Nabici w bambuko

Podejmując decyzję o pisaniu tutaj nie przypuszczalnym nawet, że może to być tak pouczające i ciekawe doświadczenie jakim się okazało. W założeniu, moje pisanie miało być głównie w czasie przeszłym dokonanym, gdyż chciałem skupić się na błędach, jakie przez wiele lat popełnialiśmy. Niestety – już sprowadzono mnie na ziemię. Dość szybko przekonałem się, że mimo wyborów i zmiany Burmistrza, tak naprawdę nic, lub bardzo niewiele się zmieniło – i to nie koniecznie są zmiana na lepsze. Wciąż jak widać popełnia się ten sam błąd i mimo obietnic, zmiany zaczynają się i niestety kończą jedynie na tych, dokonanych przy urnie wyborczej. Tak wiele przecież obiecywaliśmy sobie po wyborach, bo zapowiadano zmiany – i nowe, zupełnie inne niż dotychczas podejście do zarządzania gminą – i co? – wyszło jak zwykle, więc jak znów możemy nie czuć się “nabici w banbuko”.

Od wyborów minęło już prawie 6 miesięcy a wciąż nie rozpoczęto zapowiadanych porządków i rozbicia układów w jakie przez lata obrósł nasz urząd. Mówiło się o niezależnym audycie, pozwalającym ocenić i odsłonić skalę tego zjawiska. Niestety po wygraniu wyborów, jak to już wcześniej bywało stwierdzono, że nie ma co, że trzeba iść naprzód, zostawiając za sobą to co było. Jak jednak iść naprzód, opierając się na tych samych ludziach i tych samych starych układach, które poddawaliśmy tak mocnej krytyce?

Jakież było moje i nie tylko moje zdumienie, gdy dowiedziałem się, że Burmistrz postanowił rozpocząć walkę z układami, poprzez przywrócenie przywilejów własnej żonie. W jeszcze większe zdumienie wprowadziła mnie jednak informacja i przekonywanie, że jest to realizacja programu wyborczego – bo jeżeli tak własnie było, to mieliśmy dwa programy. Zupełnie inny program był dla ludzi, a inne własne i ukryte cele mieli ubiegający się o władzę.

Przed wyborami wielu z nas, zastanawiało się – i widać słusznie, czy nowy Burmistrz nie potraktuje urzędu, jako narzędzia do realizacji własnych celów i ambicji. Dziś mamy już pewność, że tak właśnie jest a wyśmiewane niedawno, drogie wywiady i audycje w RDN i Tarnowskiej TV zastąpiły konferencje i sesje zdjęciowe w Warszawie.

Dziś nie jestem już pewien, czy moje “TAK ” dla Pana Pawła Augustyna, było głosem mającym zapewnić lepsze jutro “moim” Ryglicom – czy głosem dającym bezpieczny port z wyjściem na szerokie wody, dla Pana Augustyna.

KN

Czytaj też na:
https://www.facebook.com/prawym.okiem.71

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/nabici-w-bambuko/

90 Komentarzy

Skip to comment form

  • Mateusz on 18 kwietnia 2019 at 22:29
  • Odpowiedz

  Witam! Znajomy dał mi linka do tego forum, żebym mógł zagłosować na naszą ukochaną Wiosnę, Gdzie ta ankieta?

