W JEDNOŚCI SIŁA

jedność

JEDNOŚĆ BYŁA, JEDNOŚĆ JEST, JEDNOŚĆ TO PRZYSZŁOŚĆ.

Główną ideę Jedności zawieramy w zdaniu: Łączymy wokół zadań i celów, nie dzielimy na gorsze lub lepsze miejscowości.

Historia KWW Jedność sięga końca XX wieku. Jest ona kompromisem wielu środowisk w Gminie Ryglice, które w wyborach samorządowych 1998 i 2002 r. postanowiły wspólnie budować przyszłość tej gminy. Wśród tych środowisk należy wymienić KGW i OSP, ale także przedstawicieli społecznych komitetów gazyfikacji, telefonizacji , budowy szkół i ośrodków kultury i zdrowia. Dochodzili również działacze z komitetu budowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji. Dla młodego czytelnika nazwy te brzmią może archaicznie, ale w tych czasach oraz bezpośrednio po 1989 r. społeczeństwo samo musiało zadbać o te dobra infrastrukturalne. To dzięki Nim możemy być dumni z postępu jaki się dokonał. Pewnie ktoś zapyta czy inne gminy miały swoją jedność. Zapewne tak, ale gwoli ścisłości należało by porównać moment startu tych gmin. Środki finansowe na te inwestycje wymagały wielu zabiegów nie było pieniędzy unijnych a większość zadań finansowana była ze składek mieszkańców. Kluczem do finansowania tych inwestycji był tzw. udział własny gminy i mieszkańców. Często był to wkład robocizny mieszkańców, projektów budowlanych z gminy i dopiero wkładu państwa lub fundacji warszawskich, z których warto wymienić fundusze Balaszowskie, których gmina Ryglice była jednym z większych beneficjentów. Myślę, że tych wszystkich społecznych działaczy należy kiedyś wymienić w odrębnym artykule wskazując na ich zasługi zwłaszcza, że wielu z nich już nie żyje. Wówczas w jednym bloku wyborczym gromadzili się także przedstawiciele wielu poglądów i partii. Cel był wspólny.  Zapóźniona pod każdym względem gmina miała dogonić w rozwoju sąsiadów z gmin ościennych i nadrobić zaległości cywilizacyjne. Chcę przypomnieć, że w tym okresie poprawiła się infrastruktura a szczególnie drogowa. Jak pamiętam w gminie na ponad 100 km. dróg gminnych, asfaltem pokryte w sumie było 2,5 km. Wielu dzisiejszych działaczy chrzest przeszło w Jedności. Aż dziw ogarnia, że dzisiaj stali się największymi kontestatorami tej idei.

W wyborach samorządowych 2010 r. Jedność wprowadziła tylko trzech radnych tracąc stanowisko burmistrza. Jednak nie uległa rozsypce, a wręcz przeciwnie skonsolidowana obserwowała działania nowych władz dając Im szansę na rządzenie gminą i ponoszenie odpowiedzialności. Jak się wkrótce okazało rządzący osiągając swój cel czyli WŁADZĘ ABSOLUTNĄ, nie spełniły dawanych obietnic wyborczych a budowany blok nienawiści do Jedności wkrótce rozpadł się tworząc wrogie względem siebie ugrupowania i wtedy radni z Jedności jako rozsądni działacze stali się zapleczem w głosowaniach wpływających na rozwój naszej gminy. Stała obecność moja i wielu członków Jedności na tym forum a także w lokalnych mediach, spowodowała, że zaczęto słuchać naszych rad w kwestiach zatrudniania podejrzanych typów, rozpasanej polityki pseudo-promocyjnej. Niestety wielu karygodnym posunięciom nie mogliśmy zapobiec, choćby likwidacji Zakładu Komunalnego, za którego haniebny czyn odpowiada dzisiejsza Burmistrz.

Trzeba też podkreślić, że kampania zniszczenia lidera Jedności, kierowanie licznych niesprawdzonych a wręcz wymyślonych oskarżeń pod moim adresem, doprowadzenie do sprawy sądowej w dwóch instancjach, poniosła całkowite fiasko. JA I GRUPA MOICH WSPÓŁPRACOWNIKÓW ZOSTAŁA UNIEWINNIONA. Z całą pewnością należy podkreślić, że prześwietlenie i zlustrowanie dziesiątek inwestycji i remontów doprowadziła do jednej konkluzji: Ponad wszelką miarę jesteśmy ludźmi uczciwymi, czego dowiódł sąd i w niektórych przypadkach prokurator wnioskując o umorzenia spraw i niesłusznych oskarżeń. Winni tych pomówień popełnili ciężkie czyny, za które odpowiadają i odpowiedzą w przyszłości w sferze społecznej i rodzinnej. Jedność Gminy Ryglice nigdy nie używała organów ścigania przeciwko mieszkańcom i dalej odnosimy się do tego z wielkim obrzydzeniem.

Odnosząc się do przyszłości trzeba jednoznacznie stwierdzić, że głównym naszym założeniem jest naprawa działań gminy. Okazało się, że w ciągu tych 4 lat zadłużenie urosło do 17 milionów złotych czyli ok. 50% budżetu . Jeżeli w wyborach samorządowych w listopadzie zwyciężą siły populistów, którzy nie są w stanie wprowadzić cięć w wydatkach budżetu a zarazem poszukania własnych dochodów, możemy się spodziewać, że w najbliższej perspektywie ceny usług komunalnych wzrosną, bo zabraknie funduszy na dopłaty do śmieci, wody i kanalizacji. Zapewne następstwem tego będzie brak możliwości pozyskania pieniędzy w perspektywie 2014 do 2020 z Unii Europejskiej, bo jest tam wymagany wkład własny. Wkład własny, który musi być potwierdzony przynajmniej zdolnością kredytową. Niestety ostatni przetarg na kredyt w wysokości 2,5 miliona w perspektywie spłaty w latach 2020 i po nich wyklucza gminę Ryglice z korzystania z tej perspektywy finansowej.

Jedność jeszcze ma receptę na działania naprawcze i rozwojowe Gminy Ryglice. Zapewne szczegółowe wyliczenia zanudziłyby czytelników tego bloga. Ostrzegamy jednak przed pochopnymi decyzjami wyborczymi a szantażowanie pracowników, aby startowali w wyborach w charakterze radnych jest nową jakością, która graniczy z mobbingiem.

Wzywam wszystkich, którzy zostali zastraszani, szantażowani lub znieważani, będąc zwykłym mieszkańcem załatwiającym sprawy w urzędzie czy pracownikiem gminy i jej jednostek. PODNIEŚCIE GŁOWĘ DO GÓRY BĄDŹCIE DUMNI RAZEM. WYKONALIŚMY WIELE I JESZCZE WIELE WYKONAMY WSPÓLNIE Z JEDNOŚCIĄ I W JEDNOŚCI.

Szef Jedności Gminy Ryglice i działacz społeczny. Mgr inż. Bernard Karasiewicz

 

Zachęcamy inne osoby do publikowania własnych artykułów i przemyśleń. Dyskusja jest solą demokracji i rozwoju społeczeństwa demokratycznego.

Merytoryczna dyskusja = Lepsze Jutro. az

 

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/w-jednosci-sila/

199 Komentarzy

Skip to comment form

  • Anonim on 15 września 2014 at 04:09
  • Odpowiedz

  Nie glosować na POmarańcze to POmyje Polski
  Polonus z USA.

  • Do zwolenników Jeziora i jego ekipy on 14 września 2014 at 16:14
  • Odpowiedz

  Czytając wypowiedzi jaki to Jezior wspaniały niech ów inteligent odpisze:
  1. Dlaczego Teresa Połoskowa, Andrzej Jezior, Grzegorz Wojtanowski nie startują z jednego komitetu Nowa Jakość, który uczynił Gminę tak wspaniałą? Skoro zostało tyle dobrego wykonane to powinni się tym szczycić i dalej promować KWW NJ z Teresą Połoską na czele. Widać że tak nie jest. Dlaczego pytam po raz kolejny?
  2. Dlaczego Andrzej Jezior publicznie na sesjach, krytykował zarządzanie burmistrza, którego sam wylansował? Dlaczego Połoskowa nie dostała podwyżki skoro jest tak wspaniałym burmistrzem?
  3. Dlaczego Grzegorz Wojtanowski jako członek klubu NJ z znaczącą pozycją nie popierał argumentów Jeziora publicznie na sesji tylko był neutralny aby nie zaszkodzi obecnej burmistrz? Czy miał w tym jakiś cel?
  Jezior i jego ekipa to ludzie zakłamani I BEZ HONORU.
  Nie trzeba być prorokiem, żeby przewidzieć ich plany na kolejne zdobycie władzy przez kłamstwa i opluwanie byłego. Ich niska inteligencja na więcej im nie pozwala.

  Srali publicznie po Połoskowej ciekawe czy będą ja teraz popierać? Jeżeli tak to gdzie ich polityczna ambicja? Dla władzy zrobią wszystko – po trupach do celu.

   • Wyborca on 14 września 2014 at 16:35
   • Odpowiedz

   Ad.2.
   Myślę, że dlatego iż Burmistrz jest od wykonywania postanowień Rady a nie odwrotnie. Drzewiej w czasach przedjeziorowych he he, było podobnież jak czytam i słyszę. Dlatego też brak podwyżki dla TP nastąpiło.

  1. zmaścił posta , chyba natchnienie złapałeś , mam wrażenie ze jakoś za nerwowo to jednak wyszło

    • Anonim on 14 września 2014 at 19:54
    • Odpowiedz

    Ktoś zadał tylko pytania, nerwowo to zapewne jest teraz w NJ.

     • anonim on 14 września 2014 at 20:06
     • Odpowiedz

     Nie sądzę myślę że cała 8 przejdzie a może i więcej bo mają podobno kilka niespodzianek zwłaszcza w Zalasowej i Ryglicach.

      • Zapodajcie on 14 września 2014 at 20:13
      • Odpowiedz

      Czekamy zatem na program i pomysły i niespodzianki. Np. Program Sz.M. podoba mi się i jest już dostępny do poczytania.

