Zebranie wiejskie sołectwa Wola Lubecka 17.03.2013 r.

Zebranie wiejskie sołectwa Wola Lubecka

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/zebranie-wiejskie-solectwa-wola-lubecka-17-03-2013-r/

104 Komentarze

Skip to comment form

 1. szanowni mieszkańcy woli lubeckiej dyktatura kumięgi i stańcyka w straży upadła, zostali odwołani z zajmowanych stanowisk porządki w straży zostały zrobione, teraz pozostało zrobić porządek na szczeblu wsi.

  1. Gratulacje dla Wolan oby tak dalej!!!!!!!!!!!!!!

  1. Czekamy na II część. Jak można tak przewrotnie tłumaczyć , widać że mieszkańcy Bistuszowej dobrze przygotowani. Natomiast pokrętne twierdzenie że potrzeba 80 -siąt osob na 1 km. bieżący , a jeden hydrant w Lubczy na 11 km. czyli 1 odbiorca spełni Unijne normy to bujda dla małych dzieci.

   1. Druga część http://www.youtube.com/watch?v=MgEfd4yTPjQ

    1. A co to nowa rada miejska?

     • zagadka? on 7 kwietnia 2013 at 16:36
     • Odpowiedz

     Krąg ludzi którzy MIJAJĄ SIĘ Z PRAWDĄ rośnie. Dołączył sekretarz i prezes którzy twierdza że pieniądze unijne na wodociągi będą tylko tam kierowane gdzie jest kanalizacja. To Ja pytam dlaczego w Zalasowej od strony Szynwałdu JEST WODOCIĄG A NIE MA KANALIZACJI.?. Po drugie w pierwszej części spotkania burmistrz mówi o 80 mieszkańcach na 1 km. sieci a Prezes Jędrusiak o 90 mieszkańcach. Urzędnicy tego stopnia powinni być odpowiedzialni za swoje słowa . Takie obiecanki bez pokrycia może używać przekupka ,która nie ma się kwalifikacji do sprawowania funkcji.

   2. brawo Bistuszowa walczcie o swoje .Jak władza obiecuje to niech dotrzymuje słowa.Mam nadzieje że na tym nie poprzestaniecie.trzymam za Was kciuki

 2. to najwyżej ktoś ma parkanie napisał dupa a teraz mamy blogi różne ,jest fajnie, różni kolesie dyslektycy i dyscośtam mogą swoje przemyślenia oznajmić powszechnie . Ja też ten głupi komentarz piszę żeby się cieszyć że to będzie wisiało w sieci na wieki . Choć może to nie wisi tylko w śmietniku leży?

  1. Mur jak był w dobrej lokalizacji, to więcej osób widziało napis, niż by tu na blogu, ponieważ by zaglądnąć do jakiegokolwiek bloga trzeba jednak poklikać, a napis na murze łatwiejszy był do odczytania.

  • nierozsadny on 5 kwietnia 2013 at 20:48
  • Odpowiedz

  Panie Sołtysie Kumięga taki prawnik jak Ty powinien. wiedzieć że szantaż, zastraszanie i bezgotówkowa korupcja czyli stanowisko za stanowisko to czyny karalne Pan dopuścił się tych
  czynów więc jest Pan przestępcą Szanowni mieszkańcy Woli doczekaliście się Sołtysa i radnego Dębosia który mu pomaga .

 3. Mieszkańcy Woli proszę dokładnie oglądać nagranie z zebrania . Jak pan sołtys podniósł głos na mieszkańców uczestniczących w zebraniu, chcećie wiedzieć, chcećie wiedzieć, czy nie chcećie wiedzieć. – myślę że ten ton wyniósł on z obory chcećie żryć-chcećie żryć to do koni anie do ludzi ten ton.

 4. panie sołtysie kumięga i doradco sołtysa panie stańczyk po przeczytaniu komentarzy z zebrania wiejskiego a szczegulnie na wasz temat jak tak można traktować ludzi,to że może macie więcej pieniędzy ale nie macie bardzo ważnej cechy człowieka rozumu i inteligencji nie dość że porózniliśćie mieszkańców to i strażaków z osp wola lubecka. nie maćie honoru ani za grosz a wasz iloraz inteligencji równa sie zero.

 5. Do Marii, Marii.

  To bardzo miłe i pozytywnie motywujące, że Ktoś dobrze ocenia funkcjonowanie Banku Spółdzielczego Rzemiosła. Zdajemy sobie również sprawę z tego, że zmiany na lepsze muszą postępować ciągle i bardzo wiele jeszcze pozostaje do zrobienia.

  Pozdrawiam wszystkich czytelników i komentujących na blogu.
  Anna Gieracka

 6. Do realisty. Tak masz rację, ale bez “tych” 10 radnych. rebus do rozwiązania

  • mieszkaniec on 24 marca 2013 at 18:41
  • Odpowiedz

  współmieszkańcy woli aleśmy się doczekali sołtysa który na każdym kroku kłamie i oskarza ludzi którzy mu się przećiwstawią byle śię pokazać jaki to dobrodzień z niego lepiej żeby takich ludzi odizolować od władzy bo szkodzą wizerunkowi wsi trzeba nam ludzi z olejem w głowie a nie z sieczką

  • ciemkie bolki on 24 marca 2013 at 18:38
  • Odpowiedz

  Dawna Jedność wymiękła? Dawny burmistrz nawet nie chodzi na zebrania swojej wsi. Nowa Jakość dociera się i z pomocą lepszej jutrzenki się dotrze. To szambo zakwaśniałe stworzone przez Zielińskiego i Grocha, jak twierdzi radny Jezior, spowoduje krok do przodu.

