Zebrania sołeckie – jesień 2019

Nagrania zebrań:

Lubcza – http://ryglice.pl/news/zebranie-mieszkancow-lubczy-15-wrzesnia-2019.html

Zalasowa –

Bistuszowa –

Uniszowa – https://youtu.be/dlEBEOA1cqs
https://youtu.be/tN1–FXMXWE
https://youtu.be/zHPh1jD2mt0
https://youtu.be/hZ93CnyL0_A
https://youtu.be/x4R3MF277PM
https://youtu.be/G0PiYRPGfMo
https://youtu.be/R_Rdo_qkZyg

Kowalowa –

Wola Lubecka – https://youtu.be/fYJe60vN8fw
https://youtu.be/DBa_6pHwYeI
https://youtu.be/fwYCgCu4HwU
https://youtu.be/5r0nNuf4fuE

Ryglice – https://youtu.be/mu7SLnEKyUQ
https://youtu.be/XNVmFee-mqE
https://youtu.be/bOwfhTezsWo
https://youtu.be/zrtS6gu92IE
https://youtu.be/qH1IQwIqF34
https://youtu.be/Rud2FhvGrMs
https://youtu.be/NP7vfGgg6K8
https://youtu.be/_rZZb48-Oo8
https://youtu.be/GKSzdkYPIjo
https://youtu.be/5LkhZTRhz5g
https://youtu.be/8RPUbXuNrPw

Joniny – https://youtu.be/fYBif6JfTcU
https://youtu.be/10GUBz0WvOM
https://youtu.be/Cykft-X922c
https://youtu.be/USqXZejlM8E
https://youtu.be/O70JhYpMYXk
https://youtu.be/NpjshapDhIw
https://youtu.be/FPUDoGsGd2I
https://youtu.be/GFwFilACK3k

Źródło:  http://ryglice.pl/news/harmonogram-zebran-wiejskich-jesien-2019.html

az

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebrania-soleckie-jesien-2019/

73 Komentarze

Skip to comment form

 1. Dobry wieczór wszystkim.
  Moi drodzy, mam do Was pytanie, a właściwie do tych z was którzy mają informację czy nagrywano zebranie w Kowalowej? Postanowiłem zapytać o to na fb kandydatkę do Sejmu RP Panią Jolę Kramarczyk niestety z niewiadomych mi powodów nie odpowiedziała. Myślałem, że osoba ubiegająca się o mandat posła na pewno była na zebraniu w swojej rodzinnej miejscowości i będzie mogła mi udzielić informacji, ale chyba się przeliczyłem. Ponawiam zatem pytanie , czy ktoś ma wiedzę czy nagrywano to zebranie? Czy może po głosowaniu w Ryglicach władze uznały, że już nie muszą nagrywać ?

   • Anonim on 29 września 2019 at 20:37
   • Odpowiedz

   😀

    • Anonim on 30 września 2019 at 14:53
    • Odpowiedz

    Krzysztof Groch???

   • Ultimatum on 30 września 2019 at 14:57
   • Odpowiedz

   Pani JK startuje z tych samych list co Jachira od smoleńskich kończyn.

   Tak się nie szanować i kompromitować. Fuj.

   Przyzwoity człowiek stawia partii warunek albo ja albo Palikot 2.

 2. O śmieszniej uchwale

  • Anonim on 29 września 2019 at 07:14
  • Odpowiedz

  O śmieszniej uchwale

  • Anonim on 25 września 2019 at 20:58
  • Odpowiedz

  Tak w kwestii nagrywania zebrań. Warte przypomnienia zebranie sprzed bodajże 7 lat na Woli Lubeckiej. Dodaję bo widzę że chyba sporo ludzi już o nim zapomniało. https://youtu.be/uARxr64fBEk

 3. Kiedy nagranie z Kowalowej?

   • Anonim on 4 października 2019 at 12:12
   • Odpowiedz

   Co się wydarzyło na zebraniu w Kowalowej, że nie puszczą nagrania?
   Może ktoś coś opisze.

 4. Skruch miał mój głos do sejmu. Ponieważ nie wyśmiał kobiety dostanie teraz figę

   • figa z makiem on 25 września 2019 at 19:46
   • Odpowiedz

   Gdyby nie wykształcenie to Augustyn prowadził by dziś kampanie wyborcza a tak to figa wie to każdy kto ma choć tyle samu szkoły co on czyli każdy.

