ZAŁÓŻ KONTO DYSKUSYJNE

Gdy idzie o wybory i w ich kontekście naszego/Waszego bloga to stwierdzić można, że kandydaci na burmistrza, którzy w kampanii korzystali z bloga (przypominam, że zawsze mogli korzystać wszyscy chętni) odnosili sukces wyborczy. Zaś ci, którzy nie korzystali – przegrywali. Być może i tak by przegrali, ale nie dali sobie szansy aby porażkę zminimalizować lub nawet wybory wygrać. Nigdy się tego nie dowiemy. Faktem jednak jest, że blog ma olbrzymie zasięgi a w czasie kampanii szczególnie duże. Sami zresztą wiecie, jaka jest sieć i jak wiele dzięki niej można osiągać. Myślałem, że dyskusję o sprawach gminy przejmie FB, ale póki co tak się nie dzieje i też piszecie tutaj, i na FB zresztą też, że są usuwane Wasze wpisy z niektórych profili w tym z gminnego.

Już dziś mniej więcej wiadomo, jak będzie wyglądała w naszej gminie kampania wyborcza w najbliższych wyborach samorządowych. Zapewne będzie sporo chętnych na zaszczytne stanowisko Burmistrza.

Moja propozycja jest taka: Niech chętni, przyszli samorządowcy już dziś zakładają jawne profile, konta i przedstawiają nam siebie, swoje pomysły i propozycje co dalej w naszej gminie ma się dziać. Merytoryczna dyskusja jeszcze nikomu nie zaszkodziła a kto wie czy nie przyciągnęłaby osób, które mają wiele do powiedzenia i może też talent oraz aspiracje do pracy w samorządzie.

Przypominam, że dzięki podwyżkom finansowym praca w samorządzie staje się atrakcyjniejsza. Zawsze mówiłem, że zarobki w obszarze publicznym (rząd, sejm, samorząd) muszą być odpowiednie by odpowiednich ludzi przyciągały. Dostawało mi się za to po głowie, ale nadszedł czas, że coś drgnęło w temacie.

Zapraszam,

Adam Zieliński

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zaloz-konto-dyskusyjne/

194 Komentarze

Skip to comment form

  • Zacofany on 25 listopada 2022 at 13:13
  • Odpowiedz

  Ciekawe czy Średni będzie znów korzystał z BLOGA. Wszyscy chcemy by kontynuował “rozwój”gminy

   • Felsyk on 25 listopada 2022 at 13:26
   • Odpowiedz

   Bo akurat ten blog ma jakieś znaczenie . PiSowszczyzna i nic ponad to .

 1. Po kilkutygodniowej mniejszej aktywności piszących komentarze na forum znów wróciliście. Wniosek: blog żyje i ma się dobrze. Bedzie jeszcze lepiej, gdy zaczniecie pisać nieanonimowo a najlepiej, gdy zaczniecie zakładać tu konta.

  Dyskusja dźwignią rozwoju wszelakiego. Zapraszam.

   • Fotel czeka na inicjatywę a nie na karierowiczów on 22 kwietnia 2022 at 18:12
   • Odpowiedz

   No gdyby ktoś z asporacjami na fotel dziś ujawnił się w mediach z koncepcja i programem na gminę ma ten fotel w kieszeni. KN ma rację gdy pisze że się czeka na miesiąc przed i w tym miesiącu ogłupia ludzi pseudo programami i obiecankami cacankami.

 2. Powiem Wam szanowni i mniej szanowni ANONIMY, że dyskusje na tematy gminne generują bardzo duży ruch na blogu.

  Szczęśliwego Nowego Roku!

 3. Znajomy mi mówi. Adam opierniczyłeś ostatnio kilkoma komentarzami anonimów i na forum cisza. Czyżby aż tak? Jeżeli tak to super!

  1. no cisza , grobowa ,taki strach

  2. Po prostu osoba, która pisze komentarze zachorowała. Sz. Pan Niewiadomski wspomniał też, że nie chce mu się pisać, bo osoba którą on popiera, się nie stara.

 4. Witam, do poziomu dyskusji nie bede sie odnosił bo kazdy ma prawo pisać to co myśli i nie mnie to oceniać. Trudno jednak milczeć gdy ktoś wciska kit o zbieraniu szparagów w listopadzie i myśli, że pisząc takie głupoty o tym co robi bedzie wiarygodny w pozostałych komentowanych sprawach. W komentarzach niejakiego “świadomskiego” pojawiają się informacjie o których śledzacy gminne sprawy ludzie a nawet uczestniczacy w nich radni nigdy nie słyszeli. Doskonale skomentował to Pan Lisak który wiele razy pokazał już, że nie owija w bawełne i wali prosto z mostu i mówi wprost że wie o tym że Augustyn nie ma średniego wykształcenia i Augustyn go nie pozywa.

   • Wysoki Sądzie on 7 grudnia 2021 at 15:43
   • Odpowiedz

   Już sobie wyobrażam na rozprawie świadków strony pozywającej – koledzy i koleżanki ze szkoły. Hi hi

  1. Czemu nie zwrócicie uwagi na poziom rady w tej kadencji z korelacją do kosztów wynagradzania tych osób?
   Tutaj pies pogrzebany.

   1. Rada najgorsza ze wszystkich kadencji rad , najbardziej zarozumiali i najkosztowniejsi finansowo z roku na rok coraz więcej na konto. To czysty zarobek bez podatku. Nie oszukujmy się.

 5. Tych kont dyskusyjnych się namnożyło

  1. Ano ciemnota anonimowa górą

 6. Dlamnie taka forma bloga to kpina Zieliński nic nie robi zero tematów tylko sieczka w komentarzach i niedomówienia. Z drugiej strony komu by się chciało tyle lat robić coś za darmo bo jestem pewien że grosza mu nikt nie da tylko pochwały i obiecanki. Szkoda że Niewiadomski przestał pisać bo blog był ciekawy i wiarygodny. Panie Niewiadomski co się stało znudził się pan czy nie ma czasu albo nie chce? Myśle że wielu z pana czytelników zadaje sobie to pytanie co się z panem stało?

  1. Ale masz problem. Jeden chwali drugi gani . Piszesz jako Anonim. Twój komentarz nie jest nic wart ha ha ha

  2. Oczywiście. KN zawsze trafiał w sedno sprawy. Ucichł, władzuchna ma spokój.

   1. A może kupiony jak inni?
    Nic już mnie nie zdziwi.

    1. Ale on podobno nieanonimowy . Tylko nieznany .

  3. No cóż- Pan Adam chyba przestał już wierzyć w obietnice co, to się będzie działo po wyborach (gdy je wygramy) i jak za swoją pomoc zostanie nagrodzony. Już się na tym przejechał, więc się nie dziwię, że nie podejmuje gminnych tematów no bo po co i dla kogo?
   Pytacie się co się stało z niewiadomskim i dlaczego przestałem pisać. Otóż doszedłem do wniosku, że nie będę odwalał roboty za tych, którzy zainteresowani są startem w przyszłych wyborach, ale nie spieszy im się, by aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym gminy na bieżąco, bo wyznają filozofie, że im gorzej dla Rygliczan, tym lepiej dla nich. Skoro im nie zależy to w takim samym stopniu jak burmistrz ponoszą odpowiedzialność za to, co się w Ryglicach dziej i przy okazji kolejnych wyborów należy ich zapytać-gdzie byliście przez ten cały czas?
   Nie jestem pożytecznym idiotą nierozumiejącym, jak to wszystko hula i dlatego spokojnie przyglądam się zarówno władzy, jak i tym którzy dziś milczą, ale w wyborach będą wiedzieć wszystko i krytykować wszystko i w odpowiednim czasie podzielę się z Wami moim zdaniem o nich.