  • nierozsadny on 24 marca 2013 at 17:43
  • Odpowiedz

  to jeszcze nie cala prawda o soltysie fakty sa o wiele drastyczne

 7. Zebranie w Lubczy super wypadło. Głos zabierała młodzież, zmieniono przewodniczącego zebrania czyli nie sołtys prowadził zebranie. Wiele osób się wypowiadało , kamerka nikogo nie peszyła nawet wychodziły osoby na środek sali przed kamerkę by mówić.

  1. Może Lubcza pierwsza wyrwie się z tej niemocy (bez)radnych i sołtysa, którzy są tylko od obiecanek, parady i reprezentacji wsi. Jak przyjdzie coś zrobić to mają steki wymówek z których najbardziej popularną jest brak funduszy. Przy następnych wyborach trzeba na radnych wybrać ludzi młodych i ambitnych, a nie starych ludzi zmęczonych życiem, którzy liczą tylko diety.

  2. Zebranie sołeckie na Lubczy pełne demokratycznych rozstrzygnięć. Trzeba dodać – mądrych rozstrzygnięć. Będzie nagranie.

   • Nihil novi sub sole's on 25 marca 2013 at 13:56
   • Odpowiedz

   Nihil novi sub sole’s. Ja tam żadnej demokracji nie widziałem, tylko pewną grupę młodych cio****, którzy pod wodzą starej ekipy przyszli na zebranie i zagłosowali tak jak im kazano, jakby swoich rozumów nie mieli. Dzięki temu stara ekipa dorwała się do koryta, czytaj przejęła kontrolę nad lubecką perłą. Zresztą od dawna trwały już w Lubczy spory o to kto położy prywatną łapę na perle. Dopiero teraz będzie zamieszkanie, bo perłą będzie zarządzała “spółka z o.o.”. Już nie długo będą koty darli o podział zysków. No ale nie uprzedzajmy faktów. Pożyjemy, oglądniemy zebranie i zobaczymy jak będzie…

  • Maria ,Maria on 23 marca 2013 at 16:31
  • Odpowiedz

  Czy Okoń wie ,że (za prasą) np. Burmistrz Dzielnicy Warszawa Ursynów Piotr Guział zarabia miesięcznie brutto 12 000 zł -może stąd takie u nas braki w budżecie ,że wynagrodzenia za wysokie!!!Jakby tak przepatrzeć parę teczek osobowych lub po prostu dać polecenie Pani Burmistrz i zmniejszyć koszty osobowe to byłyby pieniążki na bardziej wzniosłe cele i proste organizacyjne na które brakuje i brakuje.Jak budżet pusty to z jakiś kosztów musi się zrezygnować lub je zmniejszyć taka logika znana nawet nie koniecznie wykształciuchom.
  Trzymiesięczne wypowiedzenia , zaproponowanie nowych warunków pracy i płacy i w drugim półroczu uwolnimy środki o jakich marzymy -wystarczy na śmieci i nie tylko.Czy musi Gmina płacić swoim pracownikom za milczenie i ślepe poddanie może by tak za pracę.A Pan Jezior mój naj naj Radny Ryglic nie wie też jak szukać o oszczędności?
  Tak dla zmiany tematu bo zaczyna być nudno już z tymi gejami, kawalerami i bi i si itp.

   • urzędnik 2.700 brutto on 23 marca 2013 at 17:50
   • Odpowiedz

   jeśli się komuś zagląda do kieszeni z zamiarem krytyki, że za dużo i niezasłużenie zarabia to należałoby szczerze podać ile i za co się samemu bierze pensji. W przeciwnym razie jest to zwykłe buractwo mające na celu sianie fermentu. Zacznijmy wreszcie być Europejczykami a nie zaściankowymi zakompleksionymi burakami krytykującymi innych a nie siebie.

   1. to republika kolesiów ,jak publiczne pieniądze to podlegają dyskusji dopiero co specjaliści od stadionu zgarneli po 1,5 miliona premii
    a problem że wszędzie brakuje pieniędzy i na chodniki i na leczenie , i takie gawędzenie na tych zebraniach nie wiadomo o czym jak na wszystko brakuje
    durna wypowiedź urzędnika ,europejczyk się znalazł a jak się czyta to kultura chyba sowiecka

    1. zgarnęlityle bo taki mieli kontrakt.. Krytykujemy republikę kolesi do czasu aż sami się tym kolesiem nie staniemy. A wtedy to już jest Ok.

     1. argument , bo taki mieli kontrakt .

    • bezznieczulenia on 23 marca 2013 at 18:43
    • Odpowiedz

    Urzędniku 2 700 plus trzynastka plus nagrody jubileuszowe. O takich poborach większości się nie śni nawet po kilkudziesięciu latach pracy. A nazywanie burakami tych, którym masz służyć i dzięki którym masz pracę to szczyt bezczelności. Kiedy wreszcie zrozumiecie, że jesteście opłacani z naszych podatków i zaczniecie traktować Klientów urzędu jak chlebodawców. Tak właśnie Klientów, a nie petentów to może zaczniecie wreszcie być Europejczykami. Zastanów się dobrze zanim coś głupiego znów napiszesz.

     • urzednik 2700 brutto on 23 marca 2013 at 19:11
     • Odpowiedz

     takie jest życie w Polsce . Dla jednych kiełbasa dla innych jajko.Należy się kilkanaście lat uczyć aby zdobyć papier (dyplom)Później przy odrobinie szczęścia i odrobinie znajomości zdobyć państwową posadę i mieć wszystko i wszystkich w d.. Komu się nie uda, ten niepogodzony z porażką nieudolnie urzędników rozlicza.Nieudolnie bo wie, że może to zrobić tylko anonimowo bo przecież kiedyś do tego urzednika będzie miał interes do załatwienia. Więc piszcie i narzekajcie dalej….dla lepszego samopoczucia.