   1. Niestety porażka, że burmistrzem Pan Średni . Mamy pecha do burmistrzów

  • Nie uwsteczniajcie się on 24 września 2019 at 18:49
  • Odpowiedz

  A Pani Krystynie Bochenek to kto podpowiedział by poddać w wątpliwość sens nagrywania zebrań? Przecież wiadomo że to się nie uda.

  1. No cóż powiedzieć, strach zagląda w oczy naszych przedstawicieli którzy z zebrań z mieszkańcami które dzięki nagraniom mogli obejrzeć wszyscy chcą uczynić zamknięty krąg wzajemnej adoracji. Dziwnie zaczyna wyglądać ta kadencja a jeszcze dziwniej zaczynają zachowywać się osoby jakie desygnowaliśmy by nas reprezentowały. Oto co wydarzyło się na zebraniu w Ryglicach choć nie sam fakt, że to się wydarzyło jest istotny, ale to jak to się odbyło i jakie reakcje temu towarzyszyły https://youtu.be/mu7SLnEKyUQ?t=109 Wato posłuchać po czyjej stronie była inicjatywa https://youtu.be/mu7SLnEKyUQ?t=235 ale przede wszystkim obejrzyjmy w jaki sposób odbyło się to “głosowanie”? https://youtu.be/8RPUbXuNrPw?t=375 Do tematu wrócę jeszcze szerzej osobnym artykułem.

    • Anonim on 24 września 2019 at 19:34
    • Odpowiedz

    Nic nie stoi na przeszkodzie aby zawitać na zebraniu. Masz Pan odwagę to idź na zebranie i tam mieszaj. Anonimowo z za monitora to mądrala.

     • 😮 Szok on 24 września 2019 at 19:40
     • Odpowiedz

     Ryglice to jednak zacofana dziura. W żadnej innej z miejscowości nie mają problemu z kamerą tylko towarzystwo ryglickie. Masakra. Przeniescie stolicę gminy do Lubczy tam ludzie na zebrania chodza licznie mimo kamer. To samo Zalasowa. Nawet w Uniszowej malutkiej większa frekwencja niż w Ryglicach.

    1. Wcale nie o mieszanie chodzi tylko o to by można było w dowolnym monecie odsłuchać sobie wypowiedzi polityków, czy to coś niestosownego? Czy boicie się Państwo własnych wypowiedzi i konsekwencji z tym związanych? Uważacie że nie ma kamery nie ma problemu i można mówić tak jak to kiedyś bywało co ślina na język przyniesie?
     Jestem jak wielu mieszkańców zdania, że nagrania dodają powagi zebraniom a tematy poruszane na nich trafiają w czystym przekazie do każdego zainteresowanego. Państwo jak sądzę woleli byście inaczej. Proszę więc ogłosić, że na kolejnym zebraniu wiosennym poddacie Państwo pod głosowanie czy nagrywać zebrania a my mieszkańcy przyjdziemy i wam zagłosujemy bo jak było słychać Rygielski lud nie taki głupi ale jego głos został tłumiony. https://youtu.be/8RPUbXuNrPw?t=389

      • Anonim on 24 września 2019 at 21:58
      • Odpowiedz

      Niestety żyjemy w czasach, w których hejt jest powszechny (wystarczy poczytać to forum). I w takim wypadku TAK BOIMY SIĘ KONSEKWENCJI z tym związanych.

       • Anonim on 24 września 2019 at 22:02

       Osoba publiczną która boi się hejtu nie nadaje się do bycia w sferze publicznej. Każdy kto bierze udział w zebraniu tego rodzaju czy sesji jest osobą publiczną

  2. Plus kamer. Rządzący nie opowiadają co miejscowość innych rzeczy. Z tego co wiem to zastępca przewodniczącego anty kamera

  3. Warto jeszcze dodać, że sytuacja taka miała miejsce jedynie w Ryglicach. Należy też zwrócić uwagę, że punkt dotyczący głosowania w tej sprawie został dodany w ostatniej chwili, nawet bez przygotowanej treści uchwały a całe głosowanie przeprowadzone zostało w chaotyczny sposób. Nie pokazano również przebiegu tego “głosowania” a pani przewodnicząca Bochenek nie pozwoliła na jakakolwiek dyskusję. Bardzo to niedemokratyczne działanie władz które chcą rozmawiać i decydować o publicznych sprawach w wąskim gronie i bez śladów po dyskusji temu towarzyszącej. Chcą byśmy się zadowolili wyreżyserowanym teatrzykiem jakim stały się sesje rady a żywą i nieprzewidywalną dyskusję jaka nie raz toczy się na zebraniach lepiej nie pokazywać .

