XVII Sesja Rady Miejskiej w Ryglicach

Zawiadomienie o sesji, porządek obrad oraz relacja wideo TUTAJ

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/xvii-sesja-rady-miejskiej-w-ryglicach/

35 Komentarzy

Skip to comment form

 1. Coś tu jest nie tak z tym nagraniem wygląda jak obcięte. https://youtu.be/q_XpQtrrpek?t=4277

  1. Czy tej sesji nie można nagrać tak, żeby usłyszeć co kto mówi, plecami poodwracani, bełkoczą po nosem, nic nie widać. Kto to nagrywa? Niedbalstwo. Można chyba tyłek z kamerą i mikrofonem ruszyć tak, żeby twarze było widać.

   1. To jest podsumowanie tej dobrej zmiany. Ludzie na tak poważnych stanowiskach a zero jakiejkolwiek ogłady czy przede wszystkim wiedzy i kompetencji. Przecież to jakieś przedszkole nad czym debatują nasi radni a biorą za to nie małe pieniądze- diety przecież co roku są waloryzowane i pytam się za co? Jeden z radnych lubeckich jak widać mocno odleciał. Naprawdę jesteśmy taką społecznością, że nie stać nas na to aby reprezentowali nas kompetentni radni?
    Poziom dyskusji o pierdołach jest porażający. Wiecie w ogóle i znacie w oparciu o jakie zasady działa samorząd, finanse publiczne? Radnemu Dudowiczowi życzę pokory gdyż dotychczas póki co duże inwestycje zawdzięczamy Karasiewiczowi (remont szkoły).
    Gdzie te pomysły co były wskazywane w kampanii, gdzie te obniżki rachunków za wodę, ścieki, podatki? Jest ODWROTNIE. Słysze jeszcze, że na sesji Burmistrz mówi coś o zaciąganiu kredytu pod zastaw nieruchomości gminnych czy to jest normalne?

  2. W wolnych wnioskach ten postawny Pan który się wypowiada a stojąc plecami ciężko rozpoznać to może by opisać przynajmniej inicjały na marynarce??
   Jak Boga kocham nie wiem kto się wypowiada.

   1. Ha haaa haa. Dobre. Inicjały niech postawny Pan naszyje

   2. Junkres Ty już miałeś swoich faworytów do rady i jakoś nie weszli ha ha.
    A taki mądry był i perspektywiczny.

    1. p. Beka a możesz to rozwinąć o jakich faworytów i w którym czasie i jacy radni co do rady nie weszli ??
     Nigdy się nie uważałem za mądrego, ja tylko wyrażam własne zdanie pod którym potrafię się podpisać w przeciwieństwie do Ciebie p. Beczkowaty.

     1. Zawsze chwaliles radnych od Benka, nawet tego z Lubczy i co ?

      1. i co ? a nic ja po prostu nie znam tego dżentelmena i wcale nie jest tak że ja kogoś krytykuje p. Beka.
       Jak już pisałem wcześniej że ja wszystkich sanuje a na tym forum tylko wyrażam swoje zdanie, personalnie nie mam nic do nikogo.
       Mogłem i mogę pisać to samo i podpisywać się anonim ale przeanalizowałem że nie ma sensu a jak ktoś szuje się urażony moimi komentarzami to znaczy że nie ma dystansu do siebie.

  3. no trudno zrozumiec. tu drogi tu woda.

  4. Ponoć pewien szef, pewnego komitetu POwiedział:
   – nie minie 1/3 kadencji, a ty się mnie 3 razy zaprzesz!

 2. Duda w Zakliczynie a czemu nie w Ryglicach?

  1. ZSL rządzi

  2. Bo o Ryglicach poza Ryglicami nikt nie słyszał. Macie za mały rynek żeby mogła zaparkować kolumna ministerialna a co dopiero prezydencka. Nie przesadzajcie z tym zadęciem. Jedynie pensja burmistrza jest porównywalna, poza tym nic.

 3. Już widać że Niewiadomskiemu coś obiecali albo dali i odpuścił a zanosiło się na to że może nieźle namieszać i pociągnąć za sobą mądrych ludzi których nie brakuje ale chyba znów nic z tego nie wyjdzie. Zaglądam tu tylko dlatego że wreszcie pojawił się tu ktoś kto ma pojęcie o tym o czym pisze i wiele się można z jego tekstów nauczyć ale ostatnio coś bardzo mało pisze a szkoda.
  Może w jakiś sposób odniesie się Pan do tego bo sporo mieszkańców wiele sobie po Panu obiecywało.

