Zapis Video z IX sesji Rady Miejskiej w Ryglicach

Z małym opóźnieniem ale wreszcie jest .

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zapis-video-z-ix-sesji-rady-miejskiej-w-ryglicach/

115 Komentarzy

Skip to comment form

  • co sie stało on 27 maja 2011 at 15:34

  Tęsknie za informacjami na blogu Jeziora. co sie , co sie, co sie stało??

  • sondościomierz on 26 maja 2011 at 18:50

  Hej Nowa Władzo lub raczej nowo uczepieni u Ratusza w Ryglicach.
  C.d.n.

   • sondościomierz on 26 maja 2011 at 20:13

   C.d.

   W sondzie na tym blogu tylko 4 głosowania są prawdziwe tj. na Karasiewicza, Wojtanowskiego, Augustyna i opcja żaden nie jest dobry. Dla Połoska, Jieziora i Kukli ktoś czytaj (zbliżony do środowiska Pojezierza Jeziorańskiego) nabija sztucznie głosy. Ale po co ??

    • Jakościomierz on 26 maja 2011 at 20:35

    Tak niestety tak jest 90% głosów oddanych jest z neostrady jeden głos co kilka minut przez kilkanaście minut . To sugeruje wylogowywanie się aby ponownie zagłosować tak tylko po co ?? Przecież ta sonda to zabawa nie traktujcie jej jak wyniku wyborów to nie tak dział . Tak sondosciomierz ma rację nie chcę ujawniać takich danych jak ip ale warto by było to pokazać ,takie sondy maja sens jednak nie w Ryglicach tutaj we wszystkich sondach prym wiedzie zakłamanie, buta i wszechobecne cwaniactwo. To jest tylko na pokaz aż żal na to patrzeć i wstyd komentować .

   • ???? on 26 maja 2011 at 21:49

   czy to prawda ze jak Jezior zostanie tym przewodniczącym to gabinet P.burmistrz ma być zamieniony na sołtysówkę?bo ma mieć stworzone odpowiednie warunki pracy?

    • pikuś on 26 maja 2011 at 21:58

    Nie naśmiewajcie się z kobiety Jezior to cwaniak jakich mało P. burmistrz już to wie ale nie wiele może zrobić po to Wiesia wzięła bo na Jeziorany trza mieć stale oko on w 10 minut z przyjaciela staje się wrogiem i odwrotnie. Wielkim błędem jest gloryfikowanie Budzyńskiego Pani Burmistrz niech się Pani odetnie od tych ludzi oni pociągną panią na dno bo sami siedzą od lat na mieliźnie i doże znają smak bagna .

     • wyborca on 30 maja 2011 at 15:24

     p Burmistrz powiada ze na jeziora ma haka to niech go na nim powiesi a my jej pózniej pomożemy,tylko musiałaby również odsunąć się od gajowego bo to tez cwaniaczek

 1. Jutro mija termin zgłaszania kandydatów na przewodniczącego i członków zarządu miasta jak na razie słychać o dwóch kandydatach a właściwie kandydatce i kandydacie. Już pojawiła się głosy że Pani Bochenkowa jest wrogo nastawiona do Połoskowej i jej radnych to jednak nie prawda a tylko gra Jeziora mająca na celu wzbudzić w mieszkańcach obawy . Kto zna panią Bochenek ten wie że na pewno tak nie jest to że jest uparta w dążeniu do wyznaczonego celu to plus to coś czego brak Jeziorowi . Pani Bochenek jest konsekwentna działa z pasją, nie o zaszczyty stołki jej chodzi ale o to żeby coś zrobić dla ludzi. Jezior kierowany nienawiścią do wszystkich którzy nie podzielają jego zdania nie wpisują się w jego wizje bądź co bądź fantastyczne ale nie realne i nie pokrywające się z potrzebami i możliwościami mieszkańców Ryglic . Człowiek pałający chęciom zemsty,postawieniem na swoim za wszelka cenę i wbrew wszystkim , człowiek nie znający kompromisów nie będzie nigdy dobrym reprezentantem jakiejkolwiek grupy społecznej. Warto o tym pamiętać warto odszukać w swojej pamięci zestaw starych ludowych porzekadeł określający takich ludzi , przytoczę jedno “krowa co dużo ryczy mało mleka daje “czy może bardziej adekwatne do obecnej chwili “Punkt widzenia zmienia się z miejscem siedzenia” . Myślę że jak poznamy oficjalną listę kandydatów na przewodniczącego i do zarządu to na weekend będziemy mieć nowy temat do debaty .