   1. przy takiej frekwencji sens tych zebrań jest wątpliwy

 5. Do Kazika J.
  Kaziu, Ty chyba delikatnie mówiąc koloryzujesz te dokonania Pana Karasiewicza które to dokonały się w ostatniej kadencji. Zacznę od tego, że jak Augustyn się chwali wodociągami i kanalizacją to jest to inwestycja krytykowanego przez niego Dorzecza Białej a jak rozpatruje się dokonania Karasiewicza to już ta sama inwestycja została “załatwiona” przez niego. Trochę to dziwny sposób postrzegania tych samych inwestycji, ale mnie to nie dziwi. Dziwi mnie jednak, że starasz się zasugerować jakoby ktoś przekonał nieprzychylnego i oglądającego jak twierdził nieraz złotówkę z obu stron Karasiewicza do rewitalizacji Lubczy ? Wystarczy obejrzeć nagrania z sesji i zebrań w Lubczy by się przekonać , że inwestycja ta ma wielu ojców a wśród nich i on. Uczciwość natomiast nakazywała by oddać sprawiedliwość i powiedzieć dzięki czyim staraniom Lubcza ma salę sportową bo to zasługa pani Połoska. W jednym się zgodzę, w Ryglicach nie zrobiliście kompletnie nic. Trudno tez rozsądzić czyim dzieckiem jest zakład komunalny bo kiedyś był bękartem dziś ukochanym synem rządzących do ojcostwa którego przyznaje się też poprzednia władza. Tak to już jest, że sukces ma wielu ojców a porażka zwykle jest sierotą .

  • Obserwator on 22 września 2019 at 18:55
  • Odpowiedz

  Czytam jakie głupoty tu piszecie i widzę, że nie ma tu dla mnie miejsca – to blog pisowski, a ja tej partii nigdy nie popierałem, nie popieram i nie poprę.
  Kiedys się z tego letargu obudzicie, szkoda tylko, że będzie już za późno. Mam nadzieję tylko, że nie dojdzie do drugiej Grecji w Polsce przez to rozdawnictwo pieniędzy… powodzenia!

   • Anonim on 22 września 2019 at 19:03
   • Odpowiedz

   To się goń. Glupoty to ty piszesz

    • Anonim on 22 września 2019 at 19:14
    • Odpowiedz

    Trochę kultury…

  1. Jeżeli miarą mądrości jest zgadzać się z Tobą to faktycznie głupoty tu piszemy, ale poważnie – dlaczego mamy wierzyć Tobie? Czemu twoje argumenty mają mnie przekonać ? Widzisz gdybyś ruszył cztery litery i wybrał się do tej wspomnianej Grecji i porozmawiał z ludźmi bo mniemam that as an educated man you speak English. To dowiedział byś się, że oceny zwykłych Greków równie bardzo co w Polsce różnią się od opinii polityków . Nikt Cię tu nie obraża, chyba że nie możesz znieść faktu, że ktoś ma inne zdanie.

    • Anonim on 22 września 2019 at 19:31
    • Odpowiedz

    Z tego co czytam to obserwator nikomu nie kazywal w nic wierzyć. Polemizować można, szczególnie kiedy dwie strony mają odmienne zdanie na dany temat.

 6. Do Anonim on 22 września 2019 at 17:30

  Ty chyba żyjesz w innej Polsce lub otaczający Cię ludzie z różnych powodów nie są z Tobą szczerzy bo wybacz pieprzysz głupoty. Polscy politycy wszystkich ugrupowań mieli 30 lat by zadbać o tych jak to piszesz “tzw.zwylki ludzie, bez przywilejów, bez przyszłości.” a dbali głównie o siebie i swoich więc wybacz, ale “zwykły ciemny lud” nie kupuje już gadki, liczy się kasa w kieszeni.
  Mam pytanie do obserwatora i anonima choć to chyba ta sama ręka pisała.
  Po co Polsce więcej pieniędzy w budżecie?
  Po to by politycy mogli latać samolotami ?
  Po to by politycy jeździli po Polsce obiecując, świętując, krytykując innych polityków?
  Po to by Polska była bogatsza kosztem uboższych obywateli?
  Po to by politycy mogli rozdawać swoim?
  itd., itp.
  Im więcej pieniędzy mają Polacy tym mniej mają ich politycy i ich interesy

   • Obserwator on 22 września 2019 at 18:16
   • Odpowiedz

   Ja, Obserwator pisze pod JEDNYM nickiem.
   Fajnie gdyby ludzie mieli więcej kasy, serio. Szkoda tylko że duża jej część leci na nagrody dla PiSowcow, samoloty jak wspomniałeś i prezenty dla Ojca w Toruniu.