      • Anonim on 14 września 2014 at 20:31
      • Odpowiedz

      Ciekawe jak cała 8 przejdzie z NJ skoro takiego komitetu nie ma. Nie wszyscy chyba również startują? Cały czas zakłamanie w tej bylejakości!!!

     1. tam jakieś konkrety czy jak w znanym serialu było ” więcej, lepiej , taniej, weselej” 🙂

      • Młody on 14 września 2014 at 22:56
      • Odpowiedz

      Sam program nie wystarczy, bo tak jak mówie (a mało kto to rozumie) rada gminy to organ nadający kierunki działania gminy, burmistrz koordynuje. Nieważne kto wygra, czy TP czy SZM jeżeli w razdzie ich komitet nie będzie miał większości tonic nie wskurają. Dotychczas BK mial większość w radzie- różnie to bywało nikt nie jest idealny- ale jakoś to było A teraz jak jest? Byle jak….każdy w swoją strone a cierpią mieszkańcy bo robione są nietafione inwestycje zamiast kupić pare kubików kamienia i udrożnić te kilka najbardziej zniszczonych dróg. I nie wmawiajcie mi że gminy nie stać, bo jak są wydatki na pierduły i promocje to na kamień tymbardziej kasa musi być… i niema, że boli.

   • I jak zawsze on 15 września 2014 at 08:56
   • Odpowiedz

   Cała uwaga skupia się wokół jednej osoby. Po co to robicie, lepiej skupcie się na tym aby w gminie było lepiej i ak to zrobić. Przecież On nie rządzi, nie jest Burmistrzem ani Przewodniczącym Rady. Co Was tak nakręca ten osobnik jest jednym z 15-tu wybranych radnych. Jaki ma wpływ na politykę gminną zastanówcie się. Tak z całej 15-ki tylko od niego mamy informacje z bloga, a pozostali radni też tak wybrani jak On. Co o nich wiemy, praktycznie ich nie znamy tylko z sesji, nie wiemy co robią o czym myślą w sprawach gminnych. Odwracanie uwagi od spraw gminnych wychodzi mi na celowe działanie.

   • Anonim on 22 września 2014 at 12:15
   • Odpowiedz

   Nowa Jakość i Jedność to samo dno i na śmietnik historii

 1. Moze na tych rozgrywkach miedzy PO a PIS zyska PSL. Z tego co widze na Ryglicach beda mieli dobrych kandydatow.

  • tak jak radny AJ. on 13 września 2014 at 17:35
  • Odpowiedz

  Lucyfer w piekle przeprowadza inspekcje. Podchodzi do pierwszego kotła, którego pilnuje aż 10 diabłów i pyta:
  -dlaczego aż 10 diabłów pilnuje tego kotła?
  -bo w tym kotle gotują się Amerykanie, oni są ambitni i każdy co chwilę usiłuje wyskoczyć
  Lucyfer idzie dalej i zauważa kocioł, a przy nim 5 diabłów. Podchodzi i pyta:
  -czy tu tylko 5 diabłów wystarczy?
  -tak, w kotle gotują się Anglicy, są ambitni, ale przy tym trochę flegmatyczni więc 5 wystarczy
  Następnie lucyfer podchodzi do kotła przy którym stoi jeden diabeł i zadaje mu pytanie:
  -czy Ty tu sam wystarczysz, aby przypilnować kotła?
  -tak bo w kotle gotują się Niemcy, to zdyscyplinowany naród, więc jeden diabeł wystarczy
  Lucyfer idąc dalej zauważa kocioł, którego nikt nie pilnuje. Chodzi i szuka jakiegoś diabła, który by mu wyjaśnił zaistniałą sytuację, aż w końcu znajduje gdzieś odpoczywającego diabła, więc podchodzi i pyta:
  -dlaczego nikt nie pilnuje tego kotła?
  -bo w nim znajdują się Polacy
  -Czy Ci ludzie nie chcą wydostać się z tego kotła?
  -ależ chcą, tylko jak już jeden próbuje się wydostać i wspina się na ściankę, to reszta go łapie i ściąga z powrotem na dół…

  1. Trudno określic przypadek pan “Jezior “!
   Przyszedł zielony do Benka i z nim rozmawiał.
   Potem zaslyszane argumenty powtarzał na rynku.
   Ludzie kiwali głowami, argumenty były istotne.
   W końcu zdarzenie z Puchalskim dało Jeziorowi mandat!
   Można powiedzieć wszystko jak w życiu zaczęło się od dupcenia.

   Jezior radny był pytajacy, Benek nie lubił tych pytań.
   Wszyscy wiedzieli ze pytania szkodzą pracy ,
   a działać trzeba było bo tego oczekiwali ludzie.
   Pytania przerodziły się w stwierdzenia, insynuacje
   a Benek tracił nerwy coraz bardziej, dochodziło do kłótni.

   Pan Jezior poodpuszczony przez Cieślikowskiego doniósł!
   Donioslosc tego czynu jest kluczowa!
   W jego 9 letniej karierze samorządowej To jedyne co zrobił!
   Przedtem i potem tylko mowił – i raz doniósł !
   To tez w zasadzie tylko gadanie ale prawie jak czyn!

   Benek przegrał wybory! Jezior objął władze!
   Burmistrzowa i Jezior poklucili się o rząd dusz i pensje
   na pierwszej sesji, słowa znow przerodziły się w kłótnie !
   Wojnę nakrecaly kamery , słowa świstały jak kule
   Nie wypracowano nic, żadnego kompromisu!
   Ani wokół szkół , zakładu, nowych inwestycji!

   Każdy ma swoje 5 minut w życiu!
   Trzeba wtedy działać,
   podejmować odważne i trudne decyzje!
   5 minut pana Jeziora właśnie mija bezpowrotnie!
   Co zapamiętamy ? Co nam pozostawił?

    • Anonim on 13 września 2014 at 19:07
    • Odpowiedz

    Czas pokaże.

     • Anonim on 13 września 2014 at 19:19
     • Odpowiedz

     Widać, że niektórzy są obesrani i pasi im to co było dawniej. Dawniej to znaczy w czasach przed Jeziorowych. Podobno czas w naszej gminie tak dzielimy.

      • Phi hy hihy on 14 września 2014 at 10:54
      • Odpowiedz

      Czasy przed jeziorowe. hehhe O przed potopowych sie uczyłem w szkole

   1. zaszkodził Jezior interesom poważnym stąd takie wpisy jak wyżej , w sumie to nie dziwi . przyczynił sie do zmiany za to mu chwała !

     • Anonim on 13 września 2014 at 19:19
     • Odpowiedz

     Tak nastała zmiana !
     I co z tego masz?

      • Anonim on 13 września 2014 at 19:22
      • Odpowiedz

      Odpowiedź na blogu Jeziora.

    • anonim on 13 września 2014 at 19:27
    • Odpowiedz

    Panie Jezior “nie ważne jak o Panu mówią, ważne, że mówią(cyt Merlin

     • Anonim on 13 września 2014 at 19:32
     • Odpowiedz

     Jeszcze do 16 listopada!
     Hehehe…. A potem cisza
     i juz nikt nie zawola ….

      • anonim on 13 września 2014 at 19:36
      • Odpowiedz

      Nie zawoła, bo ich zatka ze zdziwienia.

      • Wrażliwy on 14 września 2014 at 11:51
      • Odpowiedz

      Wesoło tu i sympatycznie. Ciekawe kiedy zaczną się inwektywy na poważnie.

    1. były Karasiński sie zdecydował startować w “charakterze burmistrza” ? czy jeszcze się waha ? bo już z tej niepewności nie śpimy po nocach

      • anonim on 14 września 2014 at 15:09
      • Odpowiedz

      Nie ma szans, czasy się zmieniły. Jego stare metody zarządzania dziś byłyby śmieszne i denerwujace ludzi

      • Anonim on 14 września 2014 at 16:17
      • Odpowiedz

      Wszyscy wiedzą że ze strachu nie śpicie. Pewnie już ustaliliście że Ryglice do Rosji oddacie jak Zakład Komunalny do Tuchowa.

  • Anonim on 13 września 2014 at 16:47
  • Odpowiedz

  Wiadomo, że te wszystkie komitety, to zamaskowane partie PIS, PO, SLD,PSL, …PZPR,
  Ale mniejsza o nazwy.
  Ja się zastanawiam, czy jest jakiś kandydat, który otwarcie przyzna się, że popiera poglądy gospodarcze Janusza Korwina Mikke?
  Taki osobnik miałby mój głos bez względu na to czy jest od Karasiewicza, Augustyna, Marcinka czy Połoski.

   • Anonim on 13 września 2014 at 17:04
   • Odpowiedz

   To JA

   1. Takich JA jest bardzo dużo i coraz wiecej. Jak się słyszy są to ludzie bardzo dobrze wykształceni. Wręcz jak na polityków obecnych czasów – za dobrze.

    1. To ludzie bardzo inteligentni, bez plakatów i całej kampanijnej hałastry osiągają dobry wynik.

     • Anonim on 13 września 2014 at 17:27
     • Odpowiedz

     Korwin ma urok, szczególnie jak śpi!
     Lubię go za autonomię myślenia.
     Idzie pod prąd od 30 lat ale ciekaw jestem
     jakby się zachował jako praktykujacy polityk
     bo gadać każdy moze !

   • Po co komitety? on 13 września 2014 at 17:27
   • Odpowiedz

   Zamaskowane partie to bzdury prawda jest taka że w KWW występują ludzie różnych poglądów mający wspólny program dla środowiska lokalnego. Często członkowie PO idą z członkami PiSu i SLD w jednym komitecie znajdują się tam także Korwinowcy. Proszę zapamiętać że w gminach do 20 tysięcy mieszkańców taki system obowiązuje. Znam przypadki podziału politycznego w rodzinach. Dlatego wymyślono KWW aby jednoczyć ludzi wokół celów podstawowych w gminie. Przykład poglądu na aborcję, czy in-vitro czy w wyborach do gmin jest on istotny?

