VII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach (sesja nadzwyczajna)

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad TUTAJ

Relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/vii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-sesja-nadzwyczajna/

59 Komentarzy

Skip to comment form

 1. A był kiedyś plan by spichlerz zlikwidować. Kto to tak planował?

  http://ryglice.pl/news/umowa-na-konserwacje-spichlerza.html

  • Obserwator on 25 marca 2019 at 15:44
  • Odpowiedz

  Pan Karasiewicz był na zebraniu w Zalasowej?

  1. Byli jego przedstawiciele,jeden za stołem ,drugi na sali .Słuchać było hadko.

   1. Ja myślałem że tam Broniarz przyjechał ,podobny jeden do niego.

   2. Moi drodzy, zebranie w Zalasowej zakończyło wiosenną rundę spotkań z mieszkańcami. Obejrzałem wszystkie zebrania od deski do deski. Są to bardzo ciekawe i pouczające materiały z których można wyciągnąć kilka ciekawych myślę wniosków. Zacznę od końca bo jakżeż inne od wcześniej odbytych było to zebranie. Widać, że burmistrz się przygotował, był merytoryczny nie bajdurzył, nie opowiadał tylko mówił i w końcu zaprezentował się jako Burmistrz przez duże “B”.
    Nie jestem pewien czy tak było czy nie, ale z nagrania wynika, że na zebraniu poza Panem Kawą nie byli obecni Zalasowscy radni jak również pierwszy mieszkaniec Zalasowej. I to jest proszę Państwa bardzo słabe.
    Pokazaliście państwo w jakim poważaniu macie własna miejscowość i jej mieszkańców. Ale cóż wy wiecie komu służycie my niestety się tylko domyślamy.

    Bardzo pozytywnie w swoja role wszedł natomiast Pan Władysław Olszówka widać, że zna problemy gminy i wie co gdzie jest i co do niego należy i oby tak dalej. Pan Olszówka powiedział jedną bardzo istotną rzecz. Jesteśmy moi drodzy daleko, daleko w tyle, wtedy gdy inni korzystali z środków przedakcesyjnych i wczesno-unijnych my -no właśnie co myśmy wtedy robili? Tego typu pytania padają na każdym zebraniu pokazując jak wiele zaniedbano w przeszłości. Cnd.

    1. dzielili i rządzili ,konta puchły

     1. Myślę, że pewne sprawy nas przerosły, a w pewnych posłuchano złych doradców, zabrakło też chyba odpowiednich ludzi a tych co byli się ignorowało. Noe można powiedzieć, że wszystko było źle ale wiele można było zrobić lepiej, a wiele lepiej było nie robić.

    2. To co tu napisałeś oczywiście pokazuje jak bardzo głupawo stronniczy jesteś Panie N.
     Powiem więcej – propagandysta z ciebie na usługach …..
     Pan Olszówka we właściwy sobie sposób mijał się z prawdą.
     Dokąd Zalasowa miała spuścić ścieki lub skąd czerpać wodę, skoro Pan Gądek , ówczesny wójt Skrzyszowa, rury z tą infrastrukturą doprowadziła do granicy naszej wsi dopiero w ostatnim roku swojej ostatniej kadencji.? Jak można nie zauważyć wielkiego wysiłku połączenia Zalasowej centrum i południe z Dorzeczem?
     Pan Olszówka nie ma pojęcia ile gmina pozyskała pieniędzy z funduszy przedakcesyjnych oraz zaraz po wejściu do UE, w tym w ramach społki, którą właśnie po to utworzyła, natomiast wypowiada sie o tym stanowczo. Podobnie jak Pan N, który jeszcze nie zrobił nic dla mieszkańców gminy Ryglice a już wie wszystko najlepiej. Pokaż co potrafisz pozytywnego, bo narzekać każdy umie.