   1. Był czas, że nie płynęła do polityków PiS i nie płynęła tak wartkim strumykiem do “ojca” w Toruniu (choć strumyk w tym kierunku również płynął ) ale przede wszystkim nawet nie kapała ona do obywateli . Politycy bez względu na poglądy i partie zawsze dbali o siebie, później o swoje interesy i o swoich mówiąc, że są to zwykli obywatele. To właśnie ta część społeczeństwa mimo, że przez lata w mniej lub bardziej uczciwy sposób doiła państwo krzyczy dziś najbardziej. Niestety mimo,kilkukrotnej zmiany władzy jedno się nie zmieniało i nie zmienia każdy chce być jak najbliżej koryta.

   • Anonim on 22 września 2019 at 18:29
   • Odpowiedz

   No tak, toż to niewiadomski to największy mędrca naszej gminny bo kilka zapytań o wykształcenie średniego napisał. Chyba w zimowy sen powoli zapadasz lub jakiś letarg Cię ogarnął, bo głupoty piszesz. Nikt nigdy nie zadba o tzw. zwykłych ludzi. Każdy dba tylko o siebi, a da tylko tym, którzy mu będą potrzebni. I nie ma znaczenia kto daje, liczy się kasa jak to również napisałeś. A teraz kasa płynie z 500+.
   Jeżeli nie wiesz, jakie braki sa w państwie, na co by się kasa w budżecie przydała, to Ty się tutaj za naszego mentalnego gminnego przewodnika nie nadajesz. Sorry.
   I nigdy nie nastąpi sytuacja że politycy i ich interesy będą się miały gorzej. Żaden prezesiu do tego nie dopuści.
   I obserwator i anonim to nie ta sama ręka, choć piąteczkę mozna by przybić 😉
   Trzeba być dobrze pieprz… żeby odpowiadać samemu sobie.

   1. Wcale nie uważam się za mędrca czy kogoś kto wie lepiej, nie uważam też, że pytając o wykształcenie Pana Augustyna dokonałem czegoś wyjątkowego. Zastanawiam się jednak dlaczego wszyscy Ci niby opozycyjni “politycy ” gminni nie wzięli się za sprawę mimo, że dowodząc tego co wielu twierdzi można w najmniejszym razie dokopać obecnemu a nie wykluczone, że pozbawić go stanowiska ? Czy może wszyscy jesteście za te same “piniądze”? A może i na was są kwity?

    Odpowiadając na to na co by się kasa przydała to powiem tak: wszyscy doskonale wiedzą na co i odkąd brakuje, ale jakość mimo, że nie wypłacano 500+ nigdy na to nie było. Więc żaden to argument.

     • Anonim on 22 września 2019 at 19:08
     • Odpowiedz

     Średnie średniego w normalnych warunkach opozycja gminna wzięła by na widelczyk i byloby w tą lub w tą. Dno opozycji gminnej jak i krajowej absolutne

 7. Ależ Wy ludzie pieprzycie a prawda jest taka, że sami nie wierzycie w to co piszecie. Patrząc na to jak państwa Europy dbają o ludzi którzy wychowują dzieci trudno odnieść wrażenie, że w Polsce realizowany jest jakiś szczególny plan socjalny. Jest to raczej krok w stronę powszechnie przyjętych współcześnie norm aniżeli proces zniewalania i kupowania społeczeństwa. Trudno Wam przyznać rację w ocenie skutków wprowadzania tego jak to nazywacie “socjalu” bo wbrew temu co mówicie Polskę jako europejski kraj powinno być na to stać i Wy doskonale o tym wiecie. Słuchając zwykłych ludzi trudno zrozumieć do kogo kierujecie te krytyczne komentarze mające przekonać Polaków, że pomoc państwa w wychowaniu nowego pokolenia Polaków jest czymś złym i należny z tym skończyć. Nawet jeżeli jest to działanie na kredyt co jest w dzisiejszych czasach normą i powszechnie stosowaną praktyką zwłaszcza w biznesie – ale nie tylko, jest to przecież inwestycja w przyszłe pokolenie Polaków. Abstrahując od wszelkich skrajności i pewnych zachowań patologicznych jakie to niesienie, niezależnie od jakichkolwiek układów żywe pieniądze przekazywane są do ludzi wychowujących dzieci . Piszącym komentarze radzę zastanowić się ile kosztuje Polskę i Polaków finansowanie partii politycznych i związanych z działaniami polityków kosztów które finansujemy płacąc wszelkiego rodzaju podatki. Czy te pieniądze płynące do polityków i związanych z nimi ( rodzin i “przyjaciół”) nie są przypadkiem powodem dla którego tak chcielibyście przekonać polaków, by oddali na Was głos? “Obserwatorze” być może nie finansując polityków i partii politycznych nie trzeba by zaciągać kredytu by finansować wychowanie dzieci. A może jest jeszcze inaczej , może te pieniądze na ten jak to nazywasz “socjal” wcale nie pochodzą z kredytów a kredyty zaciągamy po to by finansować kampanie polityczne i setki tysięcy polityków nie wytwarzających dla Polski żadnego realnego dochodu. Proszę nie odbierać tego komentarza jako pro “Pis-owskiej” agitacji bo wcale mi o to nie chodzi, każdy powinien sam odpowiedzieć sobie na pytanie czyja koszula jest mu bliższa ciału.