    • Anonim on 13 września 2014 at 17:31
    • Odpowiedz

    Kwesta wartości zawsze jest istotna!
    Inaczej dochodzi do przeklamań
    takich jak Wladek w PIS

  • Coś mi tu nie gra on 13 września 2014 at 10:17
  • Odpowiedz

  W kwestii rozwoju gminy ostatniego 25 lecia. Był komitet zajmujący sie telefonizacją wsi. Owszem sieć powstała. Wpłacało sie jeśli sie nie mylę tysiąc zł. Połowa z tego miała iść na rozmowy po założeniu telefonu. Owszem nie płaciło się za telefon przez jakiś czas. Ale jaki to był czas. Nie wiem jak u innych osób ale niezwykle szybko te 500 zł poszło na grzyby. Nie mam dowodów, że była malwersacja, ale może sie znajdzie ktoś kto sobie przypomni podobna sytuacje u siebie. Czyli jak bardzo szybko stopniała ta polówka nadpłacona Z tego powodu nie zagłosuję na ludzi powiązanych z Jednością.

   • nie wiesz . nie pisz! on 13 września 2014 at 13:44
   • Odpowiedz

   Całość wypracowanego majątku łącznie z centralami telefonicznymi przekazano TPSA w.g. wartości wkładu własnego powiększonego o robociznę. Taką wycenę majątku przyjęto do rozliczenia w rozmowach telefonicznych trwających ok. 2 lat. Co prawda byli tacy którzy wyczerpali ten limit w ciągu miesiąca. Rozmowy były drogie a czerwone linie już wtedy istniały. Nigdy byśmy nie chcieli aby ludzie takiego pokroju j.w na Jedność głosowali wystarczą głosy ludzi uczciwych i rozumnych.

    • przecież on 13 września 2014 at 14:15
    • Odpowiedz

    z jedności gminnej większość odeszła tylko szyldzik i szef z manią wielkości został ,

    • Nie bój się nie poprę on 13 września 2014 at 14:59
    • Odpowiedz

    Więcej pokory Jednościowcu. Wpisz sobie w Google – tp oszukuje . I sobie poczytaj na co stać polską telekomunikację.

     • Anonim on 13 września 2014 at 15:49
     • Odpowiedz

     Pomarancze tez nie lepsze

     1. Pomarańczom z PO mówimy stanowcze NIE.

 2. można startować w wyborach “w charakterze radnych”

   • Tu masz on 11 września 2014 at 21:01
   • Odpowiedz

   wyjaśnione, choć na założenie komitetu już za późno.

   http://www.youtube.com/watch?v=KFHQoGk4gR8&list=UUgHZBFY-z1RGYdfomc0k5Vw

    • MIsjonarz on 11 września 2014 at 21:10
    • Odpowiedz

    Gość racje ma. Słyszał kto o terminach itd w mediach głównych? ZERO płacenia abonamentu na tvp i radyjo za taką ich misję

   • tak startować on 11 września 2014 at 21:10
   • Odpowiedz

   Należy rozmawiać z działaczami K.W.W lub z szefami lokalnych struktur partii . Czas jest do początku października.

   • Anonim on 13 września 2014 at 15:52
   • Odpowiedz

   to bardzo proste
   Każda partia chciałaby mieć swoich przedstawicieli w naszej radzie! wystarczy udać się do jakiejś i poprosić żeby Was wystawili, zrobią to z ochota! Co wiecej będziecie mieli do rozdysponowania 3000 zł za prace w komisjach

    • Anonim on 13 września 2014 at 16:09
    • Odpowiedz

    Należy dodać każda mniejsza partia od SLD w dół

     • dostałem on 13 września 2014 at 16:49
     • Odpowiedz

     tyle odpowiedzi a mi tylko chodziło o to że się raczej startuje jako kandydat a nie w “charakterze radnego”

  • Intuicja on 11 września 2014 at 16:26
  • Odpowiedz

  czyli połączenie rozumu i instynktu podpowiada mi.

  Będzie mocna rozgrywka miedzy PiS a PO na gminie. Niech się wykrwawią. Dlatego opcje Marcinek czy nawet Wojtanowski tylko dzięki temu zyskać mogą. Inna sprawa, że P. Bochenkowa się szarogęsi i przez to traci poparcie i przestaje być sympatyczna. A i też zabiegała o poparcie w PiS. Mniejsza już o to. Tak jak już ktoś zwracał uwagę BK, tak i Pani się to należy – WIĘCEJ POKORY.

   • Lub bardziej on 11 września 2014 at 17:05
   • Odpowiedz

   Lub bardziej między niewstydzącymi się partii jaką jest PiS i tymi którzy się wstydzą nazwy PO. Na szczeblu wojewódzkim partyjność i znajomości się przydają. BK często przypominał o tym na zebraniach

    • Anonim on 13 września 2014 at 15:55
    • Odpowiedz

    Ale w Gminie trzeba po prostu pracowitości i zaangażowania!
    Rozum przyjdzie z doświadczeniem, tak jak wrogowie

 3. kto pamięta że w epoce przedjednościowej rzadko kogo było na buty stać a na przednówku jedliśmy chleb z dodatkiem trocin !

   • Do mało ..... on 11 września 2014 at 15:48
   • Odpowiedz

   Dopiero mgr inż. BK nabudował pałaców, fontann, a dzięki JEDNOŚCI mieszkańcy chodzi po pięknych wirtualnych chodnikach i jeżdzili po wyboistych drogach.
   Czas ostatnich 25 lat był gorszy od plagi stonki i szarańczy razem wziętych.
   Teraz NJ pod jakim szyldem występuje

   • Zmartwiona on 11 września 2014 at 15:52
   • Odpowiedz

   Zjadłem Apap noc w dzień. Co teraz?

    • Do zmartwionej on 11 września 2014 at 16:01
    • Odpowiedz

    Trzeba iść na wybory i wybrać BK, a potem 7 dni lewatywa dwa razy dziennie
    Na pewno pomoże

 4. Bernardzie, choć Pana szanuję za to co Pan zrobił dla gminy Ryglice, ( oraz smuci mnie to czego Pan nie zrobił), to zmiana na stanowisku burmistrza podczas ostatnich wyborów była KONIECZNA. Takie zmiany są po to żeby się dalej rozwijać. Choć była to zmiana ogromna, wręcz pokoleniowa. Moje dzieci nie pamiętały innego wójta/burmistrza niż Bernard Karasiewicz – Zmiana dobrze zrobiła gminie – Trzeba patrzeć w przyszłość, a nie w przeszłość. I trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść. “Jedność” była dobra – tak jak Pan napisał, ale “Solidarność” też była dobra i co z tego? Kto dziś chciałby Lecha Wałęsę ponownie na prezydenta? Rozwinęlibyśmy się bardziej? Chyba nie. Choć jest to dla Pana gorzka prawda to czas “Jedności” się skończył. Ktokolwiek będzie startował z listy “Jedności” będzie dla nas reprezentantem minionej już epoki. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.

   • Ja Karol on 11 września 2014 at 15:21
   • Odpowiedz

   J23 jak zwykle blyskotliwie. Ja nie poprę tej opcji, ale ciekawi mnie ich program i osoby do rady .

    • Phi hy hihy on 11 września 2014 at 20:07
    • Odpowiedz

    ” była to zmiana ogromna, wręcz pokoleniowa.” Do J23 zwłaszcza że pokolenie 50 latków zastąpiono 55-latką.

     • Phi hy hihy 2 on 11 września 2014 at 20:46
     • Odpowiedz

     http://zapodaj.net/55877a89d0227.jpg.html

   1. Co z kandydaturą AG??? Na terenie Ryglic słyszy się, że wycofała się…

  • taki nikt on 11 września 2014 at 11:48
  • Odpowiedz

  Czasami można się tez wykazać inteligencją i wiedzieć kiedy odejść w cień , jak w zwykłym życiu tak i w polityce, wypaliłeś się, miałeś swoje 5 minut, nie wykorzystałeś po prostu odejdź w pokorze, nam teraz nie trzeba już “Jedności ” , która była dobra w latach 80-tych , czasy się zmieniły , mieszkańcy wiedzą więcej i widza więcej, zmieniła się polityka społeczna i to wszystko co kiedyś była tolerowane teraz niestety nie jest i nie będzie. Obserwując z boku boje się ,że szykują nam kołtuńską nową wojenkę – będą walczyć ze sobą ale co my z tego będziemy mieli to już inny temat.Dla dobra nas wszystkich najlepiej byłoby żeby burmistrzem został przysłowiowy Przytulski , bo przynajmniej mniej by było nienawiści i prywatnych rozgrywek . Pokory odrobinę , samokrytyki, mądrości i zdrowia kandydatom do władzy samorządowej życzę ,

   • Anonim on 11 września 2014 at 12:21
   • Odpowiedz

   A co potrzebna ci Nowa Jakość. Ona nie miała swojego 5 minut? Nie ma nawet już swojego komitetu. Co zrobili? Ile płacisz za wodę i za ścieki? Chcesz to płać ale nie każ płacić innym tak dużych opłat.

   • Rozsądnym on 11 września 2014 at 12:48
   • Odpowiedz

   kandydatem wydaje się być pan Szczepan Marcinek. Na niego oddam swój głos.

  • O szkole on 11 września 2014 at 10:38
  • Odpowiedz

  A z tym szantażowaniem to może mowa o zatrudnieniu w szkole podstawowej w Ryglicach członkini PiSu na wyraźne polecenie TP? Czy może o obcięciu etatu żonie AJ w gimnazjum?

   • Anonim on 11 września 2014 at 10:55
   • Odpowiedz

   W szkole nie liczy się dobro ucznia. Liczą się tylko wyniki kompetencji, testów, matur itp.

   • Anonim on 11 września 2014 at 15:30
   • Odpowiedz

   O matko. By pracować w szkole jako sprzątaczka trzeba być w partii? Coś przeoczyłem może? Jakie mamy czasy?

    • Anonim on 11 września 2014 at 19:08
    • Odpowiedz

    Nie. Wystarczy byc z rodziny Olszowki

  • nie-PiS-uar on 11 września 2014 at 07:45
  • Odpowiedz

  A co państwo powiecie o fakcie iż obecny poseł PiS Stanisław Piotrowicz, wcześniej prokurator – oczyścił księdza pedofila z Tylawy z zarzutów, twierdząc, że wkładanie dziewczynkom rąk w majtki i inne tego typu czynności to forma bioenergoterapii. No strach sie bać. Jak tak można. Paskudne klerykały.