     1. Rozliczać za osiągnięcia można tych co duże pieniądze brali za pracę w samorządzie a nie anonimowych internautów .Choć ci pierwsi chętnie w piórka społeczników by się stroili.

     2. Nie jestem na niczyich usługach i nic poza pisaniem tu, dla mieszkańców nie zrobiłem. W jednym natomiast masz racje, Dorzecze Białej pozyskało dla gminy ogromne środki unijne jakich gmina nigdy by nie była w stanie pozyskać samodzielnie. Jest też faktem, że gdyby nie poziom długów zaciąganych na różne zadania na, które inni pozyskiwali fundusze unijna można by zrobić znacznie więcej.
      Długi dorzecza są też naszymi długami i trzeba o tym pamiętać. Doskonale wiemy ile to kosztuje, a jak nie wiesz to na BiP są sprawozdania z wykonania budżetu i WPF to zerknij. Co stało na przeszkodzie zrobić ujęcie wody na Szwedce? Czy To gorsza woda niż w Białej? Czy w Ryglicach brak było terenu by wybudować oczyszczalnie ścieków? Wtedy i na to trzeba było środki pozyskiwać ale to trzeba by się urobić po łokcie więc czekano na rurę z Tarnowa.

       • Anonim on 25 marca 2019 at 21:30

       Powiem tylko Drogi Panie Niewiadomski, że nie masz na razie żadnej propozycji.
       Cieszę się jednak, że poza mdławą krytyką, stać Cię na własne pomysły.
       Bez obrazy, ale słyszałam już podobne za czasów Pani TP , kiedy to bawiliśmy się świetnie na koncertach, robiąc tylko to co zaplanowali poprzednicy (poza targiem i wiatą przy naszej osp, oraz “wieżą” widokową w Woli – staram się tego nie oceniać)
       Pomysł ujęcia na Szwedce traktuję jako … ….no sam powiedz jak wygląda poziom wody naszej rzeczki kiedy chodzimy w lipcu przez most lub na spacery po kościele. Prezes Dorzecza wiele razy powtarzał u nas na sesjach, że są okresy kiedy w Białej jest za mało wody i rura z Tarnowa to jedyne wyjście w razie suszy. A co do skuteczności małych oczyszczalni pogadaj z naszym Stachem.

      1. Jest mi niezmiernie miło, że ktoś tak obeznany zniżył się do polemiki z takim jak ja. Skoro ujęcie wody na Szwedce jest utopią to czym jest zbiornik retencyjny na Wolance? Albo jest ta woda albo nie, bo jak mówicie o zbiorniku to wody w cholerę a jak o ujęciu wody poniżej Ryglic to wody nie ma. Trzeba coś zdecydować bo w takim rozkroku długo nie wytrzymacie. Pan prezes Dorzecza mówi to co musicie usłyszeć byście dalej finansowali te przepastne bebechy Dorzecza, bo tu nie ma sentymentów to jest business and not charity. Stacha nie pytałem ale w sieci znajdziesz znacznie mądrzejszych od Stacha i przekonasz się, że Stach nie zawsze wie wszystko najlepiej. Piszesz, że po kadencji burmistrz Połoska tylko zabawa, targ i wiat nam została reszta to zasługa poprzednika. A co zostało po poprzedniku? Wymień to podyskutujemy.

       • argument on 25 marca 2019 at 22:23

       “A co do skuteczności małych oczyszczalni pogadaj z naszym Stachem.” Skoro kiedyś było badziewie to znaczy że się nie da i koniec myślenia na ten temat.

       • anonim on 26 marca 2019 at 17:51

       Nastąpił spokój i brak komentarzy. Dlaczego? Bo Pan Zieliński , Liberał z Jonin i Niewiadomski są na II zmianie.

      2. Może panowie Liberał i Zieliński w pracy bo faktycznie polityka w komentarzach dziś nieobecna -i bardzo dobrze. Nas tu powinno interesować bardziej niż polityka lokalne sprawy a polityka i politycy i bez nas dadzą se rade.

