Wykształcenie wciąż nie całkiem jawne

Kontynuując temat ustalenia ukończonej przez Pana Burmistrza Pawła Augustyna szkoły średniej po raz kolejny mimo bardzo precyzyjnie zadanego pytania otrzymałem niepełną odpowiedź. Zwróciłem się bowiem o podanie pełnej nazwy szkoły oraz jej adresu na dzień ukończenia szkoły. Województwo, miasto, miejscowość oraz data jej ukończenia. Po obowiązkowych 14 dniach oczekiwania – choć ustawa stanowi, że bez zbędnej zwłoki nie dłużnej niż 14 dni, co nie jest tożsame z po upływie 14 dni otrzymałem odpowiedź. Niestety kolejny raz nie jest to pełna odpowiedź. Burmistrz nie podaje pełnej nazwy szkoły podając, że jest to Liceum dla Dorosłych przy Zespole Szkół w Tychach (nie podaje jednak przy którym zespole). Brak również adresu szkoły. Jest to kolejna już odpowiedź udzielona w sposób nie dający możliwości potwierdzenia podanych informacji. Dlatego zwrócę się z pismem do Kuratorium Oświaty oraz do Pana posła Jarosława Gowina i posłów PiS ziemi tarnowskiej o pomoc w ustaleniu prawdy o wykształceniu Pana Burmistrza Augustyna.

W dniu dzisiejszym podjąłem ostatnią próbę uzyskania tej informacji bezpośrednio od Pana Burmistrza. Jeśli to wszystko zawiedzie podejmę dalsze kroki, by ustaliły to instytucje powołane do wyjaśniania takich wątpliwości.

Poniżej prezentuję treść wniosku i odpowiedź jaką udzielił Pan Burmistrz, byście mogli sami ocenić rzetelność udzielonej odpowiedzi. Aż strach pomyśleć, gdzie nas jako gminę doprowadzi temu podobne rozumienie treści dokumentów, jakie są kierowane na ręce Pana Burmistrza.

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/wyksztalcenie-wciaz-nie-calkiem-jawne/

45 Komentarzy

Skip to comment form

  • Z lecznicy zwierząt on 23 kwietnia 2019 at 13:13
  • Odpowiedz

  O ile mnie pamiec nie zawodzi paweł józ w latach 90siatych legitymował sie srednim wykształceniem informacji prosze szukac w PSL

  • nadzieja on 21 kwietnia 2019 at 18:25
  • Odpowiedz

  była , duża nawet ,ale się zbywa pomału

 1. Czemu ten Niewiadomski interesuje się wykształceniem burmistrza ? Tego to on sam pewnie nie wie. Jedno jest pewne że ma większe wykształcenie niż Wałęsa. Jeżeli Wałęsa po podstawówce i kursie naprawy wózków akumulatorowych miał wystarczające kompetencje aby być prezydentem Polski, to czego chcieć od Augustyna. “Wykształconych” polityków u nas nie brakuje, ot choćby pierwsi z brzegu, oksfordczyk Radek z licencjatem, Kwaśniewski który nie wie jakie ma wykształcenie, niedoszły doktor Komorowski któremu przeszkodził Zemke, magister profesor Stępień, mianowany na profesora przez TVN Tusk, czy też profesor bez matury nieżyjący Bartoszewski. Gdyby się zagłębić w temat to takich było by więcej, nawet na naszym lokalnym podwórku mamy takiego “uczonego” z podstawowym.

   • Nie rozumiesz czy udajesz? on 21 kwietnia 2019 at 15:10
   • Odpowiedz

   Tylko jeden w z wymienionych przypadków można porównać (ewentualnie porównać, bo sprawa w toku cały czas )z sytuacją PA Mianowicie przypadek Kwaśniewskiego.

