Zalasowa – spotkanie przedstawicieli parlamentu oraz rządu z samorządowcami i mieszkańcami

Z każdego spotkania z ważnymi, znanymi osobami, a w tym przypadku politykami, liderami społecznymi oraz profesorem, można wynieść jakieś pozytywne treści, wyciągnąć wnioski, mieć przemyślenia

24 stycznia 2020 r. w Zalasowej miało miejsce spotkanie naszej lokalnej społeczności oraz samorządowców z politykami Prawa i Sprawiedliwości oraz przedstawicielem rządu w terenie. Organizatorem spotkania był Poseł RP Wiesław Krajewski. Uczestnikiem spotkania był też Senator RP prof. Kazimierz Wiatr oraz Wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec. Oprócz mieszkańców zaproszonymi i obecnymi gośćmi byli: Burmistrz Ryglic Paweł Augustyn, Wójt Szerzyn Grzegorz Gotfryd, Wójt Rzepiennika Strzyżewskiego Marek Karaś, radni powiatowi i gminni trzech gmin, byli samorządowcy w tym Pani Teresa Połoska, dyrektorzy szkół. Gospodarzem spotkania był Radny Powiatowy Pan Władysław Olszówka.

To już drugie spotkanie z udziałem wyżej wymienionych parlamentarzystów w naszej gminie (pierwsze odbyło się 21 września 2019 r. http://lepszeryglice.cba.pl/spotkanie-wyborcze-z-senatorem-i-poslem-rp-w-zalasowej/) i wygląda na to, że spotkania będą cykliczne, bo frekwencja dopisuje zaś panująca atmosfera podczas wystąpień i rozmów bardzo budująca. W planach organizacja takiego spotkania latem w plenerze.

Fot. wkrótce

Adam Zieliński

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zalasowa-spotkanie-przedstawicieli-parlamentu-oraz-rzadu-z-samorzadowcami-i-mieszkancami/

54 Komentarze

Skip to comment form

 1. Nie wiem czy Niewiadomski za PiS czy nie za PiS. W każdym razie naciskając o szkołę średniego sprawia iż twardy wyborca PIS czuje sie lepiej , bo ma nadzieję, że moralność i prawość nie są tylko czczymi słowami.

  1. Te znaczki w klapach to żaden wyróżnik i gwarancja czegokolwiek, zarówno w złym jak i dobrym kontekście. Zdaje się jednak, że dla niektórych w gminie, jest to sposób na akceptowalność społeczną podejmowanych działań i niewielu już przekonuje. Podobnie jest z ponownym przejęciem przez gminę szkół. Mało kto wierzy, że w tym “dilu” chodziło o dobro dzieci i jakość nauczania bo to banał. Chodzi o spore pieniądze które, jak przekonuje “Totalni” są, zapomina on jednak, że aby je zapewnić gmina wyemituje obligacje zadłużając się nie tylko w tym, ale i w kolejnych latach.

   We wczorajszej dyskusji wywołano do blogowej tablicy pana “junkersa” który, jak twierdzi “Totalni” nie płaci podatków a kwota do zapłaty jest tak pokaźna, że wystarczy na wybudowanie centrum sportow-rekreacyjnego. Nie mam wiedzy o wysokości zaległości, ale apeluję do pana “junkersa” żeby zapłacił bo burmistrzowi na wodę mineralną nie wystarcza a tylko w pierwszym półroczu ma do Ryglic zjechać kupa chłopa.

   1. To prawda że pisałem z “Totalni” który to mi napisał że Burmistrz kazał mi płacić to Burmistrz bee, chcę powiedzieć jednoznacznie że Burmistrz nic mi nie może kazać ani zabronić bo ja nie jestem np w szkole czy Jego opieką.
    Burmistrz może wydać pisemną decyzje a ja się mogę do niej ustosunkować jak to właśnie uczyniłem, teraz aktualnie sprawa jest w SKO w Tarnowie a kwota sporu jest na ponad 200tyś gdzie później jeszcze przysługuje mi założenie sprawy sądowej Urzędowi Miasta nie Burmistrzowi co na pewno moja kancelaria uczyni.
    Dla porównania powiem że w ubiegłych latach rok w rok do US płace po ponad milionie, to nie kwestia chwalenia tylko żeby zobrazować bo Panie w podatkach już na mnie położyły krzyżyk a dokładnie na moją córkę.
    Około dwa tygodnie temu odebrałem telefon z UM bo Pani z podatków nie wytrzymała ciśnienia i myslała że ja jestem roztrzęsiony i się bedę płaszczył. Cytuje: 15-tego bm miał Pan podatek prywatny do uregulowania w kwocie około 100-200zł. źle się dzieje jak urzędnik nie jest zawodowcem i sprawy zawodowe bierze personalnie do siebie a ja widze że te Panie bedą spełnione jak mnie ‘uwalą”
    Oświadczam że po postanowieniu sądu (prawomocnym) dostosuje się do wyroku. Jeżeli teraz przegram w SKO a Burmistrz zrobi dziwne ruchy i mnie sparaliżuje to 40 chłopa przyjdzie do UM. plus rodziny bo chłopaki wiedzą jaka jest sytuacja.