     1. A udaje się zazwyczaj pociotkom.

     2. Ciężko było by wskazać pociotków szczególnie radnych i sołtysów?

      • Maria ,Maria on 23 marca 2013 at 20:38
      • Odpowiedz

      Uderz w stół a nożyce brzęczą – nie myślę tu akurat o urzędniku za 2700 zł bynajmniej , jest chyba zbyt wiele stanowisk kierowniczych a tam już stawka x 3, ponadto w ciągu 2 lat przybyło kilkanaście nowych stanowisk a zakres obowiązków Gminy wciąż ten sam.Nie jest też winą klientów ,że niektórzy urzędnicy nawet Ci powołani do obsługi bezpośredniej nie zawsze mają dobry dzień i generalnie wydaje im się ,że są Bogami .Zobacz BSR w Ryglicach -różnie tam też bywało a teraz obsługa jak w całej Europie da się ? da da , wszystko zależy od ludzi no i ich doboru oczywiście.

      • do urzędnika 2 700 brutto on 23 marca 2013 at 22:06
      • Odpowiedz

      Wystarczyły dwa wpisy by udowodnić że ten zdobyty przez Ciebie “papier” nie jest wart farby którą jest zadrukowany. Myślisz że jak wsadzisz sobie wibrator w tyłek to już jesteś postępowym europejczykiem? To przez takie miernoty z rozdętym ego posadowionym na urzędach cofamy się do poziomu trzeciego świata. Zastanów się biedaku bo co zrobisz jak Cię zredukują?

      • bezznieczulenia on 23 marca 2013 at 22:08
      • Odpowiedz

      Oto obraz urzędnika, który pisze “kiedyś do tego urzednika będzie miał interes do załatwienia”. Ty nie strasz tylko proś Boga, żeby ten anonimowy miał do ciebie interes i jak ten anonimowy przyjdzie to zrób wszystko, żeby wyszedł zadowolony, bo po to jesteś i żadnej łaski nikomu nie robisz. Kiedy wreszcie zrozumiecie, że jesteście tam dla ludzi, że urząd i urzędnicy są dla ludzi. Czy ty nie masz ambicji, nie sprawia ci satysfakcji to, że ktoś uzyskał pomoc, że załatwił to co miał do załatwienia i wyszedł zadowolony i opowiadał potem innym, idź do tej czy do tego bo on/ona na pewno ci pomoże i wszystko załatwisz bez problemu. Przecież to nie takie trudne do zrozumienia, nie trzeba mieć do tego dyplomu. Bo jak tego szybko nie zrozumiesz to wcześniej czy później zostaniesz udolnie rozliczony. Już coraz więcej ludzi Europę widziało, szkoda że nie w naszym urzędzie gminy.

     3. “Już coraz więcej ludzi Europę widziało, szkoda że nie w naszym urzędzie gminy”. Zdanie dnia. A “urzednik 2700 brutto”, to taki nuworysz w odniesieniu do administracji. Jeśli jest urzędnikiem, to tak naprawdę swoją wypowiedzią przekreślił sie jako urzędnik

  1. Czytam te wpisy i silenie się kilku ,wiadomych osób i jestem przekonany ,że choćby pisały dwa razy więcej to i tak wybory wygra Pani Połoska i 10 obecnych radnych. Taka jest nasza ryglicka rzeczywistość i nie wiele można zmienić.

   1. Nie można wykluczyć takiego scenariusza. Nie mniej jednak zostały wprowadzone nowe, lepsze standardy jawności w sferze publicznej naszej gminy. Obecna władza, po nie małym oporze względem nagrywania sesji oraz zebrań, uległa i teraz sama siebie nagrywa i upublicznia nagrania z sesji na oficjalnej stronie gminy. Będziemy dążyć, by władza ta, i każda inna/kolejna, wprowadziła i stosowała również jako dobry obyczaj nagrywanie z urzędu zebrań sołeckich i ich upublicznianie. Należy w tym celu wprowadzić odpowiednie zapisy w statutach sołectw. Adam Zieliński.

    • Do realisty on 23 marca 2013 at 23:27
    • Odpowiedz

    A wymień te wiadome osoby. Może dzięki temu rzeczywistość Ryglicka nabierze rumieńca. Może sam się przedstaw, może pomożesz zmieniać rzeczywistość. No chyba, że uważasz, że jest ok. ta rzeczywistość. Oczywiście nia miałbym nic przeciwko , że tak uważasz.

 8. Widać pojawiają się wpisy mające z bloga szambo zakwaśniałe zrobić. Ja już jakoś tak mam, że głupotę przeczytam i zaraz zapominam. Jest dużo porządnych treści tutaj i te treści plus wideo dają mi pewien obraz rzeczywistości gminnej. Także z okolic Trio spokojnie , nie denerwujcie się bo i tak na nic się wam to zda.

  1. zakwaśniałym to jest to co radny powiedział o blogu i to co robił on i inni przeciwnicy jawności.

  • uśmiechnij się on 23 marca 2013 at 08:14
  • Odpowiedz

  Sołtys gej przychodzi do lekarza.
  – Mam HIV.
  Lekarz popatrzył wyciągnął kartkę i pisząc wolno mówi.
  – Cztery gruszki, 1/2 szklanki mleka, dwa banany, 1/2 szklanki soku ze śliwek. jabłko i szklanka maślanki. To wszystko dwa razy dziennie przez tydzień.
  – I to pomoże?
  – Nie, ale przynajmniej dowie się pan do czego służy dupa.

