Nagranie z XLVIII Sesji Rady Miejskiej w Ryglicach

 

Korzystamy z nagrania zrobionego przez urząd. az

 

SESJA

 

Podziel się na:
 • Facebook
 • Twitter
 • Blogger.com

Permalink do tego artykułu: https://lepszeryglice.cba.pl/nagranie-miejskiej-ryglicach/

66 Komentarzy

Skip to comment form

  • Zażenowany on 3 kwietnia 2014 at 20:26
  • Odpowiedz

  Zgadzam się z przedmówcą “ple,ple ple” dokł adnie tak . Może ktoś zasugeruje Burmistrzowi odsłuchiwanie wywiadów, bo to co mówi dla przeciętnego obserwatora to stek bzdur, żeby nie powiedzieć kłamstw. Wstyd pani Burmistrz!

  1. Na moje oko nasza Burmistrz jak żaden inny włodarz czesto udziela wywiadów. Chyba to po to by była popularna bardziej gdy będzie kandydować do Sejmu. Oj te nasze media …

    • Zażenowany on 3 kwietnia 2014 at 20:56
    • Odpowiedz

    Reasumując, Po ” plecach ” mieszkańców Gminy Burmistrzyni wspina się na “szczyty”. Pytanie brzmi: co my z tego będziemy mieli? Ona robi naszym kosztem karierę A my za to płacimy,

    1. Burmistrz widząc karierę pana Grada robi podobnie. Facet z bratem narobili długów na miliony i różnych przekrętów. Potem Aluś uciekł w politykę, a że dobrze trafił to mu wszystko przyschło. Same Tarnowskie Azoty umorzyły bratu i jemu, dług w wys okosci 1,6 mln zł. Niezła aferka, ale w polandii, bananowej republice trzeciego świata wszystko jest możliwe. http://www.gf24.pl/9522/poreczenie-brata

     1. I szwagier Sorys… chyba nie przypadkiem się wspiął…

     2. No, no, zwykły szofer, a jaka teraz osobistość

      • sympatyk on 4 kwietnia 2014 at 22:01
      • Odpowiedz

      Ten artykuł będzie wisiał na każdym słupie elektrycznym w naszej gminie

     3. A co to polityka powiatowa na bloga wchodzi?

      • sympatyk bis on 5 kwietnia 2014 at 21:14
      • Odpowiedz

      NIE -ten artykuł dostanie każdy obywatel naszej gminy , przeczyta dwa razy i może wtedy zmądrzeje

   1. Młoze by i trza było TP do sejmu łodesłać. Niech kto inny sie z niom chandrycy. Cy tu, cy tam płożytek z ni zoden, a przynojmni śmichu kupa by buła. Młogła by sie zwochać z Pitero i Senyszyn- łone i z urody jednakie, a i w łebach majom jak krowa w życi pło burocanych naciach.

    1. przedni dowcip ,mamy w gminie talenty nie tylko od malowania jajek

   • co za dużo on 4 kwietnia 2014 at 20:19
   • Odpowiedz

   to nie zdrowo. Wszystkie te wystąpienia … już nudne są. Hitem i przykladem jak się nie zachowywać wmediach jest wystąpienie co transmisja byla do Krakowa zdaje się. Jak redaktor uciszał Telekomunikację Polską.

   1. Nasza pani burmistrz ma większe parcie na szkło niż Natalia Siwiec 🙂 Jeszcze chwila a otworzymy szafę a tam ……… nie kto inny jak T. Połoska :))

 1. czemu czepiacie się tylko burmistzowej i radnych? A czemu nie przyjżycie się pracy skarbnikowi, sekretarzowi?? Hm??burmistrz i rada zawsze obrywaja a te pozostałe osoby sa w cieniu a kase biorą….i decyzje podejmują…

  1. Słusznie- oni też pożerają nasze pieniądze i to co mogliby zrobić a nie zrobili.

  2. No nareszcie ktoś zaczyna myśleć przyjrzyjcie się ich pracy ,a gwarantuję że dowiecie się dużo ciekawych rzeczy.

   1. Problem w tym, że ludzie tylko skupiają uwagę na radnych i burmistrzowej choc wiem, że świeci nie sa, ale sekretarz i skarbnik mają ważną rolę w urzędzie, kwestie budżetu itd to ważne sprawy szczególnie dla tak małej gminy jak Ryglice…im się nic nie zarzuca, siedzą cicho kase biorą i co? właśnie…nic

    1. wobec kogo są lojalni.? uposażenia na pewno mają europejskie i nie muszą myśleć o wyjeździe.

     1. Jak to nie muszą sekretarz na tydzień pojechał służbowo do Francji i ma gdzieś problemy gminne. Tak to można

    2. Sekretarza i skarbnika zatrudnia Burmistrz i Ona jest ich szefem. Idąc tą logiką to za chwilę będziecie oceniać wszystkich pracowników na wszystkich stanowiskach i bardziej to wynika z zawiści i zazdrości że w ogóle pracują. Za kadry wszędzie odpowiada SZEF i jego trzeba rozliczać to z nim są umowy. Pewien sołtys w swej głupocie wypomniał że pracownik popełnił błąd bo 10 lat temu przyjął go poprzednik i to jego wina , zaiste argumentacja godna półgłówka. Za błędy popełniane przez urząd odpowiada jego kierownik w chwili ich powstania.

