Piszą o nas

 

Na portalu Ryglice – Okolice piszą o naszym blogu i naszej działalności. To miłe, że ktoś opisał co robimy. Pozdrowienia dla autora. az

 

kamerka

 

Kto nagra sesję w Ryglicach? Poszukiwana osoba do obsługi kamery

 

W gminie Ryglice od wielu lat jest prowadzona bardzo ożywiona dyskusja szczególnie na tematy polityki lokalnej. Dzieje się to na blogach internetowych o charakterze forów. Autorzy tych stron oraz komentujący często wnikliwie przyglądają się pracy burmistrza, radnych i instytucji gminnych. Takiego nasilonego zjawiska nie obserwuje się w sąsiednich gminach. W gminie Ryglice ponadto rejestruje się także sesje rady – to wyjątek, jeśli chodzi o mniejsze jednostki samorządowe. 

Jednym z takich miejsc, obecnie najbardziej odwiedzanych w sieci jest strona “Lepsze Jutro Gminy Ryglice” znajdująca się pod adresem lepszeryglice.cba.pl. Wyjątkowość tej strony stanowiły od początku jej istnienia nagrania wideo sesji rady miejskiej w Ryglicach oraz zebrań w poszczególnych sołectwach. Rejestrowanie sesji w dyżych miastach, powiatach, sejmikach jest czymś zupełnie normalnym i mieści w kanonie demokracji, natomiast filmowanie zebrań w gminie Ryglice spotykało się nieraz ze sprzeciwem obradujących.

Nagrywanie sesji rady przez twórców “Lepszych Ryglic” i “Lepszego Jutra” wpłynęło na zapoczątkowanie rejestrowania obrad przez sam urząd miejski. Dzięki nagraniom odwiedzający bloga oraz stronę urzędową mogli siedząc w domu przypatrywać się głosowaniom, dyskusjom obradujących oraz burmistrza. Czasami bywało, że autorzy bloga nie mogli być na sesji i nie rejestrowali obrad. Zdarzyło się, że urząd wtedy też nie nagrywał.

Z tego też powodu “Lepsze Jutro”, choć wymaga to nie małego poświęcenia, zmuszone zostało do kontynuowania rejestrowania sesji. Taka sytuacja pojawiła się na przykład teraz, ponieważ w najbliższy piątek odbędzie się kolejna sesja rady miejskiej w Ryglicach, a współautor “Lepszych Ryglic” nie może nagrywać i poszukuje pilnie osoby chętnej do filmowania.      (…)

 

Źródło:

http://ryglice-okolice.pl/przegl%C4%85d-kategorii-aktualno%C5%9Bci/aktualno%C5%9Bci-inne/5248-kto-nagra-sesj%C4%99-w-ryglicach-poszukiwana-osoba-do-obs%C5%82ugi-kamery.html

 

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/pisza-o-nas/

24 Komentarze

Skip to comment form

 1. Lubię to

  • myślałem on 22 sierpnia 2014 at 13:26
  • Odpowiedz

  że będzie tłum chętnych kamerzystów

  1. Fakt, tłumów nie było. Drugi fakt, urząd nagrywał. Jest ok. az

  • Rumcajs on 21 sierpnia 2014 at 23:53
  • Odpowiedz

  Rumcajs był z zawodu szewcem; rozbójnikiem został z życiowej konieczności. Miał żonę Hankę , a także synka Cypiska; nie rozstawał się z charakterystycznym pistoletem. Cała trójka mieszkała w jaskini w Ryglickim Lesie. Wrogami Rumcajsa byli Książę Pan i Księżna Pani;

  • Jesień średniowiecza on 21 sierpnia 2014 at 16:30
  • Odpowiedz

  ‘Rejestrowanie sesji w dużych miastach, powiatach, sejmikach jest czymś zupełnie normalnym i mieści w kanonie demokracji, natomiast filmowanie zebrań w gminie Ryglice spotykało się nieraz ze sprzeciwem obradujących. ”

  Bo nasi włodarze to zakompleksieni goście, a gminne kierownictwo do wymiany gruntownej. Dobrze że już prawie jesień.