   Ps. Proszę się nie obawiać, że ktoś mnie zastraszył, czy kupił, albo że mi nie zależy, lub mi się nie chce, bo tak nie jest. Nikt z mojej rodziny za moje milczenie nie dostał stanowiska, a ja sam nie straciłem pracy w urzędzie, jak ktoś tu sugerował.

  4. Do Anonim z 6 grudnia 2021 godz. 17:01

   No to po co robicie sieczkę w komentarzach? Załóżcie konta i piszcie, jak cywilizowani ludzie.

   W sumie to nie wiele tu robię ostatnio. Może nawet mniej niż na swoim FB. I co z tego? Załóż bloga i rób jak masz ochotę a jak chcesz by blog był “ciekawy” to zmotywuj np. Niewiadomskiego, albo właśnie rób sam. 🙂

  • Świadomski on 4 grudnia 2021 at 22:18
  • Odpowiedz

  Panie Adamie Rozumiem, że nie pasują Ci moje wpisy, ale po co blokujesz?

  1. Co wymyślisz na usprawiedliwienie?

  2. Bo zalozyles farme troli zamiast pracować dla gminy.

  3. Jak coś to odblokowuję, bo czasami z jakiś przyczyn Twoje komentarze znajdują się w spamie. Czy mi one nie pasują? Obojętny mi jest praktycznie każdy ANONIMOWY komentarz o zabarwieniu personalnych przytyków względem innych osób. Obojętny w sensie, że nie kształtuje taki komentarz opinii o kimkolwiek i polecam wszystkim wypracować u siebie taką obojętność. Jak chcecie poważnie dyskutować to zapraszam do zakładania kont.

   1. Więc adminie powinno Ci być obojętnym ANONIMOWE pisanie o Augustynowym wykształceniu.

    1. Anonimowe pisanie w sumie jest bez znaczenia. Znaczenie mają posty Niewiadomskiego z zapytaniami do urzędu w drodze dostępu do informacji publicznej, jak i komentarz czy komentarze Junkersa w których to komentarzach daje się wyczytać, że ma wątpliwości co do faktycznego stanu w kwestii wykształcenia Burmistrza. Osoby te nie są tzw. anonimami.

      • a ciekawe on 6 grudnia 2021 at 14:41
      • Odpowiedz

      niewiadomski nie jest anonimowy ,ciekawa logika
      i zapytania ,sam pan miał pytać i skwasił

      1. Dla mnie nie jest anonimowy. Czyli co? Gdybym ja pytał to odpowiedzi byłyby inne? Nie sądzę.
       Współpracujemy i bez znaczenia dla sprawy jest, kto pyta.

       • ciekawe on 6 grudnia 2021 at 19:02

       rozumienie nieanimowości , a z pytań to co się dowiedzieliśmy za te lata ?

      2. Z pytań dowiedzieliśmy się jakich tematów dotyczyły. Wszystkie pytania są na blogu i można się z nimi zapoznać. Są też odpowiedzi na te pytania.

  • Świadomski on 4 grudnia 2021 at 21:38
  • Odpowiedz

  Szanowni Państwo, w kółko tu się pisze o wykształceniu, to może ja spróbuje to usystematyzować i zrobić syntezę nurtującego tu problemu. Jaki stopień wykształcenia ktoś posiada, to nie jest to powód do drwin. Jeden nie ma wykształcenia, bo nie było go na to stać, drugi nie miał takich ambicji, ktoś inny kupił papierek na burku, itd. To jego sprawa osobista. Przyczyny są różne i trudno osądzić co było spowodowało nabycie lub nie zdobycie wykształcenia. Swoją drogą wykształcenie nie przesądza o mądrości, inteligencji, bo to widać najlepiej u piszących tu hejterach, u których nie widać ani tytułu naukowego, ani mądrości ani rozsądku. A papierek jak mają to niech się pochwalą. Proszę podsyłać żeby uwiarygodnić że pisze osoba wykształcona a nie anonim. Oprócz tytułu jest przecież jeszcze doświadczenie życiowe, relacje interpersonalne, kultura osobista, poczucie piękna, etyka. Dobrze to widać na przykładzie etyki. Np. jeśli ktoś coś ukradnie, to pozostaje na zawsze złodziejem. Nawet gdyby miał wykształcenie wyższe, nawet prawnicze, i gdyby był wysoko postawionym mieszkańcem gminy, to złodziej pozostanie złodziejem. Nic tu wykształcenie nie pomoże, a nawet posiadany papierek staje się zwykłym falsyfikatem, pustym świstkiem, podróbką trzymaną w ręku jak piwo u gołego pana na ulicy wioski. Brak wykształcenia, wykształcenie średnie, tytuł magistra, przewód doktorski, profesura… czym wyżej, to nawet tym gorzej dla złodzieja w opini społecznej, przed samym sobą gdy popatrzy do lusterka przy goleniu swojej zwisłej brody, gdy popatrzy w oczy swojej żony, oczy kumpli, znajomych.

  1. Synteza nurtującego tu problemu piszesz. Po co się rozpisywać skoro sprawa jest prosta i krótka? Podpowiem Ci zatem. Chodzi jedynie o to czy podawany w dokumentach poziom wykształcenia jest zgodny ze stanem faktycznym. Tylko o to chodzi i o nic więcej.

  2. A co jeżeli dokument potwierdzający wykształcenie został nabyty nielegalnie? Idąc tym tokiem myślenia potwierdza on podany w dokumentach poziom wykształcenia ale czy z drugiej strony nie poświadcza on nieprawdę?

    • ......... on 5 grudnia 2021 at 09:25
    • Odpowiedz

    Otóż to. Poświadczenie nieprawdy jest sensem tematu. Cały czas jakieś Świadomskie i inne pismaki spłycają temat o wykształceniu elaboraty prawią. Po co? Sami sobie odpowiedzcie ….

  3. Nie matura lecz chęć szczera, zrobi z Ciebie bohatera.

 7. Ciekawość jak burmistrz probuje zamieść temat budżetu pod dywan . We wszystkich gminach ludzie dyskutują o inwestycjach, oszczędnościach na oświacie, podwyżkach pensji i kosztów mediów a nasz sredni swoje.

  1. Najważniejsze byłoby ściągnąć inwestycje z jakąś produkcją bardziej wyższej technologi .Ale czym zachęcić .I czy komuś na tym zależy.

 8. Widzicie drodzy blogowicze, jesli złodziej bez wykształcenia coś ukradnie, to można mu to jeszcze wybaczyć, bo nie wie pewnie co zrobił, ale jeśli z wyższym wykształceniem, np. prawnik przywłaszczy sobie coś za kilka tysięcy, to złodziejem pozostanie do końca życia. Nie świadectwo jest wykładnią kim ktoś jest ale jaki jest w stosunku do innych ludzi. Jeden z prawników ukradł wiertarkę, inny chodził nago z piwem po wiosce, trzeci ukradł pendriva czy coś tam jeszcze, a u nas jest prawnik co zakosił pojazd dwukołowy. Trzeba mieć to na uwadze i tym się zająć, bo za chwilę zapitoli komuś samochód, albo jeszcze coś większego.

  1. Prawnicy kradli różne rzeczy o czym było głośno w ostatnim czasie Śmialiśmy się, że takie drobne rzeczy kradli jak ten przysłowiowy pendrive. A tu się okazuje że mamy do czynienia z kradzieżą największą w Polsce wykonaniu kasty prawniczej. Należy chyba powiadomić pana ministra sprawiedliwości Ziobrę, bo to rekord w skali kraju i afera jak żadna inna.