  • Aleksandra on 25 maja 2011 at 22:40

  Super .Dobrze ,że Krystyna się zdecydowała.To jest ten człowiek w Tym miejscu.pewnie trochę się z P.Tereską posprzeczają ale Krystyna ma mądrość polityczną i zapewne ustąpi a swoje będzie robić.Byłoby wreszcie normalnie.Aż mi lżej na sercu .Drżyj Jezior przepadłeś z kretesem.

   • były radny on 26 maja 2011 at 08:18

   Pani Bochenek jest najlepszym kandydatem na przewodniczącego miasta na te czasy.Boję się tylko aby się za szybko nie wypaliła bo jest wrażliwą osobą.Tylko ona w przeciwieństwie do podrzutka radnego , który nic nie zrobił dla Ryglic , może skutecznie u babci tapeciarki wszystko załatwić bo ona się boi pani Krysi.

   • obywatel on 26 maja 2011 at 18:45

   a co sądzicie czy Jurek powinien też kandydować? ma jakieś szanse?

    • Liberał z Zalasowej on 26 maja 2011 at 18:57

    Jurek nie jest bez szans tylko czy zechce czas na decyzje jest krótki. A powiedzcie czy w tych wyborach jest wariant z drogą tura wyborów ?????

     • były radny on 26 maja 2011 at 21:00

     Jurek Zach to dobry i uczciwy człowiek dla porządnych ludzi to cecha bezcenna ,ale skąd w nowej jakości takich ludzi wziąć .

      • szperacz on 26 maja 2011 at 21:36

      ja na jego miejscu bym nie startował,to żadna wspólpraca teraz nie ma wogóle z kim sie dogadać kazdy inną decyzje podejmuje ogolne barachło.podobno gminą rządzi Jezior i Budzyński

      • widz on 26 maja 2011 at 21:46

      Tak jest podkładają Poloskowej świnie w postaci tego kamienia na łyczkow teraz asfalt chodnik i oswietlenie na litość boska nie w 6 miesięcy po wyborach toc to preywata . Tak żeby wszyscy wiedzieli to chyba nie Poloskowa robi sobie dobże ale jaj chgca zrobic dobze tylko skutek bedzie odwrotny i na to licza Jazior i jego poplecznicy.

  • cenzura on 25 maja 2011 at 22:01

  prosze cos zadziałać bo w rynku można kupić wódke (trucizne ) z a0-12zł to przecież może być zabójcze dla mieszkańców niech nasza babcia ruszy dupe i coś temu sie przeciwstawić

   • haha on 25 maja 2011 at 22:18

   może babcia ma w tym jaki interes np.zmniejsza bezrobocia

   • szperacz on 25 maja 2011 at 22:26

   a u kogo to cenzurko można kupić,bo moze to jest związane z tymi umowami na lokale,może jakąś gorzelnię miec będziemy w ryneczku?

  • wybory on 25 maja 2011 at 15:33

  Radny Jezior kandyduje na przewodniczącego rady osiedlowej w Ryglicach. Info raczej pewne. Ambitny. Ponoć też P. Bochenek. Pewnie, że im wiecej kandydatów tym lepiej.

   • zadowolony on 25 maja 2011 at 21:56

   no to super,wreszcie przyglądniemy sie jego pracy.

    • uśmiech on 25 maja 2011 at 22:03

    nie żartuj Jezior i praca.Słyszałeś żeby co zrobił jako radny bo ja nie.Napewno oddam głos na P.Krysie jak będzie kandydować

   • wyborca on 25 maja 2011 at 22:01

   Witam
   Tak jak piszesz będziemy mieć dwóch kandydatów na przewodniczącego zarządu miasta będzie to niemal na pewno Pan Andrzej Jezior i Pani Krystyna Bochenek. Dobrze się stało że Pan i Bochenkowa zdecydował się wystartować w tych wyborach i powalczyć o normalność w Ryglicach . Niestety Pan Jezior nie za bardzo wie po co kandyduje na to stanowisko już słychać glosy pochodzące zapewne z jego obozy jakoby Pani Bochenek stając do wyborów występowała przeciw obecnie rządzącym przedstawicielom Nowej Jakości . Kto choć raz miał kontakt z panią Bochenkową wie że ona nie jest graczem jak to jest w przypadku Jeziora którego pomysły i wizje dla Ryglic to czysta niemal 100% demagogia . Wystarczy zajrzeć do zakładki Jezior i już się wie ze przez kilkanaście lat bycia radnym nic znaczącego pozytywnego dla mieszkańców nie zrobił . Skuteczność w sprawowaniu jakiegokolwiek urzędu to sztuka kompromisu jak mawiali nasi dziadowi zgoda buduje niezgoda rujnuje. Tak więc patrząc na dokonania radnego Jeziora trzeba się zastanowić i to poważnie nad tym co do tej pory pokazał jak manipulował i nadal to czyni . Wydaje mi się że Bochenkowa chce i ma szanse zrobić coś dobrego dla Ryglic nie dla własnego ego a jako twardy nieustępliwy przewodniczący zarządu miasta może skutecznie dbać o sprawy mieszkańców i zyskać szacunek obecnej władzy .