    1. Nie spodziewałem się, że tak otwarcie pan o tym napisze, ale chyba właśnie tak trzeba bo niedomówienia i domysły są o wiele gorsze. Szczerze powiem, że myślałem, że chodzi o miliony i jak pan je zapłaci to Ryglice staną na nogi. Jednak widzę, że to nawet nie 10% tego co w sposób bezsensowny wydamy w tym roku na nauczycieli dwóch szkółek którzy nawet nie wszyscy mieszkają w naszej gminie. Oczywiście jeżeli są to pieniądze należne gminie to nie sposób przyznać panu racji i pochwalić sytuację, ale czarno na białym widać, że z jednej strony słusznie szuka się dochodów a z drugiej lekką ręką wydaje i wolno nam mieć wątpliwości.

     Do “Totalni” Tano chcesz nam to centrum sportu i rekreacji wybudować. Oj słabe to wszystko.

      • Totalni on 26 stycznia 2020 at 12:25
      • Odpowiedz

      Kolejny raz niewiadomski pokazuje swoje oblicze niby chciałby zmian i tych personalnych i tych w zarządzaniu a opowiada się po stronie gościa ktory od zawsze należał do sitwy benka stąd też uważa że nie musi płacić podatków. jasne burmistrz nic nie może kazać ale jesteś obywatelem państwa polskiego a to państwo właśnie reguluje podatki.

      1. Czy gdzieś napisałem, że pan “junkers” dobrze robi, że nie płaci? To moje słowa z poprzedniego komentarza. Oczywiście jeżeli są to pieniądze należne gminie to nie sposób przyznać panu racji i pochwalić sytuację. Trudno się dziwić, że nie rozumiesz sensu tego co tutaj piszą inni bo nie umiesz pisać po polsku, więc i zrozumieć innych w tym języku piszących jest Ci trudno. Kompletnie się kompromitujesz takim językiem zwłaszcza kiedy piszesz o wykształceniu.

       Do anonima odpowiadającego “z USA”
       Przeczytaj komentarz “z USA” i swój i odpowiedz sobie na pytanie z czym Ty się zgadzasz bo zakrawasz o śmieszność w stylu “Totalnego”

       • Totalni on 26 stycznia 2020 at 13:39

       widzisz konczylem szkole pod stowarzyszeniem jednak nie wszystko jest tak samo. pisać i czytać nie nauczyli. twoja narracja pokazuje że jesteś mocno związany z platformą ten wysmiewczy styl i pokazywanie wyższości pasuje do benia jak ulał 😉

      2. “benia” znam i mam o nim własne zdanie które mocno ewaluowało z czasem do niezbyt pochlebnej opinii co jednak nie przeszkadza mi wyrażać się o nim krytycznie lecz z szacunkiem. Znam również pana Augustyna i mimo, że publicznie kłamał na mój temat i mam wobec niego krytyczne zdanie to nie pozwalam sobie na brak szacunku wobec człowieka.
       O tym czy ktoś jest mądry i uczciwy nie świadczy to jaki znaczek partyjny nosi, ale wedle jakich zasad żyje. Mój wyśmiewający styl jest reakcją na Twoje komentarze w których kalekim językiem starasz się przekonywać, że wszyscy się tu mylimy a jedynie Ty masz rację w co trudno uwierzyć patrząc na język i styl.

       • junkers on 26 stycznia 2020 at 14:16

       do Totalni

       nie należę ani nie należałem do niczyjej “sitwy” i pragnę nadmienić że za rządów p. Karasiewicza płaciłem podatki nie powiem że jakiś kwartał w roku się zdarzył ale pozostałe kwartały płaciłem czego nie mogę powiedzieć za rządów p. Połoska bo wtedy nie płaciłem z powodów o których nie będe pisał.
       Za rządów obecnego p. Augustyna jest szansa że sie coś zmieni.

     1. do KN
      Nic złego nie napisałem tylko prawdę w 100% bo tak należało zrobić. Bańka z wielkością zadłużenia firmy Stalbomat Lisak i Trybulec sp. j. została tak nadmuchana że hej do granic możliwości a tu wychodzi że chyba wystarczy tylko na wykonanie dokumentacji projektowej na planowany kompleks sportowy i tu rozczarowanie.
      Ja od Pana nie oczekuje ani chwalenia ani ganienia bo to jest moja sprawa, “moje małpy mój cyrk”

      1. Nie było moim zamiarem, ani chwalić, ani ganić pana bo nie mam żadnego moralnego prawa tego oceniać. Życie i biznes jest tak skomplikowaną i często zupełnie od nas niezależną sprawą, że lepiej nie oceniać zbyt pochopnie. Szanuję, że napisał pan otwarcie o kwocie bo z dyskusji można było wnioskować, że jest to kilkanaście razy wyższa suma.

       Ale żeby znów nie było, zapłać pan i niech nam burmistrz za to wybuduje ten obiekt to zagramy w gałę choćbym miał zejść na zawał.