   1. Na czele kasty Zobro.

    1. A i nie zapomnijmy donieść tez ministrowi o prywacie na oświacie !!! 7.5 mln zl w kadencji

  2. Ludzie! Trzeba czym prędzej powiadomić kobitę ze Świątnika Dolnego, bo nie wie pewnie że wpuściła lisa do kurnika, a lisek chytrusek za chwilę zajuma to i tamto i może się okazać że kobita za obudzi się z ręką w nocniku. A tamtejsi mieszkańcy muszą koniecznie zabezpieczyć swoje mienie. Zaraz robię screen z tej oto strony Zielińskiego i wyślę sympatycznej pani niech ma wiedzę, bo szkoda tej pani i jej mieszkańców.

   1. Ludzie, ludzie trochę opamietania. Wymyślcie inny temat do dyskusji a nie tylko przyczepke, szparagi. Przestańcie oczerniać się nawzajem . Niedługo swieta i z pewnością przystapicie do spowiedzi i komunii, a macie diabła za skórą. Wypisujecie nieraz takie głupoty ze głowa boli. Skoro zniknęła przyczepka to dlaczego żaden z was nie zgłosić tego organom ścigania tylko komentuje jako anoim.?

    1. Przecież kropidlowy po wyborach 2018 wypędzał diabła z urzędu. Głośne i huczne to było. Kto teraz i czym przepędzi obecnego?

     1. A to co, była może impreza z tego tytułu bo jakoś sobie nie pamiętam, a byłem tam blisko.

    2. Jak ktoś coś ukradł, to musi oddać, jak ktoś oczernił kogoś, to musi przeprosić, krzywdy naprawić i zadość uczynić, bo inaczej spowiedź świąteczna i oczyszczenie nieważne a komunia swietokradzka. Chyba że samorozgrzeszenie. Można i tak żyć.

     1. A jak ktoś notorycznie kłamie i tymi kłamstwami w błąd wprowadza to co powinien zrobić?

  3. A gdzie w tym wszystkim Czerwony Tulipan ? To był interesujący wątek.

  4. Zasady się z domu wynosi ,najczęściej od ojca. Kogo wych0ował dobrze to czyje rzeczy uważa za święte . Nie jest to zbyt powszechne .Zdarzyło się komuś żeby przed spowiedzią ktoś wam coś oddał ,żeby przeprosił jak świństwo zrobił ,oczernił.Bo mnie nie i ja też nie lepszy .Takie udawanie powszechne .

 9. Sprzedam świadectwo maturalne – dojrzałości w miare atrakcyjnej cenie bo widze że moga tu być osoby zainteresowane 😉 w przypadku zainteresowania wrzucę na allegro 😉

  1. 6 grudnia dyżur ma poseł w gminie Ryglice Sak……zapytać go niech sprawdzi to świadectwo i tyle

   1. kurcze, moje nie ma co sprawdzać 😉

  2. Dorzucam mgr. Może w pakiecie ktoś średnio się skusi :). My tu sobie żartujemy a prawda jest taka, że nie ma się z czego śmiać. Działania pewnych osób tylko utwierdzają w tym, że od strony zarządzania wygląda to tragicznie i ma potwierdzenie w “plotkach”. A Junkers może jakaś fotka na FB? A nie sorki Ty masz średnie hahaha

  3. Czy wy naprawdę nie macie o czym pisać tylko o wykształceniu Junkersa? Gó mnie obchodzi czy on ma aż takie wykształcenie czy tylko takie. Nikłe osiągnięcia życiowe i mierny poziom oleju, to tyle wynika z tego całego waszego bicia piany, żeby nie powiedzieć efektu wdychania oparów przez jakiegoś szamana.

 10. Wladek sie śmieje. PA zakopał sie w wojenki.
  A za.chwile bitwa o pusty budżet. Porażka ta kadencja.

   • Do Władysława on 4 grudnia 2021 at 06:14
   • Odpowiedz

   Władysław wystartuje i jak będzie miał dobry sztab to wygra. Musi zorganizować sobie kogoś obok siebie, tylko otwartość dla ludzi da mu zwycięstwo. Niech zbuduje z kimś i zawiąże współpracę, przedstawi wspólny plan i działanie . Władysław nie popełniaj błędu Pawła, graj w otwarte karty, poszukaj rozsądnych ludzi, wybierz dobrego zastępcę, ale nie po linii partii tylko takiego co ma poszanowanie i jest tak samo pracowity jak Ty, niech będzie z Ryglic, Jonin, Woli czy nawet z Lubczy. Wygraną masz w kieszeni.

   1. WO juz pokonal średniego bo wyciął go z PISu.

    1. Średni nigdy nie był w PiS. To Gowinowiec

   2. no i konieczny logopeda, bo tego seplenienia nikt nie zrozumie

    1. Lepiej seplenic niz robic głupoty.

     1. Nie macie się do czego doczepic to śmiejecie się ze seplenienia. Wczesniej też tak bylo jak śmiano sie z jednego radnego co był niski.
      Żenada i prawdziwa wiocha.
      Infantylne gatki w stylu nie powiem kogo.

   3. A zapisał się na zajęcia u logopedy? Do CV by pasowało koniecznie, jak już mowa o kwalifikacjach. Studia prawnicze nie są wymagane, bo mozna źle skończyć.

   4. HAhaHA, Zalasowioki dyskutują który lepszy ich kandydat. Jeden o dykcji a drugi o dykcie. Dajcie se spokój, wasz czas minął bezpowrotnie. Szukajcie kandydata a nie bijcie się sztachetami. 🙂

 11. Panie Ad(a)minie blogu Zieliński, nie blokuj na tym blog(k)u wpisów. Wspieranie hejtu dobrze ci idzie, a za to zapamięta cię na zawsze gmina.

  1. Już Ci wierzymy. Który to już raz piszesz? Normalnie to z ciebie jakiś hejter jest

 12. Nie chodzi o to ze świadomski nie ma matury.
  Chodzi o to ze.jest pusty i nie robi nic dla.gminy
  tylko prywate.
  Wyższe wyksztalcenie nikomu nie zaszkodziło a na stanowisku nawet czasem się przydaje. Swiadomski tego nie sprawdzi bo byl leniwy i tępy za młodu a teraz w tym kierunku sie rozwinął.
  7.5 mln zl start na szkołach w tej kadencji to rachunek za.glupote…..

  1. Wielu pamięta wybryki młodego Swiadomiskiego w Lubczy, Tarnówku i Wawie.

 13. Nie wiedziałam, że u was w Ryglicach macie taki blog. Fajnie że piszecie o troskach i ważnych rzeczach. Nie czytam więc nie wiem jak pomagacie sobie dokładnie w życiu ale gratuluje że jesteście tacy życzliwi i pomagacie sobie i piszecie same pochwały. Wzruszyłam się i pozdraiwam was za te wpisy. Jestem poważnie chora, dzieci chcą mnie leczyć i bardzo mi pomagają. Jestem im bardzo wdzięczna i dumna. Nie dałam im wiele, ani pracy, ani posagu, ani szkoły, a jednak są mi wdzięczne, kochają mnie i łza w oku płynie. Ale za to wszystko nie oddałabym nic. Po prostu są najlepsze dzieci. 🙂 I ktoś tu piszę, że wykształcenie to jakiś wyznacznik człowieczeństwa. Dzieciątka moje mi mówią – mamo pomożemy i nie damy chorować i umrzeć. I wiem że to mnie uratowało. Pieniądze to nie wszystko, wykształcenie też. Cieszę się że o tym tu piszecie. Choć nie czytałam dużo tylko kilka wpisów, ale widzę żę najważniejsze jest dla was mądrość a nie bicie piany i robienie lodów na lewo jak u nas było na wsi dawniej. Pozdrawiam kochani. A z tą przyczepką to o co chodzi? Nie lubicie miodu?