  1. sobie przywódca jedności i członkowie tej jedności ,ale z czasem członkowie okazali się ludźmi nic nie wartymi bo nie docenili geniuszu i kultury przywódcy . złośliwi mówią że bliżej poznali przywódcę i jego klasę . pozostali chyba ci co byli na liście kontrahentów gminy z Zalasowej , pokazanej u Jeziora . z przyczyn wiadomych , matematycznie wyliczalnych.

   Takie teksty ,udowadnianie swego poświęcenia ,wręcz proszenie o docenienie niewiarygodnie dużych osiągnięć mnie się żałosne wydaje .ciężko to mieli rodzice większości z nas . skończyły sie te sukcesy rzeszą emigrantów i idiotycznym pomnikiem . a emigracja to dopiero klęska i nieszczęście Polski , przekuwać ją w sukces,popularność tym pomnikiem to moim zdaniem szczyt hipokryzji i obrzydliwości . taka moja refleksja

  • Bernard Karasiewicz on 10 września 2014 at 20:09
  • Odpowiedz

  Jeszcze nie zdecydowałem o moim udziale w wyborach na Burmistrza Ryglic mimo że jestem 5 lat młodszy od obecnej burmistrz , ale te nienawistne wpisy świadczą że budzę swoją osobą poczucie zagrożenia dla obecnych włodarzy. Uwierzcie w Siebie jak macie czyste sumienia i prowadziliście uczciwie politykę gminną to czego się boicie? Bo ten atak na Mnie jest oznaką słabości. Co do posądzeń o mściwość to chcę przypomnieć że po wyborach 2006 roku kiedy startowali Cieślikowski i Augustyn i Połoska jako moi konkurenci , nikt powtarzam nikt z Nich ani Ich stronników nie stracił pracy , nie był też napiętnowany . Żony tych panów otrzymywały nagrody burmistrza i dyrektorów jednostek. Pracować społecznie nie przestałem jestem Prezesem Stowarzyszenia Zalasowian , Członkiem Pogórzańskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Prezesem Honorowym ZG OSP. itp. Natomiast co do prac które udało nam się wspólnie z mieszkańcami wykonać to Młody Człowieku z infrastruktury mieszkaniowej była tylko dostępna energia elektryczna a jeżeli tego nie zauważasz to wyjdź na spacer i zastanów się co wokoło Ciebie zostało zrobione w każdej miejscowości w ostatnich 25 latach. Obrażając Mnie obrażasz swoich bliskich , którzy wspólnie ze mną większość tego wybudowali. Jeszcze jedno szukałem na stronie Informatora “Pasmo Brzanki ” artykułów z lat 2009 i 2010 niestety nie znalazłem są wcześniejsze i późniejsze numery . Tam były opisane pozyskane środki finansowe z zewnątrz i UE , oraz zadania inwestycyjne, jakoś te dane wyparowały. Jeżeli ktoś znajdzie to proszę o uzupełnienie tych danych to może dyskusja tu będzie miała wymiar merytoryczny. Pozdrawiam B.K.

  1. szkoda dyskusji z kimś kto nie ma zielonego pojęcia jak wyglądała gmina 25 lat temu a jak wygląda dziś. Pamiętam gazyfikację wsi i wielką radość z pierwszego odpalenia kuchenki 😀 budowę dróg, ośrodka zdrowia,budynków ;PERŁY Lubczy, PAŁACU w Zalasowej etc,etc…..jeśli ktoś twierdzi,że poprzedni burmistrz a wcześniej wójt źle gospodarował i za jego kadencji źle się działo to tak jakby zaprzeczał że czarne jest czarne, białe to białe.Jeśli ktoś myśli że zawsze tak wyglądały miejscowości (bo ma 25 lat a może mniej) to odsyłam do starych fotografii i proponuję rozmowy z rodzicami dziadkami. Panu Karasiewiczowi dziękuję za lata pracy żeby się nam lepiej żyło w gminie.Bo śmiało można przytoczyć słowa jak w przypadku króla Kazimierza Wielkiego…zastał gminę drewnianą, a zostawił murowaną.

   • Anonim on 10 września 2014 at 20:41
   • Odpowiedz

   Brawo Panie Bernardzie. Z Informacji jakie mam NJ jest przerażona informacją o ewentualnym Pana udziale w wyborach na burmistrza Ryglic. Ludzie uczciwi liczą na Pana.

    • wijęcej on 10 września 2014 at 22:33
    • Odpowiedz

    pokory bym radził , uczciwi was nie poprą

   1. NJ przerażona – Anonimie chyba cię Bób opuścił , tak pewnych siebie gości dawno nie widziałem

     • Anonim on 11 września 2014 at 06:04
     • Odpowiedz

     I dlatego komitetu NJ nie ma. Z tej pewnosci? Zal mi was

      • Już wiem on 11 września 2014 at 06:34
      • Odpowiedz

      Będzie zdziwienie, gdy zobaczysz jacy kandydaci na radnych od TP. Moim zdaniem mocni.

      • Anonim on 11 września 2014 at 11:38
      • Odpowiedz

      A cóż to za załoga, z Ryglic właściciel sklepu, dwoje nauczycieli i położna, z Kowalowej sołtys, a z Zalasowej i Lubczy ludzie Olszówki i Oratowskiego.

      • Anonim on 12 września 2014 at 10:22
      • Odpowiedz

      Biorąc pod uwagę że położna szantażem zdobyta bo komu innemu obiecywała poparcie podobno.

      • Ponoć on 12 września 2014 at 22:28
      • Odpowiedz

      Załoga, z Ryglic właściciel sklepu, dwoje nauczycieli i nie położna, tylko byłe taxi

     1. tu wiadomości ,magielek gminny ,

      • Anonim on 12 września 2014 at 22:47
      • Odpowiedz

      A kto z Jedności i od Marcinka?

     2. Jest tak: wszyscy (zainteresowani) wszystko (dużo) wiedzą. Jest tajemnicą poliszynela, kto od kogo i kto kogo werbuje, kto namawia ludzi by odstąpili od danego ugrupowania na rzecz innego ugrupowania. Powtarzam wszystko (dużo) jest wiadome prawie w 95%. Oczywiście trzeba to nazwać plotkowaniem. Tak było jest i będzie. Za 3 tygodnie wiedza, kto kandyduje będzie już powszechnie dostępna i oficjalna. Dziś jak jakiś przeciek się pojawi, zwłaszcza w sieci, to ci wszyscy (prawie wszyscy) potencjalni samorządowcy są co najmniej zaskoczeni i może myślą sobie – ojej pewnie ode mnie to wyszło i co teraz będzie? Ludzie kochani, im wcześniej się ujawnicie tym korzystniej dla Was i dla nas. Mniej wydacie na kampanię, lepiej Was ludzie poznają, itd. Chyba, że się ma coś do ukrycia, wówczas faktycznie im krótszy, że tak to nazwę – okres lustracji, tym “korzystniej”. Hmm? Może się mylę a może i nie.

   2. Tylko UCZCIWI INACZEJ i w tym problem

 5. Posłuchajcie jak to było pięknie i szumnie mówione jak to wygląda po tych 4 latach . Słabo bardzo słabo http://w377.wrzuta.pl/audio/6sJpnc3ezNE/wywiad_z_pania_teresa_poloska

   • Anonim on 11 września 2014 at 07:06
   • Odpowiedz

   Trudno tego wysłuchać do końca żeby nie kląć.

  • Anonim on 10 września 2014 at 18:02
  • Odpowiedz

  Widać, że NJ ma już nasrane w majtkach. Może z budżetu Karasiewicza na kampanie kupimy GW, AJ, ZK, TP i WO pampersy bo ze strachu nawet już gówna w dupie utrzymać nie mogą. LUDZIE CHCĄ KARASIEWICZA a NJ ostatnio srała na jego rodzinę teraz przyjęła linię ZEMSTY.

   • najstarszy syn proboszcza on 10 września 2014 at 18:17
   • Odpowiedz

   Ludzie chcą aby ten jegomość odpowiedział za swoje czyny. Pampersy można zacząć wysyłać na adres KW Bradły mieszczącego się w centrum Zalasowej.

   1. o Kokocz chcą powalczyć ,muszą zmobilizować amatorów kamieniołomu na Woli

  • Ice Bucket Challenge on 10 września 2014 at 13:30
  • Odpowiedz

  Bu ha ha ha Karasiewicz startuje na burmistrza!! Toż to nie ma za grosz sumienia chłop, a chęć zemsty jest tak silna, że pcha się znów na stołek. Po co? Wyborcy pomyślcie sami – Po co?
  Panie Bernardzie niech Pan sobie kubeł zimnej wody na łep wyleje np. w akcji Ice Bucket Challenge i pieniądze z kampanii na jakiś cel charytatywny da, bo to co Pan tu napisał to się w głowie nie mieści!

   • Anonim on 10 września 2014 at 14:16
   • Odpowiedz

   zemszczę się

   • Anonim on 10 września 2014 at 14:38
   • Odpowiedz

   Mierzycie swoją miarą!
   To tak odnoście zemsty hehehe

   Chcielibyście poczuć Pański bat na plecach, chłopki
   ale już dość tej przyjemnej perwersji

   Teraz wypalimy was z tej ziemi…..

 6. są w Polsce Samorządy które jakoś dołożyły starań miały pomysł na rozwój podstawową częścią tego rozwoju jest rozwój gospodarczy,inwestycje ,miejsca pracy . Ale na pewno u nas nic specjalnego nie zrobiono . Poprawa wynika ze zmiany ustroju ,, gospodarki rynkowej i demokracji , to wszędzie mniej więcej zadziałało poprawnie .

  • Anonim on 10 września 2014 at 10:21
  • Odpowiedz

  Niemiecki dziennik “Sueddeutsche Zeitung” nazywa Polskę “krajem, który jest wzorem”. Największym potencjałem Polski są ludzie, którzy są indywidualistami i lubią grymasić, lecz są chwaleni przez inwestorów za wykształcenie, fantazję i zaangażowanie.