  Wszystkie postaci w powyższym tekście są fikcyjne, jakiekolwiek podobieństwo jest przypadkowe.

  1. obora

  2. no i z czego niby się tu śmiać?

   • gejowy Marucha on 23 marca 2013 at 14:38
   • Odpowiedz

   No. Fajne. Mi się podoba, a wy to macie coś przeciwko gejom czy sołtysom? A może lekarzom?

  • obserwator on 23 marca 2013 at 07:12
  • Odpowiedz

  szanowni mieszkańcy woli lubeckiej wszystko jasno wynika z wszystkich wypowiedzi na blogu z kim i z czym trzeba zrobić porządek na woli zeby mieszkańcy byli jednością bo z tak małego podwórka jak wola można śmieci odsegregować

 9. Osoba o nicku Maria, Maria to oczywiście nie ja. Faktycznie mniej więcej w jednym czasie napisaliśmy bardzo podobny do siebie komentarz i już poszły domysły, że to ta sama osoba? Osobom, które uważają, że na blogu pisze raptem kilaka osób powiem tylko tyle, że mówią tak, bo może im zazdrość sukcesu jakim jest blog. O blogu każdy mieszkaniec gminy coś słyszał. O sukcesie bloga niech świadczy też to, że przybywa co sesja i co zebrania oglądających nagrania. Sprawdźcie sobie to klikając w odpowiednie miejsce na nagraniu. Jak było na początku a jak jest dzisiaj. Tendencja jest taka, że blog ma coraz większą oglądalność, poczytność oraz silę oddziaływania i nie jest, jak radny Jezior mówił na ostatniej sesji szambem zakwaśniałym. Może by chciał by tak było, ale tak nie jest i nie będzie.

  Pozdro dla M,M.

  1. Kliknąłem i na obecną chwilę 182 wejścia na zebranie na Woli. Dla porównania zebranie z poprzedniego roku wejść ponad 1000. No ale tamto zebranie to był hit. Wiem z pewnego źródła, że wykorzystuje się je na szkoleniach organizacji pozarządowych o dostępie do informacji publicznej. I siedzą: Burmistrz Połoska, Wojtanowski, radni powiatowi i patrzą jak naszego Jakościomierza prawie linczują. Ci ludzie nawet dziś nie są w stanie przeprosić. Nie są nam potrzebni tacy ludzie na zaszczytnych funkcjach publicznych. Na Woli Lubeckiej ostatnio był z Jakościomierzem Okoń. Idę o zakład, że Okoń to Zieliński. Zapraszamy do Lubczy Grocha i Okonia.

  2. Kogo to obchodzi?

   1. Zapewne nie Ciebie. Sio.

     • przeczytałem on 22 marca 2013 at 22:56
     • Odpowiedz

     jakie to cechy ma absolwent , jestem pod wrażeniem:)

 10. Marek szkoda że zrezygnowałeś z funkcji prezesa straży!!! lepiej żebyś wywalił ze straży tych dwóch patałachów Andrzeja i Jurka

  • Maria ,Maria on 22 marca 2013 at 12:55
  • Odpowiedz

  Nie no nie jestem Okoniem chociaż bardzo chętnie bym się pod nim podpisała tak jakoś
  ” Maria Okoń ” by to wyszło chyba – pisałam zainspirowana tym co Okoń pisze wcześniej 19.III godzina 22:25 i nadal apeluję- nie używajmy słów , które ranią i bolą bardziej jak policzek -wytykajmy błędy osób publicznych ale tylko te błędy ,które maja istotny wpływ na całokształt naszego życia publicznego. Te argumenty na chamskie słowa czy porównania zaniżają poziom bloga a niczemu nie służą i nie wnoszą do naszej małomiasteczkowej wojenki. Jest źle , ogólnie kto śledzi to piekiełko i kuma cokolwiek to chyba wie ,że stan cywilny sołtysa z Woli ,czy nazwanie go wałachem to akurat nic nie zmieni -no to tylko krem nivea do trumny. Pod tymi bzdurami, taka przykrywką przeciekają informacje które są istotne a niestety o których społeczeństwo obywatelskie nic nie wie .Czasem myślę czy właśnie ta bylejakość komentarzy nie ma na celu uśpić czujności i przekierować myślenie na rozrywkowe nijakie rozmówki ::,że ten tego i ta tego a obydwoje tez tego.:);):pozdrawiam.

   • były radny on 22 marca 2013 at 13:41
   • Odpowiedz

   Popieram Maria, Maria. Cechy zewnętrzne nie powinny być kryterium oceny umysłu . Jednak będąc sołtysem , czy radnym należy mieć także walory uroku osobistego ponieważ jest się wówczas reprezentantem pewnej grupy wyborców i przez obcych osoba reprezentująca identyfikuje grupę w większości. Czy stan bezżeństwa kogoś dyskwalifikuje oczywiście nie , ale jest sygnałem dla głosujących że taka osoba jest w ograniczonym stopniu otwarta na osiągnięcie kompromisów , bo tylko funkcjonowanie w związkach gwarantuje zastosowania w praktyce takich predyspozycji.

   1. ale o co chodzi ?