  1. A no widzisz babciu to jest tak. Ktoś podaje w dokumentach że coś ma a chyba tego nie ma tak naprawdę. Może i on wykształcony ale chyba nie bardzo skoro kłamczuszek miodowy brzuszek

   1. A ze inni nie maja wykształcenia, to wiemy od ciebie a jakie ty niby masz? Bo sądząc po tych twoich nieustannych wpisach to żadne. A jak tam w pracy? Delegację za przejazd płaca? Rozumiem że nie odpowiesz, ale zaraz zatrolujesz i będzie jasne.

 14. A czemu blokujesz Adamie mój wpis? Obraziło Ciebie czy Twoich kumpli?

 15. Czytam ten wspis o wykształceniu i nerwa mnie bierze. Mam 9-cioro dzieci. Nie było mnie stać na ich wykształcenie, ale staram się wychować dobrze. I jestem dumna, bo najstarsze radzą sobie świetnie. Ale to dzięki pracowitości. Dlaczego hejtujecie nas, tych których nie stać na to co was, a nie prezentujecie jak tu widać nic szczególnego.

  1. Kto was hejtuje jak nawet nikt nie wie kim jestescie

 16. Ja mam wykształcenie podstawowe, a byłam zdolna, ale sytuacja w domu nie pozwoliła na zdobycie czegoś więcej. Bardzo jestem wdzięczna moim rodzicom za to, że mam to co mam, a obecnie prowadzę dużą firmę i powodzi mi się nieźle. Rodzice może nie umozliwili wykształcenia, ale tak wychowali, że mam wszystko co mi potrzeba, a co najważniejsze jestem szczęśliwa, zgodan z innymi i bez krzywdzenia innych. Jak ktoś wypomina komuś braki w wykształceniu, to sam poświadcza że ma tego wykształcenia bardzo nie wiele. To lepiej jest mieć wykształcenie, robić karierę na różnych stanowiskach, okradać innych? Taka np. opisywana tu przyczepka za 5 tysięcy, to jest ten ideał wykształcenia, inteligencji i przynależenia do wyższej klasy?

  1. Oj nie lubi się w naszej gminie tzw wyksztalciuchów od pewnego czasu , lepszy mierny ale bezgranicznie wierny , wtedy splendor wielki , najlepszy wręcz boski.

   1. Dyrektorem można być bez magistra, da się? W tej gminie tak. Kulturoznawca.

 17. Uważam, że wyksztalcenie to jest sprawa indywidaulana każdej osoby, a jesli ktoś jest złodziejem do takim pozostanie do końca życia.

  1. nie rozumie

   1. To że nie rozumiesz to wszyscy wiemy, ale po co tym się chwalić?

  • DO ADMINA on 3 grudnia 2021 at 19:15
  • Odpowiedz

  ***** ***

  • Ceny węgal on 3 grudnia 2021 at 19:14
  • Odpowiedz

  ***** ***

  1. Jesteś chory

   1. Jestem zdrowy – mogę to potwierdzić . To jest moja opinia co do “zaradności” specjalistów od “zrządzania” tym krajem. Niestety polityka rozdawnictwa – kosztem przyszłych pokoleń (czytaj zadłużanie) – doprowadziła do inflacji. Nepotyzm, kolesiostwo, itd. doprowadziło że jesteśmy w d….,A nowy ład doprowadzi do tego, że będziemy głęboko w d…..Reasumując jest źle a będzie jeszcze gorzej. A teraz gwiazdki…..

 18. ***** ***

  • Świadomski on 3 grudnia 2021 at 19:10
  • Odpowiedz

  Szanowni Państwo, w kółko tu się pisze o wykształceniu, to może ja spróbuje to usystematyzować i zrobić syntezę nurtującego tu problemu. W szkole uczyłem się dość dobrze i poszedłem do liceum a potem na studia. Niestety sytuacja w domu nie pozwoliła na to bym wyjechał na studia do Lublina. Musiałem pracować tu i ówdzie. Ostatnio nawet byłem na szparagach. Żadnej pracy się nie boję i żadna praca nie hańbi. Wykształcenie zaś nie zawsze nobilituje człowieka. Jaki stopień wykształcenia ktoś posiada, to nie jest to powód do drwin. Jeden nie ma wykształcenia, bo nie było go na to stać, drugi nie chciał go mieć, ktoś inny kupił go, itd. Ale to jego sprawa. Przyczyny są różne i trudno osądzić co było przyczyną zdobytego lub nie uzyskanego wykształcenia. Wykształcenie nie przesądza o mądrości, inteligencji. Jest przecież jeszcze doświadczenie życiowe, relacje interpersonalne, kultura osobista, poczucie piękna, etyka. Dobrze to widać na przykładzie etyki. Np. jeśli ktoś coś ukradnie, to pozostaje na zawsze złodziejem. Nawet gdyby miał wykształcenie wyższe, nawet prawnicze, i gdyby był wysoko postawionym mieszkańcem gminy, to złodziej pozostanie złodziejem. Nic tu wykształcenie nie pomoże, a nawet posiadany papierek staje się zwykłym falsyfikatem, pustym świstkiem. Brak wykształcenia, wykształcenie średnie, tytuł magistra, przewód doktorski, profesura… czym wyżej, tym nawet gorzej dla złodzieja w opini i przed samym sobą, gdy popatrzy do lustra lub w oczy np. Swojej zony i kolegów.

  1. Znowu ta przyczepka i szparagi, jak się, Panie starszy z siwa brodą, Panu nie znudzi. Naprawdę się dziwię, a może wymyśli Pan coś innego.

 19. Głowa gminy Ryglice z racji, że nie ma wyjaśnionego tematu z wykształceniem jest narażona na szantaż. Np. umórz mi podatek, bo jak nie to wyciągnę ci te świadectwa. . Inteligencjo ryglicka myślcie!!!!! No chyba, że jesteście ćwierć inteligentami no to w babrajcie się w bajorku gminnym.

  1. To jest wielce prawdopodobne iż jest obiektem szantażu. Komisjo Rewizyjna do działania !!

  2. Temat był już poruszany. Świadectwo jest. Jakieś liceum dla dorosłych w Tychach o ile dobrze pamiętam. Informacja była chyba oficjalnie udzielona, więc jest oficjalna.

   1. Nie ma matury.

    1. Ale średnie jest. Więc prawda.

   2. Ile kosztowało?

  3. A bazgrolące trole to dopiero są szantażowani, z racji pustego dzbana.

 20. Nie bardzo rozumiem po co samorządowcy mają zakładać jawne profile skoro blog służy właśnie do tego, żeby anonimowo wylewać pomyje na kontrkandydatów? Nie wiem jaki był zamysł admina?

  1. Napewno nie taki by wylewano pomyje. Chyba umiesz odróżnić posty od komentarzy. Bywa , że komentuje chołota

   1. Dajcie spokój już z tym.
    Tak naprawdę popatrzmy jak wygląda sytuacja radnych jakie diety kasują co miesiąc i co roku podwyżka. Jak popatrzę wstecz takich rzeczy nie było. Ludzie co to ma być? Za co te pieniądze skoro jeden z drugim nawet nie umie wniosku złożyć tylko siedzi i klepie na ślepo …. cocjewt robię w naszych miejscowościach za co mamy być wdzięczni obecnym radnym?