       • lokalnie on 26 marca 2019 at 19:07

       Widać na stronie gminy że młodzieżówka platformy się zebrała.

      3. Po co zaraz te wycieczki w kierunku polityki. Świata nie dzieli się wedle sztandarów partyjnych ale na ludzi mądrych i głupich , uczciwych i nieuczciwych, i takich znajdziesz pod każdym sztandarem więc to jaki sztandar nosisz nie czyni cię ani lepszym ani uczciwszym. A już na pewno nie mądrzejszym.

      4. Hm? O rozdwojeniu jaźni każdy chyba słyszał. Roztrojenie to już raczej ewenement i chyba nie występuje. Dzięki Bogu mam jedną jaźnię.

       Bynajmniej nie sugeruję by P. KN lub Liberał cierpieli na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości.

       • lokalnie on 26 marca 2019 at 20:45

       Bycie członkiem platformy moim zdaniem pozycjonuje człowieka pod względem wyznawanych wartości .

       • Anonimek on 27 marca 2019 at 07:49

       Może niech się Chmura tym zajmie. Tylko wtedy to my zostaniemy całkiem bez wody… Bo on wszystko potrafi spitolic.

    3. Jak nie bajdurzył to może wyjątkowo trzeźwy był z rana.

 2. Żenujące wystąpienie posła PiS na zebraniu w Zalasowej. Dość brudnej polityki w samorządach.

  1. A po co ten poseł był na zebraniu wiejskim? Przywiózł coś dobrego dla mieszkańców, czy już kampanię wyborczą sobie robi?

   1. Dzięki pisowi rzeka pieniędzy do ludzi popłynęła ,jeszcze emerytom coś wpadnie

    1. pieniądze sie zarabia ciężką pracą a nie spławia rzekami
     ile tych pieniędzy mają pielegniarki i nauczyciele nie wspomnę

     1. Głupie to chyba dla ciebie a dla wielu godniejsze życie po prostu .Korzyść z bycia obywatelem Polski.

       • Anonim on 24 marca 2019 at 23:52

       Jak chcą godniejszego życia, niech się wezmą za robotę – darmozjady socjalne.

       • tia on 25 marca 2019 at 16:08

       emeryci i dzieci, sam się weź

       • Anonim on 25 marca 2019 at 17:05

       Emeryci juz swoje wypracowali i g..no mają, a dzieci mają rodziców, którzy powinni dawać przykład że godnym jest się wtedy kiedy na chleb potrafi się zapracować własnymi rękami, a nie wyciągając rączki do gopsu !!!

 3. Po obejrzeniu sesji, można wysunąc następujące wnioski:
  1. Obserwujmy który kolega kupi działki w Ryglicach ( gdyby radni nie wiedzieli to nie o atrakcyjnośc ceny chodzi, tylko o warunki pozwalające na zakup działek pod działalnośc , większość w radzie jest więc i sprzedaż zostanie przegłosowana, a potem będzie mówił że: to nie ja- to radni) (i jak Duran zostanie “sołtysem” to na pewno nie zablokuje sprzedaży tych działek)
  2. Po przekształceniu szkól w Joninach i Woli wyszło całe kłamstwo (burmistrz mówi o dobrach dzieci, przewodniczący rady o dobrach nauczycieli ( pensja wyższa o 1600,00 złotych !!!!)
  3. Pani Ewo, dostaliście trzy złote podwyżki, bo inna Pani Ewa (np. z Woli) dostanie od września 1.600,00 wiecej (wynika to ze słów pana przewodniczącego). Gdyby nie przejęcie szkół byłyby stać gminę na utrzymanie wyższych wynagrodzeń.
  4. Pięknie pojechał po Was drodzy nauczyciele Jonin: mianowani, kontraktowi, stażyści, wielce pan przewodniczący – uczycie w małych szkółkach prowadzonych przez stowarzyszenia bo jesteście marni i nikt Was nie chce w szkołach prowadzonych wg karty nauczyciela (jak to było: dyplomowani, lepiej wykształceni nie chcą przyjść do takiej szkoły)