   • Obserwator on 22 września 2019 at 17:31
   • Odpowiedz

   Aha🤣🤣🤣

   • Anonim on 22 września 2019 at 17:52
   • Odpowiedz

   Niewiadomski, popatrz najpierw na zasoby co po niektórych państw Europy a potem Polski i zastanów się nad tym co napisałeś. Tylko bogate kraje mają szerzej rozwinięty socjal. A po co ? a po to by zachęcić do posiadania potomstwa bo tego jednak trochę mało. Bo oni już po latach socjalu wiedzą jak to działa. A u nas co, ciemnota nadal. Nikogo nie interesuje wsparcie dla dzieci, bo to można zrobić naprawde na wiele innych sposobów, ale wtedy nie będzie głosów, a jak nie będzie głosów to i pełnego koryta. A z finansowania partii politycznych nikt nie zrezygnuje dobrowolnie. Zapomnij.

   • najdziwniejsze on 22 września 2019 at 18:24
   • Odpowiedz

   że wydali tyle kasy i deficyt zmniejszali ,jednak musiało być uszczelnienie potężnego złodziejstwa

    • Anonim on 22 września 2019 at 18:33
    • Odpowiedz

    A mnie wcale nie dziwi, że ludzie tego nie rozumieją. Bo myśleć im się niechce. A przecież na swoim domowym choćby budżecie można do tego dojść jak się takie cudeńka robi. Ale po co myśleć TVPis powiedziało że złodziejom zabrali a głupi lud łyka to jak ciepłe bułeczki.

    1. rozumiem tego wywodu

  • Anonim on 22 września 2019 at 16:25
  • Odpowiedz

  Skrót zebrania w Kowalowej :
  – Burmistrz “spóźnia się” 40 minut, by w tym czasie jego kolega zrobił sobie kampanię wyborczą
  – śmieci od nowego roku baaaardzo zdrożeją, a przecież tak wspaniały miał być nowy burmistrz i temu zapobiegać
  – na niewygodne pytania Pan Olszówka się denerwuje i mówi, że niech ktoś się zamieni na jego posadę i zobaczy jak jest fajnie. To po co Pan do cholery się pchał do gminy???
  Jednym słowem – kabaret.

   • Anonim on 22 września 2019 at 16:47
   • Odpowiedz

   Kabaret rozpoczął się mniej więcej rok temu i potrwa jeszcze kolejne cztery. Przywyknijcie. Sami tego chcieliście. No chyba, że wcześniej gmina ogłosi upadłość.

    • Anonim on 22 września 2019 at 16:52
    • Odpowiedz

    Dokładnie. A taki wspaniały miał być nowy burmistrz….

     • Wieśmok on 22 września 2019 at 17:18
     • Odpowiedz

     Najgorzej jak się przypisuje sobie robotę kogoś innego… Fajnie se foty na koparce robić, która załatwiał jeszcze Benek, a pisac, że to dzięki Pawłowi hahaha
     Na zebrania teraz to już w ogóle nie ma co chodzić. Karasiewicz chociaż gadkę miał i umiał normalnie z chłopami pogadać

     1. O czym Ty piszesz ? Pan Karasiewicz niczego nie załatwiał ! Pan Karasiewicz pracował i za tą pracę niezależnie od jej efektów ( złych czy dobrych) pobierał pensje więc łaski nikomu nie robił! Spróbuj od swojego pracodawcy oprócz pensji jaką Ci wypłaca wymagać jeszcze wdzięczności za to, że przychodzisz do pracy i pracujesz . Pan Karasiewicz mówił chłopskim językiem, ale czy można uznać to za wyższość tego bym nie powiedział. Niestety “nowy” burmistrz krasomówcą też nie jest a i z rzetelnością wypowiedzi ma problem podobny do swoich poprzedników. On również pobiera pensje za którą nikt nie jest Mu winien żadnej wdzięczności.

