Przed wyborami do PE


Warto przeczytać!

Pomiędzy paniką, a mobilizacją. Polska nie zginie, gdy PiS przegra wybory!

Znam na pamięć wszystkie schematy „polemiczne”, jakimi ludzie się posługują w Internecie i nie muszę wysilać wyobraźni, aby zobaczyć i usłyszeć falę oburzenia połączoną z zarzutami agenturalnymi. Jątrzę, kombinuję, dostarczam paliwa i tak dalej. Nic z tych rzeczy, myślę i dzielę się myślami. Swego czasu „prawicowa blogerka” dbając o swój złoty interes polegający na szkoleniu tych, którzy szkolą, wypisywała podobne rzeczy, że nie jest przygotowana na zwycięstwo PiS i trochę żal jej Komorowskiego, bo upadnie wiele fajnych projektów.

Podobieństwa i skojarzenia przekleństwem narodów, dlatego proszę, jak zwykle zresztą, o rozwagę i uważne przeczytanie tekstu, który w mojej ocenie jest tekstem bardzo potrzebnym. Prawica ma niesłychane inklinacje do katastroficznych wizji i bardzo często zachowuje się jak „piknikowy” kibic. Gdy idzie to jest fantastycznie, Polska mistrzem świata i tak dalej, gdy tylko coś pójdzie nie tak, to zaraz mecz jest ustawiony i znów wszystko przegramy. Taka strategia nie sprawdza się ani w sporcie, ani w polityce. Napisałem wiele felietonów sprowadzających panikarzy na ziemię, tak też było przy okazji „przegranych” wyborów samorządowych, spektakularnie przez PiS wygranych. Tezą główną tamtych tekstów była stara jak świat reguła, po prostu nie da się non stop wygrywać i w każdej, choćby wybitnie poprowadzonej strategii, zawsze zdarzy się potknięcie, czy nawet przegrana bitwa.

Dlatego też kompletnie się nie zgadzam z tymi wszystkim histeriami głoszącymi, że jak PiS przegra wybory, to będzie koniec Polski. Z szacunku dla Polski takich bzdur nie warto powielać, Polska przeżyła po tysiąckroć gorsze klęski i całe okresy tragedii, to i porażki PiS nie odczuje w żaden sposób. Nie skończy się Polska i nie skończy się PiS, które jest tylko i wyłącznie pewnym punktem odniesienia i symbolem walki pomiędzy partią polską i antypolską, bo nie ma żadnej wojny „polsko-polskiej”, jest wojna Polaków z wrogami Polski. Stawianie spraw na ostrzu noża ma swoje zalety, walka o życie to teoretycznie najsilniejsza motywacja z możliwych, ale jakoś tak się składa, że wszystkie mecze ostatniej szansy zawsze przegrywaliśmy i to z przytupem. Powód nieustannie jest taki sam, walka o życie nie tylko mobilizuje, ale i paraliżuje.

Źródło: https://www.kontrowersje.net/pomi_dzy_panik_a_mobilizacj_polska_nie_zginie_gdy_pis_przegra_wybory?fbclid=IwAR26uBggHFP-Xek20eK6gdeAB5njxFZcuOezYx0SdVGy1m_jJovjsbpcxhw

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/przed-wyborami-do-pe/

292 Komentarze

Skip to comment form

   • Odebrał mu on 2 czerwca 2019 at 19:06
   • Odpowiedz

   Dobry Bóg odebrał nobliście rozum

 1. stado

  1. jaki jesteś inteligentny żeby coś takiego wstawić ,równie inteligentny jak twój gminny guru

   1. Ale ten gminny guru powinien już chyba pojąć że in więcej nabijania się z elektoratu PiS tym pewniejsze zwycięstwo w jesieni.

    Zaatakowali np. pedofilią a skutek zdaje się odwrotny do zamierzonego uzyskano.

     • jest plan on 2 czerwca 2019 at 12:30
     • Odpowiedz

     uwaga w piątek na jarmarku ,będzie się działo 🙂

      • Liberał z Jonin II on 2 czerwca 2019 at 15:42
      • Odpowiedz

      To sie zdziwią ci z PO. Ruszą na wieś a na wsi nawet 37 letni rolnicy nic nie sieją bo mają rolnictwo w d… , 500 plus sie dewaluuje, muzułmańscy lekarze leczą ludzi w wiejskich przychodniach, kościoły puste a Niemców z kasą po ojcowiznę jakoś nie widać
      PS
      A na jarmarku bedzie sie działo, pietruszka już ponad 30 zł za kilo

       • Anonim on 2 czerwca 2019 at 15:53

       Po 30 zł dlatego że każdy chce zarobić. Skończyły się czasy taniej żywności, zobacz po ile jest paliwo na stacjach chociaż cena ropy crude wcale nie taka wysoka. Dlaczego? Lotos i Orlen się konsolidują jak to wpłynie na ceny paliw chyba nie trzeba mówić. Po prostu złotówka się dewaluuje, 500+ za chwilę nie będzie funta kłaków warte. Całe te “podwyżki płac” już wkrótce zostaną pochłonięte przez ceny. Zresztą co to za podwyżki, Rumunia ma wyższą płace minimalną niż PL. W takim tempie to nie dogonimy europy ani za 1000 lat chociaż podobno w niej jesteśmy. Dalej konkurujemy tanią siłą roboczą i niczym więcej.

       • Liberał z Jonin II on 2 czerwca 2019 at 16:47

       Ja nie narzekam na ceny bo to przecież wolny rynek. Ja tylko odpowiadam na “mądre” komentarze i czasem leciutko ironizuję o lepszym świecie

       • ile on 2 czerwca 2019 at 16:51

       pan tej pietruszki wcina dziennie że taki problem ?