  Brawo panowie, istny cyrk. Tylko kółek brakuje. Ale spokojnie patrząc co się dzieje będą i kółka 🙂 🙂

  ps. pana przewodniczącego celowo z małych liter 😉

  1. Uczciwie było by aby albo nie przekszałcac wcześniej szkół albo je zlikwidować .Sytuacja ze się stworzy szkołe z nauczycielami zarabiającymi połowe tego co w szkole we wsi obok jest chora . Każdy normalny człowiek musi założyc że to sie odbije źle na poziomie kształcenia .A za to odpowiada gmina .

   1. gmina odpowiada za dobro wszystkich jej obywateli, a nie tylko poszczególnych grup czy poszczególnych miejscowości. sprzedawcy też nie zarabiają jednakowo w każdym sklepie, a nad tym jakoś nikt nie płacze.

    1. Moim zdaniem za poziom kształcenia równy odpowiada akurat .

  2. Sesja zaliczona. Trochę dziwne postawa radnej Krystyny, z jednej strony chce żeby nauczyciele którzy zarabiają najwięcej zarabiali o sto złotych więcej z drugiej strony nie chce aby nauczycieli, którym zabrano połowę wypłaty zarabiali tyle samo co reszta nauczycieli.
   Pozytywna postawa burmistrza i przewodniczącego, którzy bardzo sprawiedliwie chcą traktować wszystkich nauczycieli. Jedynie trochę negatywna postawa burmistrza, który mówi o tajemnicach, których wyjawić nie może.
   Trochę irytujące też to ciągłe pytanie się pań i pana radnego o zasady funkcjonowania płac w szkolnictwie. Oni powinni się tego nauczyć wcześniej a nie edukować na sesji. Ciągle chcą, żeby burmistrz im coś wyjaśnił, bo nie rozumieją.
   Odnoszę wrażenie, że większość radnych nadal nie rozumie skąd się wzięło te 3 złote.

   1. Irytująca jest podatwa burmistrza i dudowicza, którzy uważają sie za Bóg wie kogo a sami mało co wiedzą i rozumieją i potrafią, a innych uważają za jakiś dekli. Ludzi mogą oszukać, siebie samych też, ale Tego tam na górze … niestety się nie da.

   2. A gdybyś prześledził całośc przejęcia szkól to byś rozumiał, że poprzez przekazanie stowarzyszeniom szkół do prowadzenia ochroniono nauczycieli przed całkowitą utratą pracy. Szkoły te nadawały się do likwidacji ponieważ zbyt mocno nadwyrężały budżet gminy.
    I mozna nie lubić Pani Krysi czy Kasi czy Pana Marka, ale fakt pozostane faktem, nie stać gminy na nieustanne dokładanie do małych szkół. Szczerze – to tylko nauczyciele bronią się nawzajem i piszą tu posty o równym traktowaniu. I uwierz, że tak jak w wynikach nauczania Wola, Kowalowa i Joniny stały najgorzej, tak będą stały nadal, bez względu wysokości pensji nauczycieli (najlepszy przykład – Kowalowa).
    A Dudowicz zaprzecza sam sobie, z jednej strony nie może brać udziału w projektach bo jest stworzyszeniem, z drugiej strony przyznaje że prowadzenie projektów w takiej szkole jest ciężkie bo jest za mało uczniów.
    Słuchajcie ludziska ze zrozumieniem, a nie tylko z zawiścią typu : – o, ta się znowu czepia.