    1. Zmienić zawód radny urzędu gminy z takim a takim uposażeniem czy zawód sołtys takim samo , a nie pieprzyć o funkcju społecznej. Ludzie już z was się śmieją , że czmychacie jak gryzonie, czyli wstyd że za tak dużą kasę nic nie zrobione co było obiecane. Prócz obsyrania kontrkandydatów od Benka. Ludzie głośno mówią o waszej aktywności w wymianie pieców. Tośmy se wymienili.I Średni jeszcze cygani w żywe oczy.

     1. Co racja to racja. Teraz chodzo niektórzy jak ministry i głowa w górę. Wcześniej to różnie było ale jak mieliśmy radnego z okręgu to przynajmniej on się pokłonił i dzień dobry powiedział a teraz to im się czas skłaniać w pas. Odjechali radni od pieców, zwłaszcza Ci lubeccy.
      Miało być tak fajnie i super. O aspektach i wybrykach nie będę mówił bo wstyd.

       • Anonim on 2 grudnia 2021 at 13:36

       Są nagrania , pewnie rok przed wyborami a nawet w roku wyborczym się pojawią na blogu. Tak się mówi.

       • Anonim on 2 grudnia 2021 at 14:33

       Radny z Ryglic, ten lepszy nie zwrócił uwagi, gdy moje dorastające dziecko powiedziało mu dzień dobry. Może już myślał jak się ustawić w przyszłych wyborach, by średniego wy…..ć.Zawsze brat pomoże.

 21. Czy to prawda w sklepie ludzie mówią że w Zalasowej jedna tylko klasa 8 na kwarannt.bo uczennica ma covid(wf mają dziewczyny z klasą przeciwną-tamta klasa nie ma kwarannt.) a reszta chodzi a w tym nauczyciele normalnie pracują a mieli lekcje w tej klasie czy to normalne 😡co oni jak dyrekcja nie myśli zaalatmujvie burmistrzowi jeżeli to prawda

  1. I w czym problem , wszystko ma stanąć bo ktoś zachorował ?. Dotychczas ludzie też chorowali ,umierali .

   1. A tak w ogóle to po co ludzi leczyć – kaszle to do doła. Emerytura? Jaka emerytura? Inwalida? –
    Człowieku odrobina empatii. Może jesteś młody, bez chorób i życzę Ci długich lat w szczęściu – ale inni umierają.

    1. Przekręcasz żeby coś wmówić . Od tej paniki prędzej poumieramy.

     1. Nic nie wmawiam. Obserwuję co dzieje się wokół mnie. Kilku znajomych zmarło, kilku ledwo odratowali – a teraz kilku wyleciało na L4 – zobaczymy. Problem polega na tym, że w przypadku chorób potocznie nazywanych współistniejącymi zaczyna się robić źle. Niestety w Polsce w dramatycznej sytuacji jest profilaktyka, badanie, diagnozowanie. Ze względu na poziom służby zdrowia jesteśmy słabo zdiagnozowani i idziemy do lekarza jak już jest źle. I to jest główny problem.
      Z drugiej strony poziom zaszczepienia jest większy u osób wykształconych. Więc jeżeli choroba zabija niezaszczepionych ………..

  2. Decyzje dot kwarantanny podejmuje sanepid na podstawie danych pozyskanych od osób z wynikiem pozytywnym. Szczepieni 2 razy nie podlegają kwarantannie pomimo bezpośredniego kontaktu z osobą chorą. Masz wątpliwości skontaktuj się z sanepidem.
   W Ryglicach również kilka klas jest na kwarantannie.
   Dziwię się, że teraz to Cię bulwersuje a nie to, że jeszcze 2 tyg wcześniej wszyscy mieli w d…. maseczki, dystans itd.

   1. Dzieci w szkole nie są szczepione 2 dawkami więc powinni mieć kwarannt. Ludzie sami nie wiecie co mówicie jeden drugiego kryje sanepid nasłać !!!

    1. To nasyłaj ,nie trać czasu na wpisy.

     1. Nie bodź taka mądra bo byli mądrzejsi gorzej jak kiedy prawda wyjdzie na jaw to nie będziesz na tronie jak teraz

    2. Od chyba 7 kl mogą.

      • szczepienie dzieci on 1 grudnia 2021 at 21:42
      • Odpowiedz

      ruszy chyba 13 grudnia ,tak gadali
      ale to nie taki 100 procentowy sposób
      trzeba uważać przede wszyskim aby ci z objawami byl izolowani bo oni na pewno zara,żjaą

     1. Ej głupki głupki.

       • Anonim on 1 grudnia 2021 at 22:33

       Też jestem tego zdania a osobach którzy się nie szczepią.

  3. Niektórzy z hejterów to mają objawy znacznie gorsze niż przy covidzie. Uderza na mózg.

  4. skoro dyrektor ukrywa wszystko to skąd ma być wiadomo kto miał kontakt z chorą

 22. Augustyn Świadomski kłamie w zywe oczy.
  Nic mu sie nie udaje I jak zwykle zrzuca wine na innych. Jest nieskuteczny.
  Jemu sie wydaje ze jak opowie na sesji ze by chcial cos to tak juz bedzie. Samorzad to ciezka i logiczna praca oparta o budżet a nie pijackie fantazje.
  Teraz bedzie hejtował Marcinka jako kandydata na przyszlego burmistrza i radną Bochenek bo śmieli interesowac sie naszymi Ryglicami.
  Nie pozwólmy oszukiwac mieszkańców.
  Fakty to budżet a tam nic nie ma .
  Pusta glowa i pusta kasa.

  1. I brak info o wykształceniu

   1. brak info o wykształceniu oznacza, że tego wykształcenia nie ma. Wiec skończmy temat wykształcenia, którego nie ma

    1. Brak a w dokumentach podawane, że jest. Za taki czyn są #### i opalanko w #

     1. Do USA

      W jakich niby dokumentach ?

    2. A dlaczego mamy skończyć temat wykształcenia burmistrza? Niech okaże świadectwo.

  2. Średni pierwsze 3 lata nic swojego nie zrobił,
   a 2 nastepne bedzie szukał wymówek i winnych!

  3. Jak Szczepan startuje to już komitet ma gotowy!!!! Szczęśliwy.

   1. Chciałbym się dostać do komtetu Szczepana jako radny , nawet zwykły . On będzie najporządniejszy burmistrzem. Głosowałem na niego przy wszystkich wyborach całą rodziną. Z bożą pomocą wygra na 100.

 23. .

  • Anonim on 30 listopada 2021 at 20:54
  • Odpowiedz

  Gmina Korzenna sprzedała 30 ha gminnych gruntów w miejscowości Wojnarowa pod inwestycję. Powstanie tam jednostka wojskowa, Wójt gminy jest zachwycony że powstanie tam jednostka o liczebności około 1000 osób dając miejsca pracy wielu mieszkańcom. I to jest trzeźwe myślenie samorządowca, jakże różne od naszych nieudaczników rygielskich. Duża szansa rozwojowa dla Wojnarowej i okolicznych miejscowości. A mogli postawić na agroturystykę, oni też mają pokoje do wynajęcia…)))). Różnica jest taka że interes gminy, postawili ponad prywatą.

   • Parodia on 30 listopada 2021 at 21:38
   • Odpowiedz

   Paranoją jestto, że w sobotę na terenie gminy odbywają się liczne spotkania, zebrania o randze powiatowej a dzisiaj spotyka się sztab kryzysowy w związku z sytuacją panoramiczną. To jest parodia i groteska rządzących.
   Nieudolność poraża.