       • Liberał z Jonin II on 2 czerwca 2019 at 16:56

       Nie ma problemu. Jest drożyzna. Nie pierwsza i nie ostatnia…..

       • pewnie on 2 czerwca 2019 at 16:58

       to afrodyzjak,sorry za niedyskretne pytanie

       • Liberał z Jonin II on 2 czerwca 2019 at 17:08

       do pewnie
       No jest parę kulinarnych wyrobów, które bez pietruszki nie smakują

       • już on 3 czerwca 2019 at 19:44

       znany pisarz sie nad tym pietruszkowym dramatem pochylił ,do czego ten reżim jeszcze doprowadzi

       • Sok z buroka on 3 czerwca 2019 at 20:27

       Boże jaka ta nasza opozycja daremna. Nic tylko dobić przy urnie na jesieni.

 2. Rychło w czas przychodzi refleksja i chyba (może) opamiętanie. Równia pochyła ku upadkowi zaczęła się od chwili braku stanowczej reakcji na “taśmy u Sowy”.

  Duże prawdopodobieństwo, że PSL stanie się skansenem niczym dom rodzinny Wincentego Witosa. Z tą tylko różnicą, że dom, jak i sam Witos zawsze będą wzbudzały szacunek.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/eugeniusz-klopotek-start-w-koalicji-to-bedzie-poczatek-konca-psl/2wtcb3k

  1. która już u nas mało kogo interesuje

   1. 150 tyś . PSL zdobylo głosów wiecej niz 5 lat temu. Tragedi nie ma znow wielkiej

   • Powstaje KP on 1 czerwca 2019 at 15:30
   • Odpowiedz

   Właśnie zdecydowali. A PSL jakk AZ zapewne wiesz jest niezatapialne.

   https://wiadomosci.onet.pl/kraj/wybory-do-parlamentu-psl-buduje-koalicje-polska/m9ykhy1

   1. Nazwy, szyldy i hasła🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣. Jedna wielka pustka i kabaret zarazem. Poprzedni prezes PSL i wicepremier w jednym podpisał bardzo antypolską umowę gazową, a teraz wymyślili hasełko “Koalicja Polska”.
    Na takie numery to chyba tylko młodzi wykształceni z dużych miast się nabiorą?

  2. Pan kiedys był po stronie PSL czy nie tak ?

   1. W pewnym sensie nadal jestem. Otwarte, krytyczne i konstruktywne mówienie co się myśli nie jest niczym nagannym. Jeśli śledzisz moje wpisy tu na forum jak i na fb to zapewne zauważyłaś(eś), że już kilka lat temu pisałem, by PSL jako największa partia polityczna w kraju ogłosiła się opozycją nr 1. Teraz, jak słychać idzie ku temu. PSL w kampanii wyborczej do sejmu chce liderować Koalicji Polskiej. Hm? Raczej dobry to ruch tylko trzeba brać pod uwagę, że jeśli koalicja to trzeba przekroczyć próg wyborczy 8%.

    Dlaczego w pewnym sensie? Bo opozycja do dobrego rządzenia niezbędna a PSL może i jest w stanie wykrzesać ciekawe rozwiązania z którymi rządzący zechcą polemizować. Ludowcy nie są opozycją totalną, jak ich były koalicjant PO. Zresztą, jak się słyszy i nie jest to tajemnicą w 2015 r. Ludowcy dostali propozycję wejścia do rządu. Szczerze powiedziawszy jako były członek PSL życzę im jak najlepiej.

    1. I jako jedyni z opozycji głosowali za 500 plus.

     1. Zgadza się. Teraz zaś chcą by 500 zł. przysługiwało do czasu ukończenia szkoły i studiów i co ciekawe proponują głosowanie w wyborach przez Internet. Zapewne sobie wykalkulowali, że jako największa partia w Polsce takie głosowanie, notabene bardzo łatwe przysporzyłoby im głosów, Ale figa z makiem na takie dictum pis powie, Figa !!!

      1. Do Figa

       Nawet gdyby w PiS chciano na to pójść to zdaje się nie można zmieniać ordynacji wyborczej w roku wyborczym.

       Internet już dawno powinien być zaprzęgnięty w proces głosowania.

     • Pawlak z jajami on 2 czerwca 2019 at 18:50
     • Odpowiedz

     Pawlak skrytykował Kosiniaka-Kamysza za jego zachowanie podczas wystąpienia Leszka Jażdżewskiego na UW. – Wyszedłbym z tego pieprzonego spotkania – stwierdził dosadnie

     – Albo mamy kręgosłup i jaja i potrafimy robić politykę, z której wynika coś dobrego dla kraju, dla Polski, dla Europy, dla ludzi. Albo się trzęsiemy i wysuwamy, koncepcje, antykoncepcje, żeby się załapać na byle co – mówił były prezes PSL

     https://wiadomosci.onet.pl/kraj/waldemar-pawlak-ujawnil-nagranie-z-rady-naczelnej-psl/1n8chnj

     1. dla ludzi -drogi gaz z Rosji

       • Anonim on 2 czerwca 2019 at 19:09

       Przyznasz że lepiej rządzili niż ci z PO a Pawlak kolega Millera i spokojnie do PE dostalby się .