   • junkers on 19 kwietnia 2019 at 07:13
   • Odpowiedz

   jak Wiosna jak już lato nadchodzi 😉

  • fucktrial on 18 kwietnia 2019 at 21:43
  • Odpowiedz

  Do-niewiadomski on- “Oczywiście, ustalenie adresu IP z jakiego zostały wysłane wnioski o dostęp do informacji publicznej można dokonać prywatnie, wynajmując specjalizujące się w takiej działalności firmy informatyki śledczej, bo anonimowość w sieci to iluzoryczne przywilej) .—— i tu się waść mylisz.Bo dobrego znawcy nie znajdziesz po IP bo potrafi tak namieszać ,że żadna firma go nie znajdzie. Ale to trzeba wiedzieć. Dobry fachowiec założy fałszywą stronę internetowa.Która jest przez godzinie a po godzinie jej nie ma założy pocztę e-mail z której ci wyśle wiadomość a ty odpisując otrzymasz odpowiedz że nie ma takiego adresu i się rozczarujesz .Dobry fachowiec przechwyci twoje hasło i login do FB i nawet nie będziesz o tym wiedział .A w tajemnicy ci powiem ze facebook jest wręcz ulubionym kąskiem dla hakerów. Poczytaj o maszynach wirtulanych , poczytaj o takim czymś jak Kali Linux a rozjaśni ci się umysł w dziedzinie informatyki i narzędzi dla hakerów. Pozdrawiam 🙂 wszystkich uczciwych i prawych obywateli z Ryglic . tych co widza cudze grzeszki a sami maja dobrze za uszami.

  1. pytania do urzędu to nie hakerstwo

   1. A brak odpowiedzi to jakby brak szacunku dla mieszkańców. SWOJA DROGA CIEKAWE CZY BURMISTRZ MA NA FB KOLEGOW ZE SZKOŁY ŚREDNIEJ

  • Józek Indianin on 17 kwietnia 2019 at 10:30
  • Odpowiedz

  Żadna nadzieja już się nie świci,
  w Ryglicach sami są sodomici?
  I sytuacja ta mnie przeraża.
  Wiosna prowadzi u nas w sondażach.

  Tak dalej będzie to ja wam ręczę,
  koło fontanny postawią tęczę.
  A jak się Biedroń dobrze zakręci,
  to nawet dziekan tęczę poświęci.

  Zamienią starą nazwę Ryglice,
  Na nowoczesną. Pedałowice.
  Potem narrację stworzą starannie,
  że to lesbijki są we fontannie.

  Potem nam wmówią i się nie śmieję,
  że święty Florian również był gejem.
  Zatwierdzą także w tych czasach grozy
  związki partnerskie chłopa i kozy

  Na koniec spytam. To już cześć pieśni.
  Musimy być aż tak nowocześni?

  1. To nie są pogórzańskie dwie Penelopy
   To są przebrane za baby chłopy
   I za tym wszystkim już nie nadąży
   Jak to mężczyzna może być w ciąży

   Biedroń ze Śmiszkiem ciągle się stara
   By w ciążę zajść choćby od zaraz
   A tym w Ryglicach to się udało
   Pewnie im zdradzą swą wiedzę całą

  2. Kiedyś widziołem… chłop, chłopa łojół
   koło Urzędu w starem toy toyu.
   No a pło gminie krązy piosenka.
   Ze to Pawełek wydudkoł Benka.

   1. Tutaj uściślij, oba są porach
    Może wydudkał ale w wyborach.

    1. Przeciw orzechom nie stawiam dolców.
     Chyba wydudkał również wyborców.

     1. Jakiego byś się spodziewał wyniku
      Jakbyś nie wybrał ręka w nocniku
      Jak mawiał dawniej mój stary stryjek
      Żeśmy zmienili siekierkę na kijek

      I nie pomoże nam święty Boże
      Jeden i drugi tak samo orze
      Tak samo grabi zawsze do siebie
      I obiecuje gwiazdki na niebie

  3. Pozwoliłem sobie dodać te rymowankę na fb bo czytając ją aż się popłakałem ze śmiechu.
   Brawo i czekamy na więcej, a administratorowi proponuję dodać post i promować bo warto.
   https://www.facebook.com/prawym.okiem.71

   1. Koniec uciechy, admin wywalił sondaż w kosmos. Pewnie nie był po jego myśli albo świetlana przyszłość Pedałowic go przeraziła.

    1. Powtórka z rozrywki. Jeśli ktoś w ciągu kilku minut wklepuje w tym przypadku na “Wiosnę” kilkanaście głosów, wówczas mam dwa wyjścia. Albo dopisuję pozostałym partiom tyle samo głosów, albo likwiduję sondę.

     Miłego dnia i Wesołych Świąt!

