ZBIORNIKI MAŁEJ RETENCJI OCHRONIĄ PRZED POWODZIĄ

Dziwne że nowa Pani Burmistrz nie chwali się tymi informacjami podają je władze Województwa Tarnowa Skrzyszowa tylko nasi milczą nawet A.Jezior w tej sprawie milczy mimo że od spotkania minęło ponad miesiąc. Czyżby fakt że to Karasiewicz stoi za tym że ten zbiornik ma szansę powstać i chronić Miasto Ryglice jest tak kłopotliwym że nie informuje się społeczeństwa o tej sprawie. Czy może za jakiś czas znów napiszą Pani Burmistrz Teresa Połoska załatwiła zbiornik retencyjny “Joniny” tak jak to było to z promesą

ZBIORNIKI MAŁEJ RETENCJI OCHRONIĄ PRZED POWODZIĄ

Budowa trzech spośród zbiorników mających powstać w ramach Programu Małej Retencji Województwa Małopolskiego – Skrzyszów, Grodna i Joniny – ma wkrótce ruszyć. O stanie prac rozmawiali we wtorek, 1 lutego, przedstawiciele władz Województwa i lokalnych samorządów.
W spotkaniu w Urzędzie Marszałkowskim wzięli udział m.in. wicemarszałek Roman Ciepiela, członek Zarządu Stanisław Sorys, samorządowcy: Teresa Połoska – burmistrz Ryglic, Marcin Kiwior – wójt Skrzyszowa, Piotr Krok – wójt Grybowa oraz Jerzy Wertz – Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Krakowie i Bożena Buczek – wicedyrektor Małopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych.

W Programie Małej Retencji Województwa Małopolskiego wymieniono, które inwestycje powinny być zrealizowane najszybciej. Na pierwszych miejscach są m.in. zbiorniki: „Skrzyszów” w gminie Skrzyszów i “Joniny” w Ryglicach (oba w powiecie tarnowskim) oraz “Grodna” w Grybowie (powiat nowosądecki). Inwestycja w Skrzyszowie uzyskała już od Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska pozytywną ocenę oddziaływania na środowisko. Ryglice i Grybów przygotowują informacje o oddziaływaniu na obszary Natura 2000. Przewidziane jest dofinansowanie wszystkich trzech przedsięwzięć w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego (znajdują się one w Indykatywnym Wykazie Indywidualnych Projektów Kluczowych MRPO na lata 2007 – 2013).

Budowa zbiornika retencyjnego na Szwedce w Joninach koło Ryglic opóźni się co najmniej o kilkanaście miesięcy. Powód? Kłopoty z uzyskaniem decyzji środowiskowej.

Inwestycja jest gotowa do realizacji od dawna. Zgromadzono już m.in. wszystkie wymagane zgody od właścicieli terenów, na których powstać ma zbiornik, a przyznane na ten cel duże pieniądze czekają niewykorzystane. – Niestety, znajdujący się po sąsiedzku obszar Natura 2000 powoduje, że starania o decyzję środowiskową trzeba rozpocząć od nowa – mówi Roman Ciepiela, wicemarszałek Małopolski. Jak dodaje, w tym momencie zdecydowanie bliższy realizacji jest projekt budowy zbiornika w Skrzyszowie, który na początku, głównie z powodu braku zgody właścicieli, rodził się w bólach.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zbiorniki-malej-retencji-ochronia-przed-powodzia/

2 Komentarze

  • Ernest Hemingwey on 6 marca 2011 at 11:16

  “Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia , by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami” koniec cytatu.

  • Zniesmaczony on 5 marca 2011 at 09:35

  Trafna uwaga Karasiewicz jest kłopotem bo jak może być inaczej z takim dorobkiem nie można nie być kłopotliwym dla nowej jakości . Nowa jakość to twór papierowy zabieg socjotechniczny który pozwolił przejąć władze, to jednak nie obietnice a ich realizacja stanowić będzie o tym czy ta obiecywana Jakość będzie , i jaka ona będzie. Przyglądam się z boku całej tej naszej gminnej polityce i porażającym jest bezsprzeczny fakt iż poziom intelektualny obycie wyczucie sytuacji tak zwany takt ,to coś czego ta władza nie ma . Wiele razy czytaliśmy że Karasiewicz się ośmiesza że gdzieś tam pijany był , to może i prawda bo był i jest prostym człowiekiem który wyrośl pośród nas i nigdy temu nie zaprzeczał . Dzisiejsza Pani Burmistrz wyedukowana chciał by aspirować do środowisk akademickich zapraszać profesorów kreować się na fachowca którym nie jest a pokazywanie swojej wyższości wynoszenie się ponad tych którzy ja wybrali to obłuda . Ryglice to nie szkoła z kilkudziesięcioma uczniami i kilkunastoma nauczycielami Ryglice to prości ciężko pracujący ludzie nie za 10000 zł ale za 1500-2000 zł . Mieszkańcy gminy nie zasługują na takie traktowanie pokazały to zebrania wiejskie nie inaczej jest w samym urzędzie ,ludzie dla nowej władzy za przeproszeniem są “Matołami ” bez szkoły nie dorównują poziomem do Pani burmistrz . Drodzy Państwo dzisiejsza władza tak jak pisze Janek niestety nie umie się zachować bo rozpowiadanie jaki to stan zastaliśmy po Karasiewiczu i usprawiedliwianie własnej niewiedzy strachu przed podejmowaniem decyzji to jest ośmieszanie się i nas przy okazji . Coraz głośniej jest o targach jakie odbywają się między radnymi widać to nawet w uchwałach rady ileż to już zmian w komisjach i to jakich zmian czy podyktowanych przygotowaniem w danej dziedzinie czy raczej jakimiś wewnętrznymi ustaleniami . W brew temu co o nas myśli obecna ekipa nie jesteśmy tacy głupi żeby tego nie widzieć . Piszmy o swoich spostrzeżeniach mamy gdzie tutaj słowa uznanie dla kogoś kto prowadzi ten blog zarazem przestroga niech będzie to miejsce wolne dostępne dla wszystkich dobrze się stało że ktoś zdecydował dać ludziom takie forum . Panie jakościomierzu wiem że taka działalność chyba wiąże się z kosztami są to koszta społeczne jako społecznik chciałbym i myślę że nie tylko ja partycypować w tych kosztach niech wolność myśli i słowa ma takie miejsce w którym może się wyrazić . Proszę podać konto bo chciałbym wspomóc tą inicjatywę obywatelska.

Komentarze zostały wyłączone.