  • Anonim on 10 września 2014 at 09:32
  • Odpowiedz

  O Jedności z drugiej strony.
  Zapoznaliśmy się z informacją Szefa Jedności dotyczącą kampanii wyborczej.
  BK rządził gminą 20 lat w tym przez dwie kadencje pod szyldem Jedności ( notabene nie przez niego wymyślonej). Jak wyglądała gmina przez te 20 lat starsi pamiętają. Lata 90-te – rozgrzebana budowa szkoły w Ryglicach dzieci do 2002 roku korzystały z WC (latryny na zewnątrz), budowa cząstkowa kanalizacji w Ryglicach z przestarzałymi kontenerami na oczyszczalni ścieków.
  Brak budowy w tym czasie wodociągu( chociaż były potężne dotacje z funduszu kościelnego zaopatrzenia wsi w wodę_ przepadło bezpowrotnie).
  Drogi w stanie katastroficznym, do tego braki w dokumentach inwentaryzacyjnych dróg i braki w ich komunalizacji, co w przyszłości spowoduje trudności przy staraniu się o dotacje.
  Chodniki w tanie katastroficznym do tego nie budowano nowych.
  Oświetlenie ulic tragedia. Itd
  Tak zeszły lata 90-te czyli o niczym. Zapomniałam wybudowano szkołę na Woli Lubeckiej wcześniej niż w Ryglicach.
  Nowy wiek. Nagły zryw przy budowie szkoły w Ryglicach bo powstały gimnazja i nie ma gdzie pomieścić dzieci.
  Zmiana projektu szkoły i sali gimnastycznej przeróbka fundamentów (koszty, koszty, koszty) i pożyczki bo kasa pusta
  Robimy miasto bo burmistrz to presja i szansa na większą pensję. Gmina traci na tej operacji kolosalne pieniądze przy dotacji na ucznia bo w miastach dotacja mniejsza- ale co tam.
  2002r. pierwsze bezpośrednie wybory na burmistrza. Powstaje Jedność i Karasiewicz wygrywa wybory w pierwszej turze (kampania dobrze poprowadzona ale nie przez niego tylko przez…..).
  W tym momencie BK przejmuje władzę absolutną również nad radą gminy( nikt nie chce , ba nie może się mu przeciwstawić).
  Radni działają w myśl powiedzenia jednego z radnych “Benek to wie najlepiej , my mamy tylko przegłosować”.
  Budujemy “Perłę w Lubczy, “Pałac pod Dębami” w Zalasowej ( wszystko za pożyczki) przepraszam dotacja do Pałacu z funduszy przedakcesyjnych 150 tyś. zł cały koszt ponad 3 miliony zł. w Zalasowej i 3miliony w Lubczy.
  Budowa szkoły w Bistuszowej ( kolejna pożyczka). Drogi remontowane sporadycznie, nadal brak budowy chodników i oświetlenia.
  Wiceprzewodniczącym rady gminy jest jeden z biznesmenów z Zalasowej ( główny doradca inwestycyjny), w tym czasie powstaje firma “Tomax”.
  Od 2002r istnieje możliwość otrzymywania dotacji do inwestycji termomodernizacyjnych
  budynków( Ocieplenie ścian, wymiana okien, zmiana ogrzewania CO), w tym zakresie nie dzieje się nic chociaż inne gminy to masowo wykorzystują. “Bum” na te inwestycje u nas rusza od 2006r. zaczyna się od remontu szkoły w Lubczy kto wykonuje – firma z Zalasowej.
  Po wygranych wyborach w drugiej turze w 2006r. BK nadal rządzi samodzielnie bo ma swoich radnych karnie wykonujących Jego wskazania. Istniejąca cząstkowa opozycja pokazuje na nieprawidłowościach w działaniach. Rusza nadrabianie zaległości w zakresie inwestycji (Budowa chodników, oświetlenia, termomodernizacji, której dofinansowywanie się kończy, a nie wszystkie budynki są odnowione niestety ( resztę trzeba zrobić za własną kasę bez dotacji). Pośpiech w inwestycjach powoduje nie dopilnowanie i kiepskie wykonanie w wielu przypadkach. Zadłużenie rośnie bo kiepsko z dotacjami, a trzeba pokazać mieszkańcom, że u nas też się robi tak jak w innych gminach.
  2010r mieszkańcy mają dość takiej władzy i następuje zmiana burmistrza.

  2014r Jedność zapowiada powrót do władzy.
  Po co? Cytat z wypowiedzi BK “Winni tych pomówień popełnili ciężkie czyny, za które odpowiadają i odpowiedzą w przyszłości w sferze społecznej i rodzinnej”.
  Chcą wrócić bo pałają chęcią zemsty.

  BK jak zostanie wybrany na burmistrza to tylko na rok (aby się zemścić) bo w przyszłym roku wybory do sejmu gdzie już ma zagwarantowane miejsce przez swoich z partii.
  Czy potrzebny nam taki burmistrz?

  Co zostało zrobione w kadencji 2010- 2014, bardzo dużo, ale tym powinna się chwalić Nowa Jakość czekamy.

   • Anonim on 10 września 2014 at 10:18
   • Odpowiedz

   Łatwo się gada, trudniej robi!

   Infrastruktura szkolna wygląda świetnie!
   Drogi mało która jest jeszcze żwirowa.
   Poważnie wzmocnione mosty.
   Oświetlenie – nie powstało nic nowego.
   Chodniki – w każdym roku od 2004 budowano w innej miejscowości , rocznie około 1 km.
   Budynki wielofunkcyjne służą i cieszą od 10 lat.
   Pół gminy ma już wodociąg i kanalizacje, które trudno było realizować wcześniej w większym wymiarze, skoro nie było zasilania w wodę na granicy, a fundusze unijne były niedostępne przed 2005
   Zadłużenie gminy 30 % w 2010r. i duża rezerwa na wkład własny do UE.
   Wszystkie budynki poddane termomodernizacji.
   Pozyskano masę unijnych pieniędzy.

   To tylko skrót, ale każdy kto cokolwiek budował, który cokolwiek zrobił , wie ile w naszym kraju wymaga pracy najmniejsza inicjatywa czy inwestycja. Karasiewicz nie zrobił tego sam, dobrze współpracował z wieloma środowiskami! Nie pozwalałby Radzie ani Dorzeczu na harce przed kamerami, bo pracował a nie robił PR. Praca była ważniejsza od promocji. A człowiek wiedział czego może się spodziewać!

    • Anonim on 10 września 2014 at 11:10
    • Odpowiedz

    Ile zrobiono w tej kadencji może ktoś spróbuje to zliczyć?
    Według mnie samych dróg zrobiono więcej niż Karasiewicz przez wszystkie kadencje.

     • Anonim on 10 września 2014 at 11:26
     • Odpowiedz

     Z urzędu.
     Facetka załatwiła w tej kadencji dla gminy taką kasę, że nie macie pojęcia. Fakt jest trudna we współdziałaniu i odnoszeniu się do ludzi. Uparta do potęgi i mająca własne zdanie. Kiepsko współpracuje z mieszkańcami . Jednak kasę z zewnątrz ściąga.

      • Anonim on 10 września 2014 at 12:19
      • Odpowiedz

      To gdzie tak kasa, bo jakoś nie widać “niepojętych” inwestycji w naszej gminie??

      • Anonim on 10 września 2014 at 16:49
      • Odpowiedz

      Pokazujesz tym wpisem, że niewiele wiesz o gminnych inwestycjach. Powtarzasz za kimś niewiele zrobiono, niewiele zrobiono. Zainteresuj się, a nie pisz bzdur.

      • Anonim on 10 września 2014 at 17:48
      • Odpowiedz

      Zrobiono bardzo dużo dla naszej gminy, a mianowicie: kilka koncertów z udziałem artystów, których gaże sięgają poziomu kilkudziesięciu tys. zł., poróżniono ludzi nawet w tych małych miejscowościach, udało się zastraszyć wiele osób i uknuć wiele intryg, w celach tzw. promocji wprowadzono “sponsoring” Telewizji Tarnowskiej, społeczność zaczęto traktować poniżej jakichkolwiek standardów, z urzędu uczyniono “dwór” gdzie trzeba zapisywać się w kolejce aby dostać się do “cesarzowej”, zwiększono zadłużenie gminy do poziomu min. bezpieczeństwa.
      Czy mam przytaczać więcej osiągnięć, czy już te kwalifikują rządzących do miana “wybitnych gospodarzy”? Ale czego można się spodziewać po takiej burmistrz i radzie? Przecież Ci ludzie nawet w życiu prywatnym niczego nie osiągnęli. Mylę się?

      • Anonim on 10 września 2014 at 19:16
      • Odpowiedz

      Tak oto niektórym utkwiły w pamięci tylko koncerty, zapomnieli o nowych drogach, chodnikach, oświetleniach, parkingach, boiskach, sali sportowej, remontach remiz, placach zabaw itd. Tak to wszystko w tej kadencji. Inwestycje za grube miliony.

      • Anonim on 12 września 2014 at 10:25
      • Odpowiedz

      Jeżeli w urzędzie pracuje faktycznie ktoś kto używa zwrotu “facetka” to jak dziękuję za takich urzędników

     • Anonim on 10 września 2014 at 13:11
     • Odpowiedz

     Wszystkie drogi tej kadencji wynikają z napraw skutków powodzi z 2010r.
     Wszystkie te drogi zostały zinwentaryzowane i przygotowane do realizacji
     w poprzedniej kadencji.

      • Anonim on 10 września 2014 at 14:12
      • Odpowiedz

      Realizacja inwestycji drogowych popowodziowych nastąpiła w tej kadencji i od elokwencji obecnej burmistrz zależało ile kasy dostaliśmy, a było tego dość sporo.

      • najstarszy syn proboszcza on 10 września 2014 at 14:51
      • Odpowiedz

      Realizacja woła o pomstę. Ul. Jagiellońska w Zalasowej która miała być oddana 29 sierpnia jest w fazie “masakry”, nawet kruszywa tam do tej pory nie wywieźli nie wspominając już o położeniu asfaltu. Ul. Tuwima w Zalasowej, droga na Koniową w Joninach i droga na leśniczówkę w Bistuszowej zapewne nie tknięte a termin wykonania wszystkich trzech to 15 września. Wszystkie te inwestycje wykonuje Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe z Dębicy – firma porażka. Nadzór inwestorski – tragedia. Mister Cz. od drogownictwa boi się wyjść z ciepłego biura. Nadzór wykonawczy – praktycznie brak !