  1. Tak zadane pytanie “czego chcieć od Augustyna?”jest pytaniem podstawowym. Nie fakt ukończenie tej czy innej szkoły i nawet nie fakt jakiego stopnia wykształcenie posiada Pan Augustyn, ale to czy jest ono zgodne z tym co poświadcza w wielu dokumentach na przestrzeni wielu lat.
   Podajesz wiele przykładów tylko co to w sprawie zmienia i o czym świadczy?
   Czy jak ktoś był nieuczciwy to znaczy, że ktoś inny też powinien?
   Bez jaj – to, że ci wszyscy o których piszesz robili i robią z nas idiotów nie sprawia, że jest to jakimś wytłumaczeniem dla innych im podobnych.
   Nie fakt braku wykształcenia jest przedmiotem i powodem do zadania tego pytania ale prawdopodobieństwo, że deklarowanego i poświadczonego podpisem wykształcenia się nie posiada.

   1. Może Niewiadomski zajmie się karierą naukową “kaskadera” z PKS albo stanowiskiem jakie objął kierowca Kamaza z RDP.

    1. Myślę, że to mogło by być bardzo ciekawe.
     Pewnie niewielu wiedziało albo nikt, że 13 lutego do rady wpłynął “Raport z Realizacji Programu Ochrony Środowiska dla Gminy Ryglice za lata 2017-2018.
     Co w tym takiego dziwnego?

     A no nasi gminni kaskaderzy prowadząc pojazd marki Gmina Ryglice nie dostosowawszy prędkości jazdy do warunków panujących w Polsce, jadąc na biegu terenowym cisną gaz do podłogi. Poruszając się z minimalną wymaganą prędkością przy maksymalnym spalaniu chcą doprowadzić chyba do zajechania pojazdu, ogłaszając przy tym, że pędzimy jak kiedyś PKS-y.

     Przypomnijmy sobie informacje z zebrań, ile to pieców wymieniono i jak to pozyskujemy środki na co tylko się da a tu w raporcie takie rzeczy.
     Wymiana pieca w Ośrodku zdrowia w Zalasowej 24 483,15 zł w całości środki własne gminy.
     Przebudowa kotłowni w szkole w Woli Lubeckiej 68 511.00 zł w całości środki własne gminy.

     Wymiana 35 sztuk starych nieekologicznych kotłów na nowe nowe urządzenia grzewcze (gaz węgiel biomasa) w 2018 r.

     Tutaj macie link do raportu choć pisze w dokumencie, że jest publikowany na stronie BiP to stawiam piwko jak go znajdziecie.
     Ciekawe czemu nie nazywa się jak w tytule tylko Ad.06-Ryglice.pl http://lepszeryglice.cba.pl/wp-content/uploads/2019/04/Raport-z-realizacji-programu-ochrony-srodowiska-17-18.pdf

     Tutaj to o czym pisałem http://lepszeryglice.cba.pl/wp-content/uploads/2019/04/Rapory-wymiana-piecy.jpg

     1. Niewiadomski jest niesamowity strzela na zawołanie i to celnie jak cholera .

      1. A to też ciekawe co mówi Pan Gutkowski o ilości wymienionych pieców. Mówi się, że ponad 200 szt. a w oficjalnym raporcie pisze, że 35 szt. dość spora różnica zwłaszcza że wypowiedzi pochodzą niemal z tego samego dnia. https://youtu.be/bppXt8ZQWP4?t=201

       • anonim on 21 kwietnia 2019 at 22:03

       ciekawe kto sobie piece wymienił, znając życie…

     2. Niewiadomski zmieniasz temat, boisz się kaskadera czy jego znajomych ?

 2. Panie Niewiadomski czy przyjął Pan wielkanocna komunie święta? Dlaczego pytam? Ponieważ donosił Pan na bliźnich przed świętami.

  1. Wielce szanowny Anonimie, bracie w wierze której jak widzę nie rozumiesz. To czy przyjąłem Komunię Świętą jest moją osobistą sprawą której nie zamierzam komentować. Jednak podejmując tematy o jakich piszę robię to uczciwie i w trosce o uczciwość której w gminnej polityce bardzo brakuje i z pokorą się ukorzę jeżeli komuś niesłusznie uchybiłem.
   Musisz kiedyś podjąć trud i choć raz ze zrozumieniem o które mam małe obawy przeczytać słowo Boże spisane w Starym i Nowym Testamencie. Pozwoli Ci to bowiem ujrzeć otaczający Cię świat na nowo, ale przede wszystkim ujrzeć na nowo siebie w tym świecie. Niezrozumienie słów Pana Boga skłoniło Cię do zadania mi tego pytania a powinieneś je zadać wpierw sobie i sobie tak by nie zgrzeszyć ni myślą ni słowem odpowiedzieć.