       • junkers on 26 stycznia 2020 at 14:44

       Super że Pan mnie nie umoralnia bo to by nie miało sensu a kwota jest taka jak napisałem i wiem jeżeli bym skłamał to bym już miał mnóstwo komentarzy “anonim” (czytaj pracownice gminy) że mowie nieprawdę.
       Jeżeli nawet teraz przegram w SKO urządowi zapłace a później karta się odmieni i wygram to publicznie pisze że urzędowi umorzę odsetki 😉 należy mieć gest 😉
       Panie Konstanty jeszcze gmina nie buduje a i sąd jeszcze nie rozstrzygnął a jak zagramy to skąd będe wiedział że Pan to Pan chyba że będzie na koszulce napis Konstanty 😉 Z tym zawałem to proszę nie żartować bo licho nie śpi.

  2. “Z USA”. Też jestem tego samego zdania. Atakowanie burmistrza o brak wyższego wykształcenia tylko dodaje mu wyborców i sympatyków. Nie tylko wyborcy pis, rolnicy, robotnicy, nie mają wyższego wykształcenia. Nie mają go również często właściciele firm. Wyższe wykształcenie ma dopiero młodsza część wyborców, którzy się nieszczególnie interesują polityką.
   Więc ten niby atak, który tak naprawdę nic nie wnosi i jest regularnie wałkowany od roku, bardziej jest na korzyść dla burmistrza.
   Co do tego pana, który ponoć nie płaci podatków. To wiemy, że nie chce ale zastanawia mnie czy nie płaci bo nie ma czy nie płaci bo uważa, że nie musi?

   1. Tu nie chodzi o wykształcenie, ale o zwykłą uczciwość! Jeśli okłamał raz, okłamie i oszuka drugi raz. Dlaczego ja mam płacić moje podatki na niemałą pensję takiego człowieka? Nie rozumiem jak można mieć tak zryty beret żeby z takiego gościa chcieć robić bohatera, baa nawet usprawiedliwiać jego działania. Zgodził bym się z tym, gdyby ta funkcja była społeczna – czytaj bez poborów. Ale nie kuźwa za 12 tysi na miech, LUDZIE!

    1. to jest możliwe do ciągnięcia bo taka u nas moralność dominuje

   2. Oj tam , po co od razu wymagać od burmistrza wyższego wykształcenia. Bo jak on bidulek ma wyższe uzyskać kiedy średniego brak, matury brak. Mleko się rozlało i dyplom teraz kupić będzie trudno. Raczej już pan burmistrz nie zaryzykuje.

  • obszczymurek on 25 stycznia 2020 at 20:10
  • Odpowiedz

  Zabawna dyskusja w której od razu widać kto świadectwo ma bo sie uczył a kto kupił.

   • Totalni on 25 stycznia 2020 at 20:22
   • Odpowiedz

   gminna platforma zasiadła przed komputery. witam, witam. pomóżcie konstantemu. przewodniczącego wybieraliście dziś to nie było czasu. jak tam beniu w łaskach u budki czy nie?

 2. No więc, jakie przemyślenia i wnioski ma pan po tym spotkaniu?
  Czy dało się zauważyć, że funkcjonujemy w atmosferze samozachwytu i samochwalstwa, których przejawem są treści płynące z mediów gminnych i społecznościowych gminnych oficjeli i ktoś prócz nas to widzi i rozumie, czy może są inne odczucia?
  Czy komuś ze zgromadzonych przeszkadzał fakt zatrudnienia gospodarza na stanowisku na którym zatrudnienie odbywa się w wyniku konkursu, którego nie było bo gospodarz nie spełniał wymogów uczestnictwa?
  Czy kogoś ze zgromadzonych interesował niejasny temat wykształcenia burmistrza?
  Z treści wynika, że pan administrator był gościem tego wydarzenia.
  Czy zatem z uwagi na to, że reprezentował pan niezależne media wytykające gminne błędy ktoś z panem o tym rozmawiał?
  Zapewne dla wielu z mieszkańców są to nieistotne sprawy bo odsunięty od władzy został pan Karasiewicz i to im wystarczy. Są też jednak tacy, dla których ma to znaczenie i jest to znaczenie z kategorii tych fundamentalnych, bo udowadnia, że w działaniu rządzących gminą nic się nie zmieniło.
  Całkiem niedawno w humorystycznym memie ktoś przekonywał społeczność czytelników tego bloga, że poruszane tu tematy są biciem piany. Jednak, jest to piana ubita ze składników dostarczonych przez rządzących gminą i nie chce opaść – mało tego odnoszę wrażenie, że wciąż gęstnieje.
  W kontekście słów o przemyśleniach i wnioskach będących jak sądzę celowo wyróżnionym wprowadzeniem nas w temat, mam pytanie do pana administratora.
  Jak zmieniło się zachowanie i postrzeganie pana osoby przez ludzi na rzecz których prowadził pan bardzo skuteczną kampanię wyborczą w wyborach samorządowych 2018 r.? Czy są to ci sami ludzie, czy może coś się zmieniło zarówno w stosunku do pana osobiście, jak i do wartości z jakimi utożsamiali się w czasie kampanii?

  Bardzo proszę o szczerą odpowiedz która będzie dopełnieniem tego tekstu, bo w moim przekonaniu słowa w kolorze niebieski wskazują, że z tego spotkania wyszedł pan bogatszy o zaobserwowane bądź wyciągnięte z treści wystąpień wnioski.

