XI Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach (sesja nadzwyczajna)

Zawiadomienie o sesji oraz porządek obrad TUTAJ

Relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xi-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach-sesja-nadzwyczajna/

95 Komentarzy

Skip to comment form

  • 🙄🤨 on 31 sierpnia 2019 at 19:18
  • Odpowiedz

  Dość nerwowa reakcja karolki na wspomnienie byłego burmistrza o szkole nowego burmistrza?. Szczegóły fb byłego

  1. Czyżby karolce na odcisk nadepnął

   1. Pewnie Karolcia tą samą szkołę kończyła co Paweł.

     • fajny klimat on 2 września 2019 at 11:22
     • Odpowiedz

     . Swoją drogą z tym średnim pana Średniego to są jaja rzeczywiste. Chłop za nic w świecie nie podaje tych szkół. cały ten dostęp do informacji publicznej o dupe rozbić skoro nie jest się wstanie wymóc informacji. Poseł zdaje sie poseł Wojtkiewicz też wyraził opinię na ten temat i lipa. Chore to jest. gdzie organa? szukają pytającego? fajnie

     1. Coś te pozytywne zmiany do naszej gminy nie docierają ,a przecież tu ludzie PIS wybierają w przeważającej większości . .

       • widzą on 2 września 2019 at 12:54

       Niby tak, ale wybrańcy w postaci np pisowca głównego WO publicznie nie rokręci tematu, który w mediach gminnych się pojawia od pól roku. Nie zada np. na sesji pytania publicznie Średniemu o jego średnie. Czemu ? Bo cipa z niego ?. Boi sie go czy co? Ludzie widzą doskonale ten klimat.

       • widzą on 2 września 2019 at 13:04

       Miało być ciapa a nie cipa. sorki

       • anonim on 2 września 2019 at 13:19

       Szkoła szkołą ale ważne przede wszystkim żeby wydatki były jawne .

 1. cisza ,upał i kanikuły

  1. Jutro podobno publikacja na temat wyroku sądu. Podobno korzystny wyrok dla Niewiadomskiego.

   1. to chyba oczywiste powinno być tylko czy się dowiemy kto stara się dociec tożsamości N

   2. To się zacznie. Będzie ciekawie tylko nie dla rządzących.

   • Weryfikacja on 30 lipca 2019 at 22:17
   • Odpowiedz

   obecny burmistrz regularnie promuje sie w rdn i tarnowskiej tv ciekaw jestem ile to kosztuje nas podatników. Wszakże podczas kampanii wielokrotnie podnoszone było że poprzednik często pojawiał się w rdn. Oj nieładnie.

 2. Budująca jest tu dyskusja czy prawda ma znaczenie.

  1. Zapytam inaczej. A czy kłamstwo ma znaczenie? A jeżeli to jest kłamstwo to w innych sprawach (bardziej istotnych) słyszymy/widzimy prawdę? Co jest prawdą a co kłamstwem? Do czego można się posunąć aby osiągnąć cel/stanowisko? itd….

   1. Nie wiem czy się zrozumieliśmy. Są rzeczy które nie powinny podlegać dyskusji wśród honorowych ludzi.

    1. Jeżeli wchodzisz w sferę publiczną musisz być krystalicznie czysty. Jeżeli stawiasz na kogoś to musisz mieć pewność, że spełni Twoje oczekiwania. Można spekulować na temat wykształcenia, ale osobiście nie brałbym pod uwagę osobę z wykształceniem podstawowym. Można krytykować metody nauczania, system edukacji ale prawda jest taka, że każda chwila zmuszająca nasz mózg do pracy rozwija go. Im wyższe wykształcenie tym wyższa inteligencja….tego nie da się oszukać. Wyższa inteligencja lepsze podejmowanie decyzji. A czym jest honor w tych czasach???? Widzę, że humor dopisuje.

     1. Wyższe wykształcenie może i sprawdza się w innych dziedzinach życia ale nigdy nie w polityce. Nigdy nie wymagano do polityki ludzi z wyższym wykształceniem. Osoba z wyższym wykształceniem nie będzie też nigdy chciała uprawiać polityki, bo znajdzie znacznie ciekawszą “normalną” pracę. Również honor nie miał nigdy zastosowania w polityce. Było wręcz odwrotnie.