     P.S.
     Proszę iść na wybory.

     1. A jest to możliwe ?

      • STOP głupocie on 18 kwietnia 2019 at 11:47
      • Odpowiedz

      Wiadomo że wiosna jest sztucznie pompowana. Jak kiedyś Palikot.

       • Anonim on 18 kwietnia 2019 at 12:41

       Ciekawe czy ktoś w Ryglicach pompuje Wiosnę czy rzeczywiście ma tylu zwolenników.

     2. Żebyś się Adam nie zdziwił.
      A swoją droga już wiemy jak przybywa głosów twojemu pisowi.

       • Anonim on 19 kwietnia 2019 at 09:17

       Komu jak komu, ale w naszych stronach akurat PISowi nie trzeba sztucznie pompować sondaży.

       • ... on 19 kwietnia 2019 at 09:53

       PiS od lat na naszym terenie odnotowuje wzrost poparcia. Prześledź sobie dane z PKW. Zaś teraz padnie rekord wsparcia.

 1. Niewiadomski bardzo ożywia nasze życie gminne. Tacy ludzie są na wagę złota.

  1. Jak już burmistrz śledztwo zakończy ,ustali kto to , powinien zlecić mu audyt gminie . Trochę żart ,trochę zdziwienie że się głosowało na PIS a wyszła kontynuacja.

   1. Nie sposób się z Tobą nie zgodzić.

   2. Jeżeli faktycznie ze względu na moje działania, które są realizacją moich konstytucyjnych praw, i prowadzone są w oparciu o prawo i w pełnej z nim zgodzie, Pan Burmistrz podjął działania mające ustalić moją tożsamość, to znów o Ryglicach będzie w Polsce głośno.
    Tak długo bowiem jak długo podejmując moje działania, działam zgodnie z prawem, wszelkie próby zmierzające do ograniczenia mi prawa do anonimowości, której zachowanie ustawodawca zapisał w Ustawie z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej, są naruszeniem moich praw.
    Oczywiście, ustalenie adresu IP z jakiego zostały wysłane wnioski o dostęp do informacji publicznej można dokonać prywatnie, wynajmując specjalizujące się w takiej działalności firmy informatyki śledczej, bo anonimowość w sieci to iluzoryczne zjawisko ale też prawo i przywilej, gdy swoim działaniem nie naruszamy praw innych.
    Tak więc jeżeli Burmistrz zechce i zapłaci, to z całą pewnością przestanę być osobą anonimową.
    Jednak z całą pewnością będzie to początek moich działań przed podjęciem których powstrzymuje mnie jedynie fakt, że chcę pozostać osobą anonimową.
    W odniesieniu do wspomnianego audytu, to jestem w trakcie jego wykonywania i nie zamierzam przestawać zadawać niewygodne pytania, zarówno te dotyczące przeszłości jak i przyszłości, bo takie jako obywatel mam prawo.

     • pytanie on 18 kwietnia 2019 at 18:33
     • Odpowiedz

     Dlaczego te pytania tak bolą ,bo koszty niby powstałe to wykręt . O co chodzi ? mam wrażenie ze o chronienie urzędników . Niepojęte.

 2. Najlepiej wszystkich urzędników zastąpić Władkiem O. On wszystkie problemy ogarnie, a najbardziej budżet, gdyż jako gaciowy nigdy w gaciach deficytu nie miał, tylko nadwyżkę. Najwyzej któryś wojak chodził bez.

  1. Myślę, że jest to znacznie dłużej a delikatny smrodek z tamtych czasów unosi się po gminnych gabinetach po dziś dzień.
   Wiele pracy włożono, by nic się nie wydostawało na zewnątrz, a gdy już coś za woniało w rynkowej okolicy robiono z szamba perfumerie.
   A gdy szambo wybiło i gówno koło mostu wypłynęło, smród się rozniósł dość daleko, to wtedy przekonywano, że wprawdzie śmierdzi trochę, ale to wszystko jest przecież dla naszego dobra, i zostanie w gminę wbudowane.
   Temu zaś kto powiedział głośno, że szambo wybiło zarzucono, że to on tego smrodu narobił.