   • Totalni on 25 stycznia 2020 at 12:00
   • Odpowiedz

   co jak co ale pana zielińskiego raczej nie przeciągnięcie na stronę platformy obywatelskiej 😉

   1. Wydaje mi się też, że pana Zielińskiego nie przeciągniecie na stronę nieprawdy, krętactwa, niespełniania obietnic i naginania prawa, nawet jeżeli posługujecie się znaczkiem PiS, bo pan Zieliński to porządny człowiek. Cały czas uderzasz w pusty dzwon z napisem “platforma” i myślisz, że się niesie ostrzegawcze i wzbudzające trwogę bim bam. Prawda jest jednak taka, że poprzednią gminną władzę i tą obecną, rożni jedynie szyld jakim się afiszuje. Cała reszta, to tak na prawdę ten sam styl choć zupełnie inne twarze, więc żeby przemawiało to do mieszkańców, trzeba uwiarygadniać się nie praworządnością, uczciwością i rzetelnością, ale partyjnym szyldem. Tylko totalnie głupim wszystko pasuje i uważają, że bycie z PiS, czy mającym jego poparcie wszystko wolno. Pojawił się też w Twoich komentarzach argument, że oni ( poprzednicy) też tak robili, bądź robili jeszcze gorzej więc nie powinniśmy mieć pretensji. Problem jednak polega na tym, że głosowaliśmy za tym, żeby tak nie było.
    Więc co to za argument?
    Postawa totalnie bezkrytyczna jest tak samo głupia jak totalna opozycja, a może nawet jeszcze głupsza.

    • Totalni on 25 stycznia 2020 at 13:55
    • Odpowiedz

    Wiem co obiecywano panu zielińskiemu i dobrze że burmistrz nie dał mu żadnej pracy w urzędzie tak jak mu obiecywał bo to kompletny tempak i zdrajca co kolaboruje z niewiadomskim.

     • Totalni on 25 stycznia 2020 at 14:37
     • Odpowiedz

     Totalni 2 proszę się nie podszywać. Pan zieliński jest po dobrej stronie mocy może uległ trochę urokowi niewiadomskiego który to miał zadawać pytania o władza te i przeszła a skończyło się na populizmach i biciu piany.

     1. A mi się zdaje, że pan Zieliński jest po tej trzeciej stronie po której był zresztą odkąd pamiętam jego pisanie nie tylko na tym blogu. Tak się składa, że to właśnie on miał te pytania zadawać. Faktem jest też, że zostały zadane głównie pytania o urzędowanie pana Karasiewicza, ale z powodu, że wśród pytań było to najbardziej niewygodne o wykształcenie pana Augustyna postanowiono z zasady nie odpowiadać i zrobiono wielkie przedstawienie w Kowalowej.

       • Totalni on 25 stycznia 2020 at 15:50

       i niewiadomski poczuł się tak urazony ze wypowiedział prywatna wojnę burmistrzowi w drodze pytań o informację publiczna zwłaszcza o wykształcenie, które jak sam podaje w swoich wpisach nie ma znaczenia bo za rzadow benia, tereski, pawła nic się nie zmieniło a ta dwójka to przecie magistry i inżyniery to nie wiem co z tobą chłopie nie tak schizofrenia z tego co piszesz wykształcenie o d… rozbic. zamydliles oczy zielinskiemu że będzie transparentnie a toczysz prywatna walkę z urzędującym wciągając w to zielińskiego- kolegę z partii burmistrza 😀 na miejscu pawła sam miałbym awersję to admina skoro będąc w PiS popiera nagonke platformiakow na burmistrza z PiS. ciekawe jak w to wszystko gra olszówka – idol i zapewne niewiadomskiego, a może sam niewiadomski. pany za wcześnie na kampanie.

      1. Mieszasz fakty i najzwyczajniej w świecie piszesz bzdury. Prywatna wojna? Walka z urzędem i partią burmistrza którą chyba nie jest PiS i zagrożenie w postaci “platformy” i Olszówki a wszystko dlatego, że zapytałem o wykształcenie burmistrza. Nie czuję się urażony i nie prowadzę żadnej wojny. Tobie i nie tylko tobie polecam obejrzeć wypowiedz pana Augustyna z trochę ponad roku. https://www.youtube.com/watch?v=1NFGjpLmQ40&feature=youtu.be&fbclid=IwAR1s9jAjgH2K6YQy61QTbCDrcIT3LHJ4g9LYmxCz8IUsr6qt_OABLgSCPNk

      2. Kilka ciekawych momentów.
       Oczekiwania i słusznie były, żeby to o czym mówi pan Augustyn się zmieniło https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=140
       Ujęcia wody z Kokocza https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=15
       Turystyka https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=341
       Gmina Ryglice jest tak piękna, że przyjeżdżają tu mieszkańcy, turyści czy na wesela. https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=401
       Basen i taki mały ośrodek rekreacyjny żeby mieszkańcy którzy wypoczną mieli możliwość jeszcze nad wodą po leżakować. https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=434
       kit foto-woltaniczny https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=449