    • rączka on 25 maja 2011 at 22:12

    słychać też że P.Budzyńska ma kandydować.

     • Wiadomski on 25 maja 2011 at 22:19

     A kto na niego zagłosuje chyba tylko Pan Niewiadomski i chyba nie za frii

     • osiedle on 25 maja 2011 at 23:09

     godaliśmy z Anią ale nie bardzo chce sie zgodzic , niby mówi ze podatki to by zbierać zbierała ale to potem gdziesi do gminy trza wpłacać to mówi ze to za duzo zachodu jak dla niej no i nie bedzie startować

    • Anonim on 25 maja 2011 at 22:17

    W pełni popieram dajmy wreszcie stop temu szarlatanowi to co wyczyniał i wyczynia nie wróży nic dobrego . Pani Krysia tak ona potrafi zadbać o wspólne nie tylko o swoje i swoich wiele razy to pokazała w 100% popieram Pani Krystyno niech pani wygra dla Ryglic .

  • głos on 24 maja 2011 at 16:53

  ale cisza

   • Anonim on 24 maja 2011 at 19:00

   O czym pisać ? Lenistwo i nieróbstwo nowej jakości wychodzi. Może to jest nowa metoda w myśl zasady – nie myli się tylko ten który nic nie robi.

  • takie tam on 23 maja 2011 at 12:25

  Jaka jest podstawa do obniżania wpłat przez osoby będące właścicielami mieszkań w dawnym budynku SKR?Przecież to wymagałoby sprawdzenia sytuacji majątkowej każdej z osób . Ja rozumiem , że Budzyński to zasłużony dziad z dziadów i należy mu umorzyć ale pozostali?A tak w ogóle czemu Budzyński nie został odznaczony jako zasłużony dla Ryglic? nie docenili bidulka ?gdzie ta sprawiedliwość Nowej Jakości?A mało to bidulek łapówek wziął , mało pożyczek mu umorzyli jest dużo lepszy od wszystkich innych razem wziętych.

  • Niewiadomski on 22 maja 2011 at 18:42

  Widzę ze rada dala zgodę na zbycie nieruchomości na rzecz kilku rodzin z wielkiej rodziny SKR ciekawe kto tym razem zapłaci z Państwa B. może znów jak za mieszkanie Pan NIEWIADOMSKI ? Piszecie że gmina finansuje blachę na kościół nie dziwi mnie to gdyż budżet parafii w ostatnich latach skutecznie opróżnili Pan N… i Pan B…….

  • jak to możliwe on 22 maja 2011 at 16:30

  Ludzie opamiętajcie się jaki stary dach co wy piszecie w uzasadnieniu cytat:
  Odnowa centrum Ryglic, tj.: zmiana pokrycia dachu Kościoła p.w. św. Katarzyny P.M. przyczyni się do zabezpieczenia zabytkowego kościoła przed dalszym niszczeniem spowodowanym starym, cieknącym dachem, poprawy estetyki miejscowości, a także do zachowania dziedzictwa kulturowego. Przełoży się to na poprawę jakości życia wszystkich mieszkańców Ryglic.
  W ramach operacji przewiduje się wymianę pokrycia dachu na blachę miedzianą
  o powierzchni 1280m2 wraz z wymianą rynien i obróbkami blacharskimi
  Podsumowując realizacja opisanych powyżej zadań służyć będzie mieszkańcom Ryglic, a także całej gminie i osobom ją odwiedzającym.
  o jakiej poprawie mówicie i czy kościół to sprawa gminy ludzie taka blacha wytrzymuje dziesiątki lat jeżeli tam jest parę dziurek to naprawić nie zaraz zmieniać no i co ze złomem z “starego” pokrycia? Ryglice maja pilniejsze potrzeby jak dach na kościele to skandal czyj to pomysł ?

Komentarze zostały wyłączone.