       • Anonim on 27 lipca 2019 at 08:25

       Znów ktoś spycha dyskusję na inny tor. Po co to robi?

       • Anonim on 27 lipca 2019 at 17:14

       Usprawiedliwia ewentualnie gminnego guru jeśli faktycznie gościu niema matury ot dlaczego

       • ? on 27 lipca 2019 at 18:00

       to chyba nie na trzeźwo pisane
       “Wyższe wykształcenie może i sprawdza się w innych dziedzinach życia ale nigdy nie w polityce. Nigdy nie wymagano do polityki ludzi z wyższym wykształceniem. Osoba z wyższym wykształceniem nie będzie też nigdy chciała uprawiać polityki, bo znajdzie znacznie ciekawszą „normalną” pracę. Również honor nie miał nigdy zastosowania w polityce. Było wręcz odwrotnie. “

       • Prowokacja? on 27 lipca 2019 at 18:06

       Łączę się z opinią pytajnika.

       To musiał napisać ktoś zidiociały lub prowokator jakiś

 3. Gowin był na sesji i w gminie ? A może sobie pogadać z Średnim o jego średnim, bo na listy do sejmu był planowany a tu takie kwiotki . I jak tu wpuścić Dyzmę na salony? A no nie da się tera ….

  1. W tym może być sporo prawdy bo nie od dziś było wiadomo, że ambicje pana Augustyna sięgają dalej niż gminne podwórko i jeżeli nie teraz to już chyba nigdy. Mam podobne odczucie, że sprawa z niejasnym wykształceniem przesądziła o tym, że nie znalazł się na listach wyborczych do parlamentu co jest kolejnym sygnałem, że coś z tym nie halo.

   1. chyba nie ma jeszcze

    1. Ale wieści kto na listach już od dawna.

   2. Może lepiej dla gminy by było gdyby się tam znalazł 🙁

 4. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/anna-gembicka-28-letnia-studentka-wiceminister-inwestycji-i-rozwoju/e4yp049
  Wiceminister bez wykształcenia skandal :p

 5. Przedziwne
  Wątek gróźb karalnych , wątek (podejrzenie) braku szkoły w tym podawanie nieprawdziwych danych w dokumentach urzędowych przez włodarza. Prokuratura , sądy i kto wie co jeszcze będzie a żadne media lokalne w powiecie zero na ten temat. Jak to rozumieć bo coś tu nie halo

  1. Wiedzą kto je karmi ,żyją z łaski samorządów a nie z czytelników czy widzów . To chora sytuacja bo mają niestety duży pływna stan demokracji.

  2. a skąd wiesz, ze podał nieprawdziwe dokumenty urzędowe? Ja nie wiem, trzeba mieć “kabelka” w urzędzie

   1. Kolego. Z przepychanki pomiędzy PA a KN wynika, że ze średnim u PA na bakier. Skąd wiem i co wiem? Z dokumentów wyborczych, które kandydat wypełnia w tym podaje poziom wykształcenia. A podaje … chyba inne niż rzeczywiste czyli lubeckie . Nic nie przesądzam i nie sugeruję, ale z tego co tu się daje wyczytać to PA skłamał i utrzymuje ten stan wciąż i nic nie prostuje, widać olewka totalna tematu.

    Nie o takich ludzi chodzi w samorządach. Przyspieszone wybory rozwiązały by temat a poświadczeniem nieprawdy jeśli takowa jest niech się zajmie wymiar prawa i sprawiedliwości

    1. Z tego co słyszałem świadectwa zostały przekazane policji i prokuraturze i są bez zastrzeżeń .

     1. dzielnicowemu przekazali ? wydatki z wolnej ręki też ok ? no to śpimy spokojnie