      Tak właśnie są realizowane inwestycje w naszej gminie za rządów TP.

      • Anonim on 10 września 2014 at 15:47
      • Odpowiedz

      To Władek ją wylansował

      • najstarszy syn proboszcza on 10 września 2014 at 16:04
      • Odpowiedz

      Ludzie wybierali mniejsze zło pomiędzy Teresą i Benkiem.
      Ale tu nie chodzi tylko o Tereske, ale też o imbecyli pracujących w gminie. Wystarczy spojrzeć na treść dokumentów przetargowych przygotowywanych przez tych “inteligentów”. Kryterium – najniższa cena, wymagany potencjał techniczy – większość rolników takim dysponuje, sytuacja finansowa firmy – “a co nas to obchodzi, zgłosił się to niech robi”. Taka patologia się zemści i to szybko. Zapewne też ktoś sobie odpocznie na wczasach na Konarskiego za niedopełnienie obowiązków.

      • Anonim on 10 września 2014 at 16:30
      • Odpowiedz

      Drogi synu czy wiesz o tym, że wiele spraw na tym świecie zależy od pogody. Można planować, zakładać i co, i w d…… bo brak słońca, a leje jak z wiadra. Taki rok właśnie i trzeba się z tym liczyć.

      • najstarszy syn proboszcza on 10 września 2014 at 17:15
      • Odpowiedz

      Drogi anonimie – deszcz deszczem, ale jeżeli między podpisaniem umowy a przekazaniem placu budowy mija 3 tygodnie, po czym przez ponad 2 tygodnie na ulicy nie ma wykonawcy to świadczy to o amatorszczyźnie wykonawcy i bezradności inwestora spowodowanej konstrukcją umowy. Tam też mieszkają ludzie i chyba nie są zbyt szczęśliwi z takiego obrotu spraw.

   • wyborca on 10 września 2014 at 12:36
   • Odpowiedz

   Szkoda, że jej ludzie nie chcą. Widać zachowania ludzi PiS w Gminie jak i w Polsce jest takie same. Robić karierę na krzywdzie ludzkiej. Pytanie dlaczego? Z braku inteligencji czy pomysłu czy też umiejętności zarządzania. Jakiś OSZÓST pisze o zadłużeniu gminy. Pytanie czy wie co to jest budżet gminy i gdzie on się znajduje? Zadłużenie można sprawdzić i porównać. Ale do tego trzeba mieć skończoną przynajmniej podstawówkę a nie załatwioną w czasach PZPR za jajka i “syr”. Co do radnych jak piszesz o Jedności i Karasiewiczu czy w twoim małym mózgu nie została informacja o rządach Jeziora? Przypomnij sobie sprawę radnego z Lubczy. Chcecie być mądrzy ale to nie znaczy że jesteście. Kolejne pytanie do ciebie potęgo inteligencji. Dlaczego AJ, GW, ZK, WO, PA, ZC nie popierają obecnego burmistrza skoro to co zrobiła nie zrobił jeszcze nikt na świecie? Dlaczego nie dali jej podwyżki za tak wspaniałą pracę? Dlaczego AJ nie pisze na blogu że będzie popierał Połoskową? Dlaczego nie został zarejestrowany najlepiej działający w Polsce KWW “NOWA JAKOŚĆ”? DUŻO BY JESZCZE PISAĆ PYTANIE CZY UMIESZ CZYTAĆ?

   • Mój jeden głos on 10 września 2014 at 14:50
   • Odpowiedz

   Bardzo trafne podsumowanie Anonima z godz. 9,32.
   A teraz Nowa Jakość do tablicy z PK na czele.
   Niestety gmina z infrastrukturą jest na szarym końcu, są tylko pałce i fontanny.
   Gdyby BK miał choć gram honoru to by się na oczy nie pokazywał, a on jako uzdrowiciel a tak naprawdę sprawca zacofania gminy chce znów nić nie robić przez 4 lata.

    • Anonim on 10 września 2014 at 19:12
    • Odpowiedz

    Karasiewicz reanimował trupa politycznego.

 7. Tylko ten kandydat na burmistrza, który obieca obniżkę cen za kanalizację, śmieci i wodę, jest prawdziwie wybranym. Reszta to fałszywi prorocy, którzy chcą was dalej doić!

  1. Oczywiście, Dorzecze Białej z panem Jedrusiakiem na czele spowoduje bankructwo Gm Ryglice albo jej mieszkańców! Dopłaty do ścieków pozbawia nas szans na rozwój, bo nie bedzie na wkład własny do pieniędzy z UE! Albo bedziemy płacić najwiecej spośród gmin w tym powiecie! 3 z wiecej niż Skrzyszow! DOrzecze nie ponosi żadnej odpowiedzialnosci. Dpi nas i nasza gminę jak chce.

   1. To trochę tak jak i zachodnia Europa dupi Polskę. Jaka wladza taki klimat.

   2. Tylko ten kandydat na burmistrza który nie obieca, tylko zobowiąże się zrobić porządek Dorzeczem Białej i panem Jędrusiakiem na czele. DORZECZE BIAŁEJ TO ZGUBA CAŁEJ GMINY

     • przecierz on 9 września 2014 at 21:17
     • Odpowiedz

     nie ma burmistrz Ryglic takiej możliwości to co może obiecać

     1. Burmistrz robi uchwale o stawkach a Rada ja głosuje!
      Wystarczy złożyć skargę na gościa do rady nadzorczej Spółki –
      i nie godzic się na jego propozycje!
      Poza tym dostał gotowe projekty do realizacji, nie robi nic nowego !

     2. problemem sa potężne kredy ty do spałacenia ,i nie ma zmiłuj gminy muszą to spłacic , jak nie zapłacą ludzie bezpośrednio to pośrednio .Ktoś sie na tym znający powinien kontrolować koszty i sposób zarządzania .

     3. Kredyty to jedno, a koszty utrzymania Dorzecza jako spółki to drugie!
      Juz jest tam tuchowskie kolesiostwo,
      zatrudnili córkę dyrektora zarządu dróg powiatowych!
      Ile tam pracuje ludzi z naszej Gminy z którymi można coś załatwić!
      Uzgodnić przyłącz, utargowac na długości w warunkach na wodę,
      coś przyspieszyć, …. Niedługo bedziemy musieli dziękować ze płacimy

      • Anonim on 10 września 2014 at 19:32
      • Odpowiedz

      Dlaczego my mamy płacić odsetki od kredytów,czy ktoś nas się pytał czy zgadzamy sie na ich zaciągnięcie

     • Anonim on 10 września 2014 at 07:26
     • Odpowiedz

     Sprawa Dorzecza Białej i sieci wod-kan to zasługa naszych niepiśmiennych burmistrzów i nie kumatej rady.
     Jest nagrane jak jeden z najpoważniejszych tematów dla przyszłości gminy był przedstawiany i jaka była dyskusja. Radni oglądnęli film ( był kolorowych), zjedli przysłowiowe słomki i po przerwie ogłoszonej przez oszołomionego brakiem zrozumienia przewodniczącego rady byli za głosując nogami i rękami. Tu była pełna jedność i zwolenników TP i uśpionych jej przeciwników z drużyny BK.
     To jest prawdziwy obraz braku gospodarza w gminie od 25 lat.

    • Rumcajs on 9 września 2014 at 21:18
    • Odpowiedz

    Jędrusika też można strzyc za bezumowny przebieg kanalizacji i wodociągów przez prywatne posesje. Może mu to znacznie utrudnić inwestycję i narazić na dodatkowe koszty. Jak będzie szalał z podwyżkami opłat to my także zawalczmy o odszkodowania za bezumowny przebieg kanalizacji przez nasze posesje. Przykładowe linki:

    http://muratordom.pl/eksperci/pytania/rekompensata-za-budowe-kanalizacji/19721/

    http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/odszkodowanie;za;instalacje;przechodzace;przez;dzialke,145,0,870289.html

    http://www.aferyibezprawie.org/index.php?option=com_content&view=article&id=2695:za-supy-i-kanalizacje-na-dziakach-naley-si-odszkodowanie&catid=10:ogolna&Itemid=2

    1. dobre, No to Jędrula chyba dziś pospał.

      • Rumcajs on 9 września 2014 at 22:43
      • Odpowiedz

      Są kancelarie adwokacie specjalizujące się w dochodzeniu tego rodzaju roszczeń. Wystarczy im zlecić dochodzenie roszczeń, a one już zawalczą o godne odszkodowanie.

     1. No ale czy mieszkańcy aby nie podpisywali zgód na prace na posesjach?

    2. Poza tym dostaniesz pare stówek, a gmina czyli my wszyscy za to zapłacimy! Bedziesz miał kanalizację ale na wodę juz nie starczy, nie mówiąc o chodniku! Siebie okradniesz!

      • Rumcajs on 10 września 2014 at 10:30
      • Odpowiedz

      W niektórych przypadkach (długa linia wodociągu lub kanalizacji na działce, studzienka kanalizacyjna, itp.) w grę mogą wchodzić dużo większe pieniądze niż kilka stów. Można się ubiegać o odpłatną służebność przesyłu, np. co miesiąc 200 zł. Należności można żądać nawet za 10 lat wstecz. Skoro Dorzecze Białej traktuje mieszkańców naszej gminy jak barany do strzyżenia oferując nam wodę droższą niż w Krakowie, to czemu mamy im odpuścić? Chcą na nas zarabiać to niech nam płacą, lub zaoferują przystępne ceny świadczonych usług. Tak się składa, że niemal każdy kto będzie miał na działce lub polu sieć wodnokanalizacyjną, będzie miał możliwość ubiegania się o odpłatną służebność przesyłu

      • Anonim on 10 września 2014 at 10:55
      • Odpowiedz

      Co do Dorzecza masz racje……
      trzeba z nimi coś natychmiast zrobić….
      Wiele osób nie dostało jeszcze pierwszych rachunków
      ale to naprawdę jest szok!!!