   1. Panie kn jakoś dziwnym trafem nie podejmujesz tematu strajku nauczycieli .Czyżbyś wywodził się z nauczycielstwa ? Czy temat zbyt wstydliwy ?

    1. No cóż skoro muszę.
     Wywodzę się ze szkoły, ale z nauczycielami – tymi współczesnymi, nie mam nic a nic wspólnego.
     Podobnie jak Liberał nie uważam nauczycieli (tych obecnych) za elitę – bo nią nie są mimo, że za lepszych się mają.
     Cóż napisać, gdy pod paluchy, co raz się cisną o wiele za ostre słowa, ale tylko takie są w stanie wyrazić stan wzburzenia w jaki wprowadzają mnie te “święte krowy”.
     Tyle i tylko tyle.

  • Józek Indianin on 15 kwietnia 2019 at 11:40
  • Odpowiedz

  Szanowny autor liczył że jak PA zostanie Burmistrzem to zmieni swoją naturę? Ten typ tak niestety ma. Zawsze tylko kombinował żeby napchać kieszenie publiczną kasą iszedł do tych parti które mu to gwarantowały. To taki chłopek roztropek, bez zasad i wykształcenia, który tylko obmyśla jak kurę dziedzicowi podprowadzić. Typowa mentalność chłopa pańszczyźnianego

  1. Na początku XX wieku w Poroninie też ginęły kury. Problem się skończył gdy Lenin wyjechał z Poronina. Czyli wychodzi na to że też był chłopem pańszczyźnianym.

  2. Chyba nikt – a już na pewno nie ja, nie oczekiwał, że Pan Augustyn wraz z objęciem funkcji burmistrza stanie się ideałem, czy jak piszesz zmieni swą naturę – bo cudów nie ma. Jednak wielu – w tym ja, oczekiwało, że zrobi porządek w urzędzie i wpuści trochę świeżego powietrza.
   Zbyt jednak szybko uwierzył, że wystarczy tylko wymiana burmistrza, by tak krytykowany urząd zaczął funkcjonować.
   Barak audytu, który powymiatał by brudy i powyciągał trupy z urzędniczych szaf, jest wielkim błędem, który będzie go drogo kosztował.
   Trzeba wiedzieć jak to działa, by to zrozumieć.
   Następstwem błędów popełnionych i wciąż ukrytych są niejasne i często złe decyzje podejmowane w kolejnych sprawach po to, by te błędy się nie wydały.

   1. niektóre trupy śmierdzą od powodzi AD 2010

   2. Wg mnie KN liczył na posadę w urzędzie. Jak się zorientował po wyborach, że posady nie otrzyma, a nowy burmistrz woli starych doświadczonych , to nagle się uaktywnił. Wszystko zaczyna się układać do kupy.

    1. Liczyłem owszem, że nowy Burmistrz postawi na nowych, świeżych ludzi o ile do świeżych bym się zaliczał, to do młodych z przykrością muszę stwierdzić już nie.
     Mam bardzo dobrą pracę, w której się realizuję i ani mi przez myśl nie przeszła zmiana szerokich korytarzy w moim obecnym urzędzie na wąskie i co nieco ograniczające gminne arterie.
     Nie trafiłeś w swej ocenie po za tym jednym, że doświadczony układ faktycznie trzyma się kupy.

     1. Czy jest tak że ludzi najbardziej łącza nie wspólne idee czy wyznawane zasady a wspólne wałki na których się mniej lub więcej skubnęło grosza ?

     2. Coś mi się wydaje ze Niewiadomski to któryś z wikarych albo plebania razem. takie mam odczucia i nawet raz tu słowo księgi było cytowane ale żeby teraz w wielki tydzień pisali. Albo to jakiś emeryt co do gminy na starośc wrócił trudno go umiejscowić bo widać nie jest w układach towarzysko biznesowych. strasznie trafnie gościu pisze a do tego dośc zabawnie aż miło czytać. Może się przy okazji co ruszy w Ryglicach bo gdzie by nie posłuchac to się o gościu mówi .

