burmistrz próbuje, bo dobrze mu idzie kręcenie bata na samego siebie.
   Też mam podobne wrażenie, że powodem jest żądanie informacji o wykształceniu burmistrza, którego z uporem nie chce przedstawić.
   Niestety, jeżeli ktoś decyduje się na bycie osobą publiczną, to musi sobie zdawać sprawę, że jako obywatel mam prawo domagać się odpowiedzi na to pytanie i żadna siła mnie od tego nie odwiedzie.

   1. Hehe

    1. Odnoszę wrażenie że Niewiadomski to człowiek Władka. Czy Władek zaczyna ryć pod Augustynem ? Obym się mylił

     1. daj spokoj z ta nienawiscią do Olszówki

       • Anonim on 9 kwietnia 2019 at 08:28

       Władek jest mi obojętny, ani mi pomoże ani zaszkodzi a to że lubi wojować to fakt.

     2. niewiadomski jest wynajęty , włądek zaczął już po wsiach kampanie

       • Anonim on 9 kwietnia 2019 at 10:18

       JUz dośc mam tego straszenia. Pracuje. Interesuje sie drogami . Od tego jest. Za to mu płacą a tu tylko ktoś knuje. Daj se spokój bo to male w twoim wykonaniu, Wiadomo, że chccą skłocic. Oto chodzi. Ale już mowimy ci dość

      1. Jedno się zgadza, jestem do wynajęcia.
       Więc jeżeli potrzebujesz wynająć, kogoś kto Cię będzie reprezentował to zapraszam.
       Choć muszę przyznać, że bardzo rzadko trafiają mi się klienci z gminy.
       Pan Olszówka – jak dotąd nie był moim klientem, nie reprezentowałem i nie reprezentuje Go w żadnej sprawie zarówno na płaszczyźnie zawodowej jaki i prywatnej.

       Wydaje mi się, że to drugi z pary zaczął wysyłać sygnały chęci ubiegania się o mandat posła. Burmistrzowanie, jest zapewne tylko stopniem w drabince mającej pozwolić wspiąć się na wyższy stołek.

 3. Zdanie wytłuszczonym drukiem nie pozostawia żadnej wątpliwości co do bezzasadności pańskiego wniosku .

   • wiadomością on 3 kwietnia 2019 at 22:03
   • Odpowiedz

   do sprawdzenia była co oczywiste ilość wniosków o udostępnienie informacji, takim pokrętnym językiem burmistrz przyznaje że w Kowalowej delikatnie mówiąc mijał sie z prawdą. Na jego miejscu podziękował bym doradcom

  1. Owszem posiada takie informację lecz jak ma udowodnić czytelnikom że było mniej niż 20 pytań. W sumie 20. No jak niby?

   1. skoro pytań jest po 20 dziennie , nic prostszego niż te pytania pokazać

    1. No nie inaczej. Urząd chyba chce iść na ścieżkę procesowania się. Może to taka strategia na promocję gminy 😉
     Paweł podobno marketingowiec tylko, że jakoś tutaj tego nie widać zbytnio.

  2. Jadąc przez naszą gminę że smutkiem patrzę jak wybrani radni zamiast skupić się na swo8ch obowiązkach to wieszają na płotach kandydatów do eurowyborów. Co gorsza ci ludzie nawet nie byli w naszej gminie. Cóż partia dała zgodę na banery i promocję do gminy to teraz trzeba się odwdzięczyć….
   Schodzi na psy ta nasza gmina.

   1. Kto wydaje zgodę na wieszanie banerów partyjnych na gminnych ogrodzeniach i na jakiej podstawie?
    Czy każdy dowolnie może sobie taki baner powiesić, np. reklamowy?
    Czy są tylko wybrańcy?

    1. Na takiej samej podstawie jak to , że urząd nie odpowiada na pytania o wykształcenie burmistrza i urzędników . Olewkę stosują ale podobno sprawa idzie w sądy

    2. gdzie to na gminnych wieszają? jestem za pisem ale to głupota

     1. to przestępstwo ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)