 3. Paweł nie wygląda to dobrze

  1. Mnie bulwersuje inny temat ,jedna z nauczycielek łódzkich w swoim wystąpieniu używa słów : „zablokujemy ten kraj , gospodarkę tego kraju “Ta wypowiedź dyskwalifikuje ją jako polskiego nauczyciela .Gdzie ona się urodziła ? Polska jest dla niej (tego i tym) krajem ojczystym ?!

   1. czemu bulwersuje ? przecież widać to gołym okiem że rząd tylko chce “dosypywać” określonym środowiskom z których będą mieć korzyść przy urnie.
    Wiedzą że nauczyciele nie są głupi i nie beda ich elektoratem dlatego kasy nie będzie.
    Kraju może nie powinniśmy blokować ale nauczycielom inne grupy powinny pomóc w formie przyłączenia się żeby rząd zszedł na ziemię i przestawał robić rozdawanie kolejnych ‘piątek”
    To że Morawiecki pieje że uszczelnił VAT to jest jedna wielka bzdura o czym nawet mówią urzędnicy US a przykładem tego jest że dostali urzędnicy naszego regionu z MF pismo że wpływy mają być większe o 5 mil (info za I – kw.) oczywiście norma nie została wykonana no bo jak mogła być.
    Szukając pieniędzy po firmach na obiecanki Kaczyńskiego są niesamowicie wzmożone kontrole dla przykładu powiem że my mamy aktualnie z trzech instytucji państwowych złośliwi powiedzą że mam coś za pazurkami to kontrolują ale to jest bzdura ponieważ sami ludzie kontrolujący nas powiedzieli że jest bardzo duży nacisk na kontrole i karanie podmiotów gospodarczych.

     • Plus i 13 on 22 kwietnia 2019 at 06:00
     • Odpowiedz

     Organizacje międzynarodowe oraz ekonomiści w tym zagraniczni chwalą rząd polski za np. 500 plus. Nawet ludzie opozycji coraz częściej głośno przyznają rację rządzącym w kwestii 500. Bardzo dobry program , szkoda że tak późno wystartował. To samo 13 dla emerytów.

     1. ja już pisałem wcześniej że 500+ to dobry program ale kryteria pod azorkiem ale to tylko dlatego żeby zagarnąć większą rzeszę elektoratu natomiast po cholere jakieś 13 emerytury jak jest na to kasa to niech dołożą do każdej jednej z dwunastu w roku.

      1. Wątek kontroli jaka Pana dotknęła nie jest zjawiskiem nowym aczkolwiek faktem jest, że obecnie kontroli jest więcej i są one tam gdzie kiedyś działał aparat osłonowy polityków. Nie sugeruję tu bynajmniej, że Pan korzystał z takiej osłony ale wcale nie musiał to być Pan wystarczy, że któregoś z Pana kontrahentów przestała taka osłona chronić i już i Pan ma na głowie kontrole – ale co ja będę Panu tłumaczył coś co Pan wie doskonale.

       W kwestii emerytur i przewidzianego jednorazowo 13-stego świadczenia pełna zgoda, jest to tuchowska wyborcza podsuszana.

       • junkers on 22 kwietnia 2019 at 10:30

       Ja się nie żale że mam kontrole nie pierwsza i nie ostatnia tylko bardziej to napisałem w kontekście że jest nacisk z góry na wzmożone kontrole które mają się kończyć protokołem z mandatem.
       Kwartalne sprawozdania które które przekazują “górze” i jest klasyfikacja który urząd jest bardziej “skuteczniejszy” w Polsce.
       Należy również powiedzieć że za rządów PO też miałem kontrole US gdzie chcieli mnie ukarać mandatem ale ja nie przyjąłem i skończyło sie w sądzie gdzie zostałem uniewinniony tylko proszę nie pisać że dlatego że rządziło PO to mnie uniewinnili, teraz nie wyrokuje ale jak się będzie miało zakończyć jakimś karaniem a będe uważał że niesłusznie to zrobie to samo co wcześniej i w sądzie sobie zawalcze.