       • fakt on 15 kwietnia 2019 at 19:03

       miło się czyta

       • Anonim on 15 kwietnia 2019 at 20:27

       A Zieliński dał mu forum. Swoją drogą Zielińskie raczej wie co to za figura.

      1. Napisałem do Pana Zielińskiego i przedstawiłem, że interesuje mnie pisanie bez ujawniania moje tożsamości. Po jakimś czasie otrzymałem odpowiedz, że owszem mogę się zarejestrować pod podanym pseudonimem. Po dokonaniu rejestracji dostałem instrukcją jak się zalogować na moje konto. Pan Zieliński odesłał mnie do regulaminu bloga i otrzymałem podpowiedz żeby sobie poczytać jak pisać w programie cms wordpres. Bardzo za to dziękuję i jednocześnie przepraszam bo wiele razy tu padło przypuszczenie, że ja to właśnie Pan Zieliński co jest jednak nieprawdą.
       Nie uważam się za jakąkolwiek “figurę” a nazwanie mnie “figurantem” niemal skłoniło mnie do porzucenia pisania i komentowania na tym blogu.

       • Anonim on 16 kwietnia 2019 at 12:06

       Raczej figurant.

       • anonim on 16 kwietnia 2019 at 20:24

       Niech pan pisze Panie N a Pan Augustyn nie powinien sie obrażać ,Na to co gadał w Kowalowej spuśćmy zasłonę jako na wpadkę początkującego burmistrza . I powinien pamiętać że na niego i zmianę żeśmy głosowali.

       • Anonim on 16 kwietnia 2019 at 23:21

       Ale Pan Zieliński napisał kiedyś, że tylko wpisy właściciela bloga będą się pojawiały w ramce, a teraz on przestał pisać, a wpisy Pana Konstantego są w ramce. Wychodzi że Pan Konstanty jest właścicielem tego bloga.

      2. Do Anonim 23:21

       W ramce pojawiają się komentarze osób, które mają konto na blogu i w czasie pisania komentarza są zalogowane na blogu. Ponieważ Pan KN ma konto na blogu jako “autor” to Jego komentarze pojawiają się w ramce. Na dodatek komentarze w ramce pojawiają się jedynie pod postami danego autora. Np. ja teraz piszę jako zalogowany lecz mój komentarz nie pojawi się w ramce, gdyż nie jest to mój post. Podobnie komentarze Pana KN nie pojawią się w ramce, gdy komentuje pod moimi postami.

       Zapraszam do tworzenia sobie knot na blogu.

    2. Tak mi na myśl przyszło że jak by takiego Niewiadomskiego w urząd wpuścić to by się działo o działo i chyba wakaty by szybko były bo z komentatory wyimka że Pan starszy, doświadczony i nie pierd..li się z owijaniem w bawełnę.

     1. Zaraz by go wywalili, bo on lubi po internetach chodzić, po blogach komentarze wypisywać, a tam trzeba zapier****ć!

      1. Bardzo prawdopodobne, że by mnie wywalili i to być może nawet przez okno, ale nie z powodu nieróbstwa, tylko strachu przed pokazaniem tego co chowają w szafach.
       Z tym zapierdol……. to grubo przewaliłeś, bo jak jest w rzeczywistości wie każdy kto coś w urzędzie załatwiał. Było okres, że sam dość często bywałem w Rygielskim urzędzie i jakoś nigdy nikogo spoconego nie widziałem – chyba, że złe godziny lub dni nie te, kto wie.

       • anonim on 16 kwietnia 2019 at 19:17

       Urząd to znajomi i rodzina w dużej części. Tak kolejni radni jak nie dzieci to synowe itp .Nepotyzm rozkwitł u nas , rodzinnie omertę chyba łatwiej dotrzymać. A z tego zapierdalania to mamy dużo , wirtualnie dużo.