    • Maria ,Maria on 22 marca 2013 at 15:26
    • Odpowiedz

    nie no skąd Pan były radny ma takie info nie rozumiem:
    – będąc w związku ,znając osoby samotne obydwu płci zresztą , obserwując ludzi , czytając tez co nieco – nie zauważyłam żadnych dysfunkcji u tych osób ,więcej frustratów znam tych żyjących w wszelakich toksycznych związkach no ale może były radny prowadzi jakieś swoje badania i w jakimś czasie ogłosi znaczy opublikuje prace naukowe w tym temacie-powodzenia.To jest tolerancja po Polsku właśnie.!!! Nauczmy się tego i szanujmy wszystkich -niech każdy żyje , wierzy, wygląda jak mu dobrze i jak uważa byle był uczciwym , dobrym i prawym człowiekiem i tak nam dopomóż ……..

    1. Najmniej tolerancyjni dla czyichś poglądów są ci co najwięcej krzyczą o tolerancji.
     “Tolerujemy poglądy innych do momentu kiedy są zbieżne z naszym” tym charakteryzował się faszyzm

      • A TY DOLEK on 24 marca 2013 at 19:31
      • Odpowiedz

      strasznie trącisz mi komuną nie faszyzmem a już czasem nie wiem co gorsze było , bo faszyści nie działali z ukrycia a towarzysze owszem fałszywymi ludźmi sie posługiwali i posługuj nadal bo tych komuchów najwięcej u władzy niestety się ostało!!!!

 11. portalu Rglice i okolice było przed chwilą 67 gości

  • obserwator on 21 marca 2013 at 20:43
  • Odpowiedz

  w straży też kumięga istanczyk chcieli wprowadzić swoją dyktaturę to marek zrezygnował z prezesa i inni też zrezygnują po co mają się użerać z dyktatorami bo oni nic nie robili dla straży a tylko byli na papierze jak coś zostało załatwione przypiswali sobie zasługi

 12. wreszcie ktoś wygarnął Jurkowi jaki jest 😀 Marek Piotrek i Bolek jestem z Was dumny, szacuneczek dla Was, tak trzymać mam nadzieje ze to dopiero początek ;D

  • obserwator on 21 marca 2013 at 08:36
  • Odpowiedz

  tak mściwych i fałszywych jak pan sołtys i pan radny na całej wsi nie znajdziećie śmiem twierdzić że w dziejach i histori wsi nikogo takiego nie było i nigdy wiecej nie będzie

 13. Kumięga jedynie potrafi kręcić mieszać i odwracać kota do góry ogonem ale juz widac ze zaczyna sie troche w tym gubic dajmy mu troche czasu to on sam sie wykonczy…

 14. Nie zapominajmy, że Napoleon to też dyktator, i Pan tu mówi o autorytarnych rządach? Trzeba posiadać chociaż podstawy wiedzy historycznej, by się nie ośmieszyć.
  Panie Napoleonie, uważa Pan, że sołtys stosuje autorytarne rządy, a tak naprawdę Pan jak i Panu podobni, jesteście konformistami starej władzy, gdzie liczyło sie dla nich tylko ich dobro, a nie dobro ogólu. Dochodząc do konkluzji, twierdzę że wedlug Pana rozsądny człowiek to ten, który nie ma wlasnego zdania?

  1. Co tu pieprzysz ten sołtys z naszej wsi jest rzadko spotykanym gburem zapytaj sąsiadów gdyby nie kamera to z kultury pozostały by nici przypomnij sobie zebranie rok wcześniej. Tylko Jakościomierz i ten blog go trochę kultury nauczył. Pamiętam innych sołtysów w naszej wiosce którym kulturą Kumięga do stóp nie dorasta. Ja sobie nie przypominam aby śp. Fredek z gór , albo Klucznik czy nawet Edek. tak odnosili się do ludzi. No ale też pamiętam że to Kumięga z Stańczykiem robili u nos wojenki i stali za tymi zmianami sołtysów. Pokażcie mi drugą taką wieś żeby w taki sposób pozbywać się swoich ludzi jak u nos i tak pokłucić ludzi ze sobą.

   1. chodziło o uratowanie wsi przed zniszczeniem to anonim nie zauważa , choć wina moim zdaniem w 90 % byłego burmistrza a nie sołtysa też byłego w całej tej sprawie , a zdziwienie ze się stworzyły podziały to czysta hipokryzja.pretensje do ludzi że sobie nie dali zniszczyć życia .
    Jeszce tam w tle było podarowanie wycinki lasu (wysokiej kary). a że obecnej nie można wyegzekwować to po tym jak i po tym jak idzie rozprawa byłego widać jak sprawiedliwość działa w naszym kraju.I to nie może napawać optymizmem co do przyszłości w Polsce w której nierówność wobec prawa aż razi.

    1. Jest tak: jak się pomyli kłamca to czasem prawdę powie To że nie ma kamieniołomu to oczywiście wina Byłego w 90 %. Ale to że Były kary naliczył za drzewa a TP z tym sobie nie poradziła to temat dla Jakościomierza. Znowu przy okazji wychodzi kolejna nieudolność władz a w sprawozdaniach jakoś tym się nikt nie chwali.

     1. to było z karami to wszyscy wiedzą ,jeszcze tak dużo czasu nie upłynęło . A jak ktoś ma problemy z rozumieniem prostego tekstu to trudno się logicznie komunikować .Najważniejsze że możemy mieszkać na Woli spokojnie bo mógł być horror.