    2. PSL to najstarsza partia polityczna w naszym kraju Obrona tradycji i dziedzictwa narodowego powinno byc jej podstawowym celem A dzis jest sporo innaczej

 3. Po miażdżącym zwycięstwie PiS, nie nad PO, ale nad resztą świata, trwa feta, gdzieniegdzie nawet euforia. Nie ma się czemu dziwić i wypisywanie w takiej chwili zgranych do imentu formułek: „pokora, pokora, pokora” odbija się od ściany ludzkiej natury. Zresztą jeśli wierzyć paranauce zwanej psychologią i jej czarnoksiężnikom, to uczuć nie należy tłumić. To jest czas na radość i triumfowanie, zwłaszcza, że wszystko jest połączone z całymi latami gnojenia Polaków, którzy odważyli się myśleć i czynić inaczej niż nakazały „elity”.

 4. Mit

  1. Jarek chłopów już udusi to pewne.

 5. “Elita” warszawska dała upust głupocie. Ruski zabór się odzywa nadal chyba i PRL.

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jan-spiewak-w-onet-rano-od-elit-warszawskich-chce-odrobiny-refleksji/hjdmkb5

 6. Pewien działacz PO z Zalasowej zaprzestał zaśmiecać internet gównianymi memami. Uff. Pewnie z powodu wyników wyborów. W gminie R. 75% ludności zagłosowało za pis. Smutny to okres dla tego pana działacza PO być musi.

  1. Ponoć nie tylko działacz z Zalasowej bardzo smutny . Płacze też działacz z Lubczy, działaczka z Kowalowej, a i na rynku w Ryglicach słychać jeszcze lament POstracie głosów.

   1. Jeszcze należy dodać, że w tych obszarach, gdzie wygrał PIS, jest najwyższy procent zdawalności matur.
    To oznacza , że tam gdzie głosowano na KE, są niedouczeni😄, nie ubliżając nikomu.
    Ale tak wygląda rzeczywistość😃😃😃

     • Liberał z Jonin II on 30 maja 2019 at 09:07
     • Odpowiedz

     No ale w obszarach gdzie wygrał PiS ludzie są zakleszczeni i pewnie “pszczoły większe”

     https://kobieta.onet.pl/zdrowie/kleszcze-atakuja-tez-w-miastach-sprawdz-jak-sie-przed-nimi-chronic/9llk27h

    1. Nie zapominajmy, że w obszarach, w których wygrał PIS kury znoszą większe jajka, a kilogram cukru waży 1,20 kg.

     1. Tu masz dane z przed roku. Podkarpacie PiSem stoi. A jak jest w innych regionach to sobie poszukaj. Czekam na wiarygodne dane o tych jajkach. Inaczej jesteś tzw. internetowym trollem nie majcym argumentów.

      https://nowiny24.pl/znamy-wyniki-matur-podkarpackie-licea-w-czolowce-krajowej/ar/c5-13309159

       • Anonim on 31 maja 2019 at 07:02

       Zapytaj lokalnych skazańców.

       • VIP on 30 maja 2019 at 18:02

       Ty naprawdę uważasz, że lepiej zdane matury przekładają się na poparcie PIS??? Jakie jeszcze wykresy są podobne do mapy wyborczej – szukaj, a na pewno znajdziesz. Moze ludzie mający koty częściej głosują na PIS. Może miłośnicy poezji miłosza – PIS a Szymborskiej – PO? Może hodowcy kukurydzy – PIS, a ziemników – PO? Naciąganie argumentów tylko dlatego, że mapki się na siebie przypadkowo nakładają świadczy o głupocie. Może osoby z wyższym wykształceniem… Upps… Nie pasuje do Twej odkrywczej tezy? To przemilczymy, jak to w TVP.

       • Anonim on 30 maja 2019 at 18:15

       Zauważ VIP ze te dane są trwałe, utrzymują się przez długi okres czasu. Ciekawe zatem co jest tego przyczyną? Jak myslisz? To przypadek? Zauważ również ze tereny gdzie wygrywa PO to tereny których mieszkańcy nie mają trwałych korzeni jak np. Małopolanie.

       • Anonim on 30 maja 2019 at 19:11

       https://konkret24.tvn24.pl/polska,108/czy-jest-zwiazek-miedzy-wynikami-matur-i-wyborow-tak-sugeruja-internauci,940196.html

       Zgodnie z komentarzami zamieszczanymi przez osoby udostępniające wpisy bądź komentujące ich zawartość, mapa ma być odpowiedzią na pojawiające się w ostatnich dniach w przestrzeni m.in. internetowej obraźliwe określenia wyborców Prawa i Sprawiedliwości, dotyczące ich intelektu. Ma być dowodem na nieprawdziwość sugestii o wyższych kompetencjach intelektualnych mieszkańców zachodu kraju, głosujących na KE, w porównaniu z tymi mieszkającymi na wschodzie i głosującymi na PiS.

       • VIP on 30 maja 2019 at 19:25

       Jest odwrotnie. Nie szukajmy daleko. W tutejszej przestrzeni internetowej pojawił się wpis: “To oznacza , że tam gdzie głosowano na KE, są niedouczeni😄, nie ubliżając nikomu.
       Ale tak wygląda rzeczywistość😃😃😃”

       • Do VIP on 30 maja 2019 at 19:37

       To że mapa wyborcza pokrywa się z wynikami matur jest równie ciekawe jak i to, że KE a wcześniej PO wygrywa w Zakładach Karnych. Są to zjawiska socjologiczne i zapewne da się je wyjaśnić.

       • bo on 30 maja 2019 at 19:48

       Chyba jednak cos z Tym Banachem jet na rzeczy bp vipy przykrywają temat . A ktro to jest ten Banach ? znam go ?