       • Anonim on 17 kwietnia 2019 at 10:11

       Nepotyzm króluje nie tylko w Urzędzie, ale również w placówkach podległych. W przedszkolu są same “Kamienionki”, a w szkole w Zalasowej jeszcze do niedawna panował klan Olszówków. Zarówno po mieczu, jak po kądzieli.

       • Anonim on 17 kwietnia 2019 at 10:47

       No ciekawym klanu Olszowków? Czy tak źle wtedy było? Teraz przecież tez w Zalasowej rodzinne zatrudnienia poczynając od dyrektora i żony, księgowego i żony, i wielu innych których nie zauważasz tylko nienawidzisz Olszówków i piszesz tylko o nich. Daj spokój z tą nienawiścią. Alo to pisz sobie co chcesz. Wiadomo kto pisze. HIHIHI

       • Anonim on 17 kwietnia 2019 at 11:31

       Typowe podejście. Nepotyzm “naszych” , czyt Olszówków jest dobry. A gaciowy na prezydenta.

       • Anonim on 17 kwietnia 2019 at 11:46

       A to co Olszówki mają nigdzie nie pracować bo ty nienawistny? Niech nikt nie ośmiela się bronic Olszówków, bo jest be. ale numer. Nienawistnemu brak argumentów tylko takie starcze wywody

       • Anonim on 17 kwietnia 2019 at 12:05

       Skoro Olszówki mogą to i inni mogą. Ale wg mnie chore jest to że w instytucjach zachodzi podległość służbowa między spokrewnionymi, bo to rodzi patologie i żadne Olszówki czy inne Nowaki nie są tu wyhątkiem.. Gaciowy na Papieża!!!!

       • Anonim on 17 kwietnia 2019 at 12:20

       Ale boli! Ale jad

       • Anonim on 17 kwietnia 2019 at 12:27

       ORMO-wiec na Papieża? Nie przeginaj waść.

       • Anonim on 17 kwietnia 2019 at 13:00

       Nic nowego o Olszówce. Wkolo to samo. Juz o tym pisaliście i wiadomo ze nieprawda, ale z uporem maniaka przegranego to samo

       • Anonim on 17 kwietnia 2019 at 13:07

       To może się pochwali za co dyscyplinarnie z mechanicznych wyleciał? Będzie coś nowego.

       • chyba on 17 kwietnia 2019 at 14:15

       była “inteligencja” się tu udziela z tym językiem miłości

      2. Gmina Ryglice zmienia oblicze, choć zapewne podniesie się lament, że nowy przypisuje sobie zasługi starego. http://ryglice.pl/news/id-30-mln-zl-na-inwestycje-w-gminie-ryglice-beda-nowe-drogi.html

 3. Nic sensownego nie mogę wyczytać z tych wypowiedzi autora artykułu. Tylko krytyka burmistrza, ale same ogólniki, żadnych konkretów. Że nie rozbił układów? Jakich układów? Kogo z kim? Czasami jak się układy ujawni, to się same rozlecą.

  1. Jeżeli oczekujesz sensacji, to nie ten adres wybrałeś, bo nie sensacja jest istotna tylko sens i potrzeba powrotu do normalności, którą obiecywano.
   Uważasz zatem, że dokonana zmiana na stanowisku burmistrza rozwiązuje problem?
   Jestem zupełnie innego zdania. Znając Pana Burmistrza wiele lat, byłem przekonany i przekonywałem, że bardzo szybko urwie się i zacznie robić to co zawsze wychodziło mu najlepiej – gwiazdorzyć.
   Wystarczy chwila lektury strony Ryglic i kilku stron na fb, by przekonać się, że tkwimy w tej samej czarnej dupie z tymi samymi przybocznymi, którzy w zdecydowanej mierze stanowią o tym gdzie jesteśmy.
   Wyjazdy, spotkania,konferencje – wszystko to bardzo medialne i sprawiające wrażenia czegoś ważnego dla naszej gminy. Ale czy tak jest w rzeczywistości – czy może jest to autopromocja z której dla Kowalskiego zupełnie nic nie wynika?
   Tekstem tym chciałem przypomnieć powody, dla których zdecydowaliśmy się głosować na inną niż dotychczas wizję rozwoju gminy, bo nie o zmianę konta, na które wpływa pensja Burmistrza nam przecież chodziło.