     2. Ja też wiele słyszałem, ale o czymś taki słyszę pierwszy raz, bo niby w wyniku jakich procedur stwierdzono, że świadectwa są bez zarzutu? Mało tego po co i kto przekazał je prokuraturze i policji? Trzeba sobie zadać pytanie czy można tak sobie pójść na policję czy do prokuratury zanieść świadectwo a organy te stwierdzą czy jest prawdziwe? Takie sprawy ustala się w drodze postępowania i nie sprawdza się świadectwa tylko potwierdza się zdobycie wykształcenia w szkole jaka świadectwo wystawiła. Pisząc takie komentarze ktoś stara się wmówić nam, że nie ma sprawy, że wszystko jest cacy, bo już to zbadano i niema zastrzeżeń.
      Rzeczywistość zwykle jest z goła inna.

       • anonim on 25 lipca 2019 at 19:58

       Źle to wróży w kontekście tego że będzie/jest wymagana i egzekwowana uczciwość od podwładnych.

    2. daj skan, link tych dokumentów wyborczych

     1. https://bip.malopolska.pl/sptarnow,a,68363,pawel-augustyn.html

      Nie wyborcze, ale skądś to musieli mieć . Skąd mieli? Z dokumentów wyborczych.

       • Anonim on 25 lipca 2019 at 16:26

       oj coś mi tu smierdzi. Piszesz najpierw ze wiesz, że z dokumentów wyborczych, które wypełnia kandydat a pózniej dajesz coś innego. Gdzie prawda w twoim wykonaniu?

       • Anonim on 25 lipca 2019 at 16:59

       Oj śmierdzi bardzo nawet. jak pokażesz dokument ukończenia szkoły to ja ci pokaże dokument wyborczy.

       • ej jej jej on 25 lipca 2019 at 17:02

       Skąd kolwiek by to nie było to jednak BIP to też dokumenty urzędowe

       • jakiś on 25 lipca 2019 at 17:07

       surrealizm ta dyskusja

      1. Jest rzeczą naturalną, że kandydaci składają oświadczenia wypełniając wiele pozycji a wśród nich wpisują wykształcenie jakie zdobyli i prawdziwość podanych informacji potwierdzają własnoręcznym podpisem. Nie są to jednak informacje które ktoś w jakikolwiek sposób weryfikuje, ale mimo tego jest to dokument urzędowy i podawane dane powinny być prawdziwe. Nawet po uzyskaniu mandatu nie ma obowiązku przedkładania dokutemu potwierdzającego wykształcenie.

       Wystarczy odwiedzić tę stronę i zobaczyć wzory dokumentów jakie składają kandydaci na poszczególne stanowiska w wyborach samorządowych by uzmysłowić sobie , że są to dokumenty potwierdzające nasze dane na których zgodność z prawdą potwierdza się własnoręcznym podpisem. https://warszawa.kbw.gov.pl/298_Wzory_dokumentow/1/26345_Wzory_dokumentow_w_wyborach_samorzadowych_2018_r Ot tyle i aż tyle w temacie.

       • Anonim on 25 lipca 2019 at 23:24

       Panie Niewiadomski. Z podziwem obserwuję to co Pan robi – wielki szacun. Tylko co dalej? Jeżeli obecny straci stanowisko, to kto na jego miejsce? Pan (wnioskuję z działalności na tym blogu) posiada wiedzę/kompetencje aby objąć ten urząd tylko obawiam się, że bez wsparcia rządu (a po tej działalności takiego nie będzie) niewiele się da zrobić. Chciałbym poznać Pana zdanie nt tego co jest najważniejsze/najpilniejsze dla naszej gminy. Taki krótki program wyborczy powiedzmy w 5 punktach. Rozbawił mnie obecny swoim programem. O ile pamiętam miał kopać studnie na Kokoczu aby woda potaniała – każda myśląca jednostka wie, że cenę wody/ścieków kształtuje amortyzacja sprzętu służącego do przesyłania mediów. Sądząc po realizacji programu – ktoś go uświadomił. Cóż człowiek uczy się całe życie. Czas pracuje na korzyść byłego. Jeżeli obecny dotrwa do końca kadencji to tylko działalnością w mediach społecznościowych nie utrzyma stołka. A wtedy wróci były. Zresztą przerabialiśmy to już. To takie wieczorne przemyślenia. Miłej nocy życzę.