    • Anonim on 30 listopada 2021 at 23:59
    • Odpowiedz

    Spotkali się towarzysko. Bo cóż z tego wynikło?

   • Anonim on 30 listopada 2021 at 21:59
   • Odpowiedz

   Nie dowierzam i jestem w szoku, że Korzenna się rozwija, a nasza gmina nie. Śledzę i czytam co się dzieje w gminie Ryglice, oglądam sesję i prawda jest taka, że mogły powstać wielkie inwestycje i o to akurat zabiegał Augustyn.

   – Zabiegał o to, aby powstał duzy obiekt rehabilitacyjny z basenem, różnymi atrakcjami, i do tego hospicjum i znalazło by tam zatrudnienie ponad 60 osób. Centrum to byłoby nie tylko dla Ryglic i gminy, a miejscem ściągającym ludzi z regionu. Augustyn chciał. Niestety radni z przewodniczącą na czele zablokowali.

   – Chciał odsprzedać za dobrą cenę grunt pod Mrówkę którą chciał zbudować przedsiębiorca z Jasła. Mrówka powstanie gdzie indziej i tam będą jeździć także mieszkańcy gminy na zakupy. 40 stanowisk pracy wyparowało bo radni zdecydowali inaczej. Dziekujcie radnym z Ryglic, że wysadzili w kosmos taką inwestycję.

   – Kolejna inwestycja to sieć Dingo. Można było? Nie, bo znów Bochenek, Kupiec, Pawlik, Marcinek zablokowali. Kolejne 40 miejsc straty i sklep powstanie w innej gminie. Oj radni, mieszkańcy was za to skrupulatnie rozliczą.

   Owszem ulica Łyczków zostanie zagospodarowana, bo o tym myśli burmistrz nieustannie i o to zabiega. Iluż musi zrobić zabiegów, żeby przyciągnąć inwestorów a potem powiedzieć im, że radni mówią zonk, i nie chcą.
   Radni w krótkim czasie wysadzili w powietrze kilka naprawdę duzych inwestycji i 200 miejsc pracy.
   Chwała wójtowi Korzennej że ściągnął inwestora i chwała tamtejszym radnym.
   Chwała też naszemu Augustynowi bo i tak prawdopodobnie powstaną obiekty: budynek rehabilitacyjny, choć mniejszy, stacja paliw, przedszkole. To jego zasługa i mam nadzieję, że radni już nie będą blokować i wysadzać wszystkiego po kolei w kosmos.

   Nic tu nie zmyślam, bo na sesji przecież to wszystko jest i można oglądnąć. Jak radni głosowali, jak np. Bochenkowa konsultowała z mieszkańcami, że niby nie chcą. Ja też konsultowałem rozmawiałem z mieszkańcami i zaledwie może 5 % było przeciw tym inwestycjom.
   Miałem nadzieję że wrócę ze szparagów do gminy, ale widzę że tu ludzie nie chcą rozwoju tylko skaczą sobie do gardeł. Nieładnie radni. Wierzę jednak że powoli dojrzejecie do tak odpowiedzialnej funkcji i zrobicie coś razem dla gminy i jej mieszkańców, tego sobie i wam życzę.

    • Anonim on 30 listopada 2021 at 22:43
    • Odpowiedz

    Jako mieszkaniec Ryglic nie życzę sobie kolejnego sklepu to na atrakcyjnych terenach. Też konsultowałem to z mieszkańcami i wszyscy byli zgodni co do sprzeciwu tego typu inwestycjom. Augustyn nie ma poparcia w Ryglicach i nie będzie miał. Nie ufam mu bo na to zaufanie sobie nie zasłużył. Kilka dni wcześniej przed akcją z Dino było zebranie z mieszkańcami mógł temat przedstawić i poradzić się mieszkańców – nie zrobił tego.

    1. A to teren zalewowy jest niby atrakcyjny… No i lepiej jak nie ma tam nic. Będzie dalej atrakcjami świecił. cieszmy się

   1. Bochenek to ogóle bidne zlo. Reszta to ciapy na których wpływa czy mają tak zagłosować czy nie. Oto władczynia.

   2. Może jak pod bu….l sprzeda i wybudują , to będzie inwestycja dochodowa. Zrobić konsultacje z ludźmi jak nie życzą sobie sklepu to coś innego. Inwestor.

   3. Do:
    Anonim on 30 listopada 2021 at 21:59

    Ja nie wierze że p. Burmistrz sam sobie może wystawiać takie laurki i to jest szok. Basenów ma być już trzy czy cztery i to jest wypowiedziane z Pana ust natomiast rehabilitację czy hospicjum to nie mam zdania. O Mrówce nie słyszałem ale moge szybko zgłębić temat, należy zwrócić uwage że po powstaniu mrówki małe składy w gminie skarze Burmistrz na zamknięcie i mam wrażenie że to jest model leczenia bólu zęba poprzez urwanie głowy.
    Odnośnie budowy sklepu Dino jest podobnie jak pisałem powyżej jak jest leczony ząb a chłopaki z Dino to sami jeżdżą po gminach i szukaja działek pod budowę sklepu i żadna tu zasługa Burmistrza a na działkę należało zrobić przetarg a nier sprzedawać z wolnej ręki. Wiem na jakim modelu sa robione takie transakcje, odnośnie innych inwestycji np stacji paliw to się powoli toczy i pewno Szczepan Przyczynek się zdecyduje na wybudowaniu tego kompleksu a wiem to od niego bo bardzo częśto się spotykamy lub zdzwaniamy i nie wiem w którym momencie to zasługa Burmistrza ale jak coś to proszę mnie oświecić.

    Jak już pisałem kilka dni temu że starszemu człowiekowi już umykaja pewne sprawy i robi się Mu coraz trudniej dodać dwa do dwóch nie wspomne o pytaniu które wiele osób Mu zadaje co jest ze ……………. ??

    1. Jeszcze dopisze bo zapomniałem nie wiem czy Pan wie ale pewno nie że dzisiaj przylatuje ze Stanów Wiesiek Kośla który w Uniszowej chciał budować kilka obiektów i na takich inwestycjach nalezy się skupiać co ściągają pieniądze zewnątrz a nie że siągamy nowy sklep kosztem zabrania pracy lokalnym czy rehabilitacje z zewnątrz która utrudni życie miejscowym gabinetom. Weź Pan to pod rozwagę i zacznij mysleć po gospodarsku.
     Z Wieśkiem mogę Pana umówić telefonicznie lub podjechać z nim bo będzie u mnie.

     1. Tak naprawdę to nikomu na rozwoju nie zależy . Brać tu i teraz jak największą wypłatę i coś tam pozorować .Pewnie dla zachęcania potrzebne byłyby pieniądze a te do dna wydane dla siebie.

     2. Jasne, po co ściągać nowy sklep do Ryglic. Powstanie w Tuchowie albo innej gminie obok i nasi będą tam robić zakupy. Najlepiej nie robić nic, wysprzedać i wydalić. Twój guru powiedział po co CPK w Polsce jak jest w Berlinie. Ty też tak robisz? Jak tam firma prosperuje? Są jeszcze te długi?

      1. Dalej tak uważam jak pisałem powyżej, ja nie mam guru ale jeżeli wiesz więcej niż ja to mnie oświeć. Jeżeli Inwestor się zdecyduje to stacja paliw będzie i nie rozumie o co pytasz “czy ja też tak robię” Odnośnie funkcjonowania firmy to również uszczegółowij bo to jak ja bym Cię pytał czy jeszcze żyjesz 😉 Są różne zobowiązania i różne należności a długi to Ty masz ubytek w myśleniu i tego teleporadą nie wyleczysz i to mi musisz uwierzyć na słowo.
       Miłego dzionka Tobie i wszystkim.