       • Anonim on 22 września 2019 at 17:53

       Kto załatwiał odbudowę komunalki? Chyba nie Augustyn?! A wg tego co dodaje na stronę gminy wszystko jest jego zasługa.

       • Kazik J. on 22 września 2019 at 20:04

       Komunalne i sprzęt załatwiła ekipa Benka z nim na czele. Może ktoś Benka nie tracić i nie szanować ale trzeba mu oddać to co zdziałał w swojej ostatniej kadencji. Potężne projekty na kanalizację i wodociąg, nie wiem czemu ale przekonali to do rewitalizacji smieciska w Lubczy mało tego halę w Lubczy pociagnął uzyskując dotacja i budując. Dokumentacja i regulacja dróg. Paweł może teraz spijac dokańczajac inwestycje. Niestety w Ryglicach mało się zrobilo. Joninu otrzymaly remont szkoły i co i dudowicz zapomniał o tym chyba….
       Panowie teraz piszecie własna historię szkoda że zaczyna się ona od niepotrzebnych wydatków na etat dla Olszowki, na pensje dla nauczycieli w przywroconych szkołach, na promowanie partii PiS- to przecież z kosztuje.
       Czas leci ludzie ocenią.

      • Anonim on 22 września 2019 at 17:45
      • Odpowiedz

      Przestancie o tym karasiewiczu bo mnie mdli

  • Podatnik on 22 września 2019 at 00:56
  • Odpowiedz

  Czy ludzie z PiS naprawdę tak są w sobie zaduani i myślą że ludzie lykaja tą całą kampanię promowania? Przykład fb sponsorowane podziękowania mec Sak dla min Ziobry za poparcie….
  Śmieszne to trochę gdyż priorytetem dla Pana Saka powinno być poparcie jego rodzimej społeczności lokalnej A nie faceta który być może do niedawna jeszcze nie znał Pana mecenasa gdyż ludziom z Tarnowa ma służyć jeśli wygra prawda?.
  Jeśli tak wygląda polityka a co gorsze politycy to mamy jak mamy.
  Dlaczego oni traktują nas jak frajerów?

   • Obserwator on 22 września 2019 at 07:17
   • Odpowiedz

   Bo PiS robi z ludzi głupców i frajerów. I tylko dlatego rządzi w Polsce. Nikt przy zdrowych zmysłach by na nich nie głosował.

    • #wybory 2019 on 22 września 2019 at 07:24
    • Odpowiedz

    Kilka dni temu na TVN zrobili porównanie obietnic wyborczych i wyszło im, że oPOzycja niemal tak samo obiecuje jak PiS.

    Wniosek: PiS narzucił narrację, co widać wszem i wobec. I co? Zrobił z ludzi oPOzycji głupców?

    A z najnowszym rozwiązaniem (grafika) zapewne też się nie zgadzasz.

     • Obserwator on 22 września 2019 at 11:42
     • Odpowiedz

     Skąd to masz? Z TVPiS?
     Się jeszcze nie ciesz, obiecać nie kosztuje nic tylko czy potem zostanie faktycznie wprowadzone to w życie? Żeby nie było jak z obietnicą sprowadzenia Tupolewa do Polski 🙉

      • #wybory 2029 on 22 września 2019 at 12:35
      • Odpowiedz

      To mam z konwencji PiS, która była też emitowana na TVN 24

    • na PiS on 22 września 2019 at 07:48
    • Odpowiedz

    Obserwatorze chyba potrzebne mocne okulary. Ludzie właśnie mądrzeją co cieszy

     • Anonim on 22 września 2019 at 12:27
     • Odpowiedz

     Ludzie mądrzeją?? Co Ty człowieku opowiadasz. Społeczeństwo głupieje aż strach, przekupieni paroma złotówkami, idą i zaznaczają właściwy kwadracik, nie zastanawiając się nad przyszłością. Bo i po co, dzisiaj jest super, przecież nam się należy. Tylko Ci, którzy są myślącymi nigdy nie postawią krzyżyka przy PIS ani PO. Oni poprostu nie idą na wybory, bo nie ma nakogo zagłosować, a oddać głos na byle kogo mija się z celem i człowiek myślący o tym doskonale wie.