      2. Nie wydaje mi się żeby warunkiem koniecznym do bycia dobrym burmistrzem było poparcie rządu. To nie działa w ten sposób a wręcz można zaobserwować, że często takie własnie “wsparcie” przynosi tylko skutki w postaci działań na pokaz, pod media i przekaz sukcesu niczego lub prawie niczego w życiu mieszkańców nie zmieniając. W naszej ryglickiej społeczności panuje przekonanie, że środki się “załatwia” i aby dobrze rządzić burmistrz musi mieć znajomości. Moim zdaniem realizacja dobrego dla mieszkańców pomysłu nie potrzebuje znajomości, ale umiejętności przekonania, że nasz pomysł ma sens i przyniesie oczekiwany przez mieszkańców skutek. Proszę nie wiązać działań w postaci remontów dróg, mostów i ogólną działalnością gminy w tym zakresie z tym kto jest burmistrzem, bo działania te wynikają z polityki państwa i są oczywistym uczestnictwem samorządu w programach i doraźnych działaniach rządu a osobę burmistrza można wiązać tu jedynie z rozgrywkami, do jakiej części gminy te środki popłyną.
       Nie wydaj mi się, by były burmistrz pan Karasiewicz miał jeszcze jakakolwiek szansę na powrót na fotel burmistrza a ja nie jestem typem człowieka dla którego posiadanie “władzy” ma jakiekolwiek znaczenie i raczej po nią nie zamierzam sięgać. Dlatego nie będę się silił na pisanie piątki dla gminy, bo to nie burmistrz powinien mieć pomysł na wszystkie miejscowości tylko radni a burmistrz powinien tak kierować gminą by te oczekiwania realizować. To zadaniem radnych jest przekonać kolegów, żeby poparli ich pomysł, to właśnie jest samorząd i to po to wybieramy swoich przedstawicieli do rady miejskiej nie po to, by usankcjonować pomysły i działań burmistrza. Z małymi wyjątkami w naszej gminie funkcjonuje właśnie taki system, burmistrz rządzi i gminą, i radnymi a efekty tych rządów możemy obserwować i oceniać sami.

       • Anonim on 25 lipca 2019 at 23:37

       nie chodzi o to ze burmistrzz składał podpisy tylko skąd anonim wie co w nich było? musi to byc ktoś z gminy odpowiedzizalny za wybory. Kto?

       • Anonim on 25 lipca 2019 at 23:39

       tak. to racja. próbuje tu sie mydlić temat. Który pracownik gminy to wie i puscił farbe?

       • Anonim on 28 lipca 2019 at 18:36

       Odnośnie komentarza zamieszczonego przez “Anonim on 25 lipca 2019 at 23:24” w sprawie programu wyborczego, taniej wody z Kokocza, prądu i ciepłej wody z solarów, itp. poniżej zdjęcie na dowód tego, że jednak coś z tych obietnic wyborczych obecnego burmistrza jest realizowane. Na zdjęciu montaż ogniw fotowoltaicznych w Lubczy.

       • Anonim on 28 lipca 2019 at 20:33

       Chodziło mi o dorzecze białej czyli tańsza woda i ścieki. Mylisz Pan pojęcia.

       • Anonim on 29 lipca 2019 at 08:44

       No tak, potwierdzasz tylko że burmistrz o swoje tylko dba. toż to jego budynek przecież.

       • Anonim on 29 lipca 2019 at 18:00

       Solary też były obiecywane przed wyborami. Są? Są! Mniejsza o to, że na budynku burmistrza, ale są! Co do tańszej wody i ścieków z dorzecza to cena nieco wzrosła o około 30 gr na m3.

      • Klęska myślowa i pamięciowa on 25 lipca 2019 at 23:50
      • Odpowiedz

      Czy wy się dobrze czujecie? Obwieszczenie wyborcze , które wisi przed wyborami na drzwiach urzedu jest tutaj istotne. Na tym obeieszczeniu jak wół stoi imię i nazwisko kandydata jego wiek i poziom wykształcenia.