  • Anonim on 30 listopada 2021 at 07:35
  • Odpowiedz

  Średni/Świadomski próbuje wszelkimi sposobami odwrócić naszą uwagę od podwyżki pensji -blisko 18 tyś zł – pytam się za co ???? Minęło 3 lata rządów i co z tego mamy?

   • Zdaje się, że on 30 listopada 2021 at 07:49
   • Odpowiedz

   W sumie on nie wiele tutaj ma do gadania bo podwyżki poszły z ustawy i normalnie nie może ich nie być zdaje się.

  • Anonim on 29 listopada 2021 at 22:42
  • Odpowiedz

  Ludzie jaka przyczepka, to jest chore , nic nie rozumiem. Covid sieje spustoszenie wokół , a od miesiąca nic tylko przyczepka . Czy by się przydał kto na przyczepkę? Taki wierszyk mi się kojarzy o rzepce w ogrodzie.

  • Świadomski on 29 listopada 2021 at 20:32
  • Odpowiedz

  Panie Niewiadomski proszę nie operować nazwiskami, pisząc na konkretną osobę. Chyba pan jest nieświadomy panie Niewiadomski że wskazał pan na wysokiego urzędnika. Zrobił to pan celowo podpierając się paragrafami, aby rzucić na tego pana cień podejrzliwości.
  Ja znam go od 15 lat i jest to człowiek bardzo ok. Uczciwy, przyjacielski, grzeczny, rozsądny, uczynny, miły w towarzystwie, kulturalny. Można wyliczyć wiele zalet. Osobiście bardzo go cenię, słucham każdego występu chóru w Zalasowej. Jak oni pięknie i niebanalnie modelują głosami. Przemiło się słucha barytoników, tenorów i basów. Uczta ducha. Kto nie słyszał niech żałuje. A szczególnie sołtys, to głos jak słowik.
  Tyle hejtów, bluzgów, pomyj wylewacie tu na blogu, a Zieliński na to pozwala, dumny, że ludzie wypisują takie rzeczy, niczym dziennikarz z Czerskiej.
  Ja tu trochę odstaję, bo piszę rzetelnie i w sposób odpowiedzialny. Nie ubliżam nikomu i zachęcam tych kilku ludzi piszących tu do takiej postawy. A jak ktoś używa słów chamskich, to nie pochwalam i wstyd mi czytając coś takiego, bo cała gmina i nawet ludzie zagranicą czytają te wasze “mądrości”.
  O osobie o której piszesz, to wszyscy go teraz tam uwielbiają, traktują jako wspaniałego człowieka.
  Osobiście marnego słowa o nim nie powiem. Przyjaciel, kolega, kumpel od lat. Spotykamy się co tydzień przy grillu, z żonami i dziećmi i gawędzimy sobie przy coli. Jednym słowem fajny gość, kompetentny, uczciwy i utalentowany. Pozdrawiam

   • Anonim on 29 listopada 2021 at 20:53
   • Odpowiedz

   To co opisujesz jest karygodne i godne potępienia. Wykorzystywanie pozycji, “stołka” do osiągnięcia korzyści majątkowych – na to są paragrafy. Należy takie sytuacje zgłaszać do organów ścigania. Tylko wszystkie. Jeżeli są jakieś wątpliwości należy je wyjaśnić. Wiele się tutaj czyta nt oświaty i związanych z tą decyzją kosztów oraz korzyści, które to miały zostać przeanalizowane na specjalnej radzie i przedstawione przez osoby odpowiedzialne – jakie były rzeczywiste powody takich decyzji i czy wcześniej były analizowane i na jakiej podstawie (analiza zysków strat) została podjęta decyzja? Należy “patrzeć urzędnikom na ręce” i zdawać pytania – a radni zamiast pytać przytakują – a jak już pytają to się ich …….

    • Anonim on 29 listopada 2021 at 20:56
    • Odpowiedz

    Też tak uważam, że Niewiadomski przeholował z tymi personaliami.

    • Anonim on 29 listopada 2021 at 21:42
    • Odpowiedz

    press

     • Anonim on 29 listopada 2021 at 22:02
     • Odpowiedz

     Niestety nie przekonasz nikogo kto czyta, bo zdecydowanie więcej wartościowych treści przez całą dobę

      • Anonim on 30 listopada 2021 at 18:05
      • Odpowiedz

      Wartościowych hejtów, no padam 🤣

   • Posta Romana on 29 listopada 2021 at 20:54
   • Odpowiedz

   Ja też znać tego pana z Ryglic. My duża projekty zrealizować wspólnie dla młodych ludzi w Europie i u nas w Bucuresti. Ja go bardzo lubieć.

  1. .

   1. Szanowny Panie nie doczekamy sie takiej informacji od tego starszego Pana, On tylko chce siać niedomówienia i i oburza się jak ktoś czyli p. Niewiadomski napisał jakies nazwisko. Lepiej jest pisać że ktoś nie ma niż że to właśnie ta konkretna osoba nie ma matury.

     • Anonim on 30 listopada 2021 at 18:01
     • Odpowiedz

     Proponuję lekturę Żeromskiego “Rozdziobią nas kruki i wrony”

    1. Masz rację Bogusław. Śr. to ciota. Tylko by zerował na czyjejś pracy

 24. Koto uważnie śledzi komentarze, ten wie, że od jakiegoś czasu ktoś porusza sprawę przyczepki a ostatnio również rzekomo “fikcyjnych szkoleń”. Trudno nie odnieść wrażenia, że osobą piszącą jest urzędnik a może i grubiej funkcjonariusz publiczny dlatego warto zadać pytanie, czy w związku z tymi sprawami toczy się jakieś postępowanie, czy jest to tylko taki straszak na pana Gutkowskiego? Jeżeli to prawda to są to poważne sprawy zagrożone karą z art. 284 1 kk i, art. 271. § 1,art. 286 w przypadku gdy faktem byłoby przywłaszczenie sobie mienia i fikcja szkoleniowa. Jeżeli okazałoby się, że mimo wiedzy o tych czynach, zamiast zgłosić odpowiednim organom, pisano by o tym tylko na blogu, to również za to grozi odpowiedzialność z art. 240 kk.

   • Anonim on 29 listopada 2021 at 18:48
   • Odpowiedz

   Świadomski szkolił z unijnej kasy to wie jak to się robi. Prawda Świadomski ups Średni?

   • Anonim on 29 listopada 2021 at 21:11
   • Odpowiedz

   Myślałam, że jesteś kumaty i obczytany na tym blogu przynajmniej, a jak się okazało po raz kolejny, jesteś tylko oblatany jak .*. w betoniarce. Ów urzędnik przegrał z kretesem w sądzie. Urwałeś się jak widać z choinki. Lepiej już może nic nie pisz.