      • wyluzowany on 21 marca 2013 at 18:36
      • Odpowiedz

      czy to soltysem byłby bradło czy kumiega kamieniolomu i tak by nie bylo… co taki edek albo taki jurek moze zrobic takiemu gosciowi jak BOKOTA… jurek chcial zdobyc wladze to wykorzystal okazje i jest tym soltysem szkoda tylko ze przez jego głupote skłócił wieś

   2. zgadzam się z tobą to Kumięga i Stańczyk są winni temu że Wola jest tak skłócona i podzielona

  • obserwator on 19 marca 2013 at 23:00
  • Odpowiedz

  ludzie przyjmijcie do wiadomośći że dyktatura KUMIĘGI I STAŃCZYKA na Woli muśi upaść

  1. I nastanie era BRODŁY, który wykupywał od ludzi grunta by sprzedać Bokocie. A kto za tym stał to wszyscy wiedzieli i nie wybrali na kolejną 4 latke. Tu też trzeba zmian.

   1. No i została wam górka na której nawet krów paś się wam nie chce oj kołtuństwo, Jezior z Kumięgą diety biorą i w duch śmieją się z Was. Bradło przynajmniej pracowity i gospodarny to z zazdrości piszecie bzdury. Gdyby było więcej na Woli takich jak On to nie było by bezrobocia.

    1. Tak, tak. W żadnym innym Narodzie nie ma tyle czystej i bezinteresownej zawiści co w Polactwie. Nic tak nie kole w ślepia jak fakt że sąsiadowi się lepiej powodzi, lecz żeby wziąć się do roboty by poprawić swój byt to Polactwo chcialoby żyć na koszt Państwa.

 15. Nie podoba mi się, że się używa na sołtysie, że kawaler itd. Ci co to piszą to zapewne są idealni pod każdym względem. Zebranie było bardzo fajne i dobrze prowadzone, ludzie zadawali dobre i mądre pytania. Odpowiedzi były maślane i niby zadowalające. Nie będą te zapowiedzi zrealizowane to pewne, ale to inna kwestia. Jakby nie kłótnia wokół kalendarza to by nie było się czego uczepić. Bardzo fajne zebranie i Walonie mieszkańcy są WSPANIALI. Ot i kropka.

  1. Po co pisać, zwłaszcza anonimowo o czyichś wadach/cechach – gruby, chudy, jąka się, sepleni, potknął się, rozwiedziony, kawaler hetero, homo, bi. Po co to?!

   Do przeciwników obecnej władzy – szafowanie inwektywami, głupawymi sugestiami ku niektórym osobom, spowodować może odmienny skutek do zamierzonego. Krytyka pracy władzy, podejmowanych decyzji przez władzę, wytykanie błędów decyzyjnych, itd – tym i tylko tym trzeba się zajmować.

    • Maria ,Maria on 21 marca 2013 at 14:06
    • Odpowiedz

    Okoń na burmistrza -“Lubie to”-zawsze mądrze i na temat.

    1. polemizował ,używanie inwektyw świadczy o prostactwie i chamstwie ,jak ktoś ma taką naturę to po prostu ma. A Szanowny okoń zachęca żeby to ukrywać bo dla obecnej “władzy” może się to okazać korzystne (pokazywanie prawdziwej twarzy przeciwników?) . Ja by proponował nie wyzywać innych dla zwykłej kultury , dla zasady .

     1. Można polemizować.

      Oj nie zachęcam, tylko doradzam komentującym, którzy są przeciwni obecnej władzy, a być może są też aspirującymi do władzy w przyszłości (zakładam, że niektóre osoby aktywne na blogu mają takowe aspiracje), by nie używały języka oczerniająco – insynuującego, ponieważ może, to odnieść odwrotny skutek do zamierzonego. Może, ale nie musi, ja uważam, że odniesie. A po co potem być sfrustrowanym? Chociażby w tych oczerniająco – insynuujących opiniach było i 100% prawdy, to nie dla wszystkich czytelników będzie to stanowiło wyznacznik. Proszę zauważyć, że jednak większość głosujących wyborców opowiedziało się za osobami, które się w ten sposób teraz krytykuje. Na dodatek te opinie są anonimowe. Można tak jeszcze długo pisać i wejść w zagadnienia psychologii społecznej, marketingu politycznego, teorii i socjologii polityki, funkcji i dysfunkcji zaufania i nieufności, itd. itp. Ale może nie hehehe.

      Zachęcam natomiast do działań kontrolnych i pomocy w tym Panu Grochowi, bo to może przynieść naprawdę „sukces” w postaci przejęcia za niecałe 2 lata władzy.

      Cudzysłów celowo, bo przejąć władzę w takiej gminie jak Ryglice to drobiazg. Utrzymać władzę jest równie łatwo. Sukces /bez cudzysłowu/ to dobrze zarządzać majątkiem i ludźmi, a to ocenia się co 4 lata.

      • Maria ,Maria on 21 marca 2013 at 21:18
      • Odpowiedz

      BYM
      polemizowała -no obrażanie leży w tej gorszej naturze ludzkiej ale to nie jest dobra ani skuteczna broń a władzy wystarczy patrzeć na ręce i dyskusja konstruktywna.-patrz czytaj jak to robi jakościomierz ON nikogo nie wyzywa a wyraża wszystko co zechce. Tak zza szybki Okoń to inteligentny komentator a o wszystkich blogowiczach tego nie można powiedzieć.Blogi zresztą maja to do siebie ,że pisać każdy może.Ukrywać nic nie trzeba bo jaka władza jest widzimy i każdy sobie sam wyrobi wcześniej czy później zdanie nie ma sensu demotywować ludzi bo życie i tak samo w sobie jest trudne! Że sołtys kawaler to mi nie przeszkadza bynajmniej ale jeżeli żle traktuje ludzi czy nijako zarządza sołectwem nie znam sprawy to piszcie ,że nie jest dobrym sołtysem , jest złym człowiekiem czy co tam jeszcze bez etykiety ,że w okularach , garbaty , kulawy, łysy.Proste !!