      • Obserwator on 22 września 2019 at 13:06
      • Odpowiedz

      Dokładnie, w końcu ktoś MĄDRY się znalazł na tym blogu.
      Polacy sprzedali się za 500 zł. Szkoda tylko, że JESZCZE nie zdają sobie z tego sprawy.

      1. Raczej przesada, że kupieni za 500 zł. Przecież w kampaniach prezydenckiej i parlamentarnej w 2015 500 plus było w sferze obietnic a politykom wówczas mało wierzono a już na pewno mniej niż dzisiaj. Wydaje mi się, że aktualnie kluczem do poparcia jest wiarygodność a nie te parę zł. Natomiast wygrana PiS w obu wyborach w 2015 była dzięki m.in. i głównie tematom imigranckim. Nie bez znaczenia były nagrania u Sowy i Przyjaciół

       Dobrze też wiedzieć, że w kolejnych wyborach czyli samorządowych PiS uzyskało rekordowe poparcie. Nikt nigdy po 1989 r. nie zdobył takiego poparcia w samorządzie. W wyborach samorządowych głosujemy na ludzi, których zazwyczaj bliżej znamy i z którymi mamy częściej do czynienia.

       Kolejne wybory t.j. do Europarlamentu. Tutaj zaś warto wiedzieć, że tendencja ku zmianie w obsadzie tej instytucji miała miejsce nie tylko w Polsce.

       • Anonim on 22 września 2019 at 16:11

       Panie Adamie, skończ Pan i wstydu oszczędź. Trzeba było inna uczelnię wybrać na studiowanie tej politologii, bo ta kompletnie niczego Pana nie nauczyła. I nie chodzi tu o bezkrytyczne poparcie dla Pis tylko brak analitycznego rozumowania, liczenia i myślenia. Zresztą nie bez powodu się też mówi, że polityk to ktoś całkowicie pozbawiony kręgosłupa moralnego. Liczy się tylko utrzymanie przy korycie. I akurat Pis się to udało kupić, właśnie dzięki 500+. A Schetyna sobie tylko może w brodę pluć, że on na to nie wpadł, że nie uwierzył, że to naprawdę przyniesie skutek. Nie ma też okrytniejszej niewoli, taki kupiony przez socjal człowiek nawet nie zdaje sobie sprawy, że jest niewolnikiem.

      2. Anonimie to w którym miejscu napisałem coś z czym nie jesteś w stanie się zgodzić?

       • To pewne on 22 września 2019 at 16:41

       Social wcale nie musi decydować o poparciu dla PiS. Znam mnóstwo osób które 500 biora a na PiS nadają. Wszyscy takich znacie to pewne.

       • Anonim on 22 września 2019 at 16:42

       Mówię o ogóle Twoich wypowiedzi na tym blogu. Ale jeżeli chcesz, to proszę: “aktualnie kluczem do poparcia jest wiarygodność”. Według danych – polityk jest najmniej wiarygodnym zawodem. Z całym szacunkiem ktoś kto kreuje się na politologa i dziennikarza powiniem takie rzeczy wiedzieć. a w Pańskich wypowiedziach niestety tylko wyświechtane slogany, powtarzane po prezesiku, chociążby niedawne wypowiedzi nt przedsiębiorców.

       • Anonim on 22 września 2019 at 16:43

       To że nadaja to jedno, ale uwierz że krzyżyk postawią przy PIS. I to przy byle jakim nazwisku. Ważne, że z Pis. Oto nasze “mądrzejące” społeczeństwo.

      3. Anonimie. Najmniej wiarygodnym zawodem powiadasz . No, ale przyznasz chyba, że nawet w profesji polityk bywają osoby mniej i bardziej wiarygodne. Aktualnie zdecydpwanie politycy PiS postrzegani są jako ci bardziej wiarygodni niż politycy opozycji. Chyba też przyznasz.

       • Anonim on 22 września 2019 at 17:03

       No niestety ale nie przyznam. Po raz kolejny puste słowa. Sięgając do niedawnych poczynań byłego marszałka Kuchcińskiego czy Ziobry i spółki, wiarygodność baaaardzo mocno nadużyta. A to przecież jedni z najbliższych i najbardziej zaufanych współpracowników prezesika. czyż nie prawda?