       Absolutny hit “walka ze smokiem” https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=464

       Kto będzie zasiadał w kierownictwie gminy. https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=597

       Mieszkanie plusz https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=565

       Czy można wszystko obiecać (ciekawe gest w kierunku prowadzącej świadczące o ustawce?) https://youtu.be/1NFGjpLmQ40?t=650

       • Totalni on 25 stycznia 2020 at 18:38

       niestety patrząc z boku jako obserwator wygląda to jak prywatna wojna może zapowiadało się obiektywnie ale skoczyło się jak skończyło. Ja radzę wrócić do twoich komentarzy o wykształceniu burmistrza. zaprzeczasz sam sobie. ta wypowiedź zanam pierwsza odważna wypowiedź w kadencji na drugą czekaliśmy rok na ostatniej sesji. widocznie lokalna platforma bardzo wrażliwa.

      3. Wykształcenie nie jest ważne, istotne jest czy burmistrz podał prawdę i to o to w tych pytaniach chodzi, a nie o poziom wykształcenia.
       Jak zatem patrząc z boku ocenisz kłamstwo o dziesiątkach wniosków jakie zgodnie z wypowiedzą pana Augustyna wpływały codziennie do urzędu?
       Jak ocenisz kłamstwo,że udzielenie odpowiedzi na kilka wniosków kosztowało 20 tyś. złotych?
       To były kłamstwa. W jakim celu ?

       • Totalni on 25 stycznia 2020 at 19:01

       rozliczanie będzie na koniec kadencji tak mi się wydaje, skoro karasiewicz rozwijał gmine i ukochane ryglice 25 lat i nie rozwinął wg ciebie. to nowy burmistrz w rok ciężko żeby wszystko zrealizował no ale nie muszę tłumaczyć fachowcowi.

      4. Mylisz się, że z rozliczaniem należy czekać do wyborów, bo tak własnie było w odniesieniu do pana Karasiewicza i zupełnie się to nie sprawdziło. Masz jednak rację, przez 25 lat w Ryglicach dla Rygliczan nie powstało nic, ale mylisz się bo rok już minął a w obecnym nie zaplanowano nic a to oznacza, że również za rok nic znaczącego nie powstanie, bo takie są koleje rzeczy. Nowy burmistrz nie potrzebował nawet roku, żeby odwrócić przygotowywaną niemal przez dwie kadencje reformę oświaty i oddał na pensje dla małej grupki nauczycieli kilka milionów z gminnej kasy. Więc nie mów mi, że się nie da.

       • Totalni on 25 stycznia 2020 at 19:31

       RIO przyjęło budżet czyli kasa jest a nie jak beniu mówił że szkół się trzeba pozbywać bo gmina padnie, rok nie padła to i cztery lata nie padnie. To takie typowe dla członków platformy na nic nie ma najlepiej sprzedać i wpakować do własnej kieszeni znamy to z rządów tuska. namówisz swojego kolegę junkersa do płacenia podatków to i może centrum sportowo rekreacyjne będzie i kominarzy i sołtysów będzie gdzie przyjąć. Może mieć junkers duże zasługi dla ryglic 😀

      5. Znów się mylisz!! RIO budżet opiniuje a nie przyjmuje!!! Ale w końcu jednak piszesz prawdę. Najlepiej “wpakować do własnej kieszeni znamy to” choć ściślej do kieszeni żony.

       Tak na gminnym fb pisze o tym ktoś kto wie w czym rzecz.
       “Grzegorz Wojtanowski Drodzy Panowie wasza diagnoza nie jest trafna niestety. Mówienie, że szkoły stowarzyszenie są gorsze od gminnych jest nieprawdziwe a nawet obraźliwe. Gdyby tak było to jak wytłumaczyć fakt że szkoła stowarzyszeniowa jest 2 razy lepiej wyposażona w pomoce od każdej szkoły gminnej oraz osiąga dobre a często lepsze od szkół gminnych wyniki w nauce. Jest natomiast jedna zasadnicza różnica a mianowicie w szkole stowarzyszeniowej nie ma czasu i chętnych na związki. Chętnie mogę porozmawiać z Panami na temat oświaty i zapewniam że będzie to jeszcze bardziej konstruktywne spotkanie a konkluzja trochę inne.”http://lepszeryglice.cba.pl/wp-content/uploads/2020/01/wojt.jpg

       • J 23 on 27 stycznia 2020 at 20:32

       Tu nie o szkoły chodzi, a najmniej już o dzieci. Tu chodzi o pensje nauczycieli i kartę nauczyciela. Ciemnogrodzie, tu chodzi o kasę dla nauczycieli i o przywileje! Wciskają wam głupoty jak to gminna szkoła jest lepsza od społecznej, jak to kultura zaginie i kury jaja przestaną nieść a krowy mleko dawać. Co za debil pisze że utrzymanie szkół nie ma wpływu na gminę że PO chciała zamknąć a PIS nie chce zamknąć i dlatego jest lepszy :). PIS też zamknie bo nikt mu kasy na takie marnotrawienie nie da. Może jeszcze rok to wytrzyma, ale w następnym, dojdzie takiej rozpierduchy w urzędzie że się PIS nie pozbiera jak będzie dalej tak nauczycielom do dupy lazł, a kasy szukał tylko w kieszeni u swoich owieczek. To macie pewne! Dlatego zero inwestycji, dlatego zero kasy na cokolwiek. Myślicie że następny rok będzie lepszy?