    1. Mała czarna i kilka zdań o szkołach.
     W kwestii dość obszernie dyskutowanej na sesji pojawiły się podawane jakby mimochodem dość znaczące informacje. Jak widać większość radnych nawet nie próbuje zrozumieć tej kwestii, bo jak to dość dobitnie powiedziała pani Krystyna słucha i nie może zrozumieć -pani Krysiu mam tak i ja. Słuchając wypowiedzi burmistrza i przewodniczącego rady a zarazem prezesa stowarzyszenia prowadzącego szkołę w Joninach odnoszę wrażenie, że nie mówią oni wprost tego co myślą. Trudno zrozumieć na jakiej podstawie burmistrz zabrał te 163 zł.
     Czy burmistrz jest już uprawniony jednoosobowo zmieniać uchwały rady? To w kompetencji rady jest uchwalenie regulaminu wynagradzania nauczycieli, skąd więc przekonanie, że rada te pieniądze zabierze?
     Czy pan Marek jest mistrzem manipulacji? Na pewno obaj panowie są mistrzami w unikaniu prostych logicznych odpowiedzi. Sens i informacje trzeba zatem wyławiać z wypowiedzi i składać w całość.
     Skoro jak mówi burmistrz prowadząc 4 szkoły gmina w chwili obecnej do subwencji oświatowej i celowej na oświatę z własnych wolnych środków finansowych dopłaca ponad 5 mil zł. To ile dopłaci po przejęciu 2 najmniejszych a zatem najkosztowniejszych szkół?
     Skoro jak mówi przewodniczący w chwili przejęcia na szkołę w Joninach gmina przekazywała 120 tyś zł a po przekształceniu środki wynikające z subwencji to 45 tyś zł łatwo zatem policzyć bo proporcje zapewne zostaną takie same.

     Musze też wyrazić dezaprobatę i obawę jednocześnie.
     Jeżeli nauczyciele uczą nasze dzieci postaw i szacunku wobec innych na poziomie jaki zaprezentowała pani przedstawiciel nauczycieli na sesji, to jestem pełen obaw o pokolenie, które wyszło z pod takiego wychowawstwa.

     Co by pani powiedziała, gdyby pani uczeń nie wstawał do odpowiedzi , lub podpierał się na ławce udzielając jej? Jak można wymagać i nauczyć innych zachowań których nie stosuje się samemu.

     1. czyli wzrost rocznie Joniny 75000 x 12 =900 000 ,Wola pewnie trochę mniej . Karta nauczyciela to niezła kula u nogi . Ciekaw jestem ile zarabia dyplomowany nauczyciel w tych szkołach gdzie obowiązuje karta nauczyciela. Obligacje rozwiązują sprawę . Fajnie ,tylko że przyjdzie czas wykupu .Ktoś sie tym martwi ?

   3. Bardzo mało się większość radnych wypowiada. Dwie bardzo aktywne panie radne, dwóch panów radnych, burmistrz, bo pytany. i to wszystko.

    1. Na razie czytają co pisze Konstanty N. Uczą się samorządności i samodzielnego myślenia . Kim jest KN ? Z zebrania w Kowalowej wynika, że to to płeć piękna 🙂

     1. W kwestiach kredytowania deficytu budżetowego nastąpił bardzo niebezpieczny zwrot, który spowodował dużą łatwość zaciągania coraz to nowych zobowiązań z relatywnie długim okresem zapadalności tych wierzytelność. Sam pomysł z emisją obligacji na spłatę zobowiązań kredytowych, które wynikały z realizacji zadań ponad to na co nas było stać nie był zły, bo spowodował uwolnienie środków przeznaczanych na obsługę długu i umożliwił poprawę wskaźnika zadłużenia gminy. Nie znaczy to jednak, że nasze długi znikły czy się zmniejszyły, bo tak nie jest.
      Przyjęcie takiej formy kredytowania miało sens 10 lat temu, obecnie jest to tylko forma doraźnego wpływania na wskaźniki, które zaczynały osiągać niebezpieczny i bardzo utrudniający realizację zadań inwestycyjnych poziom. Dużo łatwiej podejmować decyzje o zwiększeniu zadłużenia w sytuacji, gdy nie na naszych barkach ciążyć będzie spłata tych zobowiązań. Innymi słowy następcy już dziś mają zapisane w przyszłych uchwałach budżetowych terminy i wielkości spłat obecnych długów. Czy zaciągniecie tak znacznych zobowiązań, które w zasadzie nie mają na celu rozwoju gospodarczego gminy choćby poprzez modelowaniu przedsiębiorczości, czy działań gminy w obszarach mieszkalnictwa zapewniającego kapitał ludzki są uzasadnione? Czy bez takich działań kolejne pokolenia będą w stanie udźwignąć te zobowiązania? Na całe szczęście i obligacje dają się rolować oby tylko niejako przy okazji wyrolowani nie zostali przyszli mieszkańcy.