     1. A co to za sołtys?

      • odpowiada on 6 kwietnia 2014 at 21:00
      • Odpowiedz

      kierownik z wyjątkiem mordów:)

     2. A to w mord debilu to bledy popelniali czy pracownik dopuscil sie przestepstwa? Czy skonczony matole wiesz co to blad a co przestepstwo? Kim byl Twoj ojciec?

      • bezznieczulenia on 6 kwietnia 2014 at 21:36
      • Odpowiedz

      dajcie już spokój, ta nienawiść was wykończy

      • też Anonim on 6 kwietnia 2014 at 21:56
      • Odpowiedz

      Ten od matołów wyzywający Anonim to musi byc jakiś kierownik jak sądzę

     3. Niestety nie kierownik. Osoba inteligentna ktora ma mozg. A jak widac nie wszycy co pisza maja. Moze strazak z pod Marcinki ktory kierowal akcja. Czy to tez kierownik?

      • anonimie on 7 kwietnia 2014 at 07:03
      • Odpowiedz

      ktoś ci nakłamał, to że masz mózg nie znaczy że jesteś inteligentny

     4. Co jesteś strażakiem że widzisz teraz różnice?

     5. “A to w mord debilu to bledy popelniali czy pracownik dopuscil sie przestepstwa? Czy skonczony matole wiesz co to blad a co przestepstwo? Kim byl Twoj ojciec? ”

      tak to chyba słynne “resortowe dzieci” piszą , wyższy poziom

     6. Dajcie sobie po ryju i spokój, jeden warty drugiego.

     7. Urodzeni w latach 60 i 70 pamiętają dyr. szkoły podstawowej w Ryglicach, która prawie każdego ucznia nazwała choć raz – matole skończony. Pani MW.

      • proponuje on 7 kwietnia 2014 at 12:31
      • Odpowiedz

      Proponuję żeby Jezior napisał co mu Karasiewicz obiecał a nie dał. Wtedy kazdy oceni czy sprawa była takiej wagi żeby po prokuratorach chodzić. I czy warte to było takiej nienawiści i takiego szkalowania.

     8. to nie było bezpodstawne

     9. To samo może napisać B K przecież. Niech razem napiszą i dokładnie za 2 dni jednocześnie o np. godz. 21 opublikują i sobie ocenimy

     10. Wrrr wrrrr hau hau, jak psy jakie

      • proponuje on 7 kwietnia 2014 at 13:09
      • Odpowiedz

      Ale to Jezior ma pretensje do Karasiewicza a nie odwrotnie i Jezior wraz z Połoskową donosy pisali a nie Karasiewicz. Jezior opowiada że Karasiewicz nie dotrzymał obietnicy. Ja na przykład chce wiedzieć o co chodziło, czy o sprawy gminy czy prywatne interesy Jeziora. Bo jaki był w tym interes Połoskowej to chyba raczej juz wszyscy wiedzą, ona tego nie kryła.

     11. coś było potwierdzone w majestacie prawa to od psów bym nikogo nie wyzywał . a wyrok był jednoznaczny

     12. Ryj to szlachetna cześć wieprzowiny.
      Czy tym określeniem można się posługiwać opisując układy i układziki gminne?.
      Na pewno nie, ale trzeba w wyborach to zmienić władzę kompletnie.

      • za slabi on 7 kwietnia 2014 at 13:48
      • Odpowiedz

      Są duże obawy co do zmian, bo cienka opozycja, bardzo cieniutka

     13. Opozycja może cienka ale koalicja rządząca nic sobą nie prezentuje. Miało być lepiej, taniej, wygodniej. jak jest każdy widzi. Jezior nadawał na byłego że robi wszystko źle, obecna robisz wszystko źle. Wiec pytanie kto będzie wg niego robi dobrze? Niech się wypowie na swoim blogu?

  • Krzysztof on 1 kwietnia 2014 at 08:16
  • Odpowiedz

  Czyli z radnych z Zalasowej udziela się tylko Sępek, a reszta to statyści i pożeracze słomek !

   • Kowalski on 4 kwietnia 2014 at 12:21
   • Odpowiedz

   A czego się spodziewać po kierowcy i odczytywaczu liczników?

   1. Jaki kto zawód wykonuje to jeszcze o niczym nie świadczy Abraham Lincoln był analfabetą. Z kolei TP nauczycielka, inteligencja zdało by się Boże odpuść to bluźnierstwo;

     • Kowalski on 5 kwietnia 2014 at 01:35
     • Odpowiedz

     Toż właśnie widzimy i odczuwamy wszyscy skutki tej intelygencyji, zwłaszcza byłej świetlicowej. W polsce tak już jest że z braku laku dobry i kit. Ale ten kit już jest wszędzie niestety. Nie rozumiem po kiego ch… ci ludzie wogóle się pchają do władzy, jak nie mają o niej najmniejszego pojęcia, ani przygotowania. Chyba tylko aby się dowartościować i zaspokoić swoją próżność wyrządzając przy tym niepowetowaną szkodę społeczeństwu. A ty jeszcze pitolisz że nie ma znaczenia kto kim jest. Czasy się zmieniły od Lincolna i dziś analfabeta nie wystarczy. Przykład mamy w naszym kraju jak sie taki jeden ułożył z komuchami i do prezydenta doszedł, to po dziś dzień ten syf rządzi i rządził będzie bo wydymali całe społeczeństwo bez mydła jak w żadnym innym kraju.