       • a on 27 stycznia 2020 at 20:44

       w tej najlepszej i patriotycznej szkole społ atmosferka podobno taka niepolepszana ,tajemnica poliszynela ,kasa tam wydana to schlebianie najpierw wpojonym niezbyt mądrym ambicjom

       • Anonim on 27 stycznia 2020 at 21:55

       Szkoda, że takich ambicji nie miał ani Augustyn ani Dudowicz, choć mieli szansę, mogli się wykazać. Ale mamona zwyciężyła.
       Szacunek panie Wojtanowski.

      • Totalni on 25 stycznia 2020 at 14:51
      • Odpowiedz

      To ty się nie podszywaj !!!

     2. Zieliński jest po nsjwłaściwszej ze stron i nie uległ urokowi Niewiadomskiego tylko jak już to Kaczyńskiego, który mówi, że naprawę państwa zaczynamy od siebie. Czarne owce muszą być pietnowane w partii A nie jak w PO chronione.

     3. Pan Zieliński, Niewiadomski, ja jak i wielu mieszkańców zawiedli się na obecnym. Obecny to Benek w dużo słabszym wydaniu. PIS realizuje to co obiecał. U nas niestety wygląda to słabo. Nie byłem zwolennikiem byłego i moźe zbyt wiele obiecywałem sobie po zmianie. Ale teraz jestem pewien, a to dopiero początek, że jest to zmianą na gorsze. Nie jest to tylko moje zdanie. Nie spotkałem się z pozytywną opinią obecnego. Swoim zachowaniem utwierdza wszystkich, że w nieudzielaniu odpowiedzi co do wykształcenia coś jest.

       • Totalni on 25 stycznia 2020 at 19:26

       To ten fircyk z Lubczy tak naskakuje na niewiadomskiego i olszówkę bo chetnie by wskoczył na jego stołek ale ze to matolek to nie dla niego ten stołek.

      1. ROZPORZĄDZENIE
       MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ
       z dnia 24 stycznia 2000 r.

       §  9.
       1. 30 Świadectwa, dyplomy i inne druki szkolne wypełnia się czytelnie, bez poprawek, pismem komputerowym, maszynowym lub ręcznym, z zastrzeżeniem ust. 4a. Imię (imiona), nazwisko i miesiąc urodzenia ucznia, klasę (semestr), oceny z zajęć edukacyjnych, ocenę zachowania oraz miesiąc wystawienia świadectwa, dyplomu lub innego druku szkolnego wpisuje się słowami w pełnym brzmieniu, bez stosowania skrótów. Jako datę wystawienia świadectwa lub dyplomu przyjmuje się, z zastrzeżeniem ust. 1a, datę zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a w przypadku świadectwa lub dyplomu wydawanego na podstawie egzaminu – datę ustalonego przez szkołę terminu wydania absolwentom świadectw lub dyplomów.
       1a. 31 Centralna Komisja Egzaminacyjna ustala datę wystawienia wydawanych przez komisje okręgowe świadectw dojrzałości, dyplomów potwierdzających kwalifikacje zawodowe i zaświadczeń. Datę wystawienia dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe przyjmuje się jako datę zdania egzaminu zawodowego.
       2. 32 Nazwę szkoły wpisuje się w pełnym brzmieniu, zgodnie z nazwą ustaloną w statucie szkoły. W wierszach, które nie są wypełnione, wstawia się poziomą kreskę, a w przypadku zwolnienia ucznia z zajęć edukacyjnych wpisuje się wyraz “zwolniony(a)”. W przypadku niewypełnienia kilku kolejnych wierszy można je przekreślić ukośną kreską, z tym że w pierwszym i ostatnim wolnym wierszu wstawia się poziome kreski.
       2a. 33 Nazwy zajęć edukacyjnych wpisuje się w pełnym brzmieniu. Dopuszcza się wpisywanie nazwy zajęcia edukacyjnego w dwóch wierszach, z tym że w pierwszym wierszu przeznaczonym na wpisanie oceny z zajęcia edukacyjnego wstawia się poziomą kreskę.
       3. 34 Świadectwo i dyplom, wydawane przez szkołę opatruje się wyraźnym odciskiem pieczęci urzędowej szkoły.
       4. 35 Świadectwo i dyplom, wydawane przez szkołę podpisują osoby wskazane na drukach. Pieczęć imienna dyrektora szkoły lub przewodniczącego komisji egzaminacyjnej powinna być czytelna.

       • Totalni on 25 stycznia 2020 at 19:42

       kopiowanie i wklejanie idzie bardzo dobrze jak i podszywanie się pod innych w celu zakłamania. ludzie jedności nie idźcie ta droga.

      2. Brak wiedzy i argumentów więc znów wbitka o rzekomym kłamstwie i manipulacji w niecnych celach. I jeszcze ten język którego nie można nazwać polskim. Jakie to słabe.