   • Anonim on 29 listopada 2021 at 21:35
   • Odpowiedz

   Akcja

  • Anonim on 29 listopada 2021 at 15:10
  • Odpowiedz

  17 tys dla kogoś takiego jsk nasz to nieporozumienie. Nawet nie chce pisać jakie ma wykształcenie. Gdzie to ma sens . Żadnego sensu. Radni powinni go odwołać w pilnym trybie

   • Adam co z wykształceniem? on 29 listopada 2021 at 20:38
   • Odpowiedz

   Właśnie na tym polega demokracja. Jeżeli większość wybrała to ma być. A jeżeli są wątpliwości co do wykształcenia i oświadczenia nieprawdy przed wyborami można zgłosić. Z tego co pamiętam to Admin się chwalił tutaj na blogu, że pewne kroki prawne zostały poczynione – a jaki jest ich efekt? Z drugiej strony co stoi na przeszkodzie wrzucenie na FB (a to idzie mu dobrze wprost przeciwnie do innych zadań) zdjęcie świadectwa? Osobiście gdybym nie miał nic do ukrycia to codziennie wrzucałbym fotkę aby zamknąć usta niedowiarkom – a tu cisza. Czy aby coś było na rzeczy? No a takim wypadku ? #####

   1. Adam podobno został sam na placu boju. Chciał by koło gminne pis zawiadomiło prokuraturę w związku z świadectwem, ale nie poszło jak trzeba

   • Anonim on 29 listopada 2021 at 21:14
   • Odpowiedz

   Przeciętny hejter na tym blogu ma wykształcenie hejterskie. Tak uogólniam po twoim POpisaniu

 25. Właśnie powiązałem bloga z moim drugim kontem na fb Lepsze Jutro Gminy Ryglice. Skanalizujmy dyskusję na temat gminy w dwa miejsca. FB i blog. Gwarancja braku cenzury 100%.

  https://www.facebook.com/lepszejutro.gminyryglice

   • Anonim on 29 listopada 2021 at 13:12
   • Odpowiedz

   ***** PiS robią nam gorsze jutro

   1. Uważam, że lepsze …

    • Anonim on 29 listopada 2021 at 21:16
    • Odpowiedz

    ***** ciebie trolu, wy*** z bloga i gdzie tylko jesteś, bo wąchania twoich żygów nikt nie chce. Je*** troli, którzy nie prezentują nic.
    Z pozdrowieniem od Marksa, Hitlera i Czaskosia.

   • Anonim on 29 listopada 2021 at 20:58
   • Odpowiedz

   Że niby hejterzy ujawnią swoje nazwiska? Weź przestań pie…

  • Do Świadomski on 29 listopada 2021 at 10:48
  • Odpowiedz

  Do Świadomski

  Załóż konto cwaniaku i pisz jawnie o przyczepkach i innych sprawach a nie z pod kspelucha

   • Do Adama on 29 listopada 2021 at 19:40
   • Odpowiedz

   Adam i co ktoś założy konto napisze program a potem Pan burmistrz zrobi kopiuj wklej przed kampanią i ma gotowe tak? Nie spodziewałem się takiego obrotu rzeczy …widocznie władza pomysłów brak za gruba kasę siedzi i nic.

  • Obserwer on 29 listopada 2021 at 08:28
  • Odpowiedz

  Rady młodzieżowe nikogo nie splodziły do pracy w samorządzie. Tak kasa jest ważna i przyciąga.

   • Anonim on 29 listopada 2021 at 09:00
   • Odpowiedz

   Radny to funkcja honorowa , a nie zarobkowa. Proszę wbić sobie to do głowy. Każdy radny powinien wykazywać się zarobkowaniem , a nie dieta najwyższym dochodem budżetu domowego . Diet nie powinno być i wtedy okaże się kto się nadaje do tej funkcji społecznej. A kpiną jest młodzieżowa rada , czy ktoś za to bierze kasę?

   1. Veto panie. Takie dietki jakie są dla radnych odstręczają poważnych i zdolnych ludzi. Poprostu szkoda im czasu poświęcać sprawom gminnym.

     • Anonim on 29 listopada 2021 at 14:40
     • Odpowiedz

     Kto za 500 stów nadstawi się na hejt? Sami desperaci.

     1. W sumie człowiek uczciwy to taki sieciowy hejt ma w dupie głęboko. Dobra kasa jest potrzebna by dobrze pracować i tyle.

       • Anonim on 29 listopada 2021 at 15:00

       Masz rację admin, bo to Twój komentarz zapewne

      1. Nie mój, ale zgadzam się z opinią, że sieciowy i na dodatek anonimowy hejt uczciwych i prostolinijnych ludzi nie jest w stanie ubrudzić. Może na chwilę się tam coś przyczepi, ale tylko na chwilę. Co do kasy to już znasz moje zdanie od dawna chyba.

       • Do Adaś on 1 grudnia 2021 at 20:02

       Adaś ale jeżeli “jadą” Ci po członkach rodziny, obrażają lub sugerują coś niezgodnego i dzieje się to tutaj na Twoim forum to uważasz że wszystko jest OK? Ja rozumiem – radny wie na co się pisze – ale gnoić najbliższych i to za parę stówek – w takim wypadu uważam że to społeczeństwo nie zasługuje na moje zaangażowanie i mój czas. Z drugiej strony napiszesz, że od tego są sądy aby bronić oczernianych – jakie sądy? Czy są jeszcze jakieś sądy, których wyroki nie można podważyć? Może dlatego sprawa wykształcenia nie została wyjaśniona.

      • Anonim on 29 listopada 2021 at 15:41
      • Odpowiedz

      Pięć stów to brali radni z poprzednich rad i to niezmiennie od lat. Ci lepsza zmiana niech się przyzna ile i nie cygańcie ludzi. Chyba że bardzo poprosimy Pana Niewiadomskiego by nam ładnie to przedstawił. Podatnik.

       • Anonim on 29 listopada 2021 at 16:16

       W latach 90 taki poseł brał dziesięciokrotność średniej krajowej . Dziś nawet trzykrotności nie bierze

      • Mało! on 29 listopada 2021 at 21:50
      • Odpowiedz

      Tyle to było chyba 4 lata temu !

     • Anonim on 30 listopada 2021 at 18:08
     • Odpowiedz

     Racja, dietki odstraszają ludzi. I takie pisanie w koło, że radni dużo zarabiają, burmistrz dużo, bluzganie ile się da prowadzi do tego, że ludzie nie chcą nimi być. Ale powiem tak, prawdopodobnie ci tak piszą, sami chętnie chcą zająć te stanowiska i po to zniechęcają innych. Podłe gnidy.

     1. To nie nie nazywajcie tego funkcją społeczną tylko , etatem radnego i sołtysa za tyle i za tyle bez płacenia podatku. Na pewno chętnych nie będzie , nie rozśmieszajcie nas.

     2. To dlaczego się boisz ,że ktoś ma chętkę na to , skoro nie ma chętnych , głupi wpis , chyba jakiegoś funkcyjnego. Aż mie ciekawi ile się zarabia , to chętnie będę sie starał bardzo by się tam dostać za dwa lata.

  1. Już lata temu pisałem tutaj, że młodzi ludzie z rady młodzieżowej powinni pobierać diety. Zdaje się rok temu na radę młodzieżową było przeznaczone 20 500 €. To sporo. Może coś jeszcze z tego zostało? Może przeznaczyć trochę na diety?

    • Kasa kasa on 1 grudnia 2021 at 09:21
    • Odpowiedz

    To prawie 100 tyś. zł. Na co to poszło?. Pan KN niech zbada a może Pan Świadomski wie?

    1. To jest dobry temat …
     średni – gdzie kasa na młodzież ????

  • Anonim on 29 listopada 2021 at 08:24
  • Odpowiedz

  Plugi gotowe do śniegów?

   • Anonim on 30 listopada 2021 at 18:09
   • Odpowiedz

   Plugi gotowe, plugastwa jak widać też w gotowości.

  • Anonim on 29 listopada 2021 at 06:43
  • Odpowiedz

  Mi usuwają z gminnego konta cały czas teksty a chodzi mi by droga była przejezdna.

  1. A spróbuj napisać że nie chcesz przejezdnej drogi. To się okaże czy chodzi o przejazd czy o drogę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)