       • Anonim on 26 lipca 2019 at 07:43

       no pewnie,. zwykly obywatel pamieta co wisialo i wie jakie dokumenty gminie przedstawil burmistrz odnosnie szkoly. Ktos sie boi i widać jasno, ze to juz było za Połoskowej. Ma swoich ludzi ktos!!!!!

       • Klęska myślowa i pamięciowa on 26 lipca 2019 at 08:08

       Dlatego to właśnie klęska, że lud taki mało pamiętający, ale to skurat w tej sprawie bez znaczenia a Ty niczym adwokat Średniego lub sam Średni spłacasz temat.

       • Anonim on 26 lipca 2019 at 09:25

       adwokat nie akwokat. Mnie tylko interesuje dlaczego ktoś rozpoczął ten temat/ Musiał mieć wiedzę że jest inaczej. Te zagrywki już były . to samo robiliście z ludzmi którzy nie byli przyhylni bylemu. Widać czuwacie

       • anonim on 26 lipca 2019 at 13:00

       uważasz ze jak ktoś wiedział to powinien milczeć ?

 6. Adam i co z tą rozprawa? To chyba dziś miało być

  1. Blog ma być zamknięty. Komentarzy blokada ma być? Czy to prawda Adamie?

   1. tak trudno odpowiedzieć ?

  2. Rozprawa chyba się odbyła.

   Do J23

   Wątpię, aby zasądzono blokadę bloga. To raczej plotka. Za kilka dni przyjdzie pismo z Sądu i będziemy wiedzieć co i jak.

 7. Gdy gminne sprawy na tapecie to blog ożywa.

  Obserwer

 8. Jutro sąd zdecyduje o tym, czy pan Zieliński będzie musiał ujawnić moje dane osobowe tym co chcą mnie uciszyć. Mam nadzieję, że ich chytry plan się nie powiedzie, ale też nie mam się czego bać. Nic złego nie zrobiłem, a mimo to uruchomiono przeciw mnie państwową machinę. Udowodniono tym, że organy działają pod dyktando polityków, bo trudno sobie wyobrazić, by nasze obywatelskie skargi na ludzi z polityką związane były rozpatrywanie i podejmowane z równą gorliwością. Sprawa ta, bez względu na jej wynik będzie miała swój dalszy ciąg , bo skala podjętych wobec mnie działań ewidentnie wskazuje, że ktoś ma coś do ukrycia.
  Tak jak pisałem na wstępie jutro sąd zdecyduje a ja w oparciu o tę decyzję podejmę dalsze działania – a jakie one będą wkrótce się przekonamy.

  1. Gdyby nie było do ukrycia byłaby prosta uczciwa odpowiedź. Jest kontynuacja tego co było za platformy. Życze powodzenia bo to mściwe towarzystwo.

   1. Czemu gminne PiS nie reaguje jak należy??

    1. Pewnie nie chcą rozruby przed wyborami.

     • tym blogiem on 23 lipca 2019 at 21:00
     • Odpowiedz

     Wygląda na to , że Zieliński ratuje honor gminnego PiS oraz wierny standardom – tym blogiem

     1. Się okazał przydatny ale chwała temu kto dochodzi prawdy .

     2. tym blogiem już jednego burmistrza uwalono. kolej na kolejnego nieudacznika

       • Grachamek on 24 lipca 2019 at 09:19

       Obecny dba jedynie o wizerunek lecz z tej mąki chlebka nie będzie chyba, że grachamki dla wybrańców