     2. znaczy zgadzacie się czy nie że dla zasady obowiązującej cywilizowanych ludzi nie warto być chamem? bo nie bardzo rozumiem.Zachęcał bym do jaśniejszego wyrażania myśli.
      P.S. Mario gratuluję refleksu po wypowiedzi okonia.

      • Okoń do "to" on 21 marca 2013 at 22:43
      • Odpowiedz

      Oczywiście, że nie warto być chamem. W wypowiedzi skupiłem się bardziej nad aspektem chamstwa jako oręża/argumentu w walce o władzę, na dodatek zakamuflowanego. Czy się opłaca czy też nie stosować takie metody. Czy już jasne?

     3. Tak, tak; a przykładem Niesiołowski.

    2. Nie wiem czy aby okoń i maria to nie ta sama osoba i jeszcze dodał bym pare nicków .reklame sobie trzeba robić a jak 😛

     1. też jestem przekonany że pare nicków w robocie
      taka pożal się boże socjotechnika jak i ten pseudomądry język
      a koniec końców wychodzi słowotok .

     2. to fajna rzecz ,można samemu ze soba podyskutować 🙂

     3. Mam wrażenie że tu niektórzy występują w pięciu osobach

  2. Ale wałach już nigdy nie zostanie ogierem.

  • mieszkaniec woli on 19 marca 2013 at 18:09
  • Odpowiedz

  brawo Marek !!! niech ludzie wiedza, ze nasz sołtys to klamca i krętacz

 16. sołtys to stary kawaler to moze lepiej znalesc mu jaka babe …… bedzie mial zajecie w nocy to nie będą mu do glowy głupoty przychodzily :)))) moze wtedy troche zmądrzeje

  1. Dlaczego akurat babę? Może on woloł by chłopa? Albo cuś takiego jak Grodzka?

 17. Co za niezwykle wydarzenie w Woli Lubeckiej najjaśniejszy pan Sołtys nie utajnił obrad publicznego zebrania w sołectwie. Policjant nie musiał interweniować , a pan przewodniczący z burmistrz nie musiał milcząco akceptować tego bezprawia z lat ubiegłych /chyba coś doczytali na ten temat/. Natomiast ” szanowne Pajstwo” jakoś nie bronił idei demokracji tajnej bo taka jest wola “większości czyli MOJA”. Karykaturalne wypowiedzi burmistrz w kwestiach podjętych działań na Woli Lubeckiej , która stała się na dwie godziny pępkiem świata w orbicie gminnej wskazują jednoznacznie że tę miejscowość Pan Bóg stworzył w 2010 roku za pomocą wyborów pani Połoskowej – co potwierdza sołtys , którego intelekt zdradza nam że już ma 3 lata.Na stawiane pytania z sali odpowiedzi są pokrętne a sołtys wręcz kłamie przedstawiając obywatelowi / zresztą za zgodą kierownika urzędu czyli burmistrz/ kwestie przedłużających się procedur pozwoleń na budowę wydawanych przez powiat. Otóż Plan zagospodarowania przestrzennego jest jednym z podstawowych i najważniejszych akt uchwalanych przez radę . Jeżeli poprzednik przekonał większość rady i uchwala została podjęta , a obecni kontynuatorzy/ dla sołtysa z Woli to stworzenie w 210r. to żart/czyli burmistrz nie realizuje postanowień rady na które wydatkowano już pieniądze winien jest zaniechań naruszających interes społeczny art. 231§ KK 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego,podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
  Generalnie obowiązujące plany zagospodarowania skracają administracyjne procedury wyłączając z obrotu administracyjnego decyzję o warunkach zabudowy. Niemniej jednak plany mają także gorsza stronę medalu która wyklucza posłużę się Owsiakiem “róbta co chceta” wprowadzając rygory jego bezwzględnej wykonalności.Przy okazji pozwolenie na halę w Woli lubeckiej i wystąpienie o środki finansowe do marszałka odbyły się przed 2010 rokiem czyli przed stworzeniem Woli Lubeckiej hiu hiu hiu.

   • grzebacz śmieciowy on 19 marca 2013 at 21:32
   • Odpowiedz

   Odpowiedzi są pokrętne to fakt. Dlaczego uchwalenie nowych stawek i metody rozliczenia za śmieci będzie uchwalane po przetargu? Zwłaszcza nowe stawki za śmieci to temat interesujący. Co będą większe te stawki? Przecież przystępujący do przetargu będą bazować na obecnych stawkach i wyliczeniach. Obniżka będzie już niemożliwa. A kierownictwo opowiada o zmianie stawek. Ale nas ćmią w żywe oczy. Metodę może i zmienią, ale ceny pozostaną na tym samym poziomie. Zobaczycie, że tak będzie.

  • Znowelizowana on 19 marca 2013 at 07:15
  • Odpowiedz

  ustawa śmieciowa. Słusznie ktoś zauważył, że błędnie informuje sie na zebraniach o terminie wejścia ustawy w życie. Może to wynik nie wiedzy.

  http://www.podatki.biz/artykuly/prezydent-podpisal-nowelizacje-ustawy-smieciowej_16_20145.htm

  http://www.portalzp.pl/aktualnosci/prezydent-podpisal-nowelizacje-ustawy-smieciowej-1274055/

  http://www.srodowisko.abc.com.pl/czytaj/-/artykul/ustawa-smieciowa-podpisana-przez-prezydenta

  warto poczytać

   • zainteresowany on 19 marca 2013 at 13:09
   • Odpowiedz

   No właśnie może ktoś mi wytłumaczy jaki wpływ ma zużycie wody na wysokość kosztów wywozu śmieci? Może taki jaki ma druga prędkość kosmiczna na ilość mleka produkowanego przez krowy? Jest ktoś zorientowany w tym temacie? A może trzeba śmieci wrzucać do kanalizacji i wówczas ilość wody zużytej na spłukanie śmieci będzie adekwatna do ceny utylizacji śmieci w lokalnej oczyszczalni ścieków (śmieci)?