       • ja on 30 maja 2019 at 19:54

       Nie znam ,ale atmosfera poszukiwania chyba minione czasy przypomina . Coś czuje ze będziemy sławni i nie koniec tych telewizji .

       • Anonim on 30 maja 2019 at 19:58

       Burmistrz, gdy nie udowodni ponad wszelką wątpliwość
       , że ma średnie to jest skończony moim skromnym zdaniem

      1. Jak dotąd burmistrz nie odpowiedział nie tylko na pytanie o adres swojej szkoły, ale również nie odpowiedział w jakim trybie i na jakim stanowisku zatrudnił kandydującą z jego listy Panią, nie podał też, jakie obowiązki jej powierzył i na jaki czas. Również bez odpowiedzi mimo, że upłynął ponad miesiąc nie ujawnił komu, co i za ile zlecono do wykonania bez przetargu, czyli z tak zwanej wolnej reki. Ja czekam spokojnie, bo od tych pytań pan burmistrz nie ucieknie. Są też sprawy inne, ale jeszcze nie pora, by o tym pisać.

       • anonim on 30 maja 2019 at 20:05

       żenujące to jest bardzo

       • zaskakująca on 30 maja 2019 at 20:41

       jest sytuacja gdy burmistrz nie odpowiada sie o wydatki z poprzednie kadencji ,ktoś ma pomysł z jakiego powodu

       • Anonim on 30 maja 2019 at 23:39

       może nie ma takiej potrzeby?

       • VIP on 31 maja 2019 at 05:38

       Czemu więźniowie nie głosują na PIS? Na miejscu b. więźnia Tomasza Komendy (a siedział chłopak 18 lat) też bym nie głosował.

       http://www.radiomaryja.pl/bez-kategorii/pis-za-kara-smierci/

       • Anonim on 31 maja 2019 at 08:31

       Uważasz że tam wszyscy niewinni siedzą ? a co do anonima który uważa ze może nie ma takiej potrzeby , w tajemnicy to sobie można prywatne rzeczy trzymać ,utajnianie skutkuje podejrzeniem o nieuczciwość którą się ukrywa

  2. Cud jakiś

 7. Podaje dalej bo taka prawda.

  Poziom nienawiści i jadu, jaki po wyborach wylewa się ze strony opozycji totalnej i celebrytów z nią związanych, jest przerażający oraz obrzydliwy. Nasza kochana Polska – na ich profilach jest określana jako…”zadupie Europy” czy “ropiejący wrzód na d….”. Teraz tak naprawdę wychodzi, jaki jest ich prawdziwy stosunek do Polski i Polaków. Dla nich Polska to “zadupie i wrzód” – a Polacy to “zacofani idioci”😣 W związku z tym, mam do nich apel: Zrozumcie, że czasy, w których doiliście naszą Ojczyznę, śpiewaliście Tuskowi w TVP “sto lat” i uważaliście się za lepszych ludzi – minęły. I nie wrócą. Nigdy więcej nie pozwolimy, by te czasy wróciły. Bo Polacy to nie “ciemnota” a Polska to nie żadne “zadupie” – to nasza kochana Ojczyzna, to nasz największy Skarb!!!! 🇵🇱🇵🇱🇵🇱

   • Liberał z Jonin II on 29 maja 2019 at 08:57
   • Odpowiedz

   Tak to już jest że 3 dni po wyborach zwycięska władza staje się niebiańsko papieska a opozycja jadowita i nienawistna. Taki cud się stał, że dzień po wyborach żydowskie roszczenia zniknęły, Niemcy się nie odgrażają. LGBT nie atakuje, reperacji PO nie załatwia, geje nie biorą się za nasze dzieci, nikt nie chce wprowadzać od jutra Euro, uchodźców ni ma i…dopłat do krów też nie bedzie. (na podstawie facbook).
   PS
   Ja (choć nigdy nie zagłosowałbym za PiS i Wiosną) Polaków za zacofanych idiotów i ciemniaków nie uważałem, nie uważam i nie będę uważał. Wprost przeciwnie byliśmy,jesteśmy i po wsze czasy będziemy zajebistym narodem.

  1. BRAWO !!!
   im tylko tak, może kiedyś zmądrzeją.

  2. Srodowiska artystyczne powinno sie oczyścić z takich ludzi jak młody Szczór. Janda. Olbrychski, stary Szczór, Gajos, i jeszcze kilku dziwolągów

   Linda, Pazura Muniek Staczczyk jakoś umieją się zachować .

   1. Faktycznie wyżej wymienieni robią syf

    1. I na dodatek ci celebryci obrażają rolników, którzy w 70 % poparli PiS

      • Stop głupocie on 29 maja 2019 at 23:38
      • Odpowiedz

      Magdalena Filiks z Zarządu Głównego Komitetu Obrony Demokracji we wpisie na jednym z portali społecznościowych zaapelowała, by wyborcy opozycji przestali traktować z pogardą ludzi, którzy głosują na PiS. “Wy zupełnie nie znacie tych ludzi. Nic nie rozumiecie. Nie znacie tej wsi i tych gmin i tych miast” – napisała Filiks.

      https://wiadomosci.onet.pl/kraj/liderka-kod-apeluje-skonczcie-z-pogarda-dla-wyborcow-pis/76z1ly1

    • Liberał z Jonin on 29 maja 2019 at 22:58
    • Odpowiedz

    Z Gajosa też? Przeca to Janek. Ukochany bohater milionów Polaków. A Szczórów nie znam.