   1. Gucio powinien być wymieniony na kogoś innego w pierwszym tygodniu urzędowania. Żadna zmiana nie następuje. Burmistrz konserwuje stare.

   2. Jedyny doświadczony personel, jeżeli chodzi o sprawy gminy, to ludzie poprzedniego burmistrza. Trudno będzie spotkać kogoś w naszej gminie, kto byłby fachowcem w tych sprawach, dlatego nie dziwię się burmistrzowy, że zostawił starą ekipę.

     1. nie ma uczciwych ludzi ?

    1. Ależ jak to – jeszcze pół roku temu byli,niedouczeni,leniwi, niekompetentni, nieuczciwi i ogólnie do wymiany. Skąd taka nagła zmiana?
     Po części rozumiem burmistrza, który nie po to jest burmistrzem by o kompetencjach bądź nie decydować, ale skoro nic nie zmienia to znaczy, że to co tak krytykował, jednak działa dobrze, a jeżeli tak to jakich zmian mamy oczekiwać?
     No i pozostaje jeszcze kwestia wzajemnego zaufania po fali krytyki, jaka spływała na urząd i jego urzędników w kampanii, chyba trudno sobie zaufać – czy to też może nic takiego?

   3. Oj niewiadomscy żal Wam dupę ściska

 4. No to teraz my się bawimy. Gdyby wybory mogły coś zmienić……..W myśl zasady TKM…… Panie Niewiadomski, przecież w wyborach nie chodzi o to żeby Tobie jako mieszkańcowi było dobrze…….Karasiewicz był przewidywalny……Augustyn, nieobliczalny……..Żałuję, że mieszkam w Ryglicach……Brak perspektyw……dla władzy liczy się tylko własny, prywatny interes………Nie oszukujmy się, w kolejnych latach nie będzie lepiej. Brak młodych ludzi, którym się chce zrobić coś dla innych…….Dobra rada dla młodych: jeżeli macie okazję uciekajcie z Gminy Ryglice.

  1. Takim co chcieli robic rzucono klody i nie chca robic bo po co

   • No name on 13 kwietnia 2019 at 20:15
   • Odpowiedz

   A kto mimo szczerych chęci pójdzie startować jak u nas mieszkańcy są poprostu psychiczni..

   1. Dlaczego jesteś zdania, że mieszkańcy są psychiczni? Jestem zdrowy psychicznie.

    1. Przypuszczam, że chodzi o to, że ludzie obecnie są strasznie roszczeniowi o byle gówno i ciężko każdemu dogodzić. Wyobrażacie sobie sytuacje jak było na początku lat 90tych że bezinteresownie mieszkańcy idą pomagać przy budowie ośrodka zdrowia? A tak było. Teraz ludzie mają problem że o piątej rano droga gminna do dwóch domów nie jest odśnieżona. Tak się w dupach poprzewracało.

     1. Ale ta roszczeniowość nie wzięła się znikąd , drą urzędnicy wysokie wypłaty to niech robią .Nie ma wspólnoty miedzy nami.

  2. Z całym szacunkiem ale przewidywalność Pana Karasiewicza przejawiała się tym, że osiadł na laurach i był zwłaszcza w ostatniej kadencji przekonany o swojej wyższości której nie potrzebował nikomu niczym udowadniać. Doskonale wiemy,że gdyby nie Vice-burmistrz była by to nie porażka – jaką oczywiście była ta kadencja, lecz klęska. Młodzi ludzie uciekają bo nikt nie zadbał o to by mieli powód tu zostać a przede wszystkim, by mieli, gdzie osiąść. Zamierzałem zadać to pytanie w drodze interpelacji obywatelskiej ale może nich padnie i tu. Czy Gmina Ryglice i jej władze w osobie Burmistrza oraz szanowna Rada Miejska w Ryglicach rozważają przystąpienie Gminy Ryglice do programu budownictwa społecznego?