     1. to dużą literą piszemy.

     2. Dramatem tego udręczonego kraju jest to że miernoty wystroiły się w garsonki i garnitury i udają elitę. Nie jest winą Pani Burmistrz że kandydowała na stanowisko nie mając bladego pojęcia o czymkolwiek. Winni są debile którzy znając ją lata i mając świadomość braku jakichkolwiek osiągnięć i predyspozycji mimo to zagłosowali na nią. Po ch… ludzie którzy nie znają kandydatów, lub nieznający się na polityce chodzą do wyborów. To przez to do polityki i do rządzenia trasiają przypadkowi ludzie. Czasy Lincolna minęły to fakt, ale tak się składa że największa ilość opatentowanych wynalazków wcale nie należy do inżynierów czy magistrów, a do ludzi z wykształceniem zawodowym i niższym.

     3. Często krytycznie wyrażam sie o TP, ale prawda jest też taka, że przed urzędowaniem szkołą, która kierowała dobrze kierowała, więc na czymś się zna. Szkoła odnosi sukcesy. Też jak były wybory do sejmu wiecej miała głosów niż były burmistrz. Nie można krytykować elektoratu w ten sposób, bo obróci się przeciwko… Elektorat jak juz to edukować.

      • bezrobotny on 5 kwietnia 2014 at 17:29
      • Odpowiedz

      Często śmieszne te komentarze są np śmieszy mnie jak ktoś pisze była świetlicowa, pora wobec tego pisać były traktorzysta. Nie mam zupełnie nic do świetlicowych i do traktorzystów by najmniej hi hi Bardzo potrzebne profesje to są.

     4. Przecie Benek nie był traktorzystą, przynajmniej ja go nie widziałem ani na traktorze, ani pod 🙂

     5. Ale obok traktora polegiwoł

      • sympatyk bis on 5 kwietnia 2014 at 21:24
      • Odpowiedz

      Co znaczy polegiwał, czy był może zachlany ?

     6. Notowania Benka rosną widać po ukazujących się komentarzach powinien podziękować adwersarzom za bezpłatną reklamę. Im wyższe notowania tym więcej śmierdzącego błota do obrzucania.

     7. nie pił ? coś nowego

     8. Do anonima o notowaniach.
      O wiele więcej adwersarzy i tym samym “lepsze ma notowania” TP. To już nie wiem. Kto ma lepsze notowania w końcu ? Ten o kim więcej krytycznie piszą?

     9. Głupiemu to nawet alkoholu nie trzeba i tak potrafi z siebie idiotkę zrobić.

     10. Benek pije jak każdy, ale się nie upija. Ot drobna różnica pomiędzy co niektórymi.

  1. Radny Sępek to drużyna Pani Połoskowej, a trzej pozostali to niedobitki z paki byłego.
   Jedząc i pijąc chcą ekonomicznie wykończyć obecną ekipę.
   Radny Papuga tez jest skuteczny i to jak. Córka weszła do pracy w urzędzie gminy wygrywając konkurs napisany specjalnie dla niej. TAK DZIAŁA PO

   1. Niech radni beda w drużynie TP czy karasiewicza, nie obchodzi mnie to… wazne jest niech bedą widoczne efekty ich pracy. jak dla mnie to nie jest wazne kto gdzie jest tylko kto i jak pracuje dla gminy…. choćby ktos był z idealnej pratii itd a nie będzie sie mu chciało robic to co osiągnie dla gminy/?

   2. Radny Sępek to drużyna Połoskowej za prace w pałacu. Pokaż mi choć jedną mądra wypowiedź tego radnego? Wstyd, wstyd. Przeszłość też z tego co słyszę nie najlepsza, dlatego blisko Zalasowskiego sołtysa. Mają wspólny mianownik.

  • Liberał z Jonin II on 31 marca 2014 at 20:43
  • Odpowiedz

  Czas zebrań i sesji czyli na blogu trudno spodziewać się czegoś ciekawego. Więc znikam na czas jakiś. Owocnych obrad na zebraniach

 2. sesja

  1. jak ta sesja wygląda….teelfony dzwonią, padają słowa radnego sepka zdaje sie nie wiem itd…te wypowiedzi nic nie wnoszą do dyskusji… 3/4 radnych zero pojęcia….oglądaja gazety …ludzie opamiętajcie sie jak spojżycie w wyborach mieszkańcom w oczy???

   1. sesja jak obrady w sejmie,ludziska telewizji się naoglądali jak pracują posłowie i robią to samo …..tylko budynek ma inny kształt,ale cyrk ten sam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie publikowany.

Optionally add an image (JPEG only)