 8. Dzięki Donek

  1. Zdaje się że bracia S tak samo.

   1. Na pewno nie zaszkodzili. PiS udoskonalil ustawę antypefofilską.

 9. Tematem na sesji był dendrolog który simał radnego nie zaprosić na dendrologię 🙂 skandal jakich mało !

 10. Jedna z najwazniejszych dzis informacji – geografia wyborcza w 2019 r.

  Już nie ma podziału na zabór pruski i pozostałe, PiS przejmuje Górny Slask, większość Dolnego Śląska, połowę Kujaw i Wielkopolski, sporą część Warmii a nawet Pomorza.

   • Ciekawe dane on 27 maja 2019 at 21:34
   • Odpowiedz

   Wracają do niebieskiej krainy.

   http://wgospodarce.pl/informacje/63969-polacy-wracaja-z-wielkiej-brytanii

  1. Jyy bardzo dobrze. Ludzie wreszcie widzą co dla nich lepsze. Pojeździli trochę po świecie, uwidzieli jak jest i już nie dają się mamić, hmm właściwie czym? Koalicja chciała tylko obalić PIS i nic więcej. Po co? By rujnować kraj dalej. Na razie udało się powstrzymać chwasta, trzeba go jeszcze wyrwać. Już nie długo.

   1. Święte słowa

  2. A tutaj wynik wyborów z gmin. Zniwelowany podział Polski (nie mylić z podziałem Polaków).

    • Liberał z Jonin II on 28 maja 2019 at 10:21
    • Odpowiedz

    Wooow!!! Jak w niebie!!!!!!
    PS
    Mam nadzieję, że to koniec narzekania rodaków na poziom życia na wsi. Bo w miastach już tak anielsko nie jest. Ludzie (frajerzy) tyrają na etacie od rana do wieczora a… w rosole najtańszym składnikiem stało się mięso. Pietruszka 17 zł za kilo . Ziemniaki 4,20. Niech żyje socjal i płatne lebrowanie.

    1. A smartfon wypasiony kolo 4 koła.

     Producent wyprodukował pietruszkę to niech sobie ja nawet sprzedaje za złote talary. Jego ona jest.

      • Liberał z Jonin II on 28 maja 2019 at 10:54
      • Odpowiedz

      O widzisz! Wolny rynek! Tylko talary tracą na wartości.

 11. w sieci

   • samorządowiec on 27 maja 2019 at 14:31
   • Odpowiedz

   Tu mieszkają prawdziwi patrioci rozumiejący na czym polega siła narodu.

   1. Ja bym raczej powiedział że sami niewolnicy, którzy wiedzą że jak PIS przegra to kasiora się skończy. Jak to się mówi: chcesz mieć niewolnika , daj mu pieniądze za nic.

    1. Bzdury piszesz totalne. Francja i Włochy, i UK też socjal zadziałał? Chyba wiesz jakie ugrupowania tam wygrały.

     Ludzie w Polsce coraz bardziej świadomi i tyle.

    2. Proponuję wsiąść w autokar, pociąg albo samolot i pojechać gdzieś gdzie nie rządził i nie rządzi PiS, by przekonać się, że pieniądze na wychowanie dzieci to nie żadna łaska. Dołączyliśmy tym do cywilizowanego świata, bo to co było ten “zasiłek rodzinny” to była kpina, śmiech prosto w twarz rodziców.
     Nie myl proszę tego, że ludzie doceniają to, że ktoś w końcu postanowił docenić trud wychowania dzieci i pamiętne sytuacje, gdy rodzina o kilka złotych przekroczyła dochód i przestawała się jej należeć pomoc, wysłał do lamusa, bo to wdzięczność a nie niewola.

     1. Niewiadomski ma schizofrenię. Popiera program pisu i w ogólnych wpisach można wyczytać że jest zwolennikiem pisu ale niszczy burmistrza ryglic z pisu. Gdzie tu logika?

       • ??? on 27 maja 2019 at 21:12

       Jak niszczy? Pomaga mu przecież. Tylko chyba tego nie rozumiesz jeszcze.

     2. Jeżeli pójście do urn i głosowanie na partię, która daje kasę za nic nie robienie nazywasz wdzięcznością a nie niewolnictwem, to życzę powodzenia. Wdzięczny to jestem moim rodzicom, którzy pracowali i mnie nauczyli pracować a nie wyciągać rękę po datki. I wdzięczny możesz być niewiadomski mnie, to póki co to ja pracuję na Twoją emeryturę (mniemam, że wiesz jak funkcjonuje system emerytalny), a nie ta cała banda “ciężko wychowująca dzieci”. Wielu rodziców wychowuje swoje dzieci pracując jednocześnie, więc to im należy się wsparcie, a nie tym wszystkim paniusuom, które częśc dnia po sklepach, kolejną częśc na pogaduchach, dzieciaki przewożąc tylko ze szkoły do PWD imówiącym, bo nam to się należy. Piszesz niewiadomski inteligentnie, ale myślisz jednak glupio.

 12. PIS na topie, reszta niech żałuje.

  1. Wyniki wyborów wśród amerykańskiej Polonii:
   PiS – 58%
   KE – 21%
   Konfederacja – 13%
   Wiosna- 5%
   W całych USA głosowało 10,5 tysiąca osób.

 13. Frekwencja dwa razy większa

 14. tego chyba nie ocenzurujesz:

  mam kota do sprzedania razem ze smyczą 😉

  1. I co Junkers kupił Ci kto tego kociaka?

   1. Ciekawe gdzie ma tego kota? I dlaczego chce się go pozbyć.

 15. Informuję, że z powodu ciszy wyborczej została wprowadzona moderacja dyskusji na forum. Komentarze o zabarwieniu polityczno agitacyjnym zostaną opublikowane po ustaniu ciszy wyborczej.