      1. Niestety ale “grachamek” ma racje, czas płynie a pomysłów na zmiany w naszej gminie brak. Czas kampanii najwidoczniej był tylko grą nakierowaną na przejęcie władzy i załatwienie swoich interesów – o nas wyborcach i składanych nam obietnicach niestety szybko zapomniano. Obiecywane działania zastąpił public relations, powierzchowność połączona z butą, podretuszowany i wyidealizowany przekaz jakim karmią nas strona urzędu i media społecznościowe. Dziś tak krytykowane działania stają się sztandarem sukcesu, którym “władza” macha nam przed oczami, a przecież jeszcze niedawno był to punkt zmian w programie wyborczym. Źródła na Kokoczu szybko wyschły, zapewne ze strachu przed rurą Dorzecza Białej która nagle stała się dobrodziejstwem a pan prezes Jędrusiak stał się dobrym kolegą. Z gminnej ambony co nóż słyszymy o “prawdziwych”jońskich pierogach z kapustą dziczyzną i grzybami o których prawdziwości jak żyję wcześniej nie słyszałem. Sukces goni sukces, promesy, dofinansowania, zabiegi, zjazdy, fora, fotorelacje z stąd stamtąd i zowąd pod wpływem których nie sposób nie pomyśleć – dzieje się, ale? Czy po za rozgłosem temu towarzyszącym rzeczywiście jest to coś niezwykłego co zawdzięczamy naszej władzy, czy może jest to zwykły bieg spraw niezależny od tego kto pełni funkcje burmistrza? Brak jest pomysłów na przyszłość a jedynie kontynuowane są już rozpoczęte inwestycje, ale też trzeba się zastanowić czy z równą przychylnością były by one traktowane, gdyby nie były inwestycjami w rodzinnej wiosce burmistrza? Cały ten retusz rzeczywistości niestety słono kosztuje a i tak jak to już nie raz bywało, wcześniej czy później życie obnaży ten fotomontaż.

     3. Ha…… ……. Ha

       • Anonim on 24 lipca 2019 at 10:00

       Obecny burmistrz jest bardzo ok! Już sie wiele nauczył. Karasiewicza nie ma /Bogu niech będa dzięki/ i świat się nie zawalił a nawet funkcjonuje bardzo dobrze! Czekamy na dalsze zmiany i to bardzo potrzebne w naszej gminie!

       • Anonim on 24 lipca 2019 at 21:33

       Zmiany zmiany ale jakie mają być to proszę koncert życzeń otwarty

   2. Doskonale sobie zdawałem sprawę, że wkładając kij w mrowisko zostanę zakatowany. Dlatego właśnie decyzja żeby być dla tego “towarzystwa” osobą anonimową czym niestety odebrałem sobie możliwość dochodzenia swoich praw przed SKO czy sadami administracyjnymi. Urząd mając tego pełną świadomość traktował mnie w udzielanych odpowiedziach w sposób lekceważący, wielokrotnie również miałem wrażenie, że udzielane odpowiedzi nie są zgodne z stanem faktycznym, ale to będąc anonimowym niewiadomskim ciężko zweryfikować i trzeba brać na wiarę.
    Przez te kilka miesięcy nazbierało się zarówno kilka odpowiedzi co do których mam spore wątpliwości, jak i pytań na które odpowiedzi nie udzielono, ale są też takie, które zupełnie zignorowano wiedząc, że za bezczynność nikt nie poniesie odpowiedzialności.
    Niestety jest to dość zgubne założenie, bo mimo upływu czasu wszystkie poruszone sprawy są wciąż w mocy i wystarczy powiedzieć – sprawdzam.

    1. Powodzenia i wytrwałości życzę.
     Niestety Benka chciało odciąć a w to miejsce przyszła cala ….. i to w dodatku w niespełna rok. Taki urok Ryglic że zwykły obywatel liczy się tylko wtedy jak są wybory a potem traktowany jest jak dawca różnych zanim publicznych. Dziwię się buty i arogancji Jaśnie oswieconych radnych.
     Wstyd.

     1. Radni proszę ja was bardziej mi na zaślepionych niż na oświeconych wyglądają, ale czemu się dziwić, wszak przed wyborcami w swoich okręgach odpowiadają własną dupą, więc starają się jak mogą, by burmistrz coś w ich okręgach zrobił, bo sami nie wiele więcej jak tylko liczyć na burmistrza potrafią. Niestety – od pomysłu i oczekiwań ludzi do realizacji choćby poprzez umieszczenie tego w projekcie budżetu, długa droga o przebiegu której bardzo niewielu z nich ma jakie takie pojecie, więc trzeba wchodzić w tyłek burmistrzowi, bo bez tego kaplica. Mało który z radnych wie z czym się tą samorządową służbę je i w większości skupiają się na rozgrywkach i rożnego rodzaju zagrywkach pielęgnując przy tym przekonanie o swojej ważności spoczywając na tym przekonani, że coś od nich zależy. Niestety w Ryglicach z małymi wyjątkami wszyscy burmistrzowie rozstawiają radnych po kątach jak chcą i kiedy chcą a winno być zupełnie odwrotnie.