    1. Panie Bogusławie. Czy nie czas, by wyleczyć polską szkolę z absurdów jakie się w niej zalęgły i mimo, że PRL odszedł w niebyt to PRL-owskie przywileje “świętych krów” z ZNP wciąż mają się doskonale? Ciekaw jestem – i oby rząd wytrwał to się przekonamy, ile będą strajkować ci biedni nauczyciele, czy tylko do końca roku szkolnego, czy aż do wygranej – nawet w wakacje. To, że zarabiają tyle ile zarabiają jest wynikiem tego ile pracują a to z kolei jest powodem tego ilu ich jest – a że jest ich o wiele za dużo to zarabiają tyle ile zarabiają i koło się zamyka.
     Proszę sobie przypomnieć szkołę do jakiej Pan chodził ilu było uczniów a ilu nauczycieli?
     Co się stało, że uczniów ubyło a nauczycieli przybyło nikt prócz ZNP nie wie, ale to jest jednym z powodów, że program nauczania pisze się po to by tej przerośniętej “świętej krowie” zapewnić pracę.
     Cierpią na tym dobrzy nauczyciele ale przede wszystkim cierpią dzieci, bo zamiast cieszyć się dzieciństwem stresują się tym, że im się ta wiedza w głowach nie mieści.
     Więc broń Was Boże rodzice nie pomagajcie nauczycielom stresować waszych dzieci.

     1. I cierpi na tym cale Państwo. Redukcja nauczycieli to podstawa.

    2. Może szukają jakiegoś poletka ?

     1. jakiego poletka ?? i kto szuka ??

 4. a moze sam załozył szkołe oczywiscie był jej pierwszym absolwentem

 5. Na świadectwie nie ma adresów. Popatrz Pan se na swoje świadectwo czy tam widnieje adres. Jeśli dane przekazywane przez urząd są podawane z materiału źródłowego jakim jest świadectwo to wszystkie informacje są podane

  1. Drogi Anonimie Niewiadomski nie pytal urzędu o wykształcenie Burmistrza tylko Burmistrza który nie potrzebuje patrzeć na świadectwo bo trudno zapomnieć jaką szkołę się ukończyło. Nie chcę tu nic sugerować ale dziwnie to wyglonda 30 letni paweł nie poszedł do szkoły w Tarnowie czy w Krakowie mimo że na bank były wszkoły dla dorosłych on wybrał Tychy. Znalazłem w siecie takie https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/tlumy-kupowaly-falszywe-swiadectwa-i-matury,313414.html?fbclid=IwAR3Bkp4hKUa_WlFBzopjKMP_MpKkngkdzR-YcrmteFZBBuPcSwFzvJwQ5Ro i jeszcze takie coś https://dziennikpolski24.pl/po-co-sie-uczyc-skoro-mozna-dyplom-kupic/ar/11527982?fbclid=IwAR0TILMRJXMy4iEZb_WuLmOsiGtpphaygXVr0pRQ8TbUqZTIGicz3tSEL-Q czy to o to chodzi ze nie chce pokazać swiadectwa ?

   1. jak to dobrze że nie brałem udziału w takim projekcie kupowania uhh…. a mnie namawiano 😉

    1. Dziś już mało kto pamięta, że nieco ponad dwadzieścia lat temu “sprawa się rypła” i wyszło na jaw, iż w Zakładzie Karnym w Tarnowie kilku(nastu)? funkcjonariuszy służby więziennej też kupowało sobie dyplomy średniego wykształcenia. Jeśli mnie pamięć nie zawodzi to stracili oni pracę i mieli sprawy karne za posługiwanie się sfałszowanym świadectwem. Trzeba być chyba szczególnie “inteligentnym”, żeby sobie kupić sfałszowany dokument jak świadectwo czy np. prawo jazdy bez “historii nauki” w szkole czy ośrodku szkolenia. Choć dawniej po upadku poprzedniego ustroju politycznego różne “dziwne” przypadki się zdarzały.