  Miłego weekendu 🙂

  • 4 godz. 16 min. do ciszy wyborczej on 24 maja 2019 at 19:42
  • Odpowiedz

  1. W punkt

 16. Na TVP ( dla niektórych TVPiS) trwa debata wyborcza.

 17. W interesie PiS jest duża frekwencja

 18. Gdzie są dziś moi adwersarze z czasów tuż po wyborach w 2015 r.? Ci co nie szczędzili mi inwektyw i ci sami, którzy pisali, że PiS rozwali gospodarkę. Junkers widzę, że jest dość aktywny na forum nadal. Powiesz coś Junkers w temacie gospodarka? Czy nadal utrzymujesz stanowisko z przed kilku lat, że wszystko padnie z powodu Pisiewiczów? 🙂

  https://www.money.pl/gospodarka/prognozy-oecd-dla-polski-w-gore-morawiecki-czuje-sie-doceniony-6383687128729217a.html

  “OECD prognozuje, że polski wzrost gospodarczy będzie czwarty największy na świecie. Po Indiach, Chinach i Indonezji nie będziemy mieli sobie równych.”

  1. Na TVN nawet się niezająkną

  2. Dalej zdania nie zmieniam i nie sądzę że w najbliższym czasie zmienie, to nie tylko jest moje zdanie ale pewno z 99% ludzi którzy prowadzą działalność w takiej czy innej formie.
   Wszystko robione jest na pokaz kosztem przykręcania nam śruby a wiadomo że jak się balonik dmucha i dmuch to wreszcie pęknie.
   Przykładowo podam że II US pod który należy nasza gmina brakuje mu do limitu za drugi kwartał które to narzuciło ministerstwo bagatela 28mil. i tak jest pewno w większości US.
   Minister wyjdzie na mównice i mówi że uszczelniliśmy VAT a ciemny lud to kupuje w całości wraz z opakowaniem.
   Teraz maja dostać 500+ osoby niepełnosprawne i bardzo dobrze gdzie kasa na to ma iść z podatku od sklepów wielkogabarytowych tylko że po pierwsze tej ustawy jeszcze nie ma gdzie najwcześniej będzie ona obowiązywał od stycznia 2020roku tylko taki mały szczególik czy zostanie uchwalona a druga strona medalu jest taka że sklepy najprawdopodobniej zrobią wymyk żeby ją ominąć bo wiadomo że przedsiębiorca jest duuużo bardziej mobilny niż aparat państwa.
   Jak rozmawiam z Adamem to na hasła z kategorii populistyczne jest dobry natomiast jak przechodzimy do szczegółów to słyszę odpowiedz ale ja się na tym nie znam ale im wierzę no to mi ręce opadają w tym momencie.
   Często rozmawiamy telefonicznie to i często słysze takie hasła no ale tak jest jak się ma klapki jak szkapa dorożkarska, żeby nie powiedzieć że inny stan umysłu.

   1. jest na świecie wzrost gospodarczy ,tego nie da sie podważyć. A jak wzrost to i więcej pieniędzy w budżecie. Można dyskutować nad wydatkami ale lepiej takie niz żadne jak za platformy.

    1. Ekonomiści doceniają wpływ programów socjalnych na rozwój gospodarki polskiej. Natomiast ciasne umysły mówią , że to szkodliwe rozdawnictwo.

   2. Do Junkersa

    Jak i dawniej tak i dziś nie obyłoby się gdybyś przytyków at personam nie przekazał. Dziś przynajmniej w złagodzonej formie, co cieszy, bo widać uczysz się kultury. Dawniej było grubiej. Dziś zaledwie: inny stan umysłu czy klapki na oczach, populizm. Co do populizmu to zachęcam byś zapoznał się z jego właściwą definicją, bo coś mi się wydaje, że na opak rozumiesz to słowo.

    Aby się nie rozpisywać zbytnio zacytuję słowa Anonima z wczorajszej dyskusji.

    “Ekonomiści doceniają wpływ programów socjalnych na rozwój gospodarki polskiej. Natomiast ciasne umysły mówią , że to szkodliwe rozdawnictwo.”

    Jak mówiłem kilka i kilkanaście lat temu Polska będzie liderem w Europie. Liderem w pozytywnym tego słowa znaczeniu oczywiście. Jak widzę, co dziś wyprawia opozycja nie pozostaje nic innego tylko stwierdzić, że to liderowanie zapewnić nam może jedynie Zjednoczona Prawica. Ubolewać tylko należny, że wciąż brak w kraju rozsądnej i jednocześnie odpowiednio silnej opozycji. Rządzenie bez rozsądnej opozycji jest cokolwiek trudniejsze.

   3. Ate dane junkersie nie przemawiają do cb?

    99% piszesz . Dobrze się czujesz? No chyba, że 99% przedsiębiorców, którzy PO coś tam zawdzięczają. O, wówczas może i tak . Zejdź na ziemię

    https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/naklady-inwestycyjne-przedsiebiorstw-w-pierwszym-kwartale-2019-roku/2e35djh

    1. tu grab, tu grab – schodzę na ziemię 😉 odbiór …… jak mnie słyszysz ?