   1. A co z rozwojem? Gdzie ci młodzi będą pracować?

    1. Ekologiczna żywność?

     1. OK. Rozwiń. Skąd środki, szkolenia itd. Dobry pomysł. Ale jak zrealizować?

      1. Opłacamy dość sowicie całą armię urzędników, których zadaniem jest szukać możliwości realizacji wielu różnorodnych kierunków rozwoju – co robili urzędnicy przez lat naście? czekali na cud i słuchali mrzonek o zalewie w Joninach i drodze sam już nie wiem, jaka to miała by być ta droga – pamiętam, że wedle Pana Burmistrz szeroka.

       • zalew on 13 kwietnia 2019 at 21:32

       to był piękny temat żeby rzucić na zebraniu i robić za wizjonera ,za te zmarnowane pieniądze to by parę bloków mogło powstać .Ale zapewne kto miał zarobić to zarobił .

    2. Nie wszystkich młodych stać na własny dom, a nie wszyscy mogą i chcą mieszkać z rodzicami,teściami więc bardziej niż pracy w Ryglicach szukają możliwości wynajęcia mieszkania. Niestety jest to niemożliwe więc skazani są na emigrację.

     1. Emigrują za pracą, nie za mieszkaniem.

       • Anonim on 13 kwietnia 2019 at 20:58

       Za pracą by mieć mieszkanie lub dom. Za nasze wypłaty na jedzenie jedynie i ewentualnie auto utrzymać da się.

      1. Więc czemuż to w Tuchowie mimo, że w przeliczeniu na liczbę mieszkańców ilość miejsc pracy jest może nawet mniejsza niż w Ryglicach bloki pełne?

   2. klika o której p Augustyn chyba niejedno wie trzyma się mocno i promuje na urzędowej stronie.Przykre to jest.

  3. A kto został nabity w bambuko przez strajk w oświacie ? Pedagodzy naszej gminy podzielili się na dwie grupy nauczycieli i nauczycielstwo ci pierwsi pracują drudzy strajkują.Ciekaw jestem kiedy szanowne nauczycielstwo nadrobi zaległości w realizacji programu nauczania .

   1. Nabici w butelkę to zostali nauczyciele ,dokonali tego „ działacze ” ZNP .Polityczny protest ,anarchizujący życie społeczne w kraju ,podsycany przez totalną opozycję.Na propozycję rządu odnośnie płac, postawili zaporowe postulaty nie bo nie !Na pewno nauczyciele nie zyskają sobie szacunku i powagi wśród rodziców .Za to działacze ZNP poczuli się wreszcie „potrzebni” Dzisiaj widziałem na ogrodzeniu szkoły podstawowej w Ryglicach plakat Strajk ,czyli staliście się zakładnikami Broniarza .Dzięki wam uczniowie mają labę , ale jak wy nauczycielstwo spojrzycie uczniom i ich rodzicom w oczy na koniec roku szkolnego .

 5. Redaktor Siemek-opócz zdjęć że spotkania partyjnego w Lubczy proszę o konkrety co na tym spotkaniu zyskała gmina Ryglice. Proszę powiedzieć co radni z Ryglic Jonin Woli L. Zgłaszali Biernackiemu
  Co gmina zyskała dzięki temu spotkaniu? Chyba że to byla darmowa reklama PiS przed wyborami?
  Frekwencja chyba niska?????

  1. Widać ze zdjęć, że radni dostali nakaz przyprowadzenia rodziny na to zebranie , po to żeby jakaś choćby nikła frekwencja była. Wybory się zbliżają to i sępy się zlatują.Widział tu kto którego wcześniej? Żenada.

   1. Fakt, gdyby nie przydupasy Augustyna sala byłaby prawie pusta 🙂

    1. poseł RP z partii która dobrze rządzi , ja nie byłem ale czemu obrażać kogoś kto poszedł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)