  • Co dziś robiłeś on 18 marca 2013 at 22:41
  • Odpowiedz

  Liberał? Oglądałeś zebranka? Wkrótce będziesz miał filmik z Twoich Jonin a możne weź wolne i zajedź na zebranie. Pokaż się kamerce i powiedz to ja Liberał z Jonin. Takim czynem mógłbyś nawet sprawić, że wybrano by cie jakim notablem gminnym. Wiem, wiem Ty masz to w 4 literach.

  • Szanowni Pajstwo on 18 marca 2013 at 22:13
  • Odpowiedz

  Mieszkajcy Woli Lubeckiej nie dajcie się manipulować. Prezydent 14.02.2013 r. podpisał nowelizację ustawy śmieciowej dopuszczając mieszaną formę odpłatności, ustawa weszła w życie po 14 dniach a więc z początkiem marca. Dlaczego przewodniczący wprowadza nas w błąd informując, że weszła ona tydzień temu czyżby nie umiał liczyć. A może ma już we krwi podawanie nieprawdziwych informacji.
  Sołtys mataczy i nie wie jak wybrnąć z bagna, którego sam narobił skłócając mieszkańców, pani burmistrz w zależności od sytuacji bredzi i gubi się w swoich wypowiedziach. Augustyn, Szanowni Pajstwo mieszkajcy Woli Lubeckiej, stracił intratny stołek i próbuje teraz kosztem innych wybielić swoją osobę manipulując przy tym w bezwzględny sposób nazwiskami posłów. A może już pora na rozliczenie bo niedługo czwarta kadencja upłynie.
  Szanowni Pajstwo zacznijcie myśleć wszak nie brak wam zdrowego rozsądku.

  1. Szanowni PaJstwo. Przewodniczący rady robi nas wszystkich w bambuko , bo sesja była 6 marca i na sesji również pitolił co pitoli na każdym zebraniu. Panie przewodniczący i cała ekipo. Zawyżyliście stawki za śmieci bo jest w czymś rzecz i ćmicie nas tu teraz wszystkich. Taka jest prawda.

 18. Posłuchajcie odpowiedzi pana sołtysa dlaczego w Woli Lubeckiej 500 dni czeka się na warunki zabudowy. Zebranie Wola Lubecka czas 1.28.00 posłuchajcie bo to bardzo ciekawe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Czy to prawda że radni byli zmuszani? Czy to prawda że plan został ustalony?

   • bezznieczulenia on 18 marca 2013 at 20:41
   • Odpowiedz

   No bo Wola ma plan zagospodarowania w……………szufladzie w urzędzie.
   Pewnie Karasiewicz tak schował, że do tej pory nie znaleźli.

   1. Więc o jakim planie mówi sołtys? Co potwierdza przewodniczący ? Ludzie to jest przecież ewidentna nieprawda !!!! Posłuchajcie co mówi i jak kręci sołtys w sprawie kalendarzy polecam obejrzeć to zebranie bardzo dobrze że była kamera, byłem wtedy przeciw ale przyznaje że się myliłem. Tak jest tak jak ktoś tu pisze nasze społeczeństwo zaczyna bardziej wierzyć Jakościomierzowi niż władzy, bo ten Jakościomierz sto razy mądrzej mówi niż te całe magistry.

    1. nic o mafii nie było,nie to co dawniej

     • Emisariusz on 19 marca 2013 at 18:23
     • Odpowiedz

     W ubiegłym roku na jednym z zebrań P. Sysło stwierdził, ze powinno się rozwiązać straż, bo jest tylko pośmiewiskiem wsi, nie ma sprzętu. Zajmuje się, głównie roznoszeniem kalendarzy i zawodami. Wobec tego, poniżające byłoby pójście z kalendarzem do tegoż Pana. Pewnie dlatego roznoszący kalendarze po prostu celowo ominęli jego dom.
     Odnośnie wypowiedzi Pana Kantora. Celowo wykorzystał słabość ludzi, ich niewiedzę, naiwność, ostro atakując sołtysa, by dzięki temu zabłysnąć i zyskać sprzymierzeńców w dążeniu do realizacji własnych celów. A jak wiemy prostakami nie trudno manipulować!
     Szanowny Pan(j)e bądź Pan(j)i jeśli nie potrafisz poprawnie pisać to rysuj, może to Ci lepiej wyjdzie 🙂
     Kilka słów do Pana Psychiatry..
     Jeżeli tylko posiada Pan wiedzę na temat badań psychologicznych, a co najważniejsze uprawnienia i wykształcenie, to śmiało może Pan na Woli Lubeckiej założyć gabinet 🙂 i Pan zyska i wieś na tym nie straci.. 🙂

     1. Emisariusz ty to jesteś prostak!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)
      Do tej pory to Jerzy Kumięga manipulował ludźmi ale na szczęście są na wsi rozsądni ludzie, którzy potrafią przeciwstawić się autorytarnym rządom Kumięgi

   • Psychiatra on 19 marca 2013 at 11:30
   • Odpowiedz

   ja to bym tego sołtysa przebadał czy on jest zdrowy umysłowo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)