     1. Słyszę, słyszę. Dobrze słychać . Proszę komentować a nie ściemniać z odbiorem

       • junkers on 24 maja 2019 at 06:18

       musiałbyś z miesiąc zemną pojeździć , po przebywać to byś zobaczył że najprawdopodobniej 100 na 100% moich kontrahentów czy kooperantów jedzie po PISie jak po burej suce.
       Tak samo środowiska prawnicze, urzędnicy państwowi czy ludzie którzy nazwijmy ich są aktywni.
       Znam tylko jeden przypadek prezesa co zatrudnia kilka tysięcy ludzi i jest za PISem a to z powodu że z dwa lata temu odwiedził go Prezydent Duda.

      1. Panie Bogusławie. Trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, takiej a nie innej retoryki w ocenie obecnych rządów. Wiele z tych opinii jest tworzona na fali, i skoro kontrahent o kooperację z którym zabiegamy, lub z którym kooperujemy tak mówi, to dla dobra relacji również my tak mówimy – bo to jest element prowadzenia skutecznego biznesu. Nierzadko jest tak, że utracono długotrwałe związki z “władzą” które może nie zawsze przynosiły żywą gotówkę jak to wielu myśli wprost, ale dawały przywileje w postaci np. wszelkiego rodzaju “cynkach” w co gdzie i jak zainwestować, kiedy kupić i co kupić, itp. Gwarantowały również, może nie inne decyzje w sprawach (choć i tak bywa) ale zapewniały ich szybsze rozpatrywanie, bo nasze dokumenty nie wędrowały z pokoju do pokoju, ale trafiały wprost do osoby kompetentnej to rozpatrzyć. Wbrew temu co stanowi pobożne życzenie żeby oddzielić biznes od polityki, polityka i biznes muszą się zazębiać i dzieje się to poprzez trybik jakim jest administracja wszelkiego szczebla. Tutaj czy jesteś po właściwej stronie ma ogromne znaczenie, bo kiedyś były to kwiaty, pętko kiełbasy, czy koperta a dziś…. ? No właśnie dziś jest to prosty mechanizm, który można nazwać bezdotykową formą płatności -“zbliżeniowa” jak to działa? Ty będąc przedsiębiorcą wykonujesz prace na rzecz “trybika” który odwdzięcza się dając zlecenia twojej firmie. Wiec gdy się traci dostęp do takiego “terminala” to ocena może być tylko jedna. Sądy innym razem.

       • kandy on 25 maja 2019 at 22:13

       Retoryka jest taka że PSL dało ciała na całej linii wraz z waszym doktorkiem, a teraz żale wylewacie na PIS jakie to niedobre. Wasze zasługi to miedzy innymi kontrakt gazowy z którego jeszcze żeśmy się nie wyplątali.

 19. tu pisał ze wziął psy ze schroniska ,a Pani Wielgus pozująca nad nad wyraz wrażliwą istotę oddała swoje psy do schroniska .Można pieknie gadać pod wybory a myśleć i robić zupełnie co innego .Totalni w tym są dobrzy trzeba przyznać,zapomnieli czas swoich rządów,spadli z księżyca,urodzili się wczoraj.

 20. Ok

 21. 4 ugrupowania wejdą do PE. Widać wyraźnie podział Polski. Wy jak to widzita?

  1. PiS 37-39 % i 22-24 mandaty
   Koalicja Europejska 36-38% i 20-22 mandatów
   Wiosna Biedronia 9-11% i 5-6 mandatów
   Kukiz’15 4-6% i 0-4 mandatów
   Konfederacja 4-6% i 0-4 mandatów

  2. Patrząc na blogową sondę jestem całkowicie rozczarowany stanem umysłu tu głosujących. Większość głosuje na Biedronia! Czy naprawdę chcecie żeby was w UE reprezentowała część rowerowa?

   1. ja na to ugrupowanie nie będe głosował ale niby czemu miałoby mi to przeszkadzać? nie interesują mnie jego upodobania a uważam że chłop jest inteligentny i umie się odezwać.
    To jest podobnie jak z wykształceniem naszego Pana Burmistrza gdzie również mnie to nie interesuje, dla mnie jest ważne jak rządzi naszą gminą .
    Również są poruszane kwestie p. Olszówki gdzie ludzie “pieją” że z wolnej ręki czy braku doświadczenia a w nosie to mam co mówią niech pracuje a pracowity to jest na 100% a efekty Jego pracy same przyjdą dla nas wszystkich.

   2. Ale to dobrze, że na Biedronia tylu chce. Odbieraja tym sposobem głosy KE i PiS ma większe szanse. Jak sie to mówi? Eee , pożyteczny idiota?

    • Liberał z Jonin II on 22 maja 2019 at 09:25
    • Odpowiedz

    A ja ci z całego serca życzę żeby któś najbliższy z twojej rodziny okazał się kochanym, mądrym i szczęśliwym gejem lub lesbijką. Przecież ujawnia się ich coraz więcej. Wtedy na pewno zakochasz się w… rowerze a nie tylko motor, auto… i hulajnoga….

    1. Czyżby zboqi wyznaczały obecnie powszechne standardy? N bez jaj, niech tam sobie mają te swoje prawa do istnienia jako (1%) ale niech nie narzucają praw reszcie (99%) ubierając to w płaszczyk nietolerancji bo to budzi we mnie wqrwienie i nie będę tego tolerował bo taka jest poprawność polityczna. W d…. mam poprawność, preferuję normalność. Niech się homosie spotykają, ale niech mi tego nie manifestują przed oknem bo sobie nie tego nie życzę.