       • Totalni on 25 stycznia 2020 at 19:59

       bardzo słabe trzeba umieć przegrywać z klasą panie niewiadomski.

       • Anonim on 25 stycznia 2020 at 20:18

       Panie/i toralny ktokolwiek wskoczy zapewne poradzi sobie lepiej. Wystarczy że będzie robił to dla innych. Kolejne 4 lata na marne. To ja już wole by pan BK wrócił. Takie fakty.

       • Anonim on 25 stycznia 2020 at 20:42

       Wykształcenie na poziomie szkoły podstawowej. A teraz to sobie zrobię fotkę tutaj……Z całym szacunkiem Państwo ale wraz z wykształceniem rośnie poziom ilnteligencji/wiedzy. To jakie ma się wykształcenie jest znaczące. Popatrzmy co się dzieje. Ci co mają więcej będą widzieli. Co ciekawe przewodniczący chyba ma wyższe od naszego. Nawet ten z różowymi chyba ma wyższe……Ech ta władza

       • w sensie on 27 stycznia 2020 at 15:56

       na gorsze- to taka zmiana jest niemożliwa bo tak złego jak poprzednik człowieka nie ma

  1. No własnie nie wystarczy mówić że się jest z pis-u miały być zmiany a jedyne co się zmieniło to to do kogo ida przelewy, zasady i sznureczki za które się pociaga zostały te same i to jest już powód do krytyki.

  2. Do KN

   W końcu można tutaj dyskutować z kimś kogo znam a rzadkie to przypadki. Co więcej, z osobą, która nadaje kształt treściom bloga, bo zaiste brak cenzury tutaj całkowity i adwersarz publikuje swoje teksty bez ograniczeń. Ciekawe to chyba. 🙂 I teraz chyba dość istotny przekaz dla osób, którym się może nie mieścić w głowie, jak można łączyć bycie w jakiejś organizacji politycznej w tym przypadku w PiS z jednoczesnym prowadzeniem medium, którego celem nadrzędnym jest rzetelność i nieograniczanie nikomu wypowiedzi. Otóż można i ja właśnie jestem w takiej sytuacji o czym wiedzieli/wiedzą moi przełożeni w strukturze partii i wiem skądinąd, że im to nie przeszkadza, bo to światli ludzie są.

   Co się tyczy zadanych pytań to wkrótce się ustosunkuję. Pozdrawiam redaktora i zapraszam innych do redagowania na blogu. Parafrazując znane porzekadło. W zdrowych mediach zdrowy duch.

   1. Decydując się na pisanie tutaj nie zakładałem, że gminni notable ustawią nas po dwóch stronach ich barykady, ale stało się bo żeby trzymać się w kupie, trzeba mieć wroga i nieustanny stan zagrożenia. Spoglądając wstecz – faktycznie sporo piszę, ale jest to ledwie cząstka tego czym warto by się zająć i w pełni podzielam pogląd, że im więcej piszących tym zdrowsze staje się opisywane. Patrząc na wiele lat funkcjonowania gminnych mediów nie sposób nie zauważyć, że przeszkadzały one każdej władzy i każda dotąd z nimi przegrała. Dlatego ze spokojem będę pisał o tym o czym nie piszą na stronach i mediach gminnych i choć jestem przekonany, że będą mnie atakować i próbować marginalizować efekty mojego pisania, to wiem, że ma to sens. Jeżeli jest tak, jak pan pisze i pańscy “przełożeni” rozumieją, to pozostaje się tylko cieszyć i czekać chwili gdy tacy ludzie znajdą się na właściwych stanowiskach.

    1. Śledzę sporadycznie co się tutaj wypisuje i naprawdę jak na taką gminę poziom dyskusji jest bardzo wysoki i to cieszy. Niewiadomski, merytorycznie super przygotowany, na szczęście ciągnie ten poziom w górę. Sam admin nie dawał rady, we dwóch zawsze raźniej, tak jak kiedyś z Krzyśkiem. A z tym że niestety większość ludzi dzieli wszystkich na zwolenników PO i PIS trzeba się pogodzić. Czemu tak jest? To już robota socjologów żeby to wyjaśnić. Tez mnie to drażni. Najsmutniejsze jest to, że ludzie uważający się za inteligentnych, wykształconych i światłych, też tak robią. Mam tu na myśli niektórych członków PiS jak również PO z naszej gminy. Zwalanie winy jednych na drugich kto dzieli Polskę, naprawdę jest żałosna. Szkoda że tak mało ludzi dostrzega że wpadła w polityczne manipulacje i rozgrywki gości którzy nigdy nie zapier***li jak większość Polaków i na państwowym garnuszku się wzbogacili.

   2. są światli i stan faktyczny im odpowiada ?

 3. Dla tych co potrafią czytać ze zrozumieniem i samodzielnie myśleć .

  “Zdrada stanu.