     1. Dawniej czyli w latach 90-tych to było nagminne i powiedzmy prawie norma ale i teraz na rynku jest taki obrót na różnego rodzaje uprawnienia, wykształcenie czy doświadczenie czyli staż.

   2. Nie jest to wcale śmieszne – nie jest też niemożliwe i w pewnej mierze (gdyby było prawdą) mogłoby tłumaczyć tak duży opór w sprawie udzielenie odpowiedzi. Myślę, że Pan Burmistrz czyta tego bloga i w końcu jednoznacznie odpowie na zadane Mu pytanie, bo w chwili obecnej swymi odpowiedziami wzbudza więcej podejrzeń niż cokolwiek wyjaśnia. Mam nadzieję, że podobne do opisywanych w podanych linkach sytuacje nie są udziałem Pana Burmistrza i dlatego wątpliwości te należny w końcu wyjaśnić, bo gdyby okazało się, że coś jest na rzeczy – czego oczywiście nie sugeruję, to czekają nas rychłe wybory. Nie jest to bowiem tak błaha i mało znacząca sprawa jak wielu się wydaje i oby nie okazała się prawdą.

    Wszystkim Państwu życzę zdrowych i pogodnych świąt Wielkanocnych

    1. I teraz tak: gdy się okaże że zakupione papiery to idiota Niewiadomski (tak nazwał Paweł go na zebraniu w Kowalowej) z pozycji anonimowej wywali z fotela burmistrza. Moc sieci jest nieobliczalna

     1. Nie mam i nigdy nie miałem takiego zamiaru a wypowiedz Pana Augustyna z kowalowej – no cóż, politycy już tak mają, że czasem podbijają i koloryzują szare i banalne sprawy ale to właśnie jest polityka i nie ma co się obrażać. Ja nie spekuluje, tylko spokojnie czekam na wyczerpującą odpowiedz. Musicie wiedzieć, że nie z taką myślą i zamiarem podjąłem moje działania, bo bardziej interesuje mnie przeszłość której zasługą jest, że w Ryglicach jest tak dennie jak każdy widzi. No ale wyszło jak wyszło i trzeba będzie pogodzić dupę z batem.

    2. Nawet zakładając czarny scenariusz, o co nikogo nie podejrzewam, zanim się cokolwiek “okaże” burmistrz zdąży skończyć kadencję. Ktoś nie jest zorientowany jak szybko działają sądy w Polsce.

     1. Myślę, że w grze jest coś znacznie więcej niż stanowisko Burmistrza i do tego by to coś stracić wyroki sadów są zbędne.

       • Anonim on 20 kwietnia 2019 at 21:13

       Nie można stracić czegoś czego się nie ma. A Paweł nigdy nie miał. I co więcej, nic sobie z tego nie robi.

       • anonim on 20 kwietnia 2019 at 22:52

       chciałbym żeby się to jakoś wyjaśniło sensownie ,zwłoka niezrozumiała

 6. Burmistrz chyba gra w bambuko

  • junkers on 19 kwietnia 2019 at 17:39
  • Odpowiedz

  Dalibyście już spokój z tym wykształceniem bo to już się robi cholernie monotematyczne, jest szkoła, nie ma takiej szkoły itp .
  Ja wiem że osoba publiczna powinna takie dane upublicznić no ale z jakiegoś powodu nie upublicznia, zresztą mało mnie interesuje wykształcenie osób pełniących funkcję publiczne.
  dobrze że rzadko wchodzę na tego bloga bo co kilka tyg. to aż tak często na to nie napotykam.
  Ja nie mam wykształcenia i mało mnie interesuje co sobie ktoś o tym myśli no i nie jestem osobą publiczną.