      • pseudo .... on 10 września 2014 at 22:41
      • Odpowiedz

      Rumcajs racje ma. PL to taka kraina gdzie wszyscy co sprytniejsi chcą się szybko nachapać. NIe tędy droga, ale to są tzw pseudointeligenci

   • Mój jeden głos on 10 września 2014 at 09:22
   • Odpowiedz

   Wygrać winien realista i dobry gospodarz, a nie populista popapraniec będący u władzy w ostatnim 25 leciu w różnych jej mutacjach .
   Na razie na giełdzie nazwisk jest:
   1. dwóch ubezpieczycieli bez doświadczenia w inwestycjach gospodarczych
   2. pan dyrektor z zamiłowania społecznik
   3. duet leśnik z nauczycielką ( jak rządzą to widać)
   4. żądny władzy jakiejkolwiek Władek
   Wniosek – wybór jest żaden.
   I CO DALEJ ?!.

    • Anonim on 10 września 2014 at 19:54
    • Odpowiedz

    Niech to będzie ubezpieczyciel,leśnik , nauczyciel,ale człowiek pracowity który zna się na inwestycjach gminnych ,człowiek do którego można podejść w każdej chwili ,a nie umawiać się parę dni wcześniej.Znam w naszej gminie paru właścicieli firm dobrze prosperujących którzy nie mają wykształcenia, tylko pojęcie o tym co robią

  1. Widać na tym przykładzie że wykształcenie, wysoka pozycja społeczna, czy stanowisko nie czyni człowieka “mądrym” (mam na myśli panią sędzinę). Ten przykład, powinien być przytaczany na szkoleniach, jako szczyt debilizmu polskiego wymiaru sprawiedliwości i narażenia skarbu państwa na straty.

 8. Admin AZ chyba zadowolony z 13 punktu programu SzM.

  1. Owszem. Nie ukrywam, że oczekuję (społeczeństwo chyba też oczekuje) od przyszłych włodarzy realizacji i kontynuacji nagrywania obrad rady. Co do zebrań sołeckich nie upieram się i nigdy nie forsowałem na siłę tematu. Tutaj można spokojnie odpuścić. Zebrania i tak są nagrywane na dyktafon przez protokolanta zazwyczaj ze strony urzędu. Przed 2010 r. też tak było. Solidnie wykonany protokół powinien wystarczyć. Jakieś zaufanie do siebie trzeba mieć. Inaczej nie da się żyć. W życiu publicznym również zaufanie ma podstawowe (powinno mieć) znaczenie. az

    • Manipulować lubi on 9 września 2014 at 17:47
    • Odpowiedz

    Gdy wygra TP trzeba sołeckie rejestrować, bo … wiadomo dlaczego….

    1. WSZYSTKO JEST NAGRANE I CO Z TEGO , pierwsze mieli od dłużyć gminę , wybudować amfiteatr ,w Ryglicach miały powstać specjalistyczne gabinety Lekarskie……..A co zrobili, zlikwidowali zakład komunalny ,oczyszczalnie A W ZAMIAN TEGO WPAKOWALI GMINĘ W SZAMBO JAKIM JEST DORZECZE

      • dorzecze on 9 września 2014 at 21:42
      • Odpowiedz

      to poprzednik chyba wymyślił ,ale zdaje sie fuche tam mają dobra i zbankrutować nie mogą ,żyła złota mimo że ścieki płyną

 9. Piękny przykład bełkotu Szefa Jedności Gminy Ryglice,a zarazem działacza społecznego.
  To mowa jak na plenum pzpr. Oklaski karierowiczów z PO jeszcze słychać
  Dla młodych pzpr – polska zjednoczona partia robotnicza.
  Zabrakło zakończenia – proletariusze łączcie się
  BK to twórca i symbol zacofania cywilizacyjnego w stosunku do pobliskich gmin. Jak się rozwija Gromnik wystarczy popatrzeć, a Skrzyszów, Tuchów.

  1. Wszystko co dobre spotkało tą Gminę przez ostatnie 25 lat to dzięki Karasiewiczowi i jego ludziom. Prawdą jest także, że wiele pereł (inwestycji) zostało rzucone miedzy świnie., które potem zniszczyły to co się im dało. Żadna Gmina obok nie wykonała takiego skoku cywilizacyjnego, kulturalnego i społecznego jak nasza za Karasiewicza.

    • świnia on 9 września 2014 at 16:15
    • Odpowiedz

    cały Świat nie zna takich osiągnięć i takiego ” SKOKU” , normalnie zbawca tego wieśniactwa co tu żyło. 🙂 Jak by byli inni to by kasę przepili najpewniej .

    1. Dokładnie tak było!
     Całe lata pili i nic nie robili!
     Zapóźnienia dziesięcioleci Benek nadrobił bez kasy!
     Potem pojawiły się pieniądze z UE i byliśmy w pierwszej 20 gmin Malopolski.
     A Potem … były blogi

     1. tak jest zróbcie coś a nie tylko gadanie

     2. I wygląda na to, że blogi zmieniają oblicze gminy. Tej gminy.

     3. juz zmieniły – nienawiść i szyderstwo panuje

     4. Blogi to taki samorodek normalności demokratycznej. Jak się nie podoba to nie wchodzić na nie.

     • Po bandzie on 9 września 2014 at 19:11
     • Odpowiedz

     Ktoś o nicku ‘świnia’ po bandzie pojechał, że ho ho

     1. to ironia i kpina z anonima wyżej, on o świniach powiedział to chyba i mnie miał na myśli. Pewnie natłukł publicznych pieniędzy to kto bogatemu zabroni ? taki szlachciura obecnych czasów

 10. Mgr inż. Bernard Karasiewicz pisze w swoim manifeście pisze o zdolności kredytowej gminy którą sam zdołował.
  To on zlikwidował gminną spółkę komunalną. Po co i na co ?.
  Na pewno zasłynął jako twórca bezsensownych fontann.
  Sztandarową inwestycją drogowa tego Pana jest ulica Pszenna w Ryglicach i parę jej podobnych w całej gminie.
  Radni Jedności mimo tylko sypali piach w tryby rady gminy, ale to było możliwe przy takim Przewodniczącym który o niczym nie kuma.
  Kamera pokazała poziom rady gminy, i jej pracę

   • Wyborca on 9 września 2014 at 10:53
   • Odpowiedz

   ZK zlikwidowała NJ z Połoskową na czele. Widać twój brak podstawowej wiedzy.

   1. teraz doktorat z działalności społecznej i profesura czeka , byle nas ruski nie zajęli wcześniej bo na wojsko brakuje a na działaczy społecznych wręcz przeciwnie

  • pamiętaj on 9 września 2014 at 07:43
  • Odpowiedz

  Partia rządzi, Partia radzi, Partia nigdy Cię nie zdradzi!!!

  • Liberał z Jonin II on 9 września 2014 at 07:02
  • Odpowiedz

  Ryglice i okolice to potomkowie uczestników rzezi galicyjskiej. Więc odezwa byłego raczej mało skuteczna. W kampanii musi być agresywnie a nie merytorycznie.

  1. Jeżeli społeczeństwo będzie popagowało tego rodzaju kampanię to dla gminy nic dobrego to nie przyniesie. na terenie gminy jest wielu ludzi, którzy i są doświadczeni, prości, wykształceni i zdają sobie sprawę co dobre dla gminy. Ale..jeżeli znajdzie sie grupa hołoty, któa za wszelką cene bezkarnie każdego chce zmieszac z błotem to sory…kto zechce być kandydatem na radnego?Chyba tylko ta osoba, która jest płytka…za płytka

    • liberał on 9 września 2014 at 21:22
    • Odpowiedz

    ze szlachty ,przedwojennej inteligencji ?

 11. przyznaje się “działacz społeczny” (określenie dla zarabiającego bardzo dużo samorządowca moim zdaniem nie pasuje) do PO ,symptomatyczne i świadczy o dwulicowości

 12. Pan Szczepan ma zgodę na używanie herbu Ryglic na swojej stronie? Bez zgody nie może.

   • do Kafki on 8 września 2014 at 22:58
   • Odpowiedz

   Cytuję za Wikipedią Kafka”W swoich powieściach stworzył model sytuacji zwanej sytuacją kafkowską i określanej w języku niemieckim za pomocą przymiotnika „kafkaesk”, którego istotą jest konflikt zniewolonej jednostki z anonimową, nadrzędną wobec niej instancją.”

  1. no właśnie i juz wtoPa pa pa

 13. Warto dodać cytat z profilu Facebookowego (https://pl-pl.facebook.com/bernard.karasiewicz)

  “Pokażmy nienawistnikom z PISu, że w przeciwieństwie do nich potrafimy się cieszyć sukcesami naszego państwa! ” – mówi Bernard Karasiewicz o posadzie Tuska w UE.

  Uważam, że język BK jest właśnie dokładnie taki, jak mówi o konkurencji – jest nienawistny. Dodam, że z sukcesu Tuska cieszy się jego partia i na tym praktycznie się kończy ta uciecha – nie tylko PiS panie Bernardzie. Ryzykowne sformułowanie w regionie w którym PO ma kiepskie poparcie. “Jedność” to puste hasło, jeśli mówi się o konkurencji takim językiem.

  Ps. Łatwo się cieszyć z sukcesu Tuska jak się zarabia tak dobrze w MORDzie będąc szefem PO w powiecie (oświadczenie majątkowe 13.300/ miesiąc).

  1. Państwa to ten etat Tuska ? Czy aby na pewno urzędujący premier Polski ma takie kompetencje ze tam jest niezbędny ? czy to ucieczka od odpowiedzialności . Nam sie wciska że wielkosc kraju to taka spolegliwość wobec Unii .Ale Niemcy i inni widzą przede wszystkim własne interesy i to jest normalne moim zdaniem. Ale decydujące potęgi za to nie awansują ….

  2. Karasiewicz, Olszówka, Połoska czy Augustyn tylko upartyjniają działalność samorządową. Jak pisze w swoim programie p. Szczepan “urzędnicy partyjni”, dlatego go popieram. SZCZEPAN MARCINEK NA BURMISTRZA.