  Wiele osób zastanawia się dlaczego PIS atakuje sądy. Po co konflikt ze spokojnym środowiskiem, które w żaden sposób dotychczas nie przeszkadzało im rządzić. Po co im konflikt z UE, RE, uniwersytetami, korporacjami. Dlaczego dla szefa PiS jest tak ważne, aby sądy były mu podległe?
  Odpowiedź jest prosta. Pomiędzy Jarosławem Kaczyńskim a władzą dyktatorską stoją wyłącznie sądy. Żadna UE (z której JK nie zawaha się wyjść, jak będzie mu to wygodne), żadna opozycja, żaden Senat (chociaż mają swoje znaczenie). Pomiędzy spełnieniem marzeń tego człowieka o władzy absolutnej, a obecną rzeczywistością są jedynie sędziowie.
  Już słyszę głosy symetrystów (i Krzysztofa Suwarta) jak wołają, że przesadzam z tą dyktaturą. Od roku 2007, czyli od czasu gdy rozstałem się z Kaczyńskim w obronie zasady, że CBA nie może prowokować bezprawnie (za co później Mariusz Kamiński został skazany) powtarzałem w dziesiątkach wywiadów, wystąpień i przestróg, że według mojej wiedzy Jarosław Kaczyński chce władzy absolutnej. Jak to się ma do sądów? Aby sprawować władzę absolutną trzeba mieć możliwość aresztować przeciwników i ułaskawiać od wszelkich zbrodni współpracowników. To drugie jest potrzebne szczególnie dlatego, że dyktatura zawsze łączy się z grabieżą, co widzimy każdego dnia. Do tych dwóch możliwości władzy potrzebne są sądy. PiS potrzebuje sądów, aby zastraszyć opozycję i nigdy nie oddać władzy jak sanacja po zamachu Piłsudskiego oraz po to, aby obdarzać swych zwolenników prawem do kradzieży majątku państwowego, a później prywatnego. Walka idzie o to czy będziemy wolnym krajem, czy prymitywną dyktaturą z prymitywnym liderem i jeszcze prymitywniejszymi jego akolitami. Wszyscy, którzy dzisiaj wspierają PiS zdradzają wolną Polskę i pracują na rzecz chorej wizji dyktatury jednego człowieka. Nikt nie może mieć wątpliwości po tym, gdy rząd PiS odrzuca stosowanie uchwały SN, że doszło do zdrady Konstytucji i zdrady naszego kraju ze strony tych, którzy tę Konstytucję przysięgali stosować i bronić. Odmowa posłuszeństwa wobec uchwały Sądu Najwyższego jest czystym aktem zdrady stanu. I te osoby, które się tej zdrady dopuszczą nie mają już wyboru. Albo zapewnią sobie dożywotnią dyktaturę, albo za tę zdradę odpowiedzą.
  Niech się nikt nie łudzi. Niech się nie łudzi przedsiębiorca, rolnik, nauczyciel, sklepikarz, pracownik korporacji, student itd. że ta dyktatura go nie dotyczy. Dotyczy każdego. Jeżeli pozwolimy na obalenie sądów. Jeżeli pozwolimy na kolejną kadencję Dudy, jeżeli nie ukrócimy tego bezprawia w tym roku, to przyjdą po nasze domy, mieszkania, firmy, oszczędności. Przyjdą po naszą wolność wyrażania poglądów, po wolność poruszania się po świecie. Przyjdą po nasze paszporty. Przyjdą po nasze dzieci, aby je indoktrynować w kulcie Lecha i Jarosława. Przyjdą po niepokornych wobec nich biskupów i księży oraz po wspierających ich dzisiaj z naiwności działaczy LGBT. Przyjdą po wszystkich, którzy nie będą w stanie uczestniczyć z nabożną czcią na twarzy w uroczystościach kolejnych rocznic śmierci matki braci Kaczyńskich. I tych którzy nie złożą kwiatów pod pomnikiem Lecha. I tych którzy będą czytać nieprawomyślne media. I tych którzy napiszą niekorzystny komentarz. W kraju autorytarnym obywatele stają się sługami, a ministrowie, którzy w demokracji powinni służyć obywatelom, stają się tyranami.
  Byłem wiceprezesem Rady Ministrów w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Wielu mi to wypomina, ale dlatego że byłem wówczas wicepremierem to wszystko to wiem. A gdybym chciał w roku 2007 pomóc zniszczyć Leppera, to do dziś mogłem być Kaczyńskiego Gowinem i wprowadzać z nim tę dyktaturę (być może już od 2007). Wybrałem inaczej. I dlatego proszę wszystkich, którzy dzisiaj z taką obojętnością przyglądają się jak zwykli urzędnicy kpią z wyroków najważniejszych sądów. Obudźcie się, póki nie będzie za późno.

  Roman Giertych

  1. Ja to widzę tak, że to właśnie tacy ludzie jak Giertych są zdrajcami. Wyrzekli się siebie, swoich poglądów w imię interesów, pieniędzy, sławy, władzy. Nie ważne ile idiotyzmów wypowiedzą ilu ludzi zniszczą, oplują zaprzedadzą, zdradzą ojczyznę, dla nich to nie ma znaczenia. To prawdziwe kanalie które zrobią wszystko byle było o nich głośno w mediach, byle by u władzy, na tzw. topie. Ale każda podłość jaką wyrządzają prędzej czy później wróci do nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)