 22. “Rząd ma plan odbudowy zaufania społecznego do Wspólnoty. Przekazał go właśnie Brukseli. ”

  https://www.rp.pl/Unia-Europejska/305209920-Polska-na-ratunek-Unii.html

   • Liberał z Jonin II on 22 maja 2019 at 09:09
   • Odpowiedz

   A co to jest zaufanie społeczne do Wspólnoty??? Śmiać mi się chce z Wielkiej Brytanii, która w referendum zechciała opuścić Unię a teraz nie bardzo się jej chce tą Unię opuszczać. Taka to już ta nasza europejska cywilizacja JEST. Podzielona na PÓŁ!!!! Każdy z nas jest ZA a szczególnie PRZECIW!!!

   1. Zapewne chodzi o zaufanie do instytucji Wspólnoty.

    Cieszy, że coraz więcej instytucji i ważnych osób na świecie pozytywnie wypowiada się o Polsce.

    https://www.rp.pl/Polityka/305229916-Wolfgang-Schauble-Polacy-nie-potrzebuja-niemieckiego-nauczyciela.html?fbclid=IwAR0nbwx7h2lXfF9PtabOQMNF0tGp9fv-LJ838t0DEk_-9ymk2Xps5K4Ou8U

 23. Kim trzeba być żeby nie zagłosować za podniesieniem kar za pedofilię?
  – Członkiem PO lub zboczeńcem!

 24. cytacik o KE

  Towarzystwo płynie jedną dziurawą łajbą, do której woda wlewa się przez rufę, dziób i obie burty, to i nie dziwi, że nagle wszyscy drą japę. Jedne krzyczy o świniach w błocie, drugi o szarańczy, trzeci o Ajatollahu, ale to jedno i to samo SOS.

  • Kolejna 500 setka on 19 maja 2019 at 18:07
  • Odpowiedz

  Ta pani nie wieży w zapowiedzi PiS . Głupota to czy czysta złośliwość z jej strony?
  PiS jedyna partia, w której mówią i robią.

  https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rzad-zapowiada-wsparcie-dla-niepelnosprawnych-komentarz-iwony-hartwich/ym1bj0f

  1. ciężko w to uwierzyć po prostu przekalkulowani że to się im opłaci a mi się wydaje że jednak to będą pieniądze wyrzucone w błoto bo nie zagłosują na PIS po tych upokorzeniach co im wcześniej zafundowali.
   Super że niepełnosprawni dostaną pomoc.

    • Kolejna 500 setka on 19 maja 2019 at 18:47
    • Odpowiedz

    Może zauważyłeś a może nie środowiska osób niepełnosprawnych podobnie jak i ostatnio nauczyciele były podzielone podczas protestów. Tak więc niezależnie od 500 setki ci co mają zagłosować na PiS zagłosują A ci co nie to nie.

    1. może zauważyłem ale proporcje za 85% a przeciw pozostali czyli można powiedzieć że “margines”
     Pis się mota bo rozdaje, rozdaje i efekty niespełniające ich oczekiwań.
     Może to zauważyłeś

     1. Brak efektów? Wyniki wyborów samorządowych mówią same za siebie, Padły bowiem rekordowe liczby glosów na PiS co przełożyło się na rekordową liczbę radnych każdego szczebla, wójtów i burmistrzów. Dziś ta armia ludzi powinna doprowadzić do kolejnych sukcesów wyborczych

       • Anonim on 20 maja 2019 at 13:51

       No właśnie jak sam to doskonale napisałeś, im chodzi tylko o sukces wyborczy, żeby się samemu nachapać , a nie o sukces narodu.

 25. trzyma poziom

 26. pojechał ktoś z gminy na marsz zaprzańców ? czy tylko elita 🙂 z Zalasowej

  1. choćby nawet pojechał to aktualnie maszeruje w Wawie i Ci teraz nie odpisze

   1. u nas na Boże Ciało wiecej ludzi

    1. No bez przesady, myślę, że mogło dochodzić nawet do jakieś 150 osób!

  • Głosujcie pedzie on 17 maja 2019 at 21:37
  • Odpowiedz

  Tak głosujcie na KE czyli PO PSL SLD i Nowośmieszną no i na Wiosnę Biedronki

  1. Dane

   1. Duchowni 1,5% a powinno być 0% bo od duchownych należy więcej wymagać.

  2. nie omieszkam zagłosować na KE

   1. Wszyscy to wiedzą

    1. ale piszę żebyś sobie utrwalił 😉

     1. Co Ci lub Twojej firmieJunkers zrobił złego PiS ? Tak jasno i prosto napisz.

       • junkers on 18 maja 2019 at 21:23

       już kiedyś pisałem i to dosyć obszernie tak że poszukaj we wcześniejszych komentarzach lub poproś Adama to szybko Ci to odszuka

       • ... on 18 maja 2019 at 21:47

       Czytam wszystkie komentarze od lat i nic takiego nie widziałem.

       • junkers on 19 maja 2019 at 06:38

       chyba niedokładnie śledzisz komentarze bo ja na pewno pisałem na podobne pytanie jak Twoje, nawet wtedy i Niewiadomski też włączył się do dyskusji jak dobrze pamiętam.

       • Anonim on 19 maja 2019 at 07:53

       Junkers, nie wszyscy czytają bloga w całości. Chyba Cię nie ubędzie gdy ponownie napiszesz

       • junkers on 19 maja 2019 at 08:36

       chyba nie ale nie mam na razie weny na gawędziarstwo, ide teraz na rower a później basen tak że może wieczorem się coś rozpisze 😉

       • junkers on 19 maja 2019 at 11:12

       https://www.relive.cc/view/2379230052

       mało bo przeceniłem słońce i zmarzłem.

  3. Czy nasi gminni działacze PSL kupili już może takie stroje, bo chciałbym ich widzieć w akcji

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)