      4. Puste czy też nie puste, ale w zwykłych rozmowach z tzw. zwykłymi ludźmi daje się usłyszeć, że aktualni obiecują i robią. Tak są postrzegani i moim zdaniem jest to powszechne zjawisko z czym Ty się nie zgadzasz. No cóż.

       • Anonim on 22 września 2019 at 17:30

       I znów próbuje Pan prawdę i niechlubnym niestety zachowaniu pisowkich oligarchów przycmic co niby “ulica” mówi. A to co Pan przytoczył powtarzają w większości beneficjenci 500+, którzy nadal nic nie robią a kaska leci. Emeryci już nie sa tacy szczęśliwi, osoby samotne, z dorosłymi pociechami, czy bezdziectne z rónych powodów oni już nie są tacy bezkrytyczni. To są właśnie ci tzw.zwylki ludzie, bez przywilejów, bez przyszłości. Oni widzą o ile im gorzej. Bo pieniądze zamiast trafić np.do służby zdrowia, drogownictwa, czy inwestycje trafają do gopsów, żeby PIS mógł sobie nadal kupować głosy za 500+. Za nasze pieniądze. Nie prezesika vel Robin Hooda współczesnych czasów.

       • Anonim on 22 września 2019 at 17:44

       Adamie Z, a co powiesz na kasę wysyłaną do Torunia? Czy Rydzyka uważasz za “księdza” i jakiego ma haka na PiS, że tak się go boją i potrafią zabrać pieniądze przeznaczone na dzieci chore na raka i wysłać właśnie temu dziadowi w sutannie? Co powiesz na brak obiecywanego wraku Tupolewa w Polsce?

      5. Możemy się tak spierać cały dzisiejszy wieczór. Wynik wyborów rozsądzi, kto w tym naszym dzisiejszym sporze ma rację czyli, kto trafniej odczytuje nastroje ulicy. Pozdrawiam 🙂

       • Anonim on 22 września 2019 at 17:55

       Ależ szanowny Panie Adamie, ja też wiem że wygra PIS, i tu zdolność odczytywania “ulicy” nie ma żadnego znaczenia. Wszyscy to wiedzą. Pierwsi do wyborów polecą beneficjenci gopsów, co by im nikt kasy za nic nie robienie nie zabrał. I do tego nie trzeba politologii kończyć, doprawdy. Pozdrawiam 🙂

      6. Do Anonim 22 września 2019. 17:55

       Więc doszliśmy chyba do porozumienia. Ty uważasz, że głównym motywem głosujących na PiS jest socjal a ja, że wiarygodność. Śmiem zauważyć, że beneficjentami GOPSów czy 500 plus mogą też być osoby, które na PiS nie zagłosują. Znam takie osoby i Ty zapewne też znasz. Jaki odsetek beneficjentów socjalu zagłosuje na PiS a jaki na inne ugrupowania nie jest do zweryfikowania.

       Do Anonim 22 września 2019. 17:44

       Niech za odpowiedź wystarczy zdawkowe – nie jestem antyklerykałem.
       Co do wraku Tupolewa. No cóż, nie pomagają nawet naciski Rady Europy. Zapewne kiedyś zostanie zwrócony i wówczas uznamy, że obietnica została zrealizowana.

      • Anonim on 22 września 2019 at 15:11
      • Odpowiedz

      Raczej trudno będzie nakłonić kogoś, kto dostaje te 500 zł, na swoje dzieci, żeby zagłosował na partię, która ten przywilej zlikwiduje i wiek emerytalny podniesie.

       • Anonim on 22 września 2019 at 15:45

       Przez 500+ na pewno nie rodzi się więcej dzieci. Nikt normalny dzieci dla kasy nie robi, która niedługo może się skończyć, bo dziura w budżecie coraz wieksza ( oczywiście nie usłyszycie tego na TVPiS ).
       A co wyznawcy PiSu powiedzą na to, że kilka milionów złotych zostało zabranych z oddziałów onkologicznych dzieci i przesłanych do Torunia Tadkowi? To też jest “polityka społeczna” PiSu?
       Prawda jest taka, rządzi nami partia frustratow, którzy dla utrzymania przy władzy zrobią wszystko ! Stary kawaler z kotem mówi jak ma wyglądać prawdziwa polska rodzina, Szydło i reszta śmieją się z Unii, a za chwilę pchają dupy do Brukseli, a obiecany wcześniej wrak po 4 latach nadal nie jest sprowadzony do Polski. Mógłbym tak wymieniać i wymieniać… To ma być dobra zmiana???? Polacy, ogarnij się się!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)