  1. Pan jaśnie panujący przegrał fotel już w pierwszym rozdaniu (szkołami). Na kolejną kadencję już sam nie liczy….za to liczy na stolyce. Grunt to być oddanym i krzywda się nie stanie (patrz byli posłowie z okolycy). A co do Pana N – robi dobrą robotę tylko nie chce się ujawnić (wcale się nie dziwię). Każdy ruch to ryzyko (jedynie może zagrać wykształceniem ale to ryzyko bo co jeśli się nie uda??? a trzeba się ujawnić). Gryzie małymi kęsami ale to bardziej chodzi o kolejne wybory i uświadomienie mieszkańcom że ich wybór był porażką. A po roku można przyznać że był. Co do Pana Z – odgrażał się że on przejmie inicjatywę ale nie zrobi tego. Jest oddany idei PIS i nie będzie ryzykował utraty zaufania. Widać że dalej liczy na “coś”. Nadzieja umiera ostatnia.

   1. Brak wyjaśnienia wykształcenia=kompromitacja PIS.

   2. Odgrażał? Informował. Informacji c.d. Temat nie jest pod dywanem.

    Tak, cenię sobie idee PiS. Jest dobra i nie wolno pozwalać, by straciła w oczach ludzi, wyborców. Bywa, że ludzie (także członkowie rożnych organizacji), jak to ludzie, błądzą i grzeszą. Idzie o to by skutecznie działały mechanizmy samowyjaśniania czy jak ktoś woli samooczyszczania. Na co liczę? Hm? Liczę na to, by w Polsce zapanowały na trwale prawo i sprawiedliwość. 😉

    1. wyjaśnienie sprawy to pilne czy może trwać latami ?

    2. Augustyn ” błądzi” jak to p. Zieliński napisał, od zawsze, o czym jest oczywiście wiadomo jego kolegom partyjnym . To rzutuje negatywnie na pis tarnowski, który go popierał wiedząc kim naprawdę jest Paweł Augustyn. Jak ktoś tu kiedyś pisał, w powiecie radość zapanowała wielka, że kolegi Pawła już nie ma.

     1. Lubcza i Wola dumne że mają w końcu swojego “burmistrza”, który w końcu o nich zadba.

       • czyżby on 12 lutego 2020 at 15:11

       Lubczy i Woli nie interesowała zwykła przyzwoitość , czy będzie dla nich honorem jak ochronkę za cieżkie miliony wyremontują ? Mam nadzieje ze tak głupi nie są a dbają sami o siebie .

       • Anonim on 12 lutego 2020 at 20:04

       Lubczy i Wola nie widzi problemu wykształcenia swojego wybrańca?

       • Niunia on 12 lutego 2020 at 20:23

       Sądząc po wyborach swoich przedstawicieli do rady to raczej nie 😆

       • Yohn on 13 lutego 2020 at 19:07

       Kiedy oni reszta sami po podstawówce…. 🙂

   3. Niewiadomski sam sobie niech uświadomi, że popełnił błąd głosując na PA.
    Popełnia następny błąd odnośnie p.o. dyrektora.
    Proponował podwyżkę diet radnych .

    To są konkrety, reszta to paplanina. Ja uważam , ze jest mocny tylko w gębie.
    Nic nie zrobił dla naszych Ryglic. Nie słowami kształtuje się opinie publiczną .

    1. WO odwołany z przewodniczącego klubu PiS w Tarnowie.

     1. To któregoś dnia słychać było tąpnięcie aż matka ziemia zajęczała a to WO z taboretu spadł.

       • Anonim on 12 lutego 2020 at 19:02

       Nareszcie!. Może przyjdzie ktoś kto dobierze im się wszystkim do dupska. WO to człowiek starej kliki i nic dobrego z tego nie wynikło. Tu potrzebny jest ktoś całkowicie z zewnątrz kto nie zna żadnego z obecnych miśków z PISu i zaprowadzi zdrowe standardy chociażby połowa z nich miała wylecieć z partii na ryj, a co niektórzy mają sporo za uszami.

       • ... on 12 lutego 2020 at 19:24

       Zdaje mi się ze spora część ludzi wybierała PA z nadzieją na porządki . I sie przeliczyła.

       • Anonim on 13 lutego 2020 at 19:09

       Dlatego musi przyjść całkowicie obcy człowiek, nie wmontowany w lokalne układy.

   4. Odnośnie wyboru dokonanego przez wyborców uważam, iż ci wyborcy nie mieli większego wyboru. Dwóch kandydatów z których moim zdaniem żaden nie był wart oddanego nań głosu. Więc ludzie wybrali “mniejsze zło”. W Gminie Ryglice jest potrzebny ktoś taki jak Pan Marcin Kiwior ze Skrzyszowa. Dopiero wtedy można liczyć na powolne zmiany na lepsze. Wszak nie od razu uda się wiele rzeczy zmienić i poprawić po dziesięcioleciach zaniedbań.

    1. A co takiego nadzwyczajnego pan Kiwior zrobił?

    2. To na co zasługujemy , niestety opiniotwórcze i sprawcze były kręgi postkomuny i po 89 wyszło jak wyszło .ale ani nikt nie jest wieczny ani łopatą nikt jadł nie będzie .

 4. Tak śledzę sesję i ich punkty i znów brak punktu dotyczącego średniego Średniego. Komisja Rewizyjna nie kwapi się wyjaśnić. Smutne to wszystko. 🙁 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)