       • Anonim on 24 lipca 2019 at 00:08

       Bo to za lewicy wprowadzono by burmistrza wybierać w wyborach bezpośrednich jak prezydenta a powinno być że to radni wybierają burmistrza jak to bo zaraz jak nastała pierestrojka to by burmistrz lotol za radnymi i by naskakiwal

  2. Widzicie w jakiej ogłupiałej gminie żyjemy. Wyborca pod nazwą Niewiadomski podważa , i ma do tego prawo, wykształcenie burmistrza.
   Jakiś wrażliwy obywatel /czytaj włodarze / zakłada sprytnie sprawę w obronie Niewiadomskiego, tylko po to by doprowadzić do ujawnienia jego tożsamości a następnie by go wykończyć. Tak wygląda moja ocena sytuacji. JEŻELI SIĘ MYLĘ to proszę mnie wyprowadzić z błędu.

 9. ale jaja, sesję nadzwyczajną Paweł zwołuje po to aby się mogli na Woli bimbru na dożynkach napić

  1. To nie jaja. Są przedsiębiorcy którzy zarabiają na takich imprezach miedzy innymi sprzedając alkohol a to z kolei wpływa na rozwój przedsiębiorstw w naszej gminie i spływ podatków. Myślę że kolejny wpis przemyslisz zanim napiszesz 😀 bo za Bena Stasek stał gdzie chciał 😀

   1. Ile podatku Marcinki zapłacili od sprzedanego wina? Wie ktoś?

 10. Przecież nowy/stary ma się dobrze i raczej nic tego nie zmieni. Na pewno nie PiS, który stoi za nim murem. Niewiadomski jest jeden a PIS jest wielki……

   • Niemniejjednak on 17 lipca 2019 at 22:20
   • Odpowiedz

   Z tego co powszechnie wiadomo i taka też jest praktyka , PiS z dużą energią rozprawia się z tymi co łamią prawo, bo czymże jest jak nie lekceważeniem prawa brak odpowiedzi na pytania? Lekceważenie wyborców przy okazji

  1. Jedno jest pewne to ostatnie dni sielanki w tej kadencji.

 11. Jakiegoś PiSowca z jajem i to jak najszybciej!

 12. Kogo proponujecie na nowego burmistrza ?

  1. Jakiegoś PiSowca z jajem i to jak najszybciej!

   1. mamy ZSL

    1. Możesz rozszerzyć?

     1. skorupka za młodu itd..

  2. Chwalenie się ze koło gospodyń gotuje zupę za 5 tyś zł na konkurs jest lekceważeniem mieszkańców którzy od początku kadencjiprpsza o zalatwienie spraw. Burmistrz i rada do wymiany! Tak to się kończy kiedy zamiast rozsądku mamy….

   1. 5 tyś dla koła gospodyń Panie otrzymały taka kwotę. Czytaj ze zrozumieniem dobrze ze tacy jak Ty nie są radnymi bo trzeba by ich wymienić wtedy 😀

    1. Koła gospodyń to integracja mieszkańców. Rzecz bardzo ważna. To promocja gminy. Tylko brakuje jeszcze bardzo ważnej rzeczy. Zintegrowanej oferty turystycznej czyli folderu co można zobaczyć z opisem
     Były już takie nawet 2 jezyczne. Teraz propozycja na letnie wieczorne soboty. Tarnów organizuje w amfiteatrze letnie potajcowki. Może tak u nas w stodole Pani Bochenkowej.

     1. jak sie władza bierze za integrację to wychodzi odwrotnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)