   • Robinson on 21 sierpnia 2014 at 22:00
   • Odpowiedz

   Z tego co tu pisano sesja nienagrana była, bo wyproszono z sali obrad pracownika urzędu który kameruje. Żaden z 15 wspaniałych nie zaprotestował. Oczywiście, że idealnym rozwiązaniem jest by sprawa już na stałe zajmował się urząd.

    • Wyborca on 21 sierpnia 2014 at 22:15
    • Odpowiedz

    Oczywiście, że tak. Potrzebny odpowiedni zapis z statucie gminy lub dobra wola kierownictwa. Lub właśnie chociaż 1 radny który tego się domaga i organizuje.

 2. kamera obnaża że radni są jednie zainteresowani zjedzeniem ciastek.
  nikt w istotnych sprawach nie zabiera głosu, a żeby to był głos merytoryczny to się prawie nie zdarza. tak z 80 % to nawet nie wie o czy jest rada
  wybory winny wymienić to towarzystwo w 100 %

  1. jak jedzą ciastka to nic nie warci są ,cholera ja też jem czasem ,kibic nie je to go na radnego

    • wnerwiony on 21 sierpnia 2014 at 12:12
    • Odpowiedz

    Nie o to chodzi że jedzą czy nie jedzą, ale o to, że prócz jedzenia niczym innym nie są zainteresowani. Nie rozumiesz tego pnioku?

    1. to sobie do lustra powiedz ,anonimowo możesz komuś zarzucać że głupi ,że nie myśli ,ale takie opinie świadczą tylko o tym co się tobie w główce jarzy , przedstaw się myślicielu zobaczymy czyś autorytet do oceny kogokolwiek !
     (ps od nerwów to wiesz jaki specjalista?)

     1. wiadomo że neurolog . UPSSSS, myslałeś o kimś innym ??? Przepraszam nie było w mojej intencji wyprowadzanie Cię z błędu 🙂

     2. rozmówców na swoim poziomie

     3. Heh, widać się ktoś wkurza o ciastka. Pewnie sam je omiata za prezydialnym stołem hehe. Korzystajcie, korzystajcie, bo niedługo bedziecie omiatać ale za swoje.

     4. komuś normalnemu może przeszkadzać ze radni zjedzą jakieś ciastko podczas sesji ? pytanie retoryczne

      • najstarszy syn proboszcza on 22 sierpnia 2014 at 12:04
      • Odpowiedz

      Zapewne nie, ale komuś normalnemu może przeszkadzać że radni siedzą znudzeni na sesji, nie włączają się do dyskusji. Szczególnie dotyczy to radego Papugi z Zalasowej. Mam nadzieję że to będzie jego ostatnia kadencja!

  • Kazimierz on 21 sierpnia 2014 at 00:54
  • Odpowiedz

  “Rejestrowanie sesji w dużych miastach, powiatach, sejmikach jest czymś zupełnie normalnym i mieści w kanonie demokracji, natomiast filmowanie zebrań w gminie Ryglice spotykało się nieraz ze sprzeciwem obradujących. ”

  No ciekawe czy w przyszłej kadencji utrzyma się temat.

  1. Ciekawe czy jak Bernard zostanie Burmistrzem to będą nagrywane sesje.

   1. Oczywiście, że będą. Ktokolwiek by nie był burmistrzem postaram się w miarę możliwości tak organizować sprawy, by sesje były nagrywane. Jeżeli urząd nie będzie kontynuował tematu wówczas nagrywania będą jakby z zaskoczenia (niczym kontroler biletów w autobusie 🙂 ) Będzie czas i chęć, to się podjedzie z kamerką i się nagra obrady. az

    1. DOSKONAŁE 🙂 🙂

     • Co tu gadać on 22 sierpnia 2014 at 22:13
     • Odpowiedz

     Nowa jakość na gminie Ryglice zaprowadzona została przez Zielińskiego. Szacunek.

     1. No chyba lekko przesadziłaeś 🙂

      • Więc co? on 22 sierpnia 2014 at 23:04
      • Odpowiedz

      Więc 4 lata NJ i nadal brak postępu w rozwoju gminy???

   2. Kontrola mandatów . Lubie to

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)