    2. Szanowni mieszkańcy. Kilka słów komentarza do VII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach zwołanej w trybie jarmarcznym, niestety nie wystarczy, będzie więc długo bo powinniśmy mieć świadomość pewnych spraw które się dzieją.
     W myśl przepisów ustawy o samorządzie gminnym zawartych w art. 20 ust.1 i 3 oraz szczegółowo w Statucie Gminy Ryglice w paragrafie 24 pkt.1-5. Sesja nadzwyczajna zwoływana jest w w sytuacji, gdy podjecie uchwał ma charakter pilny a nie podjęcie uchwał w terminie narażałoby gminę na konsekwencje wynikające z niedopełnienia obowiązku realizowanych przez organ rady gminy obowiązków. Przy czym niedopuszczalne jest rozstrzyganie w trybie nadzwyczajnym spraw, które mogą być załatwione w ramach sesji zwyczajnej.

     W wystąpieniu na początku sesji Pan Przewodniczący jasno wskazał powody zwołania sesji w trybie nadzwyczajnym na wniosek burmistrza. Wprawdzie mowa jest o niezwłocznym charakterze i pilności dokonywanych zmian jednak nie podaje się żadnej daty która mogła by potwierdzać taki charakter. Jednocześnie w dalszym wystąpieniu przewodniczący wskazuje na rzeczywisty powód takiego charaktery sesji. Z wypowiedzi wynika bowiem jasno, że powodem takiego trybu była niemożliwość dopełnienia obowiązku wynikającego z terminu dostarczenia materiałów a nie pilność spraw. Również wprowadzony i zrealizowany porządek obrad oraz informacje podawane przez panią skarbnik wskazują jednoznacznie, że podjęcie uchwał podjętych na VII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach w zakresie wielowątkowych zmian uchwały budżetowej i związanych z tym zmian WPF nie miało charakteru pilności. W żaden sposób bowiem nie wskazano na konieczność podjęcia tych zmian w określonej dacie uniemożliwiającej podjecie tych uchwał w trybie sesji zwyczajnej. Czy zatem naruszono prawo?

     Wyjątkowy charakter sesji nadzwyczajnej pozwala w drodze wyjątku i w odniesieniu do konkretnej sprawy pominąć procedury jedynie w sytuacji konieczności dopełnienia czynności w określonym czasie którego zachowanie nie mogło by zostać dotrzymane poprzez procedowanie na sesji zwołanej w trybie zwyczajnym. Zatem zarówno zakres jak i charakter zmian oraz proponowany porządek obrad przeczą spełnieniu wymogu pilności i poprzez to naruszają prawo. Zakres wprowadzonych zmian bez opinii komisji rady powinien zostać zbadany przez Wydział Prawny i Nadzoru Wojewody Małopolskiego.

     Przy czym należy podkreślić, że w przypadku kolejnych naruszeń prawa powinno skutkować powiadomieniem organów nadzorczych i skutkować sankcjami w drodze art. 96 ust. 1 ustawy o samorządzie gminnym

     To tyle w kwestii formalnej komentarz do przebiegu posiedzenia to inny temat który pojawi się w na pewno miarę wolnego czasu.