    • Czy wiesz że ? on 9 września 2014 at 07:48
    • Odpowiedz

    Szczepan Marcinek występował do PiSu i PO o poparcie ale go nie otrzymał. Dlatego nie jest urzędnikiem partyjnym. Brzydko to wygląda że komitet Marcinka już robi osobiste wycieczki do prywatnych osób.

     • czy napewno wiesz że ? on 9 września 2014 at 10:42
     • Odpowiedz

     Widać że wiadomości gdzie i po co występował Pan Marcinek masz tylko czysto blogowe. A co do osobistych wycieczek – hmmmmm, napewno chodzi Ci o komitet Marcinka ??

   • Panie Kafka on 9 września 2014 at 08:05
   • Odpowiedz

   Jest pan ze mną w stałym kontakcie więc nie musi pan ożywiać tego bloga zbędną polemiką w sprawie partii politycznych zwłaszcza PO , które niewątpliwie jest partią z sukcesami i porażkami i w zależności od pańskiego humoru tematy będą prowokacyjnie podnoszone. Cieszę się że Polakom się udaje na szczeblu Europy. Natomiast co do zarobków to nie narzekam co nie znaczy że mam się ich wstydzić . Jestem Dyrektorem Firmy i wycieczki na ten temat świadczą że są artykułowane z bardzo niskich pobudek których nie warto poddawać dyskusji. BK

    • firma słynna on 9 września 2014 at 09:29
    • Odpowiedz

    ze sprzedawania praw jazdy? oczywiście dyr za to nie odpowiada,ba , nie czuje dyskomfortu . sorry taka Polska taki mamy klimat.

     • Wyborca on 9 września 2014 at 10:56
     • Odpowiedz

     jak jesteś matołem musisz załatwiać to tak jest

  3. Do Kafki
   Jeżeli ma 13 300 zł/m to po co się pcha na Burmistrza.
   Tu chodzi o zniszczenie gminy do końca to polityka PO ?.
   Panie Kafka żółta kartka od Dyrektora uważaj, uważaj i nie mów źle o PO i jej ludziach.
   Tu kolejny przejaw demokracji w wykonaniu czołowego reprezentanta tej formacji BK.

  • Wyborca on 8 września 2014 at 20:30
  • Odpowiedz

  “Jedność” była i jest a gdzie “Nowa Jakość”? Bo taki KWW nie został zarejestrowany. Przyszli nasrali i odeszli. Bohaterowie Jezior, Kukla, Wojtanowski ……..

  1. Jeżeli Pan Wojtanowski dział w Jedności to teraz jako przewodniczący rady jest klasycznym przykładem kukułczego jaja podrzuconego Połoskowej. Swoją misję wypełnił w 200 % skutecznie dołując gminę.

  • Strona www on 8 września 2014 at 20:26
  • Odpowiedz

  oraz program kandydata na burmistrza.

  http://szczepanmarcinek.pl/?page_id=138

  1. Agent ,dobre

  2. Przeczytałem program Marcinka, podoba mi się. Nie znam gościa ale według mnie nie jest umoczony w żadne afery sądowe i nie obiecuje imprez tak jak obecna TP. Myślę,że powinienem się mu przyjrzeć

   1. Marcinek to pierwszy kandydat na Burmistrza który bierze się do roboty

    1. każdego coś miłego ,nic zdecydowanego np koszty funkcjonowania gminy mniejsze o połowę bedą , mam plan na nowe miejsca pracy , znaczącego wsparcia przedsiębiorczości (nie znajomych przedsiębiorców ,to ma inny komitet pewnie) , bolesnych cięć w oświacie ,niestety dyskusje do niczego nie doprowadzą jak sie innym nie chce tak jak sie im chciało w Bistuszowej . Co do leczenia w Ryglicach to chyba warunki na ostatnim miejscu bardziej bym chciał zwiększenia konkurencji dla obecnych lekarzy , oraz specjalistów .Dobra rehabilitacja na fundusz też byłaby bardzo wskazana dla szczególnie starszego pokolenia. Chciałbym też to moze nie jest w gestii gminy a moze jest ,nie wiem żebym sie mógł dowiedzieć jaki procent kontraktów lekarze w okolicy wydają na badania pacjentów. Jak pacjent chciałbym to wiedzieć. Koś mi to umożliwi ?

     1. Panie w gestii gminy to nie jest ani rehabilitacja na fundusz ani kto ile wydaje na badania. W gminie i w samych ryglicach jest kilku fizjoterapeutów ale jakoś żadny się nie kwapi że załatwić sobie przyjmowanie na nfz… Lepiej pojechać w Tarnów, gdzie ludzie bogatsi i szef wszystko załatwi. Służba zdrowia i gmina to dwie różne bajki. Lekarze sami sobie muszą załatwić kontrakt z nfz a gmina to sama wymaga uleczenia. Ale tu by się przydał jakiś lek na miarę nowej szczepionki na ebolę

      • przecież on 8 września 2014 at 22:25
      • Odpowiedz

      to w częsci polityczne decyzje i podobnie jak może sie ubiegać o wydawanie pieniędzy zewnętrzych to może sie ubiegać o poprawę służby zdrowia . A moze lekarze tak zarabiają ze ich samych stać żeby remontować ? w każdym razie rozumiem że Pan Marcinek moze miec wpływ ale na elewacje itp. Osrodka Zdrowia,troche mało dla minie i jestem tego pewny nie tylko dla mnie! Chodzi wyjaśniam , o bardzo ważny aspekt życia ,czasem najważniejszy.

      • Jeszcze on 8 września 2014 at 22:38
      • Odpowiedz

      się taki nie urodził, co by każdemu dogodził. Marcinek przynajmniej widzi problemy i jak sam pisze, chce zmian we współpracy z innymi i wspólnych decyzji, a nie brania sukcesów na siebie a porażki zrzucać na innych. Ma pomysły, a nie tylko wytyka błędy. I nie musi się oczyszczać z żadnych zarzutów.

     2. Łatwo się znajduje problemy, określa co należy zmienić, ale od gadania jeszcze nIc nie powstało! Spróbuj zwolnić babkę z urzędu w okresie przedemerytalnym! Spróbuj przekonać Joniny ze to nie fair okradac dzieci z innych szkol żeby, kilka osób miało prace w szkole za ponad 1 mln zł. Spróbuj zwolnić Jędrusiaka żebyśmy nie mieli najdrozszeej wody i kanalizacji w regionie. Spróbuj wyjść z długu 50 % bez bolesnych reform w oświacie i dopłatach dla ludzi. Spróbuj napisać jeden projekt i uzyskać na niego kasę ! Spróbuj cOkolwiek zrobić a potem podziel się z nami jaki masz pomysł na Gminę !
      Ignorancja zawsze leżała u podstaw zmian, bo nIkt kto ma świadomość nIe pokrywalby się z motyką na słońce! Jednak aby być burmistrzem trzeba najpierw dużo pokory!

    2. Wypisać kilka tez, nic nie znaczy, TP nie takie deklaracje pisała i co?/Gminie nie może pozwolic. sobie na kolejne 4 lata w tył…

  3. Nie znam takiego gościa. znam go tylko z widzenia. Nie dotarł do mnie. Pewnie nie dotarł ani do kilku % miszkańców, więc jest bez szans. Więc nie głosuje na niego. Nie ma podstaw żeby wierzyć, że jest w stanie dobrze rządzić. Jak się wykaże w działalności samorządowej przez następne 4 lata, to, owszem, wtedy wezmę taką kandydaturę pod uwagę.

  • Platforma on 8 września 2014 at 19:40
  • Odpowiedz

  na Madagaskar !

 14. Cyt.: “Aż dziw ogarnia, że dzisiaj stali się największymi kontestatorami tej idei.”

 15. Bardziej z siecią

  1. ile jest zgłoszonych komitetów

 16. Bardzo delikatnie się trzymają , chyba się rozpadną

   • Debilnizm on 8 września 2014 at 17:43
   • Odpowiedz

   Cywilizacja obrazkowa. Obraz ważniejszy od tekstu. Czym to się skończyć może? Debilizmem

   1. z własnego doświadczenia?

    1. A wiesz, że czasem łapię się na tym. Czekamy na tekst TP, tytuł Np. W Nowej Jakości siła.

  1. Nie widzę dłoni Szefa Jedności- ten obrazek nie przekonuje niestety. Stawiajmy na nowych ludzi a nie na odgrzewane kotlety. Nie wszystko w ostatnich 4 latach było OK to fakt, ale to co było wcześniej to jeszcze gorzej.

 17. to zdjęcie u góry się kojarzy z pajęczyną

  1. Nie to raczej znaczy “ręka rękę myje”.

  2. A jak się połączy ze sobą wszystkie kąty, to gwiazda Dawida wyjdzie…

  3. To zdjęcie w pełni obrazuje sytuację w gminie.
   Są potrzebni nowi ludzie spoza układu który dołuje gminę
   Coraz wyraźniej tu pojawia się zapach Karasiewicza. Do powrotu nie może dojść.
   Po planowanej imprezie jako gwiazda wieczoru Połoskowa winna krokiem tanecznym zejść ze sceny politycznej gminy.
   Augustyn i Olszówka przez 25 lat pokazali klasę, w której prywata jest podstawą ich działania.
   A WIĘC KTO….

    • sceptyk on 9 września 2014 at 10:52
    • Odpowiedz

    choć chciałbym żeby ta klasa bez klasy odeszła to wątpię ,
    a ten elaborat wyżej ,no wzruszony jestem tym bezinteresownym poświęceniem “działacza społecznego” magistra inżyniera ,
    mam nadzieję że jak w piosence M.Rodowicz “ale to już było i nie wróci więcej …. “

    1. Odpowiem Młynarskim – RÓBMY SWOJE – by naprawdę nie wróciło
     Jak wynika Jedność nie spała tylko czuwała
     niestety czasy śpiących trwają
     Czym się BK róźni od TP, PA,WO ??.

     1. MŚCIWOŚCIĄ I PRZYNALEŻNOŚCIĄ PARTYJNĄ DO PO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)