  1. Monotematyczne to są odpowiedzi na zagadnienie. Tak jakby wstydem było pokazać publicznie świadectwo czy dyplom szkoły. No chyba jak czytać między wierszami takiego dyplomu brak zupełnie.

  2. A o czym pisać w naszych Ryglicach, o tym jak szanowny Pan poprzednik przy pomocy wiernych sobie radnych chcąc zyskać przychylność Lubczan przeznaczył ad hoc całą gminna kasę dla jednej miejscowości.
   Czy może o tym, że znów wszystko staje na głowie, bo żłobek będą budować koło stacji CPN a koło przedszkola chcą budować stadion.
   A może o tym, że na stadionie w Joninach znów będą mogły w godziwych warunkach na nowo budowanej bieżni rywalizować zające ze zbiegłymi z gospodarstw rolnych i ukrywającymi się na okolicznych nieużytkach królikami.
   Można by też wspomnieć o budowanych i rozbieranych od 10 lat z hakiem kładkach ale to i tak byłyby tematy zastępcze.

   Kwestia wykształcenia burmistrza mimo, że wielu z Was stara się spłycać ten temat i wręcz go bagatelizować, ma bardzo istotne znaczenie.
   Kilkakrotnie w dwóch kampaniach wyborczych ktoś napisał, że Pan Augustyn wykształcenia, które podaje poświadczając własnoręcznym podpisem nie posiada i dlatego to pytanie Panu Burmistrzowi zostało zadane.
   Co najmniej dziwnym jest sytuacja, gdy urzędujący Burmistrz nie wyjaśnia tych wątpliwości a wręcz karze wątpić w prawdziwość składanych wyjaśnień, bo ukończenie szkoły średniej nie jest powodem do wstydu a tym bardziej do ukrywania informacji o tym.

    • junkers on 19 kwietnia 2019 at 19:32
    • Odpowiedz

    Ma Pan racje ale ja odpowiem w ten sposób że moje podejście jest takie a nie inne i wynika z kilku rzeczy:
    – ja nie mam podejścia, parcia na bycie pro społecznikiem i nigdy nie miałem
    – mam mnóstwo własnych spraw które to są nr “1”, różnych swoich problemów
    dnia codziennego którymi sobie muszę radzić na bieżąco.

    Żywo i bezwzględnie tylko wtedy reaguje jak ktoś zaczyna chodzić mi po odciskach po prostu jak sprawa dotyczy mojego “podwórka”
    Z ciekawości powiem że najprawdopodobniej będe w programie Państwo w Państwie chyba że urzędnicy się opamiętają, na ten moment to o szczegółach wie kilka osób i tak musi na ten moment pozostać.

  3. Do junkirsa

   piszesz że – Ja wiem że osoba publiczna powinna takie dane upublicznić no ale z jakiegoś powodu nie upublicznia, zresztą mało mnie interesuje wykształcenie osób pełniących funkcję publiczne.

   no to jak wiesz ze powinna no to powinna. wszyscy to wiedzą . juz go nie broń

   1. ja broń Boże ani nie atakuje ani nie bronie, z Panem Karasiewiczem miałem dobry kontakt przez wszystkie lat a i z Panem Augustynem mam taki sam kontakt gdzie u Burmistrze jestem średnio około 3-4 razy w roku po 10 min każde spotkanie.
    Proszę się nie obrazić ale nikt za mnie roboty nie zrobi i Burmistrze również a urzędnik jeżeli nie przeszkadza to już pomaga.

 7. Ludzie to jest jakaś paranoja . Patrze w sieć i wyskakuje mi ta niby szkoła Pawła no to se myślę wejdę i zobaczę no i tu UWAGA !!!!!!! Z zakładki “o nas” dowiaduje się że Paweł ma wykształcenie starsze jak szkoła bo ta wedle informacji istnieje od 19 lat czyli Paweł odebrał dyplom już w dniu jej powstania. Wielki post a tu takie odpowiedzi wstyd. Tychy – Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych Twoja Szkoła http://www.twoja-szkola.pl/oddzial/slaskie/tychy.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)