   4. Owszem trzeba być sprawiedliwym i obiektywnym. Wbrew temu co zdecydowana większość myśli, nie jestem niczyim wrogiem – przyjacielem też nie.
    Do rzeczy bo żona w progu. 🙂
    Trzeba odnotować bardzo mądre i przyszłościowe myślenie. Bardzo spodobała mi się inicjatywa w postaci zaistnienia w myśleniu inicjatywy budownictwa społecznego z programu mieszkanie+ o którym mówi burmistrz w odniesieniu do działek na Łyczków. Również zmiana warunków zabudowy dla działek gminnych, które spowoduje zwiększenie wartości tych działek jest bardzo dobrym działaniem i oby tak dalej. Bardzo dobrze trzeba ocenić chęć rezygnacji z oświetlenia w postaci lamp sodowych na rzecz nowoczesnych , trwałych i oszczędnych lamp LED. Mówiło się o tym od dość dawna ale to czego nie udało się nawet zaplanować w cztery lata burmistrz zrobił w kilka miesięcy i kilka lamp już świeci.

    1. gdzie te lampy

 4. Każdy powód do sesji jest dobry jeśli można coś zmienić na lepsze.

  1. A co jest powodem, że nie ma transmisji sesji?

   1. nie będzie tłumaczył bo to pewnie by znów koszty generowało nieziemskie

    1. Jest to naruszenie prawa zapisanego w Art. 20.pkt.1b ustawy o samorządzie gminny w brzmieniu:
     1b.
     Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty.

     Użycie słowa “transmisja” wskazuje na udostępnianie relacji w czasie rzeczywistym na żywo, nie jest zatem spełnieniem wymogów opisanych w ustawie poprzez retransmitowanie nagrania w postaci umieszczenia zapisu video.
     Jeżeli zatem dzisiejsza sesja się odbyła to naruszone zostało prawo.

     1. Transmisja z każdej sesji ma być relacjonowana na żywo. Również dzisiejszej sesji nadzwyczajnej. Każda retransmisja może zostać poddana odpowiedniej obróbce, dlatego jest niedopuszczalna. Należy wyjaśnić sprawę u przewodniczącego rady, to On odpowiada za te sprawy, również karnie. Uważam że jeżeli sprawa się powtórzy należy powiadomić organ nadzorczy czyli wojewodę a on już będzie wiedział jak zadziałać.

      1. Oczywistą intencją ustawodawcy wyrażoną poprzez zapis “transmitowanie” było udostępnianie relacji w czasie rzeczywistym. Transmisja na żywo wypełnia również zapisy art. 11b ustawy o samorządzie gminnym. Poprzez transmisję należy rozumieć możliwość bycia obecnym podczas obrad rady gminy czy posiedzeń jej komisji, ale także uprawnień wynikających wprost z art. 61 ust. 2 konstytucji.
       W sposób oczywisty nie dopełniono tego wymogu, ale chyba o wiele ważniejszym jest powód dlaczego tak się stało. Czyżby powodem były niewygodne informacje jakie burmistrz miał przedstawić w odpowiedzi na wnioski i interpelacje radnych? A może fakt rozdźwięku miedzy tym co mówił na zebraniach burmistrz o wysokości planowanego zwiększenia zadłużenia z faktycznym jaki wprowadzono pod obrady na tej sesji? A może fakt zbliżającego się zebrania w Zalasowej przesądziła o braku transmisji, a nagranie obejrzymy już po zebraniu?
       Myślę, że nagranie rozjaśni nam powody takiej a nie innej decyzji. Bezwarunkowo powinien zostać poinformowany organ nadzorczy, niezależnie od tego czy to jest to tylko incydent czy nie.

       • Rating on 22 marca 2019 at 20:03

       Nie było czasu nagrywać sesji gdyż radni z burmistrzem analizowali jak uchwała o emisji obligacji wpłynie na
       …jak to mówił niegdyś radny powiatowy “rating” gminy 😂
       Ciekaw jestem co zrobi DOBRA ZMIANA jak skończą się przygotowane przez poprzedników inwestycje, projekty oraz zapewnione finansowanie.

       • Anonim on 22 marca 2019 at 20:20

       To oczywista oczywistość. Szuka się w wtedy kozła ofiarnego. Pan N już go wskazał i próbuje tworzyć filozofię do tego. Historia pokazuje że Ci którzy szczują na innych sami są zagryzani.

      2. Uważasz jak sądzę, że “stara gwardia” była lepsza. Ja mam z gola odmienne zdanie i to zdanie podziela większość mieszkańców, bo powiedziała “starej gwardii ” dość. Śmiejesz się a to “stara gwardia” zadłużyła gminę gdzie tylko i na ile się tylko dało. Uważasz za rozsądne dotychczas realizowane zadania? Chyba kpisz lub cierpisz na ślepotę. Wykorzystaliście już wszystkie możliwości rolowania długów więc “wymyśliliście” inna formę zadłużania, pozwalającą wam dziś uprawiać waszą propagandę nie myśląc kto i z czego będzie te wasze fanaberie spłacał. Taka to wyższość “starej gwardii” nad “dobrą czy nową zmianą”

       • Rating on 22 marca 2019 at 20:56

       Uważasz że zadłużenie gminy na finansowanie inwestycji dla mieszkańców które są w 80 % refinansowane z budżetu UE jest zle?
       Żeby wydawać takie osoby najpierw trzeba sprawdzić ile kwotowobylo spłacone długu w poprzedniej kadencji oraz na co były brane obligacje.
       Ale żeby to zrozumieć to trzeba mieć trochę oleju w głowie A nie powtarzać nic nie znaczące hasła.
       Jasne że ludzie podziękowali poprzednikom bo maja takie prawo tylko czy dla gminy i jej budżetu jest to dobry krok to już inna sprawa.

      3. Powiadasz, że nie rozumiem i że nie wiem. Gdyby za kadencji burmistrz Połoska nie spłacono długów po robionych za kredyty termomodernizacjach to miniona kadencja była by jeszcze “cieńsza” jeżeli oczywiście to możliwe. Szkoda, że taki opór w udzielaniu informacji bo co nieco o inwestycjach można by się dowiedzieć ale to już według ciebie szczucie i donoszenie. Ktoś tak zadufany w sobie nie zrozumie nawet gdyby mu to udowodnić, bo przecież już nikt nic nie wie tylko jeden ty a myśmy ci podziękowali. O zgrozo co myśmy zrobili———— czekając z tym tak długo.

       • Rating on 22 marca 2019 at 22:31

       Szkoda że mieszkańcy gminy tak szczodrze i szybko podziękowali za jakże dobra kadencję Połoskowej…..
       Tym większą szkoda będzie Pawła bo rozpisał program na 10 lat A tu jak dotrwa do końca obecnej kadencji to mu podziękuja i tej jego drużynie.
       Wystarczy posluchac dyskusji na sesji choć trudno to nazwać dyskusją jak nikt nie wie o czym mówi się .
       Miało być tak dobrze i tanio. Tymczasem koszty rosną A wody darmowej z kokocza jak nie było tak nie ma bo teraz dorzecze jest super.
       Rating gminy idzie mocno w górę nie ma co.

       • anonim on 22 marca 2019 at 20:20

       Tak sobie myślę że najlepiej byłoby tych wspaniałych urzędników opłacić obligacjami do zrealizowania za 10 lat

       • Anonim on 22 marca 2019 at 20:37

       Niewiadomski używaj prostszych określeń, większośc w tej gminie nie ma pojęcia co oznacza rolowanie, a juz na pewno nie wiążą tego z kredytem

 5. Za niecałe 2 h akcja sesja

  https://www.youtube.com/watch?v=X1tDDt0O5dU

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)